skóra odwodniona - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-19, 14:05   #1
PAULA27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 88

skóra odwodniona


Hej dziewczyny,
mam spory problem ze skórą twarzy. Jest tłusta, a zarazem odwodniona. Nie wiem czy kremy dla skóry suchej będą odpowiednie (są tłuste i mogą zatykać pory). Dodatkowo skóra jest na maksa sucha i odwodniona. I czym ją ratować? Zastanawiałam się nad kremem Hydrain 2 Dermedica, nie jest zbyt ciężki, a może ją trochę poratuje. Co o tym sądzicie? Czy ten krem można nakładać na skórę pod oczami? A jaki krem na twarz?
Liczę na Was Dziewczyny
Pozdrawiam.
PAULA27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-19, 14:57   #2
ritka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 150
Re: skóra odwodniona

Słonko, w żadnym razie nie stosuj kremu przeznaczonego do twarzy pod oczy! Miałam (i jeszcze mam) podobny problem: niby cera tłusta a odwodniona kompletnie, czyli nie tylko sucha, ale i łuszcząca się, piekąca. Od kilku dni stosuję na noc Hydraphase La Roche-Posay (wersja dla cery tłustej i mieszanej) i widzę poprawę. Jest to lekka emulsja nie zatykająca porów, ani nie powodująca powstawanie zaskórników. Pod oczy nie nadaje się jednak - przesuszona skóra pod oczami nie wchłonie takiego kremu, jest zbyt bogaty (może podrażnić!). Polecam żeliki Flos-leku, zwłaszcza z rumiankiem. Nie nawilżą byc może mocno, ale i nie podrażnią ani nie dopuśczą do dalszego wysychania skóry. Do twarzy możesz też, jako maseczkę, zastosować Żel z żywokostem Flos-leku (również wypróbowałam). Jest to kosmetyk dla cery suchej, ale że ma postać żelu (i producent pisze, iż nie zawiera substancji natłuszczających) nie przeciąży cery tłustej. Dermedici nie znam, więc tu ci nic nie poradzę. Wiem tylko, że kosmetyki ze swej natury oleiste (ja próbowałam w pierwszej rozpaczy ratować się zwykłą nivejką) nie nawilżą cery tłustej.
ritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-19, 15:00   #3
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: skóra odwodniona

Hydrain 2 Dermedica nie jest ciężki,mam mieszaną skórę i u mnie sprawdził sie świetnie
Polecam ci jeszcze La Roche-Posay np. Hydraface czy coś takiego, Nadaje sie to odwodnionej i przestłuszczającej sie lub tłustej skóry.
Pozdrawiam
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-19, 17:05   #4
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Re: skóra odwodniona

Polecam Thermal S2 Vichy. Jest niby przeznaczony do skóry suchej, ale nie jest tłusty i ładnie się wchłania. Spróbuj też może użyć jakiejś dobrej maseczki (mnie ostatnio bardzo odpowiada maseczka do cery odwodnionej Yves Rocher - niebieski słoiczek).
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-21, 17:44   #5
PAULA27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 88
Re: skóra odwodniona - Beatko pomocy

Dzięki serdeczne dziewczyny za odpowiedzi Podciągam trochę wątek, bo potrzebuję informacji o kremie do skóry odwodnionej pod oczami. Chyba nie należy stosować tego samego co do twarzy? Jak uważacie?
Pozdrawiam.
PAULA27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-21, 18:26   #6
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: skóra odwodniona - Beatko pomocy

Ja jeszcze polecę Ci serię Sequissimo Lieraca - genialna
i całkiem fajnie sprawdzają się kremiki Erisu z serii 24h obecnie Lirene a że są niedrogie, można eksperymentować

pod oczka koniecznie inny krem niż do buzi - polecam Re-Lipid Daxa, balsamik z serii Spa Dermiki, wspomniane już kremiki Erisu, koniecznie maseczkę z serii Eye Perfect Oceanica. Odpowiadają mi też kremiki Farmony - naprawdę fajne produkty za niewielkie pieniążki; na twoim miejscu zainteresowałabym się serią Jantar albo LipidSystem.
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-21, 19:44   #7
Astrida
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 25
GG do Astrida
Re: skóra odwodniona

Hej Paula
a probowalas moze kosmetykow z serii Dr Ireny Eris ? Osobiscie polecam serie dla cery z problemami, np. z octopiroxem (dla cery tlustej, przesuszonej, luszczacej sie i sklonnej do stanow zapalnych)
pozdrawiam
Astrida
PAULA27 napisał(a):
> Hej dziewczyny,
> mam spory problem ze skórą twarzy. Jest tłusta, a zarazem odwodniona. Nie wiem czy kremy dla skóry suchej będą odpowiednie (są tłuste i mogą zatykać pory). Dodatkowo skóra jest na maksa sucha i odwodniona. I czym ją ratować? Zastanawiałam się nad kremem Hydrain 2 Dermedica, nie jest zbyt ciężki, a może ją trochę poratuje. Co o tym sądzicie? Czy ten krem można nakładać na skórę pod oczami? A jaki krem na twarz?
> Liczę na Was Dziewczyny
> Pozdrawiam.
Astrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-03-21, 20:29   #8
BeataG
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 535
GG do BeataG
Re: skóra odwodniona - Beatko pomocy

Spróbuj silnie nawilżające serum pod oczy i okolice ust Efektimy z serii Komfort Suchej Skóry. Jak chcesz, to wyślę Ci próbkę - przyślij mi adres na priva.
BeataG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-22, 08:47   #9
dida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 503
Re: skóra odwodniona

radze ci kupic w aptece stiefila "physiogel" krem. doskonaly-bardzo dobrze odbudowywuje naskorek, zawiera tylko to co potrzebne-ryzyko podraznienia jest zminimalizowane. bardzo ladnie zmiekcza i usuwa luszczacy naskorek-zaden krem silnie nawilzajacy czy natluszczajacy tak nie dziala (uzywalam wielu).
ma lekka konsystencje ale jest tresciwy, nie powinien obciazac skory. mozesz go stosowac jako kuracje-np tylko co 2-gi dzien. u mnei nie wywolal zatykania porow.

mozesz stosowac krem do twarzy i pod oczy ten sam. kup specjalny pod oczy jesli jestes alergikiem, masz b. wrazliwa skore. inaczej to strata pieniedzy. physiogel jest hypoarelgiczny wiec tez go mozna sprobowac zastosowac pod oczy
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post33849201 Hugo Boss Woman, Chanel Mademoiselle, minerały, biochemia, naturalne, czarne mydło, lpr Kerium, lottabody, Tigi i inne profesjonalne do włosów - wymiana

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=612524 odzieżowo, wymiana
dida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-27, 18:30   #10
PAULA27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 88
Re: skóra odwodniona

Dziewczyny jesteście super. Zawsze można na Was liczyć. Długo nie zaglądałam, a tu tyle dobrych rad. Dzięki!!! Na pewno zgodnie z Waszymi wskazówkami znaję odpowiedni krem.
PAULA27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:05.