dziury po krostach na twarzy i kwasy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-20, 15:07   #1
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Red face

dziury po krostach na twarzy i kwasy


witam was serdecznie. mam pytanie.mam sporo naprawdę sporo blizn- nie małych DZIUR po krostach, poza tym zaskurniki i rozszerzone pory. kupiłam sobie kwas owocowy clareny 35% wiem jak go stosotwac ale troszke się obawiam. czy jego stosowanie nie powiększy blizn? i czy ten kwas faktycznie da widoczna poprawę? pomóżcie
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 21:49   #2
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: dziury po krostach na twarzy i kwasy

Ja bym nie ryzykowal, 35& to sporo stezenie, jak na domowe specyfiki. Takie zabiegi wykonuje tylko wyspecjalizowany lekarz dermatolog, tak sie sklada, ze ja je mialem, bodajze 5. Fakt cena nie zla od 50zl do 100zl za jeden (mialem znizke przy kilku), zaczyname od 30%,a konczylem na 70%. Skora goi sie kilka, jak nie kilkanascie dni po tym, ja bym z tym nie ryzykowal, mozna sobie zjechac cere..

pozdrawiam


p.s lepiej zapalcic troche wiecej, a miec pewnosc, ze nic sie nie stanie.
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 09:31   #3
Monii...
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 371
Dot.: dziury po krostach na twarzy i kwasy

Tak wysokich stężeń kwasów nie można nakładać na skórę nieprzyzwyczajoną do kwasów. Trzeba zacząć od niższych stężeń i stopniowo wprowadzać wyższe. A i tak później bałabym się nakładać 35procent sama. Chyba nie chcesz sobie popalić skóry, więc poczytaj wątki odnośnie kwasów. Jest ich sporo na "pytania do kosmetyczki". Znajdziesz w nich odpowiedzi na wszystkie pytania.

Pamiętaj, że przy stosowaniu nawet najniższych stężeń kwasów TRZEBA stosować kremy z wysokimi filtrami, najlepiej 50+, żeby nie nabawić się dodatkowych przebarwień, które są bardzo trudne do usunięcia.

pozdrawiam
Monii... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 10:07   #4
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: dziury po krostach na twarzy i kwasy

pani dr ( i innie użytkownicy) chciałam jeszcze spytac czy te dziury dosc głębokie i szerokie po krostach to na dobre możńa usunąc tylko zabiegiem tca i mocnymi kwasami? czy są inne lżejsze środki które złuszczą delikatniej skóre ale tak żeby te blizny zniknęły....
Teraz mam zamiar za tydzien..
zaczac sie tonizowac tonikeim z kwasem migdalowym..
po kilku dniach peeling tymze kwasem
na dzień krem lirene czy jakiś inny z filtrem 50
i wymiennie do niego pharmaceric krem normalizujący
i czasem maseczka algowa odżywcza
a po peelingu krem odżywczo-witalizujący z serii AA 25+
a potem przejsć na peeleingi kwasem owocowym clareny 35%
to dobra recepta? prosze o opinię
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 14:54   #5
kruszynka1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 048
Dot.: dziury po krostach na twarzy i kwasy

bałabym się sama używać kwasów.... mogłabym sobie zaszkodzić.
__________________
Nasz ślub: 12.11.2011r.
kruszynka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 10:51   #6
wiola24p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 24
Dot.: dziury po krostach na twarzy i kwasy

wydaje mi sie ze lepiej by bylo jakbys troche bardziej przyzwyczaila skore do kwsow, bo kilka dni z tonikiem kwasowym to na pewno za malo, albo chociaz ten kwas 35%naloz jako maske na krotko, zobaczysz jak skora zareaguje a potem stopniowo zwiekszaj czas
wiola24p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 12:52   #7
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: dziury po krostach na twarzy i kwasy

Cytat:
Napisane przez wiola24p Pokaż wiadomość
wydaje mi sie ze lepiej by bylo jakbys troche bardziej przyzwyczaila skore do kwsow, bo kilka dni z tonikiem kwasowym to na pewno za malo, albo chociaz ten kwas 35%naloz jako maske na krotko, zobaczysz jak skora zareaguje a potem stopniowo zwiekszaj czas

dzięki. juz tak zrobiłam, tj zaczełam od maseczki aspirynowej, na drugi dzien (czyli zeszły czwartek) atrederm. stosuje go co drugi dzień....bardzo delikatnie mnie złuszcza....zasadniczo tylko brode.....zero podrażnienia. zaczerwienienia nic...... Jak sie skończy będzie kwasik migdałowy i potem po kilku tyg dopiero kwasy owocowe. db ze poczytałam to forum bo jeszcze faktycznie bym sie poparzyła
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-03, 13:56   #8
Nue
Rozeznanie
 
Avatar Nue
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 802
Dot.: dziury po krostach na twarzy i kwasy

Miałam kiedyś złuszczanie kwasem glikolowym u kosmetyczki. Seria zabiegów, chyba 4-5, o ile pamiętam. Ale najpierw dostałam zestaw kosmetyków o niskim stężeniu tego kwasu, żeby przyzwyczaić skórę oraz sunbloker, bo skóra po kuracji kwasami staje się bardzo wrażliwa na przebarwienia i plamy od słońca. Z tego względu zabiegu lepiej nie wykonywać latem. Efekty były, cera się ładnie wygładziła i nabrała zdrowego kolorytu. Na długi czas miałam spokój z trądzikiem, bo trochę mniej się przetłuszczała.
Nue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 18:39   #9
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: dziury po krostach na twarzy i kwasy

Cytat:
Napisane przez heka45 Pokaż wiadomość
dzięki. juz tak zrobiłam, tj zaczełam od maseczki aspirynowej, na drugi dzien (czyli zeszły czwartek) atrederm. stosuje go co drugi dzień....bardzo delikatnie mnie złuszcza....zasadniczo tylko brode.....zero podrażnienia. zaczerwienienia nic...... Jak sie skończy będzie kwasik migdałowy i potem po kilku tyg dopiero kwasy owocowe. db ze poczytałam to forum bo jeszcze faktycznie bym sie poparzyła
Wiesz, sdze, że nie każdy kwas da sobie radę z bliznami po trądziku, a zwłaszcza dużymi. Kwas glikolowy nawet w stężeniu 70% tez nie pomoże. Migdałowy chyba też nie. Wiem od znajomej pani dermatolog, że pomaga Yellowpeel ale to wyłącza delikwenta z życia społecznego na co najmniejb tydzień (powody estetycznej natury). idx zatem do dermmatologa, on ci coś doradzi.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 22:54   #10
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: dziury po krostach na twarzy i kwasy

Mieszkam w Holandii i nie moge znalesc tutaj firmy Avene ani La roche posay (moich ulubionych) a chcialabym rozpacząc kuracje kwasami czy mogłybyście mi doradzic Drogie Wizażanki jakis dobry krem tego typu czyli złuszczajacy na wygładzenie ujednolicenie oczyszczenie zaskornikow? Z tego co zauwazyłam jest tutaj Vichy i Roc czy te firmy maja kremiki tego typu? Jesli nie to, doradzcie cos innego bardzo prosze....
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 14:46   #11
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: dziury po krostach na twarzy i kwasy

zajrzyj na biochemię - i absolutnie NIE przeprowadzaj na sobie zabiegow - jesli nie masz wystarczajacej wiedzy na ich temat!

http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=66

edit - skorzystaj z forumowej wyszukiwarki i przeczytaj watek o TCA - to jeden z grubszych kalibrow, ktorym mozesz sobie wyrzadzic wielka krzywde.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:26.