Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-08, 23:14   #4111
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Princeskka Pokaż wiadomość
Czy po otwarciu butelki z hydrolatem np. takim rumiankowym czy szałwiowym bądź też olejem powinnam go przechowywać w lodówce mimo tego, że pisze na nim żeby trzymać w temp pokojowej ?
Możesz, ale wcale nie musisz.
Jeśli jest napisane, że produkt może być przechowywany w temperaturze pokojowej, to jak najbardziej może sobie stać w pokoju lub łazience.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 06:53   #4112
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Ja mam oczarowy i trzymam go w łazience. Olej jojoba mogę polecić. Poszukuję jednak czegoś do kąpieli i chyba ponownie skuszę się na kokos 1 l bardzo tanio wychodzi.
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 08:55   #4113
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 15:18   #4114
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Ja robię peeling ciała solą... tylko to musi być sól warzona, dość miałka, bo np. kamienna byłaby za ostra . Taką sólwystarczy namoczyć i nałożyć na namydlonąskórę, chociaż można tez mieszać z żelem pod prysznic.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 16:01   #4115
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

moze i ja sie skusze na jakis peeling do ciała nie wie czemu, ale jakos ochote mam robić tylko te do twarzy, a do ciała zawsze mam lenia :P


nawet jesli tez chodzi tlyko o balsamowanie ;p
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 17:11   #4116
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ja robię peeling ciała solą... tylko to musi być sól warzona, dość miałka, bo np. kamienna byłaby za ostra . Taką sólwystarczy namoczyć i nałożyć na namydlonąskórę, chociaż można tez mieszać z żelem pod prysznic.
Sól? Podziwiam
Ja nie mogę używać do tego celu soli bo mnie podrażnia.
Mój 'samoróbkowy' peeling do ciała to kawa, żel pod prysznic i oliwka dla dzieci
A jak nie zapomnę to jeszcze cynamon
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 19:10   #4117
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Też kiedyś używałam soli, teraz przestawiłam się na cukier, bo faktycznie, po soli gdzieniegdzie skóra szczypała.
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-12, 20:36   #4118
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczynki, dziewczynki, pomożecie? Tak na szybko? Nie mam czasu na przeglądanie całego wątku, a chce sobie zamówić jakieś olejki zanim mama się rozmyśli Mam cere mieszaną, wypryski, rozszerzone pory, zaskórniki.
Czyli potrzebuje takiego, który mnie nie zapcha, a jednocześnie sprawi cud na mojej twarzy w postaci zredukowania ropnych pryszczy i okropnych śladów po pryszczach Dobra, ale tak na poważnie. Co byście radziły? Tamanu? Nie za tłusty? Arganowy?
Oczywiście do tego kwas hialuronowy.
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way

Edytowane przez GreenSlinky
Czas edycji: 2012-09-12 o 20:40
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 20:44   #4119
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
Dziewczynki, dziewczynki, pomożecie? Tak na szybko? Nie mam czasu na przeglądanie całego wątku, a chce sobie zamówić jakieś olejki zanim mama się rozmyśli Mam cere mieszaną, wypryski, rozszerzone pory, zaskórniki.
Czyli potrzebuje takiego, który mnie nie zapcha, a jednocześnie sprawi cud na mojej twarzy w postaci zredukowania ropnych pryszczy i okropnych śladów po pryszczach Dobra, ale tak na poważnie. Co byście radziły? Tamanu? Nie za tłusty? Arganowy?
Oczywiście do tego kwas hialuronowy.
Argan jest ciężki, więc może zapchać.
Tamanu dla mnie był ok, ale wiele dziewczyn też zapycha, więc może na początek będzie nie bardzo.
Ja polecam olej z nasion malin.
Pachnotka jest dość lekka, więc będzie ok.
Olej konopny też pasuje do takiego rodzaju cery.
Te dwa ostatnie mam, ale jeszcze nie stosowałam bo muszę wykończyć inne - dlatego w tym wypadku polecam Ci je bazując na opiniach innych
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 14:19   #4120
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
Dziewczynki, dziewczynki, pomożecie? Tak na szybko? Nie mam czasu na przeglądanie całego wątku, a chce sobie zamówić jakieś olejki zanim mama się rozmyśli Mam cere mieszaną, wypryski, rozszerzone pory, zaskórniki.
Czyli potrzebuje takiego, który mnie nie zapcha, a jednocześnie sprawi cud na mojej twarzy w postaci zredukowania ropnych pryszczy i okropnych śladów po pryszczach Dobra, ale tak na poważnie. Co byście radziły? Tamanu? Nie za tłusty? Arganowy?
Oczywiście do tego kwas hialuronowy.
to znajdź na to czas by wątek przegladnąc

arganowy raczej moze cie zapchac (tak jak napisała Apsik) więc bym uwazała
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 18:10   #4121
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Apsik, dziękuję, już zamówiłam te olejki. Naprawdę wielki dzięki. Jak się nie sprawdzą, to przyjdę z reklamacją, hahaha
karmazynka99, jakbym miała czas to bym tutaj nie pisała A potrzebowałam szybkiej odpowiedzi...
Ciekawi mnie tylko w jakiej proporcji mieszać HA z olejem? HA tyle, żeby starczyło na całą twarz + kilka kropel oleju, czy inaczej?
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way

Edytowane przez GreenSlinky
Czas edycji: 2012-09-13 o 18:21
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-13, 19:01   #4122
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Witajcie,
wczoraj po raz pierwszy użyłam do kąpieli olejku jojoba i jestem zachwycona ciało idealnie wygładzone, nawilżone, siedziałam w wannie tak długo, że aż woda była zimna a kąpię się we wrzątku. Dziewczęta jaki olejek polecacie do kąpieli? Tak, żeby dodać i żeby ciało było nawilżone. Chyba coś kupię w ZSK.
do kąpieli - kokosowy, masło z mango, ze słodkich migdałów, masło kakaowe (ale tylko jeśli znasz i lubisz zapach )
Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
Apsik, dziękuję, już zamówiłam te olejki. Naprawdę wielki dzięki. Jak się nie sprawdzą, to przyjdę z reklamacją, hahaha
karmazynka99, jakbym miała czas to bym tutaj nie pisała A potrzebowałam szybkiej odpowiedzi...
Ciekawi mnie tylko w jakiej proporcji mieszać HA z olejem? HA tyle, żeby starczyło na całą twarz + kilka kropel oleju, czy inaczej?
oleju 20% (kilka kropel) i HA 80%
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 21:38   #4123
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Witajcie,
wczoraj po raz pierwszy użyłam do kąpieli olejku jojoba i jestem zachwycona ciało idealnie wygładzone, nawilżone, siedziałam w wannie tak długo, że aż woda była zimna a kąpię się we wrzątku. Dziewczęta jaki olejek polecacie do kąpieli? Tak, żeby dodać i żeby ciało było nawilżone. Chyba coś kupię w ZSK.
ja polecam olejek isany do kapieli, jest swietny no i cenowo bardzo sie oplaca i ma przyzwoity sklad: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ch-ol.htmlpoza tym oczwiscie oliwki babydream i hipp
Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja uzywam BD fur mama aktualnie do kapieli

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ja robię peeling ciała solą... tylko to musi być sól warzona, dość miałka, bo np. kamienna byłaby za ostra . Taką sólwystarczy namoczyć i nałożyć na namydlonąskórę, chociaż można tez mieszać z żelem pod prysznic.
tez czasem robie z sola (morska lub nieoczyszczona przemielona w mlynku-wiecej mikroelementow), polecalabym jednak uzywac dla poslizgu cos tlustego, mozna sobie zrobic mikrouszkodzenia takim szorstkim tarciem
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
do kąpieli - kokosowy, masło z mango, ze słodkich migdałów, masło kakaowe (ale tylko jeśli znasz i lubisz zapach )

oleju 20% (kilka kropel) i HA 80%
uzywam dokladnie odwrotnie, taka duza ilosc hialunorka moze sciagac (mnie sciaga)


w ogole na mazidach zlozylam zamowienie i zaplacilam w poniedzialek w nocy, a w srode o 12 mialam juz paczke z probka, o ktora poprosilam i dodatkowa, meeeeega plus
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/

Edytowane przez ultrafiolet88
Czas edycji: 2012-09-13 o 21:54
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-14, 07:02   #4124
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Też miałam z Efavitu, jednak litrowy słoik ale nie robiłam peelingu a będę musiała spróbować
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-14, 09:23   #4125
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
ja polecam olejek isany do kapieli, jest swietny no i cenowo bardzo sie oplaca i ma przyzwoity sklad: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ch-ol.htmlpoza tym oczwiscie oliwki babydream i hipp
Też lubię ten olejek ale ma w składzie BHT na który trzeba uważać http://pl.wikipedia.org/wiki/Butylowany_hydroksytoluen . Większość dziewczyn na wizażu właśnie przez BHT zaprzestało używania tego olejku.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-14, 10:04   #4126
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-14, 10:43   #4127
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No właśnie zapach, kolor, konsystencja, opakowanie, cena - jak dla mnie bomba, skład byłby super gdyby nie to BHT (moze by do nich napisać niech to usuną ? ) Długo szukałam dobrego i taniego olejku do mycia, jak już znalazłam to w składzie ma paskudztwo.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-14, 10:52   #4128
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Że też nie przyjrzałam się temu olejkowi wcześniej... Szkoda, bardzo go lubię za wszystko.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-14, 16:20   #4129
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
tez czasem robie z sola (morska lub nieoczyszczona przemielona w mlynku-wiecej mikroelementow), polecalabym jednak uzywac dla poslizgu cos tlustego, mozna sobie zrobic mikrouszkodzenia takim szorstkim tarciem
Nie jest szorstka, grunt to użyć odpowiedniej soli (własnie oczyszczonej, warzonej i drobnoziarnistej). Ma małe, równe ziarenka, poza tym sól się rozpuszcza w wodzie i kryształki robia się stopniowo coraz mniej ostre, można sobie trochę namoczyć wczesniej albo nałożyć na mokre ciało i poczekać chwilę. Na moją skórę (gruba, w niektórych miejscach trądzikowa) jest dobry, chociaż na delikatniejsze miejsca może być troszkę za ostry. No i trzeba uważać jak się trze, ale to dotyczy wszystkich peelingów mechanicznych.

Jak dla kogoś sól jest za ostra polecam cukier. Jest delikatniejszy, tylko nie ma antybakteryjnego działania soli.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-14, 18:00   #4130
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Też lubię ten olejek ale ma w składzie BHT na który trzeba uważać http://pl.wikipedia.org/wiki/Butylowany_hydroksytoluen . Większość dziewczyn na wizażu właśnie przez BHT zaprzestało używania tego olejku.
ja niestety z braku wanny uzywam go tylko pod prysznic czyli namydlic sie, zestrzec syrenka i splukac, wiec jakos specjalnie sie tym nie przejmuje, ale moze faktycznie uzywajac go do kapieli to moze lepiej nie przesadzac z czestoscia jego uzywania
Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Nie jest szorstka, grunt to użyć odpowiedniej soli (własnie oczyszczonej, warzonej i drobnoziarnistej). Ma małe, równe ziarenka, poza tym sól się rozpuszcza w wodzie i kryształki robia się stopniowo coraz mniej ostre, można sobie trochę namoczyć wczesniej albo nałożyć na mokre ciało i poczekać chwilę. Na moją skórę (gruba, w niektórych miejscach trądzikowa) jest dobry, chociaż na delikatniejsze miejsca może być troszkę za ostry. No i trzeba uważać jak się trze, ale to dotyczy wszystkich peelingów mechanicznych.

Jak dla kogoś sól jest za ostra polecam cukier. Jest delikatniejszy, tylko nie ma antybakteryjnego działania soli.
osobicie ja musze miec jakis poslizg, olejek czy cos do zdzieranka, nawet mega drobnymi drobinkami, tak sama sola to bbr, ale moze dlatego, ze mam raczej sucha i delikatna cere.

za to cukier i kawa

dostalam z mazidel probke algowego pilingu, ktos uzywal? wyglada jak zmielone otreby
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/

Edytowane przez ultrafiolet88
Czas edycji: 2012-09-14 o 18:02
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-14, 21:03   #4131
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Kurcze, szukam, szukam i znaleźć nie mogę :/ To znaczy coś tam znalazłam. Czy to prawda, że takie prościutkie serum jakie mam zamiar używać (czyli kwas hialuronowy + olejek np. z nasion malin) można stosować tylko 2-3 razy w tygodniu? Czy źle zrozumiałam?
Ah, i mam nadzieję, że mieszjąc kilka olei z HA krzywdy sobie nie zrobię
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 08:10   #4132
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość

dostalam z mazidel probke algowego pilingu, ktos uzywal? wyglada jak zmielone otreby
Peeling algowy z mazideł jest absolutnie najlepszym peelingiem do ciała ever! Tylko nie stosuje się go samego, na mazidłach masz przepis - dodajesz jakieś oleje, sól, plus można dodatkowo kawę i olejek pomarańczowy. Efekty sa niesamowite, nigdy żaden peeling nie wygładzał mi aż tak skóry i utrzymuje się to przez parę dni (ta aksamitna, gładka skóra ). Naprawdę polecam, warto zamówić pozostałe składniki .
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 09:48   #4133
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
ja polecam olejek isany do kapieli, jest swietny no i cenowo bardzo sie oplaca i ma przyzwoity sklad: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ch-ol.htmlpoza tym oczwiscie oliwki babydream i hipp



tez czasem robie z sola (morska lub nieoczyszczona przemielona w mlynku-wiecej mikroelementow), polecalabym jednak uzywac dla poslizgu cos tlustego, mozna sobie zrobic mikrouszkodzenia takim szorstkim tarciem

uzywam dokladnie odwrotnie, taka duza ilosc hialunorka moze sciagac (mnie sciaga)


w ogole na mazidach zlozylam zamowienie i zaplacilam w poniedzialek w nocy, a w srode o 12 mialam juz paczke z probka, o ktora poprosilam i dodatkowa, meeeeega plus
Gdybym nałożyła 80% oleju, to by mnie zapchał po kilkunastu dniach dla każdego co innego
Nie napisałam, że proporcja 20% oleju i 80%HA jest dobra dla cer skłonnych do zapychania.
Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
Kurcze, szukam, szukam i znaleźć nie mogę :/ To znaczy coś tam znalazłam. Czy to prawda, że takie prościutkie serum jakie mam zamiar używać (czyli kwas hialuronowy + olejek np. z nasion malin) można stosować tylko 2-3 razy w tygodniu? Czy źle zrozumiałam?
Ah, i mam nadzieję, że mieszjąc kilka olei z HA krzywdy sobie nie zrobię
Można stosować codziennie, dwa razy dziennie, jak tylko Ci pasuje
Warto tylko pamiętać o składnikach aktywnych, antyoksydantach,nie pozostawać tylko przy olejach i HA jako jedynych elementach pielęgnacji.

Nie zrobisz sobie krzywdy - mieszaj do woli Jedyna krzywda to ewentualne problemy z krostkami, jeśli olejów będzie zbyt dużo lub wybierzesz komedogenne/aknegenne.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 14:26   #4134
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Można stosować codziennie, dwa razy dziennie, jak tylko Ci pasuje
Warto tylko pamiętać o składnikach aktywnych, antyoksydantach, nie pozostawać tylko przy olejach i HA jako jedynych elementach pielęgnacji.
To znaczy co? Bo jak na razie to zamówiłam HA i oleje: konopny, z nasion malin i... chyba z czarnuszki Jeśli chodzi o oczyszczanie twarzy to zostanę na razie przy żelu, może później spróbuję czegoś naturalnego
Cytat:
Nie zrobisz sobie krzywdy - mieszaj do woli Jedyna krzywda to ewentualne problemy z krostkami, jeśli olejów będzie zbyt dużo lub wybierzesz komedogenne/aknegenne.
No mam nadzieje, że nie będzie u mnie takiej reakcji, szczególne, że pewna dobra wizażanka doradziła mi te oleje, dlatego, że nie są ciężkie
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 14:28   #4135
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
Kurcze, szukam, szukam i znaleźć nie mogę :/ To znaczy coś tam znalazłam. Czy to prawda, że takie prościutkie serum jakie mam zamiar używać (czyli kwas hialuronowy + olejek np. z nasion malin) można stosować tylko 2-3 razy w tygodniu? Czy źle zrozumiałam?
Ah, i mam nadzieję, że mieszjąc kilka olei z HA krzywdy sobie nie zrobię
eee tam, mozesz stosowac tak czesto jak chcesz
Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Peeling algowy z mazideł jest absolutnie najlepszym peelingiem do ciała ever! Tylko nie stosuje się go samego, na mazidłach masz przepis - dodajesz jakieś oleje, sól, plus można dodatkowo kawę i olejek pomarańczowy. Efekty sa niesamowite, nigdy żaden peeling nie wygładzał mi aż tak skóry i utrzymuje się to przez parę dni (ta aksamitna, gładka skóra ). Naprawdę polecam, warto zamówić pozostałe składniki .
mam takie skladniki akurat, musze wyprobowac jak tak chwalisz, a do twarzy tez sie nadaje?
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Gdybym nałożyła 80% oleju, to by mnie zapchał po kilkunastu dniach dla każdego co innego
Nie napisałam, że proporcja 20% oleju i 80%HA jest dobra dla cer skłonnych do zapychania.
jasne, co prawda moja tez jest sklonna przy wielu skladnikach, ale akurat dobralam taki olej (sliwkowy), ktory jest dla mnie mega dobry a jak dam za duzo hialuronka to mnie sciaga, ale jesli kogos oleje zapychaja wszystkie to trzeba sobie dobrac stosunek
a probowalas NMF?
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 15:00   #4136
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
mam takie skladniki akurat, musze wyprobowac jak tak chwalisz, a do twarzy tez sie nadaje?
Nieeee . Jest takim hardkorem, że ja go właściwie stosuję tylko na nogi i pośladki, bo już na brzuchu zostawiał mi czerwona skórę po użyciu. Dodam jeszcze, że naprawdę pomaga na cellulit przy regularnym stosowaniu!
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 17:18   #4137
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
To znaczy co? Bo jak na razie to zamówiłam HA i oleje: konopny, z nasion malin i... chyba z czarnuszki Jeśli chodzi o oczyszczanie twarzy to zostanę na razie przy żelu, może później spróbuję czegoś naturalnego

No mam nadzieje, że nie będzie u mnie takiej reakcji, szczególne, że pewna dobra wizażanka doradziła mi te oleje, dlatego, że nie są ciężkie
Te oleje są bardzo lekkie i dobre dla cery ze skłonnością do zapychania. Uważaj przy konopnym żeby Cię pies policyjny nie wywąchał

Chodziło mi przy składnikach aktywnych i antyoksydantach o to, że jakby tak przez np. rok stosować tylko olej i HA, to cera mogłaby by być w gorszym stanie, niż gdyby uzupełniać je w kosmetyki z odpowiednio dobranymi antyoksydantami i substancjami aktywnymi. W zależności od cery to będą inne substancje.
Np dla cery trądzikowej warto mieć na uwadze kwasy AHA, BHA, PHA, witaminę C, B3, ekstrakty roślinne bogate w salicylany, aloes, soja - mogę wymieniać i wymieniać
Nie samymi olejami żyje człowiek
Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
eee tam, mozesz stosowac tak czesto jak chcesz

mam takie skladniki akurat, musze wyprobowac jak tak chwalisz, a do twarzy tez sie nadaje?

jasne, co prawda moja tez jest sklonna przy wielu skladnikach, ale akurat dobralam taki olej (sliwkowy), ktory jest dla mnie mega dobry a jak dam za duzo hialuronka to mnie sciaga, ale jesli kogos oleje zapychaja wszystkie to trzeba sobie dobrac stosunek
a probowalas NMF?
NMF nie miałam, słyszałam wiele dobrego.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 17:30   #4138
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Nieeee . Jest takim hardkorem, że ja go właściwie stosuję tylko na nogi i pośladki, bo już na brzuchu zostawiał mi czerwona skórę po użyciu. Dodam jeszcze, że naprawdę pomaga na cellulit przy regularnym stosowaniu!
oj a mialam go wlasnie do buzi wykorzystywac,no nic, sprobuje najpierw na cialo
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
NMF nie miałam, słyszałam wiele dobrego.
tak sobie wlasnie mysle, ze jak oleje Cie zapchaja w wieksym stezeniu to mozesz wyprobowac,bardzo fajne nawizla, serumek z oleju, kwasu i nmf i buzia jest tak niesamowicie miekka i gladka
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 19:46   #4139
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Te oleje są bardzo lekkie i dobre dla cery ze skłonnością do zapychania. Uważaj przy konopnym żeby Cię pies policyjny nie wywąchał
hihi, racja, racja
Cytat:
Chodziło mi przy składnikach aktywnych i antyoksydantach o to, że jakby tak przez np. rok stosować tylko olej i HA, to cera mogłaby by być w gorszym stanie, niż gdyby uzupełniać je w kosmetyki z odpowiednio dobranymi antyoksydantami i substancjami aktywnymi. W zależności od cery to będą inne substancje.
Pierwsze słysze Aż się przestraszyłam trochę Czyli jakbym stosowała takie serum + oczyszczanie twarzy żelem przez dłuższy czas, mogłoby to być opłakane w skutkach? Uff... jak dobrze, że mamy ten wizaż, co ja bym bez Was zrobiła (normalnie dziecko we mgle ). A mogłabyś skonkretyzować jakie by były tego skutki? Większy wysyp, zanieczyszczona cera?
Cytat:
p dla cery trądzikowej warto mieć na uwadze kwasy AHA, BHA, PHA, witaminę C, B3, ekstrakty roślinne bogate w salicylany, aloes, soja - mogę wymieniać i wymieniać
Kwasy, kwasy... też kiedyś chciałam spróbować, ale to znowu trzeba filtry stosować, a to kosztuje... Ja niestety nie zarabiam. O, aloes! Zawsze mnie korciło spróbować, ale wyleciało mi z głowy, żeby zamówić... O takie coś chodzi? http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Eks...00-krotnie/423 A może zupełnie coś innego?
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 20:02   #4140
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
hihi, racja, racja

Pierwsze słysze Aż się przestraszyłam trochę Czyli jakbym stosowała takie serum + oczyszczanie twarzy żelem przez dłuższy czas, mogłoby to być opłakane w skutkach? Uff... jak dobrze, że mamy ten wizaż, co ja bym bez Was zrobiła (normalnie dziecko we mgle ). A mogłabyś skonkretyzować jakie by były tego skutki? Większy wysyp, zanieczyszczona cera?
nie no bez przesady, to zalezy czego Twoja cera potrzebuje, jesli ma sie np. cere bezproblemowa, ktora potrzebuje tylko lekkiego nawilzania to uzywanie roznych dodatkow nie jest konieczne, a taki zestaw nie zrobi Ci krzywdy. ja wlasnie tak stosuje, ha plus olej, raz na jakis czas robie sobie dodatki, ale bez tego nic by sie z cera nie stalo. oczywiscie mozna uzywac czegos wiecej np. profilaktycznie przeciw zmarszczkom czy dla rozjasnienia, ale nie zniszczy sie cery od tylko takiego zestawu.
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/

Edytowane przez ultrafiolet88
Czas edycji: 2012-09-15 o 20:04
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:53.