Olej arganowy - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-14, 10:16   #271
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez -mimbla- Pokaż wiadomość
Dziewczyny, gdyby argan był remedium na wszystko, to nie byłoby na świecie innych kosmetyków
Trzeba po prostu brać z natury to, co nam służy. Nie patrzeć na modę.
Arabki od zawsze smarowały się tylko olejkami i wyglądają przepięknie.
To prawda, znalezienie swojej pielęgnacji może zająć lata i nie warto się w tym ograniczać do kosmetyków tylko naturalnych.
Ale co do Arabek to się nie zgodzę. Może przepięknie wyglądają młode dziewczyny, ale Arabki należą do najszybciej starzejących się kobiet i widocznie oleje nie są w stanie tego zatrzymać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 13:54   #272
limonkaem
Przyczajenie
 
Avatar limonkaem
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 9
Dot.: Olej arganowy

Jeśli chcesz ocieplić koloryt skóry polecam olej marchwiowy.

Cytat:
Napisane przez LeeLena Pokaż wiadomość
A wiecie coś o tym, czy olej arganowy może przyciemnić skórę? Albo poprawić jej koloryt?
Generalnie warto używać więcej olei niż tylko arganowy. Na allegro możemy znaleźć spory wybór i każdy z nich ma inne działanie na naszą skórę.
__________________
limonkaem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 15:38   #273
BeataR89
Rozeznanie
 
Avatar BeataR89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 950
Dot.: Olej arganowy

Dzięki temu olejkowi http://www.unicacosmetics.com/face/oil/Evergreen.php pozbyłam się trądziku. Bosko pachnie
__________________
MAJA 7.04.2010r
BeataR89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 09:23   #274
gwiazdaJ
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 59
Dot.: Olej arganowy

a ja się pochwalę, że od paru miesiecy regularnie uzywam olejku arganowego zamiast kremu do twarzy i widze duza poprawe na buzi. przedewszystkim wyrównany koloryt, nawilzenie i zero wyprysków
gwiazdaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 09:37   #275
konsternacja
Zakorzenienie
 
Avatar konsternacja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 195
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez gwiazdaJ Pokaż wiadomość
a ja się pochwalę, że od paru miesiecy regularnie uzywam olejku arganowego zamiast kremu do twarzy i widze duza poprawe na buzi. przedewszystkim wyrównany koloryt, nawilzenie i zero wyprysków
Ja też widziałam taki efekt. Teraz niestety mi się skończył i muszę kupić nowy.
konsternacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 09:44   #276
gwiazdaJ
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 59
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez konsternacja Pokaż wiadomość
Ja też widziałam taki efekt. Teraz niestety mi się skończył i muszę kupić nowy.
No ja zaopatruję się regularnie, i czasem jak mam chwilę to wcieram go też w końcówki włosów ( w ilościach aptekarskich oczywiście ) próbowałaś może ??
gwiazdaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 09:48   #277
konsternacja
Zakorzenienie
 
Avatar konsternacja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 195
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez gwiazdaJ Pokaż wiadomość
No ja zaopatruję się regularnie, i czasem jak mam chwilę to wcieram go też w końcówki włosów ( w ilościach aptekarskich oczywiście ) próbowałaś może ??
Do włosów nie- ostatnio mam jakiś nowy szampon, który reklamują na zniszczone włosy i powiem Ci, że naprawdę działa.
A olejek stosowałam też na ciało aby zapobiec rozstępom w czasie ciąży i spisał się świetnie.
konsternacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-17, 09:59   #278
gwiazdaJ
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 59
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez konsternacja Pokaż wiadomość
Do włosów nie- ostatnio mam jakiś nowy szampon, który reklamują na zniszczone włosy i powiem Ci, że naprawdę działa.
A olejek stosowałam też na ciało aby zapobiec rozstępom w czasie ciąży i spisał się świetnie.
o rozstępach i olejku arganowym to nie słyszałam, gdzies mi mignelo przed oczami ze jest dobry na blizny, ale jakos nie zauwazylam tego na sobie ale powiem kolezance o tym patencie bo wlasnie zaczął jej brzuszek rosnąc
gwiazdaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 01:23   #279
antygonglowa
Raczkowanie
 
Avatar antygonglowa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 160
Dot.: Olej arganowy

Ja dzisiaj zaczęłam przygodę z olejkiem arganowym. Ciało + twarz. Zobaczymy czy zobaczę jakieś efekty.
antygonglowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 16:04   #280
ona123456789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: Olej arganowy

Dziewczyny!!! mam egzemę na dłoni i czytałam że olej arganowy ma moc osłabiania aktywności choroby. Czy któraś korzystała z tego specyfiku w takich medycznych celach? Mam na oku na allegro taki olej bo cena jest dobra i ma certyfikat ale tak naprawde nie wiem czym sie kierować przy zakupie. Czy możecie mi pomóc?
ona123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 11:05   #281
viva252
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 10
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez erolek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę o pomoc. Gdzie najlepiej się zaopatrzyć w olej arganowy(chodzi mi o sklepy internetowe). Który polecacie i jest w 100% dobry i oryginalny? Chciałabym stosować na twarz.
Porównałam olej dwóch firm: z Mydlarni u Franciszka - można zamówić przez Internet, i Zrób Sobie Krem. Ten drugi tańszy i certyfikatu nie ma, ale dla mnie to ten sam olej co z Mydlarni, choć dawno go kupowałam (ok.rok temu), więc nie ręczę, że nic się nie zmieniło. Jeśli zależy Ci dla pewności na certyfikacie (EcoCert) to polecam Mydlarnię.

Cytat:
Napisane przez gwiazdaJ Pokaż wiadomość
o rozstępach i olejku arganowym to nie słyszałam, gdzies mi mignelo przed oczami ze jest dobry na blizny, ale jakos nie zauwazylam tego na sobie ale powiem kolezance o tym patencie bo wlasnie zaczął jej brzuszek rosnąc
Podobno właśnie jest dobry na rozstępy i blizny, ale wg mnie liczy się tylko prewencja, jak już mamy zaawansowane zmiany to może to troszkę rozjaśnić, złagodzić, ale w 100% rozstępów i blizn dzięki olejowi arganowemu się nie pozbędziemy, nie ma co się oszukiwać... także na rosnący brzuszek będzie idealny - być może rozstępy w ogóle nie wystąpią, jeśli codziennie będzie go wcierać
Aby zapobiegać takim zmianom warto też wypróbować olej ze słodkich migdałów...

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-05-04 o 06:31 Powód: reklama bloga (recydywa)
viva252 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-02, 11:33   #282
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Olej arganowy

Wg mnie kupowanie oleju w mydlarni to czyste szaleństwo, wiele olejów ma certyfikaty i są sporo tańsze, po co pchać w kieszeń komuś nie za jakość a za szaloną marżę?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 13:18   #283
viva252
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 10
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Wg mnie kupowanie oleju w mydlarni to czyste szaleństwo, wiele olejów ma certyfikaty i są sporo tańsze, po co pchać w kieszeń komuś nie za jakość a za szaloną marżę?
No racja, dlatego kupiłam ponownie olej ze Zrób Sobie Krem, tym bardziej że różnicy nie widzę, ale są tacy, którzy są w stanie przepłacić za certyfikat.

Edytowane przez viva252
Czas edycji: 2014-05-02 o 13:19
viva252 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 17:47   #284
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Olej arganowy

Certyfikat dobra sprawa, ale taki certyfikowany olej można dostać za ok. 25 zł za buteleczkę bodajże 30/50 ml. Nie rozumiem zachwytów nad olejem od Franciszka, no chyba, że to taka autosugestia - drogie=dobre i działa
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 15:03   #285
tieve
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 12
Dot.: Olej arganowy

Olej arganowy jest genialny. Na początku bałam się, że zatka mi pory, ale nic takiego nie zauważyłam, a wręcz przeciwnie - wszystkie krostki znikają jak tylko potraktuje je na noc olejkiem Polecam dziewczyny!
tieve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 23:42   #286
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Olej arganowy

a czy ktoś kupował oleje firmy etja?
jakiej są jakości w porównaniu z innymi?
nigdzie nie mogę się doczytać czy ich oleje są rafinowane czy nie a jak napisałam pytanie w komentarzu na f-b to mnie jakoś nie zauważyli...
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 09:51   #287
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Olej arganowy

Witam
Możecie mi doradzić ? Chciałabym sobie kupić olejek, ale czytam i czytam i nie wiem, który lepszy, arganowy czy rycynowy ?
Chciałabym sobie wzmocnić paznokcie, wtedy wpadłam na olejek rycynowy zaczęłam czytać i wyskoczył olejek arganowy. Wszyscy polecają na rzęsy, brwi i włosy.
Mi najbardziej zależy chyba na paznokciach. Do tego skoro już do zastosuję go do rzęs i włosów.
Gdzie można kupić ? W pierwszej lepszej aptece ? Jakiej firmy polecacie najbardziej ?
Doradźcie coś
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 12:00   #288
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Olej arganowy

kup sobie na początek olejek rycynowy w aptece, w każdej dostaniesz bez problemu
kosztuje niedużo, jest o wiele tańszy niż arganowy i wystarczy ci na bardzo długo
sama zobaczysz czy na ciebie działa czy nie
co do odżywiania rzęs olejkiem rycynowym to uważaj żeby nie dostał się do oka bo może podrażniać i powodować zapalenie spojówek
(czyli np. jak posmarujesz rzęsy na noc i pójdziesz spać to jak spłynie do oka do może być nieciekawie... także używać z umiarem bez wlewania sobie do oczu )
olej rycynowy jest gęsty i naprawdę tłusty więc przy aplikacji na pazurki w ciągu dnia to może być o tyle kłopotliwe, że ufaflunisz wszystko do okoła
mi rycynowy błyskawicznie poprawia stan pazurów
teraz utarłam mazidełko do pazurów i skórek z masła shea i olejku rycynowego i działanie jest słabsze bo i stężenie olejku mniejsze
arganowego używam do kremów, np. do kremu do twarzy i do rąk - mam ogromne problemy ze skórą rąk przez alergie i krem na bazie arganowego + masło shea działa cuda i to błyskawicznie
według mnie arganowy lepiej działa na skórę, rycynowy lepiej działa na pazurki

Edytowane przez kasiatoya
Czas edycji: 2014-05-20 o 12:01
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 12:04   #289
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
kup sobie na początek olejek rycynowy w aptece, w każdej dostaniesz bez problemu
kosztuje niedużo, jest o wiele tańszy niż arganowy i wystarczy ci na bardzo długo
sama zobaczysz czy na ciebie działa czy nie
co do odżywiania rzęs olejkiem rycynowym to uważaj żeby nie dostał się do oka bo może podrażniać i powodować zapalenie spojówek
(czyli np. jak posmarujesz rzęsy na noc i pójdziesz spać to jak spłynie do oka do może być nieciekawie... także używać z umiarem bez wlewania sobie do oczu )
olej rycynowy jest gęsty i naprawdę tłusty więc przy aplikacji na pazurki w ciągu dnia to może być o tyle kłopotliwe, że ufaflunisz wszystko do okoła
mi rycynowy błyskawicznie poprawia stan pazurów
teraz utarłam mazidełko do pazurów i skórek z masła shea i olejku rycynowego i działanie jest słabsze bo i stężenie olejku mniejsze
arganowego używam do kremów, np. do kremu do twarzy i do rąk - mam ogromne problemy ze skórą rąk przez alergie i krem na bazie arganowego + masło shea działa cuda i to błyskawicznie
według mnie arganowy lepiej działa na skórę, rycynowy lepiej działa na pazurki
Ok, dziękuję ślicznie za pomoc w takim razie kupię ten rycynowy, bo faktycznie bardziej zależy mi na pazurkach. Z rzęs pewnie będę musiała zrezygnować, ze względu na podrażnienia. A jak z użyciem go na włosy ? Dolać parę kropli do szamponu ? Czy do Odżywki do włosów ? Czy jeszcze w jakiś inny sposób się go używa i w jakich ilościach ?

A co do pazurków, to podgrzać ten olejek i moczyć ? Czy jak to robisz ?
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019

Edytowane przez kizdaM
Czas edycji: 2014-05-20 o 12:06
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-20, 15:20   #290
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Ok, dziękuję ślicznie za pomoc w takim razie kupię ten rycynowy, bo faktycznie bardziej zależy mi na pazurkach. Z rzęs pewnie będę musiała zrezygnować, ze względu na podrażnienia. A jak z użyciem go na włosy ? Dolać parę kropli do szamponu ? Czy do Odżywki do włosów ? Czy jeszcze w jakiś inny sposób się go używa i w jakich ilościach ?

A co do pazurków, to podgrzać ten olejek i moczyć ? Czy jak to robisz ?
z rzęsami to po prostu ostrożnie i uważnie trzeba używać rycynowego, tak żeby nie spłynął do oczu i przede wszystkim nie przesadzać z ilością (sama za pierwszym razem napchałam go sobie ma maxa że niby lepiej zadziała jak sobie zasmaruję rzęsy a przy okazji oczy olejem... to była porażka)

z użyciem na włosy to nie dodawałabym go do szamponów i odżywek bo on jest naprawdę tłusty i "ciężki"
sama się zorientujesz jak kupisz
czasami ciężko go zmyć z włosów jak się przesadzi
może lepiej zrobić z nim jakąś maskę przed właściwym myciem, typu jajko, rycynowy i inne dodatki - przepisy są do wygrzebania w sieci
sama nie używam rycynowego bezpośrednio na włosy

(na szybko znalazłam przepis na włosy przesuszone i wypłowiałe
miód - 1 łyżka, olej rycynowy - 1 łyżeczka, sok z aloesu - 1 łyżeczka
wymieszać, wetrzeć, zostawić na 30-40 minut i umyć włosy, później przepłukać w wywarze rumianku i pokrzywy)
oleju rycynowego używam głównie do pazurów i jest składnikiem balsamu do mycia twarzy który sobie robię

pazurki - ja jestem leniuszkiem i nie chce mi się przygotowywać wszystkich tych ceregieli z moczeniem
zwyczajnie biorę odrobinkę na płatek lub patyczek kosmetyczny, maziam po pazurach i później wcieram żeby się trochę wchłonęło
co do ilości to też się zorientujesz, że naprawdę bardzo niewiele potrzeba

a żeby nie było, że tak całkiem nie na temat to ja jestem zachwycona działaniem olejku arganowego głównie na skórę
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 18:35   #291
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
z rzęsami to po prostu ostrożnie i uważnie trzeba używać rycynowego, tak żeby nie spłynął do oczu i przede wszystkim nie przesadzać z ilością (sama za pierwszym razem napchałam go sobie ma maxa że niby lepiej zadziała jak sobie zasmaruję rzęsy a przy okazji oczy olejem... to była porażka)

z użyciem na włosy to nie dodawałabym go do szamponów i odżywek bo on jest naprawdę tłusty i "ciężki"
sama się zorientujesz jak kupisz
czasami ciężko go zmyć z włosów jak się przesadzi
może lepiej zrobić z nim jakąś maskę przed właściwym myciem, typu jajko, rycynowy i inne dodatki - przepisy są do wygrzebania w sieci
sama nie używam rycynowego bezpośrednio na włosy

(na szybko znalazłam przepis na włosy przesuszone i wypłowiałe
miód - 1 łyżka, olej rycynowy - 1 łyżeczka, sok z aloesu - 1 łyżeczka
wymieszać, wetrzeć, zostawić na 30-40 minut i umyć włosy, później przepłukać w wywarze rumianku i pokrzywy)
oleju rycynowego używam głównie do pazurów i jest składnikiem balsamu do mycia twarzy który sobie robię

pazurki - ja jestem leniuszkiem i nie chce mi się przygotowywać wszystkich tych ceregieli z moczeniem
zwyczajnie biorę odrobinkę na płatek lub patyczek kosmetyczny, maziam po pazurach i później wcieram żeby się trochę wchłonęło
co do ilości to też się zorientujesz, że naprawdę bardzo niewiele potrzeba

a żeby nie było, że tak całkiem nie na temat to ja jestem zachwycona działaniem olejku arganowego głównie na skórę
Mam nadzieję, że już ostatnie pytania :P
Czym nakładasz na rzęsy ? Wsmarowujesz ręcznie czy szczoteczką od tuszu tepiej np ? Akurat mam zamiar kupić nowy tusz to ze starego zostawię sobie szczoteczkę
A co do włsów, to maseczkę na suche czy mokre włosy ?
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 20:24   #292
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Olej arganowy

nakładam umytymi szczoteczkami po tuszach - zawsze sobie zostawiam nawet jak mi się w danym momencie nie przydają tak jest chyba najłatwiej i najszybciej
i nakładam raczej na końcówki wychodząc z założenia, że i tak nieco spłynie i rozsmaruje się po całym włosku
co do masek nakładanych przed myciem to ja bym położyła na suche
tak jak nakładam oleje na włosy przed myciem to też na suche

no chyba, że ci będzie łatwiej na mokre, myślę, że to nie ma jakiegoś większego znaczenia

Edytowane przez kasiatoya
Czas edycji: 2014-05-20 o 20:26
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 20:45   #293
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
nakładam umytymi szczoteczkami po tuszach - zawsze sobie zostawiam nawet jak mi się w danym momencie nie przydają tak jest chyba najłatwiej i najszybciej
i nakładam raczej na końcówki wychodząc z założenia, że i tak nieco spłynie i rozsmaruje się po całym włosku
co do masek nakładanych przed myciem to ja bym położyła na suche
tak jak nakładam oleje na włosy przed myciem to też na suche

no chyba, że ci będzie łatwiej na mokre, myślę, że to nie ma jakiegoś większego znaczenia
Nałożyłam na suche (tak wyczytałam na stronie z tą maseczką)(1 łyżka olejku, 1 łyżka oliwy z oliwek i 1 żółtko), strasznie ciężko się nakłada :/ ale ze spłukaniem nie było żadnego problemu.
Na tej stronie ktoś w komentarzach napisał by nie stosować suszarki ani prostownicy...czy to chodzi o jakąś dziwną nieznaną mi interakcję ? czy raczej by nie niszczyc włosów skoro robimy maseczkę odżywiającą ? Z prostownicy nie zrezygnuję, więc nie wiem czy jest sens stosowania maseczki na włosy skoro i tak je niszczę, ale z drugiej strony stosując maseczkę i prostownicę już bardziej ich nei niszczę skoro odżywiam maseczką.
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 21:41   #294
on212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
Dot.: Olej arganowy

Czesc, od jakiegoś czasu używam tego olejku do pielęgnacji twarzy. Stosuje go codziennie rano (solo), przed wyjściem z domu.

I mam mały problem, strasznie mi się świeci po nim buzka i czym nie dotknę twarzy, to ta rzecz automatycznie staje się tłusta... Można temu wszystkiemu jakoś zaradzić?
on212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 14:36   #295
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez on212 Pokaż wiadomość
Czesc, od jakiegoś czasu używam tego olejku do pielęgnacji twarzy. Stosuje go codziennie rano (solo), przed wyjściem z domu.

I mam mały problem, strasznie mi się świeci po nim buzka i czym nie dotknę twarzy, to ta rzecz automatycznie staje się tłusta... Można temu wszystkiemu jakoś zaradzić?
Nałożyć olejek wcześniej i przed wyjściem przetrzeć twarz delikatnie chusteczką
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 18:58   #296
on212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nałożyć olejek wcześniej i przed wyjściem przetrzeć twarz delikatnie chusteczką
no tak

A jest możliwość zmatowania tego?
on212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 00:58   #297
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez on212 Pokaż wiadomość
no tak

A jest możliwość zmatowania tego?
Tak tłustej warstwy nie da się zmatowić bez wytarcia nadmiaru oleju Możesz też spróbować mieszać olej z kwasem hialuronowym, olej lepiej się wchłonie, a twarz nie będzie aż tak bardzo świecić (i wtedy można spokojnie zmatowić pudrem )
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 17:09   #298
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: Olej arganowy

Dziewczyny, kupiłam dziś taki olej arganowy:

http://www.sklepekologiczny.com.pl/o...o-planete.html

Wiem, że to olej spożywczy, ale zastanawiam się, czy mogłabym od czasu do czasu nałożyć trochę pod oczy?
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 18:27   #299
pinupgirlLOVE
Raczkowanie
 
Avatar pinupgirlLOVE
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 83
Dot.: Olej arganowy

Ja używam olejku arganowego takiego z apteki, pod krem albo serum czy żel (w zależności co obecnie używam) do twarzy, szyi i dekoltu. Czasem używam tez samodzielnie zamiast kremu . Bardzo fajnie nawilża i pomaga w regeneracji. Do włosów też jest b. dobry, polecam!
pinupgirlLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 17:18   #300
Pani Zemsta
Raczkowanie
 
Avatar Pani Zemsta
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 81
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kupiłam dziś taki olej arganowy:

http://www.sklepekologiczny.com.pl/o...o-planete.html

Wiem, że to olej spożywczy, ale zastanawiam się, czy mogłabym od czasu do czasu nałożyć trochę pod oczy?
zaszkodzić nie zaszkodzi, ale nie będzie takiego efektu jak po kosmetycznym - orzechy w trakcie prażenia tracą część swoich właściwości
__________________
Mój blog o domowych kosmetykach i naturalnej pielęgnacji:


https://artemisya-natural-beauty-handmade.blogspot.com/
Pani Zemsta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-28 00:34:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:53.