Ciąża z byłym facetem :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-04, 07:48   #1
Wariatkaaa123456789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 7

Ciąża z byłym facetem :/


Mój problem polega na tym, że jestem w ciąży z byłym facetem. Sytuacja polega na tym , że rozstaliśmy się 9 miesięcy temu, ale on ostatnio nalegał na spotkanie więc się zgodziłam i na tym spotkaniu moje uczucia do niego powróciły i wylądowaliśmy w łóżku. Po jakimś czasie okazało się , że jestem z nim w ciąży. Nie powiedziałam mu o tym, lecz podpytałam go co by zrobił jak bym była w ciąży. On stwierdził , że by się ze mną ożenił. Kocham go nadal, ale nie jestem pewna uczuć z jego strony. Nie mam pojęcia co zrobić:/ Problem jeszcze w tym, że moja rodzina w ogóle za nim nie przepada, a moje rodzeństwo to już w ogóle go nie lubi. W ogóle nie wiem jak poinformować rodziców o ciąży i , że to on jest ojcem mojego dziecka.Zaraz zaczniecie pisać, czy nie wiem co to zabezpieczenie, ale wiem i się zabezpieczyliśmy a wyszło inaczej.
Wariatkaaa123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 07:52   #2
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

Cytat:
Napisane przez Wariatkaaa123456789 Pokaż wiadomość
Mój problem polega na tym, że jestem w ciąży z byłym facetem. Sytuacja polega na tym , że rozstaliśmy się 9 miesięcy temu, ale on ostatnio nalegał na spotkanie więc się zgodziłam i na tym spotkaniu moje uczucia do niego powróciły i wylądowaliśmy w łóżku. Po jakimś czasie okazało się , że jestem z nim w ciąży. Nie powiedziałam mu o tym, lecz podpytałam go co by zrobił jak bym była w ciąży. On stwierdził , że by się ze mną ożenił. Kocham go nadal, ale nie jestem pewna uczuć z jego strony. Nie mam pojęcia co zrobić:/ Problem jeszcze w tym, że moja rodzina w ogóle za nim nie przepada, a moje rodzeństwo to już w ogóle go nie lubi. W ogóle nie wiem jak poinformować rodziców o ciąży i , że to on jest ojcem mojego dziecka.Zaraz zaczniecie pisać, czy nie wiem co to zabezpieczenie, ale wiem i się zabezpieczyliśmy a wyszło inaczej.
Zastanów się czy na pewno chcesz urodzić. Jeśli nie to na Twoim miejscu nikomu bym nie mówiła i sama bym zorganizowała sprawę.
Jeśli chcesz urodzić to powiedz mu i rodzicom. Po prostu. Jeśli urodzisz to wcale nie musisz z nim być, on może być tylko ojcem Twojego dziecka, nie musicie zostawać parą.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 08:01   #3
Wariatkaaa123456789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 7
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;58381751]Zastanów się czy na pewno chcesz urodzić. Jeśli nie to na Twoim miejscu nikomu bym nie mówiła i sama bym zorganizowała sprawę.
Jeśli chcesz urodzić to powiedz mu i rodzicom. Po prostu. Jeśli urodzisz to wcale nie musisz z nim być, on może być tylko ojcem Twojego dziecka, nie musicie zostawać parą.[/QUOTE]

Ale aby samej zorganizować sprawę potrzebne są na to pieniądze. I nie wiem z której z metod musiałabym skorzystać. Szczerze to nie znam się na tym. Nawet nie wiem jaki to koszt.
Wariatkaaa123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 08:13   #4
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

I co, teraz się zastanawiasz czy nie wykorzystać ciąży aby on się z Tobą ożenił, bo go kochasz, chociaż on Ciebie najwyraźniej nie (bo gdyby kochał, to przecież byście byli razem)?

Jeśli tak, to nie myśl absolutnie w takich kategoriach. Zastanów się czy Ty sama chcesz mieć dziecko, gdybyś miała je wychowywać SAMA. Bo to, że on coś tam powiedział o hipotetycznej sytuacji nie oznacza wcale, że faktycznie tak się zachowa.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 09:21   #5
Jewels
Raczkowanie
 
Avatar Jewels
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 255
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

Najlepiej zrobisz jak go poinformujesz, ale nie licz, że się z tobą ożeni. Powinien wiedzieć i wtedy zobaczysz jak zareaguje. Wtedy będziesz mogła podjąć decyzję co dalej.
__________________
28/2015
38/2016
17/2017
15.11.2014

Jewels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 10:57   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

który to tydzień?

poinformuj go, ale nawet jeśli zaproponuje ślub - nie decyduj się na to.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 11:02   #7
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
poinformuj go, ale nawet jeśli zaproponuje ślub - nie decyduj się na to.
Popieram w 100%. Nie łap go na dziecko, bo żadne z Waszej trójki nie będzie szczęśliwe .
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-04, 11:55   #8
cola201
Rozeznanie
 
Avatar cola201
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: KrakĂłw- miasto KrĂłlĂłw Polskich
Wiadomości: 536
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

Myślę, że fakt iż rodzina za nim nie przepada nie powinien mieć wpływu na Twoje wybory ( Jest wiele par, małżeństw gdzie jedna ze stron nie jest lubiana lub tolerowana przez rodzinę). O ciąży musisz mu powiedzieć, ale jeżeli chodzi o ślub - dobrze to przemyśl!
Bez formalnego związku też możecie wspólnie wychowywać dziecko.
__________________
_________________________ ___

Zapraszam do obejrzenia mojego świątecznego rękodzieła!





https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post53652022


_________________________ ___________

Moje motto:
"Wystarczy chcieć"
cola201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 13:50   #9
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

Cytat:
Napisane przez Wariatkaaa123456789 Pokaż wiadomość
Mój problem polega na tym, że jestem w ciąży z byłym facetem. Sytuacja polega na tym , że rozstaliśmy się 9 miesięcy temu, ale on ostatnio nalegał na spotkanie więc się zgodziłam i na tym spotkaniu moje uczucia do niego powróciły i wylądowaliśmy w łóżku. Po jakimś czasie okazało się , że jestem z nim w ciąży. Nie powiedziałam mu o tym, lecz podpytałam go co by zrobił jak bym była w ciąży. On stwierdził , że by się ze mną ożenił. Kocham go nadal, ale nie jestem pewna uczuć z jego strony. Nie mam pojęcia co zrobić:/ Problem jeszcze w tym, że moja rodzina w ogóle za nim nie przepada, a moje rodzeństwo to już w ogóle go nie lubi. W ogóle nie wiem jak poinformować rodziców o ciąży i , że to on jest ojcem mojego dziecka.Zaraz zaczniecie pisać, czy nie wiem co to zabezpieczenie, ale wiem i się zabezpieczyliśmy a wyszło inaczej.
Wygląda to tak, jakby z domu wyniósł podejście "jest dziecko, to mus być ślub". Gdybyście zaliczyli wpadkę, będąc szczęśliwi razem, moglibyście brać pod uwagę ślub, ale w tej sytuacji to byłaby głupota, a najbardziej ucierpiałoby dziecko.
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 14:34   #10
aleks_90
Zadomowienie
 
Avatar aleks_90
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 557
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

Cytat:
Napisane przez Wariatkaaa123456789 Pokaż wiadomość
Mój problem polega na tym, że jestem w ciąży z byłym facetem. Sytuacja polega na tym , że rozstaliśmy się 9 miesięcy temu, ale on ostatnio nalegał na spotkanie więc się zgodziłam i na tym spotkaniu moje uczucia do niego powróciły i wylądowaliśmy w łóżku. Po jakimś czasie okazało się , że jestem z nim w ciąży. Nie powiedziałam mu o tym, lecz podpytałam go co by zrobił jak bym była w ciąży. On stwierdził , że by się ze mną ożenił. Kocham go nadal, ale nie jestem pewna uczuć z jego strony. Nie mam pojęcia co zrobić:/ Problem jeszcze w tym, że moja rodzina w ogóle za nim nie przepada, a moje rodzeństwo to już w ogóle go nie lubi. W ogóle nie wiem jak poinformować rodziców o ciąży i , że to on jest ojcem mojego dziecka.Zaraz zaczniecie pisać, czy nie wiem co to zabezpieczenie, ale wiem i się zabezpieczyliśmy a wyszło inaczej.
Po to nalegał na spotkanie.
Nic juz z tym nie zrobisz. Brać ślub tylko po to że dziecko w drodze to bez sensu. Przecież z jakiegos powodu sie rozstaliście. Owszem zdarza sie że para sie rozstanie a po jakims czasie bierze ślub. Niestety ale tamta decyzja nieco pokrzyżowała Ci plany ale warto miec nadzieje że nowy facet zaakceptuje nie swoje dziecko. A od byłego domagaj sie alimentów.
aleks_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 15:00   #11
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

Jezu to jak wygrac w totka...isc z eksem do lozka raz i zaciazyc.

Lol
Jak dla mnie to sie kupy nie trzyma.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-04, 17:08   #12
GdyKochamy
Zadomowienie
 
Avatar GdyKochamy
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 951
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

Powiedz mu o tym, spróbujcie odbudować związek, ale póki nie będziesz pewna jego uczuć, nie zgadzaj się na ślub.

Dlaczego zerwaliście?
__________________
kiedy się naprawdę kogoś kocha, wierność nie jest żadną zasługą...
GdyKochamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 17:15   #13
ALL for LOVE
Zadomowienie
 
Avatar ALL for LOVE
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 058
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

Nie pomyśleliście, że skoro się rozeszliście i jednak wylądowaliście w tym łóżku to wypadałoby się zabezpieczyć?
__________________
Cytat:
Napisane przez majka versace Pokaż wiadomość
Wspólne prowadzenie domu i przebywanie w swoim towarzystwie to wielkie wyzwanie. To nauka drugiego człowieka od nowa. Z innej perspektywy.
ALL for LOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 17:24   #14
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

Powiedz mu, a co ślubu, to zawsze możecie go wziąć wtedy, gdy on okaże się dobrym ojcem i każdemu z Was będzie na tym zależeć.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 17:57   #15
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

Jaki był powód rozstania?
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 18:13   #16
Wariatkaaa123456789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 7
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
I co, teraz się zastanawiasz czy nie wykorzystać ciąży aby on się z Tobą ożenił, bo go kochasz, chociaż on Ciebie najwyraźniej nie (bo gdyby kochał, to przecież byście byli razem)?

Nie zastanawiam się nad tym w ogóle. Bo jak z jego strony nie ma uczuć to wiem że to nie ma sensu.

Jeśli tak, to nie myśl absolutnie w takich kategoriach. Zastanów się czy Ty sama chcesz mieć dziecko, gdybyś miała je wychowywać SAMA. Bo to, że on coś tam powiedział o hipotetycznej sytuacji nie oznacza wcale, że faktycznie tak się zachowa.
Wcale on niego nie oczekuję że on się ze mną ożeni.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
który to tydzień?

poinformuj go, ale nawet jeśli zaproponuje ślub - nie decyduj się na to.
Tak wiem. Nie można podejmować takich decyzji zbyt szybko. Jest to 4 tydzień

Cytat:
Napisane przez GdyKochamy Pokaż wiadomość
Powiedz mu o tym, spróbujcie odbudować związek, ale póki nie będziesz pewna jego uczuć, nie zgadzaj się na ślub.
Tak wiem. Muszę mu na pewno powiedzieć i porozmawiać z nim jak on to sobie wyobraża.
Dlaczego zerwaliście?

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Jaki był powód rozstania?
Powodem rozstania były jego kłamstwa.

Edytowane przez Wariatkaaa123456789
Czas edycji: 2016-04-04 o 18:15
Wariatkaaa123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 18:20   #17
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

Nie chciałaby mieć męża kłamczucha. To że jesteś w ciąży nie zmieni go magicznie w osobę godną zaufania i prawdomówną.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 21:20   #18
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

Cytat:
Napisane przez Wariatkaaa123456789 Pokaż wiadomość
Powodem rozstania były jego kłamstwa.
Jakie kłamstwa?
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 21:42   #19
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

Cytat:
Napisane przez Wariatkaaa123456789 Pokaż wiadomość
Ale aby samej zorganizować sprawę potrzebne są na to pieniądze. I nie wiem z której z metod musiałabym skorzystać. Szczerze to nie znam się na tym. Nawet nie wiem jaki to koszt.
Koszt na pewno miliony monet mniejszy niż wychowanie dziecka. Jesteś w takiej sytuacji materialnej, zawodowej, życiowej, emocjonalnej, że poradziłabyś sobie z tym?
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-04, 23:26   #20
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

Daj sobie samej jakiś czas na przemyślenie sprawy - chcesz tego dziecka? jesteś na to gotowa? jak sobie wyobrażasz jego wychowanie ? z nimi u boku? samej? zastanów się czego TY chcesz i w tym czasie nie mów nikomu - a potem jeżeli zdecydujesz się, że chcesz mieć to dziecko i z spróbować z byłym to z nim po prostu porozmawiaj, powiedz jak się sprawy mają i zapytaj jak on to widzi... pewnie jemu też będzie dobrze dać chwilę na przemyślenie - a potem zobaczy się - jaka będzie jego reakcja
przecież nie musicie w razie czego zaraz brać ślubu - jeżeli będą chęci z obu stron to możecie w czasie ciąży się po prostu zwyczajnie spotykać, ot randkować i wspierać w wizytach u lekarzy itd... to jeszcze 9 miesięcy więc zdarzycie sprawdzić jak wam ewentualny powrót wychodzi
pamiętaj tylko żeby przygotować się psychicznie na opcje w której on jednak nie będzie chętny - bo teoretyzować to się fajnie każdemu teoretyzuje, gorzej jak trzeba na siebie wziąć prawdziwą odpowiedzialność
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 23:40   #21
aleks_90
Zadomowienie
 
Avatar aleks_90
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 557
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Jezu to jak wygrac w totka...isc z eksem do lozka raz i zaciazyc.

Lol
Jak dla mnie to sie kupy nie trzyma.
Do tego podobno sie zabezpieczyli. No cóż w tym wypadku pech do kwadratu.

---------- Dopisano o 00:40 ---------- Poprzedni post napisano o 00:33 ----------

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
pamiętaj tylko żeby przygotować się psychicznie na opcje w której on jednak nie będzie chętny - bo teoretyzować to się fajnie każdemu teoretyzuje, gorzej jak trzeba na siebie wziąć prawdziwą odpowiedzialność
Faceci lubują sie w teoretyzowaniu potem czesto zwijają żagle.
Teraz dopiero okaże sie jakim facetem jest naprawdę Twój były....

Edytowane przez aleks_90
Czas edycji: 2016-04-04 o 23:41
aleks_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 12:47   #22
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

Jak można doradzać kobiecie aborcję?
Skąd wiecie czy większą traumą byłoby dla niej urodzenie i wychowanie, czy usunięcie płodu? Raczej trauma i piętno aborcji pozostają na całe życie. Już lepiej gdyby urodziła i oddała kobiecie która pragnie a nie może mieć potomstwa a z radością i miłością je wychowa...
Ten świat schodzi na psy...
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 14:30   #23
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Jak można doradzać kobiecie aborcję?
Skąd wiecie czy większą traumą byłoby dla niej urodzenie i wychowanie, czy usunięcie płodu? Raczej trauma i piętno aborcji pozostają na całe życie. Już lepiej gdyby urodziła i oddała kobiecie która pragnie a nie może mieć potomstwa a z radością i miłością je wychowa...
Ten świat schodzi na psy...
Gdzie te kobiety, które pragną dzieci a nie mogą mieć potomstwa i tak z radością i miłością chcą wychować dzieci niechciane jako swoje?
Argument inwalida. Zresztą pozostałe też.

W Pl mamy ok. 70-80 tys. dzieci w instytucjach opiekuńczo-wychowawczych/domach zastępczych.
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 17:02   #24
papadopulus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 32
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

Oby wszystkie te, które doradzają aborcję były bezpłodne. I mówi to facet, dla którego dziecko było by wszystkim i robiłbym wszystko aby było szczęśliwe.
Powinniście się wstydzić.
papadopulus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 17:12   #25
aleks_90
Zadomowienie
 
Avatar aleks_90
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 557
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

Cytat:
Napisane przez papadopulus Pokaż wiadomość
Oby wszystkie te, które doradzają aborcję były bezpłodne. I mówi to facet, dla którego dziecko było by wszystkim i robiłbym wszystko aby było szczęśliwe.
Powinniście się wstydzić.
Nie doradzam aborcji bo jednak nalezy ponosic konsekwencje a autorka chciała tego seksu nikt jej nie zmuszał.
No własnie "mówi to facet" ktory nie ma zielonego pojecia o ciązy, porodzie i wychowaniu dziecka kiedy nie ma sie wsparcia od partnera lub rodziny gdy jest sie samotną matką. Autorka moze nie być gotowa na to a po oddaniu dziecka innej kobiecie tez bedzie sie zastanawiała kiedyś co u niego ? Jak sie ma itd. być może kiedys bedzie chciała je odnaleźć. Na drugi raz radze lepiej sie zabezpieczac bo to jednak kobieta ponosi konsekwencje krótkiej chwili namiętności a facet zawsze może zwinąć żagle...
aleks_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 17:13   #26
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

Cytat:
Napisane przez papadopulus Pokaż wiadomość
Oby wszystkie te, które doradzają aborcję były bezpłodne. I mówi to facet, dla którego dziecko było by wszystkim i robiłbym wszystko aby było szczęśliwe.
Powinniście się wstydzić.
Ani trochę nie obchodzi mnie czym byłoby dla ciebie dziecko i ani trochę się tego nie wstydzę. Większości świata również to nie obchodzi. Dotyczy to zarówno dziecka potencjalnie twojego jak i płodu rosnącego w trzewiach autorki. To ona poniesie wszystkie konsekwencje związane z ciążą i porodem, dlatego do niej należy decyzja.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 17:28   #27
aleks_90
Zadomowienie
 
Avatar aleks_90
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 557
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

Cytat:
Napisane przez natash88 Pokaż wiadomość
Gdzie te kobiety, które pragną dzieci a nie mogą mieć potomstwa i tak z radością i miłością chcą wychować dzieci niechciane jako swoje?
Argument inwalida. Zresztą pozostałe też.

W Pl mamy ok. 70-80 tys. dzieci w instytucjach opiekuńczo-wychowawczych/domach zastępczych.
Predzej in vitro i podobne niz adoptują taka prawda...Jakby nie patrzec czyjeś dziecko to nadal czyjeś nie moje.

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;58470116] To ona poniesie wszystkie konsekwencje związane z ciążą i porodem, dlatego do niej należy decyzja.[/QUOTE]

Faceci zawsze najgłosniej krzyczą bo ich to nie dotyczy wystarczy włączyć telewizor. Oni widza jedynie kobiete w ciązy a po 9 miesiacach ona pokrzyczy na porodówce i jest noworodek. Przychodza na gotowe albo zmyją sie wcześniej.
Najłatwiej jest krzyczeć "Aborcja jest zła!"
Kobiety tez wiedzą i pomimo tego że wiedza że zostanie ślad w psychice postanawiają ją zrobić.
aleks_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 17:34   #28
Sharlottka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 228
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

Cytat:
Napisane przez natash88 Pokaż wiadomość
Gdzie te kobiety, które pragną dzieci a nie mogą mieć potomstwa i tak z radością i miłością chcą wychować dzieci niechciane jako swoje?
Takich kobiet (i mężczyzn) jest wiele. Rodziców chętnych do adopcji jest więcej niż małych, zdrowych dzieci o uregulowanej sytuacji prawnej, gotowych do adopcji. Przyszli rodzice czekają na adopcję miesiącami, czasem latami. Gorzej jest z dziećmi chorymi, upośledzonymi, te często w ogóle nie mają szansy na dom adopcyjny.

Nie piszę tego jako argumentu w głównej dyskusji, tylko dla informacji.
Sharlottka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 17:38   #29
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

Wątek zbiorczy o aborcji już jest, nie róbmy tu kolejnego.

Autorko, jeśli zdecydujesz się urodzić to pamiętaj, ciąża nie oznacza obowiązku wzięcia ślubu. Nie oznacza nawet obowiązku bycia w związku z ojcem dziecka.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 22:12   #30
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Ciąża z byłym facetem :/

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Jak można doradzać kobiecie aborcję?
Skąd wiecie czy większą traumą byłoby dla niej urodzenie i wychowanie, czy usunięcie płodu? Raczej trauma i piętno aborcji pozostają na całe życie. Już lepiej gdyby urodziła i oddała kobiecie która pragnie a nie może mieć potomstwa a z radością i miłością je wychowa...
Ten świat schodzi na psy...
nikt jej nie mówi, że ma się wyskrobać - jedyne czego się tu dowiedziała, że jak BĘDZIE CHCIAŁA to może - analogicznie otrzymała również informację, że jak BĘDZIE CHCIAŁA i BYŁY BĘDZIE CHCIAŁ to mogą spróbować stworzyć rodzinę
na czole jej nikt nie napisze, że przeszła aborcję żeby ją "piętnem" straszyć

autorka jest w skomplikowane sytuacji i to czego jej trzeba to czas na przemyślenie decyzji tak aby później nie żałowała bez względu na to jaką decyzję podejmie - akurat umoralniać jej nie trzeba

Cytat:
Napisane przez papadopulus Pokaż wiadomość
Oby wszystkie te, które doradzają aborcję były bezpłodne. I mówi to facet, dla którego dziecko było by wszystkim i robiłbym wszystko aby było szczęśliwe.
Powinniście się wstydzić.
twoją klątwą przejęłam się tak, że aż zastanawiam się czy nie podesłać Ci namiarów na czarnego kota, który mi rano przebiegł drogę żebyś sobie mógł z nim przedyskutować wysoki wskaźnik skuteczności przesądów z
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-06 08:01:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.