Pytanie o KOSMETOLOGIĘ - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-24, 15:58   #931
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Cytat:
Napisane przez 4everu Pokaż wiadomość
Słyszałam, że po studium można dorobić licencjata w rok czy coś takiego... Czy ktoś się orientuje jak to jest i gdzie można go dorobić? (proszę o odp. - zależy mi na czasie)
pierwsze slysze to raczej nie jest mozliwe...
mialam kolezanke na studiach ktora byla po 2 letnim studium kosmetycznym i normalnie 3 lata robila studia, nawet zadnych ulg nie miala.

poza tym nie polecam robienia studium a pozniej kosmetologii...strata czasu i pieniedzy... lepiej zrobic kosmetologie a pozniej ew.mgr z innego kierunku lub podyplomowe zrobic.
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 16:13   #932
MarijaMarika
Raczkowanie
 
Avatar MarijaMarika
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

czyli lepiej iść na kosmetologie niż na studium? doradźcie kobietki

a co sądzicie o kierunku studiów wellnes i spa??
MarijaMarika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 21:21   #933
kabaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
GG do kabaczek
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Cytat:
Napisane przez MarijaMarika Pokaż wiadomość
czyli lepiej iść na kosmetologie niż na studium? doradźcie kobietki

a co sądzicie o kierunku studiów wellnes i spa??
ja skończyłam studium kosmetyczne, teraz wybieram się na kosmetologie na uniwersytet medyczny i wcale nie uważam żeby szkoła policealna była strata czasu. Naprawde bardzo dużo sie nauczyłam.
A prawda jest taka, że wiele dziewczyn po kosmetologii chce pracować w gabinetach kosmetycznych, a tak naprawde niewiele potrafią. Przynajmniej na uniwersytecie medycznym w łodzi tak jest że teoria jest super, ale praktyka mocno szwankuje.
kabaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 09:13   #934
*Cafe Latte*
Raczkowanie
 
Avatar *Cafe Latte*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 195
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Studiuje na Uniwersytecie Medycznym kosmetologię, jestem na 2 roku i powiem wam że jestem mocno zawiedziona. Teoria może rzeczywiście jest ok ale zajęcia praktyczne to istna kpina. Wszystko jest na łapu capu, "róbta co chceta". Nikt nie przypilnuje, nie powie czy dobrze coś robimy i generalnie zajęcia praktyczne są bardzo "olewane" przez osoby uczące. Sama w domu nauczyłam się więcej praktyki niż na studiach. Chciałabym teraz pracować w gabinecie kosmetycznym ale rzeczywiście- niewiele umiem. Zastanawiam się co zrobić. Prawdopodobnie wybiorę się na 3 miesięczny staż w gabinecie i będę liczyć na to, że może się tam zahaczę na stałe lub że przyjmie mnie ktoś inny, kto szuka osoby do przyuczenia

Pozdrawiam!
*Cafe Latte* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 20:55   #935
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Cytat:
Napisane przez kabaczek Pokaż wiadomość
ja skończyłam studium kosmetyczne, teraz wybieram się na kosmetologie na uniwersytet medyczny i wcale nie uważam żeby szkoła policealna była strata czasu. Naprawde bardzo dużo sie nauczyłam.
A prawda jest taka, że wiele dziewczyn po kosmetologii chce pracować w gabinetach kosmetycznych, a tak naprawde niewiele potrafią. Przynajmniej na uniwersytecie medycznym w łodzi tak jest że teoria jest super, ale praktyka mocno szwankuje.
tak, bo na UM tak jest malo praktyki
Ja skonczylam MWSZ w krakowie, platna 3 letnia kosmetologia. Mialam sporo praktyk, 4h zegarowe tygodniowo, poza tym bylo chyba 400h praktyk w gabinetach w ciagu tych 3 lat. To juz zalezy od zaradnosci i mozliwosci studentki, czy znajdzie sobie takie praktyki, zeby sie czegos nauczyc, miec kontakt z pacjentem itd... ja mialam takie szczescie.

Nie twierdzilam, ze studium to strata czasu!! Tylko ze studium a potem 3 letnia kosmetologia to strata czasu... bo to praktycznie to samo tyle ze na kosmetologii jest wiecej zajec teoretycznych i wiecej chemii... co oczywiscie rowniez sie przydaje w zawodzie.

A gdzie jest taki kierunek Wellness i SPA?
bo o odnowie biologicznej slyszalam ale o takim kier.to jeszcze nie...
pewnie dlatego ze nie w moim wojewodztwie taka szkola

Caffe late: ale czemu tylko 3 mies.staz??? gwarantuje ci, ze przez 3 mies.niewiele nabierzesz praktyki... ja bylam na polrocznym stazu i dopiero teraz jestem pewna tego co robie, nie stresuje sie i moge szukac powaznej pracy.

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

juz przeczytalam o tym kierunku spa&wellness... 3500zl za semestr (semestrow sa 2...) ... dziekuje bardzo to ceny w stolycy
w Bydgoszczy 2 semestry kosztuja 2900zl

Edytowane przez Maripossa
Czas edycji: 2009-06-25 o 20:57 Powód: dopisek
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 21:28   #936
rybeczka7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Question Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

witam wszystkich piszących mam pytanie czy wie może ktoś jak wygląda obrona pracy licecnjackiej w MWSZ???? z góry dzięki za odp
rybeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 10:01   #937
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Cytat:
Napisane przez rybeczka7 Pokaż wiadomość
witam wszystkich piszących mam pytanie czy wie może ktoś jak wygląda obrona pracy licecnjackiej w MWSZ???? z góry dzięki za odp
tak jak w kazdej uczelni... w komisji sa 3 osoby: dziekan, promotor i recenzent (chyba on sie tak nzw.), ta 3 osoba jest zwykle przypadkowa.
Przedstawiasz w kilku zdaniach swoja prace, co i jak. Kazdy pozniej zadaje po 1-2-3 pytania, roznie to bywa. I tyle, dowidzenia. Pozniej, po serii kilku osob zapraszaja wszystkich do srodka i oglaszaja oceny.
Finito
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-26, 11:13   #938
MarijaMarika
Raczkowanie
 
Avatar MarijaMarika
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Question Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

[/QUOTE]A gdzie jest taki kierunek Wellness i SPA?
bo o odnowie biologicznej slyszalam ale o takim kier.to jeszcze nie...
pewnie dlatego ze nie w moim wojewodztwie taka szkola


---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

juz przeczytalam o tym kierunku spa&wellness... 3500zl za semestr (semestrow sa 2...) ... dziekuje bardzo to ceny w stolycy
w Bydgoszczy 2 semestry kosztuja 2900zl[/QUOTE]


Studia takie są w Sopocie i Gdańsku, ceny za miesiąc wahają się między 500 a 550 zł bodajże, w sumie to tyle co za kosmetologie. To i to wydaje się być ciekawe, ale co bardziej przyszłościowe?
MarijaMarika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 16:18   #939
rybeczka7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

dzięki wielkie za odpowiedź pozdrawiam
rybeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 22:58   #940
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Ja znalazlam jeszcze w katowicach, blizej mnie, kierunki: podologie, kosmetologie estetyczna i fizykoterpia i masaz kosmetyczny.
Jednak zaznaczam!!! TE KIERUNKI, JAK I TEN SPA&WELLNESS O KTORYCH TY PISZESZ SA STUDIAMI PODYPLOMOWYMI!! czyli najpierw musisz ukonczyc studia dajmy na to 3 letnia kosmetologie, po studium niestety nie mozesz sie starac na ten kierunek.

Edytowane przez Maripossa
Czas edycji: 2009-06-26 o 23:00 Powód: poprawka
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 01:55   #941
MarijaMarika
Raczkowanie
 
Avatar MarijaMarika
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

wellnes i spa licencjackie też są w wyższej szkole turystyki i hotelarstwa w gdańsku i w europejskiej szkole hotelarstwa, turystyki i przedsiębiorczość w sopocie, wiem to na 100 % miałam już iść w tamtym roku
MarijaMarika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-27, 02:25   #942
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Cytat:
Napisane przez MarijaMarika Pokaż wiadomość
wellnes i spa licencjackie też są w wyższej szkole turystyki i hotelarstwa w gdańsku i w europejskiej szkole hotelarstwa, turystyki i przedsiębiorczość w sopocie, wiem to na 100 % miałam już iść w tamtym roku
a, to na pomorzu widac sa
szkoda ze mieszkam na drugim koncu polski heh

noo...ale moze w koncu sie wybiore na jakies podyplomowe...choc nie wiem skad bym miala wziac kase no, ale moze...a noz widelec.
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 10:49   #943
ameliee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 50
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

idzie ktoś na 100% na mwsz kosmetologia specjalizacja kosmetyka profesjonalna z fizykoterapią i masażem na studia zaoczne?? bo ja idę ...
__________________
"..a później cały wszechświat wybuchnie tylko dla twojej przyjemności.."
ameliee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 18:07   #944
kryniaola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 43
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

ja sie wybieram, dopiero pod koniec sierpnia bede składać papiery-mam nadzieje ze bedą jeszcze miejsca
kryniaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 14:42   #945
entwine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 18
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

ja się wybieram na 100%.na zaoczne
__________________
ent
entwine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 08:53   #946
sarenka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 9
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Ja też się wybieram do MWSZ na zaoczne Dziewczyny - w takim razie do zobaczenia w październiku Miło by również było jakoś się zgadać, żeby na rozpoczęcie roku akademickiego nie iść samemu

Pozdrawiam
sarenka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 14:51   #947
entwine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 18
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ



---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

za szybko poszło
dzis złożyłam papiery
do zobaczenia w pazdzierniku
__________________
ent
entwine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 17:59   #948
ameliee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 50
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

do zobaczenia
__________________
"..a później cały wszechświat wybuchnie tylko dla twojej przyjemności.."
ameliee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 14:21   #949
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Smile Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Czy istnieje jakaś wyższa szkoła w Gdańsku, na której można studiować kosmetologię?
Wiem, że szkoła z Poznania prowadzi studia zamiejscowe w Gdyni, ale to kawał drogi. Jest może coś w Gdańsku?

Ja się zapisałam do Policealnego Studium Kosmetycznego, ale skoro mam tam się uczyć 2 lata, to poszłabym na 3 lata na studia.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-02, 20:28   #950
Oddity
Raczkowanie
 
Avatar Oddity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Weil am Rhein
Wiadomości: 209
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Dziewczyny, idzie ktoś do Nysy?
Oddity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 19:28   #951
buczaka
Raczkowanie
 
Avatar buczaka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 182
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Hej dziewczyny pytanie do dziewczyn ktore zlozyly papiery na kosmetologie na MWSZ , czy obowiazuje zaswiadczenie od lekarza przy skladaniu dokumentow? Bo na stronie sa dwie inf ze trzeba a potem ze na uczelniach wyzszych zaswiadczenie nie jest wymagane. To jak to w koncy jest? Pytam bo na razie nie mam mozilowsci pojscia do lekarza a chcialabym zlozyc papiery, dodam ze nie ma mnie teraz w Krakowie a zalezy mi na szybkiej odpowiedzi. Dzieki
__________________
buczaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 20:24   #952
KajusM
Przyczajenie
 
Avatar KajusM
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Hej Ja jak składałam papiery to mialam to zaśw. ale pani nawet nie zobaczyła na to ani nie wzięła Jak zalogujesz sie online to tam chyba pisze ze nie trzeba. Potem na pierwsze zajęcia praktyvzne trzeba mieć książeczkę SANEPIDu PS. Będziesz teraz studentką na dziennych kosmetologii na MWSZ???

Czy ktoś wybiera się na dzienne Kosmetologia-zarzadzanie w kosmetologii na MWSZ????

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

Ja

Edytowane przez KajusM
Czas edycji: 2009-08-03 o 20:21
KajusM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 20:27   #953
ameliee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 50
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

zaświadczenie od lekarza nie jest wymagane pytałam osobiście przy składaniu papierów
__________________
"..a później cały wszechświat wybuchnie tylko dla twojej przyjemności.."
ameliee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 21:53   #954
buczaka
Raczkowanie
 
Avatar buczaka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 182
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

dziekuje Wam bardzo dziewczyny ja bede skladac papiery na zaoczne na fizykoterapie z masazem. a wiecie moze jeszcze jak wyglada sprawa z ubezpieczeniem w tej szkole? ile sie tam placi? i czy lepiej sie ubezpieczyc gdzies prywatnie , ja teraz nie mam zadnego ubiezpieczenia :/
__________________
buczaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 05:13   #955
izuleczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 163
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Ja tez od pazdziernika bede studiowac kosmetologieMoja uczelnia to Um w Lublinie
izuleczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 19:59   #956
sarenka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 9
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Mam pytanie do dziewczyn które studiują (lub studiowały) na MWSZ w Krakowie. Jak wygląda sprawa z wyprawką? Trzeba sobie indywidualnie skompletować, czy szkoła nam zamawia?

Szkoła niestety nie daje nam wyprawki w ramach wpisowego, więc zastanawiam się jaki będzie koszt wyprawki i co wchodzi w jej skład?

Bardzo proszę o odpowiedź ;-)
sarenka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 20:51   #957
ameliee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 50
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

ja słyszałam od starszej koleżanki że mamy wybór albo kupujemy same i nam mówią co mamy kupić albo szkoła zamawia i to podobno jest wygodniejsze a cena to około 300 zł =)
__________________
"..a później cały wszechświat wybuchnie tylko dla twojej przyjemności.."
ameliee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 20:07   #958
buczaka
Raczkowanie
 
Avatar buczaka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 182
Exclamation Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Czesc dziewczyny wiecie moze jak to bedzie wygladalo z zajeciami 3 i 4.10 , chodzi mi o to gdzie i kiedy bedzie dostepna jakas informacja na ten temat i gdzie dokladnie beda sie odbywaly te zajecia.Wiecie cos na ten temat? Jak skladalam papiery to nie pomyslalam zeby sie spytac a babeczka mi mowila o tych zajeciach. Chyba bylam zbyt przejeta tym skladaniem papierow Jak cos wiecie lub sie dowiecie to dajcie znac

A przyszly Wam juz listy z potwierdzeniem przyjecia? Mi jeszcze nie , a moze tam beda jakies inf
__________________
buczaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 16:47   #959
KajusM
Przyczajenie
 
Avatar KajusM
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Ja dostałam już list potwierdzający przyjęcie. Inauguracja jest 3.X. o godz. 11:00 w Kinie Kijów na ul.Krasińskiego 34. ;-) Oprócz tego z listem dostaniesz dokładny plan uroczystości . Do zobaczenia
KajusM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 21:45   #960
buczaka
Raczkowanie
 
Avatar buczaka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 182
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Cytat:
Napisane przez KajusM Pokaż wiadomość
Ja dostałam już list potwierdzający przyjęcie. Inauguracja jest 3.X. o godz. 11:00 w Kinie Kijów na ul.Krasińskiego 34. ;-) Oprócz tego z listem dostaniesz dokładny plan uroczystości . Do zobaczenia
Oki dzieki ale niezupelnie o to mi chodzilo, wiem o ktorej i gdzie jest inauguracja, bo to jest napisane na stronie MWSZ. Chodzilo mi o to skad bede wiedziec gdzie beda sie w ten dzien odbywaly zajecia ( bo juz 3.10 beda sie odbywaly zajecia, od 14.30-19.30, tak jest na stronie MWSZ). Czy ta inf bedzie w szkole na Wincentego Pola czy ta inf bedzie/jest w tym liscie . Mam nadzieje ze teraz napisalam bardziej zrozumiale
__________________
buczaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:29.