Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik? - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-06, 09:16   #691
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Gosienko,
Z tego co doczytalam mieszkasz w Uk tak? wystepuje u was w aptekach Retin w zelu? jest na recepte czy tez nie jest ona konieczna?

Cytat:
Napisane przez ~Gosienka~ Pokaż wiadomość
Czesc kolanka-witamy wrod "retinowiczek"
Retin mozna kupic w stezeniu 0.025% i 0.05% w kremie lub zelu(choc nie jestem pewna czy w Polsce jest w zelu) u mnie(UK) znow nie moge dostac kremu.Podobno krem jest dla normalnej i suchej skory z wypryskami a zel dla tlustej. Zacznij moze od mniejszego sterzenia i zobaczysz jak reagujesz,bo kazda z nas inaczej.
Co do ciazy to nie ma jakis wiekszych przeciwskazan,nie tak jak z retinoidem doustnym,ktory trzeba przerwac podobno 2 lata przed planowana ciaza. Tez mysle o zalozeniu rodziny w tym lub nastepnym roku,dlatego nie biore zadnych tabletek doustnych,a retin-A nie przenika az tak gleboko do systemu krwionosnego,wiec uzwam go co noc.
Co do mieszanki Retinu z Acne-derm i Effeclar to raczej bym tego nie robila na poczatku,bo mozesz uwrazliwic sobie skore. Po kilku tygodniach wprowadzilabym inne srodki na zmiane.
Myslalam,ze wytrzymam z BHA rano a Retin na noc,ale nie dalam radzy,dzis rano jak wycieralam buzie recznikiem,to strasznie mnie piekla,wiec dzis juz BHA odszedl w kat.
i powrorze moje pytanko: gdzies kiedys wyczytalam,ze nie mozna uzywac filtrow z innych firm,a ja uzywam krem nawilzajacy z SPF15,ale ze wydaje mi sie za malo to na to nakladam inny filtr SPF 50. Czy moge wyzadzic sobie jakies szkody?
A ty kolanka powodzonka z kupnem retinu i zapraszamy do zdawania nam relacji z kuracji
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 20:37   #692
~Gosienka~
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 111
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Gosienko,
Z tego co doczytalam mieszkasz w Uk tak? wystepuje u was w aptekach Retin w zelu? jest na recepte czy tez nie jest ona konieczna?
marea tak mieszkam w UK i mamy tylko retin w zelu,ma mniejszy sklad niz krem,wiec jest podobno mniej zapychajacy. Jak bede w domu to napisze Ci dokladnie sklad.no niestety u nas tez na recepte i raczej nie da sie wymusic na milej aptekarce-trzeba miec recepte od lekarza. Ja sama poszlam do rodzinnego i porosilam i dal bez problemu
~Gosienka~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 20:54   #693
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez rmiecia Pokaż wiadomość
Wrrr, wszystko przyjmę na klatę Żałuję, że cały rok prawie maziałam się diacnealem, a nie zabrałam się za retin, kiedy jeszcze był dostępny. Czy kupujesz go teraz bez problemów? A do mazidłowych cudeniek mam słabośc graniczącą z uzaleznieniem. Mój mąż ma dośc wiecznie upapranego stołu w kuchni
Ja retin sprowadzałam z Czech, więc nie wiem jaki jest jego stan w polskich aptekach. I zbyt szybko chyba się nie dowiem, bo retinu używa się tak niewielkie ilości, ze ta jedna tubka starczy mi chyba na rok
A co do mazideł to tez przechodziłam okres fascynacji merdaniem sobie różnych cudeniek, ale już mi trochę przeszło – tzn. leniwa jestem i mi się nie chce. Teraz mieszam tylko to co jest mi wygodnie. A to mi przypomina, ze musze uzupełnić zapasy, bo mi się kończą – zamówienia nastał czas!

Cytat:
Napisane przez ~Gosienka~ Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanko,bo gdzies kiedys wyczytalam,ze nie mozna uzywac filtrow z innych firm,a ja uzywam krem nawilzajacy z SPF15,ale ze wydaje mi sie za malo to na to nakladam inny filtr SPF 50. Czy moge wyzadzic sobie jakies szkody?
Jak czesto masz zamiar uzywac teraz retin?
No jeśli ten krem SPF15 i ten filtr SPF50 są z różnych firm to ochrona może się wzajemnie znosić. Lepiej by było gdybyś ten z SPF15 zamieniła na jakiś krem bez filtra w ogóle. Wtedy była by pewność że ochrona tego SPF50 nie jest zagrożona

A retin chciałabym docelowo używać tak co drugi dzień, a jak będzie to się zobaczy tzn,. zobaczę jaką wytrzymałość ma moja skóra

Cytat:
Napisane przez kier.owniczka Pokaż wiadomość
Ja poszłam do swojej sprawdzonej apteki i z grubej rury powiedziałam "poproszę Retin A" a babka nawet się nie zająknęłą i podała .
Tak! Tak trzeba! Sama tak robię jak musze coś ‘wymusić’, a niekoniecznie mam do tego prawo.

Cytat:
Napisane przez kier.owniczka Pokaż wiadomość
jakby się ktoś pytał, nic mnie nie szczypie, nie pali i nic a nic się nie łuszczę .
Ja o nic nie pytam…naprawdę <niewiniątko>
Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny. (...) Kobiety w ciaży mogą go używac? Kiedy trzeba go odstawić, gdy palnuje się ciaże? Wzcesniej obiło mi sie o uszy, ze nei mogą stosowac go kobiety w ciaży,a le juz nie pamietam, gdzie to wyczytałam i nie wiem, gdzie szukac.
Szczerze mówiąc to nie wiem, nie interesowałam się tym czy kobiety w ciąży mogą go używać. Ale na pewno dziewczyny z tego wątku będą wiedziały: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ight=ci%B1%BFy

Zerknęłam na ulotkę, ale, kurczę mam ją po czesku i nie bardzo mogę się rozeznać – choć z tego co tu mogę skojarzyć to nie ma tu nic o ciąży
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 00:06   #694
kier.owniczka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 83
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

A ja pofatygowałam się po ulotkę . "chociaż badania na zwierzętach nie wykazały wyraźnego działania teratogennego tretinoiny nie należy stosować preparatu Retin A w czasie ciąży"

U mnie 5 aplikacja i dalej bez skutków ubocznych (tylko wysyp syfków oczywiście ). Przed Retinem smaruję się tonikiem BHA 2% więc może wysyp jest mniejszy . Największe oblężenie na czole. Całe szczęście że weekend bliski . Mój mąż, który nie ma zielonego pojęcia co ja ze sobą wyrabiam (myśli że przeszłam na kosmetyki naturalne, własnoręcznie robione, no bo przecież cała lodówka zawalona) zapytał dzisiaj patrząc na mnie z politowaniem czy to coś mi pomaga (wie że od 100 lat walczę z trądzikiem a tu taki wysyp ,a ja się w kosmetyki naturalne zabawiam ) Potrafi człowieka pocieszyć.
kier.owniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 07:04   #695
~Gosienka~
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 111
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Oki doki,skladniki mojgo zelu to :
Tretinoin 0.025%
Butylated Hydroxytoluene(E321)
Hydroxypropyl Cellulose(E463)
Undenatured Ethanol
Chyba sa inne od kremu,co nie?
Dzis musze kupic sobie olejek Dr.Hauschki,bo czytalam o nim duzo dobrego,a Dardia choc super mnie nawilza jest troszke dla mnie za gesta i mysle,ze mnie troszke zapycha.
Dzis wygladam w miare,wczoraj Dardi nie uzylam tylko inny krem i chodzilam caly dzien z sucha,luszczaca sie skora,do tego swedzaca i niechcacy zdrapalam strupka na czole ,ktory byl dosyc glebko i mam teraz wielka dziure-w zyciu nie widzaialam cvzegos takiego-blizna murowana. Nie bede uzywac BHA jako dopalacza,mam jednak za wrazliwa skore i do dzis walcze z podraznieniem przedwczorajszym.
Dzieki green.eyed za odpowiedz. dzis wlasnie kupie ten olejek Dr.hauschki,bo ten krem co mam Z Paula's Choice nie nawilza mnie wystarczajaco,do tego ma SPF ktorego nie potrzebuje. Nie wiesz czy Dr.Hauschka dodal jakis SPF do tego olejku,bo doczytac sie nie moge: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8906
Kier.owniczka-trzymaj sie dzielnie,wysyp wkoncu musi kiedys przejsc
~Gosienka~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 12:51   #696
czwórka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 105
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Witam dziewczyny! Sprawy się mają tak, że nie ma Retin A w hurtowniach (przynajmniej w Kielcach). A ja baaaardzo go chcę, może znacie inne sposoby kupienia go oprócz jechania do Czech? Słyszałam kiedyś o Pani Basi, ale nie wiem jak się z nią skontaktowac i czy wogóle to jest jeszcze aktualne. Podaję moje gg na wszelki wypadek: 9586541 Jestem załamana
czwórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 13:28   #697
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Hehe skas znam te wsparcie w osobie TZ'a, czlowiek sie meczy probuje roznych rzeczy by wypracowac ten swoj plan, lodowka i polki zawalone a ten Ci powie ze to chyba nie przynosi dobrych rezulatow przy pierwszym malym potknieciu i sie natlumaczyc trzeba ze to przejsciowe

Cytat:
Napisane przez kier.owniczka Pokaż wiadomość
A ja pofatygowałam się po ulotkę . "chociaż badania na zwierzętach nie wykazały wyraźnego działania teratogennego tretinoiny nie należy stosować preparatu Retin A w czasie ciąży"

U mnie 5 aplikacja i dalej bez skutków ubocznych (tylko wysyp syfków oczywiście ). Przed Retinem smaruję się tonikiem BHA 2% więc może wysyp jest mniejszy . Największe oblężenie na czole. Całe szczęście że weekend bliski . Mój mąż, który nie ma zielonego pojęcia co ja ze sobą wyrabiam (myśli że przeszłam na kosmetyki naturalne, własnoręcznie robione, no bo przecież cała lodówka zawalona) zapytał dzisiaj patrząc na mnie z politowaniem czy to coś mi pomaga (wie że od 100 lat walczę z trądzikiem a tu taki wysyp ,a ja się w kosmetyki naturalne zabawiam ) Potrafi człowieka pocieszyć.
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-07, 13:34   #698
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

A tak btw czy ktoras z was uzywala tego specyfiku A-ret ? zamiennika retinu micro? wsumie jak mam isc tu u mnie do lekarza i zaplacic za wizyte 60 euro + kolejne pewnie conajmniej 15 - 20 euro za retin to atrakcyjiej wychodziloby zamowic ten z allday chemist ..razem z przesylka jakies 28 dolarow
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 18:30   #699
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez kier.owniczka Pokaż wiadomość
A ja pofatygowałam się po ulotkę . "chociaż badania na zwierzętach nie wykazały wyraźnego działania teratogennego tretinoiny nie należy stosować preparatu Retin A w czasie ciąży"

U mnie 5 aplikacja i dalej bez skutków ubocznych (tylko wysyp syfków oczywiście ). Przed Retinem smaruję się tonikiem BHA 2% więc może wysyp jest mniejszy . Największe oblężenie na czole. Całe szczęście że weekend bliski .
A jednak!
…a jednak mój czeski nie jest najlepszy

Wiesz, BHA wzmaga działanie retinu, przez co on mocniej działa i chyba ten wysyp jest przez to jednak większy…

Cytat:
Napisane przez ~Gosienka~ Pokaż wiadomość
dzis wlasnie kupie ten olejek Dr.hauschki,bo ten krem co mam Z Paula's Choice nie nawilza mnie wystarczajaco,do tego ma SPF ktorego nie potrzebuje. Nie wiesz czy Dr.Hauschka dodal jakis SPF do tego olejku,bo doczytac sie nie moge: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8906
Hmm, nie wydaje mi się żeby kosmetyki Hauschka miały filtry. Naprawdę nie wydaje mi się, zresztą w tej recenzji dziewczyny pisały, ze go używają pod filtr. Zobacz te watki o Hauschce na biochemii, może tam będzie coś na ten temat:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...light=Hauschka
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...light=Hauschka

Cytat:
Napisane przez czwórka Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny! Sprawy się mają tak, że nie ma Retin A w hurtowniach (przynajmniej w Kielcach). A ja baaaardzo go chcę, może znacie inne sposoby kupienia go oprócz jechania do Czech? Słyszałam kiedyś o Pani Basi, ale nie wiem jak się z nią skontaktowac i czy wogóle to jest jeszcze aktualne. Podaję moje gg na wszelki wypadek: 9586541 Jestem załamana
Nie trzeba jechać po niego do Czech (no chyba że mieszkasz blisko granicy i miałabyś ochotę sobie po niego skoczyć). Jak pisałam wcześniej o tych Czechach to miałam na myśli właśnie p. Basię (taki skrót myślowy). Czy to jest nadal aktualne to nie wiem – musiałabyś zadzwonić i się zapytać, kiedy ja jesienią u niej zamawiałam retin to jeszcze było.
Napisałam Ci PW
__________________
.

Edytowane przez green.eyed
Czas edycji: 2008-03-07 o 19:00
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 21:01   #700
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez czwórka Pokaż wiadomość
nie ma Retin A w hurtowniach (przynajmniej w Kielcach)(
To ogólnopolski problem. Poproś o zamianę na odpowiednik- Locacid.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 21:52   #701
kier.owniczka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 83
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Kurcze a ja nawet nie wiedziałam że jest problem z nabyciem Retinu. Raczej myślałam że problem leży w zdobyciu recepty. A może ja też trafiłam na ostatnie opakowanie bo termin ważności mam krótki, do maja 2008r.
A mój TŻ ma już nauczkę żeby się nie śmiać ze mnie. Kupiłam w necie Humektan i przeczytałam na ulotce że można go stosować na podrażnioną skórę po goleniu. Powiedziałam mu o tym. A on się pięknie ogolił i jeszcze przyszedł mnie się zapytać, który to krem (rozmawiałam w tym czasie przez telefon), powiedziałam że ten w niebieskim opakowaniu. Najpierw jęczał że za szybko się wchłania, jakiś niedobry, piecze go , lepszy byłby w kremie a nie w żelu i tu mi coś zaświtało . Patrzę a na pralce leży ...ISOTREXIN . Odkwasił się po goleniu przynajmniej .
kier.owniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-08, 10:59   #702
bambinosek
Raczkowanie
 
Avatar bambinosek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kuj-pomorskie
Wiadomości: 55
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Dziewczyny, ja właśnie odkryłam aptekę internetową, w której mają Retin-A. Zamawia się przez internet, a odbiera w ciągu doby lub dwóch w najbliższej wybranej przez siebie aptece w swoim mieście Do tego więc odchodzą chyba koszy przesyłki. Tutaj podaję linka:
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p224-Retin_..._INTERNATIONAL
bambinosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-08, 13:25   #703
czwórka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 105
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
To ogólnopolski problem. Poproś o zamianę na odpowiednik- Locacid.
Dziękuję za radę. A czy ten Locacid ma podobne podłoże do Retinu? Bo Zorac i Atrederm były dla mnie za mocne, a Retin jest w sam raz, nawet ten o stężeniu 0,05%.
czwórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-08, 13:26   #704
czwórka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 105
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Nie trzeba jechać po niego do Czech (no chyba że mieszkasz blisko granicy i miałabyś ochotę sobie po niego skoczyć). Jak pisałam wcześniej o tych Czechach to miałam na myśli właśnie p. Basię (taki skrót myślowy). Czy to jest nadal aktualne to nie wiem – musiałabyś zadzwonić i się zapytać, kiedy ja jesienią u niej zamawiałam retin to jeszcze było.
Napisałam Ci PW[/QUOTE]

Dzięki serdeczne za informację. Spróbuję się z Panią Basią skontaktować. Buźka
czwórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 10:35   #705
~Gosienka~
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 111
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

No i mam olejek Dr.Haushcka i musze przyznac,ze jak narazie to sie dobrze spisuje,ale poczekamy-zobaczymy. Wiecie co,ja juz uzywam retinu prawie miesiac i sosowalam go co noc z trzema tylko przerwami. A ten wysyp ostatnio to byl przed okresem...i wszystko juz prawie poznikalo i nic nowego jak narazie nie mam . Mam nadzieje,ze nie bedzie sie to powtarzac co miesiac. Nie wiecie jak zapobiec takiemu wysypowi przed-okresowemu?
~Gosienka~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 17:59   #706
marika22
Rozeznanie
 
Avatar marika22
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 531
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez ~Gosienka~ Pokaż wiadomość
No i mam olejek Dr.Haushcka i musze przyznac,ze jak narazie to sie dobrze spisuje,ale poczekamy-zobaczymy. Wiecie co,ja juz uzywam retinu prawie miesiac i sosowalam go co noc z trzema tylko przerwami. A ten wysyp ostatnio to byl przed okresem...i wszystko juz prawie poznikalo i nic nowego jak narazie nie mam . Mam nadzieje,ze nie bedzie sie to powtarzac co miesiac. Nie wiecie jak zapobiec takiemu wysypowi przed-okresowemu?
Walczę z trądzikiem od wielu lat Gosieńko i niestety zawsze przed okresem miałam masakrę na buzi... pomagają mi tylko i wyłącznie hormony... właśnie dzisiaj olśnił mnie mój widok w lustrze - taka poprawa, w końcu... (po 3 opakowanu Yasminelle)
marika22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 20:21   #707
~Gosienka~
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 111
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez marika22 Pokaż wiadomość
Walczę z trądzikiem od wielu lat Gosieńko i niestety zawsze przed okresem miałam masakrę na buzi... pomagają mi tylko i wyłącznie hormony... właśnie dzisiaj olśnił mnie mój widok w lustrze - taka poprawa, w końcu... (po 3 opakowanu Yasminelle)
Chodzi o to,ze bylam na hormonach 3 lata i zeszlam rok temu,zeby moze zalozyc rodzine. No i niestety na "starosc" tradzik mi sie wrocil i niestety znow z nim walcze i z dziecmi jeszcze bede musiala poczekac. Wiec pamietaj o tym,ze hormony nie lecza trodziku tylko tak jakby usypiaja goprzez okres wlasnie ich brania a z dniem w ktorym zejdziesz hormony beda wracac do normy no i tradzik moze wrocic-kazdy jest inny,ale duzo o tym czytalam.
A nie znacie czegos innego co moznaby uzyc tak przed okresem,zeby wysyp nie powracal?
~Gosienka~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 21:44   #708
marika22
Rozeznanie
 
Avatar marika22
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 531
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez ~Gosienka~ Pokaż wiadomość
Chodzi o to,ze bylam na hormonach 3 lata i zeszlam rok temu,zeby moze zalozyc rodzine. No i niestety na "starosc" tradzik mi sie wrocil i niestety znow z nim walcze i z dziecmi jeszcze bede musiala poczekac. Wiec pamietaj o tym,ze hormony nie lecza trodziku tylko tak jakby usypiaja goprzez okres wlasnie ich brania a z dniem w ktorym zejdziesz hormony beda wracac do normy no i tradzik moze wrocic-kazdy jest inny,ale duzo o tym czytalam.
A nie znacie czegos innego co moznaby uzyc tak przed okresem,zeby wysyp nie powracal?
Wiem Gosiu, że tak jest bo kiedyś brałam hormony, potem przerwałam i wszystko wróciło, tylko że ja już na prawdę długo się leczę i nic mi nie pomaga, z antybiotykami jest tak samo: biorę, cera suuuper, odstawiam, cera okropna po jakimś czasie. A że nie planuję rodziny więc mogę brać hormony.
Wiem, że niektóre osoby piją drożdże... mi nie pomagały, ale każdy jest inny.
marika22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 07:33   #709
czwórka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 105
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Witam dziewczyny. Mnie na trądzik najlepiej pomaga cynk. Łykam go jedną tabletkę dziennie i naprawdę z cerą jest dużo lepiej a włosy rosną jak szalone.
Poczytałam o tym leku Locacid, ale on nie dla mnie, bo ma alkohol. Muszę zakombinowac ten Retin (jeszcze raz dzięki green.eyed). A myślicie, że jest szansa, że np. za jakiś rok on wróci do aptek?
czwórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-10, 08:13   #710
~Gosienka~
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 111
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

jezeli chodzi o dostepnosc,to nic na ten temat nie wiem,bo w Uk jest zel dostepny,za to kremu nie ma. Dziwie sie w sumie czemu non stop go wycofuja i znow wprowadzaja do obrotu. w Polsce?
Marika-drozdze? Bleeee...ale dzieki
Czworka-dobry pomysl z tym cynkiem,chyba tak zaczne robic. Mam tez suplement Skrzypo-wita,uzywalam go kiedys i nie widzialam wiekszej roznicy. Wiec ide dzis po cynk
A moja buzka-z dnia na dzien piekniejsza,dzis tylko dwa wielkie wulkany na czole(przkyryte grzywka ) a reszta buzi slicznie sie goi.
~Gosienka~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 12:52   #711
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez kier.owniczka Pokaż wiadomość
A on się pięknie ogolił i jeszcze przyszedł mnie się zapytać, który to krem (rozmawiałam w tym czasie przez telefon), powiedziałam że ten w niebieskim opakowaniu. Najpierw jęczał że za szybko się wchłania, jakiś niedobry, piecze go , lepszy byłby w kremie a nie w żelu i tu mi coś zaświtało . Patrzę a na pralce leży ...ISOTREXIN . Odkwasił się po goleniu przynajmniej .
Auć, to musiało bolec

Cytat:
Napisane przez ~Gosienka~ Pokaż wiadomość
Nie wiecie jak zapobiec takiemu wysypowi przed-okresowemu?
Nie wiemy. Hmm, ja nie miewam akurat takiego nasilenia przed okresem. Ale dziewczyny dobrze radzą z ta suplementacją. Pamiętam też, ze jedne z dermatologów do których uczęszczałam przepisał mi cynk i wit. A. Potem już na własną rękę piłam herbatkę z bratka. Chociaż z takim wysypem to dość trudno jest walczyć. Zerknij może na ten wątek: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=163942
Może tam znajdziesz jakieś gotowe recepty

Cytat:
Napisane przez ~Gosienka~ Pokaż wiadomość
A moja buzka-z dnia na dzien piekniejsza,dzis tylko dwa wielkie wulkany na czole(przkyryte grzywka ) a reszta buzi slicznie sie goi.
czyli już prawie Ci się skóra przyzwyczaiła. jak długo to trwało? dwa tygodnie?
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 13:58   #712
kier.owniczka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 83
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Muszę się pochwalić Zaczęłam się czerwienić ....oczywiście po Retinie i łuszczyć delikatniutko na szyi i na czole przy włosach (tu najwięcej ładowałam Retinu bo tu był wysyp). Na szyję kładłam mało ale jakoś tak się podrażniła - nie wiem dlaczego. A to wszystko dopiero po 7 aplikacji. Teraz muszę zrobić ze 2 dni przerwy na nawilżanie bo już wczorajszą porcję miałam ochotę zmyć ...ale byłam dzielna i wytrzymałam całą noc, tylko szyja mnie dzisiaj strasznie swędzi . Czyli chyba Retin działa ? Krostki są na brodzie i takie pojedyńcze gdzie niegdzie - miejmy nadzieję że powoli będą znikać .
kier.owniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 17:50   #713
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez czwórka Pokaż wiadomość
A czy ten Locacid ma podobne podłoże do Retinu?
różni się. na plus można mu zaliczyć brak zapychacza (isopropyl mirystate), na minus- zawiera trochę etanolu.

Locacid- skład: etanol, makrogol 600, octan alfa-tokoferolu, butylohydroksytoluen, butylohydroksyanizol, ciekła parafina, kremofor RH40, carbopol 980NF, kwas sorbowy, metyloparaben, parfum (7151/1), trietanolamina, woda oczyszczona, tretinoina
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 19:53   #714
~Gosienka~
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 111
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez green.eyed Pokaż wiadomość
czyli już prawie Ci się skóra przyzwyczaiła. jak długo to trwało? dwa tygodnie?
dzieki kochana za linka,widze,ze tam duzo ciekawostek mozna sie dowiedziec
Co do cery,to ciagle sie goi ale od piatku nic nowego mi nie wyskoczylo co mnie strasznie cieszy.
Mysle,ze jeszcze nie dokonca sie przyzwyczailam do retinu,bo ciagle eksperymentuje z nawilazaczami i filtrami i widze,ze jeszcze luszczy mi sie skora w niektorych miejscach,ale nie tak jak na poczatku Od wekendu widze znaczna poprawe skory,wiec wiem ,ze warto przeczekac.
Zakupilam dzis rozpuszczalna wit.C+cynk i bede sie suplementowac
~Gosienka~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 19:59   #715
~Gosienka~
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 111
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Justy masz racje,rozni sie,bo retin-A jako pierwszy skladnik ma tretinoine a nie ostatni. Nie wiem dziewczyny czy to wam pomoze,ale znalazlam inne produkty zawierajace tretynoine jako glowny skladnik:
Retin-A Micro,
Avita,
Renova
dostepne w US a czy w Polsce to nie wiem...
~Gosienka~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 21:03   #716
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez ~Gosienka~ Pokaż wiadomość
Justy masz racje,rozni sie,bo retin-A jako pierwszy skladnik ma tretinoine a nie ostatni.
podaną kolejność zupełnie zignoruj.
w lekach nie ma zastosowania zasada wymieniania składników kolejno malejąco, wg ich ilości- to działa tylko przy kosmetykach.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 21:13   #717
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez kier.owniczka Pokaż wiadomość
Muszę się pochwalić Zaczęłam się czerwienić ....oczywiście po Retinie i łuszczyć delikatniutko na szyi i na czole przy włosach (tu najwięcej ładowałam Retinu bo tu był wysyp). Na szyję kładłam mało ale jakoś tak się podrażniła - nie wiem dlaczego. A to wszystko dopiero po 7 aplikacji.
Czyli wychodzi na to że twarda z Ciebie sztuka
...ale w końcu i Ty uległaś


Cytat:
Napisane przez ~Gosienka~ Pokaż wiadomość
dzieki kochana za linka,widze,ze tam duzo ciekawostek mozna sie dowiedziec
Co do cery,to ciagle sie goi ale od piatku nic nowego mi nie wyskoczylo co mnie strasznie cieszy.
Mysle,ze jeszcze nie dokonca sie przyzwyczailam do retinu,bo ciagle eksperymentuje z nawilazaczami i filtrami i widze,ze jeszcze luszczy mi sie skora w niektorych miejscach,ale nie tak jak na poczatku Od wekendu widze znaczna poprawe skory,wiec wiem ,ze warto przeczekac.
Zakupilam dzis rozpuszczalna wit.C+cynk i bede sie suplementowac
Niom, ale sytuacja sie stabilizuje Powoli, ale jednak - nieuchronnie
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 21:31   #718
~Gosienka~
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 111
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez kier.owniczka Pokaż wiadomość
Muszę się pochwalić Zaczęłam się czerwienić ....oczywiście po Retinie Na szyję kładłam mało ale jakoś tak się podrażniła - nie wiem dlaczego. .
No rzeczywiscie twarda sztuka z ciebie,ale i Ciebie wkoncu wzielo
Uwazaj na szyje,bo z reguly jest bardzo wrazliwa,a a skoro nie masz tam pryszczy to zmniejsz czestotliwosc nakladania,bo nabawisz sie czerwonych plam z podraznienia.Ja tez myslalam,ze jestem twarda az pewnego ranka obudzilam sie z czerwonymi plamami na szyi,policzki i okolicy zuchwy. Trzymaj tak dalej
~Gosienka~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 19:07   #719
bdan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 43
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
różni się. na plus można mu zaliczyć brak zapychacza (isopropyl mirystate), na minus- zawiera trochę etanolu.

Locacid- skład: etanol, makrogol 600, octan alfa-tokoferolu, butylohydroksytoluen, butylohydroksyanizol, ciekła parafina, kremofor RH40, carbopol 980NF, kwas sorbowy, metyloparaben, parfum (7151/1), trietanolamina, woda oczyszczona, tretinoina



Czy ktoś kto stosował retin i locacid może porównać te kremy. Stosowałam dotychczas retin, w związku z brakiem w aptekach jutro kupuję locacid. Czy wolno wprowadzać, czy stosować z taką częstotliwością jak retin. Ktory z praparatów bardziej was złuszczał, czy może porównywalnie. Dziękuję za wszelkie informacje
bdan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 08:09   #720
~Gosienka~
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 111
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

hej bdan,ja ci nie pomoge,bo nigdy nie uzywalam locacidu.
A wy jak tam dziewczynki,zluszczacie sie?
Green.eyed i co zwekszylas czestotliwosc?
Kier.owniczka...masz jeszcze to podraznienie?
U mnie...nieciekawie. Skora stroi fochy. Jest super wrazliwa na wszystko co naloze a wypryski robia mi sie znow-tak jak przed retinem 2-3 dziennie. I skora juz nie ma tkiej wytrzymalosci jak kiedys,teraz jak naloze retin to jak najszybciej(najczesciej czekam godzine) musze polozyc jais inny krem bo sie wsciekne z suchosci i swedzenia.
Znajomi mi mowia,zebym go odstawila,bo mam jakas skore czerwona i mi nie pomaga,a ja im tlumacze,ze trzeba go stosowac minimum 3-4 miesiece i dopiero widac rezultaty.Powiedzcie mi ,ze mam racje,bo juz nie wiem co mam robic,co stosowac,zeby zostac wierna retinowi.
wczoraj na noc po retinie posmarowalam sobie balsam propolisowy a na dzin ciagle uzywam olejka hauschki. Duzo czytalam o kwasie hialuronwym jako glownego nawilzacza i znalazlam super produkt i chyba sobie go kupie: http://www.dermalogica.com/product_d...ted%20boosters
Dajcie znac jak wam idzie?
~Gosienka~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-06 08:04:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:47.