Przejście z plastrów Evra na tabletki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-28, 12:38   #1
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej

Przejście z plastrów Evra na tabletki


Dziewczyny, chciałabym przejść z plastrów na tabletki. Moje problemy gastryczne trochę się unormowały więc nie ma już przeciwwskazań do brania tabletek.
Chciałabym przejść na vibin mini (moja lekarka przepisuje anty na zasadzie prób i błędów, a te mają zbliżony poziom hormonów + mają moczopędny drospirenon). Jednak mam problem - 16 lipca wyjeżdżam na wakacje i nie chciałabym plamić przez ten czas. Przy przejściu z jednej metody na drugą mogą pojawić się podobne skutki uboczne jak przy rozpoczynaniu antykoncepcji? Tym bardziej, że nie chcę robić tygodniowej przerwy między opakowaniami, bo krwawienie wystąpiłoby w pierwszym tygodniu wyjazdu.
Mogłabym zacząć już teraz tabletki, ale mam zakupione już opakowanie plastrów. Nie wiem czy kupować potem następne i poczekać ze zmianą na powrót z wakacji (co wiąże się z nieestetycznym i brudzącym się plastrem...) czy mogę zacząć już przed.

Powody chęci zmiany:
1. Cena, najtaniej znalazłam za 35zł
2. Zatrzymywanie wody w organizmie; mam problem z wzdęciami, a to dodatkowo potęguje efekt wręcz ciążowego brzucha, mimo niskiej wagi
3. Plaster wygląda nieestetycznie, tym bardziej, że lubię ciemne ubrania. Robi się czarna obwódka, nie tyle na skórze, co na samym plastrze
4. Lubi mi się odklejać na basenie/w aquaparku
5. Zdecydowałam się na plastry tylko przez wzgląd na moje problemy zdrowotne, które uniemożliwiły mi doustną antykoncepcję
6. Zauważyłam zależność, że przy 2 plastrze puchnę dwa razy bardziej, zawsze +2kg, staję się ociężała, brzuch jest wyjątkowo wzdęty. Wszystko przechodzi przy zmianie na 3 plaster
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-28 13:38:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:29.