Czy to prawda że czym dłuższe włosy tym mniej puszyste ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-18, 11:55   #1
szolka98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 5

Czy to prawda że czym dłuższe włosy tym mniej puszyste ?


tak więc mam włosy do ramion i muszę je prostować, bo inaczej w rozpuszczonych nie ma szans normalnie szopen i zapuszczam włosy . Mam takie pytanie czy jak włosy będą dłuże takie do łopatek to też będą takie puszyste czy już mniej ? używam maski vax i kilku innych odżywek zawsze po myciu , wcześniej nie miał takich ale byłam głupia ścięłam i pocieniowałam i od tamtej pory prostownica w ruch
szolka98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 17:11   #2
angela2602
Raczkowanie
 
Avatar angela2602
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 395
Dot.: Czy to prawda że czym dłuższe włosy tym mniej puszyste ?

zacznij je intensywnie nawilżać - puszą się bo są przesuszone. to mit, że im dłuższe tym będą puszyć się mniej, staną się cięższe więc w jakimś stopniu na pewno ograniczy to puszenie, ale nie wyeliminuje go. nawilżać i jeszcze raz nawilżać !
__________________
]
angela2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 06:29   #3
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Czy to prawda że czym dłuższe włosy tym mniej puszyste ?

Cytat:
Napisane przez szolka98 Pokaż wiadomość
tak więc mam włosy do ramion i muszę je prostować, bo inaczej w rozpuszczonych nie ma szans normalnie szopen i zapuszczam włosy . Mam takie pytanie czy jak włosy będą dłuże takie do łopatek to też będą takie puszyste czy już mniej ? używam maski vax i kilku innych odżywek zawsze po myciu , wcześniej nie miał takich ale byłam głupia ścięłam i pocieniowałam i od tamtej pory prostownica w ruch
Wszystko zależy od Twoich włosów.
Z Twojego (swoja drogą zbyt krótkiego) opisu wynika, że raczej nie masz puszystych włosów a włosy puszące się A to jest zasadnicza różnica ;] Puszenie się to braki w pielęgnacji a puszystość to bardzo pożądana cecha włosów
Tak więc zacznij je odpowiednio pielęgnować, poprzeglądaj forum i porady na nim, opinie na KWC i zacznij dbać to może pozbędziesz się tego puszaka ;]
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 16:56   #4
jojoanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 82
Dot.: Czy to prawda że czym dłuższe włosy tym mniej puszyste ?

moim zdaniem przesyszylas je ta prostownica i tratego sie pusza
bo dziewczyny dobrze mowia ze to puszenie a nie puszystosc i podstawa to nawilzenie - wywal prostownice a kup dobryszampon nawilzajacy ikoniecznie odzywke i maske.

Uzywasz w ogole odzywek?

Sa tez specjalne olejki na cos takiego, tzw. dyscyplinujace
__________________
"Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach"
jojoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 14:06   #5
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dot.: Czy to prawda że czym dłuższe włosy tym mniej puszyste ?

Cytat:
Napisane przez szolka98 Pokaż wiadomość
tak więc mam włosy do ramion i muszę je prostować, bo inaczej w rozpuszczonych nie ma szans normalnie szopen i zapuszczam włosy . Mam takie pytanie czy jak włosy będą dłuże takie do łopatek to też będą takie puszyste czy już mniej ? używam maski vax i kilku innych odżywek zawsze po myciu , wcześniej nie miał takich ale byłam głupia ścięłam i pocieniowałam i od tamtej pory prostownica w ruch

1.Polecam poczytać bloga Anwen - www.anwena.blogspot.com.
2.Włosy powinnaś przede wszystkim nawilżać.Na pewno niezbędny będzie jakiś nawilżający szampon, odżywka, maska do włosów suchych i zniszczonych. Polecam nawilżającą maseczkę z joanny miód+cytryna, jest naprawdę świetna i tania. Mocno nawilżyła mi włosy, zmniejszyła puszenie, wygładziła je, a jestem dopiero po 2 użyciach, więc myślę, że jest naprawdę cudna. Używam także na moje sianko szamponu mrs potters aloesowego do włosów suchych i zniszczonych, a także z tej samej serii balsamu do włosów który jest odpowiednikiem odżywki. Obydwa produkty dają duże efekty i moje włosy są naprawdę w lepszej kondycji. Najlepiej będzie jednak, gdy wypróbujesz co twoje włosy lubią najbardziej i co im pomaga, ja tylko doradziłam czego sama używam i co mi osobiście pomogło. Oprócz szamponu, balsamu lub odżywki do spłukiwania, maski możesz kupić dodatkowo jakąś odżywkę bez spłukiwania lub na przykład jedwab.
3.Olejowanie to najlepsza i najskuteczniejsza metoda nawilżania. Baardzo dużo informacji o tym znajdziesz na blogu anwen, do którego link podałam powyżej. Myślę więc, że nie muszę nic o tym pisać, bo wszystko znajdziesz na tym blogu.
4.Odstaw prostownicę, ew. suszarkę jeśli używasz, lub chociaż ogranicz ich używanie. Możesz przecież czasem zapleść włosy w warkocz, zebrać w kok itd. Nie będzie widać ' sianka ' a wlosy trochę odpoczną.
5. Możesz przyjmować jakieś suplementy diety, np. skrzyp polny w tabletkach. Podobno pomaga na mocniejsze, zdrowsze włosy. Pozdrawiam, życzę udanego nawilżania )
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 16:41   #6
Fryzz
Raczkowanie
 
Avatar Fryzz
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: nie skąd tylko dokąd :)
Wiadomości: 74
Dot.: Czy to prawda że czym dłuższe włosy tym mniej puszyste ?

jak będą dłuższe to troszkę oklapną pod "ciężarem" ale jak się puszą to są mało nawilżone zapewne więc ja proponuję po pierwsze odstawić/ograniczyć prostowanie prostownicą włosów, a dwa - zacząć je nawilżać - maseczki olejki i takie tam, mnie włosy super nawilżał olej kokosowy (nie obciążał włosów i nie robił z nich tłustych kluch, nie sprawiał wielkich trudności z zmyciu a suuuper nawilżał) oleje i olejki
Fryzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:21.