Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-08-14, 17:43   #1
m_red
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 12
Question

Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?


Witam!
Mam pewien problem. Od roku farbujê w³osy. Wszystko dzieje siê u fryzjera (gdyby nie to, to pewnie skoñczy³abym ju¿ bez w³osów).
Obecnie moje kochane kosmyki s± w op³akanym stanie.
Zacznê od pocz±tku, a wiêc wszystko zaczê³o siê, gdy pomalowa³am siê na czerwono (taki g³upi kaprys, którego wci±¿ ¿a³ujê i chyba ¿a³owaæ bêdê). Potem bardzo chcia³am zej¶æ z czerwieni do blondu (zaznaczaj±c, ¿e moje naturalne w³osy s± szaro-br±zowe, do¶æ ciemne). No i uda³o mi siê byæ blondynk± (zajê³o mi to 4-5 miesiêcy pasemkami). Przy czym ostatni raz schodz±c z czerwonego mia³am ¶ci±gany kolor przy myjce (nie pamiêtam do koñca jak to siê nazywa³o). Potem kilka razy posz³am na saunê i rekonstrukcjê, o dziwo moje w³osy znios³y to ca³kiem dobrze. Nie kruszy³y siê, nie ³ama³y. By³y nawet fajne.
Wszystko by³oby dobrze, gdybym... nie posz³a na trwa³e prostowanie. Zachêcona, ¿e kondycja moich w³osów siê poprawi, a one same wyprostuj± siê, uzbiera³am potrzebn± sumê i posz³am do fryzjera. Efekt by³ straszny i odwrotny do zamierzonego. No có¿... mleko siê siê wyla³o i p³akaæ nad tym nie mogê, jednak muszê zrobiæ co¶, by jako¶ to pozbieraæ teraz do kupy. ;//
Moje w³osy sta³y siê sianowate (niczym po mocnej trwa³ej, proste te¿ s±, ale siê ³ami±, du¿o ich wylatuje przy myciu, ogólnie wygl±daj± strasznie). Najgorsze jednak jest to, ¿e s± powyginane! Niby proste, ale wygl±daj± jak zu¿yte nitki. By³am ju¿ na kilku rekonstrukcjach, ale te w³osy z góry wygl±daj± nadal ¼le (choæ spód w miarê siê uratowa³o).

Teraz moje pytanie: co warto z nimi zrobiæ? Czy powinnam je ¶ci±æ? Szkoda mi to zrobiæ, ale trzeba wzi±æ odpowiedzialno¶æ. Stosujê maski, nie myjê ich za czêsto, keratyna... Próbowa³am olejowania, ale nie mam zbyt du¿o czasu, a spanie w oleju mnie jako¶ nie przekonuje... Chocia¿ próbowa³am kilka razy, efektów nie by³o, wiêc nie wiem, czy to ma sens...
m_red jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-14, 18:45   #2
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

szczerze? skoñcz z chemi± i zacznij pielêgnacjê. od¿ywki do w³osów zniszczonych, delikatne szmapony, oleje, od¿ywki w spray'u. musisz je przede wszystkim odbudowaæ po tym wszystkim, co przesz³y.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-14, 18:52   #3
beforeyou
Zakorzenienie
 
Avatar beforeyou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Osw
Wiadomo¶ci: 4 692
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

wypróbuj od¿ywkê z joanny jedwab klik mi to pomaga na moje farbowane od bardzo d³ugiego czasu na pocz±tku na blond , potem rudy / czerwony , a teraz powiedzmy na fiolet i przy tej od¿ywce pomaga , proponuje równie¿ podciêcie koñcówek
__________________
" Wanting to be someone else is a waste of the person you are. "



Klik i poznajesz mnie
beforeyou jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-14, 18:53   #4
m_red
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

Có¿, jakby nie patrzeæ od¿ywki to te¿ chemia :P
Pielêgnacja... ³atwo powiedzieæ. Aczkolwiek pisa³am ju¿ , ¿e stale s± pielêgnowane. Sauna i rekonstrukcja, co 2 tygodnie (wcze¶niej nawet 2 razy w tygodniu). Do tego keratyna, maski, szampony do rekonstrukcji, olej arganowy i jedwab na koñcówki, by siê nie rozdwaja³y jeszcze bardziej.

Nie mogê siê zgodziæ, ze wszystkim. Bo co da mi taka od¿ywka w spray'u? Mo¿e poprawi wygl±d moich w³osów chwilowo, a potem? Czyta³am o nich i nie maj± wszêdzie pochlebnych opinii, trochê siê bojê stosowaæ je xD A i zapomnia³abym, stosujê jeszcze p³yn chroni±cy w³osy przed s³oñcem i wysok± temperatur± podczas stylizacji.
No i ciê¿ko jest skoñczyæ z chemi±, gdy siê farbuje na blond - odrosty (które trzeba stale uzupe³niaæ, bo wygl±daj± niezbyt fajnie).

beforeyou, dziêkujê spróbujê zastosowaæ ;D A koñcówki to mia³am podcinane jakie¶ 2 tyg temu ;D

Edytowane przez m_red
Czas edycji: 2013-08-14 o 18:55
m_red jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-14, 18:58   #5
201701300929
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 2 208
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

czekaj, czekaj-to byla zwykla trwala czy encanto(prostowanie keratynowe) ? bo napisalas tak jakby to mialo byc to drugie a ono nie powinno tak zajechac wlosow?

ciezko nam bez zdjecia stwierdzic jak bardzo sa zniszczone-zawsze mozesz probowac ratowac pielegnacja ale jesli sie lamia to pewnie sciecie.. a ejsli chcesz je odratowac to raczej trzeba bedzie przystopowac z rozjasnianiem
201701300929 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-14, 19:06   #6
m_red
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

To by³o prostowanie keratynowe z Kemona. W³a¶nie nie wiem, dlaczego tak zareagowa³y moje w³osy. Wszyscy byli zdziwieni (w³±cznie z fryzjerem).

A je¶li chodzi o rozja¶niacz, to od czasu ¶ci±gania koloru stosujê go tylko w niewielkiej ilo¶ci do podja¶niania odrostu. Na resztê nak³adan± mam synk, który dzia³a trochê jak od¿ywka ujednolicaj±ca kolor w³osów.

Edytowane przez m_red
Czas edycji: 2013-08-14 o 19:08
m_red jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-14, 19:13   #7
beforeyou
Zakorzenienie
 
Avatar beforeyou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Osw
Wiadomo¶ci: 4 692
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

mo¿e odpu¶æ sobie rozja¶niaæ , z tego co wiem to on strasznie niszczy w³osy
__________________
" Wanting to be someone else is a waste of the person you are. "



Klik i poznajesz mnie
beforeyou jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-08-14, 19:18   #8
m_red
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

Chyba tak te¿ zrobiê, ale spróbujê te¿ zainwestowaæ w witaminy. No i wrócê do mojego starego dobrego szamponu na porost w³osów ;D To by³y czasy, gdy miesiêcznie ros³y te 3 cm ;D Teraz tak miesiêcznie ro¶nie mi tylko ok. 2.

A co my¶licie o tej recepturze maski na porost w³osów: 2 ³y¿ki musztardy suchego proszku, 2 ³y¿ki ciep³ej wody, 1 ¿ó³tko, 2 ³y¿eczki oliwy z oliwek, 2 ³y¿eczki cukru. Podobno w³osy rosn± o wiele szybciej. My¶licie, ¿e to bujda?
m_red jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-14, 19:25   #9
Karen_Sympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar Karen_Sympatyczna
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 51
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

Cytat:
Napisane przez m_red Poka¿ wiadomo¶æ
Chyba tak te¿ zrobiê, ale spróbujê te¿ zainwestowaæ w witaminy. No i wrócê do mojego starego dobrego szamponu na porost w³osów ;D To by³y czasy, gdy miesiêcznie ros³y te 3 cm ;D Teraz tak miesiêcznie ro¶nie mi tylko ok. 2.

A co my¶licie o tej recepturze maski na porost w³osów: 2 ³y¿ki musztardy suchego proszku, 2 ³y¿ki ciep³ej wody, 1 ¿ó³tko, 2 ³y¿eczki oliwy z oliwek, 2 ³y¿eczki cukru. Podobno w³osy rosn± o wiele szybciej. My¶licie, ¿e to bujda?
Co to za magiczny szampon mia³as ?:P

Ja ju¿ jestem po drugim uzyciu tej maski z musztarda .
Dopiero 2 tygodnie ,wiec jeszcze nie moge stwierdzic czy cos urosly .
A co do musztardy .mia³am duzo obaw ...ale zaryzykowalam.
Nie podrazni³a mi skalpu , wlosy nie wypad³y (i mam nadzieje ze nie wypadna:P) . Nie czulam jakiegos palenia/swedzenia . Wszystko zmy³am po godzinie
__________________
Wlosomaniaczka

karen-sympatyczna .blogspot.com - Moj blog o wlosach i kosmetykach
Karen_Sympatyczna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-14, 19:39   #10
m_red
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

Stosowa³am Seboradin Niger do w³osów przet³uszczaj±cych siê, wypadaj±cych etc. U¿ywa³am go ponad rok i mogê powiedzieæ ¶mia³o, ze to jeden z najlepszych na porost w³osów (do tego u¿ywa³am Lotionu Seboradin i za¿ywa³am Skrzyp). Przez dwa lata uros³y mi ok. 34 cm. (30 cm z podcinaniem ;P).

Na porost w³osów podobno bardzo dobry jest olejek Sesa Plus, ale sama nie mogê tego potwierdziæ, gdy¿ stosujê go dopiero od tygodnia ;D

Edytowane przez m_red
Czas edycji: 2013-08-14 o 19:41
m_red jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-14, 19:57   #11
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

Cytat:
Napisane przez m_red Poka¿ wiadomo¶æ
Witam!
Moje w³osy sta³y siê sianowate (niczym po mocnej trwa³ej, proste te¿ s±, ale siê ³ami±, du¿o ich wylatuje przy myciu, ogólnie wygl±daj± strasznie). Najgorsze jednak jest to, ¿e s± powyginane! Niby proste, ale wygl±daj± jak zu¿yte nitki. By³am ju¿ na kilku rekonstrukcjach, ale te w³osy z góry wygl±daj± nadal ¼le (choæ spód w miarê siê uratowa³o).

Teraz moje pytanie: co warto z nimi zrobiæ? Czy powinnam je ¶ci±æ? Szkoda mi to zrobiæ, ale trzeba wzi±æ odpowiedzialno¶æ. Stosujê maski, nie myjê ich za czêsto, keratyna... Próbowa³am olejowania, ale nie mam zbyt du¿o czasu, a spanie w oleju mnie jako¶ nie przekonuje... Chocia¿ próbowa³am kilka razy, efektów nie by³o, wiêc nie wiem, czy to ma sens...
Je¶li siê krusz± i odpadaj± z nich kawa³ki(bo nie wiem, czy to oznacza, ¿e siê ³ami±), to ¶ci±æ ile siê da i ile jeste¶ w stanie zaakceptowaæ.
Mog³aby¶ te¿ pomy¶leæ o jakim¶ ciemniejszym odcieniu blondu, ¿eby nie musieæ u¿ywaæ rozja¶niacza.
Po keratynie nie wygl±daj± gorzej? W jakiej postaci j± stosujesz?


Cytat:
Napisane przez m_red Poka¿ wiadomo¶æ
A co my¶licie o tej recepturze maski na porost w³osów: 2 ³y¿ki musztardy suchego proszku, 2 ³y¿ki ciep³ej wody, 1 ¿ó³tko, 2 ³y¿eczki oliwy z oliwek, 2 ³y¿eczki cukru. Podobno w³osy rosn± o wiele szybciej. My¶licie, ¿e to bujda?
Twoje w³osy i tak rosn± szybko (standardowy przyrost to ok 1 cm/m-c), skoro masz swojego pewniaka przy¶pieszaj±cego porost, to go stosuj.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-14, 20:12   #12
m_red
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

Mam 2 keratyny, obie w lotionie. jedn± tak± jak mia³am przy prostowaniu z Kemona, a drug± z Joico. Jak stosujê j± w saloonie przy rekonstrukcji to nie mam takiej szopy jak zazwyczaj. ;D
m_red jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-14, 21:09   #13
malyszkicownik
Zadomowienie
 
Avatar malyszkicownik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 1 048
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

Cytat:
Napisane przez chimay Poka¿ wiadomo¶æ
Je¶li siê krusz± i odpadaj± z nich kawa³ki(bo nie wiem, czy to oznacza, ¿e siê ³ami±), to ¶ci±æ ile siê da i ile jeste¶ w stanie zaakceptowaæ.
Mog³aby¶ te¿ pomy¶leæ o jakim¶ ciemniejszym odcieniu blondu, ¿eby nie musieæ u¿ywaæ rozja¶niacza.
Po keratynie nie wygl±daj± gorzej? W jakiej postaci j± stosujesz?

Twoje w³osy i tak rosn± szybko (standardowy przyrost to ok 1 cm/m-c), skoro masz swojego pewniaka przy¶pieszaj±cego porost, to go stosuj.
Zgadzam siê. Ja próbowa³am odbudowaæ moje w³osy po niez³ych przej¶ciach i niestety, zdecydowa³am siê ¶ci±æ i nie ¿a³ujê. W³osy nie rêka, odrosn±, a zniszczone, sianowate, powyginane wygl±daj± okropnie... Sama takie mia³am gdzie¶ od po³owy i wszystko posz³o do ¶ciêcia. Teraz stosujê wcierki, pijê pokrzywê i dbam tak, jak wcze¶niej - w³osy duu¿o lepiej reaguj± na pielêgnacjê. Przed ¶ciêciem nawet kuracja Joico K-Pak (profesjonalna) nie da³a praktycznie NIC, a stosowa³am j± regularnie, bo zainwestowa³am w zestaw. Takie dziwne odkszta³cenia te¿ mia³am i to oznaka w³osów, którym ju¿ nic nie pomo¿e. Potem zaczê³y siê wykruszaæ i robi³o siê ju¿ coraz gorzej. Czasami naprawdê nie warto unikaæ no¿yczek.
malyszkicownik jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-14, 21:40   #14
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

Cytat:
Napisane przez m_red Poka¿ wiadomo¶æ
Bo co da mi taka od¿ywka w spray'u? Mo¿e poprawi wygl±d moich w³osów chwilowo, a potem? Czyta³am o nich i nie maj± wszêdzie pochlebnych opinii, trochê siê bojê stosowaæ je xD
co daje od¿ywka w spray'u? ³atwo¶æ podczas rozczesywania. je¶li ca³y czas chcesz mieæ piêkne w³osy- musisz ca³y czas o nie dbaæ. ma³o ludzi rodzi siê, niestety, z idealnymi w³osami, które ca³y czas s± takie bez niczego.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-14, 22:05   #15
201701300929
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 2 208
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

Cytat:
Napisane przez m_red Poka¿ wiadomo¶æ
Chyba tak te¿ zrobiê, ale spróbujê te¿ zainwestowaæ w witaminy. No i wrócê do mojego starego dobrego szamponu na porost w³osów ;D To by³y czasy, gdy miesiêcznie ros³y te 3 cm ;D Teraz tak miesiêcznie ro¶nie mi tylko ok. 2.

A co my¶licie o tej recepturze maski na porost w³osów: 2 ³y¿ki musztardy suchego proszku, 2 ³y¿ki ciep³ej wody, 1 ¿ó³tko, 2 ³y¿eczki oliwy z oliwek, 2 ³y¿eczki cukru. Podobno w³osy rosn± o wiele szybciej. My¶licie, ¿e to bujda?
rozne rzeczy pomagaja na przrost ale nigdy nie rozumialam po co zadawac sobie tyle zachodu skoro mozna np kupic gotowy jantar, zaparzyc kozieradke albo pic pokrzywe

Cytat:
Napisane przez chimay Poka¿ wiadomo¶æ
Twoje w³osy i tak rosn± szybko (standardowy przyrost to ok 1 cm/m-c), skoro masz swojego pewniaka przy¶pieszaj±cego porost, to go stosuj.
a mi sie wydaje ,ze 1cm to nie standardowy przyrost ale chyba najnizszy mozliwy - wiadomo,ze wiele zalezy od genetyki, ale z tego co dziewczyny pisza na forum -jak dbaja o porost i go mierza - to wiekszosci rosna jednak 2 cm i szybciej,
moje rosna ok 4 cm(dokladnie ciezko mi teraz zmierzyc bo co tydzien podcinam ale za ten tydzien wyszlo mi 1,3cm co dawaloby nawet 5msc?) i mam wrazenie, ze zaczely rosnac duzo szybciej od jakis 2 lat odkad zaczelam regularnie pic zielona herbate i dodawac ziola do wszystkiego co mozna
to oczywiscie tylko moja teoria ale uwazam,ze ludzie po prostu, wbrew temu co czesto mysla nie odzywiaja sie zbyt zdrowo,a przynajmniej czegos im brakuje w diecie i przez to wlosy rosna wolniej-stad przyspieszenie porostu np przy skrzypopokrzywie

sorry za offtop^^


Cytat:
Napisane przez malyszkicownik Poka¿ wiadomo¶æ
Zgadzam siê. Ja próbowa³am odbudowaæ moje w³osy po niez³ych przej¶ciach i niestety, zdecydowa³am siê ¶ci±æ i nie ¿a³ujê. W³osy nie rêka, odrosn±, a zniszczone, sianowate, powyginane wygl±daj± okropnie... Sama takie mia³am gdzie¶ od po³owy i wszystko posz³o do ¶ciêcia. Teraz stosujê wcierki, pijê pokrzywê i dbam tak, jak wcze¶niej - w³osy duu¿o lepiej reaguj± na pielêgnacjê. Przed ¶ciêciem nawet kuracja Joico K-Pak (profesjonalna) nie da³a praktycznie NIC, a stosowa³am j± regularnie, bo zainwestowa³am w zestaw. Takie dziwne odkszta³cenia te¿ mia³am i to oznaka w³osów, którym ju¿ nic nie pomo¿e. Potem zaczê³y siê wykruszaæ i robi³o siê ju¿ coraz gorzej. Czasami naprawdê nie warto unikaæ no¿yczek.

szkoda,ze musialas sciac
ale tez mysle,ze dobrze zrobilas-slicznie wygladaja na tym ostatnim zdjeciu na blogu
201701300929 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-14, 22:17   #16
mrskali
Raczkowanie
 
Avatar mrskali
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomo¶ci: 448
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

Ty nie mysl teraz o miksturach na porost, tylko dbaj o w³osy!
__________________
Wymiana.

Kocham <3
Æwiczê.
Studiujê.

mrskali jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-15, 08:43   #17
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 12 221
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

Cytat:
Napisane przez m_red Poka¿ wiadomo¶æ
Có¿, jakby nie patrzeæ od¿ywki to te¿ chemia :P
Pielêgnacja... ³atwo powiedzieæ. Aczkolwiek pisa³am ju¿ , ¿e stale s± pielêgnowane. Sauna i rekonstrukcja, co 2 tygodnie (wcze¶niej nawet 2 razy w tygodniu). Do tego keratyna, maski, szampony do rekonstrukcji, olej arganowy i jedwab na koñcówki, by siê nie rozdwaja³y jeszcze bardziej.
Cytat:
Napisane przez m_red Poka¿ wiadomo¶æ
A co my¶licie o tej recepturze maski na porost w³osów: 2 ³y¿ki musztardy suchego proszku, 2 ³y¿ki ciep³ej wody, 1 ¿ó³tko, 2 ³y¿eczki oliwy z oliwek, 2 ³y¿eczki cukru. Podobno w³osy rosn± o wiele szybciej. My¶licie, ¿e to bujda?
Pogrubione, a do tego keratynowe prostowanie = na 95% Twoje w³osy s± skrajnie przeproteinowane (dodatkowo farbujesz na blond, a takie w³osy zwykle mniej lubi± proteiny).

Nie ka¿demu Encanto s³u¿y, kilka dziewczyn skoñczy³o na ³ami±cych i rozdwajaj±cych siê w³osach (objaw przeproteinowania). Ten zabieg wbrew reklamom nie jest lekarstwem na wszystko.

Emolienty, emolienty i jeszcze raz emolienty - oleje, maski przed myciem, odstawienie wszelkich proteinowych kosmetyków na kilka tygodni.
Spis od¿ywek emolientowych, je¶li potrzebujesz : KLIK!

Jak znale¼æ proteiny hydrolizowane w sk³adzie kosmetyku, je¶li potrzebujesz: KLIK!
kascysko jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-15, 10:00   #18
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 3 862
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

Cytat:
Napisane przez m_red Poka¿ wiadomo¶æ
Có¿, jakby nie patrzeæ od¿ywki to te¿ chemia :P
Pielêgnacja... ³atwo powiedzieæ. Aczkolwiek pisa³am ju¿ , ¿e stale s± pielêgnowane. Sauna i rekonstrukcja, co 2 tygodnie (wcze¶niej nawet 2 razy w tygodniu). Do tego keratyna, maski, szampony do rekonstrukcji, olej arganowy i jedwab na koñcówki, by siê nie rozdwaja³y jeszcze bardziej.

Nie mogê siê zgodziæ, ze wszystkim. Bo co da mi taka od¿ywka w spray'u? Mo¿e poprawi wygl±d moich w³osów chwilowo, a potem? Czyta³am o nich i nie maj± wszêdzie pochlebnych opinii, trochê siê bojê stosowaæ je xD A i zapomnia³abym, stosujê jeszcze p³yn chroni±cy w³osy przed s³oñcem i wysok± temperatur± podczas stylizacji.
No i ciê¿ko jest skoñczyæ z chemi±, gdy siê farbuje na blond - odrosty (które trzeba stale uzupe³niaæ, bo wygl±daj± niezbyt fajnie).

beforeyou, dziêkujê spróbujê zastosowaæ ;D A koñcówki to mia³am podcinane jakie¶ 2 tyg temu ;D
To ci nic nie da. W³osy masz po prostu spalone i musisz je ¶ci±æ, tym bardziej ¿e ju¿ takie zabiegi nic nie pomagaj±. Zainteresuj siê po ich obciêciu ¶wiadom± pielêgnacj±.
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-15, 14:26   #19
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

Cytat:
Napisane przez m_red Poka¿ wiadomo¶æ
Mam 2 keratyny, obie w lotionie. jedn± tak± jak mia³am przy prostowaniu z Kemona, a drug± z Joico. Jak stosujê j± w saloonie przy rekonstrukcji to nie mam takiej szopy jak zazwyczaj. ;D
Jak ju¿ napisa³a kascysko Twoje w³osy wygl±daj± na przeproteinowane. To ¿e co¶ teoretycznie dzia³a regeneruj±co, to nie znaczy ¿e mo¿na to ³adowaæ na w³osy bez ograniczeñ a przy proteinach trzeba zachowaæ szczególn± ostro¿no¶æ. Przeproteinowane w³osy s± sztywne, suche, mog± siê kruszyæ (lub ci±gn±æ jak guma - te¿ tak bywa). ¯eby je doprowadziæ do ³adu potrzebne jest du¿o nawil¿aczy i emolientów i kompletne odstawienie wszystkiego, co ma proteiny.

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Poka¿ wiadomo¶æ
a mi sie wydaje ,ze 1cm to nie standardowy przyrost ale chyba najnizszy mozliwy - wiadomo,ze wiele zalezy od genetyki, ale z tego co dziewczyny pisza na forum -jak dbaja o porost i go mierza - to wiekszosci rosna jednak 2 cm i szybciej,
moje rosna ok 4 cm(dokladnie ciezko mi teraz zmierzyc bo co tydzien podcinam ale za ten tydzien wyszlo mi 1,3cm co dawaloby nawet 5msc?) i mam wrazenie, ze zaczely rosnac duzo szybciej od jakis 2 lat odkad zaczelam regularnie pic zielona herbate i dodawac ziola do wszystkiego co mozna
to oczywiscie tylko moja teoria ale uwazam,ze ludzie po prostu, wbrew temu co czesto mysla nie odzywiaja sie zbyt zdrowo,a przynajmniej czegos im brakuje w diecie i przez to wlosy rosna wolniej-stad przyspieszenie porostu np przy skrzypopokrzywie
To moje maj± chyba rekordowo niski, bo ja nawet 1 cm nie osi±gam. Po miesi±cu prawie nic nie widaæ. Po roku prób oficjalnie siê podda³am i ju¿ nic nie kombinujê, bo efektem s± tylko baby hair, których z kolei nie chcê. I mi siê z kolei wydaje, ¿e wiêkszo¶æ ma przyrost ok 1-1,5 cm, ale to mo¿e moje subiektywne wra¿enie z w±tku o przy¶pieszaczach.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-15, 21:28   #20
magmach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

jakbym trafi³a w setno. Borykam siê z tym samym problemem od miesiaca. Najpierw dekoloryzacja, potem trwa³e (keratynowe) prostowanie w³osów i w efekcie: w³osy spalone i wypadaj±ce garsciami, mega szybkie wyp³ukanie koloru juz po jednym myciu w³osów od farbowania. Nic nie skutkuje nawet ampu³ki z cementem z Kerastse. Bojê siê ¶ci±æ bo zniszczenie jest juz widoczne od 4 cm od skury g³owy.

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

Fryzjerzy s± bardzo zdziwieni. Twierdz± ,¿e to przez dekoloryzacjê a nie przez keratynowe prostowanie a efektów nadal nie widaæ. Stosuje obecnie ca³± seriê z cementem i zastanawiam siê czy ona te¿ nie wysusza w³osów i czy nie postawiæ na nawil¿anie i olejowanie. Najbardziej obawiam siê ci±g³ego wypadania w³osów. Bo jak tu ¶ci±æ w³osy, których ju¿ i tak jest po³owa.
magmach jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-16, 08:19   #21
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 12 221
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

Cytat:
Napisane przez magmach Poka¿ wiadomo¶æ
jakbym trafi³a w setno. Borykam siê z tym samym problemem od miesiaca. Najpierw dekoloryzacja, potem trwa³e (keratynowe) prostowanie w³osów i w efekcie: w³osy spalone i wypadaj±ce garsciami, mega szybkie wyp³ukanie koloru juz po jednym myciu w³osów od farbowania. Nic nie skutkuje nawet ampu³ki z cementem z Kerastse. Bojê siê ¶ci±æ bo zniszczenie jest juz widoczne od 4 cm od skury g³owy.

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

Fryzjerzy s± bardzo zdziwieni. Twierdz± ,¿e to przez dekoloryzacjê a nie przez keratynowe prostowanie a efektów nadal nie widaæ. Stosuje obecnie ca³± seriê z cementem i zastanawiam siê czy ona te¿ nie wysusza w³osów i czy nie postawiæ na nawil¿anie i olejowanie. Najbardziej obawiam siê ci±g³ego wypadania w³osów. Bo jak tu ¶ci±æ w³osy, których ju¿ i tak jest po³owa.
Kerastase bazuje g³ównie na silikonach, wiêc ciê¿ko tym w³osy od¿ywiæ. Spróbuj tego, co faktycznie mo¿e pomóc - olej z kuchni, kosmetyki bezsilikonowe przed i w czasie mycia z miodem, olejami (sama mo¿esz dodawaæ), po myciu przyda siê od¿ywka/maska z silikonami w celu zabezpieczenia. I jakie¶ zabezpieczenie dodatkowe w formie serum czy mgie³ki.
kascysko jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-16, 09:21   #22
magmach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

No w³a¶nie tak podejrzewa³am, co do Kerastase, ale ciê¿ko co¶ odstawiæ jak zestaw (szampon, cement, maska i serum na koñcówki) kosztowa³o ok 400 z³, nie licz±c ampu³ek w salonie. Ale pewnie bede traktowæ to zamiennie,
w³asnie na³o¿y³am olej lniany i ¿ó³tko i parê kropel ol. rycynowego.
Mgie³kê mam z GLIS -kUR.
Zobaczymy. Gorzej z ta cierpliwo¶cia u mnie. Pewnie bym ich ¶cie³a, ale w³osy s± do ramion a zniszczenie widaæ od 5 cm od g³owy. No i mam do¶æ tych ¿ó³tych w³osów po dekoloryzacji, których zadna farba fryzjerska nie kryje. ale siê na¿ali³am

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:10 ----------

Poza tym, jak tylko odwiedzam salon fryzjerski to od razu mam reklame kerastase- jakie to cudowne kosmetyki (przynajmniej w Rzeszowie)
Na wypadanie stosuje Placentê (mil mil)0 ma duzo pozytywnych opini. Podobno po keratynowym mog± wypadaæ jak wcze¶niej by³y os³abione a potem sa przeci±¿one keratyn±.
magmach jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-16, 09:43   #23
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

Cytat:
Napisane przez magmach Poka¿ wiadomo¶æ
No w³a¶nie tak podejrzewa³am, co do Kerastase, ale ciê¿ko co¶ odstawiæ jak zestaw (szampon, cement, maska i serum na koñcówki) kosztowa³o ok 400 z³, nie licz±c ampu³ek w salonie. Ale pewnie bede traktowæ to zamiennie,
w³asnie na³o¿y³am olej lniany i ¿ó³tko i parê kropel ol. rycynowego.
¯ó³tko stosuj ostro¿nie, to proteiny, na moich zniszczonych w³osach produkowa³o masakrê trwaj±c± kilka dni

Cytat:
Napisane przez magmach Poka¿ wiadomo¶æ
Mgie³kê mam z GLIS -kUR.
To mgie³ka czy od¿ywka w sprayu? Bo mgie³ka najpewniej ma alkohol, którzy wysuszy stosowany codziennie. Od¿ywki Gliss Kura maj± proteiny, najczê¶ciej keratynê, wiêc te¿ bym by³a ostro¿na.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-16, 10:10   #24
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 12 221
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

Cytat:
Napisane przez magmach Poka¿ wiadomo¶æ
No w³a¶nie tak podejrzewa³am, co do Kerastase, ale ciê¿ko co¶ odstawiæ jak zestaw (szampon, cement, maska i serum na koñcówki) kosztowa³o ok 400 z³, nie licz±c ampu³ek w salonie. Ale pewnie bede traktowæ to zamiennie,
w³asnie na³o¿y³am olej lniany i ¿ó³tko i parê kropel ol. rycynowego.
Mgie³kê mam z GLIS -kUR.
Zobaczymy. Gorzej z ta cierpliwo¶cia u mnie. Pewnie bym ich ¶cie³a, ale w³osy s± do ramion a zniszczenie widaæ od 5 cm od g³owy. No i mam do¶æ tych ¿ó³tych w³osów po dekoloryzacji, których zadna farba fryzjerska nie kryje. ale siê na¿ali³am

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:10 ----------

Poza tym, jak tylko odwiedzam salon fryzjerski to od razu mam reklame kerastase- jakie to cudowne kosmetyki (przynajmniej w Rzeszowie)
Na wypadanie stosuje Placentê (mil mil)0 ma duzo pozytywnych opini. Podobno po keratynowym mog± wypadaæ jak wcze¶niej by³y os³abione a potem sa przeci±¿one keratyn±.
Dorobisz siê przeproteinowania.

A co do ostatniego zdania - kolejna bajka

To wyrób sobie odporno¶æ na reklamy

Chimay, mgie³ki GK akurat etanolu nie maj±, ale protein na bogato¶ci
kascysko jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-16, 10:47   #25
magmach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

Z Glis- KUR mam od¿ywkê regeneruj±c± w speyu- ulimate oil elixir z o¿ywczym eliksirem i keratyn±.
Czyli radzicie, ¿eby ca³kowicie odsatwiæ Kerastase z cementem?
magmach jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-16, 11:06   #26
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

Cytat:
Napisane przez kascysko Poka¿ wiadomo¶æ
Chimay, mgie³ki GK akurat etanolu nie maj±, ale protein na bogato¶ci
Co¶ mi siê kojarzy, ¿e kiedy¶ maca³am jakiego¶ Gliss Kura z alko, ale mo¿e to by³o w Holandii, wiêc mog³a to byæ inna albo niedostêpna u nas wersja.

Cytat:
Napisane przez magmach Poka¿ wiadomo¶æ
Z Glis- KUR mam od¿ywkê regeneruj±c± w speyu- ulimate oil elixir z o¿ywczym eliksirem i keratyn±.
Czyli radzicie, ¿eby ca³kowicie odsatwiæ Kerastase z cementem?
Gliss Kura odstaw. O ile dobrze pamiêtam to Kerastese z cementem nie maj± protein, ale na regeneruj±ce nie wygl±daj±, wiêc nie powinny zaszkodziæ je¶li nie bêd± podstawowymi kosmetykami. Kup jaki¶ porz±dny nawil¿acz, jak chcesz profesjonalne to np maskê Liding Life Kemon. Du¿o emolientów np Garnier Awokado i karite, Fructis Oleo Repair, oleje.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-16, 15:53   #27
LuckyLove
Zadomowienie
 
Avatar LuckyLove
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Bajkolandia :)
Wiadomo¶ci: 1 679
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

Hej

Ja równie¿ mia³am baaardzoo zniszczone w³osy , nieumiejêtne i ci±g³e rozja¶nianie w³osów, codzienne prostowanie doprowadzi³o do tego, ¿e zamiast piêknych d³ugich l¶ni±cych w³osów zafundowa³am sobie na g³owie miot³ê - dos³ownie. W³osy wypada³y, koñcówki rozdwojone, ³ama³y siê - nie mog³am zapu¶ciæ w³osów.. Zda³am sobie sprawê z tego, ¿e piêkny jasny blond to nie jest mój priorytet. Postawi³am na konkretn± pielêgnacje . O czego zaczê³am ? - Najpierw wróci³am do mojego naturalnego blondu i podciê³am nieco w³osy. Zaczê³am szukaæ kosmetyków które przywróc± ¿ycie moim w³osom. Wypróbowa³am wiele ale wkoncu odnalazlam takie które sprawi³y cuda. Co mogê poleciæ ? - Od¿ywkê z apteki - Wax, olejek do wcierania bursztynowy Jantar, maskê sleek line repair , Kallos - Keratin, serum termoochronne Marion i jedwab do w³osów CHI Infra Silk Infusion. Systematyczne stosowanie przywrócilo moje w³osy do ¿ywych - s± piekne l¶ni±ce, sypkie - cudowne wrêcz. Nie bojê siê ju¿ u¿ywaæ grzebienia :P Polecam Na pewno w³osy po jakim¶ czasie zregeneruj± siê tak jak moje.. Pielêgnacja systematyczno¶æ i czas .... Sporo czasu na to trzeba niestety. Powodzenia ¿yczê

LuckyLove jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-16, 16:49   #28
magmach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

w³±¶ni9e najgorzej z t± cierpliwo¶ci±, jak spogladam w lustro, atu jeszcze dwa tyg urlopu i do pracy trzeba wracaæ. I znów codzienna stylizacja....
jsk myslicie czy olej lniany mo¿na stosowaæ dwa razy w tygodniu (¿eby nie przet³u¶ciæ w³osów).
pewnie jeszcze miesi±c pou¿ywam kerastase z cementem a potem postawie siê na nawil¿enie.
Co s±dzicie o wax (który najlepszy).
magmach jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-16, 18:28   #29
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

Cytat:
Napisane przez magmach Poka¿ wiadomo¶æ
w³±¶ni9e najgorzej z t± cierpliwo¶ci±, jak spogladam w lustro, atu jeszcze dwa tyg urlopu i do pracy trzeba wracaæ. I znów codzienna stylizacja....
jsk myslicie czy olej lniany mo¿na stosowaæ dwa razy w tygodniu (¿eby nie przet³u¶ciæ w³osów).
pewnie jeszcze miesi±c pou¿ywam kerastase z cementem a potem postawie siê na nawil¿enie.
Co s±dzicie o wax (który najlepszy).
Olej i tak k³adziesz przed myciem, wiêc o ¿adnym przet³uszczeniu nie ma mowy.
Je¶li chcesz o w³osy zadbaæ, to pomy¶l o nawil¿eniu ju¿ teraz, bo jak widaæ samo Kerastese nie pomaga. Mo¿esz stosowaæ te kosmetyki zamiennie z nowymi. Zreszt± kosmetyki wrêcz powinno siê stosowaæ zamiennie, ¿eby nie przesadziæ z proteinami, nawil¿aczami itp.

Waxów jest du¿o, kilku producentów tak nazywa swoje kosmetyki. Tu masz pigu³kê na ich temat
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=250363
Ja testowa³am tylko Biovaxa do blondu i mi nie pasowa³. Na resztê jako¶ nie mam ochoty, ale odradziæ nikomu nie mogê.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-16, 23:23   #30
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 12 221
Dot.: Pomocy! Co zrobiæ z tak zniszczonymi w³osami? Czy warto je ¶ci±æ?

Cytat:
Napisane przez yourhairismypassion Poka¿ wiadomo¶æ
Jako fryzjer, jestem za tym by w³osy znacznie ¶ci±æ. Nie oszukujmy siê, zniszczony w³os który siê kruszy ju¿ niczym nie odratujemy. Lepiej ¶ci±æ i zainwestowaæ w dobr± pielêgnacjê tak± jak Joico lub Kerastase i od¿ywiaæ te w³osy które zostan± po strzy¿eniu. Swoj± drog±, jakich kosmetyków do prostowania kearynowego u¿ywa³ Twój fryzjer. Mocno uwra¿liwiæ (spaliæ) mog³y siê tylko po prostowaniu chemicznym, trwa³ej. W razie pytañ, s³u¿ê pomoc± i rad±. Pozdrawiam. Damian
Kerastase to rzeczywi¶cie cudowna pielêgnacja... bior±c pod uwagê, ¿e nie ma w tych kosmetykach co od¿ywiaæ.

Skrajne przeproteinowanie wygl±da jak "spalenie", i to mo¿na bez wiêkszych wysi³ków uzyskaæ dziêki prostowaniu keratynowemu, Panie Damianie
kascysko jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:04.