Sposoby Japonek na piękną cerę. - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-12, 20:21   #3331
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Witajciedołączam się. Japońskie sposoby masażu i oczyszczania twarzy oraz stosowania olejków znam od dawna. Niestety BB cream mi nie służy, za dużo w nim konserwantów, silikonów i parabenów /bo ze mnie wielki wrażliwiec/, a jakoś nie moge trafić BB bez tych składników.
no niestety. ogólnie azjatyckie kosmetyki naszpikowane są takimi substancjami, więc ich nie używam.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 21:15   #3332
nez123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 707
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Witajciedołączam się. Japońskie sposoby masażu i oczyszczania twarzy oraz stosowania olejków znam od dawna. Niestety BB cream mi nie służy, za dużo w nim konserwantów, silikonów i parabenów /bo ze mnie wielki wrażliwiec/, a jakoś nie moge trafić BB bez tych składników.
A sprawdzałaś Innisfree? One podobno są dobre składowo...
__________________
Paradise
Every time she closed her eyes
nez123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 07:15   #3333
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

To dziwne z tym składem azjatyckich kosmetyków. Niby takie be. Ja mam niezwykle wrażliwą cerą i prawie zawsze stosowanie nowego kremu kończyło się uczuleniem (czy to tzw. kosmetyk "apteczny" czy jakikolwiek inny), z którym znowu dłużej czy krócej walczyłam. A stan skóry po tym zdarzeniu zawsze był gorszy. A od kiedy stosuję te azjatyckie, to nie zdarzyło się najmniejsze podrażnienie, mimo, że nakładając coś na twarz wcale wrażliwych oczu nie omijam.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 09:01   #3334
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez margop Pokaż wiadomość
To dziwne z tym składem azjatyckich kosmetyków. Niby takie be. Ja mam niezwykle wrażliwą cerą i prawie zawsze stosowanie nowego kremu kończyło się uczuleniem (czy to tzw. kosmetyk "apteczny" czy jakikolwiek inny), z którym znowu dłużej czy krócej walczyłam. A stan skóry po tym zdarzeniu zawsze był gorszy. A od kiedy stosuję te azjatyckie, to nie zdarzyło się najmniejsze podrażnienie, mimo, że nakładając coś na twarz wcale wrażliwych oczu nie omijam.
bo widzisz - nadwrażliwość to bardzo indywidualna sprawa, co podrażnia jednych może byc dobrze tolerowane przez twoją skóre i na odwrót. ja nie chcę kłaść na swoją skórę np kremu nafaszerowanego silikonem, alkoholem czy masą konserwantów i zapachów, a niestety większość azjatyckich kosmetyków ma taki skład;/ podobnie jest z tymi intensywnie działającymi wyciągami ziołowymi.
ale ja ogólnie nie mogę używać sklepowych kosmetyków, więc stosuję naturalne oleje, masła i żel hialuronowy.m a kosmetyki apteczne też nie są idealne pod względem składu:/
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl

Edytowane przez loss_lauri
Czas edycji: 2011-07-13 o 11:23
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 10:43   #3335
reila21
Rozeznanie
 
Avatar reila21
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 518
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

O tak kosmetyki apteczne wcale nie są takie dobre. Np. Vichy można dostać albo w necie, albo w aptece. A piling z serii Pure Thermal (nie wiem czy dobrze napisałam nazwę) ma w składzie co? Sodium Laureth Sulfate.... czyli podrażniający detergent, który wiele osób już uczulił, w tym mnie. Szampony z SLS omijam, bo potem głowę aż do krwi drapię tak mnie swędzi =[

Kupiłam próbeczki Bio-Essence
1. Bio-Essence Deep Exfoliating Gel with ATP , 5g
2. Bio-Essence Radiant Youth Essence with ATP , 2ml
3. Face Lifting Cream with ATP , 5g

Ciekawa jestem czy u mnie też będzie taki efekt odchudzania twarzy jak na filmiku na blogu Azjatyckiego Cukru =] Chociaż na filmiku dziewczyny używała tylko kremu liftingującego, a ja dopadłam aż trzy próbki kosmetyków z tej serii, szkoda, że nie ma miniaturek tonera, bo normalna pojemność to wydatek 106 zł...
reila21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 11:22   #3336
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez reila21 Pokaż wiadomość
O tak kosmetyki apteczne wcale nie są takie dobre. Np. Vichy można dostać albo w necie, albo w aptece. A piling z serii Pure Thermal (nie wiem czy dobrze napisałam nazwę) ma w składzie co? Sodium Laureth Sulfate.... czyli podrażniający detergent, który wiele osób już uczulił, w tym mnie. Szampony z SLS omijam, bo potem głowę aż do krwi drapię tak mnie swędzi =[

Kupiłam próbeczki Bio-Essence
1. Bio-Essence Deep Exfoliating Gel with ATP , 5g
2. Bio-Essence Radiant Youth Essence with ATP , 2ml
3. Face Lifting Cream with ATP , 5g

Ciekawa jestem czy u mnie też będzie taki efekt odchudzania twarzy jak na filmiku na blogu Azjatyckiego Cukru =] Chociaż na filmiku dziewczyny używała tylko kremu liftingującego, a ja dopadłam aż trzy próbki kosmetyków z tej serii, szkoda, że nie ma miniaturek tonera, bo normalna pojemność to wydatek 106 zł...
vichy to samo zło, też się o tym przekonałam:/
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 12:39   #3337
reila21
Rozeznanie
 
Avatar reila21
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 518
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

To znaczy tak, dla mnie osobiście te produkty są drogie i wcale nie takie dobre jakościowo. Jednak coś w sobie mają, że moja cerę nawilżają i nie niszczą =]

Ale teraz i tak planuje kupować tylko azjatyckie specyfiki do pielęgnacji twarzy i ciała =]
reila21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-13, 13:25   #3338
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Ja uzywam od kilku tygodni probki kilku kremow bb.Dostalam je od kolezanki,ktora niedawno wrocila z Sigapuru.I sie nie zachwycilam.( wczesniej uzywalam szwcki bb krem i myslalam,ze moze te inne beda lepsze.Glownie problem polega na tym,ze twarz mi sie po nich swieci.Jak uzywam jakikolwiek fluid i naloze pozniej puder fiksujacy lub zwykly w kamieniu,lub sypki to mam na pol dnia z glowy,a po bb kremie juz po 2 godzinach sie swiece.Obojetnie jaka baze pod spod naloze...
Tak sobie mysle,ze chyba jeszcze sie skusze i zamowie probki CC kremow,bo znalazlam w necie informacje ,ze sa bardziej matujace.No wiec jest nadzieja....

Wciaz uzywam maseczke Uguisu i jestem zadowolona z efektow.teraz jak mi znaczaco wybielila przebarwienia to wystarczy jak ja uzyje co 4 dni,wczesniej robilam maseczke co drugi dzien,zalezalo mi na szybkim i widocznym efekcie.
Od kilku dni uzywam pedzel kabouki Japonesque,ktory jest niesamowicie mieki.Zamowilam go glownie ze wzgledu ,iz producent opisywal,iz wlosie ma jakas tam powloczke antybakteryjna.Dalam sie skusic.Choc wiadomo,ze pedzle trzeba bardzo czesto prac i tak tez robie.nie wypadl podczas prania ani jeden wlosek

Rozczarowana testowanie BB kremow powrocilam z podkulonym ogonem do pudru Shiseido,ktory KOCHAM NA ZAWSZE! Matuje,kryje,nie obciaza skory,ladnie stapia sie polozony na filtr.

Moze to nie na temat,ale musze to napisac.
uwielbiam nie tylko azjatyckie kosmetyki,ale i.....jedzenie.Sushi,nudl e z warzywami i kurczakiem,chinszczyzna,k uchnia malezyjska.Jak wychodzimy z mezem do restauracji i ja wybieram knajpke to wiadomo co bedziemy jesc Na szczescie druga polowke zarazilam i tez uwielbia,a na poczatku roznie to bylo.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01154.jpg (198,7 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01147.jpg (99,8 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01148.jpg (129,3 KB, 32 załadowań)
frostis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 18:23   #3339
Vila1987
Zadomowienie
 
Avatar Vila1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 1 083
GG do Vila1987
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez reila21 Pokaż wiadomość
Hmmm to jeszcze raz zajrzę na stronę producenta tego Bio-Essence =] Znalazłam i sprawdziłam opis tego kremu Liftingującego w tłumaczeniu na polski i jak byk tam pisze, że redukuje podwójny podbródek! Cud czy nie i tak próbki kupuje =]

Maska jako krem? No cóż ja maseczki z Lioele jako żel punktowy ostatnio używałam =]
To czekam jeszcze bardziej niecierpliwie na moja odlewkę z rozbiórki =]
To koniecznie chcę wiedzieć, czy cudują te specyfiki.

Odnośnie chemii w bb cremach, to i tak chemia jest w każdym zwykłym sklepowym podkładzie L;oreal, Koo, Gosh, maybelline etc. więc mi bez różnicy jeszcze.
Vila1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 19:05   #3340
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Ktora maseczke Lioele uzywasz punktowo?

Ja mam wielka ochote zamowic kilka produktow z asian store,ale tam sa takie malutkie opisy kosmetykow,bez podania skladow ja mam cere bardzo problemowa,wiele skladnikow powoduje wysyp i dlatego ciagle sie powstrzymuje.
frostis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 19:17   #3341
nobrit
Zadomowienie
 
Avatar nobrit
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 724
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Frostis ale zbieg okoliczności, jak dziewczyny pytały o dobry puder to właśnie pomyślałam o tym co wkleiłaś, miałam go dawno temu i faktycznie był cudowny, chciałam go już kilka razy kupić, ale ciągle padało na coś innego. Jaki masz kolor tego na zdjęciu?
nobrit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-13, 19:46   #3342
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Ten,ktory teraz uzywam to 40 beige naturel,ale to tylko na lato i na wiosne jak juz zlapie troche kolorku,a tak to jasniejszy.
Wczesniej uwielbialam Chanel mat lumier,ale Shiseido do cery przetluszczajacej sie jeszcze lepszy,bo super matuje,a nie wysusza cery i absolutnie nie podkresla suchych skorek,ktore u mnie sie zdarzaja po preparatach antytradzikowych.
Ale i tak naj,naj,najlepszym pudrem byl puder nabyty na wakacjach w tajlandii,tani za 25 batow.Pieknie kryl (wszystko!),matowal i jednoczesnie rozswietlal(myslalam,ze to iluzja) i na dodatek z filtrem.Zaluje,ze nie kupilam kilku na zapas.Wtedy jednak bylam w okresie zachwytow nad lanconami,chanelami i diorami.
frostis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 19:57   #3343
reila21
Rozeznanie
 
Avatar reila21
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 518
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Vila na pewno napiszę i tu i na blogu =]

Frostis użyłam Lioele Vita Shack Pack Buleberry, ale dosłownie raz i tylko dlatego, że nie miałam nic pod ręką i o dziwo pryszcze (dwa wtedy miałam) mi się zmniejszyły... =]
reila21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 20:31   #3344
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

A znasz moze sklad?Czy na opakowaniu same krzaczki?
frostis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 21:07   #3345
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez nez123 Pokaż wiadomość
A sprawdzałaś Innisfree? One podobno są dobre składowo...
Nie, tego nie sprawdzalam + dzięki za cynk
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 21:21   #3346
reila21
Rozeznanie
 
Avatar reila21
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 518
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Na blogu Zygmuś są chyba składy maseczek Lioela =] Bo ja mam maseczki z rozbiórki od niej.
reila21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 07:26   #3347
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez frostis Pokaż wiadomość
Ten,ktory teraz uzywam to 40 beige naturel,ale to tylko na lato i na wiosne jak juz zlapie troche kolorku,a tak to jasniejszy.
Wczesniej uwielbialam Chanel mat lumier,ale Shiseido do cery przetluszczajacej sie jeszcze lepszy,bo super matuje,a nie wysusza cery i absolutnie nie podkresla suchych skorek,ktore u mnie sie zdarzaja po preparatach antytradzikowych.
Ale i tak naj,naj,najlepszym pudrem byl puder nabyty na wakacjach w tajlandii,tani za 25 batow.Pieknie kryl (wszystko!),matowal i jednoczesnie rozswietlal(myslalam,ze to iluzja) i na dodatek z filtrem.Zaluje,ze nie kupilam kilku na zapas.Wtedy jednak bylam w okresie zachwytow nad lanconami,chanelami i diorami.
A może spróbuj poszukać w necie. Może ktoś na ebay go sprzedaje...
Ja mam tak samo ze świecącą twarzą. Mimo, że wcale nie mam tłustej cery. Po wszystkim się świecę. Kwestia tylko czy mniej czy więcej. I właśnie po CC jest mniej
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 13:48   #3348
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Jesli chodzi o swiecenie sie skory to juz metoda prob i bledow wiem,ze u mnie to wlasnie problem skladnikow w kosmetyce.Pudry,ktore zawieraja talk powoduja u mnie na poczatku matowienie cery,np Mac blottning powder,a pozniej duzy polysk,glownie strefa T.
Podpasowaly mi pudry z azji glownie dlatego,ze sa oparte na skrobiach.Ten puder ,o ktorym pisalam byl oparty glownie na skrobi ryzowej.Super efekt.Od wczoraj szukam na ebayu
frostis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 07:51   #3349
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Jak znajdziesz, to bardzo proszę, podziel się informacją .
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-15, 09:47   #3350
reila21
Rozeznanie
 
Avatar reila21
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 518
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

O czyli wychodzi mi na to, że do mojej tłustej strefy T też dobry by był puder ze skrobią zamiast talkiem, dobrze wiedzieć =]
reila21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 18:04   #3351
erybka
Przyczajenie
 
Avatar erybka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cześć dziewczyny,
z chęcią dołączę do tego wątku aktywnie, bo biernie uczestniczę w nim od kilku dni. Nie było łatwo przebrnąć przez 112 stron, oj nie.

Ale udało się

Pielęgnacja w stylu japońskim fascynuje mnie od jakiegoś czasu. Około rok temu przestawiłam sie na wieloetapowe oczyszczanie i możliwie naturalną pielęgnację ciała (no, czasem kupię sobie jakiś gotowy kosmetyk, przyznaję), a makijaż ograniczam do minimum. Cera mi na to pozwala, dlatego staram sie malować solidnie tylko na jakieś wyjścia, a na co dzień stawiam na nawilżanie, odrobinę korektora pod oczy (Salmon ze Skinnfood to mój sprzymierzeniec!), róż i tusz do rzęs. Masuję buzię, kupuje na allegro azjatyckie produkty do pielęgnacji. Staram się wypracować dobre nawyki żywieniowe, choć akurat tu niekoniecznie inspiruje sie Azją. To wszystko działa cuda!

Moja rutynowa pielęgnacja wieczorna:
1. Masaż z użyciem mleczka (aktualnie clarins, bo mam resztki, ale jest w sumie taki sobie)
2. Micel Bioderma (różowy)
3. Hydrolat z kocanki (teraz z Ecospa, ale raczej zmienię źródło)
4. Krem nawilżający (aktualnie biotherm, ale jest z tym różnie, czasem korzystam po prostu z zalegających w łazience próbek)

Raz na kilka dni maska Blackhead z FS (nie ma u mnie pola do popisu, ale coś tam wyciąga). Kilka razy w tygodniu maska BF - różne kolory, bo szukam wciąż czegoś dla siebie. Czasem stosuję algową maskę własnej roboty (sproszkowane algi plu woda, ewentualnie hydrolat).

Prawie codziennie korzystam z sauny, choć krótko i w temperaturze do 70 stopni, żeby nie zaszkodzić naczynkom (mam cerę bardzo normalną, ale z tendencją do pekania naczynek). To doskonale odczyszcza cerę - polecam szczerze, ale trzeba to robić bardzo, bardzo regularnie - to już inny temat.

Rano w zasadzie przymywam buzię micelem, kremuję i ziuuuu... do dzieci/roboty i innych obowiązków.

Jeśli chodzi o ciało, to myję sie białym jeleniem z dodatkiem koziego mleka, 2 razy w tygodniu robię piling z oliwy z oliwek oraz zmielonej kawy lub sproszkowanych alg (też z ecospa). Trudno sie spłukuje, ale nie trzeba się po tym balsamować

Ponieważ widzę, że jest tu kilka specjalistek od nowinek azjatyckich, na dodatek z wiedzą o działaniu i składzie kosmetyków, mam kilka pytań:
1. Na karku mam prawie 30stke, więc pewnie od dawna powinnam uzywać kremów przeciwzmarszczkowych - czy nie? Nie narzekam na stna skóry, nawilżam i tyle. Powinnam to zmieniać? Szukam wciąż ideału nawilżacza - najblżej do niego aquasource z Bitohermu. Z chęcia zmienie na coś azjatyckiego, ale zbliżonego konsystencją.
2. Z tego samego powodu i z poczucia przesuszenia rozglądam sie za kremem na skórę wokół oczu - doszłam do wniosku, że ją zaniedbuję. Znacie jakiś lekki, żelowy najlepiej, krem nawilżający pod oczy? Oczywiście najlepiej z Japonii, Korei...
3. Co z porami - jeśli chcę je zamknąć, to powinnam to robić przed nakremowaniem buzi (jak dotąd) czy może jednak po? To dla mnie wciąż zagadka, choć na logikę wiem, że nakładam krem na skórę, której pory wcześniej zamknęłam np. hydrolatem, więc chyba zmniejszam skuteczność nawilżania? Sama już nie wiem
4. Zaciekawiły mnie tonery, o których wspominałyście: rozumiem, że one nie zamykają porów skóry, lecz wręcz przeciwnie. Który produkt w tej kategorii, oczywiście z tych azjatyckich, poleciłybyście cerze normalnej w kierunku naczynkowej? i Co zastosowac po takim tonerze?
5. Czy "śliskie wody", o których tu wspominałyście, wchłaniają sie do suchego? Nie lubię balsamów, bo zostawiają powłokę, więc może taka "woda" byłaby dobrym rozwiązaniem. Tylko czy to zapewnia taki sam lub zbliżony poziom nawilżenia?
6. Wiem, że było cos o pilingach enzymatycznych, ale znaleźć nie mogę. Która tamtejsza firma ma go w ofercie? Skinnfood? Missha? Który lepszy?


Uff. Wiem, że długaśny ten post na początek, ale chciałam wszystko w jednym miejscu i na raz. Może mi wybaczycie?

Wątek piękny, z chęcią go popodbijam Będę wdzięczna za pomoc i, w miarę wiedzy, podzielę sie swoimi wrazeniami ze stosowania azjatyckich specyfików i sposobami na urodę.

Buźka!
erybka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 06:54   #3352
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez erybka Pokaż wiadomość
5. Czy "śliskie wody", o których tu wspominałyście, wchłaniają sie do suchego? Nie lubię balsamów, bo zostawiają powłokę, więc może taka "woda" byłaby dobrym rozwiązaniem. Tylko czy to zapewnia taki sam lub zbliżony poziom nawilżenia? Buźka!
Primo: Witaj "w wątku". Secudno: Gratulacje i podziw za przebrnięcie przezeń...Jako osoba winna pojawienia się "śliskich wód' w temacie mogę Ci odpowiedzieć na pytanie: otóż tak, owe "skin conditionery" (bo na półce wśród takowych najczęściej stoją te kosmetyki, więc uznać można je za takie również. Bardzo szerokie pojecie, nie? Balsam czy masło do ciała też wspomaga kondycje skóry...)...no więc one wchłaniają się do suchego. Żadna z dotychczas używanych przeze mnie "śliskich wód" nie pozostawiała uczucia lepkości, czy jakiegoś filmu - nic, poza fajnie napojoną skórą.
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 07:13   #3353
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Wracam z tematem węgla drzewnego , który jest popularnym składnikiem japońskich kosmetyków - głównie do mycia, z uwagi na oczyszczające działanie węgla. Kosmetyki z tym składnikiem nie są drogie, a są skuteczne. Poza rodzimymi japońskimi wyrobami (na zdjęciach poniżej) można kupić także produkty znanej i u nas marki Pond's. Pianki, żele do mycia - wszystko oczywiście z węglem http://youtu.be/9Iw0vcv64Q0
Osobiście używałam mydła - tego z kolesiem z miotełką na pudełku (robi porządki ze skórą i wymiata brudy ) oraz szamponu. I są w porzo, tyle, że ... zbyt wydajne Teraz mój TŻ dokańcza, bo ja już miałam chrapkę na coś nowego... I jest zadowolony - przy jego lekko przetłuszczającej sie skórze, skłonnej do zaskórników i wągrów węgiel działą cuda! Acha, próbowałam jeszcze węglowej pasty do zębów - czarna była jak i ten szampon, ale - podobniej jak on, w kontakcie z wodą i przy spienianiu zmieniała się w szaro-białą pianę. Bez obaw, nie farbuje zębów, smak ma lekko słodki a skuteczność na 5. Jakby kto był ciekaw - warto sprobować czegoś z takim węglem.
Jeszcze dwa adresy do stron , z których można nabyć "japońskie dobra" - może którejś z Was się kiedyś przyda.
http://www.japangoodsfinder.com/prod...roduct=4421109
http://akinaistore.com/index.php?route=common/home
A teraz lecę pochować rzeczy z balkonu, bo właśnie tajfun idzie...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dłoń.jpg (11,5 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg shampoo.jpg (19,2 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg soap.jpg (15,3 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg soap2.jpg (19,3 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mydło.jpg (18,6 KB, 30 załadowań)

Edytowane przez Isobe
Czas edycji: 2011-07-18 o 07:15
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 09:22   #3354
reila21
Rozeznanie
 
Avatar reila21
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 518
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

tajfun? taki prawdziwy? ech nie wiem czy zazdrościć czy współczuć...

Isobe bardzo dziękuję za post o węglu. Możesz szamponu do włosów spróbuje i mydła. Bo to co moja skóra głowy ostatnio wyprawia to po prostu masakra... zmieniłam szampon na dziecięcy bez SLS i innych podrażniaczy a i tak chodzę i się drapię... włosy miałam tłuste wiele lat teraz mam suche... A i pasta do zębów... mój chłop się śmieje, że ja je chyba jem, bo ciągle nowe kupuje =]

A jak wydajne to dla mnie super =] Nie lubię płacić za lejącą się wodę zamiast szamponu.

Erybka: ja mam 21 ledwo skończone a już myślę nad kuracją uderzeniową w zmarchy koło oczu (od mrużenia oczu, bo niedowidze^^) i na pół fale na czole. Po co czekać aż się zrobią głębokie bruzdy?
reila21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 14:41   #3355
erybka
Przyczajenie
 
Avatar erybka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Isobe Pokaż wiadomość
Primo: Witaj "w wątku". Secudno: Gratulacje i podziw za przebrnięcie przezeń...Jako osoba winna pojawienia się "śliskich wód' w temacie mogę Ci odpowiedzieć na pytanie: otóż tak, owe "skin conditionery" (bo na półce wśród takowych najczęściej stoją te kosmetyki, więc uznać można je za takie również. Bardzo szerokie pojecie, nie? Balsam czy masło do ciała też wspomaga kondycje skóry...)...no więc one wchłaniają się do suchego. Żadna z dotychczas używanych przeze mnie "śliskich wód" nie pozostawiała uczucia lepkości, czy jakiegoś filmu - nic, poza fajnie napojoną skórą.
Dzieki za powitanie. Faktycznie nie było łatwo przebrnąc przez tyle stron, ale za to wytrenowałam asertywność: gdybym miała kupić choćby połowę, na co miałam ochotę, bo o tym pisałyście, poszłabym z torbami na bank

Wracając do wód: skoro wszystko jest skin conditionerem, to jak mogę rozpoznać, który będzie miał wodnistą, a nie maślaną konsystencję? Krzaków nie znam, niestety Możesz w wolnej chwili wkleić linki do konkretnych produktów, które sprawdziłaś, i które są właśnie takie bardzo płynne?

Cytat:
Napisane przez Isobe Pokaż wiadomość
Wracam z tematem węgla drzewnego , który jest popularnym składnikiem japońskich kosmetyków - głównie do mycia, z uwagi na oczyszczające działanie węgla. Kosmetyki z tym składnikiem nie są drogie, a są skuteczne. Poza rodzimymi japońskimi wyrobami (na zdjęciach poniżej) można kupić także produkty znanej i u nas marki Pond's. Pianki, żele do mycia - wszystko oczywiście z węglem http://youtu.be/9Iw0vcv64Q0
Osobiście używałam mydła - tego z kolesiem z miotełką na pudełku (robi porządki ze skórą i wymiata brudy ) oraz szamponu. I są w porzo, tyle, że ... zbyt wydajne Teraz mój TŻ dokańcza, bo ja już miałam chrapkę na coś nowego...

Jeszcze dwa adresy do stron , z których można nabyć "japońskie dobra" - może którejś z Was się kiedyś przyda.
http://www.japangoodsfinder.com/prod...roduct=4421109
http://akinaistore.com/index.php?route=common/home
A teraz lecę pochować rzeczy z balkonu, bo właśnie tajfun idzie...
Mam podobnie: jak kosmetyk jest zbyt wydajny, to mnie po jakimś czasie wkurza, że ciągle go mam. No, chyba że trafię na prawdziwe cudeńko

Fajne strony, zwłaszcza ta druga. Sporo tam produktów z nieznanych mi linii Shiseido. Kiedyś pewnie sie skuszę, ale póki co, staram sie wykończyć łazienkowe resztki i dopiero zrobić następne zakupy.

Cytat:
Napisane przez reila21;

Erybka: ja mam 21 ledwo skończone a już myślę nad kuracją uderzeniową w zmarchy koło oczu (od mrużenia oczu, bo niedowidze^^) i na pół fale na czole. Po co czekać aż się zrobią głębokie bruzdy?
Kurcze, wiem, że jestem trochę "zapóźniona" w tej kwestii, ale dotąd skóra jakoś nie wołała. Zresztą i teraz nie woła - po prostu przyszło mi do głowy, również podczas lektury tego wątku, że może jednak powinnam już zacząć robić coś więcej, niż tylko nawilżać. Używasz czegoś przeciwzmarszczkowego lub przeciwstarzeniowego z azjatyckiego rynku? Z chęcią coś wypróbuję, bo jakoś zaufałam tamtejszym kosmetykom.
erybka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 22:25   #3356
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Ten węgiel mnie zaciekawił. Może dałoby się wykorzystać zwykły polski węgiel leczniczy Jest bardzo miękki i ma ten charakterystyczny słodki posmak.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 01:22   #3357
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez erybka Pokaż wiadomość
Wracając do wód: skoro wszystko jest skin conditionerem, to jak mogę rozpoznać, który będzie miał wodnistą, a nie maślaną konsystencję? Krzaków nie znam, niestety Możesz w wolnej chwili wkleić linki do konkretnych produktów, które sprawdziłaś, i które są właśnie takie bardzo płynne?
Już kiedyś wklejałam, ale Twoja wytrwałość zasługuje na nagrodę
Najfajniejszą moją "śliską wodą"jest ten produkt Alovivi
http://alovivi.jp/shopdetail/0020010...2001000018.jpg
(w żółtej butelce).
Co do Shiseido, to racja - linii produktów tej firmy jest znacznie więcej niż to, co dostępne w Europie. Tak dla oglądu sprawy link: http://www.shiseido.co.jp/products/ wsjo jest po japońsku, ale loga można podejrzeć - to wszystko to też są produkty Shiseido!
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 09:24   #3358
reila21
Rozeznanie
 
Avatar reila21
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 518
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez erybka Pokaż wiadomość

Kurcze, wiem, że jestem trochę "zapóźniona" w tej kwestii, ale dotąd skóra jakoś nie wołała. Zresztą i teraz nie woła - po prostu przyszło mi do głowy, również podczas lektury tego wątku, że może jednak powinnam już zacząć robić coś więcej, niż tylko nawilżać. Używasz czegoś przeciwzmarszczkowego lub przeciwstarzeniowego z azjatyckiego rynku? Z chęcią coś wypróbuję, bo jakoś zaufałam tamtejszym kosmetykom.
Cóż mi odbiło w tym roku na punkcie pielęgnacji cery i walki ze zmarszczkami, których nie mam tak dużo, ale jednak za dużo jak na mój wiek =[ Jedna z blogerek mnie zainspirowała do kuracji uderzeniowej, czyli przez miesiąc krem przeciwzmarszczkowy (nawet taki dla kobiet po 35+) a przez cały czas normalna pielęgnacja w zależności od tego co skóra potrzebuje. Na razie czekam na próbki tego kremu liftingująco - odchudzającego zobaczymy co to będzie, bo w te wszystkie anti wrinkle a BB Creams nie wierze, u mnie akurat podkreślają zmarszczki zamiast je maskować =[
reila21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 10:26   #3359
justynalenka
Zadomowienie
 
Avatar justynalenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 823
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Wracając do uguisu - właśnie siedzę z pierwszą porcją na twarzy i liczę na to,że działanie jest dużo lepsze niż zapach No normalnie jak kocie siki
__________________
Włosomaniaczka i ceromaniaczka

Zawsze należy starać się odpowiednio ubierać myśli w słowa,myśleć zanim słów się użyje i używać słów,które ukazują że się myśli.
justynalenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 10:56   #3360
reila21
Rozeznanie
 
Avatar reila21
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 518
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Ja Uguisu chyba z 2 tygodnie na twarz nie kładłam i znowu mam pare pryszczy... cóż chyba muszę jednak znaleźć te 20 minut na maseczke =[
reila21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-04 23:53:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:03.