Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-28, 20:20   #1651
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez My life be like Pokaż wiadomość
Proszę o POMOC!

08.08.09 wybieram się do Chorwacji.
Mam jasną cerę, już jestem trochę opalony, ale spaliłem całą klatkę piersiową 10 dni temu, ale na szczęście już wydobrzałem.

Chciałbym aby ktoś doradził mi jakie filtry zabrać ze sobą .
Z góry dziękuję za propozycje.
ja polecam filtry Avene i Nivea Baby
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 20:30   #1652
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
ale czy filtr 30 z dax cosmetics dla dzieci wystarczy mi? polubilam go bo nie jest okropnym majonezem jak większośc i nie lepi sie prawie wcale, przebywam na sloncu czasem 2 godziny dziennie i dopiero zaczęlam stososowac acne derm (3 razy), wiec nie wiem czy mam szukac mocniejszego filrta, czuje troche taki sciągniecie na twarzy wiec to moze byc za slaby filtr, sama nie wiem???
jeśli postanowiłaś, że będziesz sie filtrować, to rób to porządnie - czyli przy kwasach (retinoidach, zabiegach kwasami, itp itd) TYLKO FOTOSTABILNE FILTRY spf 50+

(czyli DaxCosm. odpada bo nie mają filtrów fotostabilnych,
w wyszukiwarce KWC szukaj ich w dziale Pielęgnacja ogólna - Kremy Ochronne, poddział - ultrawysoka ochrona anty-UV m- poczytaj opinie wybierz cos dla siebie, a jak chcesz wiedziec o filtrach więcej przeczytaj TEN TEMAT i inne tego typu)

pozdrówka

ps/a panu od chorwacji nie doradzę, bo nie wiem, czy chcesz sie strzaskać na heban, czy chcesz się właśnie ochronić i nie poparzyć.
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 01:56   #1653
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DeszczowaPanienka Pokaż wiadomość
i jeszcze raz podbijam pytanie o filtry Banana Boat ( gdzies na sieci znalazlam ze sa szkodliwe dla skory???)


http://www.bananaboat.com/products/1...BrowseBy=Usage

http://www.bananaboat.com/products/1...BrowseBy=Usage

przykladowy sklad spf 50 :

active ingredients:

avobenzone 1,5% , homosalate 15% , octisalate5% , octocrylene1,25% , oxybenzone6%
Banana Boat sa ok jesli nie masz dostepu do filtrow europejskich, ktore sa 100 razy lepsze pod wzgledem ochrony
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 09:16   #1654
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez My life be like Pokaż wiadomość
Proszę o POMOC!

08.08.09 wybieram się do Chorwacji.
Mam jasną cerę, już jestem trochę opalony, ale spaliłem całą klatkę piersiową 10 dni temu, ale na szczęście już wydobrzałem.

Chciałbym aby ktoś doradził mi jakie filtry zabrać ze sobą .
Z góry dziękuję za propozycje.
Przede wszystkim to trochę późno bierzesz się za poszukiwanie filtra - zostawiłeś sobie mało czasu na testowanie i znalezienie takiego, który będzie Ci odpowiadał. No cóż...
Na pewno zaopatrz się w filtr SPF50+ (koniecznie fotostabilny, np. Avene, Bioderma, LRP, Vichy, Lirene...) i sumiennie się filtruj (odpowiednia ilość + kilkukrotne nakładnanie w ciągu dnia).
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 14:37   #1655
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Z tonujacych filtrow testowalam praktycznie kazdy jaki byl na rynku i nie bardzo one sie sprawdzily,kolor to kwestia indywidualna ale ciezko jest dobrac,by nie byl za ciemny(Bioderma,LRP) zbyt pomaranczowy(Avene)a przy IsisPharma wybijaly zbyt rozowe tony,L'oreal mnie podraznil i byla widoczna roznica pomiedzy twarza a szyja .
Jedynym ulubiencem jest SVR 50 ale tylko na okres jesienno-zimowy i bardziej w postaci podkladu,ktory swietnie tuszuje zaczerwienienia bo nie wyobrzam sobie aby nalozyc przepisowa ilosc.

Tematem powracajacym niczym bumerang jest stosowanie filtrow-jezeli ktorakolwiek z Was stosuje kuracje kwasami/retinoidami itd. to naprawde nie widze sensu zadawania tego pytania.
Jezeli chcecie miec przebarwienia to Wasza sprawa,one moga pojawic sie w roznym czasie
Caly czas wspominam,ze warto rozgraniczyc ekspozycje na bierna i czynna!oraz wziac pod uwage szerokie spektrum promieniowania.
Próbowałam na ręce Biodermę ta ciemniejszą i wyglądał nieźle no ale nie wiem jak na twarzy by wyglądał.Wielką niedogodnością jest małą ilość próbek i nie mam jak spróbowac
Nie nakładam przepisowej ilości więc może SVR?
Na KWC nie ma tego SVR albo ja szukac nie umiema Bioderma ma mieszane komentarze
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2009-07-29 o 14:56
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 15:20   #1656
My life be like
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Niebiańska kraina
Wiadomości: 976
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Psychodelia coś takiego będzie odpowiednie http://www.allegro.pl/item692082717_...ml_apteka.html ?
To chyba tylko na twarz, na resztę myślę, że starczy 30.
Rok temu jak byłem we Włoszech, to prawie wcale nie używałem, i się nie spaliłem .
My life be like jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 15:46   #1657
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez My life be like Pokaż wiadomość
Psychodelia coś takiego będzie odpowiednie http://www.allegro.pl/item692082717_...ml_apteka.html ?
To chyba tylko na twarz, na resztę myślę, że starczy 30.
Rok temu jak byłem we Włoszech, to prawie wcale nie używałem, i się nie spaliłem .
Krem ochronny z twojego linku to tylko jedna z wielu możliwości - przejrzyj KWC to będzie Ci łatwiej coś wybrać, a najlepiej byłoby gdybyś zdobył próbki (choć to będzie trudne).

Natomiast jeśli chodzi o fitry do ciała to radziłabym Ci mimo wszystko również zaopatrzyć się w SPF50+, bo nawet tak wysoki filtr nie chroni w pełni przed UV. Do ciała możesz poszukać czegoś o większej pojemności i niekoniecznie drogiego, aczkolwiek fotostabilnego - zajrzyj do wątku o nie-aptecznych filtrach
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ight=pla%BF%EA
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-29, 19:44   #1658
pikpok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziewczyny i tu namieszam, mam problem bo moja paszcza jest w coraz gorszym stanie,jak sie okazało winowajcą jest krem Avene 50+ dla skóry suchej i wrażliwej,używam go ponad miesiąc i dopiero teraz pojawiły sie drobne krostki i zaczerwienienia na całej twarzy.. Mam wrażenie że jest coraz gorzej słońce jak wiecie piecze niemiłosiernie, dzisiaj z niego zrezygnowałam już sie troche opaliłam a tak długo chowlam moje przebarwienia i wszytsko odnowa sie niweczy Zdaje sobie sprawe że wybór i komodogenność filtrów jest u każdego inna,sprawa ta jest subiektywna, ale proszę was drogie wizażanki o radę jaki inny filtr byście mi poradziły. Odrazu mówie że mówie że mam cere suchą i pełno na niej wągrów,prosaków teraz krostek malutkich Mam jeszcze jedno pytanie Avene jakaś łososiowa czytałam że to cudo,ale czy jest jeszce w aptekach czy wycofali?i czy stosujecie jakieś inne filtry z avene(jakie)bo w sumie czytam że stosujecie i jsteście zadowolone..zakręciłam troche ta końcówka nie po polskiemu Prosze was dziewczyny o pomoc, bo musze to przemysleć..
pikpok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 19:53   #1659
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pikpok Pokaż wiadomość
Dziewczyny i tu namieszam, mam problem bo moja paszcza jest w coraz gorszym stanie,jak sie okazało winowajcą jest krem Avene 50+ dla skóry suchej i wrażliwej,używam go ponad miesiąc i dopiero teraz pojawiły sie drobne krostki i zaczerwienienia na całej twarzy.. Mam wrażenie że jest coraz gorzej słońce jak wiecie piecze niemiłosiernie, dzisiaj z niego zrezygnowałam już sie troche opaliłam a tak długo chowlam moje przebarwienia i wszytsko odnowa sie niweczy Zdaje sobie sprawe że wybór i komodogenność filtrów jest u każdego inna,sprawa ta jest subiektywna, ale proszę was drogie wizażanki o radę jaki inny filtr byście mi poradziły. Odrazu mówie że mówie że mam cere suchą i pełno na niej wągrów,prosaków teraz krostek malutkich Mam jeszcze jedno pytanie Avene jakaś łososiowa czytałam że to cudo,ale czy jest jeszce w aptekach czy wycofali?i czy stosujecie jakieś inne filtry z avene(jakie)bo w sumie czytam że stosujecie i jsteście zadowolone..zakręciłam troche ta końcówka nie po polskiemu Prosze was dziewczyny o pomoc, bo musze to przemysleć..
spróbuj może kremu LRP Anthelios 50+, jest przyjemny, stosowałam go pod oczy (delikatna, sucha skóra) i świetnie się spisywał, na resztę twarzy obecnie stosuję emulsję Avene (ale mam raczej tłustą cerę). tylko nie pomyl czasem tego kremu LRP z fluidem bo ten z kolei jest strasznie alkoholowy i podrażnia
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 20:10   #1660
pikpok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dzięki wielkie Bosti za odp. Czytam czytam mam nadzieje że mnie nie wypryszczy bo mi cierpliwości i kasy nie starczy.. Zresztą teraz to ja muszę na nowy filtr czekać do 10 sierpnia az mi kasa wpłynie W sumie juz sie doczytałam że łososiowego to napewno nie znajdę bo on jest już daaaaawno wycofany. Teraz moje myśli będą oscylowały między avenka emulsją bo widze że wiele osób jest nią zachwyconą choc ty masz cere mieszaną, ehh, a tym szlachetnym antheliosem.Oki idę sobie, ale wrócę jeszcepa Bosti, jeszcze raz dzięki za pomocZmykam.
pikpok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 20:16   #1661
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pikpok Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie Bosti za odp. Czytam czytam mam nadzieje że mnie nie wypryszczy bo mi cierpliwości i kasy nie starczy.. Zresztą teraz to ja muszę na nowy filtr czekać do 10 sierpnia az mi kasa wpłynie W sumie juz sie doczytałam że łososiowego to napewno nie znajdę bo on jest już daaaaawno wycofany. Teraz moje myśli będą oscylowały między avenka emulsją bo widze że wiele osób jest nią zachwyconą choc ty masz cere mieszaną, ehh, a tym szlachetnym antheliosem.Oki idę sobie, ale wrócę jeszcepa Bosti, jeszcze raz dzięki za pomocZmykam.
proszę bardzo
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-29, 20:47   #1662
My life be like
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Niebiańska kraina
Wiadomości: 976
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Psychodelia dzięki bardzo za pomoc .
My life be like jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 08:46   #1663
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Próbowałam na ręce Biodermę ta ciemniejszą i wyglądał nieźle no ale nie wiem jak na twarzy by wyglądał.Wielką niedogodnością jest małą ilość próbek i nie mam jak spróbowac
Nie nakładam przepisowej ilości więc może SVR?
Na KWC nie ma tego SVR albo ja szukac nie umiema Bioderma ma mieszane komentarze

Caly watek o SVR 50 ale nie sadze by to byl dobry pomysl sieganie po niego latem,kolor tez nie kazdemu pasuje.
Tutaj bylo troche o filtrach tonujacych KLIK!
w kazdym razie bez wczesniejszego testowania nie polecam zakupu w ciemno
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 15:40   #1664
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

ja próbuje przekonac sie do iwostin 50 i po 4 zastosowaniu moge stwierdzic ze nie jest taki zŁy, mozna go troche przypódrować i jest nawetk ok tylko nie wiem czy mozna po 4 razie stwierdzic zapychanie porów czy raczej to jest odpowiedz mojej skory po wczesniejszych drogeryjnych kremikach cud???
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 16:14   #1665
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

4 zastosowania to jeszcze za malo, zeby sytwierdzic czy krem zapcha. Ja Iwostinow nie lubie ze wzgledu na Isopropyl Palmitate. I mnie zapchał. Ale moze Tobie sie poszczesci...
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 17:04   #1666
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

to po jakim czasie sie zorjentuje ??
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 17:22   #1667
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
to po jakim czasie sie zorjentuje ??
A to sprawa indywidualna. Ale jak skora tak po minimum tygodniu nie zareaguje zmianami, mozna zaryzykowac stwierdzenie, ze krem jest bezpieczny dla naszej cery
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 20:29   #1668
Roksi
Raczkowanie
 
Avatar Roksi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 318
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

A czy rossmanowski Babydream spf 50 daje tak samo dużą ochronę jak filtry apteczne typu Avene??
Roksi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 21:26   #1669
pikpok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Patrze na moją twarz i jestem zrozpaczona, byłam już tak zadowolona z mojej cery naprawde ładnie zaczynało się robić, a teraz..Powiedzcie mi dzewczyny czy zapchać może jakiś kosmetyk dopiero po miesiącu używania,bo ja ten filtr co mi sie wydaje że mnie zapchał nosiłam miesiąc i teraz widze całą trgedie..Drugi dzień nic nie mam na twarzy chodze zupełnie bez filtra (ku mojej rozpaczy na słońce musze wychodzić)Krostki wszelkie wyglądają coraz gorzej..i jak szybko powinny mi zniknąć te syfy z twarzy po odstawieniu zapychacza?nie wiem zupełnie co mam robić
pikpok jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-30, 21:30   #1670
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pikpok Pokaż wiadomość
Patrze na moją twarz i jestem zrozpaczona, byłam już tak zadowolona z mojej cery naprawde ładnie zaczynało się robić, a teraz..Powiedzcie mi dzewczyny czy zapchać może jakiś kosmetyk dopiero po miesiącu używania,bo ja ten filtr co mi sie wydaje że mnie zapchał nosiłam miesiąc i teraz widze całą trgedie..Drugi dzień nic nie mam na twarzy chodze zupełnie bez filtra (ku mojej rozpaczy na słońce musze wychodzić)Krostki wszelkie wyglądają coraz gorzej..i jak szybko powinny mi zniknąć te syfy z twarzy po odstawieniu zapychacza?nie wiem zupełnie co mam robić
Oczywiscie, skutki zapchania widac bardzo szybko, juz po paru dniach. jakiego filtra uzywalas? Wysyp mozesz zaleczyc nakladana punktowo pastą cynkowa z apteki (2 zł za pudełeczko). Jakich innych kremow jeszcze uzywasz? Moze inny kosmetyk jest winowajca zapchania

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-07-30 o 21:31
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 21:59   #1671
pikpok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Odkładałam wszystko stopniowo tak że już długi czas nie używam prawie niczego oprócz filtru który zmywam babydreamem rossman.na początku wydawało mi sie że winowajcą jest phisiogel bo czytałam o trójglicerydach, poźniej o serum z vit.c z BU bo tam jest wit.E..i atk tylko filtr ale po ponad miesiącu żeby mnie tak urządziło??!!!/

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------

A może coś z tym babydreamem jest coś nie tak?chociaż wątpie, wszyscy go zachwalają..nie mam co liczyć że jak odstawie zapychacz to mi krostki same zejda??musze czymś je teraz zwalczyć?.......
pikpok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 22:30   #1672
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pikpok Pokaż wiadomość
Odkładałam wszystko stopniowo tak że już długi czas nie używam prawie niczego oprócz filtru który zmywam babydreamem rossman.na początku wydawało mi sie że winowajcą jest phisiogel bo czytałam o trójglicerydach, poźniej o serum z vit.c z BU bo tam jest wit.E..i atk tylko filtr ale po ponad miesiącu żeby mnie tak urządziło??!!!/

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------

A może coś z tym babydreamem jest coś nie tak?chociaż wątpie, wszyscy go zachwalają..nie mam co liczyć że jak odstawie zapychacz to mi krostki same zejda??musze czymś je teraz zwalczyć?.......
Chodzi o zel uniwersalny babydream? Napewno jest ok- nie przesusza, wiec nie powoduje wiekszego wydzielania sebum. Skoro ostatnio jedynym kremem jakiego uzywalas byl filtr - to zapewne jego sprawka. Po odstawieniu wysyp sie zaleczy - albo tak jak juz pisalam, mzoesz przyspieszyc zejscie pryszczy pastą cynkową.
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 22:46   #1673
pikpok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Oki dzięki Shee'naz..oki narazie jestem spłukana,to na paste nawet mnie nie stać..musze się jeszcze rozejrzeć za jakimś filtrem.(czasami mam takie wstrętne obawy że to mi poprostu od taka wraca trądzik, to taka moja schizabuziaczki dla ciebie Shee'naz (chodziło mi o uniwersalny babydream)
pikpok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 22:54   #1674
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pikpok Pokaż wiadomość
Oki dzięki Shee'naz..oki narazie jestem spłukana,to na paste nawet mnie nie stać..musze się jeszcze rozejrzeć za jakimś filtrem.(czasami mam takie wstrętne obawy że to mi poprostu od taka wraca trądzik, to taka moja schizabuziaczki dla ciebie Shee'naz (chodziło mi o uniwersalny babydream)
Nie ma sprawy . A moze dopadł Cie po prostu przedokresowy wysyp? Mogłabys jesienia sprobowac kuracji kwasami. A poki co, jak juz bedziesz przy kasie to pasta cynkowa i maseczka z zielonej glinki Swietne sa te z Dermaglinu ( do kupienia w rossmannie):
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/szukaj...gdzie=produkty
Z filtrow - mnie nie zapchała emulsja Avene 50+. Ale kosztuje 50 zł i nie zawsze moge sobie na nia pozwolic, jak sa wazniejsze wydatki.. poki co zastepuje ja dzieciaczkiem sorayi (klik). W promocji kupiłam za 17 zł. Tez jest fotostabilny jak Avenka i nie zapycha! nawet przed okresem nie pojawiły sie wypryski. Jedyne wady to tepa konsystencja i bielenie, ale da sie to jakos wytrzymac. W koncu relacja cena/pojemnosc jest genialna.

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-07-30 o 22:56
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 23:13   #1675
pikpok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Na jesień zaczne czytać o kwasach i sie przerzuce póki co musze coś zrobić z paszczą. Na twarzy wyskoczyło mi pełno takich krostek czerwonych i one,te plamki-wydaje mi sie-zrobiły sie większe i mam teraz całą twarz taką chropowatą w czerwone kropki i czoło lekko chropowate.. Zaczerwienione krostki powstały przed okresem jakis tydzień temu,teraz jest gorzej a okresu już nie mam(więc nie wiem jak to powinno być,bo dodam że nigdy aż takich zmian przy okresie nie miałam)Narazie słucham(a może bardziej czytam) Cię uważnie Shee'naz.
pikpok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 23:22   #1676
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

pikpok przedokresowy wysyp jakis czas znika cierpliwosci!
Polecam Ci lekture watków:
Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY
Krem nawilżajacy do cery tłustej
kwasy to piesn przyszlosci bo ejszcze mamy lato, ale poki co dla ratowania cery zalecam Ci minimalizm w pielegnacji - łagodny żel do mycia juz masz - do tego leciutki kremik na noc, jakiś delikatny tonik bez alkoholu, glinka zielona - na pewno pomoze ( ja dzieki niej sie pozbylam nawet rpzedokresowych wysypow- fajnie sciaga pory i reguluje łojotok).
Najwiekszy problem moze byc z dobraniem niezapychajacego filtra, teraz masz czas zeby troche sobie potestowac i zobaczyc co Ci pasuje, bo jak juz zdecydujesz sie na kwasy to restrykcyjne stosowanie filtrow bedzie neizbedne.
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 07:43   #1677
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Caly watek o SVR 50 ale nie sadze by to byl dobry pomysl sieganie po niego latem,kolor tez nie kazdemu pasuje.
Tutaj bylo troche o filtrach tonujacych KLIK!
w kazdym razie bez wczesniejszego testowania nie polecam zakupu w ciemno
Ja watku nie szukałam tylko na KWCDostałam próbkę Isis Pharma na naczynka.Wogóle się nie świeciale potwornie tępy i faktycznie różowawy.Nawet przypudrować go się nie da zresztą nie ma po co!Słabo kryje ale wiedziałam że tak bedzie.Muszę jeszcze tą Biodermę spróbować choć strasznie ciemna jest.
Bardzo Ci dziękuję
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 08:17   #1678
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

nie wiem czy posłuchasz męskiej rady, aleee polecam uriage hyseac i bioderme photoderm mat
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 09:07   #1679
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

moje pytanie będzie gŁupie- ale czy jesienia jak stosuje kwas to tez potrzebny taki mocny filtr??to tak na przyszŁość
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 09:11   #1680
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Przy kwasach filtr obowiązkowy. W lecie, zimie, na jesień i na wiosnę.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:36.