BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować????? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-03, 20:19   #91
scotty
Przyczajenie
 
Avatar scotty
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 14
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

Ciekawym pomysłem na bonsai dla początkujących jest fikus retusa albo fikus beniamina. Natomiast z tych bardziej egzotycznych róża pustyni.
w tym przypadku efekt bonsai otrzymujemy bez formowania ponieważ łodyga szybko staje się zgrubiała.
Nasiona róży pustyni można kupić np. tutaj www.ziarenko.net
scotty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 20:43   #92
frida26
Rozeznanie
 
Avatar frida26
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 689
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

Dziewczyny pomóżcie!!! Mam śliczne drzewko szczęścia od kilku lat. Niestety ku memu wielkiemu zdziwieniu odpadają mu CAŁE gałęzie!!! Nie wiem dlaczego??Na pewno któraś z Was wie co jest przyczyną bo jesteście ekspertki!
frida26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 16:32   #93
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

nie lubi słonca, moje na widok słonca też gubi listki
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 12:19   #94
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

dziewczyny pomocy, mojej mamie z bonsai opadły wszystkie liski? Jak mu pomoc?
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 19:52   #95
JoannM
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 324
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

lasoa, podlewaj regularnie te bonsai, raz w tygodniu nawet wstawic do miski z woda zeby nasiaklo z godzine, zalezy jaka to roslina, powinna odbic, bo przewaznie jak opadaja listki to z braku wody, jesli masz wlaczone kaloryfery woda moze szybciej parowac ,moze trzeba podlewac co drugi dzien,a nawet codziennie.

Nic nie napisalas o tej roslinie wiec niewiele moge powiedziec...
__________________

Razem z Gabrysią

JoannM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 11:06   #96
aniaaa84
Zadomowienie
 
Avatar aniaaa84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 1 952
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

Witam
Mam problem. Moi rodzice w ramach podziękowań na weselu dostali ode mnie i mojego małżonka ficusa ginseng.
Bonsai zaczyna gubic liście, nie podlewam go nadmiernie, nie stoi w miejscu bezpośrednio nasłonecznionym...więc nie wiem co jest nie tak
W internecie niby sa informacje, ale jak dla mnie sprzeczne. jedni piszą, że bonsai ma stac blisko okna drudzy zaś, że nie...jedni żeby zraszać go wieczorem zamiast podlewania inni zaś żeby podlewać kiedy wierzchnia warstwa ziemi wyschnie :/ nie wiem co robic wiec jesli ktoś z Was wie jak należy to drzewko pielęgnować to będę wdzięczna za każdą informację. POniżej wklejam zdjęcia może pomogą w "diagnozie"
__________________
05.09.2009
aniaaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 20:52   #97
JoannM
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 324
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

Aniaaaa, widac ze liscie nie schna tak po prostu tylko cos mu dolega,prawdopodobnie to plamistosc. W sklepach dostepna jest chemia do pryskania.
Ja mam swojego bonsaia na parapecie, slonce jest tam raczej tylko z rana. Ogolnie lubia swiatlo, ale nie bezposrednie. Co do podlewania to trzeba wyposrodkowac, nie zeby mialy bagienko,ale tez zeby za bardzo nie przeschlo podloze. Dodatkowo zraszac, mozna nawet codziennie.
__________________

Razem z Gabrysią

JoannM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-04, 15:41   #98
aniaaa84
Zadomowienie
 
Avatar aniaaa84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 1 952
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

Cytat:
Napisane przez JoannM Pokaż wiadomość
Aniaaaa, widac ze liscie nie schna tak po prostu tylko cos mu dolega,prawdopodobnie to plamistosc. W sklepach dostepna jest chemia do pryskania.
Ja mam swojego bonsaia na parapecie, slonce jest tam raczej tylko z rana. Ogolnie lubia swiatlo, ale nie bezposrednie. Co do podlewania to trzeba wyposrodkowac, nie zeby mialy bagienko,ale tez zeby za bardzo nie przeschlo podloze. Dodatkowo zraszac, mozna nawet codziennie.
JoannM dzięki za sugestie zastosuję się do Twoich rad póki co zmieniłam miejsce, stoi blizej okna i liście jak narazie nie lecą, ale nie wiem czy to dzięki miejscu czy już nie ma co oblatywać. Nie ma też takich plamek jak na poprzednich liściach za rady jeszcze raz dziękuję. Bede go spryskiwać i kupię też jakiś preparat na plamy
__________________
05.09.2009
aniaaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 20:15   #99
Pocahontas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 212
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

Czytam rady odnosnie drzewek i nie polecam takich porad, każdy ma coś innego do polecenia. Trzeba znaleść kogoś konkretnego KTO SIĘ ZNA, bo takie doradzanie parunastu niedoswiadczonych osób może doprowadzić do uśmiercenia drzewka.
Podstawowe zabiegi to: odpowiednie nawożenie, podlewanie, podłoże przepuszczalne, przesadzanie, drutowanie, przycinanie, itp. Każdy gatunek ma inne wymagania, aczkolwiek są podobne. Nie polecałabym akurat na wizażu szukać pomocy, a na profesjonalych warsztatach, bądź solidna osoba która zajmuje się tym od lat.
Z takich kilku porad z foru mmożna jedynie drzewku zrobić krzywdę :/
Pocahontas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 20:18   #100
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

Cytat:
Napisane przez Pocahontas Pokaż wiadomość
Czytam rady odnosnie drzewek i nie polecam takich porad, każdy ma coś innego do polecenia. Trzeba znaleść kogoś konkretnego KTO SIĘ ZNA, bo takie doradzanie parunastu niedoswiadczonych osób może doprowadzić do uśmiercenia drzewka.
Podstawowe zabiegi to: odpowiednie nawożenie, podlewanie, podłoże przepuszczalne, przesadzanie, drutowanie, przycinanie, itp. Każdy gatunek ma inne wymagania, aczkolwiek są podobne. Nie polecałabym akurat na wizażu szukać pomocy, a na profesjonalych warsztatach, bądź solidna osoba która zajmuje się tym od lat.
Z takich kilku porad z foru mmożna jedynie drzewku zrobić krzywdę :/
Niestety nie każdy ma czas ani pieniądze, żeby szkolić się na profesjonalnych warsztatach, aby mieć tylko i wyłącznie drzewko w domu. Mam w domu karmionę, nie szkoliłam się nigdzie a moja karmiona jakoś rośnie...
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 20:33   #101
Pocahontas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 212
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Fikusy (różne gatunki) mogą byc jak najbardziej "oryginalnymi" bonsai, nawet są jednym z bardziej popularnych. Ja niestety juz więcej nie kupię drzewka z tego gatunku-zbyt wrażliwy,miałam dośc duży i po wakacjach zaczęły opadac mu liście (po raz kolejny).Przestawiałam z miejsca na miejsce,zmieniałam sposób podlewania,częstotliwośc-i nic,żadnej poprawy.Pół drzewka uschło, obecnie nie ma żadnych listków,choc od sierpnia wykiełkowały zielone pędy-jednak do tej pory nie rozwinęły się z nich nowe listki.Chyba już po nim...Wydaje mi się,że większośc roslin kupowanych w marketach trudno utrzymac potem w warunkach domowych...
I nie wolno z miejsca na miejsce fikusa przestawiać.
A tak się składa, że fikus jest jednym z najbardziej wytrzymałych na jakiekolwiek nieprofejsjonalne zabiegi drzewkiem. Benjamin to już całkiem. Ktoś jak zaczyna z bonsai to właśnie poleca się na fikusach. Mówi się, że jesli komuś zdechł całkowicie fikus to musiał bardzo nie lubić drzewka że go uśmiercił. Listki się zrasza,nawet codziennie. fikus szybko się regeneruje powinny wyrosnąć nowe listki.Mogłaś kupić w markecie tzw marchewę która niedobrze traktowana po pprostu zdechła.PEwnie był to ficus rectusa. Dużo ludzi kupuje marchewy w markecie i nawet o tym nie wie, że to coś wogóle nie nadaje sie na bonsai,choć wyglądem przypominą bonsai przed zabiegami.

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Mam w domu karmionę, nie szkoliłam się nigdzie a moja karmiona jakoś rośnie...
Carmona -a nie karmiona- jest dość wybredna, też myślę ją zakupić. Nie drutować jej za bardzo.

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Niestety nie każdy ma czas ani pieniądze, żeby szkolić się na profesjonalnych warsztatach, aby mieć tylko i wyłącznie drzewko w domu.
Uwierz, starczy niekoniecznie drogi warsztat, liczy się solidna wiedza, i jakiś mistrz od którego mozna się uczyć niekoniecznie na warsztacie. tu liczy się wiedza, dociekliwosc i spryt,oraz zamiłowanie do roślin.

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
Elfir, nie masz racji z ceną bonsai. Nie chce przez to powiedzieć, że w marketach sprzedają wzorowe bonsai, ale ono wcale nie musi kosztować więcej niż 200zł. Wszystko zależy od jego wielkości, odmiany i pracy włożonej przez bonsaistę do wyhodowania drzewka. A rozmiary drzewek są bardzo rożne, proponuję poczytać. I może zajrzeć do sklepu z bonsai, innego niż Leroy Merlin czy Castorama, żeby empirycznie sprawdzić te ceny
Dość dobre drzewko które już nieco jest w kształcie bonsai można już kupić za 40-50 zł, ale trzeba wiedzieć gdzie kupić. Widziałsm tęż bonsai za 2 tyś. Ale to już cudo jest.

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Witam.

Ja też jestem szczęśliwą posiadaczką bonsai,podarowano mi go w sobotę.Dopiero zaczynam zbierać informacje na temat pielęgnacji,ale myślałam,że może na wizażu można by stworzyćteż zbiór wiedzy dla miłośników bonsai.

Ja swoje drzewko zdefioniowałam jako ficus retusa.Jest już dość spore i widać dużo nowych listków,ale dziś mi kilka opadło.Ziemia była cały czas bardzo wilgotna,więc nie podlewałam codziennie,teraz wyczytałam,że jednak trzeba to robić .Ale nie wiem, ile mam podlewać,dziś lałam wode dopóki nie wyleciało parę kropel na podstawkę.
I jeszcze jedno-czy nie wydaje się Wam,że te pędy na samej górze sa za długie(wszystkie idą do góry).Jeszcze nic nie przycinałam,bo boje się,że coś sknoce.
Bonsai nie powinnosię podlewąc codziennie,bo można przelać i zgnije poporstu. Podlewa się wtedy, gdy ziemia jest sucha od gory,na głębokość conajmniej 2 cm. Przelanie jest dużo gorsze niż przesuszenie. Generalnie częściej niż zwykłe doniczkowe, np co dwa dni w sezonie zimowym, ale też trzeba uważać by nie przelać.
Tak, na zdjęciu jest ficus rectusa. One lubią wilgotność ale nie zeby przelać.

Edytowane przez Pocahontas
Czas edycji: 2009-11-29 o 20:38
Pocahontas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-03, 18:06   #102
Pocahontas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 212
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

Cytat:
Napisane przez aniaaa84 Pokaż wiadomość
Witam
Mam problem. Moi rodzice w ramach podziękowań na weselu dostali ode mnie i mojego małżonka ficusa ginseng.
Bonsai zaczyna gubic liście, nie podlewam go nadmiernie, nie stoi w miejscu bezpośrednio nasłonecznionym...więc nie wiem co jest nie tak
W internecie niby sa informacje, ale jak dla mnie sprzeczne. jedni piszą, że bonsai ma stac blisko okna drudzy zaś, że nie...jedni żeby zraszać go wieczorem zamiast podlewania inni zaś żeby podlewać kiedy wierzchnia warstwa ziemi wyschnie :/ nie wiem co robic wiec jesli ktoś z Was wie jak należy to drzewko pielęgnować to będę wdzięczna za każdą informację. POniżej wklejam zdjęcia może pomogą w "diagnozie"
Ehhh, sądząc po pniu jak ukazuje to zdjęcie, to przykro mi to nie jest typowe drzewko na bonsai, to jest jak to zwą doświadczeni bonsaiści 'marchewa' czyli szczepione korzenie powietrzne a nie typowy fikus. Z tej roślinki już bonsai raczej nie będzie, ale można sobie hodować.
Pocahontas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 20:46   #103
pszczolka87
Zadomowienie
 
Avatar pszczolka87
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 380
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

Hej, ja mam takieo samego fikusa jak koleżanka która wyżej zdjęcia załączała. miałam taki sam problem z liśćmi opadającymi, miały dokładnie taki sam kolor i opadały. zwalczyłam ten problem dwoma prostymi sposobami... GDzieś na jakimś durnym forum wyczytałam wcześniej że takie fikusy nie potrzebują dużo wody i że zimą należy je podlewać co 7-10 dni i przez to prawie uśmierciłam drzewko... Zaczęłam je normalnie podlewać tzn dość obficie żeby do korzeni dochodziła woda, ale żeby woda nie stała w spodku i tak co 2-3 dni. i postawiłam je w bardziej nasłonecznionym miejscu.. Drzewko dzięki bogu odżywa i zaczyna wyglądać ładnie

Mam tylko jedno pytanko co do przycinania.. Moje drzewko rośnie wzwyż a chciałabym aby wszerz się rozrastało żeby było więcej gałązek i żeby zachowało swój kształt.. Czytałam na forum przyjaciół bonsai trochę na ten temat ale nie mam pojęcia w którym miejscu gałązki trzeba ją przyciąć, od nasady? w połowie? w jakimś konkretnym miejscu? nie mam pojęcia jak się do tego zabrać a nie chcę roślince krzywdy zrobić
__________________
Marcinek jest już z nami!!!
http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5emyht23vm.png
[U]
pszczolka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 12:06   #104
pszczolka87
Zadomowienie
 
Avatar pszczolka87
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 380
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

pomoże ktoś?
__________________
Marcinek jest już z nami!!!
http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5emyht23vm.png
[U]
pszczolka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 18:11   #105
Pocahontas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 212
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

Na takie pytanie jest trudno odpowiedzieć, to trzeba się samemu wdrożyć przez zdjęcie jest bardzo trudno. Trzeba szukać kogoś doświadczonego najlepiej na żywo.
Pocahontas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 19:35   #106
JoannM
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 324
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

Cytat:
Napisane przez pszczolka87 Pokaż wiadomość

Mam tylko jedno pytanko co do przycinania.. Moje drzewko rośnie wzwyż a chciałabym aby wszerz się rozrastało żeby było więcej gałązek i żeby zachowało swój kształt.. Czytałam na forum przyjaciół bonsai trochę na ten temat ale nie mam pojęcia w którym miejscu gałązki trzeba ją przyciąć, od nasady? w połowie? w jakimś konkretnym miejscu? nie mam pojęcia jak się do tego zabrać a nie chcę roślince krzywdy zrobić
ja bym przycinala te na srodku,zeby nie roslo wzwyz, i troszke te po bokach,zeby sie rozkrzewialy. Nie wiem jak drzewko wyglada, ale jak juz ucinaj to troszke za listkiem.
__________________

Razem z Gabrysią

JoannM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 14:08   #107
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

Jestem od wczoraj szczęsliwą posiadaczką Ficusa microcarpa. Dostałam go od Tżta na rocznicę. I zaczełam czytać o bonsai. Od zawsze podobały mi sie te drzewka, ale jakos nigdy nie probowałam nawet czegos takiego wychodować. Moze nadszedł na to czas

I pierwsze pytanie: czy doniczka musi byc koniecznie płaska? Tż kupił drzewko w plastikowej doniczce, ktora pękła i je przesadził do takiej normalnej okragłej. I zastanawiam się czy taka też moze byc.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 09:07   #108
JoannM
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 324
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Jestem od wczoraj szczęsliwą posiadaczką Ficusa microcarpa. Dostałam go od Tżta na rocznicę. I zaczełam czytać o bonsai. Od zawsze podobały mi sie te drzewka, ale jakos nigdy nie probowałam nawet czegos takiego wychodować. Moze nadszedł na to czas

I pierwsze pytanie: czy doniczka musi byc koniecznie płaska? Tż kupił drzewko w plastikowej doniczce, ktora pękła i je przesadził do takiej normalnej okragłej. I zastanawiam się czy taka też moze byc.
Doniczka powinna byc plaska zeby system korzeniowy za bardzo sie nie rozwinal, na tym wlasnie polega "bonsaiowanie"
__________________

Razem z Gabrysią

JoannM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 10:32   #109
czarne
Zakupowy odwyk :)
 
Avatar czarne
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 147
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

czesc dziewczyny,czy któras Was wie jak posadzic młodego ficusa zeby jego korzenie oplatały kamien i wystawały ponad powierzchnie ziemi ? jak uzyskac taki efekt?
czarne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-31, 16:24   #110
Lilith890502
Zakorzenienie
 
Avatar Lilith890502
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 3 824
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

Mam pytanie czy można wysiać nasiona bonsai w zwykłej glebie kwiatowej,a dopiero jak bedzie sadzonka przesadzić ja do odpowiedniej mieszaniny glebowej?
__________________
My

Szczęście to sposób patrzenia na świat

Daniel
Lilith890502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 16:44   #111
rudyleniwiec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lubartów/Kraków
Wiadomości: 76
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

Cytat:
Napisane przez Lilith890502 Pokaż wiadomość
Mam pytanie czy można wysiać nasiona bonsai w zwykłej glebie kwiatowej,a dopiero jak bedzie sadzonka przesadzić ja do odpowiedniej mieszaniny glebowej?
ja wysiałam nasionka do normalnej gleby, całe 3 z czego wykiełkowało mi jedno i ładnie rośnie ma już ponad roczek, pozostałe nie wykiełkowały chyba tylko ze względu na moje zaniedbania, więc myślę że spokojnie możesz wysiewać do kwiatowej
rudyleniwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 14:56   #112
scotty
Przyczajenie
 
Avatar scotty
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 14
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

Cytat:
Napisane przez Lilith890502 Pokaż wiadomość
Mam pytanie czy można wysiać nasiona bonsai w zwykłej glebie kwiatowej,a dopiero jak bedzie sadzonka przesadzić ja do odpowiedniej mieszaniny glebowej?
ale jakie nasiona masz na myśli, tzn. jakiej roślinki? bo przecież nie ma nasion bonsai... bonsai to jest sztuka i z praktycznie każdego drzewka możesz uzyskać efekt bonsai

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Cytat:
Napisane przez rudyleniwiec Pokaż wiadomość
ja wysiałam nasionka do normalnej gleby, całe 3 z czego wykiełkowało mi jedno i ładnie rośnie ma już ponad roczek, pozostałe nie wykiełkowały chyba tylko ze względu na moje zaniedbania, więc myślę że spokojnie możesz wysiewać do kwiatowej
a można wiedzieć co hodujesz?

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------



---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

Cytat:
Napisane przez czarne Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny,czy któras Was wie jak posadzic młodego ficusa zeby jego korzenie oplatały kamien i wystawały ponad powierzchnie ziemi ? jak uzyskac taki efekt?
po pierwsze musisz sprawdzić jakie ma korzenie bo do takich zabiegów to korzenie powinny być solidne
a jaki to gatunek ficusa?
scotty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 19:34   #113
rudyleniwiec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lubartów/Kraków
Wiadomości: 76
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

Cytat:
Napisane przez scotty Pokaż wiadomość
ale jakie nasiona masz na myśli, tzn. jakiej roślinki? bo przecież nie ma nasion bonsai... bonsai to jest sztuka i z praktycznie każdego drzewka możesz uzyskać efekt bonsai

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------


a można wiedzieć co hodujesz?

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------



---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------



po pierwsze musisz sprawdzić jakie ma korzenie bo do takich zabiegów to korzenie powinny być solidne
a jaki to gatunek ficusa?
wiesz co nie wiem za bardzo co hoduje bo dostały mi się w ręce nasionka i je wysiałam ale mój brat wyszperał gdzieś że to będzie takie drzewko z butelkowym pniem, tzn taki pękaty na dole i zwężający się do góry....
rudyleniwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 14:04   #114
scotty
Przyczajenie
 
Avatar scotty
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 14
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

Cytat:
Napisane przez rudyleniwiec Pokaż wiadomość
wiesz co nie wiem za bardzo co hoduje bo dostały mi się w ręce nasionka i je wysiałam ale mój brat wyszperał gdzieś że to będzie takie drzewko z butelkowym pniem, tzn taki pękaty na dole i zwężający się do góry....
a to pewnie nolina czyli 'słoniowa noga' bardzo ciekawa roślinka
scotty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 20:09   #115
Lilith890502
Zakorzenienie
 
Avatar Lilith890502
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 3 824
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

Cytat:
Napisane przez scotty Pokaż wiadomość
ale jakie nasiona masz na myśli, tzn. jakiej roślinki? bo przecież nie ma nasion bonsai... bonsai to jest sztuka i z praktycznie każdego drzewka możesz uzyskać efekt bonsai
mam 14 rodzajów nasion obecnie do wysiania ok. po 10 z każdego gatunku, mogłabym Wam napisać jakie rodzaje i może byście mi coś poradziły odnośnie siewu i uprawy tych roślin, bo ja początkująca, pewne informacje sobie znalazłam ale niezbyt wiele niestety.
__________________
My

Szczęście to sposób patrzenia na świat

Daniel
Lilith890502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 19:52   #116
iwan622
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

zapraszam niedoswiadczonych bonsaistow http://www.bonsaislupsk.fora.pl/
iwan622 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 20:06   #117
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

Cytat:
Napisane przez iwan622 Pokaż wiadomość
zapraszam niedoswiadczonych bonsaistow http://www.bonsaislupsk.fora.pl/
Co nam po forum które ma 4 wiadomości
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 19:07   #118
violkaa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

hej mam problem z karmona drobnolistna od ponad 6 miesiecy nie ma lisci wciaz ja podlewam jednak tylko przez zraszanie bo nie ma lisci a wiec nie ma mozliwosci odparowac wody mam wciaz nadzieje ze mi odżyje nie wiem jak dokladnie sprawdzic czy ona mi nie uschla dodam ze pod kora jest jasno zielona zastanawialam sie nawed nad podcieciem galazek moze to ja pobudzi i zacznie rosnac oile juz mi nie umarla moze ktos mial podobny problem i podciecie pomoglo czekam na szybkie odpowiedzi i rady dzieki
violkaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 21:36   #119
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

Cytat:
Napisane przez violkaa88 Pokaż wiadomość
hej mam problem z karmona drobnolistna od ponad 6 miesiecy nie ma lisci wciaz ja podlewam jednak tylko przez zraszanie bo nie ma lisci a wiec nie ma mozliwosci odparowac wody mam wciaz nadzieje ze mi odżyje nie wiem jak dokladnie sprawdzic czy ona mi nie uschla dodam ze pod kora jest jasno zielona zastanawialam sie nawed nad podcieciem galazek moze to ja pobudzi i zacznie rosnac oile juz mi nie umarla moze ktos mial podobny problem i podciecie pomoglo czekam na szybkie odpowiedzi i rady dzieki
Jeśli nie ma w ogóle liści to zdrap lekko korę z pnia i zobacz czy jest zielone pod spodem - jeśli nie jest to drzewko już nie żyje. Pół roku nie ma liści czy nie ma nowych liści?
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 16:26   #120
violkaa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5
Dot.: BONSAI- jak wyhodować, pielęgnować, ukształować?????

tak jak pisalam jest jasno zielona pod kora a zauwazylam ze na niektorych galazkach jakby wyrastaly listki tylko ze odrazu sa czarne i suche moze to nie sa wogole liscie ciezko to stwierdzic gdyż karmona drobnolistna ma takie male puchate kuleczki na galazkach nie wiem jak to nazwac z ktory wyrastaja liscie i nowe galazki i wlasnie z tych kuleczek wystaja takie male jednak czarne igielki nie wiem co jej moze byc czy jest jakis inny sposob na sprawdzenie czy roslina nie uschla na dobre
violkaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-22 20:46:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:00.