Chemiczne prostowanie włosów - wątek zbiorczy - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-07-06, 16:40   #1321
czesterka
Zakorzenienie
 
Avatar czesterka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 9 365
GG do czesterka
Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

Cytat:
Napisane przez Alexiaa Pokaż wiadomość
Osobiscie uwazam ze bedziesz miala proste wlosy, jak kazda z nas ktora zrobila sobie to prostowanie, niestety nie beda one raczej takie jak po prostownicy (nie takie lejace sie) ale proste beda te twoje koncowki! No i nie powinno byc problemow, skoro je podcinalas niedawno, mozesz podciac najwyzej centymetr. Zreszta mozesz pojsc do tego fryzjera i po prostu zapytac sie go o rade i ocene twoich wloskow, nie musisz od razu sie decydowac, oni ci na pewno doradza, bo wiesz my nie widzimy twoich wloskow i nie wiemy jak bardzo sa zniszczone przez to prostowanieNo i w ogole to glowa do gory, uwazam ze to nie sa pieniadze wyrzucone w bloto, juz lepiej zaplacic raz sporo a potem miec ten swiety spokoj i nie myslec ze kazdy wlos w inna strone
Naprawdę?
Nie no, obiecuje, że jutro pójdę do tego fryzjera. OBIECUJE ;-)

Dziękuje bardzo za odpowiedz, już mniej sie boje...
pozdrawiam
__________________
mój kolor to DarkGreen
[SIGPIC]http://polchat.pl/media/images/emotwar/gotowa.gif[/SIGPIC]
wątek
arkusz
czesterka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-06, 22:52   #1322
Alexiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 22
Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

No dziewczyny, jestem po pierwszym myciu, no i .... EXSTRA wloski sa prosciusienkie!!!Oczywisc ie nie tknelam ich suszarka i szczotka. Nie moge sie troche przyzwyczaic, siedzialam przed lustrem caly wieczor i sie na nie gapilam jedyne co nie tak to jest ich troche jakos tak malutko a zawsze mialam geste wlosy ale nie zaluje!

Mialam raz takie dziwne uczucie, bo jutro wyjezdzam do Francji nad morze i balam sie tego cholernie: plaza sloneczko woda i ja z gumkami do wlosow i tysiacami spineczek...brrr A dzis sie pakujac i wkladac suszarke do walizki i okragla szczotke usmiechalam sie sama do siebie, ze koniec z meczarnia i jezeli wyjme suszarke to tylko po to by naprawde wysuszyc sobie wlosy a nie WYCIAGAC je szczotka i katowac sie goracym powietrzem podczas lata!

Zycze wam wszystkim powodzenia w prostowanku i zeby wam sie pospelnialy marzenia. Mi juz sie jedno spelnilo:jupi :.No ale gdyby cos sie mialo zmienic to dam znac.
Alexiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 13:24   #1323
viola1993
Raczkowanie
 
Avatar viola1993
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 115
Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

Witam!

Mam wiele pytań dotyczących prostowania chemicznego. Przyznam, że nie czytałam wątku ( trochę przejrzałam). Moje włosy są suche, napuszone... chciałabym by po prostowaniu chemicznym wyglądały tak jak na zdjęciu w załączniku. I w związku z tym mam pytanie...
- czy da się taki efekt osiągnąć?

Bardzo przeraża mnie efekt oklapnięcia po zabiegu. Może nie tyle czekanie dwóch dni, tylko to że włosy muszą się "odbić".

Pytania

- Czy można myć włosy codziennie po odczekaniu 2 dni?
- Jak długo będzie trzeba czekać zanim włosy się podniosą?

Chciałabym to prostowanie zrobić jak najtaniej (najlepiej do 150zł)

Już ostatnie pytanie

- Czy po prostowaniu chemicznym mogę zrobić sobie taki kolor jak na zdjęciu? I jeśli mogę to czym? Nie chcę farby, tylko coś co będzie można spłukać. ( mam 14 lat i w mojej szkole jest to zakazane)

Jak się trochę ociepli to pójdę do fryzjera by wyprostował mi włosy prostownicą. Zobaczę jak wyglądam w prostych włosach. ( jeśli się sobie spodobam to wyprostuje włosy na dłużej).

Proszę o pomoc
Z góry dziękuje
Wiola
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (41,6 KB, 91 załadowań)
viola1993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-07, 19:49   #1324
gossia172
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: opolskie ;)
Wiadomości: 66
Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

Dziewczyny skad jest ta Pani Agnieszka???
Ja bym sobie chciała chemicznie wyprostować grzywke (ponieważ całych włosów nie moge- miałam kiedyś pasemka na całej głowie). Macie moze jakis kontakt do niej, nr telefonu, lub e-mail??? Przebywa może w Opolu lub Wrocławiu??? Kto pomoże??
gossia172 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-08, 21:12   #1325
Sylwia_14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 40
Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

Pani Agnieszka ma salon w Warszawie na ul. Grzybowskiej
Tutaj strone tego salonu : http://www.atelierfryzjerskie.pl/
Sylwia_14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-08, 21:17   #1326
Sylwia_14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 40
Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

viola1993 : Koszt zabiegu zależy od długości Twoich włosów. Musisz wybrać sie do salonu, ktory robi takie zabiegi i zapytac sie ile to będzie kosztowało. Jeżeli chociaz przejrzałaś troche ten wątek to zauważyłaś że duzo dziewczyn poleca P. Agnieszkę, wiec możesz sie wybrać do niej Ja wybieram się do niej jutro
Co do farbowania to sama nie wiem i jestem tego rowniez ciekawa, wiec zapytam sie P. Agnieszki jutro
Pozdrawiam!
Sylwia_14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-08, 21:44   #1327
gossia172
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: opolskie ;)
Wiadomości: 66
Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

Cytat:
Napisane przez Sylwia_14 Pokaż wiadomość
viola1993 : Koszt zabiegu zależy od długości Twoich włosów. Musisz wybrać sie do salonu, ktory robi takie zabiegi i zapytac sie ile to będzie kosztowało. Jeżeli chociaz przejrzałaś troche ten wątek to zauważyłaś że duzo dziewczyn poleca P. Agnieszkę, wiec możesz sie wybrać do niej Ja wybieram się do niej jutro
Co do farbowania to sama nie wiem i jestem tego rowniez ciekawa, wiec zapytam sie P. Agnieszki jutro
Pozdrawiam!

Sylwia, mam prośbę zapytasz się pani Agnieszki, kiedy bedzie we Wrocławiu, lub Opolu??? Chciałabym sobie wyprostować grzywke
gossia172 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-09, 10:16   #1328
Sylwia_14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 40
Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

Myślisz ze bedzie? Troche wyjde na głupka, ale ok
Sylwia_14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 15:03   #1329
czesterka
Zakorzenienie
 
Avatar czesterka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 9 365
GG do czesterka
Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

Byłam dzisiaj w salonie, żeby sie podpytać o prostowanie (goldwell).
Na początku pani tak zachwalała, że już moja mama się przekonała i była jak najbardziej za. Po paru minautach rozmowy spojrzała na moje włosy i mówi "ale widze, że były rozjaśniane, niestety".
Miałam blond pasemka (pasemeczka) robione rok temu w czerwcu. Żeby nie miec odrostów, gdzieś w listopadzie moja fryzjerka pofarbowała mi jakaś płukanką na mój kolor. Po jakimś czasie zupełnie wróciłam do mojego starego koloru.
I co? Pani z tego salonu pokazała mi dokładnie w którym miejscu widzi różnice. No i musze zaczekać, aż mi włosy tak odrosną, że będe mogła podciąć. (
Jestem zła, bo tak sie "napaliłam" na te prostowanie.
Musze poszukać jakiś środków przyśpieszających porost, już Wax i olejek stosuje...
Ehh...
__________________
mój kolor to DarkGreen
[SIGPIC]http://polchat.pl/media/images/emotwar/gotowa.gif[/SIGPIC]
wątek
arkusz
czesterka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 18:21   #1330
Sylwia_14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 40
Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

gossia172 : P. Agnieszka podała mi namieary na fryzjerke w Cieszynie, ktory jest koło Wrocławia.
KASIA KOPEĆ
Salon Fryzjerski wl. Military 7 (o ile dobrze rozczytałam)
tel. 033 852-30-83
kom. przesle Ci wiadomościa.
Sylwia_14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 21:27   #1331
gaagatka
Raczkowanie
 
Avatar gaagatka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 344
Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

Cytat:
Napisane przez Alexiaa Pokaż wiadomość
No wlasnie moze cos sie wkrotce zmieni i zlituja sie nad nami i naszymi portfelami...Mam do Was pytanko, zdaje mi sie, ze cos czytalam na tym forum o jakims sklepie na koszykowej w wawce, gdzie mozna kupic taniej wszystkie kosmetyki Farouka. To prawda???Znacie moze ten sklep??? bo moze w przyszlosci nie oplaca mi sie kupowac w salonie....
Alexiaa ja studiuję na wydziale chemicznym niedaleko Koszykowej i też słyszałam od koleżanek o tym sklepiku .. ale jeszcze tam nie zaszłam .... w zasadzie miałam jakiś czas temu taki zamiar ale potem zapomniałam ... pójdę tam i jeśli chcesz to mogę zapytać o ceny ... napisz tylko co cię interesuje
__________________


gaagatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-09, 21:30   #1332
gaagatka
Raczkowanie
 
Avatar gaagatka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 344
Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

Cytat:
Napisane przez czesterka Pokaż wiadomość
Miałam blond pasemka (pasemeczka) robione rok temu w czerwcu. Żeby nie miec odrostów, gdzieś w listopadzie moja fryzjerka pofarbowała mi jakaś płukanką na mój kolor. Po jakimś czasie zupełnie wróciłam do mojego starego koloru.
I co? Pani z tego salonu pokazała mi dokładnie w którym miejscu widzi różnice. No i
No niestety na rozjaśnianych włosach to mogłoby się źle skończyć .... mogłyby ci się pourywać w miejscu połączenia naturalnych z farbowanymi
__________________


gaagatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-10, 13:39   #1333
madziuchna
Raczkowanie
 
Avatar madziuchna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 40
Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

A na czym polega prostowanie metodą Joico? Bo tutaj wszystkie mam wrażenie, że są typowo do kręconych włosów, a ja mam proste i chodzi mi o efekt wygładzenia, taki jak przy x-tenso, do którego nie mam już dostępu, bo fryzjerka, która mi je robiła odważyła się zajść w ciążę... a moje włosy wołają już o pomstę do nieba...

Edytowane przez madziuchna
Czas edycji: 2007-07-22 o 21:56
madziuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-10, 21:01   #1334
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

Cytat:
Napisane przez gaagatka Pokaż wiadomość
Alexiaa ja studiuję na wydziale chemicznym niedaleko Koszykowej i też słyszałam od koleżanek o tym sklepiku .. ale jeszcze tam nie zaszłam .... w zasadzie miałam jakiś czas temu taki zamiar ale potem zapomniałam ... pójdę tam i jeśli chcesz to mogę zapytać o ceny ... napisz tylko co cię interesuje
O tym sklepie mówicie?

http://www.sklepfryzjerski.pl/strona.php?sth=kontakt
http://www.sklepfryzjerski.pl
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-10, 22:07   #1335
AniaBrunetka
Rozeznanie
 
Avatar AniaBrunetka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 631
Dot.: chemiczne prostowanie wlosów

jest dłuuuugi wątek o chemicznym prostowaniu włosów... zapytaj tam
__________________
Zapuszczam włosy!
AniaBrunetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-10, 22:11   #1336
czesterka
Zakorzenienie
 
Avatar czesterka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 9 365
GG do czesterka
Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

Cytat:
Napisane przez gaagatka Pokaż wiadomość
No niestety na rozjaśnianych włosach to mogłoby się źle skończyć .... mogłyby ci się pourywać w miejscu połączenia naturalnych z farbowanymi
Czyli radzisz, żebym czekała, aż mi odrosną...
No w sumie to nie mam innego wyjścia Rozpoczęłam kuracje z rycynowym, niech mi rosną jak najszybciej! ;-)
__________________
mój kolor to DarkGreen
[SIGPIC]http://polchat.pl/media/images/emotwar/gotowa.gif[/SIGPIC]
wątek
arkusz
czesterka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-11, 11:18   #1337
Misiaskce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1
Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

Hej czy któraś z was ma mocno kręcone i gęste włosy? i czy wykonywała na nich zabieg prostowania? boje się, że mimo odpowiedniej pielęgnacjii słowy mogą się zniszczyć
Misiaskce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-12, 18:04   #1338
gaagatka
Raczkowanie
 
Avatar gaagatka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 344
Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
__________________


gaagatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-12, 18:07   #1339
gaagatka
Raczkowanie
 
Avatar gaagatka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 344
Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

Cytat:
Napisane przez czesterka Pokaż wiadomość
Czyli radzisz, żebym czekała, aż mi odrosną...
No w sumie to nie mam innego wyjścia Rozpoczęłam kuracje z rycynowym, niech mi rosną jak najszybciej! ;-)
Wiesz ... prawdę powiedziawszy to tylko tak słyszałam że prostowanie rozjaśnianych włosków tak właśnie może się skończyć. Żadna z nas jeszcze tak nie ryzykowała ... ja na twoim miejscu bym poczekała aż odrosną, chyba że chcesz być tutaj pierwszą z nas która opowie swoją dramatyczną historię
__________________


gaagatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-12, 18:12   #1340
czesterka
Zakorzenienie
 
Avatar czesterka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 9 365
GG do czesterka
Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

Cytat:
Napisane przez gaagatka Pokaż wiadomość
Wiesz ... prawdę powiedziawszy to tylko tak słyszałam że prostowanie rozjaśnianych włosków tak właśnie może się skończyć. Żadna z nas jeszcze tak nie ryzykowała ... ja na twoim miejscu bym poczekała aż odrosną, chyba że chcesz być tutaj pierwszą z nas która opowie swoją dramatyczną historię
Hehe
To już mamy dwie teorie, 1-że włosy "odpadną", a 2 (fryzjera) że te blond sie "spuszą" Może jednak się skusze, tak żeby wiedzieć kto miał racje
__________________
mój kolor to DarkGreen
[SIGPIC]http://polchat.pl/media/images/emotwar/gotowa.gif[/SIGPIC]
wątek
arkusz
czesterka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-12, 19:50   #1341
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

Nie radzę testować. Wszyscy fryzjerzy, którzy mi włosy prostowali (kilka osób) dopytywali się czy aby na pewno moje włosy nie są rozjaśniane. I przestrzegali mnie przed prostwaniem rozjaśnianym mówiąc, że po prostu by odpadły/skruszyły się.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-13, 09:00   #1342
JA-MAJKA
Przyczajenie
 
Avatar JA-MAJKA
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 26
Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

CZESTERKA
z tego co mi wiadomo, to goldwellem rzeczywiscie w ogóle nie mozna prostowac rozjasnianych wlosow,
ale faroukiem mozna- bo sa rozne rodzaje.
zresztą- sama zobacz do jakich włosów można używac te środki.
http://farouk.pl/www/index.php?art=1&cat=14
mi fryzjerka prostowala tym niebieskim, ten zielony jest do włosów "lekko rozjasnianych". najlepiej, zeby obejrzala Cie fryzjerka z salonu, ktory prostuje faroukiem (z goldwella beda zawsze oponowac, bo nie maja oferty nawet dla lekko rozjasnianych)
JA-MAJKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-13, 10:35   #1343
paulina_222
Raczkowanie
 
Avatar paulina_222
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 56
Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

czytam i czytam i nabieram ochoty xD
tylko jakoś mi się nie chce wierzyć, że to wyjdzie na moich włosach (;

wyprostowane! czy fryzjerzy dawali Wam gwarancje na proste włosy, czy raczej mowili, ze do nie do konca tak...?
__________________
`Dobrze pisać to znaczy czynić myśl widzialną
/Ambrose Bierce/

K.
paulina_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-13, 16:27   #1344
czesterka
Zakorzenienie
 
Avatar czesterka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 9 365
GG do czesterka
Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

Żartowałam z tym próbowaniem

Cytat:
Napisane przez JA-MAJKA Pokaż wiadomość
CZESTERKA
z tego co mi wiadomo, to goldwellem rzeczywiscie w ogóle nie mozna prostowac rozjasnianych wlosow,
ale faroukiem mozna- bo sa rozne rodzaje.
zresztą- sama zobacz do jakich włosów można używac te środki.
http://farouk.pl/www/index.php?art=1&cat=14
mi fryzjerka prostowala tym niebieskim, ten zielony jest do włosów "lekko rozjasnianych". najlepiej, zeby obejrzala Cie fryzjerka z salonu, ktory prostuje faroukiem (z goldwella beda zawsze oponowac, bo nie maja oferty nawet dla lekko rozjasnianych)
Serio? A no racja, widze na stronie. O ja, super! Dziękuje Ci baaaardzo!
No i wydaje mi się, ze z Farouka jest troche taniej, bo golwellem to mi mówią że 700zł...
Najgorsze, że w Toruniu i okolicy nie ma salonu Farouka Ale dziś jade nad morze, spisze wszystkie salony w trójmieście i może namówie mame na wizyte, jeżeli będzie kiepska pogoda na plaże

Jeszcze raz wielkie dzięki!!
__________________
mój kolor to DarkGreen
[SIGPIC]http://polchat.pl/media/images/emotwar/gotowa.gif[/SIGPIC]
wątek
arkusz
czesterka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-14, 16:20   #1345
Skaarbek
Raczkowanie
 
Avatar Skaarbek
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 45
Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

dziewczyny, czy wy tez macie przy odroscie te włosy takie zgiete, jakby miały sie zaraz złamac???Moj odrost ma jakis 1cm, ale widze strasznie te zgiecia i boje sie,ze ten włos kiedys sie złamie, no i jak to wyglada przy odroscie np.5cm?? Moje włosy kreciły sie tylko na koncach wiec zanim zrobie sobie odrosty to minie sporo czasu. Prostowałam faroukiem. I jeszcze jedno pytanie, ja mam wrazenie,ze wypada mi teraz wiecej włosow, odczuwacie to samo?? Ogolnie jestem bardzo zadowolona z efektu, ale przerazaja mnie te odrastajace wygladajace jak połamane włosy... jesli cos wiecie piszcie. Pozdrawiam
Skaarbek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-15, 11:57   #1346
clo_
Przyczajenie
 
Avatar clo_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 11
Unhappy Dot.: Trichotillomania - natrętne wyrywanie...

hej! [uprzedzam, długie ]

u mnie zaczęło się od wyrywania brwi... miałam wtedy 10-11 lat i dokładnie nie pamiętam czym było to spowodowane, po prostu tą czynność lubiłam, rodzice poza lekkim niepokojem nie interweniowali, nie byłam u lekarza, psychologa itp.
Po roku lub dwóch zaczęło się wyrywanie włosów. Rodzice się rozwodzili, ogólnie miałam beznadziejną sytuację rodzinną, i jak dla mnie, dziecka które zawsze żyło w szczęśliwej, przykładnej rodzinie rozwód spadł jak grom z jasnego nieba, byłam poddenerwowana, ciągle płakałam, oni się kłócili.. nie mogłam tego znieść. Pierwszego włosa z pełną świadomością wyrwałam chyba podczas oglądania telewizji i nawet mi się podobało.. miał białą końcówkę, bylam ciekawa czy inne też taką mają i wyrywalam kolejne. Nie łączyłam mojej przypadłości (wtedy) z rodzinną sytuacją. Byłam ślicznym dzieckiem, miałam piękne kasztanowe długie włosy ale już po tygodniu musiałam je zaczesywać żeby nie było widac prześwitów na czubku głowy W szkole ktoś powiedział w końcu, że łysieję. myslałam że zapadnę się pod ziemię. ale wyrywałam dalej, to było silniejsze ode mnie. żeby rodzice mnie nie widzieli robiłam to czasami w łazience. codzinnie rano wstawałam godzinę wcześniej i układałam włosy, było coraz trudniej, robiłam sobie kitki i koczki ale długich włosów było coraz mniej a krótkie rosły wprawdzie szybko ale z tego nie dało się zrobić jakiejkolwiek normalnej fryzury. Najgorzej było na wf-ie - panicznie bałam się przewrotów - coś się mogło zniszczyć z fryzurą i wszyscy (!) zobaczyli by jaka jestem oszpecona... jak JA się oszpeciłam.
W końcu mama zabrała mnie do lekarza, niestety, nie tej profesji - do dermatologa. kobieta jak tylko zobaczyla moje wlosy lekko się wzdrygnęla, poczulam do siebie obrzydzenie i wiedzialam juz ze ona mi nie pomoże. Powiedziała oczywiście że to problemy okresu dojrzewania, zapisala mi jakąś maseczkę na włosy i tak się to skonczylo. W ogóle widziałam że moja matka wstydzi się przyznać że mam problem i pójść ze mną do lekarza...
Gdy nadal wyrywałam i wszystko się nasiliło, po skonczeniu podstawówki postanowiłam że obetniemy włosy na krótko, na chłopaka, żeby do gimnazjum, w nowe środowisko wejść "odmieniona". włosy przez wakacje odrosły w miarę równomiernie i pokryły łysę placki, ale... Czulam się w krótkich włosach źle, po kontach słyszałam "ale ona ma dziwną fryzurę" itp.. czułam się BRZYDKA. no i znowu zaczęlam wyrywać. nie wytrzymalam nawet 2 miesięcy od tej chwili zaczęlam nosić chustkę i tak bylo przez następne 5 lat. moja samoocena spadła tak nisko, że niżej się już raczej nie da, najbliższa rodzina pobąkiwała że " jak to ona zbrzydła... a była taka śliczna kiedyś", sąsiedzi się pytaja czy jestem po chemioterapii - to mnie dobijało i rani chyba najbardziej. liceum, okres kiedy wszyscy się pytali kiedy wreszcie zdejmę tą chustkę, był jednym z najgorszych (chociaż najgorszy moment był wtedy, kiedy w gimnazjum kolega zdjął mi chustkę w szkole i ukazały się moje "piękne" łyse zakola ... to było poniżające, czasami śni mi się w koszmarach do dzisiaj !), na studiach nie jest lepiej chociaż teraz minąl miesiąc a ja nie wyrywam, planuję iśc po wakacjach do fryzjera, pierwszy raz od chyba 8 lat, ale nie wiem czy to świnstwo znowu mnie nie dopadnie, nie obudzi się ta chęć, ten nałóg wyrywania, jestem słaba, źle sie czuję ze sobą i gdyby nie przyjaciele to pewnie wylądowalabym w psychiatryku ...zazdroszczę tym wszystkim dziewczynom które mają p;iękne, dlugie włosy i może się łudzę, ale marzę żeby też móc kiedyś zrobić sobie kitkę albo ładnie je spiąć. ta choroba jest straszna, niestety oprócz psychotropów prawdopodobnie nie ma na nią lekarstwa. pozdrawiam wszystkie chore dziewczyny, wiem co czujecie... aż za dobrze. TRZYMAJMY SIĘ ! damy radę!
clo_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-15, 11:57   #1347
martinka_m
BAN stały
 
Avatar martinka_m
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 577
Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

u mnie minely 3 mc i te zgiecia widac tylko jakby od wewnatrz wlosow, tak jak robie sobie przedzialek to ich nie ma- nie wiem czemu ale dobrze tez sie balam ze mi sie wlosy polamia w tym miejscu, ale skoro nadal sie trzymaja to chyba nie ma sie czym martwic
martinka_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-15, 14:28   #1348
*Sweety*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 734
GG do *Sweety*
Dot.: Trichotillomania - natrętne wyrywanie...

Hej
Ostatnio oglądałam program na MTV, o dziewczynie która również chorowała na Trichotillomanię. Jej niestety nie pomogła nawet terapia z Psychologiem... Na jakiś czas zaprzestała wyrywaniu włosów, lecz to natręctwo szybko powróciło...
Mam kuzynkę, która również choruje na Natręctwa, nie będę się zagłębiała w przebieg Jej choroby, ale ona miała|ma takie coś, że jak tylko znalazła jakiś swój włos, gdziekolwiek, to z powrotem nakładała go na głowę... Nie wiem czemu miało to służyć?
Dziewczyny trzymajcie się i bądźcie silne!
__________________



*Sweety* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-15, 19:07   #1349
gaagatka
Raczkowanie
 
Avatar gaagatka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 344
Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

Hej, ja też mam już centymetrowe odrosty i każdy włos jest faktycznie zgięty, ale nie na czubku głowy więc się na razie nie martwię, nie widać linii zgiętych włosków i raczej nie sądzę żeby sie w tym miejscu połamały
Jeśli chodzi o wypadanie to faktycznie po prostowaniu (ale w pewnym odstępie czasu) wypadało mi więcej włosków, ale na szczęście już mi wypada spowrotem tyle co zawsze
__________________


gaagatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-16, 14:50   #1350
caoimhe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2
chemiczne ptostowanie

Chcialabym wyprostowac wlosy chemicznie czy ktos moze wie ktory salon w Poznaniu oferuje takie uslugi
caoimhe jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-28 21:05:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:58.