Niedoczynność tarczycy w ciąży - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-21, 08:56   #31
pelnia1980
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk - Legnica
Wiadomości: 1 538
GG do pelnia1980
Smile Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

Witam życzymy zatem zdrowia i dla ciebie i dla maleństwa

mi zwykła niedoczynność przeszła w 9.m.c. W hashimoto, ale ufam, ze po porodzie wszystko sie unormuje na nowo tymczasem dusi mnie ta cholernica zwlaszcza w nocy a euthyroxu biore juz 150

pozdrowienia
pelnia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 12:34   #32
mysiu1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Unhappy Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

Witam dziewczyny!!!Jestem w szóstym tygodniu ciąży, leczę się na tarczycę zrobiłam Tsh i okazało się że wynosi 5,45.Przed ciążą mieściłam się w granicach normy.Moja endo zleciła serię badań zwiększyła dawkę euthyroxu za 4 tyg. zobaczymy jakie bedą wyniki.Ale jestem przrażona że w tak ważnym okresie mam niedobór hormonu.Czy moje dziecko może urodzić się chore?proszę napiszcie jakie macie doświadczenia.
mysiu1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 12:40   #33
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

A jak z ft3 i ft4?
Dziecko nie potrzebuje TSH tylko tych 2 wyżej wymienionych hormonów. Ja np. przy podobnym poziomie TSH miałam prawidłowy poziom hormonów tarczycy. Na wszelki wypadek (w razie jakby miały zacząć spadać) dostałam Euthyrox. Lekarz zapewnia, że wszystko ok.
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 14:01   #34
mysiu1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

Ostatnio ft3 i ft4 miałam robione jak nie byłam ciąży i były w normie.Teraz czekają mnie 4 tyg.na zwiększonej dawce euthyroxu i potem wynik.
mysiu1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 14:13   #35
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

Miałam tak samo.
Przed ciążą TSH = 5,9, hormony tarczycy w normie, w 5 tyg ciąży zbadałam cały komplet, TSH i ft3 bez zmian, ale ft4 spadło (choć jeszcze w normie się mieściło) - więc dostałam 25 mikrogramów Euthyroxu, na wszelki wypadek. Na razie się poziom trzyma.

Dobrze będzie, trzymaj się!
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 07:09   #36
magduchahahaha
Zadomowienie
 
Avatar magduchahahaha
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: koniec tęczy
Wiadomości: 1 450
GG do magduchahahaha
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

Podobno w okresie ciąży poziom TSH wariuje i nie jest miarodajny, bada się ft4 - niestety u mnie mimo zażywania leków poziom nadal niski zwiększona dawka leku i czekanie...
Ciąża pomimo miłych aspektów tego stanu to jednak tez pasmo ciągłej niepewności...
__________________
Dla Ciebie moje serce bije
tak jak kiedyś Twoje
dla mnie bić zaczęło
Nisia 3,06,2009
♥ ♥ ♥
magduchahahaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 08:06   #37
mysiu1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

Wiem coś o tym tak chciałabym sie cieszyć tym stanem, a niestety tylko się martwię.Dzisiaj zbadałam ft4 ,czekam na wynik.
mysiu1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-01, 11:13   #38
aga1b1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

Witam... a Czy poród przy niedoczynności tarczycy przebiega inaczej? Może wolniej lub większe ryzyko komplikacji? Czy któraś z mam z tą chorobą mogłaby się wypowiedzieć ? Ja mam niedoczynność tarczycy pooperacyjną , jestem już po terminie a tu ani widu ani słychu zbliżającego się porodu
aga1b1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 13:08   #39
mysiu1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

Odebrałam wynik ft4 16,65-w normie, ulżyło mi.Najwidoczniej TSH nie zdążyło zareagować na zwiększoną dawke leku.
mysiu1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 19:16   #40
Martunia79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

Witam wszystkich, jestem w 32 tygodniu ciązy. Nigdy nie miałam problemu z tarczycą. W ciąży lekarz zalecił mi zbadania tsh i ft4 i TSH w normie bo 1,44 za to FT4 5.87 czyli poniżej normy... POkazałam wyniki mojemu gin. i ten skierował mnie do endokronologa. Na wizyte ide dopiero w piątek, może któraś z was powie mi co oznacza niski FT4. Troche się martwie....
Martunia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 07:11   #41
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

Wynik ten oznacza, ze bedziesz prawdopodobnie przyjmować preparat z tyroksyną (to właśnie kryje się pod nazwą ft4).
Dla dziecka w tym momencie spadek hormonów nie ma już znaczenia. Od 14 tc ma już własną w pełni funkcjonującą tarczycę.
Najgorzej to ze spadkami na początku ciąży, potem nie ma się co martwić.
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-09, 15:53   #42
Martunia79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

Bardzo dziekuję za odpowiedz, jestem troche spokojniejsza. Byłam dzis u swojej lekarz rodzinnej i powiedziała mi ze dobrze ze tsh jest w normie a to ze ft4 jest poniżej normy moze byc spowodowane anemią. Praktycznie od początku ciązy biorę zelazo w tabletkach i wyniki sa cały czas poniżej normy.
Martunia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 11:19   #43
agunda81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

Ja leki biore juz 2 miesiace zaczynalam od malej dwaki a teraz biore juz 150 ale naszczescie juz sie unor:mowalo ,wyniki mam wnormie .Tez sie bardzo stesowalam ale juz jest dobrze .Trzeba byc przekonanym ze bedzie wszytko dobrze .Nie my pierwsze i nie ostanie .A tarczyca warjuje podczas ciazy .Pozdrawiam wszytkie dzieczyny i trzymam kciuki .Cieszcie sie tym pieknym stanem .I zero stresu ja mam teraz takie motto
agunda81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 13:45   #44
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

Do tej pory widzę, że wszystkie miałyśmy problem z TSH, wzglednie ft4, a czy któraś z Was miała za niski poziom ft3?
Własnie odebrałam wyniki i ft3 jest nieznacznie poniżej normy, ft4 w normie (na Eutyroxie). Jestem w 15tc.
Coś się z tym robi w ciąży?

Edytowane przez Foka29
Czas edycji: 2009-03-25 o 13:46
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 19:55   #45
kammilka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

witam wszystkich,
caly czas czytam ze leczona niedoczynnosc tarczycy w ciazy (zwlaszcza na poczatku) nie jest zagrozeniem dla dzidzi. a co jesli nie jest leczona od poczatku a od okolo 22 tygodnia ciazy? pozatym czy ktos spotkal sie z takim przypadkiem: od okolo 12 roku zycia leczylam sie na tarczyce. wg mojego lekarza byly to wole obojetne. mialam bardzo powiekszone wole w stosunku do wieku. przez okolo 10 lat bralam tabletki i stan z czasem sie polepszał a nawet wole cofnely sie i w stosunku do wieku unormowaly. mialam jedynie jezdzic na kontrole co 1, 2 lata. miedzy takimi kontrolami zaprzesalam brac leki, wyjechalam za granice itp. po okolo roku nie brania tabletek, teraz w wieku 24 lat bedac w irlandii zaszam w ciaze. nie planowana. czyli u ginekologa pojawilam sie mniej wiecej w 3 mies. systemem jaki tu panuje zostalam skierowana pod opieke szpitalna i tu trafilam okolo4 mies ciazy. zrobiono mi wowczas wszystkie badania itp. i po mojej informacji ze leczylam sie na tarczyce, zainteresowali sie rowiez tym. i tutaj po raz pierwszy mialam zrobione tsh i T4. tsh mialam 7,4 a T4 - okolo 9. czyli wskazuje to na niedoczynnosc. (bylo to w okolo 5 mies) dostalam tabletki i na dzien dzisiejszy w 8 mies TSH wynosi 2,8 a T4 12,4. czyli w granicach normy.nie mam pojecia jake wyniki mialam przed ciaza i na jej poczatku. dodam ze moj lekarz w Polsce nie robil mi nigdy badan krwi. zawsze na miejscu mialam robione USG i z tego wszystkie odczyty. nie mam pojecia co o tym myslec. czy nie za pozno zaczelam leczyc niedoczynnosci i czy rok bez tabletek przed ciaza nie zaszkodzi dzidzi
kammilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 06:49   #46
pelnia1980
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk - Legnica
Wiadomości: 1 538
GG do pelnia1980
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

Do naszego świata dołączył Antoś Ma już 4 tygodnie W 3 dobie ft 3 miał 3,13, wczoraj odebrałam koljne wyniki tsh i ft4 wnormie ntomiast ft3 - 5,05 Wniosek - zapotrzebowanie wzrasta!
Czy ktoś zna dobrego endokrynologa dla niemowląt?? (woj. dolnośląskie)
Może ktoś wie czy nasz maleńki książe jużma niedoczynność?
pozdrawiam
pelnia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 11:53   #47
tusia300
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Świdwin
Wiadomości: 13
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

Jestem obecnie w 18 tyg ciąży. Aktualne wyniki TSH=1,93 (norma) za to FT4 mi wzroslo i= 1,10 (norma 0,8 -1,9). Na FT3 czekam. Wcześniej wszystkie hormony byly w normie. Nie biorę leków bo mój endo uznal ,że nie bylo potrzeby (mam guzek na tarczycyi nieznacznie podwyższone TPO). teraz nie wiem co ten wynik oznacza. Zaczyna się u mnie nadczynność? czy ktoś może spotkal się z podobną sytuacją? Wizytę mam dopiero za 3 tyg. Wcześniej się nie da.
tusia300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 16:08   #48
monika267
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 397
GG do monika267
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

Nie bede zakladala nowego watku bo nie ma po co .....jestem w 8 tyg ciazy mam niedoczynnosc od 7 lat poziom mojego ft4 to 12,04 w bardzo dolnej granicy normy zwiekszono mi dawke eutyroxu z 100 na 125..... a chodzi mi wlasciwie o to ze dopiero od paru dni wiem ze nalezy badac poziom ft4 bez tabletki jak ja bralam to wynik byl w normie 17-18 a jak wczoraj zrobilam bez to 12.0 4 nigdy moja endo.nie mowila a ja nie pytalam jak robic badania az tu mnie zszokowalo jak przeczytalam w necie.mam nadzieje ze z dzidzia bedzie wszystko ok.Boje sie okropnie 23.09 usg i nie wiem jak wytrzymam do tego badania, psychicznie sie chyba wykoncze.Mial ktos podobna sytuacje?
monika267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 18:34   #49
tusia300
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Świdwin
Wiadomości: 13
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

Myślę, że twojej dzidzi nic nie będzie. O ile dobrze pamiętam ja też sprawdzałam poziom Ft4 po tabletce. A nawet przy braniu euthyroxu ledwo przekraczało 9. Tylko, że u mnie jest trochę inaczej - lekką niedoczynność miałam tylko w ciąży. Obecnie hormony są w normie. Mój synek ma już 13 m-cy i rozwija się prawidłowo. Dwa razy badałam mu poziom TSh - na szczęście miał odpowiedni . Sądzę, że jak będziesz pod stałą opieką endo i będziesz brała leki to dzidzia będzie rozwijać się prawidłowo. Także głowa do góry.
Pozdrawiam
tusia300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-03, 12:27   #50
sereniti
Zakorzenienie
 
Avatar sereniti
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zewszad
Wiadomości: 3 365
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

hej dziewczyny mam problem. jestem w 34 tygodniu ciąży nigdy nie miałam żadnych problemów z tarczycą ale na ostatniej wizycie gin zauważył na usg jakiś płyn w prawej komorze mózgu małej ale powiedział ze to może o niczym nie świadczyć i że za 2 tygodnie sprawdzi to jeszcze raz. poza tym poruszył pierwszy raz kwestię mojej wagi - mam już 22 kg na plusie - głównie z powodu braku ruchu i przyznaję obżarstwa lekkiego - i zasugerował ze może mam problem z tarczycą. przyznaję że zgłupiałam bo nic wcześniej o tym nie mówił a sama przyznaję nie wpadłam na to żeby te badania porobić - poza przyrostem wagi nie mam żadnych objawów charakterystycznych dla niedoczynności. poczytałam na necie o ewentualnych skutkach nieleczenia i jestem przerażona - siedzę i ryczę - a co jeśli z moją córeczką jest coś nie tak przeze mnie? jakie badania mam teraz zrobić - mój lekarz mi nie dał skierowania a ja byłam w takim szoku po tym usg że nie zapytałam. mam zrobić TSH i FT4? czy cały komplet?? pomocy
sereniti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 20:31   #51
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

Do Sereniti: Powinnaś udać się do endokrynologa jak najszybciej i wykonać badania z panelu tarczycowego: TSH, ft4, ft3. Nie masz się co martwić, jeżeli zareagujesz od razu to wszystko powinno być dobrze. Ja jestem pod okiem lekarza ginekologa i osobno endokrynologa, który czuwa nad moją tarczycą. Zalecił mi wizyty co miesiąc, aby móc kontrolować tarczycę. I ostatnio dowiedziałam się, że jak na mój przypadek to jestem w bardzo dobrym stanie. Głowa do góry, pozdrawiam
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 22:26   #52
camillet
Raczkowanie
 
Avatar camillet
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 332
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

sereniti ja mam niedoczynnośc, leczę ją od początku ciązy ale mialam za małą dawkę na początku. Lekarka powiedziała, że pierwszym objawem że na dziecko moje nidobory miałyby wpływ byłoby zatrzymanie wzrostu dziecka w macicy, jezeli pomiary masz dobre to powinnaś być dobrej myśli, teraz Twoja córcia sama sobie produkuje hormony, jeżeli jest zgodnych rozmiarów to wszystko powinno być ok, ale oczywiście jak najszybciej leć do endokrynologa!! a co do przyrostu wagi... ja mam 25 kg;/ jutro zaczynam 40 tydzień, więc to może sugerować rzeczywiście niedoczynność... powodzenia!! i napisz jak wyniki i pomiary małej, trzymam kciuki!!
camillet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 07:47   #53
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

Cześć dziewczyny!
Mam niedoczynność którą leczę od około roku. Obecnie jestem w ciąży w 30tc, przyjmuje euthyrox 150. Ft3 i Ft4 jest obecnie mniej więcej po środku normy(może odrobinę poniżej), natomiast TSH jest śladowe czyli np 0,002(różnie), mój endokrynolog twierdzi, że to wynik ciąży-TSH jest niemiarodajne. Kiedy próbowaliśmy zmniejszyć trochę dawkę (125 na zminę z 150) FT3 i FT4 leciały na łeb na szyję. Ciąża jak dotąd rozwija się prawidłowo, synek prawidłowo rośnie.
Martwi mnie natomiast coś innego. Jakiś czas temu trafiłam na kilka wzmianek, że niedoczynność tarczycy może powodować dłuższy i cięższy poród oraz spadek temperatury ciała i tętna podczas porodu do niebezpiecznego poziomu. Nie wiem ile w tym prawdy. Wizytę mam za 2 tygodnie więc napewno porozmawiamy o tym. Faktycznie na początku ciąży przypominam sobie, że endo wspominał, że to może, ale nie musi być powód do cc.
macie jakieś informacje?Jak wygląda poród przy niedoczynności oraz później karmienie piersią?Czy znane sa Wam przypadki aby rzeczywiście skierować kogoś na cc przez niedoczynność?Mnie tylko wpadła w oko informacja, że powinno się monitorować poziom hormonów tarczycy przed porodem i na tej podstawie podejmować decyzję-jeśli są za niskie robić cc. Ale jak mówiłam nie wiem kto to pisał, jaką miał wiedzę i na ile to wiadomość wiarygodna, bo w necie można wszystko przeczytać.

---------- Dopisano o 08:47 ---------- Poprzedni post napisano o 08:40 ----------

Cytat:
Napisane przez sereniti Pokaż wiadomość
hej dziewczyny mam problem. jestem w 34 tygodniu ciąży nigdy nie miałam żadnych problemów z tarczycą ale na ostatniej wizycie gin zauważył na usg jakiś płyn w prawej komorze mózgu małej ale powiedział ze to może o niczym nie świadczyć i że za 2 tygodnie sprawdzi to jeszcze raz. poza tym poruszył pierwszy raz kwestię mojej wagi - mam już 22 kg na plusie - głównie z powodu braku ruchu i przyznaję obżarstwa lekkiego - i zasugerował ze może mam problem z tarczycą. przyznaję że zgłupiałam bo nic wcześniej o tym nie mówił a sama przyznaję nie wpadłam na to żeby te badania porobić - poza przyrostem wagi nie mam żadnych objawów charakterystycznych dla niedoczynności. poczytałam na necie o ewentualnych skutkach nieleczenia i jestem przerażona - siedzę i ryczę - a co jeśli z moją córeczką jest coś nie tak przeze mnie? jakie badania mam teraz zrobić - mój lekarz mi nie dał skierowania a ja byłam w takim szoku po tym usg że nie zapytałam. mam zrobić TSH i FT4? czy cały komplet?? pomocy
nie płacz i nie zadręczaj się. Nie jesteś jedyna kobietą, która(jeśli faktycznie tak jest) przechodziła ciążę bez wiedzy o niedoczynności. To nie jest Twoja wina tylko służby zdrowia, że w ciąży nie zleca rutynowego pomiaru hormonów tarczycy. Nie jesteś lekarzem i nie musisz mieć takiej wiedzy. Zrób sobie TSH, FT3 i FT4 i w razie czego przyjmuj tyroksynę. Czasu nie cofniesz więc nie zadręczaj się. W necie piszą głównie osoby, którym wydarzyło się coś złego. jest jeszcze masa osób, którym nic się nie stało i o tym nie piszą. Mała rośnie prawidłowo. Nie przyjmuj najczarniejszego scenariusza. Zrób to to co możesz zrobić teraz i pamiętaj, żeby zrobić małej badania hormonów tarczycy jak się uroodzi(pewnie NFZ sie nie poczuje).
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 08:12   #54
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

Ja dzisiaj wybieram się do endokrynologa, bo o dziwo moje ft4 spadło niewiele poniżej normy. Jestem ciekawa co on na to odpowie. Również leczę się od roku i tak szczerze mówiąc, to jak zaszłam w ciążę naczytałam się artykułów o wpływie tarczycy (niedoczynności) na dzidzię i postanowiłam, że więcej tego nie zrobię, bo nerwy są najgorszym doradcą. A przecież spokój jest najważniejszy. Najlepiej dowiadywać się wszystkiego z pewnego źródła (w domyśle lekarze), którzy wiedzą co robią. Pozdrawiam
Ps. mam pytanie: czy któraś z Was ma bóle migrenowe? Bo z tym sobie nie daję rady. A niestety w ciąży mi powróciły z podwójną siłą.
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 08:40   #55
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

Cytat:
Napisane przez lilijka3 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj wybieram się do endokrynologa, bo o dziwo moje ft4 spadło niewiele poniżej normy. Jestem ciekawa co on na to odpowie. Również leczę się od roku i tak szczerze mówiąc, to jak zaszłam w ciążę naczytałam się artykułów o wpływie tarczycy (niedoczynności) na dzidzię i postanowiłam, że więcej tego nie zrobię, bo nerwy są najgorszym doradcą. A przecież spokój jest najważniejszy. Najlepiej dowiadywać się wszystkiego z pewnego źródła (w domyśle lekarze), którzy wiedzą co robią. Pozdrawiam
Ps. mam pytanie: czy któraś z Was ma bóle migrenowe? Bo z tym sobie nie daję rady. A niestety w ciąży mi powróciły z podwójną siłą.
Ja też jak tylko sie dowiedziałam to wyczytałam całą masę skutków dla dziecka . Trzeba to brać ostrożnie, bo złe zdarza się też ludziom zupełnie zdrowym. Trzeba brać leki i być dobrej myśli. Nic więcej zrobić i tak nie możemy.
migreny miałam i miewam, nic nie pomaga niestety. I do tego w ciąży nie biorę na nie tabletki. Więc przeważnie leżę i umieram cały dzień. Czasem smaruję sobie skronie taka maścią w małym metalowym pudełeczku, u mnie mówią na nia kotek. Ale to nie jest spektakularna ulga niestety.
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”

Edytowane przez EdziaO
Czas edycji: 2010-10-04 o 08:41
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 09:34   #56
magduchahahaha
Zadomowienie
 
Avatar magduchahahaha
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: koniec tęczy
Wiadomości: 1 450
GG do magduchahahaha
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

Cytat:
Napisane przez EdziaO Pokaż wiadomość
Martwi mnie natomiast coś innego. Jakiś czas temu trafiłam na kilka wzmianek, że niedoczynność tarczycy może powodować dłuższy i cięższy poród oraz spadek temperatury ciała i tętna podczas porodu do niebezpiecznego poziomu. Nie wiem ile w tym prawdy. Wizytę mam za 2 tygodnie więc napewno porozmawiamy o tym. Faktycznie na początku ciąży przypominam sobie, że endo wspominał, że to może, ale nie musi być powód do cc.
macie jakieś informacje?Jak wygląda poród przy niedoczynności oraz później karmienie piersią?Czy znane sa Wam przypadki aby rzeczywiście skierować kogoś na cc przez niedoczynność?Mnie tylko wpadła w oko informacja, że powinno się monitorować poziom hormonów tarczycy przed porodem i na tej podstawie podejmować decyzję-jeśli są za niskie robić cc. Ale jak mówiłam nie wiem kto to pisał, jaką miał wiedzę i na ile to wiadomość wiarygodna, bo w necie można wszystko przeczytać.

Szczerze mówiąc pierwszy raz słysze, aby niedoczynność miała wpływ na poród... W moim przypadku to się nie sprawdziło. Poród przebiegł bez komplikacji, nawet nie wspominam go traumatycznie, więc chyba też i nie był jakość szczególnie długi i ciężki
Lekarz nic nie wspominał mi również, aby niedoczynność była powodem cc...
Taka jest moja wiedza, byc może rzeczywiście jest tak, jak piszesz...
__________________
Dla Ciebie moje serce bije
tak jak kiedyś Twoje
dla mnie bić zaczęło
Nisia 3,06,2009
♥ ♥ ♥
magduchahahaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 12:51   #57
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

Cytat:
Napisane przez magduchahahaha Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc pierwszy raz słysze, aby niedoczynność miała wpływ na poród... W moim przypadku to się nie sprawdziło. Poród przebiegł bez komplikacji, nawet nie wspominam go traumatycznie, więc chyba też i nie był jakość szczególnie długi i ciężki
Lekarz nic nie wspominał mi również, aby niedoczynność była powodem cc...
Taka jest moja wiedza, byc może rzeczywiście jest tak, jak piszesz...
szczerze mam nadzieje, że to Ty masz rację i że mój endo mnie wyśmieje na następnej wizycie. Chciałabym rodzic naturalnie więc mnie to trochę zmartwiło. A karmiłaś piersią?Wykonywałaś dziecku badania hromnów i jeśli tak to w którym tygodniu życia?przepraszam że tak dopytuję, ale szczerze to nie mam kogo
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 21:36   #58
sereniti
Zakorzenienie
 
Avatar sereniti
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zewszad
Wiadomości: 3 365
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

dzięki dziewczyny za słowa pociechy - co do pomiarów małej to wg rozmiaru jest o 2 tygodnie starsza niż wynika z OM więc tu chyba wszystko jest ok. byłam dziś u ogólnego lekarza i choć sam po serii pytań stwierdził ze nie widzi podstaw do przypuszczeń o niedoczynność w moim przypadku to dał mi skierowanie na TSH - stwierdził ze jak będą nie takie jak trzeba to zleci jeszcze FT3 i 4. i kazał mi się nie stresowac oraz nie czytac na necie bo wiadomo że jak się komuś coś złego przytrafi to o tym pisze a reszta - czyli ja - się nakręca
sereniti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 08:12   #59
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

Cytat:
Napisane przez sereniti Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny za słowa pociechy - co do pomiarów małej to wg rozmiaru jest o 2 tygodnie starsza niż wynika z OM więc tu chyba wszystko jest ok. byłam dziś u ogólnego lekarza i choć sam po serii pytań stwierdził ze nie widzi podstaw do przypuszczeń o niedoczynność w moim przypadku to dał mi skierowanie na TSH - stwierdził ze jak będą nie takie jak trzeba to zleci jeszcze FT3 i 4. i kazał mi się nie stresowac oraz nie czytac na necie bo wiadomo że jak się komuś coś złego przytrafi to o tym pisze a reszta - czyli ja - się nakręca
święte słowa lekarza. Uważam jednak, że powinien skierować Cię na te ft3 i 4. Albo zrób sobie dodatkowo. Bo TSH jak ktoś wcześniej powiedział nie jest miarodajne w ciąży.
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 08:14   #60
magduchahahaha
Zadomowienie
 
Avatar magduchahahaha
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: koniec tęczy
Wiadomości: 1 450
GG do magduchahahaha
Dot.: Niedoczynność tarczycy w ciąży

Cytat:
Napisane przez EdziaO Pokaż wiadomość
szczerze mam nadzieje, że to Ty masz rację i że mój endo mnie wyśmieje na następnej wizycie. Chciałabym rodzic naturalnie więc mnie to trochę zmartwiło. A karmiłaś piersią?Wykonywałaś dziecku badania hromnów i jeśli tak to w którym tygodniu życia?przepraszam że tak dopytuję, ale szczerze to nie mam kogo
Karmiłam piersią przez pół roku
Hormon tarczycy badają dziecku jeszcze w szpitalu w ramach badań przesiewowych, razem ze słuchem itp., ale ja dodatkowo w ciągu pierwszego miesiąca życia Nisi na własną rekę zbadałam jej hormony, aby spac spokojniej Oczywiście wyszło wszystko oki, ale i tak zapisaliśmy się do endokrynologa dziecięcego, którego badanie również nic nie wykazało, więc teraz śpię już zupełnie spokojnie

Nie stresuj się niepotrzebnie, naprawdę wiele się naczytałam na temat niedoczynności tarczycy w ciąży, kiedy sama w niej byłam i nie przypominam sobie, abym gdzieś natknęła się na info odnośnie wskazań do cc. A myślę, że zapamiętałabym akurat tą wiadomość, ponieważ też chciałam rodzić naturalnie. Zapytaj lekarza, on rozwieje Twoje wątpliwości
__________________
Dla Ciebie moje serce bije
tak jak kiedyś Twoje
dla mnie bić zaczęło
Nisia 3,06,2009
♥ ♥ ♥
magduchahahaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-13 18:19:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:18.