Czy moge tak zrobic?prosze o odpowiedz tabletki anty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-20, 00:56   #1
mmmajeczkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 51

Czy moge tak zrobic?prosze o odpowiedz tabletki anty


dostałam dzis recepte na novynette, z moim chlopakiem nie bede sie teraz widziec do koncs sierpnia, nastepny okres wypada mi mniej wiecej na 4go sierpnia. zastanawiam sie czy moge zaczac brac te tabletki teraz by zaczac juz dzialac w kierunku zmniejszenia łojotoku? na ochronie przed ciaza zalezy mi dopiero od konca sierpnia, robila ktoras z Was tak czy to jest niedopuszczalne? dziekuje za odpowiedzi, to moje pierwsze tabletki i jestem troche zielona w tym temacie
mmmajeczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 08:28   #2
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Czy moge tak zrobic?prosze o odpowiedz tabletki anty

Cytat:
Napisane przez mmmajeczkaaa Pokaż wiadomość
dostałam dzis recepte na novynette, z moim chlopakiem nie bede sie teraz widziec do koncs sierpnia, nastepny okres wypada mi mniej wiecej na 4go sierpnia. zastanawiam sie czy moge zaczac brac te tabletki teraz by zaczac juz dzialac w kierunku zmniejszenia łojotoku? na ochronie przed ciaza zalezy mi dopiero od konca sierpnia, robila ktoras z Was tak czy to jest niedopuszczalne? dziekuje za odpowiedzi, to moje pierwsze tabletki i jestem troche zielona w tym temacie
Najlepiej byłoby zapytać ginekologa, zadzwoń do niego, jeśli nie zapytałaś w trakcie wizyty. Z doświadczenia powiem Ci tak: używam nuva ring, to moje drugie podejście i też włożyłam pierwszy później (9 dnia cyklu). Zrobiłam to w tym samym celu chciałam szybciej pozbyć się wyprysków. To tak nie działa - ładując w siebie hormony znienacka robisz jeszcze większy bałagan w organizmie. Będzie wysyp, więc ja osobiście nie radzę.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 12:11   #3
Nelly84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 32
Dot.: Czy moge tak zrobic?prosze o odpowiedz tabletki anty

Tak czy owak bedziesz opierać się na antykoncepcji hormonalnej i ją zazywać wobec czego miesiąc nie robi żadnej różnicy. Możesz zacząc zażywać tabletki już teraz. W razie jakiś sensacji zmienisz je na inne nim antykonceocja przed ciążą będzie już ta oczekiwaną.
Nelly84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 12:23   #4
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Czy moge tak zrobic?prosze o odpowiedz tabletki anty

Tak, bo hormony to cukierki, łykniesz dwa i już wiesz, czy Ci służą, czy nie. Jak nie, to po tygodniu biegnie się do ginekologa i bierze inne, a one dalej tak samo skutecznie zapobiegają ciąży. Bzdura!
Możesz zacząć brać teraz, ale nic kompletnie Ci to nie da - poza burzą hormonalną, którą sobie zafundujesz mieszając w naturalnym cyklu.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 12:34   #5
Nelly84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 32
Dot.: Czy moge tak zrobic?prosze o odpowiedz tabletki anty

Koleżanka podjęła decyzję o takiej formie antykoncepcji więc raczej nasze prywatne zdanie na temat sztucznych hormonów jest mało istotne.

I nie bardzo rozumiem - w lipcu hormony są bee,....ale w sierpniu to już będą oki? Niezłe.

Do końca sierpnia nie pozostało kilka dni.

Jesli chcesz aby dziewczyna bum skutków ubocznych odczuła wtedy kiedy zależy jej an bliskości z chłopakiem to jasne - niech będzie.

Uważasz, że miesiąc stosowania anty (kiedy nastąpi ciągłość stosowania!) to taka diamietralna różnica?
Wytłumacz mi to czysto medycznie.
Bez cukierkowych pierdoł.

Po tygodniu nie zmienia sie anty.

Bez badania : określenie fenotypu, profil hormonalny etc. tabletki dobiera się owszem - na metodzie prób i błędów.
Nelly84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 13:50   #6
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Czy moge tak zrobic?prosze o odpowiedz tabletki anty

Cytat:
Napisane przez Nelly84 Pokaż wiadomość
Koleżanka podjęła decyzję o takiej formie antykoncepcji więc raczej nasze prywatne zdanie na temat sztucznych hormonów jest mało istotne.

I nie bardzo rozumiem - w lipcu hormony są bee,....ale w sierpniu to już będą oki? Niezłe.

Do końca sierpnia nie pozostało kilka dni.

Jesli chcesz aby dziewczyna bum skutków ubocznych odczuła wtedy kiedy zależy jej an bliskości z chłopakiem to jasne - niech będzie.

Uważasz, że miesiąc stosowania anty (kiedy nastąpi ciągłość stosowania!) to taka diamietralna różnica?
Wytłumacz mi to czysto medycznie.
Bez cukierkowych pierdoł.

Po tygodniu nie zmienia sie anty.

Bez badania : określenie fenotypu, profil hormonalny etc. tabletki dobiera się owszem - na metodzie prób i błędów.
Ładując hormony w środku cyklu, a nie na początku rozregulowujesz organizm. Co Ci mam jeszcze tłumaczyć?
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 14:06   #7
Nelly84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 32
Dot.: Czy moge tak zrobic?prosze o odpowiedz tabletki anty

Masz rację. Nie doczytałam, że autorka chce zacząc brać w dowolnym dniu cyklu. W takim wypadku się zgadzam. Lepiej czekać do 1dc.

A samo rozregulowanie nie jest jakimś potwornym złem ponieważ niebawem naturalny cykl zostanie wyeliminowany i organimz i tak to odczuje.

I na pewno nie jest to stanowczo niedopuszczalne, choć nie popieram.
Nelly84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-20, 14:24   #8
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Czy moge tak zrobic?prosze o odpowiedz tabletki anty

Cytat:
Napisane przez Nelly84 Pokaż wiadomość
Masz rację. Nie doczytałam, że autorka chce zacząc brać w dowolnym dniu cyklu. W takim wypadku się zgadzam. Lepiej czekać do 1dc.

A samo rozregulowanie nie jest jakimś potwornym złem ponieważ niebawem naturalny cykl zostanie wyeliminowany i organimz i tak to odczuje.

I na pewno nie jest to stanowczo niedopuszczalne, choć nie popieram.
No właśnie o tym mówię, ja tam zrobiłam i wiem, że na trądzik i łojotok taka praktyka szkodzi. A autorce chodziło głównie o cerę.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:54.