Seeker i jej dwie kreski:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-24, 16:46   #1
seeker
Raczkowanie
 
Avatar seeker
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 137
Talking

Seeker i jej dwie kreski:)


Hej dziewczyny,

W sobotę rano ujrzałam na teście ciążowym wynik pozytywny. Jutro wizyta u mojej pani ginekolog.
Mam natomiast kilka pytań.
Pierwsze i chyba najbardziej poważne. W zeszłym tygodniu byłam z męzem na weselu. Piłam tam alkohol. A jak miało to negatywny wpływ na moją dzidzie? Mam teraz takie wyrzuty sumienia. Gdybym tylko wtedy wiedziała... Bardzo się teraz martwie. Po drugie przez cały czas stosowałam kremy przeciwzmarszczkowe Vichy Myokine. Wiem ,że podczas ciązy nie powinno stosować sie kremów z retinolem. Czy jesteście w stanie polecić mi kremy najlepsze dla 28-letniej przyszłej mamy? Zeby nie zrobiły krzywdy mojej fasolce, a moja cera trzymała się w jak najlepszym stanie. Za to moje paznokcje .... oj kochane... nigdy takie nie były
Przepiękne i twarde.
Proszę was o pomoc bo narazie trochę się boję,że narobiłam bałaganu...
Z góry dziękuję.
seeker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 18:04   #2
kasieek23
Rozeznanie
 
Avatar kasieek23
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kobyla Góra/Wrocław
Wiadomości: 869
GG do kasieek23
Dot.: Seeker i jej dwie kreski:)

Gratuluje!!!!!!!
Mysle ze alkohol nie zazkodzil dziecku!!!!!! a co do kremow to zapytaj lekarki
__________________
Aleksander 21.09.2014 skończy 6 lat
@ 23.05 1 cs
kasieek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 18:13   #3
seeker
Raczkowanie
 
Avatar seeker
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 137
Dot.: Seeker i jej dwie kreski:)

Dziękuję Ci Kasieek23

Jutro moja ginekolog mnie przeklnie mam tyle pytań

pozdrawiam
seeker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 21:24   #4
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Seeker i jej dwie kreski:)

Cytat:
Napisane przez seeker Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci Kasieek23

Jutro moja ginekolog mnie przeklnie mam tyle pytań

pozdrawiam
Również gratuluję. Dbaj o siebie i fasolkę.
Poszperaj troszkę na Poczekalni, tam dziewczyny piszą o różnych problemach kobiet w ciązy.
Kto pyta nie błądzi
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 22:24   #5
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Seeker i jej dwie kreski:)

seeker gratulacje!!!
Mysle, ze alkohol nie zaszkodzil, grunt to teraz z niego zrezygnowac Co do kremu to zapytaj lekarki, wydaje mi sie, ze jakis nawilzajacy bedzie ok.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 11:02   #6
Wiolka1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 230
GG do Wiolka1984
Dot.: Seeker i jej dwie kreski:)

a ja mam takie pytanie, czy chodzicie do ginekologa pryawtnie czy normalnie do przychodni na fundusz??
no i co ile trzeba biegac do lekarza i jakie badania i co ile sie robi"??
Wiolka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 11:08   #7
kasieek23
Rozeznanie
 
Avatar kasieek23
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kobyla Góra/Wrocław
Wiadomości: 869
GG do kasieek23
Dot.: Seeker i jej dwie kreski:)

Cytat:
Napisane przez Wiolka1984 Pokaż wiadomość
a ja mam takie pytanie, czy chodzicie do ginekologa pryawtnie czy normalnie do przychodni na fundusz??
no i co ile trzeba biegac do lekarza i jakie badania i co ile sie robi"??

Ja chodze na narodowy fundusz zdrowia bo na prywatne mnie nie stac. w CIAZY DO GINA CHODZI SIE DOSC CZESTO ZWLASZACZ pod koniec ciazy bo co 2 tydzien. Badania zleca lekarz..na poczatku i do samego konca badania krwi i moczu-norma,badanie na grupe krwi.Jest tego troche i juz nie pamietam jakie to badania ale przynajmniej raz w miesiacu cos sie robi.Ja ostatni miesiac w ciazy jestem wiec mocz i krew obowiazkowo i test na obecnosc zoltaczki.
__________________
Aleksander 21.09.2014 skończy 6 lat
@ 23.05 1 cs
kasieek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-25, 11:25   #8
seeker
Raczkowanie
 
Avatar seeker
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 137
Dot.: Seeker i jej dwie kreski:)

Cytat:
Napisane przez kasieek23 Pokaż wiadomość
Ja chodze na narodowy fundusz zdrowia bo na prywatne mnie nie stac. w CIAZY DO GINA CHODZI SIE DOSC CZESTO ZWLASZACZ pod koniec ciazy bo co 2 tydzien. Badania zleca lekarz..na poczatku i do samego konca badania krwi i moczu-norma,badanie na grupe krwi.Jest tego troche i juz nie pamietam jakie to badania ale przynajmniej raz w miesiacu cos sie robi.Ja ostatni miesiac w ciazy jestem wiec mocz i krew obowiazkowo i test na obecnosc zoltaczki.

A co za dzidzie masz? Chłopak czy dziewczyna? Ja mam banan na twarzy a to może dopiero 2 tydzień a Ty juz tak niedługo zobaczysz swojego bobasa
seeker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 12:19   #9
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Seeker i jej dwie kreski:)

Cytat:
Napisane przez seeker Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

W sobotę rano ujrzałam na teście ciążowym wynik pozytywny. Jutro wizyta u mojej pani ginekolog.
Mam natomiast kilka pytań.
Pierwsze i chyba najbardziej poważne. W zeszłym tygodniu byłam z męzem na weselu. Piłam tam alkohol. A jak miało to negatywny wpływ na moją dzidzie? Mam teraz takie wyrzuty sumienia. Gdybym tylko wtedy wiedziała... Bardzo się teraz martwie. Po drugie przez cały czas stosowałam kremy przeciwzmarszczkowe Vichy Myokine. Wiem ,że podczas ciązy nie powinno stosować sie kremów z retinolem. Czy jesteście w stanie polecić mi kremy najlepsze dla 28-letniej przyszłej mamy? Zeby nie zrobiły krzywdy mojej fasolce, a moja cera trzymała się w jak najlepszym stanie. Za to moje paznokcje .... oj kochane... nigdy takie nie były
Przepiękne i twarde.
Proszę was o pomoc bo narazie trochę się boję,że narobiłam bałaganu...
Z góry dziękuję.
No z kremem to Ci nie pomogę a co do alkoholu to jestem tego zdania co dziewczyny i sądzę, że ginka Ci powie to samo....czyli, że nie zaszkodzi dziecku.W pierwszych miesiącach a w zasadzie tygodniach dziecko jest chronione przez organizm matki od takich "niebezpieczeństw" jak właśnie pity alkohol czy brane leki(jeżeli mama nie wie, że jest już mamą )
Cytat:
Napisane przez Wiolka1984 Pokaż wiadomość
a ja mam takie pytanie, czy chodzicie do ginekologa pryawtnie czy normalnie do przychodni na fundusz??
no i co ile trzeba biegac do lekarza i jakie badania i co ile sie robi"??
Ja chodzę prywatnie, bo troszkę się wkurzyłam na ginekologa jak poszłam na NFZ choć na początku miałam taki zamiar. Jestem na początku 4 miesiąca i narazie mam wizyty średnio co miesiąc...zależy napewno od miasta ale u mnie to jest koszt rzędu ok 80 zł za wizytę (w tym USG)

Cytat:
Napisane przez kasieek23 Pokaż wiadomość
Ja chodze na narodowy fundusz zdrowia bo na prywatne mnie nie stac. w CIAZY DO GINA CHODZI SIE DOSC CZESTO ZWLASZACZ pod koniec ciazy bo co 2 tydzien. Badania zleca lekarz..na poczatku i do samego konca badania krwi i moczu-norma,badanie na grupe krwi.Jest tego troche i juz nie pamietam jakie to badania ale przynajmniej raz w miesiacu cos sie robi.Ja ostatni miesiac w ciazy jestem wiec mocz i krew obowiazkowo i test na obecnosc zoltaczki.
na początku to tak jak pisała kasieek mocz, morfologia, cukier, grupa krwi (chyba że masz oznaczoną i udokumentowaną) i WR. I właśnie co miesiąc średnio choć ja np ostatnio miałam w lipcu później nie kazała mi robić a teraz mam wizytę 19 września i mam dopiero na wizytę zrobić
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 13:17   #10
Wiolka1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 230
GG do Wiolka1984
Dot.: Seeker i jej dwie kreski:)

no własnie jestem ciekawa jak to bedzie z płatnoscią za badania, ale jutro sie dowiem wszystkiego. n arazie ide prywatnie, a dalej zobaczymy. dzieki za pomoc
Wiolka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 09:17   #11
Nightingle
Raczkowanie
 
Avatar Nightingle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: gdzieś na Pomorzu
Wiadomości: 398
GG do Nightingle
Dot.: Seeker i jej dwie kreski:)

Mój ginek bierze 60 za badanie + 50 usg (niestety 2d.... na 3D za 180 zeta będę musiała drałować do Gdańska) + 30 za cytologie..... no i oczywiście przy prywatnych wizytach to za badania laboratoryjne też płacisz dodatkowo... ostatni kosztowało mnie to 90 zeta. Ale ja zbytni wyboru nie miałam, bo w nzsym pięknym mieście jest 2 ginków z NFZ i poinformowali mnie jak poszłam, że wizytę to mogę mieć za 3-4 miesiące To się nazywa to specjalne traktowanie ciężarówek . Reszta ginków przyjmuje prywatnie.... teraz chiodzę do tego co z pierwszym bobaskiem - jest zastepcą ordynatora oddziału położniczego w moim szpitalu (no a z tego co słyszałam to niedługo będzie ordynatorem), więc to daje mi jakieś poczucie bezpieczeństwa... a tak poza tym facet jest konkretny i fachowy

Co do kremów, balsamów, oliwek.... zacznij od specjalnej serii z Rossmana. Na pewno jej nie przegapisz... Jest tam płyn pod prysznic, oliwka, balsam, krem do stóp i nóg, krem do biustu.... Mi się sprwadza super.... Jak sie posmaruję to jeszcze kilkanaście godzin później czuję jakbym dopiero co nasyciła moją skórę No i jest jeszcze jedna zaleta... nie rujnuje kieszeni
__________________
12.02.2009 Julcia

01.11.2005 Jasio

97-90-86-85-81-82-78-74-72,5-66
Nightingle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-26, 10:13   #12
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Seeker i jej dwie kreski:)

A ja za badania krwi,moczu, poziom cukru i WR zapłaciłam 40 zł prywatnie!!! grupy nie robiłam bo jestem dawcą i mam oznaczoną grupę krwi
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 10:29   #13
Nightingle
Raczkowanie
 
Avatar Nightingle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: gdzieś na Pomorzu
Wiadomości: 398
GG do Nightingle
Dot.: Seeker i jej dwie kreski:)

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
A ja za badania krwi,moczu, poziom cukru i WR zapłaciłam 40 zł prywatnie!!! grupy nie robiłam bo jestem dawcą i mam oznaczoną grupę krwi

No u mne oprócz tych badań były jeszcze na toksoplazmozę, różyczkę, WR....i dlatego wyszła mi aż taka kwota
__________________
12.02.2009 Julcia

01.11.2005 Jasio

97-90-86-85-81-82-78-74-72,5-66
Nightingle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 10:34   #14
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Seeker i jej dwie kreski:)

Cytat:
Napisane przez Nightingle Pokaż wiadomość
No u mne oprócz tych badań były jeszcze na toksoplazmozę, różyczkę, WR....i dlatego wyszła mi aż taka kwota

No, że na WR miałam to już pisałam zapomniałam właśnie tą toksoplazmozę dodać..
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:15.