Brak wyrażnych ruchów dziecka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-05, 13:52   #1
Mysiakk26
Raczkowanie
 
Avatar Mysiakk26
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 39

Brak wyrażnych ruchów dziecka


WITAM, jestem w 24 tyg. ciaży i cztery dni temu odczułam wyrażne kopnięcia mojego synka a przez ostatnie trzy dni praktycznie nie czuje,nie wiem moze przez te ciepłe dni nie chce małemu się ruszac? a ja się zastanawiam jakie sa Wasze doswiadczenia w tej kwestii,pozdrawiam i z niecierpliwościa czekam na Wasze opinie
Mysiakk26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 14:04   #2
JagnaK
Zadomowienie
 
Avatar JagnaK
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 151
Dot.: Brak wyrażnych ruchów dziecka

Wydaje mi sie ze jeszcze nie wszystkie ruchy czujemy dokladnie, tylko te wyrazniejsze kopniecia. Jesli sie martwisz zadzwon do swojego lekarza, moze bedzie chcial to sprawdzic. Jak sama napisalas dziecko przez ten upal moze byc malo aktywne, juz gdzies slyszalam ze dzieci maja bardziej aktywne i mniej aktywne dni.
Mi polozna poradzila wypic duza szklanke wody z lodem, usiasc wygodnie tak na pol lezoco i poczekac do pol godz, dziecko powinno sie poruszyc.
JagnaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 18:20   #3
LeoNa86
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 787
GG do LeoNa86
Dot.: Brak wyrażnych ruchów dziecka

Nie martw sie wg mnie wszystko jest wporzadku tylko maly sie troche rozleniwil... ze mna było tak samo,tez sie stresowalam a okazalo sie ze nie ma powodu...ja dopiero tak ok 28 tyg zaczynalam odczuwac ruchy czesciej z wieksza intensywnoscia i pomimo ze jestem w 35 tyg nadal sa dni gdzie moja mala jest mniej ruchliwa...Takze napewno nie masz powodow do zmartwien
LeoNa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 20:19   #4
jaroszania
Wtajemniczenie
 
Avatar jaroszania
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 825
GG do jaroszania
Dot.: Brak wyrażnych ruchów dziecka

moje dziecko ma tez mniej aktywne dni. szczegolnie teraz, ale jak mi sie nie chce ruszac to co dopiero dziecku
__________________
zapuszczam i dbam o włosy

nie farbuję od 20.12.2012
jaroszania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 12:08   #5
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Brak wyrażnych ruchów dziecka

calkowicie to normalne nie martw sie... ja ciagle mialam z tym tez problem bo moje dziecko bylo leniuchem ze szok i takie samo leniwie urodzilo ze az sie jej ssac cyca nie chcialo ...

codziennie ruchy powinnas odczuwac dopiero po 30 tyg ciazy tak mi sam lekarz mowil... 24 tydz to dziecko jeszcze malutkie jest ma tam duzo miejsca odwroci sie plecami do twojego brzucha i uderza do wewnatrz i tego nie czujesz... spokojnie... zreszta dziecko ma swoje fazy rozwoju.... kiedy rosnie i sie rozwija jest malo ruchliwe potem ma faze spoczynku i wtedy ma duzo energii...

ale to calkiem norma ja swojego dziecka tez przez 3 dni potrafilam nie czuc i tez schizowalam

nie martw sie typem ze moze sie zawinac w pepowine bo ja sie tego bardzo balam ale bylam na usg u lekrza ktory mi wyjasnil ze to sie zadko zdarza i w zasadzie u dzieci ktore maja cienka pepowine a generalnie pepowina jest na tyle gruba ze nawet jak sie owinie i ciezko zgina to nawet nic mu nie zrobi... jak ja na usg w 34 tyg zobaczylam pepowine blizko glowy malo nie dostalam zawalu ale dziecko urodzilo sie same bez problemu

najlepiej czuc dziecko po 32 tyg wtedy to az sie ma tego dosyc ja chcialam spac a ta mala sie budzila i gimnastyke urzdzala taka ze aby gorki mi z kazdej strony skakaly
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 09:24   #6
izuxyz
Raczkowanie
 
Avatar izuxyz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 466
Dot.: Brak wyrażnych ruchów dziecka

Ja czuję ruchy od 22. tyg i na początku nie czułam ich codziennie. Dopiero po jakimś tygodniu stały sie regularnie odczuwalne. Myślę że to sprawa bardzo indywidualna.Ja bym Ci radziła wypic szklankę mleka albo soku albo po prostu coś zjeść i odpocząć. Maluch powinien się po tym uaktywnić za jakis czas... Przynajmniej moja mała tak robi. No i najbardziej szaleje jak kładę się już spać. Nie przejmuj sie i daj znac czy już wszystko jest ok
izuxyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 11:49   #7
Mysiakk26
Raczkowanie
 
Avatar Mysiakk26
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 39
Dot.: Brak wyrażnych ruchów dziecka

Witam,dziekuje za opinie i chce powiedziec ze jak zaczełam 25 tydz. czuje praktycznie codziennie jak mały szaleje,odczuwam ruchy kilka razy na dzien. Byłam u gin i rowniez mnie uspokojił,pozdrawiam!
Mysiakk26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:16.