Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-25, 13:24   #4291
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Mydło może być dowolne bo każde mydło jest zasadowe. Może być mydełko dla dzieci, mydło dove, luksja, arko, mydło w płynie a także mydło o dowolnym kolorze lub zapachu .

Na jeden peeling zwykle około 0,5-1,5 kwasu w zależności jak mocny i jak dużo się go robi. Tonik to 1g kwasu i 19 ml wody. U mnie tonik idzie jak woda w sumie, ale przy normalnym rozsądnym stosowaniu starcza na prawie 2 tygodnie.
To na jak długo starczy kwas zależy jak zareaguje skóra, czy będziesz robić zabiegi raz w tygodniu czy raz na 3 tygodnie. Zakładając, że będziesz też stosować tonik na twarz, myślę, że można oszacować zużycie miesięczne na 5-10g. Jeśli będziesz używać dużo i często to starczy do kwietnia włącznie a potem jest maj, śliczne słoneczko i zakaz kwaszenia !
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-25, 14:07   #4292
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

No migdalowy jest niby wyjatkiem i mozna go nawet w lecie stosowac

Tym bardziej, ze mowimy o zabegiach na plecy glownie...a tych raczej sie za duzo nie pokazuje jeszcze w maju

Ale ja tez mysle, ze jak bedzie ladna pogoda i sloneczko to czlowiek ma ciekawsze rzeczy do robienia niz sie zastanawiac czy sie luszczy, jak sie luszczy i w ogole
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-25, 17:40   #4293
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

apropo słoneczka - czy można wiosną/latem bezpiecznie stosowac codziennie tonik migdałowy 5-10% filtrując się oczywiście??
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-25, 20:32   #4294
kinga 123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam!
Mam problem. Zakupiłam kwas migdałowy na mazidłach. Mieszałam go najpierw z wodą w małych stężeniach, później w coraz mocniejszych ze spirytusem i generalnie nic. Stosuje go na ramiona i plecy. Stanęło na tym, że za ostatnim razem wymieszałam 4 łyżki spirytusu i 3 łyżki kwasu i nadal nic. Nawet skóra się nie zaczerwieniła. Zero łuszczenia. Co robie źle?
kinga 123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-25, 21:12   #4295
Szerszen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 15
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczynki

Chce sobię zrobić peeling

4ml wody destylowanej + 1ml kwasy co daje

Czym mogę odmierzyć ten 1 ml kwasu ?
Na ile musze wrzucic ta plastikowa buteleczke z kwasem + woda do cieplej wody aby kwas sie rozpuścił ?

Jak zmienia się peeling kiedy dodaje alkoholu ? Jak zmienia się stężenie kwasu ? Ile alkoholu moge jednorazowo dodać ?

Pozdrawiam
Szerszen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-25, 21:46   #4296
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Szerszen Pokaż wiadomość
Czym mogę odmierzyć ten 1 ml kwasu ?
Jesli nie masz lyzeczki miarowej to na przyklad mala strzykawka z apteki.

Swoja drogą próbowałaś kiedyś czegokolwiek słabszego z kwasami niż te ponad 17%, które chcesz robić?
Cytat:
Napisane przez Szerszen Pokaż wiadomość
Na ile musze wrzucic ta plastikowa buteleczke z kwasem + woda do cieplej wody aby kwas sie rozpuścił ?
Po pierwsze lepiej robic ( i przechowywac) w szkle, a nie plastku. Po drugie nie wrzucasz buteleczki i nie czekasz tylko wstawiasz to w czym przygotowujesz peeling (np. zlewka czy kieliszek) do czegos wiekszego (np. kubek) z goraca woda i mieszasz tak dlugo az nie bedzie widac drobinek kwasu...czas nie ma znaczenia...liczy sie efekt

Na dobrą sprawę jak robisz ilość jednorazową to żadna butelka potrzebna nie jest. Wystarczy zwykły kieliszek

Cytat:
Napisane przez Szerszen Pokaż wiadomość
Jak zmienia się peeling kiedy dodaje alkoholu ? Jak zmienia się stężenie kwasu ? Ile alkoholu moge jednorazowo dodać ?
Stężenie nie musi się zmienić. Można zrobić peeling na bazie spirytusu majacy dokladnie takie samo stezenie jak na bazie wody.

Jak sie zmienia peeling - dziala mocniej ale tez jest mocniej drazniacy i wyszuszajacy.

Ile alkoholu mozna dac? Można użyć tylko alkoholu zamiast wody... tylko to moim zdaniem na twarz nie jest najlepszy pomysl i jesli dopiero zaczynasz to zaczelabym od wody jednak
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-25, 23:00   #4297
Dies88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 30
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Hej, zamowilem kwas migdalowy na mazidlach, mam pojechac w gory za nie cale dwa tygodnie, gory= słonce, powinienem sobie narazie odpuscić? a tak wlasciwie dlaczego trzeba unikac slonca? wiem ze po peelingach skora jest sila rzeczy ciensza i bardziej wrazliwa ale co to dokladnie oznacza dla skory? ze przebarwienia nie zniknął przez to slonce? szczerze mowiac to nie rozumiem jak dermatolog mowi ze nie powinno sie w ogole opalać. wrecz odwrotnie- przebarwienia sa mniej widoczne wtedy...
Dies88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-25, 23:28   #4298
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Moze i chwilowo sa mniej widoczne ...ale slonce potrafi je utrwalac...poza tym to ogolnie skorze zdecydowanie nie sluzy

Co do migdalowego to i tak jest mniej ograniczen niz w przypadku innych kwasow. To jeden z niewielu kwasow, ktory moze byc stosowany caly rok.

Cytat:
Kwas migdałowy nie uwrażliwia skóry na słońce i dlatego może być stosowany przez cały rok, a także - ze względu na brak ryzyka wystąpienia przebarwień - u osób z wysokim fototypem. Z tego powodu bywa nazywany "peelingiem letnim" lub "peelingiem dla wszystkich o każdej porze roku".
...to z mazidla.com

Tu nie chodzi tylko o to, ze naskorek robi sie cienszy, niektore kwasy jeszcze dodatkowo go uwrazliwiaja...i nie to, ze przebarwienia nie znikna ale mozna sobie narobic nowych

Co do tego czy powinnas sobie odpuscic czy nie...to wszystko zalezy od teg oco zamierzasz robic... jesli jakis delikatny tonik migdalowy to nie powinno byc problemu...

ale inna sprawa, ze nigdy nie wiadomo jak na nowa rzecz zareaguje skora, a eksperymentow lepiej nie zaczynac przez wyjazdem na ktorym chce sie dobrze wygladac bo nigdy nie ma gwarancji, ze np. tonik nie spowoduje jakiegos poczatkowego wysypu krostek, luszczenia sie skory albo cos

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2010-01-25 o 23:29
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-26, 11:41   #4299
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kinga 123 Pokaż wiadomość
Witam!
Mam problem. Zakupiłam kwas migdałowy na mazidłach. Mieszałam go najpierw z wodą w małych stężeniach, później w coraz mocniejszych ze spirytusem i generalnie nic. Stosuje go na ramiona i plecy. Stanęło na tym, że za ostatnim razem wymieszałam 4 łyżki spirytusu i 3 łyżki kwasu i nadal nic. Nawet skóra się nie zaczerwieniła. Zero łuszczenia. Co robie źle?
W takim przypadku możesz położyć kolejną warstwę peelingu(lub nawet 2-3 kolejne warstwy) jak wyschnie poprzednia a potem nie neutralizować tylko od razu posmarować kremem. Jaki % ma twój kwas? Na oko to 35-50%, nie pamiętam jaką gęstość ma kwas... Jeżeli to jest bardziej 50 i wcześniej podane przeze mnie sposoby nie zadziałają to będziesz musiała zmienić kwas na inny np glikolowy.

Cytat:
Hej, zamowilem kwas migdalowy na mazidlach, mam pojechac w gory za nie cale dwa tygodnie, gory= słonce, powinienem sobie narazie odpuscić? a tak wlasciwie dlaczego trzeba unikac slonca? wiem ze po peelingach skora jest sila rzeczy ciensza i bardziej wrazliwa ale co to dokladnie oznacza dla skory? ze przebarwienia nie zniknął przez to slonce? szczerze mowiac to nie rozumiem jak dermatolog mowi ze nie powinno sie w ogole opalać. wrecz odwrotnie- przebarwienia sa mniej widoczne wtedy...
Kup sobie krem z dużym filtrem a wszystko będzie dobrze. Świeży naskórek jest bardzo wrażliwy na promieniowanie UV i możesz nabawić się nowych plam i utrwalić stare.
Ogólnie to chyba rzeczywiście najlepiej będzie zacząć się kwasić po powrocie z wyjazdu, jednak krem z filtrem i tak się przyda .
Nie powinno się w ogóle opalać chorej skóry. Niektórzy uważają, że opalanie to szatan wcielony, ale ja tam jestem zdania, że jak robi się to ostrożnie, stopniowo i jak nie ma się problemów dermatologicznych (chociaż przy łuszczycy bywa wskazane ) to można się cieszyć ze słońca.

Cytat:
Dziewczynki

Chce sobię zrobić peeling

4ml wody destylowanej + 1ml kwasy co daje

Czym mogę odmierzyć ten 1 ml kwasu ?
Na ile musze wrzucic ta plastikowa buteleczke z kwasem + woda do cieplej wody aby kwas sie rozpuścił ?

Jak zmienia się peeling kiedy dodaje alkoholu ? Jak zmienia się stężenie kwasu ? Ile alkoholu moge jednorazowo dodać ?

Pozdrawiam
Powoli jeszcze raz przejrzyj ten temat. Im więcej będziesz wiedzieć, tym mniej popełnisz błędów. Chociaż w sumie całkiem możliwe, że prędzej znajdziesz odpowiedzi w książce z chemii, może być z gimnazjum, bo w takiej licealnej już będzie więcej informacji niż potrzeba .
Kwas odmierzasz w strzykawce, wyciągasz tłoczek i wsypujesz od góry.
Żeby kwas się rozpuścił wystarcza kilkanaście do kilkudziesięciu sekund ale jak potrzymasz za długo to nic się nie stanie. Ja zlewkę/kieliszek wkładam do miseczki z wrzątkiem i jeszcze nigdy nie miałam problemów z rozpuszczaniem.
Jak chcesz dodać alkoholu do peelingu to dajesz proporcjonalnie mniej wody pamiętając o tym, że alkohol ma mniejszą gęstość! Poza tym na początek wiedza o tym ile/jak/kiedy dodawać alkohol do peelingu nie będzie ci zupełnie do niczego potrzebna. Jestem pewna, że wystarczą peelingi na wodzie.
Polecamy zaczynać od toniku !
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-26, 17:23   #4300
Szerszen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 15
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość

Swoja drogą próbowałaś kiedyś czegokolwiek słabszego z kwasami niż te ponad 17%, które chcesz robić?
Tak obecnie stosuję tonik z kwasami BHA/AHA 10% ; ) i bardzo jestem zadowolony tyle , ze no skóra w ogole się nie łuszczy..
Skóra jak u nosorożca..
Szerszen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-26, 17:27   #4301
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Wiekszosc receptur tonikow jest opracowana wlasnie tak by byl to tonik, a nie peeling...czyli by dzialalo w miare delikatnie bez widocznego luszczenia sie skory
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-26, 18:05   #4302
Szerszen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 15
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Zobaczymy jak będzie po peelingu ; )

Sprobuje 1 ml / 4 ml ; )

Dzięki dziewczynki za cierpliwość i pomoc
Serdecznie pozdrawiam ; )
Szerszen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 09:18   #4303
sandra1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 54
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

No więc ja wczoraj zrobiłam tonik glikolowy. Nie miałam hydromanilu ani niczego zastępczego, więc mam świadomość, że tonik będzie wysłuszał. Jednak od dziś zamierzam po jakiejś godzince wklepać mojego ulubionego garniera.

NA MAZIDŁACH PISZĄ, że kwas glikolowy:
"Pobudza również fibroblasty w obrębie skóry, co skutkuje zwiększeniem ilości prawidłowo zbudowanego kolagenu. Wbudowywanie się kwasu w struktury lipidowe bariery naskórkowej powoduje zatrzymanie się wody w warstwie rogowej, i tym samym wzrostem stopnia jej nawilżenia.
Stosowanie przez dłuższy czas (jednak nie dłużej niż 6 miesięcy w czasie ciągłym) preparatów z kwasem glikolowym, oddziaływuje bardzo korzystnie na skórę właściwą, prowadząc do zwiększenia jej grubości o ok. 25% bez wywoływania stanu zapalnego, jak to ma miejsce w przypadku stosowania retinoidów."

zastanwiam się, czy mogę tonikiem przemywać skórę pod oczami? chciałabym aby stała się grubsza itd
Eyee, jak Ty go stosujesz?


a i powiem wam, że zastanawiam się nad konkretnym złuszczaniem przez glikolowy, bo chciałabym pozbyc sie blizn.

CYTAT z MAZIDEŁ:
"Wyższe stężenia (30%-70%), które mogą silnie podrażniać, znajdują się w profesjonalnych peelingach stosowanych wyłącznie w gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych w leczeniu zmian chorobowych (np. rybia łuska, ostuda) i wad kosmetycznych (np. głębokie blizny potrądzikowe). "

Kwas u nich dostepny, jest już roztworem 30%, ale może ten na Chemiku? jak myślicie?
sandra1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 09:37   #4304
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Nie widzę na chemiku w ofercie kwasu glikolowego. Z chemikiem jest ten problem, że tamte substancje często nie są dość czyste, żeby stosować je na skórę. Produkty kosmetyczne i farmaceutyczne muszą być bardzo czyste a zanieczyszczenia w nich zawarte też muszą być skontrolowane i nie mogą szkodzić. W chemiku co czystsze substancje mają sygnaturę cz.d.a (czysty do analiz) i mają od 0,1% do 0,01% zanieczyszczeń przy czym nikt nie bada co zanieczyszcza naszą substancję. Ja kupiłam sobie w chemiku mocznik i nie jestem z niego do końca zadowolona, na twarz bym go nie dała, na stopy jest okej ;]
Nie wiem jak wrażliwy na temperaturę jest kwas glikolowy, jeśli wysoka temperatura mu nie przeszkadza to możesz go zagotować i gotować aż odparuje 1/4 z objętości (40%) lub połowa objętości (na 60%) i już masz wyższe stężenia. Chociaż do mnie to nie przemawia, lepszego rozwiązania nie widzę.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 11:07   #4305
eyee
Rozeznanie
 
Avatar eyee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 571
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sandra1986 Pokaż wiadomość
No więc ja wczoraj zrobiłam tonik glikolowy. Nie miałam hydromanilu ani niczego zastępczego, więc mam świadomość, że tonik będzie wysłuszał. Jednak od dziś zamierzam po jakiejś godzince wklepać mojego ulubionego garniera.

NA MAZIDŁACH PISZĄ, że kwas glikolowy:
"Pobudza również fibroblasty w obrębie skóry, co skutkuje zwiększeniem ilości prawidłowo zbudowanego kolagenu. Wbudowywanie się kwasu w struktury lipidowe bariery naskórkowej powoduje zatrzymanie się wody w warstwie rogowej, i tym samym wzrostem stopnia jej nawilżenia.
Stosowanie przez dłuższy czas (jednak nie dłużej niż 6 miesięcy w czasie ciągłym) preparatów z kwasem glikolowym, oddziaływuje bardzo korzystnie na skórę właściwą, prowadząc do zwiększenia jej grubości o ok. 25% bez wywoływania stanu zapalnego, jak to ma miejsce w przypadku stosowania retinoidów."

zastanwiam się, czy mogę tonikiem przemywać skórę pod oczami? chciałabym aby stała się grubsza itd
Eyee, jak Ty go stosujesz?


a i powiem wam, że zastanawiam się nad konkretnym złuszczaniem przez glikolowy, bo chciałabym pozbyc sie blizn.

CYTAT z MAZIDEŁ:
"Wyższe stężenia (30%-70%), które mogą silnie podrażniać, znajdują się w profesjonalnych peelingach stosowanych wyłącznie w gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych w leczeniu zmian chorobowych (np. rybia łuska, ostuda) i wad kosmetycznych (np. głębokie blizny potrądzikowe). "

Kwas u nich dostepny, jest już roztworem 30%, ale może ten na Chemiku? jak myślicie?
ja stosuje w toniku 5 %-przepis na mazidłach, ale niedługo zaczne wieksze stezenia-cera super. nie wiem jeszcze jak peeling zrobic ale zaczne sie bawic-chce pozbyc sie blizn
__________________

od 1.01.2010 *7 min but blasting *50 przysiadów

od 13.01.2010
-zero chipsów, pizzy, kiełbasy, cukru, słodyczy, ciast
od 01.12.2009
-adenozyna, saw palmetto, tran, witaminy,
od 12.01.2010 kwasy
eyee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 11:31   #4306
sandra1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 54
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez eyee Pokaż wiadomość
ja stosuje w toniku 5 %-przepis na mazidłach, ale niedługo zaczne wieksze stezenia-cera super. nie wiem jeszcze jak peeling zrobic ale zaczne sie bawic-chce pozbyc sie blizn
no tak, wiem, że ten tonik, bo jak wcześniej pisałam, dzięki Tobie także go zrobiłam.

Chodziło mi, czy przemywasz nim skórę pod oczami? czy omijasz te okolice?
sandra1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 11:49   #4307
eyee
Rozeznanie
 
Avatar eyee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 571
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sandra1986 Pokaż wiadomość
no tak, wiem, że ten tonik, bo jak wcześniej pisałam, dzięki Tobie także go zrobiłam.

Chodziło mi, czy przemywasz nim skórę pod oczami? czy omijasz te okolice?
omijam skóre!!!tam!! ta skóra jest delikatna-zreszta nie mam tam zadnych wyprysków czy bruzd. Lepiej nie ryzykuj
__________________

od 1.01.2010 *7 min but blasting *50 przysiadów

od 13.01.2010
-zero chipsów, pizzy, kiełbasy, cukru, słodyczy, ciast
od 01.12.2009
-adenozyna, saw palmetto, tran, witaminy,
od 12.01.2010 kwasy
eyee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 12:10   #4308
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

eyee a łuszczy Ci się skóra po tym toniku z glikolowym? czy po prostu jest jaśniejsza,wygładzona?
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 13:31   #4309
sandra1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 54
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

no wiem Eyee, że skóra pod oczami jest delikatna, jednak tonik 5% jest także delikatny, u mnie nie wywołuje zadnego podraznienia......

a chciałam ze względu na... zacytuje samą siebie
Cytat:
Napisane przez sandra1986 Pokaż wiadomość
NA MAZIDŁACH PISZĄ, że kwas glikolowy:
Stosowanie przez dłuższy czas (jednak nie dłużej niż 6 miesięcy w czasie ciągłym) preparatów z kwasem glikolowym, oddziaływuje bardzo korzystnie na skórę właściwą, prowadząc do zwiększenia jej grubości o ok. 25% bez wywoływania stanu zapalnego , jak to ma miejsce w przypadku stosowania retinoidów."
no i chciałam tym własnie skóre pod oczami pogrubic
co sądzi o tym reszta z Was?

Edytowane przez sandra1986
Czas edycji: 2010-01-27 o 13:46
sandra1986 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-27, 13:57   #4310
eyee
Rozeznanie
 
Avatar eyee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 571
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
eyee a łuszczy Ci się skóra po tym toniku z glikolowym? czy po prostu jest jaśniejsza,wygładzona?
nie łuszczyła, no moze tylko troszke przy nosie-ale ja mam bardzo gruba skóre i bardzo tłusta cere, cera wygładzona i rozjasniona i mniej wyprysków, pory mniejsze
__________________

od 1.01.2010 *7 min but blasting *50 przysiadów

od 13.01.2010
-zero chipsów, pizzy, kiełbasy, cukru, słodyczy, ciast
od 01.12.2009
-adenozyna, saw palmetto, tran, witaminy,
od 12.01.2010 kwasy
eyee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 14:43   #4311
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sandra1986 Pokaż wiadomość
no wiem Eyee, że skóra pod oczami jest delikatna, jednak tonik 5% jest także delikatny, u mnie nie wywołuje zadnego podraznienia......

a chciałam ze względu na... zacytuje samą siebie


no i chciałam tym własnie skóre pod oczami pogrubic
co sądzi o tym reszta z Was?
o to ciekawe z tym pogrubieniem skóry, bo z retinoidów zrezygnowałam,ciekawe czy odnosi się to do każdego stężenia czy mowa tylko o peelingach powyżej 20%

Cytat:
Napisane przez eyee Pokaż wiadomość
nie łuszczyła, no moze tylko troszke przy nosie-ale ja mam bardzo gruba skóre i bardzo tłusta cere, cera wygładzona i rozjasniona i mniej wyprysków, pory mniejsze
właśnie taki delikatny kosmetyk złuszcający na co dzień by mi się przydał,bo przy toniku z kw.salicylowym jest dużo roboty i zawsze ten kwas mi się wytrąci, a tu tylko wymieszać z wodą,ewentualnie jakiś nawilżacz dodać
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 15:10   #4312
sandra1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 54
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
o to ciekawe z tym pogrubieniem skóry, bo z retinoidów zrezygnowałam,ciekawe czy odnosi się to do każdego stężenia czy mowa tylko o peelingach powyżej 20%
Na mazidłach, skąd pochodzi cytat, opisywano działanie kwasu w stężeniach od 5-10%.
informacje o kwasie glikolowym na mazidłach

ja spróbuje dziś przemyć skórę pod oczami.
Spotkałam się wcześniej z kremami pod oczy z AHA 4% (tak mi się wydaje), zobaczymy jak skóra zareaguje.
Chyba, że któraś zna przypadki jakiś zmarszczek, przebarwień związanych z taką akcją? to niech szybko pisze
sandra1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 15:22   #4313
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sandra1986 Pokaż wiadomość
Na mazidłach, skąd pochodzi cytat, opisywano działanie kwasu w stężeniach od 5-10%.
informacje o kwasie glikolowym na mazidłach

ja spróbuje dziś przemyć skórę pod oczami.
Spotkałam się wcześniej z kremami pod oczy z AHA 4% (tak mi się wydaje), zobaczymy jak skóra zareaguje.
Chyba, że któraś zna przypadki jakiś zmarszczek, przebarwień związanych z taką akcją? to niech szybko pisze
no to chyba się skuszę na ten kwas,
może to nie to samo,ale ja pod oczy kladłam diacneal, on ma bodajze 6% kw.glikolowego + retinaldehyd i nic mi po nim nie było,ale wrażliwej skóry to ja nie mam, chociaz cienka
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 18:52   #4314
eyee
Rozeznanie
 
Avatar eyee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 571
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

wiecie co...do dziś nie wiem jak się robi peeling z kwasem glikolowym i zastanawiam sie czym rózni sie zabieg w salonie kosmetycznym z kwasem glikolowym od tego co robimy same
__________________

od 1.01.2010 *7 min but blasting *50 przysiadów

od 13.01.2010
-zero chipsów, pizzy, kiełbasy, cukru, słodyczy, ciast
od 01.12.2009
-adenozyna, saw palmetto, tran, witaminy,
od 12.01.2010 kwasy
eyee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 18:57   #4315
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Czy zrobic teraz przy takiej pogodzie migdalowy peeling? Dodam, ze rzadko wychodze, a jak juz to do auta tylko
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 19:45   #4316
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Czy zrobic teraz przy takiej pogodzie migdalowy peeling? Dodam, ze rzadko wychodze, a jak juz to do auta tylko
migdalowy to mozna i w lecie w sumie

ja bym tylko wychodzac na dluzej niz 100m do auta to jednak cos na skore nalozyla z jakims filtrem... choc ja pewnie nie bawilabym sie az w 50tke
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 23:29   #4317
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Iwonie chyba chodziło o przeraźliwy mróz a nie o słońce. Ja bym wolała z taka delikatną skóra nie wychodzić na -20, ale najgorsze już podobno za nami jeśli chodzi o temperaturę. Dla pewności poczekałabym do niedzieli lub następnego czwartku (bo czwartek to dobry dzień, żeby łuszczyć się w weekend )
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 00:12   #4318
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

No fakt, nie pomyslalam Jakos nie przyszlo mi do glowy, ze moze chodzic na mroz...jesli to tylko droga od drzwi do auta

Wszystko jeszcze zalezy od sily peelingu ale zakladam, ze to nie ma byc taki jakis "hardcorowo" mocny po ktorym sie nie da ludziom pokazac w ogole...wiec pewnie przy slabszym to warstwa kremu ochronnego wystarczy

Wiadomo, ze duzo zalezy od kawalka Polski ale u mnie juz w ten czwartek (czyli w sumie dzis) ma byc w dzien raptem -3, wiec ja bym robila...i to teraz bo nie wiadomo czy za tydzien to znow sie nie zrobi -20
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 12:10   #4319
MELA2004
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cześć.Mam pytanie do osób które mają ten temat w jednym paluszku.Jak uzyskać potrzebne stężenie kwasu migdałowego.Bo skoro dam 1ml kwasu i 5ml wody lub spirytusu to da mi 20%stężenie.Czy tak?No i jeśli położe to na twarz to ile trzymać to czasu?Czy zmyć to wodą,wodą z mydłem,mleczkiem czy jak najlepiej.Czy klaśc neutralizator no i w końcu czy krm np.lanolina czy inny.Ktoś wspomniał by wogóle nie zmywać a bezpośrednio położyc krem.I jeszcze jedno.Kupiłam korund-tlenek glinu do mikrodermabrazji.Ile czasu po zabiegu zcierać nim twarz.ja to robię na drugi lub trzeci dzien.Niektórzy uważają że dopiero po około tygodniu.Prosze o podzielenie sie doświadczeniem.
MELA2004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 12:33   #4320
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Strasznie, potwornie i przeogromnie namieszałaś.
Stężenia - przejrzyj wątek, gdzieś po drodze ktoś dał genialną ściągę. 1ml i 5 ml nie dadzą 20%. Taka mieszanka będzie miała około 13-14%
Trzymać za pierwszym razem krótko, tak do 5 minut chyba że piecze to nie czekać i zmywać od razu. Zmywamy mydłem LUB kładziemy "neutralizator" czyli roztwór sody takiej kuchennej. Nie wiem skąd do głowy przyszło Ci mleczko !
Po zmyciu nakładasz na twarz coś tłustego i ochronnego o prostym składzie np Lanolinę .
Patent polegający na nie zmywaniu jest tylko i wyłącznie dla osób które robią już któryś z kolei zabieg, są bardziej doświadczone i odnosi się raczej do nóg, pleców i innych nietwarzowych części ciała. Za pierwszym razem i ogólnie na początku lepiej nie eksperymentować w ogóle.
Odnoście tego korundu, ja bym go w ogóle nie robiła, co za dużo to nie zdrowo. Najlepiej jest poczekać aż skóra zejdzie sama, twoja skóra najlepiej wie, kiedy nowy naskórek jest już zregenerowany i wtedy sama z siebie zrzuca stary. Jeśli jednak ma duże problemy z pozbyciem się tego naskórka to używamy tylko i wyłącznie peelingów enzymatycznych (np z bromelainą). Używając peelingówch mechanicznych i trąc korundem możesz uszkodzić nowy, delikatny naskórek i przedłużyć proces właściwej regeneracji.
No i ja nie wiem czy ty już robiłaś sobie zabieg, czy pytasz jak go zrobić, bo raz pytasz ile masz trzymać a jak dochodzi do pytania o mikro to piszesz "ja to robię".
Ogólnie taka domowa "mikro" trzy dni po takim słabym peelingu nawet zmytym mleczkiem nie powinna zaszkodzić ale nie jest to dobrze przemyślane
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:32.