Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-01-14, 18:24   #2461
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez snow_whitee Poka¿ wiadomo¶æ
Zastanawiam siê który mixton dobraæ - chantal 0/22 per³owo-srebrny czy goldwell P-MIX per³owy? Co by¶cie doradzi³y?

Farba do której sie przymierzam to Goldwell Topchic 7SB
Nie powinno siê mieszaæ ró¿nych farb, wiêc je¶li Goldwell to i mix Goldwell
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-14, 20:07   #2462
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki dziewczyny za porady.

No nic, to narazie zostanê przy tym CN.


Caate tak szczerze to ja tam po tym popielatym mixtonie nie widzê mega ró¿nicy. Troszkê gasi, ale nie ma spektakularnych efektów. Zastanawiam siê, czy ten grafitowy lub po prostu niebieski nie da lepszego efektu... Jeden du¿y plus jest - nie przyciemnia ani trochê farby. Za to koszmarnie siê go rozrabia z farb±
to mnie zmartwilas, bo ja wciaz czekam na niego.
chyba jednak zrobie to co myslalam, bo ostatni zafarbowalam Emme 8.0C niby super popielaty blond, probnik bajeczny i farby podobno swietne....no to mam rudo-czerwona poswiate...czas na profesjonaliste
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-14, 20:19   #2463
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ja siê w³a¶nie farbujê. Góra 7CN + mix popielaty na wodzie 6%, a na do³y (mam rozja¶nione, takie jakby ombre) sam mixton.

I ju¿ siê wkurzam. Widzê, ¿e mi siê przedzia³ek rozja¶nia

Kurcze! 3% oxy siê szybko wyp³ukuje i siwki widaæ, 6% za bardzo rozja¶nia.
Tak ¼le i tak ¼le. Grrr... A czy jest oxy 4,5? Mo¿e to by by³o dobre wyj¶cie?

Ca³o¶ci ju¿ nie rozja¶niam, bo mi bliscy marudz±, ¿e lepiej mi w ciemnych, naturalnych.

Docelowo d±¿ê do czego¶ takiego:
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Victoria-Justice4.jpg (67,0 KB, 30 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 305963368404031186_WbJIdDaA_b.jpg (18,5 KB, 47 za³adowañ)
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-14, 22:07   #2464
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Caate jednak nie jest tak ¼le z tym mixem popielatym!

Stwierdzam, ¿e dzia³a ¶wietnie, ale na poziom 8, 9. Na te moje rozja¶niane pasma podzia³a³ genialnie!! Z jasno ¿ó³tawo-rudawych zrobi³ zimne, szaro-popielate!! Cudo! (Co¶ jak na fotce nr 2, zamieszczonej wy¿ej).

Co do góry... Przedzia³ek ciut ja¶niejszy i odcieñ nieco cieplejszy ni¿ po 3%, ale tragedii nie ma.

Dobra rada: mixtonu C10 nie ¿a³ujcie!! Ja da³am ok. 20 cm

Teraz wiem, ¿e dla poziomów 7 i ciemniejszych, mix popielaty jest zbyt s³aby. Kupiê grafitowy

Ps. Przepraszam, za post pod postem
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-14, 22:19   #2465
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja siê w³a¶nie farbujê. Góra 7CN + mix popielaty na wodzie 6%, a na do³y (mam rozja¶nione, takie jakby ombre) sam mixton.

I ju¿ siê wkurzam. Widzê, ¿e mi siê przedzia³ek rozja¶nia

Kurcze! 3% oxy siê szybko wyp³ukuje i siwki widaæ, 6% za bardzo rozja¶nia.
Tak ¼le i tak ¼le. Grrr... A czy jest oxy 4,5? Mo¿e to by by³o dobre wyj¶cie?

Ca³o¶ci ju¿ nie rozja¶niam, bo mi bliscy marudz±, ¿e lepiej mi w ciemnych, naturalnych.

Docelowo d±¿ê do czego¶ takiego:
ja kiedys rozrzedzalam oxy 6% do 4,5% woda destylowana....mi wszystko co powyzej 3% rozjasnia. chociaz teraz robilam na 3% i wyszlo ruuuuuuudo...

nie wiem co zle robimy. naprawde juz nie wiem
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-14, 22:22   #2466
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ
ja kiedys rozrzedzalam oxy 6% do 4,5% woda destylowana....mi wszystko co powyzej 3% rozjasnia. chociaz teraz robilam na 3% i wyszlo ruuuuuuudo...

nie wiem co zle robimy. naprawde juz nie wiem
A mo¿e po prostu zróbmy siê na na ten ognisty rudy, skoro on nas tak pragnie!
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-14, 22:46   #2467
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomo¶ci: 322
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
ok
je¶li chcesz utrzymaæ poziom 8 to napigmentuj je poziomem 8 lub zmieszanym z 7 ale natur± profesjonaln±, znajdziesz u¿ za 15 zeta profeski w sklepie fryzjerskim i oxy 6% do napigmentowania....
Dzieki wielkie. Chcia³abym mieæ takie jak na zdjeciu wczesniej Tyra wiec to chyba jakis z poziomu 7. Dlatego rozjasnianie nie bedzie raczej potrzebne. Tylko nie moge sie zdecydowac co zrobic... zapigmentowac majirel 7.0 i na to jakis 7.11, 7.12 czy odrazu nalozyc 7.22 i obyloby sie bez pigmentacji tylko nie wiem czy kolor wyszedlby jak na zdjeciu....

Chyba tak jak mówisz zrobie próbê z sosem pomidorowym i jesli kolor bedzie ok oznacza ze mam polozyc jakis 7.25? )
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudniêcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-01-15, 13:31   #2468
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

dawno mnie u Was nie bylo, przepraszam za moja nieobecnosc i obiecana fotke, ktorej nie wkleilam, ale niestety moj aparat wyjechal wraz z siostra, udalo mi sie go odzyskac i ponizej fotka po 2 miesiacach z alfaparfem.

(nadal nie odswiezalam koloru, czyli jestem 3 miesiace po farbowaniu, aktualnego zdjecia nie mam, jest troche jasniej niz na zalaczonym i odrobine cieplej, ale naprawde kolor trzyma sie swietnie, mysle, ze dopiero za 2 tyg. moze nawet miesiac pokusze sie o kolejne farbowanie. odrost widac w mocnym swietle, ale nie rzuca sie bardzo w oczy)
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg wlosy 2.jpg (16,9 KB, 51 za³adowañ)
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-15, 17:52   #2469
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Koralyn Poka¿ wiadomo¶æ
Dzieki wielkie. Chcia³abym mieæ takie jak na zdjeciu wczesniej Tyra wiec to chyba jakis z poziomu 7. Dlatego rozjasnianie nie bedzie raczej potrzebne. Tylko nie moge sie zdecydowac co zrobic... zapigmentowac majirel 7.0 i na to jakis 7.11???, 7.12 czy odrazu nalozyc 7.22 i obyloby sie bez pigmentacji tylko nie wiem czy kolor wyszedlby jak na zdjeciu....

Chyba tak jak mówisz zrobie próbê z sosem pomidorowym i jesli kolor bedzie ok oznacza ze mam polozyc jakis 7.25? )
Halo??? pisa³am co¶ o popielu7.11??? na blond !!!
prêdzej ten fiolet czyli .22 ale poziomy mo¿e mieszane 7 i 8
Ciekawa jestem, czy s± specjalne farby dla czarnoskórych kobiet, bo to przewa¿nie u nich s± takie fajne kolorki

Hej! hej! Endorfina, widzisz, ¿e postêpów nie robimy, to za wiele nie przegapi³a¶ A w³oski bardzo ³adne, naturalny poziom 6
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-15, 18:05   #2470
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomo¶ci: 322
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziêki Zyta. Tak tez uczyniê... Zdjêcia dodam pozniej a ja tak sobie myl¶lê, jesli ci±gle wychodz± te rudo¶ci na w³osach.. gdyby je tak potraktowaæ zielelni± tudzie¿ niebieskosci± nie wyszed³b by nam po¿d±dany kolorek? albo w moim przypadku, nie pwoienien to byc jakis 7.25? to tak w zwiazku z przeprowadzonym wlasnie przeze mnie eksperymentem mieszania farb (akwarelowych)...
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudniêcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2013-01-15 o 18:09
Koralyn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-15, 18:28   #2471
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Koralyn Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki Zyta. Tak tez uczyniê... Zdjêcia dodam pozniej a ja tak sobie myl¶lê, jesli ci±gle wychodz± te rudo¶ci na w³osach.. gdyby je tak potraktowaæ zielelni± tudzie¿ niebieskosci± nie wyszed³b by nam po¿d±dany kolorek? albo w moim przypadku, nie pwoienien to byc jakis 7.25? to tak w zwiazku z przeprowadzonym wlasnie przeze mnie eksperymentem mieszania farb (akwarelowych)...
To 7,22 lub ja¶niejszy to kolor tej pani z fotki!
Dla Ciebie rzezczywi¶cie na zieleñ powino byæ c¶ z czerwieni±, tzn taki bardziej "ró¿owy" jak to na ja¶niejszy poziom...i dodatkowo fiolecik, wiêc tak jak piszesz co¶ z .25, ale czy taka farba w ogóle jest? wtedy mo¿esz próbowaæ np, pó³ na pó³ 8.25 2-per³a/fiolet, 5-czerwieñ z natur± na poziomie 7...ale najpierw napisz jak siê pomidorki sprawdzi³y?
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-15, 21:26   #2472
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
A mo¿e po prostu zróbmy siê na na ten ognisty rudy, skoro on nas tak pragnie!

ale to nie jest wcale smieszne...
juz z jedna wizazanka o tym pisalam, ze nasze wlosy uwielbiaja cieplo i chlona je ile moga, a im my bardziej chcemy ten zimny kolor, tym mamy pod gorke...bo osiagniecie poziomu 7-6 jest na pomaranczowej bazie i zaczynaja sie cyrki. z drugiej strony, nawarstwienie pigmentu tez odgrywa role, inaczej jak z poswiaty bezowej dazymy do popielu, inaczej jak z rudej, ktora zmienia sie co miesac.

normalnie rosyjska ruletka

to w koncu ladnie czy brzydko jest ?

bo nie wiem czy isc do fryzjera, czy ostatni raz sprobowac
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal

Edytowane przez caate
Czas edycji: 2013-01-15 o 21:28
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-15, 23:07   #2473
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomo¶ci: 322
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
To 7,22 lub ja¶niejszy to kolor tej pani z fotki!
Dla Ciebie rzezczywi¶cie na zieleñ powino byæ c¶ z czerwieni±, tzn taki bardziej "ró¿owy" jak to na ja¶niejszy poziom...i dodatkowo fiolecik, wiêc tak jak piszesz co¶ z .25, ale czy taka farba w ogóle jest? wtedy mo¿esz próbowaæ np, pó³ na pó³ 8.25 2-per³a/fiolet, 5-czerwieñ z natur± na poziomie 7...ale najpierw napisz jak siê pomidorki sprawdzi³y?
Zrobi³am sobie pomidorowe pasemko ale kolor wyszedl ladny neutralny braz jakby oczywiscie nieco czerwonawy wiec nie wiem jak to ocenic...

Znalzlam majirela 6.25
http://www.szepsegcikk.hu/datashare/...mekek/8590.jpg
moze byc? (i tak farby szybko mi schodza, albo uzyc go z mocn± woda?). Tylko boje sie ze cos sie nie tak zmiksuje i tej czerwieni juz nigdy nie wyplenie, ale starsznie mnie kusi ten kolorek
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudniêcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2013-01-15 o 23:09
Koralyn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-16, 06:03   #2474
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomo¶ci: 27 440
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziewczyny jestem ju¿ sko³owana
mam zamiar i¶æ do fryzjera ale jestem pewna, ze znowu mi pofarbuje w odcieniu ciep³ym.

Chcia³±bym sama sobei kupiæ farbê. W jakim przedziale powinnam wybieraæ? widzê, ze siê tu znacie, wiêc proszê o podpowied¼
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jeste¶ wiza¿anko
khloe jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-16, 08:36   #2475
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez khloe Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny jestem ju¿ sko³owana
mam zamiar i¶æ do fryzjera ale jestem pewna, ze znowu mi pofarbuje w odcieniu ciep³ym.

Chcia³±bym sama sobei kupiæ farbê. W jakim przedziale powinnam wybieraæ? widzê, ze siê tu znacie, wiêc proszê o podpowied¼

to zale¿y jakie masz w³osy.. ;]
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-16, 08:59   #2476
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Koralyn Poka¿ wiadomo¶æ
Zrobi³am sobie pomidorowe pasemko ale kolor wyszedl ladny neutralny braz jakby oczywiscie nieco czerwonawy wiec nie wiem jak to ocenic...

Znalzlam majirela 6.25
http://www.szepsegcikk.hu/datashare/...mekek/8590.jpg
moze byc? (i tak farby szybko mi schodza, albo uzyc go z mocn± woda?). Tylko boje sie ze cos sie nie tak zmiksuje i tej czerwieni juz nigdy nie wyplenie, ale starsznie mnie kusi ten kolorek
skoro pomidorki zrobi³y Ci czerwon± po¶wiatê to po farbie mo¿e byc bardziej czerwono, tym bardziej, ¿e to poziom 6 to czerwieni i fioletu jest wiêcej.
U Ciebie trzeba co¶ pomiêdzy poziomami 7 a 8 a 6.25 mieszaj±c nawet z 9.0 czy 8.0 mo¿e i tak zostawiæ za du¿o czerwieni.
A próbowa³a¶ mo¿e fioletow± p³ukankê? lub genicjanê? a chyba nawet s± nan rynku czerwone p³ukanki...bo U Ciebie to w³a¶nie taki ró¿ by siê zda³

Jeszcze dopiszê, czerwony mix by siê tutaj przyda³ i chyba spisa³ by siê najlepiej tylko w minimalnych ilo¶ciach do korekcji koloru.

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2013-01-16 o 13:50
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-16, 16:40   #2477
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ja ju¿ te¿ nie wiem, jak i czy w ogóle mo¿liwe jest osi±gniêcie popielu. Obawiam siê, ¿e te wszystkie fotki, które zamieszczamy i wzdychamy do nich, to s± po prostu czyje¶ naturalne w³osy.

Mo¿e jest jaki¶ sposób zneutralizowania tych niechcianych pigmentów, ale my, laiczki, raczej do tego nie dojdziemy Skoro nawet mixtony nie daj± zadowalaj±cych efektów

Nie wiem, nie wiem. Nic ju¿ nie wiem.

No tu np. Dziewucha ma ewidentnie zimny odcieñ - widaæ to u nasady. Ja naturalne mam identyczne (odcieñ i poziom) jak ona na fot. 1. Ale po tak wielu farbowaniach (bo siwki ), po prostu trwale siê "ociepli³am".
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 936full-victoria-justice.jpg (134,4 KB, 47 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg victoria_justice.jpg (138,2 KB, 53 za³adowañ)
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-16, 20:01   #2478
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomo¶ci: 27 440
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
to zale¿y jakie masz w³osy.. ;]

Mam co¶ w TEN deseñ- nieco ciemniejsze
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jeste¶ wiza¿anko
khloe jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-16, 21:37   #2479
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja ju¿ te¿ nie wiem, jak i czy w ogóle mo¿liwe jest osi±gniêcie popielu. Obawiam siê, ¿e te wszystkie fotki, które zamieszczamy i wzdychamy do nich, to s± po prostu czyje¶ naturalne w³osy.

Mo¿e jest jaki¶ sposób zneutralizowania tych niechcianych pigmentów, ale my, laiczki, raczej do tego nie dojdziemy Skoro nawet mixtony nie daj± zadowalaj±cych efektów

Nie wiem, nie wiem. Nic ju¿ nie wiem.

No tu np. Dziewucha ma ewidentnie zimny odcieñ - widaæ to u nasady. Ja naturalne mam identyczne (odcieñ i poziom) jak ona na fot. 1. Ale po tak wielu farbowaniach (bo siwki ), po prostu trwale siê "ociepli³am".

a jak to ostatnie farbowanie w dziennym i sztucznym swietle wyszlo?
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-16, 21:45   #2480
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomo¶ci: 322
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja ju¿ te¿ nie wiem, jak i czy w ogóle mo¿liwe jest osi±gniêcie popielu. Obawiam siê, ¿e te wszystkie fotki, które zamieszczamy i wzdychamy do nich, to s± po prostu czyje¶ naturalne w³osy.

Mo¿e jest jaki¶ sposób zneutralizowania tych niechcianych pigmentów, ale my, laiczki, raczej do tego nie dojdziemy Skoro nawet mixtony nie daj± zadowalaj±cych efektów

Nie wiem, nie wiem. Nic ju¿ nie wiem.

No tu np. Dziewucha ma ewidentnie zimny odcieñ - widaæ to u nasady. Ja naturalne mam identyczne (odcieñ i poziom) jak ona na fot. 1. Ale po tak wielu farbowaniach (bo siwki ), po prostu trwale siê "ociepli³am".

Zyta: Dziêkuje za pomoc. Chyba zrobiê jaki¶ 7.2 z wod± 3%. A swoja drog± poszukam p³ukanek. Dzieki za wyperswadowanie mi 7.11 bo taki mialam w planach zakupic...

Sade: Ja te¿ od zawsze zastanawiam siê nad tymi kolorami i mam ci±gle przeczucie, ¿e istnieje jakas tajemna wiedza, o ktorej nie wiemy. I starsznie pasjonuje mnie kolorymetria

Tym bardziej sklania mnie do tego mieszanie kolorow zwyklych farb akwarelowych (akurat czasami cos tam maluje wiec mam okazje, nie ze mam jak±¶ obsesje na punkcie tegoz popielu juz... ehhh). W kazdym razie, z mieszanki roznych kolorow mozna osiagnac ladny popiel (po zmieszaniu 3 kolorów) ... Moze podobne wymieszanie kolorow daloby efekt takze na glowie....No bo czemu by nie? Np. czerwien mozemy zalozyc z góry bo jako ¿e farbujemy na ciemne kolory i u¿ywamy oksy, on sprawia, ¿e wychodzi rudosc/zó³to¶c z tej bazy, któr± oksy rozjasnia (mo¿e farbowaæ na oksy 1%?). Do tego odcien farby - kolejny kolor. No i kolejny odcien, ktory po dodaniu wytworzylby popiel. W realu popiel wychodzi z trzech kolorow a nie z dwóch. Moze tu tkwi problem...?

Mi raz wyszed³ przepiêkny popiel, ale niestety szybko siê zmy³ (ale nie wiem czy to wina farby, czy moich wlosów po 9877 farbowaniach i o strukturze siana). Mialam 9.1, który wyp³ukal siê do blondu. Na blond na³ozylam majirel 902S ale jako ze nic to nie zmienilo zupelnie nalozylam Joanne Go³êbi Popiel 214. Efekt na dole Oczywiscie swiatlo tu duzo zmienia ale kolor byl niesamowity, taki popiel super natural.

Ja chyba oddam siê jutro mieszaniu tych akwareli a nastepnie potestuje mieszanki farb bo mam ich troche na zbyciu... na pasemkach, które te¿ mam (z przed³uzania wlosów) anu¿ co¶ odkryje a mo¿e wogole zastosuje te akwarele odrazu na te pasemka i obejdzie siê bez farb
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 2012-12-17-061.jpg (16,0 KB, 59 za³adowañ)
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudniêcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2013-01-16 o 23:28
Koralyn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-17, 10:46   #2481
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ja mam podobne problemy, co Shade: naturalny ch³odny odcieñ, poziom ok. 6, mo¿e w porywach 7 (raczej jak ta laska na drugiej fotce, bo na pierwszej to za ciemny, albo co¶ pomiêdzy 1 i 2 fotk±), za to teraz przez farbowania (zaczê³am farbowaæ ze wzglêdu na siwki) kolor siê ociepli³ i to bardzo. Ale skoro mixton popielaty nadaje siê do poziomu 8, to zostanê przy tym poziomie i zobaczymy. Nied³ugo powinnam farbowaæ, ale nie wiem, czy nie zrobiê tylko odrostów na razie (bo zosta³o mi pó³ tubki 8.1 i pó³ 7.1, ale wziê³abym tylko ósemkê, ¿eby nie przyciemniaæ), a potem kupiê chyba genezê z mixtonem (czy mixton popielaty, czyli jak rozumiem, C10, jest dostêpny na allegro?).
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-17, 11:22   #2482
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Poka¿ wiadomo¶æ
Ja mam podobne problemy, co Shade: naturalny ch³odny odcieñ, poziom ok. 6, mo¿e w porywach 7 (raczej jak ta laska na drugiej fotce, bo na pierwszej to za ciemny, albo co¶ pomiêdzy 1 i 2 fotk±), za to teraz przez farbowania (zaczê³am farbowaæ ze wzglêdu na siwki) kolor siê ociepli³ i to bardzo. Ale skoro mixton popielaty nadaje siê do poziomu 8, to zostanê przy tym poziomie i zobaczymy. Nied³ugo powinnam farbowaæ, ale nie wiem, czy nie zrobiê tylko odrostów na razie (bo zosta³o mi pó³ tubki 8.1 i pó³ 7.1, ale wziê³abym tylko ósemkê, ¿eby nie przyciemniaæ), a potem kupiê chyba genezê z mixtonem (czy mixton popielaty, czyli jak rozumiem, C10, jest dostêpny na allegro?).
Wlasnie ostatnio nigdzie go nie widze

Shade, powiedz nam gdzie kupowalas swoj?
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-17, 22:00   #2483
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ
Wlasnie ostatnio nigdzie go nie widze

Shade, powiedz nam gdzie kupowalas swoj?
Na Allegro Dok³adnie tu: http://allegro.pl/farba-do-wlosow-ge...773794019.html

Co do zdjêæ... Robi³am, ale za chiny nie umiem jako¶ uj±æ kolorku
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-18, 09:49   #2484
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

odkry³am co¶ mo¿e wam siê przyda, bo kombinujecie z tymi mixtonami.. ;]

POPIELATY - ³agodzi refleksy ¿ó³te i pomarañczowe.
GRAFITOWY - neutralizuje podk³ad czerwony i pomarañczowy, wzmacnia tendencjê refleksów popielatych mocn± szaro¶ci±.

wiêc od razu bym siê bawi³a grafitem... szkoda ¿e nie ma go w goldwellu


Ja z 2 tygodnie temu po mojej 2 miesiêcznej przerwie.. chcia³am daæ szanse tak chwalonemu alfaparfowi... i po³o¿y³am mieszankê 7.21 + 6.1 ¿eby nie by³o za jasno (bo kiedy¶ ta sama mieszanka ale samych 7 wysz³a u mnie bardzo jasno).. no i teraz po 2 tygodniach strasznie mi siê to ociepli³o... ;/ ju¿ nie mam takich w³osów jak dodawa³am zdjêcie... mimo ¿e robi³am na 3% to i tak wysz³y ja¶niesze o,O... wiec musze trwaæ przy moim goldwellu 6.1 którego ju¿ nie wymienie na ¿aden inny NIGDY!!!!

zobaczcie na t± farbê... http://www.aroma.bg/en/catalog/hair-...-graphite-317/

Edytowane przez Veroniqe22
Czas edycji: 2013-01-18 o 10:12
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-18, 11:22   #2485
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
odkry³am co¶ mo¿e wam siê przyda, bo kombinujecie z tymi mixtonami.. ;]

POPIELATY - ³agodzi refleksy ¿ó³te i pomarañczowe.
GRAFITOWY - neutralizuje podk³ad czerwony i pomarañczowy, wzmacnia tendencjê refleksów popielatych mocn± szaro¶ci±.

wiêc od razu bym siê bawi³a grafitem... szkoda ¿e nie ma go w goldwellu


Ja z 2 tygodnie temu po mojej 2 miesiêcznej przerwie.. chcia³am daæ szanse tak chwalonemu alfaparfowi... i po³o¿y³am mieszankê 7.21 + 6.1 ¿eby nie by³o za jasno (bo kiedy¶ ta sama mieszanka ale samych 7 wysz³a u mnie bardzo jasno).. no i teraz po 2 tygodniach strasznie mi siê to ociepli³o... ;/ ju¿ nie mam takich w³osów jak dodawa³am zdjêcie... mimo ¿e robi³am na 3% to i tak wysz³y ja¶niesze o,O... wiec musze trwaæ przy moim goldwellu 6.1 którego ju¿ nie wymienie na ¿aden inny NIGDY!!!!

zobaczcie na t± farbê... http://www.aroma.bg/en/catalog/hair-...-graphite-317/
Obojetnie z jakim poziomem mieszamy mixtony, zachowuja sie tak samo?
Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
Na Allegro Dok³adnie tu: http://allegro.pl/farba-do-wlosow-ge...773794019.html

Co do zdjêæ... Robi³am, ale za chiny nie umiem jako¶ uj±æ kolorku
Dzieki. To moze opiszesz? Wstepnie i tak umowilam sie do fryzjera, ale on pracuje na welli i zawsze moge odwolac.
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-18, 13:08   #2486
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
odkry³am co¶ mo¿e wam siê przyda, bo kombinujecie z tymi mixtonami.. ;]

POPIELATY - ³agodzi refleksy ¿ó³te i pomarañczowe.
GRAFITOWY - neutralizuje podk³ad czerwony i pomarañczowy, wzmacnia tendencjê refleksów popielatych mocn± szaro¶ci±.

wiêc od razu bym siê bawi³a grafitem... szkoda ¿e nie ma go w goldwellu


Ja z 2 tygodnie temu po mojej 2 miesiêcznej przerwie.. chcia³am daæ szanse tak chwalonemu alfaparfowi... i po³o¿y³am mieszankê 7.21 + 6.1 ¿eby nie by³o za jasno (bo kiedy¶ ta sama mieszanka ale samych 7 wysz³a u mnie bardzo jasno).. no i teraz po 2 tygodniach strasznie mi siê to ociepli³o... ;/ ju¿ nie mam takich w³osów jak dodawa³am zdjêcie... mimo ¿e robi³am na 3% to i tak wysz³y ja¶niesze o,O... wiec musze trwaæ przy moim goldwellu 6.1 którego ju¿ nie wymienie na ¿aden inny NIGDY!!!!

zobaczcie na t± farbê... http://www.aroma.bg/en/catalog/hair-...-graphite-317/
mnie po pierwszym farbowaniu alfaparfem te¿ wysz³o cieplej, ni¿ po drugim (albo trzecim - ju¿ sama nie pamiêtam), najkorzystniej wysz³o u mnie, gdy popiel zmiesza³am z metalikiem w stosunku 1:1
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-18, 13:15   #2487
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka¿ wiadomo¶æ
mnie po pierwszym farbowaniu alfaparfem te¿ wysz³o cieplej, ni¿ po drugim (albo trzecim - ju¿ sama nie pamiêtam), najkorzystniej wysz³o u mnie, gdy popiel zmiesza³am z metalikiem w stosunku 1:1

Mi bardziej s³u¿y po prostu goldwell bo w ogóle nie wyp³ukuje mi siê na ciep³o... zastanawiam siê w³a¶nie nad metallikiem/matem z goldwella... Ty chyba mia³a¶ z jakim¶ do czynienia?
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-18, 13:49   #2488
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
Mi bardziej s³u¿y po prostu goldwell bo w ogóle nie wyp³ukuje mi siê na ciep³o... zastanawiam siê w³a¶nie nad metallikiem/matem z goldwella... Ty chyba mia³a¶ z jakim¶ do czynienia?
hmm, niech¿e sobie przypomnê... z goldwella mia³am chyba jedynie popiel i BS z kolekcji zimnych br±zów. je¶li goldwell Ci s³u¿y, to pewnie, nie ma co eksperymentowaæ. mnie goldwell bardzo pasowa³, mia³am go nie zmieniaæ, ale w pewnej chwili (jak to kobieta - zmienn± jest) zamówi³am alfaparf i teraz on jest moim nr 1. jednak co cz³owiek, to w³osy, co w³osy, to opinia, ka¿dy musi znale¼æ swojego ulubieñca je¶li masz czerwone refleksy, a goldwell posiada w ofercie odcienie metaliczne, to my¶lê, ¿e warto próbowaæ
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-18, 15:22   #2489
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
odkry³am co¶ mo¿e wam siê przyda, bo kombinujecie z tymi mixtonami.. ;]

POPIELATY - ³agodzi refleksy ¿ó³te i pomarañczowe.
GRAFITOWY - neutralizuje podk³ad czerwony i pomarañczowy, wzmacnia tendencjê refleksów popielatych mocn± szaro¶ci±.

wiêc od razu bym siê bawi³a grafitem... szkoda ¿e nie ma go w goldwellu
Wychodzi z Twojego opisu, ¿e popiel jest bardziej niebiesko-fioletowy, a grafit- zielono/niebieski

Przypominam, ¿e ilo¶æ wyci¶niêtego mixtonu zale¿y od poziomu koloryzacji, kiedy¶ wkleja³am tu tak± podzia³kê i przeliczenia.

Shade- to Ty chyba kiedy¶ rozmawia³a¶ z kolroryst± i zaproponowa³ mieszankê 2 zimnych

Caate- Szkoda, ze fryzjer, tzn szkoda, ¿e kasowo "pop³yniesz" ale mam nadziejê, ¿e to bêdzie tym razem szpieguj tam, szpieguj
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-18, 19:30   #2490
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Widzia³am te opisy o mixtonach, ale nic mi to nie mówi, bo nie wiem, czy celowaæ w neutralizacjê ¿ó³tego/pomarañczowego, czy pomarañczowego/czerwonego Mam raczej rudy refleks, poziom 8, zw³aszcza teraz, jak kolor siê trochê wyp³uka³ (chyba, ja nie widzê, ale ostatnio 3 osoby pyta³y, czy nie rozja¶ni³am trochê w³osów). W sumie to nawet nie jest tak ¼le, chyba zaczynam siê powoli przyzwyczajaæ do tego ciep³ego odcienia. No ale to nie znaczy, ¿e nie bêdê próbowaæ choæ trochê go och³odziæ.

Caate - zagadaj no od razu z fryzjerem i wy³uszcz, czego oczekujesz. Uprzed¼, ¿e nie p³acisz za ciep³y odcieñ. Je¶li siê podejmie, to rób, zwracaj±c uwagê na numerki farb. Trzymam kciuki, oby wreszcie...

Edytowane przez chickencrazy
Czas edycji: 2013-01-18 o 19:32
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:32.