Naturalissa (d. Naturalis) - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-23, 18:56   #781
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
To chyba będę musiała kiedyś wziąć tę Naturalisową. Mazidłowa to dla mnie utrapienie. W serach mieszanych spieniaczem grudki są tak duże, że blokują dozownik buteleczki. Tylko porządny mikser je rozbija.
Lorri, miełam frakcję naturalisową i obecnie używam mazidłowej. Moim zdaniem naturalisowa ma mniejszą ilość grudek, tak jak opisują, ale jak dla mnie nie ma tak dużej różnicy przy aplikacji produktu
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 19:43   #782
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Przy aplikacji bezpośrednio na twarz grudki mogą być mało kłopotliwe. Ale w serum o/w, być może z winy mieszadełka, łączą się ze sobą i zapychają dozownik. Wcześniej używałam miksera, który rozdrabniał je wystarczająco.

EDIT: Zaczęłam używać frakcję bezpośrednio na twarz i teraz dopiero widzę, jakie wielkie są te grudy... Mieszadełko nie powoduje ich zbijania, nawet trochę je rozdrabnia. Jakbym chciała w początkowej fazie aplikacji masować zamiast wklepywać, miałabym efekt jak po gruboziarnistym peelingu mechanicznym (a takiego moja skóra nie toleruje). Następną frakcję wezmę w Naturalisie.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-03-11 o 13:33
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 20:11   #783
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Przy aplikacji bezpośrednio na twarz grudki mogą być mało kłopotliwe. Ale w serum o/w, być może z winy mieszadełka, łączą się ze sobą i zapychają dozownik. Wcześniej używałam miksera, który rozdrabniał je wystarczająco.
Domniemywam, że Ci się mikser zepsuł
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 21:35   #784
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Domniemywam, że Ci się mikser zepsuł
Tylko nakładka z nożami. Niestety nie mogę się doczekać części u dystrybutora. Drugą mam do minerałów (ostrze płaskie), do kosmetyków pielęgnacyjnych się nie nadaje, robi straszliwą pianę. No i jestem skazana na mieszadełko. Chyba sobie sprawię drugi zestaw, w kuchni zawsze się przyda.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 19:13   #785
eliysp
Raczkowanie
 
Avatar eliysp
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: bba
Wiadomości: 52
GG do eliysp
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

mam do Was jeszcze jedno pytanko apropo naturalisowego glukonolaktonu

mam sporo tego w zapasie i tak się zastanawiam, bo znam tylko przepisy na toniki czy można użyć go do czegoś innego? np. do kremu aby zrobić jakieś mazidło złuszczające?

bo ja kompletnie nie wiem
eliysp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 19:38   #786
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez eliysp Pokaż wiadomość
mam do Was jeszcze jedno pytanko apropo naturalisowego glukonolaktonu

mam sporo tego w zapasie i tak się zastanawiam, bo znam tylko przepisy na toniki czy można użyć go do czegoś innego? np. do kremu aby zrobić jakieś mazidło złuszczające?

bo ja kompletnie nie wiem
Można glukonolakton należy rozpuścić w fazie wodnej.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 10:14   #787
mamrotka
Wtajemniczenie
 
Avatar mamrotka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 422
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

hej dziewczyny
Wlasnie dostalam pierwsza paczuszke od naturalisa i powiem szczerze ze jestem bardzo zaskoczona szybka realizacja zamowienia, zamowilam we wtorek po poludniu a dzis rano paczka byla u mnie a zamawialam juz w kilku sklepach z polproduktami i takiego tempa nie bylo najgorzej biochemiaurody wypadla,teraz ide krecic moj salipeg

Edytowane przez mamrotka
Czas edycji: 2012-01-06 o 11:19 Powód: poprawka
mamrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-29, 15:15   #788
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Dziewczyny, zamawiałyście może te nowe olejki myjące z Naturalisu?

Pojawiły się w sklepie:
- NAGIETKOWY OLEJEK MYJĄCY Z KOMPLEKSEM NAWILŻAJĄCY
http://naturaliskosmetyki.pl/zestaw-...acy-p-261.html

-OLEJEK MYJĄCY DO CERY NACZYNKOWEJ
http://naturaliskosmetyki.pl/zestaw-...wej-p-262.html
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 10:10   #789
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

ooo bardzo ciekawe Naturalis od jakiegoś czasu wprowadza już świetne nowości
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 16:05   #790
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Dziewczyny, doradzcie, co dla faceta, ktoremu ciagle wyskakuja jakies niespodzianki, a do tego ma sklonnosc do podraznien po goleniu i wrastajacych wlosow? Do tej pory pasłam go olejem konopnym pol na pol z ekstraktem z aloesu, pomagalo, a teraz jakos nagle jest gorzej i pojecia nie mam, co sie stalo. Co jeszcze moge dodac albo zmienic?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 19:46   #791
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny a czy naturalis ma jakiś krem/olej do mycia buźki?
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 21:58   #792
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

są 2 olejki myjące
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 15:53   #793
Aguu
Rozeznanie
 
Avatar Aguu
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 904
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Zamówiłam ponownie kwas HA 2% i trochę się zdziwiłam sposobem przechowywania umieszczonym na opakowaniu.
Na starym mam : przechowywać w lodówce.
Na nowym : przechowywać w temp. pokojowej.
Skąd ta różnica? Jak postępować?

Kupiłam też kompleks na naczynka - chciałabym na początku zaatakować stężeniem 100% a potem stopniowo zmniejszać.
Pytanie tylko jak go stosować? Wklepywać palcami w policzki?
A później - mogę dodać parę kropel (ile?) do serum ekspresowego na bazie HA i oleju?
__________________
Prawdziwa kobieta powinna być damą na salonach, kucharką w kuchni i dziwką w sypialni.

Aguu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 19:12   #794
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

mój żel HA 1% z mazideł musiałam przechowywać w lodówce, z ZSK pisze że w temperaturze pokojowej więc pewnie nie ma większej różnicy, ale zawsze lepiej trzymać w lodówce

kompleks na naczynka kiedyś mieszałam w dłoni z żelem HA i olejem, teraz smaruję nim policzki i dopiero potem żel i olej, ale i tak nie widzę efektów. Kupiłam teraz z ZSK, zobaczy czy on zacznie działać...
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 19:34   #795
Aguu
Rozeznanie
 
Avatar Aguu
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 904
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dzięki, czyli tak jak do tej pory będę trzymać w lodówce, na wszelki wypadek

A kompleks idę zatem wklepać, fingers crossed
__________________
Prawdziwa kobieta powinna być damą na salonach, kucharką w kuchni i dziwką w sypialni.

Aguu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 19:41   #796
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Aguu Pokaż wiadomość
Zamówiłam ponownie kwas HA 2% i trochę się zdziwiłam sposobem przechowywania umieszczonym na opakowaniu.
Na starym mam : przechowywać w lodówce.
Na nowym : przechowywać w temp. pokojowej.
Skąd ta różnica? Jak postępować?

Rożnica może wynikać z zastosowania innego konserwantu. Ja trzymam w temp. pokojowej, zgodnie z instrukcją, przy czym na wszelki wypadek trzymam w miejscu, gdzie temperatura raczej nie przekracza 20 stopni.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 21:20   #797
santi santi
Raczkowanie
 
Avatar santi santi
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: wrocław/warszawa
Wiadomości: 399
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Też trzymam swój HA w temperaturze pokojowej.

Mam pytanie co do opakowania, w którym go dostałam - w tym wystającym "słupku" nie ma żadnej dziurki, na razie użyłam go do wygrzebania żelu, ale wątpię, że był do tego stworzony. Pomożecie blondynce posługiwać się opakowaniem? :P
__________________
United We Stand!

Jedna santi wystarczy
santi santi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 08:48   #798
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez santi santi Pokaż wiadomość
Mam pytanie co do opakowania, w którym go dostałam - w tym wystającym "słupku" nie ma żadnej dziurki, na razie użyłam go do wygrzebania żelu, ale wątpię, że był do tego stworzony. Pomożecie blondynce posługiwać się opakowaniem? :P
odciąć końcówke
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 13:51   #799
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Aguu - odpisałam Ci już na moim blogu, ale napiszę też tutaj odnośnie kompleksu na naczynka - używałam w stężeniu 100%, brałam na opuszki palców i wklepywałam w policzki Po kilku miesiącach widziałam już wielką różnicę, ale używałam też innych specyfików pomagających naczynkom, m.in. olejowej witaminy C, liposomów na naczynka z ZSK, ekstraktu z kasztanowca, ekstraktu z owoców dzikiej róży. Ale myślę, że kompleks sam również świetnie będzie działał.
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 13:30   #800
Rosiee
Zadomowienie
 
Avatar Rosiee
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 461
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

ja sobie bardzo chwalę naturalis, szczególnie spirulynę, masło shea, ekstrakt z aloesu i kolagen na pewno jeszcze nie raz zrobię tam zakupy.
__________________
Rosiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 08:51   #801
wolfshade
Raczkowanie
 
Avatar wolfshade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 171
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Ja właśnie skłaniam sie już do 3 zakupów Ich frakcja sojowa mnie urzekła, zastanawiam sie tylko czy jak zaczną sie trochę wyższe temp. tez bede tak zacwycona jej wchłanialnością i zdolnościami matującymi Zel HA podwojny ma kuszącą cenę, jednak uwazam ze jest gorszy od mazidlowego potrójnego - mazidlowy lepiej sie wchłania i według mnie lepiej nawilża. Olej konopny dalej jest moim faworytem

Dla kłopotliwych cer bardzo polecam olejek/macerat brzozowy z wkasem salicylowym - spisuje sie swietnie, w konopnym kwas nie zdaje egz.

Teraz napaliłam sie strasznie na witaminę C, ekstrakt z rozy bardzo mi służył, wiec postanowiłam sięgnąć po czysta wit C. Bardzo mnie tez cieszy ze glukonolakton jest w tak atrakcyjnej cenie - pamiętam ze tonik z BU z PHA dobrze mi służył, wiec przy okazji moge sobie tonik ukręcić, a przede wszystkim chce go mieć z racji witaminy C i jego wlasciowsci chelatujących.
Pytanie do osób znających się na biochemii Kiedy powinnam dodać glukonolakton w celu ochrony witaminy C? Wiem, ze on dosyc powoli ulega hydrolizie - duzo wcześniej przed wit C , podgrzać roztwor, czy razem z wit C?
Wyczytałam na mazidłach ze 5% roztwór witaminy C juz ma PH 2,2-2,5, jesli chce zrobić 15% powinnam lekko pH podwyższyć? wiem ze wit C jest dobrze przyswajalna w pH mniejszym niz 3,5.
W zasadzie chciałabym zrobic cos w deseń slynnego juvitu + wit E, ale absolutnie nie mam ochoty tego glicerynowego potwora stosować
No i czy lecytyna przeżyję takie pH? Chyba niestety nie.. a glikolu nie chce stosować, problemy z cera murowane. (zwiekszenie zdolnosci przenikania wit C). W sumie mogłabym sobie odpuścić lecytyne i po prostu intensywnie myrdac te male ilosci serum przed aplikacja.
Apropos toniku z glukonolaktonem, na ZSK/mazidłach po prostu radzą wsypać i już W innych przepisach było wspomniane o regulowaniu pH za pomocą mleczanu. Ja nie chce żadnych szalenstw - raptem 5%, moge sobie odpuścić dodatek mleczanu? (według mazidel pH ok 4)

Będę wdzięczna za odp

Edytowane przez wolfshade
Czas edycji: 2012-03-10 o 08:58
wolfshade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 19:46   #802
witch-17
Raczkowanie
 
Avatar witch-17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wągrowiec
Wiadomości: 230
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez wolfshade Pokaż wiadomość
Apropos toniku z glukonolaktonem, na ZSK/mazidłach po prostu radzą wsypać i już W innych przepisach było wspomniane o regulowaniu pH za pomocą mleczanu. Ja nie chce żadnych szalenstw - raptem 5%, moge sobie odpuścić dodatek mleczanu? (według mazidel pH ok 4)
Jeśli Twoja cera toleruje kwasy, to przy 5 % nie musisz dodawać mleczanu, pH 3-4 nie powinno zrobić krzywdy. Ja jakoś nie lubię mleczanu sodu, więc nawet przy nieco wyższych stężeniach go nie dodaje (ale moja twarz kocha glukonolakton, nawet przy pH 2 nic jej nie jest).

Cytat:
Napisane przez wolfshade Pokaż wiadomość
Kiedy powinnam dodać glukonolakton w celu ochrony witaminy C? Wiem, ze on dosyc powoli ulega hydrolizie - duzo wcześniej przed wit C , podgrzać roztwor, czy razem z wit C?
Wyczytałam na mazidłach ze 5% roztwór witaminy C juz ma PH 2,2-2,5, jesli chce zrobić 15% powinnam lekko pH podwyższyć? wiem ze wit C jest dobrze przyswajalna w pH mniejszym niz 3,5.
Nie wiem jak zachowuje się witamina C w wysokich temperaturach, więc dla świętego spokoju najpierw dodałabym glukonolakton, podgrzała, a po ostudzeniu witaminę C. Tyle że ta mieszanka będzie miała bardzo niskie pH, więc pewnie trzeba będzie je wyregulować.

Ps. Od razu zaznaczam, że znawcą nie jestem, piszę tylko z własnego doświadczenia.
__________________
Every passing minute is another chance to turn it all around! - Maria E. Andreu

Edytowane przez witch-17
Czas edycji: 2012-03-10 o 19:49
witch-17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 10:07   #803
wolfshade
Raczkowanie
 
Avatar wolfshade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 171
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Dziękuję witch-17
Jestem leniem koszmarnym i jednak nie chciałoby mi się codziennie serum z C ukręcać, wole zrobić 5ml i zużyć w ciągu tygodnia Naczytałam się o niestabilności wit C, wiec staram się serum zrobić tak żeby to miało sens. Ja tez nie przepadam za mleczanem, dlatego wolałabym to pominąć :P Mój ryjek dzielnie znosi niskie pH, tonik 3-4 pH na pewno polubi Ewentualnie serum z C potraktuje odrobiną sody oczyszczonej jak radzą na mazidłach, bo rzeczywiście przy 15% to może być za niskie, plus zależy mi na tym żeby lecytyna jakoś tam przeżyła ten tydzień ;]
Zamawiam, wymieszam i pochwalę się co mi z tego wyszło
wolfshade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 16:59   #804
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Czy ktos probowal specyfku o nazwie genisteina? Opis ciekawy, kupilabym, ale pojecia nie mam, z czym to wymieszac??
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 21:48   #805
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Czy ktoś używał masła shea rafinowanego i nierafinowanego i ma porównanie? Które ma większe tendencje do zapychania?
__________________
.
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 12:02   #806
Oli28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 41
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Przyłączam się do zachwytów nad frakcją sojową, czasami używam jej solo ale często robię proste mazidełko z olejem malinowym albo jojoba oraz żelem hialuronowym - dodaję ok. 10% - wszystko ładnie się emulguje i powstaje cudowna baza pod makijaż , która na dodatek bardzo dobrze znosi klejenie różnych składników.


Cytat:
Napisane przez aneta12182 Pokaż wiadomość
Czy ktoś używał masła shea rafinowanego i nierafinowanego i ma porównanie? Które ma większe tendencje do zapychania?
Wydaje mi się, że każde masło shea stosowane w większej ilości będzie zapychało, chociaż nierafinowane powinno być mniej zapychające, wszystkie oleje rafinowane są mniej zapychające niż ich naturalne odpowiedniki. Kiedyś stosowałam 5% w mieszance z innymi olejami i nie było tragedii, chociaż mam cerę bardzo skłonną do zapychania.
Oli28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 12:07   #807
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

A ja ostatnio doszlam do wniosku, ze frakcja mnie drapie i podraznia. mam wrazliwa, naczynkowa skore, ze sklonnoscia do wypryskow. Mozliwe, ze to frakcja?

Edytowane przez katja_24
Czas edycji: 2012-05-05 o 13:12
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 13:11   #808
Oli28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 41
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
A ja ostatnio doszlam do wniosku, ze frakcja mnie drapie i podraznia. mam wrazliwa, czynkowa skore, ze sklonnoscia do wypryskow. Mozliwe, ze to frakcja?
Frakcja nie jest zbyt przyjemna w kontakcie ze skórą, nawet jeśli nie ma dużych grudek, to taka chropowata konsystencja u mnie też podrażnia naczynka, dlatego od jakiegoś czasu nie wcieram frakcji tylko bardziej wciskam w skórę, wcześniej rozcieram frakcję w dłoniach, potem lekko dłońmi dociskam skórę - tak mi poradziła pani Agnieszka i sposób się bardzo dobrze sprawdza.
Natomiast frakcja wymieszana z żelem hialuronowym jest bardzo delikatna, praktycznie wcale nie drapie, chyba ten żel dodaje jej lekkości. Zapomniałam jeszcze napisać, że mazidełko trzeba mieszać bagietką, na dłoni niestety wszystkie składniki nie bardzo się łączą.
Oli28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 13:15   #809
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez Oli28 Pokaż wiadomość
Frakcja nie jest zbyt przyjemna w kontakcie ze skórą, nawet jeśli nie ma dużych grudek, to taka chropowata konsystencja u mnie też podrażnia naczynka, dlatego od jakiegoś czasu nie wcieram frakcji tylko bardziej wciskam w skórę, wcześniej rozcieram frakcję w dłoniach, potem lekko dłońmi dociskam skórę - tak mi poradziła pani Agnieszka i sposób się bardzo dobrze sprawdza.
Natomiast frakcja wymieszana z żelem hialuronowym jest bardzo delikatna, praktycznie wcale nie drapie, chyba ten żel dodaje jej lekkości. Zapomniałam jeszcze napisać, że mazidełko trzeba mieszać bagietką, na dłoni niestety wszystkie składniki nie bardzo się łączą.
Ja do tej pory mieszalam na dloni z olejkiem z witaminami, q10 i kwasem alfa-liponowym i z HA/kolagen z elastyna. Teraz kupilam frakcje w BeautyEver i ma wiecej grudek niz ta z Naturalisa. No i chyba mnie podraznia :/

---------- Dopisano o 14:15 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Czy ktos ma jakas koncepcje, co mozna by dodac do smarowidla na skalp majacego za zadanie wstrzymac wypadanie wlosow i przyspieszyc porost nowych?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 13:24   #810
Oli28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 41
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Ja do tej pory mieszalam na dloni z olejkiem z witaminami, q10 i kwasem alfa-liponowym i z HA/kolagen z elastyna. Teraz kupilam frakcje w BeautyEver i ma wiecej grudek niz ta z Naturalisa. No i chyba mnie podraznia :/
Dużo dziewczyn pisze, że frakcja z naturalisa ma mniej grudek nawet niż ta z mazideł, kiedyś w naturalisie była frakcja taka zupełnie pozbawiona grudek - to dopiero było cudo, ale już dawno jej nie ma, a szkoda . Może spróbuj wciskać to serum zamiast wmasowywać albo przygotować większą ilość serum, wtedy grudki po jakimś czasie powinny się rozpuścić w olejku z witaminam.

A kwas liponowy Ciebie nie podrażnia? Ja mam zawsze problem po tym kwasie, dlatego przy nakładaniu omijam policzki bo tam mam widoczne naczynka
Oli28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-01 22:04:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:39.