Panna młoda = dziewica ?? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-20, 17:31   #151
najfajniejsza
Zakorzenienie
 
Avatar najfajniejsza
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z komputra!
Wiadomości: 20 226
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

osobiscie znam dziewczynę, która szczyci się swym dziewictwem, bo ona uprawia petting i seks analny jedynie, a nie genitalny, w związku z czym ma błonę = jest dziewicą.
z biologicznego punktu widzenia - owszem.
ale tylko z biologicznego.

zgadzam się, że takie tłumaczenia - jestem dziewicą, choć uprawiam petting - są śmieszne, bo przecież pocałunki i pieszczoty w takich miejscach nie mają nic wspólnego z dziewictwem.
najfajniejsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 17:35   #152
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Cytat:
Napisane przez girlfriend Pokaż wiadomość
nie napisalam ze uprawiam petting, napisalam ze moje rozawazania sa czysto teoretyczne.a petting to nie jest seks wg mnie. seks to wsypolzycie w ktorym dochodzi do wprowadzenia czlonka do pochwy.i nie przecze sobie tylko chyba mnie nie zrozumialas. caly czas uwazam ze nie jest dziewicą ten, ktory uprawia seks wg definicji ktora dalam zdanie predzej.zawsze sie musi znalezc ktos kto zaczyna doszukiwac sie jakis niuansow i lapac za slowka, chyba skoro mowie ze jestem dziewica to jestem i co teraz szajajaba Twoim priorytetem bedzie udowodnic mi ze nie jestem tak? wkurza mnie cos takiego.albo dyskutujemy jak ludzie albo ja dziekuje za dyskusje, bo nie lubie jak ktos mi wjezdza na leb:/
to wedlug twojej definicji kazdy sobie moze tworzyc definicje na wlasny uzytek i dla wlasnego komfortu psychicznego
A niestety sa odgórne definicje ,ktorym wszyscy podlegamy
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 12:52   #153
girlfriend
Raczkowanie
 
Avatar girlfriend
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 68
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

taaa i na pewno lekarz ginekolog ma definicje ten kto sie całowal badz dotykal za wiele nie jest dziewicą
__________________
"Intimacy has nothing to do with how naked you are..."
girlfriend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 13:48   #154
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

No cóż, niektórym osobom, co się tak chełpią swoim dziewictwem, bo oni przed ślubem to "tylko petting" należy to bardziej dobitnie wytłumaczyć. A z tego co rozumiem ,w tym wątku chodzi o kwestię zachowania "czystości" do ślubu.
Osoby duchowne też składają śluby czystości, prawda? Więc co, one obejmują tylko wprowadzenie członka do pochwy? Czy ksiądz, który uprawiał seks oralny z jakąś kobietą ma prawo powiedzieć, że ślubów nie złamał? Czy siostra zakonna migdaląca się z facetem i pozwalająca mu na dotykanie miejsc intymnych, ma prawo powiedzieć, że ślubów nie złamała?

Moim zdaniem na podziw zasługują tylko te osoby, które NAPRAWDĘ wytrwały w czystości do ślubu i nie uległy pokusom. Choć ja osobiście uważam to za zmarnowane kilka lat przyjemności Ale mniejsza o to.
Te osoby, które tak się chwalą, że one to tylko petting- cóż, nie wiem czy to jest rzeczywiście tak wielki powód do dumy, bo jak dla mnie to jest oszukiwanie samego siebie, że się nad swoimi popędami i potrzebami w tej sferze panuje. Coś jak "paliłem, ale się nie zaciągałem"
__________________




Edytowane przez agunia82
Czas edycji: 2008-10-22 o 11:36
agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 14:20   #155
izazusia
Wtajemniczenie
 
Avatar izazusia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasto Polskiej Piosenki
Wiadomości: 2 220
GG do izazusia
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Aguniu mamy dokładnie takie samo zdanie na ten temat Swietnie obrazowo to ujełaś
My stare żonki
__________________
Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle
izazusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 16:39   #156
gosica502
Wtajemniczenie
 
Avatar gosica502
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 545
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

ja tam starą żonką nie jestem ani nawet jeszcze młodą nie bo nią dopiero za 2 latka będę ale się podpisuję obiema łapkami...
Wybacz girlfriend... nie trzyma się kupy to o czym piszesz i tyle...
gosica502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 16:52   #157
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Cytat:
Napisane przez girlfriend Pokaż wiadomość
ale przeciez tu nie chodzi tylko o calowanie i glaskanie, przeciez sa tez inne rzeczy np petting.i to ze z kims nie wspolzylam to nei znaczy ze nie moglam widziec jego penisa.a pozatym seks to przeciez w duzej czesci gra wstepna, a gra wstepna to nie stosunek.czyli to z tym wyprobowaniem partnera to wg mnie rzeczywiscie tlumaczenie samego siebie.

Hej Girlfriend

Petting nawet w małżeństwie jest grzechem i będąc po ślubie powinnaś się z tego spowiadać.
Wiecej informacji na temat seksu po ślubie i przed ślubem znajdziesz na mateuszu.

Od siebie dodam, ze petting nie jest tak przyjemny jak seks i nie ma sensu się rozdrabniać.
A jeśli znasz swoje upodobania [ Ty i reszta ] to jeszcze nic nie wiesz.
To się zmienia.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-21, 16:54   #158
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;9424436]Hej Girlfriend

Petting nawet w małżeństwie jest grzechem i będąc po ślubie powinnaś się z tego spowiadać.
Wiecej informacji na temat seksu po ślubie i przed ślubem znajdziesz na mateuszu.

Od siebie dodam, ze petting nie jest tak przyjemny jak seks i nie ma sensu się rozdrabniać.
A jeśli znasz swoje upodobania [ Ty i reszta ] to jeszcze nic nie wiesz.
To się zmienia.[/quote]
według ciebie

Cytat:
taaa i na pewno lekarz ginekolog ma definicje ten kto sie całowal badz dotykal za wiele nie jest dziewicą
w ogole nie zrozumialas tego co napisalam
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 17:15   #159
Martini17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 177
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Teroretycznie chciałabym, ale praktycznie - życie pisze własne scenariusze
Martini17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 16:49   #160
gosi5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 332
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Cytat:
Napisane przez girlfriend Pokaż wiadomość
taaa i na pewno lekarz ginekolog ma definicje ten kto sie całowal badz dotykal za wiele nie jest dziewicą
I oczywiście, ze dziewicą nie jest, bo zgrzeszyc mozna myślą, uczynkiem i zaniedbaniem, dlatego nie mozna dziewictwa definiowac tylko w kategorii ma błonę, nie ma, bo jesli tak to zgwałcona dziewczyna, która nigdy wczesniej nie miała kontaktów seksulanych, przestaje być dziewicą i nie czystosci już do ślubu nie zachowa, no bo błony nie ma? Bardzo krzywdzące podejscie, uważam ze mimo gwąłtu mozna być dziewicą do slubu.
Przypadek w drugą stronę- zdarza się i to wcale nie tak rzadko, ze podczas pierwszego, a i nawet kolejnego stosunku, błona dziewicza nie zostanie przerwana - jest na tyle elastyczna, czyli co skoro ma błonę to nadal jest dziewicą?!!!

Girlfriend - Przykre średnioweczne podejście do tematu.
gosi5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 08:38   #161
eniggma
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 326
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Cytat:
Napisane przez gosi5 Pokaż wiadomość
I oczywiście, ze dziewicą nie jest, bo zgrzeszyc mozna myślą, uczynkiem i zaniedbaniem, dlatego nie mozna dziewictwa definiowac tylko w kategorii ma błonę, nie ma, bo jesli tak to zgwałcona dziewczyna, która nigdy wczesniej nie miała kontaktów seksulanych, przestaje być dziewicą i nie czystosci już do ślubu nie zachowa, no bo błony nie ma? Bardzo krzywdzące podejscie, uważam ze mimo gwąłtu mozna być dziewicą do slubu.
Przypadek w drugą stronę- zdarza się i to wcale nie tak rzadko, ze podczas pierwszego, a i nawet kolejnego stosunku, błona dziewicza nie zostanie przerwana - jest na tyle elastyczna, czyli co skoro ma błonę to nadal jest dziewicą?!!!

Girlfriend - Przykre średnioweczne podejście do tematu.
zgadzam się. dziewictwo to nie tylko stan fizyczny ale stan ducha

powiem szcerze że nie żaluje że zachowałam czystośc az do ślubu bo noc poślubna była bajeczna
ale ciezko jest tak wytrwac
eniggma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-03, 15:44   #162
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Mężczyzna i kobieta, którzy deklarują przynależność do kościoła katolickiego lub innego, również wymagającego czystości przedślubnej nie powinni uprawiać seksu przed ślubem, a już na pewno nie powinni mówić "że wg nich to nie jest grzech", bo wg KK jest to grzech.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 21:11   #163
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Cytat:
Napisane przez JuliAnna* Pokaż wiadomość
Czy uważacie, że w dzisiejszych czasach panna młoda idąc do ślubu powinna być dziewicą? Wiem, że to indywidualna sprawa każdej z nas, ale jestem ciekawa waszych opinii.
Idąc do ślubu kościelnego powinna - w końcu w ten sposób deklaruje jakąs przenależnośc religijną w której obowiązują konkretne zasady moralne.
Inaczej taki slub jest jedynie dla picu, zeby rodzina się nie czepiała, albo świadczy o miałkości religijnej uczestniczki takiego przedstawienia.

Natomiast osoba, która nie czuje się związana dogmatami religijnymi, idac do ślubu cywilnego powinna sprawdzić swój związek pod kazdym względem przed powiedzeniem "tak".
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 06:47   #164
Dog-Rose
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kisiajowo :)
Wiadomości: 999
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Idąc do ślubu kościelnego powinna - w końcu w ten sposób deklaruje jakąs przenależnośc religijną w której obowiązują konkretne zasady moralne.
Inaczej taki slub jest jedynie dla picu, zeby rodzina się nie czepiała, albo świadczy o miałkości religijnej uczestniczki takiego przedstawienia.

Natomiast osoba, która nie czuje się związana dogmatami religijnymi, idac do ślubu cywilnego powinna sprawdzić swój związek pod kazdym względem przed powiedzeniem "tak".
Też zgadzam się z tym
Dog-Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 20:50   #165
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Ja bym chciała, żeby ludzie który biorą ślub kościelny byli dobrzy dla innych ludzi a nie skupiali się wyłącznie na sprawach wokół seksu.
Nie czuję szacunku dla osób które nie upawiają seksu przed ślubem, szczerze to jest mi ich trochę żal. Żeby tak pilnowały innych grzechów jak tego jednego.
Zwykle osoby z takimi poglądami i leżace plackiem w kościele, mają dużo cieższe przywary swojej moralności niż uprawianie seksu przedślubnego.


Z kolei dla osób które "dziewictwo" rozumieją jedynie w charakterze bycia lub nie bycia błony i uprawiają petting i seks analny, mam całkowity brak szacunku, jak dla wszystkich innych hipokrytów...
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 17:45   #166
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

zgadzam się z mylady21. niemal co do słowa.

Cytat:
Inaczej taki slub jest jedynie dla picu, zeby rodzina się nie czepiała, albo świadczy o miałkości religijnej uczestniczki takiego przedstawienia.
jeśli takie jest Twoje zdanie.... jak dla mnie ślub jest dla picu, jeśli nie jest brany z miłości, z chęci zawarcia związku małżeńskiego tylko dla kasy, dla pompy albo dla innych ludzi. stan dziewictwa nie ma tutaj wielkiego znaczenia. więcej... nie ma żadnego. to rzeczywiście zabawne, że ludzie tak się skupiają na tej sferze seksu, a jak powiem, że np. kłamię to nikt nie powie, że biorę ślub dla picu.
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 17:53   #167
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

polecam to http://www.onet.tv/minusy-seksu-prze...5,5,klip.html#
__________________
tkwiąc w depresji!!
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 07:53   #168
Martini17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 177
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Dlatego według mnie spowiedź przed księdzem w ogóle nie ma sensu.
Martini17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 14:15   #169
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

dlaczego?
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:12.