Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-04, 14:24   #2461
illa22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 71
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

mysha - dziękuje bardzo za wszystkie rady i rozwianie moich wątpliwości
illa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 16:23   #2462
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

nAyu, illa nie ma sprawy. Ja się dopiero teraz zorientowałam (po przejściu na olejki, hydrolaty itp), że moje pryszcze zawdzięczam zapychającym kremom Tylko Liliputz z Rossmana mnie nie zapycha, ale nawilżenie średnie, przy ekstremalnej suchości dla mnie za słaby. Więc wczoraj dałam pod niego na dzień róża-tamanu+HA cały dzień skóra nawilżona, nie zapycha!Sama kremów nie kręciłam, może kiedyś W ZróbSobieKrem mają dobre zestawy do kremów, parę osób je polecało myślę, że będą odpowiednie, oczywiście przy specyfikach z kwasami pamiętajcie o filtrach.I nie stosować wszystkiego na raz, pojedyńczo wprowadzć, bo skóra oszaleje-wszystkie biochemiczki tak ostrzegają Nowe.Wybrać jeden/dwa specyfiki i obserować jak się skóra zachowuje. I czytać forum!!!
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 14:19   #2463
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dla mnie ten krem co używam na noc tez wydaje się podejrzany i myślę, że przejdę na hydrolaty itp i mam nadzieję, że będzie si dzisiaj w końcu ukręciłem serum flavo z BU i zobaczymy co z tego będzie . Niestety nie ma dobrego środka dla każdego ( a szkoda bo naeksperymentować się trzeba
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 19:06   #2464
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

A czy po zastosowaniu w domu peelingu enzymatycznego mogę wyjśc na słońce bez zastosowania filtra??Czy może takie peelingi też uwrażliwiają skórę na słońce i przez jakiś czas nie można wychodzić na dwór bez posmarowania się filtrem??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 15:01   #2465
Amra
Przyczajenie
 
Avatar Amra
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 8
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hej dziewczyny,mozecie ocenic, czy prawidlowo dbam o moja buzie? Bylabym Wam ogromnie wdzieczna
Na noc:
1. myje twarz emulsja Avene
2. nakladam krem ystheal+ pod oczy
3. na cala twarz Diacneal.
Rano:
1.zmywam twarz emulsja Avene
2.nakladam Effaclar
3. na to wsmarowywuje filtr Avene

Jest ok?
__________________
A teraz wszystko co powiedziałam, mogę sobie odpisać od podatku
Amra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 15:12   #2466
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

To może i ja się wpiszę, choć czuję, że nieźle dostanę w pupencję

27 lat. Cera mieszana- błyszcząca w strefie T, na nosie rozszerzone pory, na nosie, brodzie i czole skłonność do występowania zaskórników i większych niespodzianek. Skóra na policzkach wiecznie zaczerwieniona, skłonność do pękających naczynek. Częste uczucie ściągnięcia, palenia, swędzenia w tych miejscach. Pod oczami, delikatny zarys, pierwszych zmarszczek mimicznych

Rano:

-Przemywam twarz hydrolatem, tonikiem (najczęściej nagietkowym z Ziai), ewentulanie micelem.
-krem, żel pod oczy (aktualnie Nano Particles Eye Gel , C'ell Fusion C)
- na twarz: aktualne nawilżający Sensitia, Iwostinu, albo Redukujący zaczerwienienia spf 15 - też Iwostinu.

wieczorem:
-żel do twarzy ( oliwkowy Ziaja, AA - w tym białym opakowaniu, ewentualnie micel Biodermy, od niedawna Ruboril)
-hydrolat, tonik - ten sam, co rano
- żel pod oczy - ten sam, którego używam na dzień
- na twarz Flavo-C ( 8%) Aurigi
- na to Sensitia nawilżający Iwostinu.

Raz, dwa w tygodniu peeling enzymatyczny do twarzy, Flos Leku do cery naczynkowej.
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI

Edytowane przez madziczka
Czas edycji: 2009-05-12 o 15:17
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 15:30   #2467
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
To może i ja się wpiszę, choć czuję, że nieźle dostanę w pupencję

27 lat. Cera mieszana- błyszcząca w strefie T, na nosie rozszerzone pory, na nosie, brodzie i czole skłonność do występowania zaskórników i większych niespodzianek. Skóra na policzkach wiecznie zaczerwieniona, skłonność do pękających naczynek. Częste uczucie ściągnięcia, palenia, swędzenia w tych miejscach. Pod oczami, delikatny zarys, pierwszych zmarszczek mimicznych

Rano:

-Przemywam twarz hydrolatem, tonikiem (najczęściej nagietkowym z Ziai), ewentulanie micelem.
-krem, żel pod oczy (aktualnie Nano Particles Eye Gel , C'ell Fusion C)
- na twarz: aktualne nawilżający Sensitia, Iwostinu, albo Redukujący zaczerwienienia spf 15 - też Iwostinu.

wieczorem:
-żel do twarzy ( oliwkowy Ziaja, AA - w tym białym opakowaniu, ewentualnie micel Biodermy, od niedawna Ruboril)
-hydrolat, tonik - ten sam, co rano
- żel pod oczy - ten sam, którego używam na dzień
- na twarz Flavo-C ( 8%) Aurigi
- na to Sensitia nawilżający Iwostinu.

Raz, dwa w tygodniu peeling enzymatyczny do twarzy, Flos Leku do cery naczynkowej.
na pękające naczynka polecam ruboril firmy isis pharma.mi zniwelował rumien o jakies 50% po miesiącu używania.uzywam go 2 razy dziennie przez 3 miesiace i potem przerwa 1 miesiąc i potem wszystko od nowa. ja niespodzianki polecam tonik 2% BHU i serum lemon tamanu z Biochemii Urody.mialam to samo w strefie T i juz widze poprawe.Ja bym jeszcze dołozyła jakis filtr ze wzgledu na twoje policzki.
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-12, 15:37   #2468
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Zetafon - używam Ruborilu od wczoraj, zapomniałam dopisać Paskudnie pachnie ale ścierpię. Co do flitra - podczytuję biochemię od dawna i nadal nie wiem, co wybrać - NIENAWIDZĘ tłustych konsystencji - a jak pomyślę o stosowaniu tego w upały to zapieram się nogami i rękami

Dzięki za polecenie toniku - rozważę go i będę stosować tylko na czoło, nos i brodę

Przydałoby mi się jeszcze coś mocno uspokajającego i nawilżającego na policzki - maseczka, serum dodatkowo.
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 15:46   #2469
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Zetafon - używam Ruborilu od wczoraj, zapomniałam dopisać Paskudnie pachnie ale ścierpię. Co do flitra - podczytuję biochemię od dawna i nadal nie wiem, co wybrać - NIENAWIDZĘ tłustych konsystencji - a jak pomyślę o stosowaniu tego w upały to zapieram się nogami i rękami

Dzięki za polecenie toniku - rozważę go i będę stosować tylko na czoło, nos i brodę

Przydałoby mi się jeszcze coś mocno uspokajającego i nawilżającego na policzki - maseczka, serum dodatkowo.
co do ruborilu to jest wart tego zapachu.po nim obowizakowo trzeba dac cos nawilżajacego.ja w filtrach tez nie lubie tłustych konsystencji.osobiscie uzywam lirene 50+ do cery wrazliwej.u mnie wchlania sie do matu i nie powoduje niedoskonalosci.no i mozna nakladac na niego makijaz.avene tez jest chwalony,ale ja nie chce byc cala polepiona tym smalcem,a mialam tyle probek i nic nie podeszlo mojej skorze.
sama szukam czegos nawilzającego,kremu, ale idealu nie znalazlam.w sumie mam maseczke z profesjonalnej bielendy seria ideal skin,ale to jest do dostania tylko w sklepach z profesjonalnymi kosmetykami dla salonów .nie w rossmanie ani naturze. ma w składzie niebieską glinke i baaardzo mocno chłodzi.
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 15:52   #2470
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
co do ruborilu to jest wart tego zapachu.po nim obowizakowo trzeba dac cos nawilżajacego.ja w filtrach tez nie lubie tłustych konsystencji.osobiscie uzywam lirene 50+ do cery wrazliwej.u mnie wchlania sie do matu i nie powoduje niedoskonalosci.no i mozna nakladac na niego makijaz.avene tez jest chwalony,ale ja nie chce byc cala polepiona tym smalcem,a mialam tyle probek i nic nie podeszlo mojej skorze.
sama szukam czegos nawilzającego,kremu, ale idealu nie znalazlam.w sumie mam maseczke z profesjonalnej bielendy seria ideal skin,ale to jest do dostania tylko w sklepach z profesjonalnymi kosmetykami dla salonów .nie w rossmanie ani naturze. ma w składzie niebieską glinke i baaardzo mocno chłodzi.
Też zauważyłam, że ten Ruboril słabo nawilża Dziś go zasmaruję dodoatkowo Sensitią. W kwestii filtrów,hyba jak już to skuszę się jednak na tę Lirenkę - czytam opinie i może być niezła
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 17:51   #2471
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

1.A czy ten Ruboril nie jest dla Was za tłusty czy nie powoduje powstawania zaskórników??2. czy można go nakładać pod makijarz?3. czy mozna go używać w lecie w upalne dni?4. i jeszcze to 4 pytanei juz zadałam ale ponowie może ktoś wie czy po peelingu enzymatycznym można wyjśc na słonce bez stosowana filtru, którego jak wiekszosc z Was poprostu nienawidze
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-12, 20:32   #2472
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
A czy po zastosowaniu w domu peelingu enzymatycznego mogę wyjśc na słońce bez zastosowania filtra??Czy może takie peelingi też uwrażliwiają skórę na słońce i przez jakiś czas nie można wychodzić na dwór bez posmarowania się filtrem??

Ja mysle, ze nawet jak za filtrami sie nie przepada to majowe slonce juz tego wymaga, nawet bez robienia peelngu. nawet jesli moze przebarwienia nie powstana to lepiej zapobiegac niz leczyc

Cytat:
Napisane przez Amra Pokaż wiadomość
hej dziewczyny,mozecie ocenic, czy prawidlowo dbam o moja buzie? Bylabym Wam ogromnie wdzieczna
Na noc:
1. myje twarz emulsja Avene
2. nakladam krem ystheal+ pod oczy
3. na cala twarz Diacneal.
Rano:
1.zmywam twarz emulsja Avene
2.nakladam Effaclar
3. na to wsmarowywuje filtr Avene

Jest ok?
to jest Effaclar k?
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 20:43   #2473
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
1.A czy ten Ruboril nie jest dla Was za tłusty czy nie powoduje powstawania zaskórników??2. czy można go nakładać pod makijarz?3. czy mozna go używać w lecie w upalne dni?4. i jeszcze to 4 pytanei juz zadałam ale ponowie może ktoś wie czy po peelingu enzymatycznym można wyjśc na słonce bez stosowana filtru, którego jak wiekszosc z Was poprostu nienawidze
co do ruborilu to 1) nie jest tlusty 2)nie powoduje zaskórników 3)nadaje sie na upały i pod makijaz.przynajmniej dla mnie.ja go klade na policzki i skrzydełka nosa i jest ok.codo ostatniego pytania to nie odpowiem bo sie nie znam,ale ja i tak uzywam filtra a tez nie moglam sie przekonac
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 07:08   #2474
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Chcę nałożyć dziś Ruboril z kremem nawilżającym. Tylko nie wiem, czy najpierw krem nawilż. potem Ruboril czy odwrotnie?
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 10:31   #2475
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

witam.
na wizażu jestem już od jakiegoś czasu, ale w tym dziale jestem pierwszy raz. piszę tu, bo obawiam się, że moja pielegnacja twarzy pozozstawia wiele do życzenia i pomyślałam, że może podsuniecie mi jakieś rady, czego powinnam używać.

mam 18 lat, od 2 lat biorę pigułki antykoncepcyjne i od kiedy zaczęłam je brać stan mojej cery bardzo się poprawił. przestały mi ciągle wyskakiwać niespodzianki na twarzy, choć nigdy nie był to trądzik, po prostu często coś wyskakiwało. wcześniej wydawało mi się, że moje skóra jest tłusta, teraz wydaje mi się, sucha, jedynie na nosie ma tendencje do przetłuszczania się. na nosie mam też okropne czarne kropki.

moja codzienna pielęgnacja to:
-mycie twarzy żelem AA bądź emulsją lipidową Iwostinu lub emulsją Emolium (zależy na co akurat trafię w aptece)
-na dzień smaruję buzię filtrem lirene 50+ a gdy się wchłonie nakładam puder sypki
-makijaz zmywam płynem micelarnym AA
-wieczorem myję buzię tym, co rano
-na noc nakładam krem iwostinu (akurat teraz mam lipidowy)

nie wiem, czy ta moja pielęgnacja jest dobra, nie potrafię się odnaleźć na tym podforum.
czego powinnam używać? jako tonik jakiegoś hydrolatu? czym myś twarz, czym zmywać makijaż i jaki krem nakładać, by moja twarz była nawilżona?

mam jeszcze pytanie, otóż na ramionach mam suche, malutkie czerwone krostki, które mam od kiedy pamiętam. czym się tego pozbyć?
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 10:47   #2476
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Chcę nałożyć dziś Ruboril z kremem nawilżającym. Tylko nie wiem, czy najpierw krem nawilż. potem Ruboril czy odwrotnie?
Najpierw Ruboril a potem nawilżający

A z nietłustych filtrów polecam Ci Biodermę MAT 40

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Cytat:
Napisane przez little.b.blue Pokaż wiadomość
nie wiem, czy ta moja pielęgnacja jest dobra, nie potrafię się odnaleźć na tym podforum.
czego powinnam używać? jako tonik jakiegoś hydrolatu? czym myś twarz, czym zmywać makijaż i jaki krem nakładać, by moja twarz była nawilżona?
Do zmywania makijażu świetne są płyny micelarne A zamiast toniku polecam Ci właśnie jakiś hydrolat (np. z Biochemii Urody lub Mazideł), do cery przesuszonej wg mnie sprawdza się hydrolat z róży stulistnej, nawilża, ślicznie pachnie, nie lepi się i nie podrażnia Do miejsc przetłuszczających się dobry jest hydrolat oczarowy lub geraniowy.
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 11:06   #2477
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Do zmywania makijażu świetne są płyny micelarne A zamiast toniku polecam Ci właśnie jakiś hydrolat (np. z Biochemii Urody lub Mazideł), do cery przesuszonej wg mnie sprawdza się hydrolat z róży stulistnej, nawilża, ślicznie pachnie, nie lepi się i nie podrażnia Do miejsc przetłuszczających się dobry jest hydrolat oczarowy lub geraniowy.
dziękuję za odpowiedź.
więc to, że zmywam makijaż płynem micelarnym jest ok, zakupię te hydrolaty.
ale czym myć buzię, co nakładać na twarz na noc, a co na dzień?
stosować filtry, czy nie?
i do czego służą te oleje?


chcę zacząć dobrze obchodzić się z moją cerą, by po latach była w dobrym stanie.
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016

Edytowane przez little.b.blue
Czas edycji: 2009-05-13 o 11:08
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 11:28   #2478
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

little poczytaj konkretnie forum to się dowiesz wszystkiego! Filtry to podstawa

madziczka jak te serum z vit C z AUrigi się sprawuje ? bo szukam porównania z serum z BU.
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 11:33   #2479
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez little.b.blue Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedź.
więc to, że zmywam makijaż płynem micelarnym jest ok, zakupię te hydrolaty.
ale czym myć buzię, co nakładać na twarz na noc, a co na dzień?
stosować filtry, czy nie?
i do czego służą te oleje?


chcę zacząć dobrze obchodzić się z moją cerą, by po latach była w dobrym stanie.
Co do kremów Ci nie doradzę, mam skórę inną od Twojej - rumieniowa, nadwrażliwa, nieprzesuszona. Ale co do filtrów - to zdecydowanie polecam, to bardzo dobra ochrona skóry, nietstey część filtrów jest tłustych. Dlatego polecam Ci przetestować Lirene Family 50+ i Biodermę MAT 40
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-13, 11:40   #2480
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Co do kremów Ci nie doradzę, mam skórę inną od Twojej - rumieniowa, nadwrażliwa, nieprzesuszona. Ale co do filtrów - to zdecydowanie polecam, to bardzo dobra ochrona skóry, nietstey część filtrów jest tłustych. Dlatego polecam Ci przetestować Lirene Family 50+ i Biodermę MAT 40
właśnie filtr lirene używam, bo cena przystępna a słyszałam o nim dobre opinie.



przepraszam za tyle chaotycznych pytań, ale nie potrafię się odnaleźć na tym podforum
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 12:57   #2481
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez princeska69 Pokaż wiadomość
Ja mysle, ze nawet jak za filtrami sie nie przepada to majowe slonce juz tego wymaga, nawet bez robienia peelngu. nawet jesli moze przebarwienia nie powstana to lepiej zapobiegac niz leczyc



Wiem wiem że muszę stosować filtry tym bardziej iż mam przebarwienia po trądziku i walczę z nim od dawna ale teraz mam przerwę na kuracje, ponieważ taka kuracja uwrażliwia na słońce. Jakoś nie mogę się do tych filtrów przyzwyczaić. Najgorsze jest to że muszę stosować podkład a na filtry jakoś podkład nie za bardzo. I wogole wyskakują mi pryszcze po filtrachBede starała się rpzyzwyczaic do tych filtrów moze wkoncu znajde jakis ktory mi podpasuje.

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
co do ruborilu to 1) nie jest tlusty 2)nie powoduje zaskórników 3)nadaje sie na upały i pod makijaz.przynajmniej dla mnie.ja go klade na policzki i skrzydełka nosa i jest ok.codo ostatniego pytania to nie odpowiem bo sie nie znam,ale ja i tak uzywam filtra a tez nie moglam sie przekonac
Aha, No to zaczne go stosować pod makijaż . Chociaz dla mojej tłustej skóry pewnei bedzie i tak za tłusty
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 14:34   #2482
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Wiem wiem że muszę stosować filtry tym bardziej iż mam przebarwienia po trądziku i walczę z nim od dawna ale teraz mam przerwę na kuracje, ponieważ taka kuracja uwrażliwia na słońce. Jakoś nie mogę się do tych filtrów przyzwyczaić. Najgorsze jest to że muszę stosować podkład a na filtry jakoś podkład nie za bardzo. I wogole wyskakują mi pryszcze po filtrachBede starała się rpzyzwyczaic do tych filtrów moze wkoncu znajde jakis ktory mi podpasuje.
wiesz co, zeby makjaz trzymal sie na fltrach, to ja najpierw sie pudruje. Teraz obecnie pudrem bambusowym z BU, ale sprawdze tez na sobie skrobie, bo moja skora ostatnio mocno sie przesusza choc kiedys byla tlusta i bambus jest zdecydowanie zbyt mocny. A makijaz robie mineralny, zeby jak najbezpieczniej dla skory bylo Ja mysle, ze do filtrow trzeba sie przyzwyczaic, bo ktoryms uzyciy staje sie to naturalnym punktem pielegnacji a eksperymentujac nauczysz sie jak to wszystko laczyc zeby nie zapychalo. Tylko niestety malo kto, ma to szczescie od razu trafic na swoj produkt
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 15:01   #2483
Amra
Przyczajenie
 
Avatar Amra
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 8
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Tak,effaclar k
__________________
A teraz wszystko co powiedziałam, mogę sobie odpisać od podatku
Amra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 19:40   #2484
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Najpierw Ruboril a potem nawilżający

A z nietłustych filtrów polecam Ci Biodermę MAT 40
Nicole- dziękuję

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
little poczytaj konkretnie forum to się dowiesz wszystkiego! Filtry to podstawa

madziczka jak te serum z vit C z AUrigi się sprawuje ? bo szukam porównania z serum z BU.

Koko
- hmmm. Miałam dwa opakowania - stosuję to serum sporadycznie, jako kurację, zastrzyk dla cery . Po pierwszym opakowaniu byłam wniebowzięta - cera bez przebarwień, piękny koloryt, wygładzona, cuuudo. Przy drugim opakowaniu ( właśnie kończę) - nie wiem, co się stało. Nie widzę żadnych efektów - mogłabym się równie dobrze smarować masłem chyba.... Nie wiem, czy to skóra już się przywyczaiła, mimo długiej przerwy, do witaminy C czy co. Smutno mi , bo to było moje olśnienie kosmetyczne


Princesko
- a może spróbuj puder bambusowy z dodatkiem jedwabiu? Mam tę wersję, od kilku tygodni i nic a nic mnie nie wysuszło, a stosuję go codziennie jak primer pod minerały
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI

Edytowane przez madziczka
Czas edycji: 2009-05-13 o 19:41
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 11:52   #2485
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hmm nie wiem co się stało, że teraz tak nie działa może inne spróbuj?
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 20:47   #2486
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Princesko - a może spróbuj puder bambusowy z dodatkiem jedwabiu? Mam tę wersję, od kilku tygodni i nic a nic mnie nie wysuszło, a stosuję go codziennie jak primer pod minerały
Moze dokupie jedwab przy najblizszych zakupach na mazidlach i wtedy polacze z bambusem narazie matuje sie skrobia i ona takie jakby ciasto tworzy na twarzy, ale mi sie efekt podoba Dzieki Madzik
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 21:04   #2487
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez princeska69 Pokaż wiadomość
Moze dokupie jedwab przy najblizszych zakupach na mazidlach i wtedy polacze z bambusem narazie matuje sie skrobia i ona takie jakby ciasto tworzy na twarzy, ale mi sie efekt podoba Dzieki Madzik
Księżniczko - puder z jedwabiem ciasta nie robi A ciasta na twarzy nienawidzę
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 21:27   #2488
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Księżniczko - puder z jedwabiem ciasta nie robi A ciasta na twarzy nienawidzę
Mi generalnie tez nie ale z mineralami Monave sprawdza sie bosko, bo one wysuszaja troche i mam wrazenie, ze skrobia przez to ciasto jakos chroni od tego wysuszenia, tylko trzeba bardzo ostroznie nakladac. Ja robie to kabuki wiec dosc dobrze udaje sie omiesc to co jest nie potrzebne ale tego bambusa z jedwabiem sprawdze na pewno, bo przy wiekszym temperaturach na pewno da lepszy mat, tylko oby wysuszenia nie bylo, bo moja twarz ostatnio zwariowala Naszczescie rozne rozane cuda troche pomagaja.
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 22:16   #2489
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez princeska69 Pokaż wiadomość
Mi generalnie tez nie ale z mineralami Monave sprawdza sie bosko, bo one wysuszaja troche i mam wrazenie, ze skrobia przez to ciasto jakos chroni od tego wysuszenia, tylko trzeba bardzo ostroznie nakladac. Ja robie to kabuki wiec dosc dobrze udaje sie omiesc to co jest nie potrzebne ale tego bambusa z jedwabiem sprawdze na pewno, bo przy wiekszym temperaturach na pewno da lepszy mat, tylko oby wysuszenia nie bylo, bo moja twarz ostatnio zwariowala Naszczescie rozne rozane cuda troche pomagaja.
Moja cera też ostatnio szaleje. Po zmyciu makijażu micelem jest rozogniona, piecze, swędzi, jest strasznie napięta, łuszczy się koło nosa. Niby nawilżam, ale kremy jakoś nie działają, wchłaniają się w sekundę, nawet nie umiem ich rozprowadzić na twarzy - nie ślizgają się po niej. Zmywam twarz micelem, ewentualnie domywam Provegolem SVR. I kurczę to chyba przez minerały. Niby używam takich, które mnie nie ściągają, zmieniłam primer,ale ostatnie dwa-trzy tygodnie to jest coś okropnego u mnie. Mam wrażenie, że podrażnia mnie wszystko - nawet kremy nawilżające, które sotosuję od dawna.

Dziś też nałożyłam mix olejku z malin, NMF i kompleks ceramidowy - wchłonęło się w mig i zaczęło lekko mrowić i piec Ja się zastanawiam co mi się stało. Mam ochotę odstawić wszystko, bo nic mi nie przynosi ulgi

Ja chcę moją cerę
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 23:32   #2490
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Moja cera też ostatnio szaleje. Po zmyciu makijażu micelem jest rozogniona, piecze, swędzi, jest strasznie napięta, łuszczy się koło nosa. Niby nawilżam, ale kremy jakoś nie działają, wchłaniają się w sekundę, nawet nie umiem ich rozprowadzić na twarzy - nie ślizgają się po niej. Zmywam twarz micelem, ewentualnie domywam Provegolem SVR. I kurczę to chyba przez minerały. Niby używam takich, które mnie nie ściągają, zmieniłam primer,ale ostatnie dwa-trzy tygodnie to jest coś okropnego u mnie. Mam wrażenie, że podrażnia mnie wszystko - nawet kremy nawilżające, które sotosuję od dawna.

Dziś też nałożyłam mix olejku z malin, NMF i kompleks ceramidowy - wchłonęło się w mig i zaczęło lekko mrowić i piec Ja się zastanawiam co mi się stało. Mam ochotę odstawić wszystko, bo nic mi nie przynosi ulgi

Ja chcę moją cerę
Po micelu nie spodziewalabym sie nawet pieczenia to chyba naprawde cos musi byc nie tak, moze jakies nowe leki? ja czasem obserwuje przy np. nowych antybiotykach rozne reakcje, czasem wlasnie tego typu, czyli bardzo duze podraznienie. co do wchlaniania kremow, tez mi tak szybko idzie, zaczelam nakladac okolo 2-3 ml naraz i to efekt daje. a twarz nawilzona jest caly czas. ale dzis np. zrobilam mix: konopny 3 krople plus okolo 0,5 ml HA, po okolo 3 godzinach mialam juz sucha skore, piekla mnie broda i tak nie fajnie sie z tym czulam, a na tym bylo jeszcze sporo filtra.
na noc zazwyczaj nakladam tamanu solo, ale on chyba nie wysuszalby do tego stopna
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:23.