Problem z wągrami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-17, 20:30   #1
DiamondLady
Raczkowanie
 
Avatar DiamondLady
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 181
GG do DiamondLady

Problem z wągrami


Czytałam inne posty, lecz chciałabym usłyszeć indywidualne odpowiedzi na mój problem z cerą. Mam 17 lat i dokąd pamiętam mam problemy z moja mieszaną cerą. Jestem brunteką z dość jasna cerą. Na codzień używam pudrów brązujących i lepiej się czuje opalona (lato jest piękną porą)

Problem polega na tym że na nosku mam pełno wągrów(co 0,5 milimetra otwarta pora i wągr) Mam już dość wyciskania tego i chodzenia do kosmetyczek (efekt utrzymuje się do 2 tyg) Stosowałam różne kosmetyki dla nastolatek typu "Garnier czysta skóra" itp. Wydałam już fortune na tego typu kosmetyki, lecz żadnej poprawy nie ma

Jak wcześniej wspomniałam lubie być opalona i używam czasami samoopalaczy do twarzy- strasznie zatykają mi pory i znów pojawiają się różne zaskórniki

Następną rzeczą jaka mnie denerwuje to ropne krostki na czole (szczególnie w okolicach między brwiami) Też za chiny nie potrafie się ich pozbyć.

Na koniec podsumowując: chciałabym uzyskać porad na temat:

1) Jak pozbyć się na trwałe wągrów (może są jakieś kremy lecznicze, maści, peelingi-tylko tak jak mówiłam nie chce serii dla nastolatek. Bardziej interesują mnie preparaty z aptek - Skuteczne!)

2) Jak pozbyć się ropnych krostek

3) Znacie jakiś fajny samoopalacz do twarzy, który by nie zatykał pory i nie zanieczyszczał skóry?
__________________
19.05.2008 Rozpoczynam "aerobiczną szóstkę Weidera"

Zapuszczam włosy

DiamondLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 20:58   #2
Yvonneee
Raczkowanie
 
Avatar Yvonneee
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 96
Dot.: Problem z wągrami

Ja też mam podobny problem z zaskórnikami - zamkniętymi. Właśnie tylko na nosie. Po wizycie u kosmetyczki przez jakieś 2-3 tygodnie było w miarę, ale potem od nowa pełno zaskórników. Chodziłam do dermatologa, mimo, że moje problemy z cerą nie są duże. Kilka wyprysków + zaskórniki na nosie ( ale nie jakaś chmara).
Maści jakie używałam ( Anemycin Plus - w płynie, Differin, Skinoren, Benzacne, Locacid) na zaskórniki nie pomogły nic!, tyko trochę na pryszcze (małe), których było kilka. Ale każdy z tych leków podrażniał mi skórę, jeden mniej, drugi bardziej, więc przestałam chodzić do dermatologa i używać leków. I nie jest ani gorzej ani lepiej, chociaż może odrobinkę lepiej!
Od około pół roku zaczęłam używać tylko naturalnych lub zbliżonych do nich kosmetyków i bardzo mi to służy Zachęcam do przestania pakowania na siebie samych szkodliwych sztuczności !

Zamierzam wybróbować olejek pichtowy + nafta kosmetyczna, tonik cytrynowe, glinki i podobne sposoby z wątku "Domowe sposoby na trądzik" (koniecznie tam zajrzyj !)
Yvonneee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 21:12   #3
DiamondLady
Raczkowanie
 
Avatar DiamondLady
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 181
GG do DiamondLady
Dot.: Problem z wągrami

Cytat:
Napisane przez Yvonneee Pokaż wiadomość
Ja też mam podobny problem z zaskórnikami - zamkniętymi. Właśnie tylko na nosie. Po wizycie u kosmetyczki przez jakieś 2-3 tygodnie było w miarę, ale potem od nowa pełno zaskórników. Chodziłam do dermatologa, mimo, że moje problemy z cerą nie są duże. Kilka wyprysków + zaskórniki na nosie ( ale nie jakaś chmara). Maści jakie używałam ( Anemycin Plus - w płynie, Differin, Skinoren, Benzacne, Locacid) na zaskórniki nie pomogły nic!, tyko trochę na pryszcze (małe), których było kilka. Ale każdy z tych leków podrażniał mi skórę, jeden mniej, drugi bardziej, więc przestałam chodzić do dermatologa i używać leków. I nie jest ani gorzej ani lepiej, chociaż może odrobinkę lepiej!
Też byłam u dermatologa i przepisała mi benzacne.. Co bardzo wysuszyło mi nosek i skóra zaczęła schodzić Żadnych rezultatów Mam podobne problemy co ty... Ogólnie skóra jest ok, przed okresem wyskoczy jeden pryszcz i koniec. Gorzej z wągrami i krostkami

Cytat:
Napisane przez Yvonneee Pokaż wiadomość
Od około pół roku zaczęłam używać tylko naturalnych lub zbliżonych do nich kosmetyków i bardzo mi to służy Zachęcam do przestania pakowania na siebie samych szkodliwych sztuczności !Zamierzam wybróbować olejek pichtowy + nafta kosmetyczna, tonik cytrynowe, glinki i podobne sposoby z wątku "Domowe sposoby na trądzik" (koniecznie tam zajrzyj !)
Ale ja nie poradze sobie bez tych szkodliwych sztuczności! Będę chodziła blada jak ściana i bez pudru To nie dla mnie
__________________
19.05.2008 Rozpoczynam "aerobiczną szóstkę Weidera"

Zapuszczam włosy

DiamondLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 21:30   #4
Ciekawski90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 174
Dot.: Problem z wągrami

Ja kiedyś miałem też problem z wągrami... Ale to jak miałem 15 lat... Mój sposób na nie? Nic trudnego... Brałem gąbkę i mydło... Szorowałem tak twarz prawie do bólu... Ale wągry po 2 dniach same wychodziły... I już od prawie 2 pół roku nie mam z nimi problemu ^^
__________________


Ciekawski90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 21:47   #5
DiamondLady
Raczkowanie
 
Avatar DiamondLady
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 181
GG do DiamondLady
Dot.: Problem z wągrami

Cytat:
Napisane przez Ciekawski90 Pokaż wiadomość
Ja kiedyś miałem też problem z wągrami... Ale to jak miałem 15 lat... Mój sposób na nie? Nic trudnego... Brałem gąbkę i mydło... Szorowałem tak twarz prawie do bólu... Ale wągry po 2 dniach same wychodziły... I już od prawie 2 pół roku nie mam z nimi problemu ^^
mydło wysusza skórę i zamyka pory Niema jakiegoś preparatu co posmarujesz i one same wychodzą ? Bez żadnego szorowania i wysuszania noska?
__________________
19.05.2008 Rozpoczynam "aerobiczną szóstkę Weidera"

Zapuszczam włosy

DiamondLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 22:07   #6
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Problem z wągrami

a ja proponuję zajrzeć na nasz fajny wątek o tytule Jak powstrzymac się od wyciskania i wątek acne derm jeszcze raz i moze jeszcze effaclar k la roche posay. naprawde jest tam mnóstwo naszych przemyslen i rad i kosmetyków i w ogole razem walczymy mi udalo sie zwyciężyc wągry kwasami oraz porzuceniem beznadziejnych drogeryjnych kosmetyków oraz największego syfu pod słoncem czyli pudru!!! i jest pięknie czysta i sliczna buzia
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 10:11   #7
szonja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 524
Dot.: Problem z wągrami

Jest taka maseczka na wągry Vulcanic Mat z Daxa, wypróbowałam ją po wcześniejszym zrobieniu sobie parówki z wody aquarel. Efekt był super, prawdziwa sauna na twarz.
szonja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-18, 15:31   #8
DiamondLady
Raczkowanie
 
Avatar DiamondLady
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 181
GG do DiamondLady
Dot.: Problem z wągrami

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
a ja proponuję zajrzeć na nasz fajny wątek o tytule Jak powstrzymac się od wyciskania i wątek acne derm jeszcze raz i moze jeszcze effaclar k la roche posay. naprawde jest tam mnóstwo naszych przemyslen i rad i kosmetyków i w ogole razem walczymy mi udalo sie zwyciężyc wągry kwasami oraz porzuceniem beznadziejnych drogeryjnych kosmetyków oraz największego syfu pod słoncem czyli pudru!!! i jest pięknie czysta i sliczna buzia
Jakimi kwasami? Podaj dokładniejsze namiary na te kwasy
__________________
19.05.2008 Rozpoczynam "aerobiczną szóstkę Weidera"

Zapuszczam włosy

DiamondLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 15:32   #9
DiamondLady
Raczkowanie
 
Avatar DiamondLady
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 181
GG do DiamondLady
Dot.: Problem z wągrami

Cytat:
Napisane przez szonja Pokaż wiadomość
Jest taka maseczka na wągry Vulcanic Mat z Daxa, wypróbowałam ją po wcześniejszym zrobieniu sobie parówki z wody aquarel. Efekt był super, prawdziwa sauna na twarz.
Jak długo trwał efekt czystej buzi?
__________________
19.05.2008 Rozpoczynam "aerobiczną szóstkę Weidera"

Zapuszczam włosy

DiamondLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 18:29   #10
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Problem z wągrami

np. acne derm lub slabszy effaclar k. to są nazwy preparatów szczegolnie polecanych na wizazu. wejdź na wątek pod tytułem: "Acne derm jeszcze raz" czy tam acne derm raz jeszcze i tam jest caly bardzo fajny wątek o tym kremie. nie jest drogi bo kosztuje ok 18-20zl w aptece a naprawde moze cos zdzialac
inny wątek się nazywa effalrar k la roche posay. tez bardzo fajny wąteczek ale dluugo sie go czyta bo dziewczyny bardzo aktywnie piszą
na naszym wątku Jak powstrzymac sie od wyciskania tez mamy tysiące sposobów wiec zeby tu nie pisac wszystkiego bo tego jest mnostwo a i tak bedziesz miala pytania to zapraszam prosto na wątki gdzie jest chyba wszystko
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 15:21   #11
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Problem z wągrami

Ja mam Acne Derm i mi nic nie daje.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:06.