Technik hotelarstwa czy studiowanie turystyki i rekreacji? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-22, 15:59   #1
Macklemore
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1

Technik hotelarstwa czy studiowanie turystyki i rekreacji?


Witajcie Wizażanki
To mój pierwszy post na forum. Wiem, że są tutaj osoby, które mogły mieć podobny dylemat co ja, dlatego chcę zadać to pytanie tu na forum.
Stoję teraz przed ważnym wyborem. Rozważałam wiele zawodów, ale uważam, że te będą najbardziej trafne.
Jak myślicie, lepiej studiować turystykę i rekreację po liceum czy iść na technika hotelarstwa? Po czym znajdę dobrze płatną pracę (lub żeby w przyszłości była ona opłacalna, jak już będę mieć jakieś doświadczenie w tej branży)? Nie chcę, żeby wyszło, że ja po studiach będę mieć takie same zarobki co technik albo gorsze, lub na odwrót.
Znam dobrze angielski, w gimnazjum uczę się francuskiego (ale tak szczerze - nie dałabym się w tym języku dogadać) i zamierzam opanować hiszpański. Nie wiem, czy zostanę w Polsce, raczej marzy mi się Nowa Zelandia, Hiszpania (kryzys wiecznie nie będzie...) czy UK.
Nie wiem też, czy chcę jeszcze uczyć się 8 lat, jak mogę 4. Wiadomo, w liceum podszkolę się z hiszpańskiego (bo jakbym tam poszła, to hiszpański musi być obowiązkowo), ale po technikum już bym zawód jakiś miała.
Proszę o odpowiedzi osób, które są związane z omawianą branżą. Pracujecie w zawodzie? Jak zarobki? Co z pracą? Jesteście zadowolone z własnego wyboru?
Macklemore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 17:14   #2
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Technik hotelarstwa czy studiowanie turystyki i rekreacji?

Ja poszłam do tech. hotelarskiego i to była baaardzo dobra decyzja. Już podczas nauki podłapałam pracę w hotelu na weekendy (w tym samym miejscu miałam praktyki). Szkoła lekka jak dla mnie. Najważniejsze są właśnie te języki. Po skończonym technikum poszłam na studia na kierunek....? Turystyka i rekreacja.
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 18:19   #3
7808db1bb82aa4847b78eb7501a3e60a0e3c1e7e_5ddc6b3aac83c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 835
Dot.: Technik hotelarstwa czy studiowanie turystyki i rekreacji?

idź do technikum, jeśli uznasz ,że to za mało to zawsze potem możesz pójść dodatkowo na studia.
7808db1bb82aa4847b78eb7501a3e60a0e3c1e7e_5ddc6b3aac83c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 18:58   #4
Fantazja1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 23
Dot.: Technik hotelarstwa czy studiowanie turystyki i rekreacji?

Zrób najpierw technika, potem po skończonej szkole, jeśli stwierdzisz, że to za mało możesz iść zawsze na studia. Poza tym może już znajdziesz prace w zawodzie i będziesz mogła studiować zaocznie.
Fantazja1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 19:33   #5
pandana88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 209
Dot.: Technik hotelarstwa czy studiowanie turystyki i rekreacji?

Zależy co chcesz osiągnąć. Jeżeli satysfakcjonuje cię praca na recepcji to idź na technika, jeżeli chcesz osiągnąć coś więcej, np. zostać kierownikiem w hotelu to studia (najlepiej i technikum i studia). Ja jestem po turystyce, po studiach, pracuję w branży (recepcjonistka w hotelu), ale z kasą bez szału. Chciałabym w przyszłości zmienić stanowisko na lepsze. W tej chwili w branży króluje oprócz angielskiego, niemiecki i rosyjski. Według mnie uczenie się hiszpańskiego to strata czasu. Ja miałam w liceum włoski i na nic mi on teraz francuski ok, ale lepiej zainwestuj w niemiecki lub rosyjski. W tej branży trzeba być bardzo elastycznym.

Edytowane przez pandana88
Czas edycji: 2013-05-22 o 19:35
pandana88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 20:20   #6
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Technik hotelarstwa czy studiowanie turystyki i rekreacji?

Cytat:
Napisane przez Fantazja1993 Pokaż wiadomość
Zrób najpierw technika, potem po skończonej szkole, jeśli stwierdzisz, że to za mało możesz iść zawsze na studia. Poza tym może już znajdziesz prace w zawodzie i będziesz mogła studiować zaocznie.
Dokładnie.
Na wizażu był już podobny wątek, w którym się wypowiadałam na ten temat, poszukaj.

Z własnego doświadczenia powiem Ci, że w tym kierunku ciężko o pracę. Sama ukończyłam TiR, znam języki obce, mam ukończone różne kursy i miałam problem, aby znaleźć jakąkolwiek pracę, a o pracy w zawodzie to już w ogóle pomarzyć. Niemniej jednak chciałabym pracować w zawodzie, bo mnie to interesuje, a także mam wykształcenie w tym kierunku, ale rynek pracy bywa różny.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 15:19   #7
classic_chic
Zadomowienie
 
Avatar classic_chic
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: L.A.
Wiadomości: 1 904
Dot.: Technik hotelarstwa czy studiowanie turystyki i rekreacji?

najpierw technikum, a jeśli masz większe ambicje związane z pracą w turystyce to studia po technikum
classic_chic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:18.