olej kokosowy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-23, 11:43   #31
Chinka-chu-min
Raczkowanie
 
Avatar Chinka-chu-min
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 426
Dot.: olej kokosowy

to taka namiatka egzotycznych wakacji
Chinka-chu-min jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 10:57   #32
Chinka-chu-min
Raczkowanie
 
Avatar Chinka-chu-min
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 426
Dot.: olej kokosowy

up up
Chinka-chu-min jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 11:32   #33
anab15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 132
GG do anab15
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez margop Pokaż wiadomość
Tak, bardzo dobry. Ja go używam jako odżywkę na włosy. Podgrzewam (żeby go stopić) i dodaję olej rycynowy. Wsmarowuję w skórę głowy i w całe włosy. Na to folia, ręcznik i co najmniej godzina siedzenia z tym na głowie. Potem zwyczajne mycie. Po tej odżywce trzeba się liczyć z koniecznością szybkiego powtórnego mycia głowy bo włosy się dość mocno przetluszczają. ale to tylko do tego kolejnego mycia. Potem już jest normalnie. Taką odżywkę robię raz w tygodniu. Można do tej odżywki dodać rózne inne rzeczy: żółtko, lecytynę, drożdże.....

a mozesz powiedziec w jakich proporcjach mieszasz olej rycynowy i kokosowy ? chce sprobowac tej odzywki
anab15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 18:37   #34
Chinka-chu-min
Raczkowanie
 
Avatar Chinka-chu-min
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 426
Dot.: olej kokosowy

ja zrobiłam z samego olejku i było bardzo dobrze
Chinka-chu-min jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 09:37   #35
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: olej kokosowy

Na forum Biochemia Urody jest wątek o oleja i hydrolatach, poza tym wątki o Mazidłach.com oraz o Domowych laboratoriach urody-tam będziecie mieć sporo pomysłów na naturalne kosmetyki.

Chinko-jak zapomnisz czegoś w poście dopisać to istnieje funkcja edytuj .......
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 11:38   #36
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez anab15 Pokaż wiadomość
a mozesz powiedziec w jakich proporcjach mieszasz olej rycynowy i kokosowy ? chce sprobowac tej odzywki
Powiedzmy pół na pół. Ale ja nigdy nie trzymam się sztywnych receptur i raczej robię jak wyjdzie.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 16:12   #37
Chinka-chu-min
Raczkowanie
 
Avatar Chinka-chu-min
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 426
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez margop Pokaż wiadomość
Powiedzmy pół na pół. Ale ja nigdy nie trzymam się sztywnych receptur i raczej robię jak wyjdzie.
ja z reguły daje sam olej kokosowy, wczoraj dodałam troche rycynowego ale nie za dużo, wszystko zależy od kondycji twoich włosów
Chinka-chu-min jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-26, 06:42   #38
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: olej kokosowy

Powiedzmy tak: olej kokosowy dziala na same włosy (miękkie, gładkie, błyszczące) a olej rycynowy przede wszystkim na cebulki włosowe (wzrost włosa, przeciwdziałanie wypadaniu). Dlatego mieszam te dwa oleje.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 18:24   #39
asia b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 93
Dot.: olej kokosowy

no i ja sie tez skusilam na ten olejek . jak narazie dzisiaj premiera,siedze w naoliwionych wlosach i tylko mam nadzieje,ze nikt nie wpadnie na kawe bo wygladam jak .

co do zapachu to powiedzialabym,ze pachnie troche bardziej jak delikatnie,ale nic tam, mam nadzieje,ze bedzie efekt. dam znac.
asia b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 18:39   #40
Chinka-chu-min
Raczkowanie
 
Avatar Chinka-chu-min
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 426
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez asia b Pokaż wiadomość
no i ja sie tez skusilam na ten olejek . jak narazie dzisiaj premiera,siedze w naoliwionych wlosach i tylko mam nadzieje,ze nikt nie wpadnie na kawe bo wygladam jak .

co do zapachu to powiedzialabym,ze pachnie troche bardziej jak delikatnie,ale nic tam, mam nadzieje,ze bedzie efekt. dam znac.
jestem niesamowicie ciekawa dla mnie ten olejek to cos niesamowitego, no ale sa różne typy włosów i skóry wiec jestem niesamowicie ciekawa jak wam sie spisuje olejek
Chinka-chu-min jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 18:43   #41
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: olej kokosowy

ja chyba zamawiam z neta bo nigdzie nie moge dostać
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-28, 15:38   #42
anab15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 132
GG do anab15
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez margop Pokaż wiadomość
Powiedzmy pół na pół. Ale ja nigdy nie trzymam się sztywnych receptur i raczej robię jak wyjdzie.


dziekuje Ci bardzo ide probowac miksturki
anab15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 22:03   #43
asia b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 93
Dot.: olej kokosowy

moj pierwszy raz z o.k - relacja:

zgodnie z poleceniem producenta trzymalam olejek na glowie cala noc. wydaje mi sie,ze chyba "troche" przesadzilam z iloscia bo na drugi dzien wlosy musialam myc 5 razy . czyli 45 minut na same wlosy. odzywki ani maski juz nie nakladalam bo czasu juz oczywiscie brakowalo a o prostowaniu juz nie wspomne.
i co? dziewczyny,ja wiem,ze ostatnio mnie bezlitosnie pocieniowano ale tak jak wczoraj to mi sie jeszcze nigdy wlosy nie krecily . szok! a wlosy z natury mam proste.fakt,ze byly mile w dotyku i takie milusie ale idac przez miasto prosilam Boga by nikogo znajomego nie spotkac ,bo te loki, a raczej niesforne fale , niebardzo sluza moje zaokraglonej ostatnio buzi.
wlosy nie przetluszczaly sie po tym bardziej ale nie wiem jak bedzie po dalszych uzyciach. summa summarum - ok. ale bez prostowania albo modelowania moge zapomniec o wyjsciu z domu. pozdrawiam.
asia b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 09:18   #44
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: olej kokosowy

To może jednak przesadziłaś z czasem. Może godzina z miksturą na głowie to jest rozwiązanie optymalne?
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 09:24   #45
Chinka-chu-min
Raczkowanie
 
Avatar Chinka-chu-min
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 426
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez margop Pokaż wiadomość
To może jednak przesadziłaś z czasem. Może godzina z miksturą na głowie to jest rozwiązanie optymalne?
a ja olej wcieram w same końcówki dosłownie ostatni cm włosów i jest dobrze
Chinka-chu-min jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 07:18   #46
Chinka-chu-min
Raczkowanie
 
Avatar Chinka-chu-min
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 426
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez asia b Pokaż wiadomość
moj pierwszy raz z o.k - relacja:

zgodnie z poleceniem producenta trzymalam olejek na glowie cala noc. wydaje mi sie,ze chyba "troche" przesadzilam z iloscia bo na drugi dzien wlosy musialam myc 5 razy . czyli 45 minut na same wlosy. odzywki ani maski juz nie nakladalam bo czasu juz oczywiscie brakowalo a o prostowaniu juz nie wspomne.
i co? dziewczyny,ja wiem,ze ostatnio mnie bezlitosnie pocieniowano ale tak jak wczoraj to mi sie jeszcze nigdy wlosy nie krecily . szok! a wlosy z natury mam proste.fakt,ze byly mile w dotyku i takie milusie ale idac przez miasto prosilam Boga by nikogo znajomego nie spotkac ,bo te loki, a raczej niesforne fale , niebardzo sluza moje zaokraglonej ostatnio buzi.
wlosy nie przetluszczaly sie po tym bardziej ale nie wiem jak bedzie po dalszych uzyciach. summa summarum - ok. ale bez prostowania albo modelowania moge zapomniec o wyjsciu z domu. pozdrawiam.
ja wczoraj znowu użyłam maseczki z olejka i ... rwewlacja wmasowałam ja ok 13 w same konce trzymałam do ok 20 z racji że jestem chora pózniej zmyłam to herbal esencies ale tylko raz myłam, rozczesałam włosy i poszłam spac, dzis sa lsniace proste i delikatne jak jedwab, dodam ze moje włosy ogólnie maja tendencje do przetłuszczania sie i suche konce
Chinka-chu-min jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 11:01   #47
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: olej kokosowy

znalazłam olej kokosowy!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!
dzisiaj go wyprobooje i napisze moje spostrzezenia kurde ale zachodu z nim było
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 11:36   #48
Chinka-chu-min
Raczkowanie
 
Avatar Chinka-chu-min
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 426
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
znalazłam olej kokosowy!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!
dzisiaj go wyprobooje i napisze moje spostrzezenia kurde ale zachodu z nim było
jesli chodzi o włosy to nie przesadz z iloscia tylko na konce mi tez bardzo pomógł na problemy z ustami po goraczce ( były strasznie spierzchniete i złaziła skóra), podziel sie opinia
Chinka-chu-min jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 16:29   #49
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: olej kokosowy

wiem wiem zeby nie przesadzac nigdy tak nei robie jak tylko zrobie maske na włochy to napisze , znaczy jutro , bo wieczorami nie siedze na necie

pozdrawiam wszystkie kokosomaniaczki
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-04, 17:03   #50
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: olej kokosowy

olej kokosowy przeciez jesty komadogenny eeee
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 09:44   #51
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: olej kokosowy

Ray, wiem ale my go stosujemy na włosy
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 09:45   #52
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: olej kokosowy

moje spostrzezenia po stosowaniu w formie maski na włosy: juz po 1 uzyciu są gładsze i bardiej lsniace, na pweno bede regularnie uzywac
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 10:11   #53
Chinka-chu-min
Raczkowanie
 
Avatar Chinka-chu-min
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 426
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
Ray, wiem ale my go stosujemy na włosy
co to znaczy ze ten olej jest komadogenny
Chinka-chu-min jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 11:54   #54
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez Chinka-chu-min Pokaż wiadomość
co to znaczy ze ten olej jest komadogenny

Jesteś kosmetyczką czy dopiero zamierzasz nią zostać? Bo pytanie jest poniżej pasa jak na osobę,która chce lub wykonuje ten zawód.

Komedogenny,czyli taki,który nie powoduje zapychania i powstawania zaskórników.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 12:03   #55
Chinka-chu-min
Raczkowanie
 
Avatar Chinka-chu-min
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 426
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Jesteś kosmetyczką czy dopiero zamierzasz nią zostać? Bo pytanie jest poniżej pasa jak na osobę,która chce lub wykonuje ten zawód.

Komedogenny,czyli taki,który nie powoduje zapychania i powstawania zaskórników.
miła jestes nie powiem.Do twojej wiadomosci Kosmetyczka nie jestem!!!Do takowej szkoły nie uczesczam jescze!!!Wiec moim zdaniem mam prawo tego nie wiedziec.Koncze szkołe o zupełnie innym profilu i mysle że gdybys sie znalazła na forum dla budowlanców i zapytałabys mnie o to czym rózni sie belka dwuprzesłowa od trójprzesłowej to bym Ci to grzecznie wytłumaczyła bez komentarzy typu to jest pytanie poniżej pasa" Chyba naturalne jest to że jesli dopiero zaczełąm interesowac sie kosmetyka to nie wiem wszystkiego od razu.Jesli masz zamiar komentowac w taki sposób pytania to po prostu daruj sobie odpowiedzi " na pytania poniżej pasa"
Chinka-chu-min jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 12:39   #56
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez Chinka-chu-min Pokaż wiadomość
miła jestes nie powiem.Do twojej wiadomosci Kosmetyczka nie jestem!!!Do takowej szkoły nie uczesczam jescze!!!Wiec moim zdaniem mam prawo tego nie wiedziec.Koncze szkołe o zupełnie innym profilu i mysle że gdybys sie znalazła na forum dla budowlanców i zapytałabys mnie o to czym rózni sie belka dwuprzesłowa od trójprzesłowej to bym Ci to grzecznie wytłumaczyła bez komentarzy typu to jest pytanie poniżej pasa" Chyba naturalne jest to że jesli dopiero zaczełąm interesowac sie kosmetyka to nie wiem wszystkiego od razu
Twój podpis oraz Twoje liczne posty na tym forum związane z udzielaniem rad innym wskazują,że albo się uczysz (co sama wykluczyłaś) lub intersujesz się tą tematyką dlatego napisałam to co napisałam. Przepraszam za ostre słowa,ale mam taki charakter wypowiedzi-nie są miłe,ale przynajmniej są szczere

Gdybym się udzielała na forum dla budowlańców doradzając innym np. jaki piec w domu założyć, jakie okna, jakie materiały,a następnie zadała pytanie odnośnie belki to myślę,że również straciłabym w oczach innych jako rzetelne źródło dobrych rad. Prawda?

Oczywiście,że nie można wiedzieć wszystkiego,ale zawsze można samemu się pokusić o sprawdzenie,np. używając wyszukiwarki czy to google czy naszej forumowej. Zaręczam,że znajdziesz odpowiedź Poza tym coś w tym wątku piszesz o książce do kosmetologii-nie ma tam pojęcia komedogenności?
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 12:56   #57
Chinka-chu-min
Raczkowanie
 
Avatar Chinka-chu-min
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 426
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
olej kokosowy przeciez jesty komadogenny eeee
sprawdzałam ale pod pojeciem kamadogenny nic nie znalazłam, jesli komus udzielam rad to sa one przemyslane i mysle że nigdy niczego nie wyssałam z palca" i gdy zobaczyłam nowe pojecie najpierw zaczełam go szukac w google i encyklopedii a tam nic, może dlatego ,że wpisałam komadogenny ale tak napisała ray, moje poszukiwania nie przyniosły skutku wiec pytanie zadałam na forum i powiem to wyrażnie NIE WSTYDZE SIE ze nie znam tego pojecia, fakt ksiazke z kosmetologi mam ale od niedawna i studiowanie zupełnie czegos innego nie pozostawia mi zbyt dużo czsu na pogłebianie wiedzy z kosmetologii, przynajmniej na razie. I mysle że fakt iz nie znam takiego pojecia nie dyskwalilfikuje mnie jako przyszłej kandydatki do szkoły kosmetycznej po prostu zrobiło mi sie przykro jak mi odpisałas na moje pytanie, poniewaz moim marzeniem jest zostac kiedys kosmetyczka
Chinka-chu-min jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 13:03   #58
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez Chinka-chu-min Pokaż wiadomość
i gdy zobaczyłam nowe pojecie najpierw zaczełam go szukac w google i encyklopedii a tam nic, może dlatego ,że wpisałam komadogenny
W takim razie nie wiem jak wytłumaczysz to http://www.google.pl/search?hl=pl&q=...j+w+Google&lr= bo już pod pierwszym linkiem jaki wyskakuje pisze o komodogenności,a jak klikiniesz na komedogenne to też Ci wyskoczy odpowiedź. Oba linki pochodzą z Wizażu.

EDIT-Ray zrobiła literówkę

Cytat:
I mysle że fakt iz nie znam takiego pojecia nie dyskwalilfikuje mnie jako przyszłej kandydatki do szkoły kosmetycznej
Nigdzie nie napisałam,że to,że nie znasz tego hasła nie dyskwalifikuje Cię do szkoły kosmetycznej
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 13:13   #59
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: olej kokosowy

Oj dziewczyny, dajcie spokój. Tak czy inaczej olej kokosowy nie bardzo się na twarz nadaje, nawet mojej suchej cerze nieszczególnie służy. Ale naprawdę jest rewelacyjny w maseczce na włosy w połączeniu z olejem rycynowym i lecytyną.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 23:00   #60
asia b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 93
Dot.: olej kokosowy

jestem juz po 4 uzyciu olejku i musze przyznac,ze przy oszczedniejszym dawkowaniu problem zmywania minal. fakt,ze trzymam go przez noc na wlosach ale juz nie w takich ilosciach co za pierwszym razem.
odnosze wrazenie,ze wlosy sa jakby "lepsze",ale nie wiem czy to zasluga tgeo olejku czy nowej serii do wlosow z loreala. w kazdym badz razie polecam.
asia b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-22 12:46:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:20.