Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-19, 21:44   #61
Agusia_pa2
Zadomowienie
 
Avatar Agusia_pa2
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 020
GG do Agusia_pa2
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Cytat:
Napisane przez Kjane Pokaż wiadomość
A jak u was z cukrem i ciśnieniem?
Cukier mam ok ale z ciśnieniem róznie.... też mam książeczkę i juz prawie zapełnioną bo dawno juz mierzę i mam czasami skoki....bardziej puls mnie niepokoi bo mam zawsze ok 100 a czasami ok 120 i dlatego od piątku biorę małe dawki bo pół tabletki Staveranu i zrobić jakiś jonogram...czyli badanie krwi na coś tam.... zobaczymy...
__________________
Moje skromne PAZURKI i BLOG PAZURKOWY

Moje ROBÓTKI RĘCZNE

WIKUSIA I JULCIA MOJE KRÓLEWNY






Agusia_pa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-19, 22:14   #62
Kjane
Zadomowienie
 
Avatar Kjane
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: KUTNO
Wiadomości: 1 834
Smile Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Cytat:
Napisane przez Caterin17 Pokaż wiadomość
i najwazniejsze ze moge dostac tutaj wszystkie skladniki, bo z tym bywa problem czasem, np nie wiem czy sa gdzies drozdze, a kolezanka mowila ze we wloszej jest maka z drozdzami od razu,
no nie bede miec smietanfixu ale bez tego tez chyba moze byc
Zamiast tego ubij śmietanę ze śnieżką - to prawie to samo i powinno wyjść

Cytat:
Napisane przez Agusia_pa2 Pokaż wiadomość
Cukier mam ok ale z ciśnieniem róznie.... też mam książeczkę i juz prawie zapełnioną bo dawno juz mierzę i mam czasami skoki....bardziej puls mnie niepokoi bo mam zawsze ok 100 a czasami ok 120 i dlatego od piątku biorę małe dawki bo pół tabletki Staveranu i zrobić jakiś jonogram...czyli badanie krwi na coś tam.... zobaczymy...
Mnie lekarz kazał jeszcze kupić witaminki z żelazem a to dlatego że wyniki krwi są niezbyt dobre - tzn grozi mi anemia
jONOGRAM?? nie wiem na czym polega to badanie.
A ten lek -Staveran to w jakim celu się go zażywa?

Idę spać - bo już troszkę późno się zrobiło
23.18 - i tak że do tej godzinki wytrzymałam hihi
Kjane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 09:31   #63
sybillla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 112
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

witam dziewczyny!!
U mnie od rana pada snieg wiatr ducha i jest zimno Super świeta się zapowiadają.


Mam pytanie któraś z was zamieściła tu przepis na babkę która zawsze się udaje mogę prosić o przypomnienie?

ZAPOMINALSKA
sybillla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 09:44   #64
kmat
Rozeznanie
 
Avatar kmat
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 984
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

U mnie tez bialo za oknami

Dziewczyny jak przygotowania do swiat? Macie moze jakies fajne pomysly na przystawki na sniadanie wielkanocne, ja oprocz tradycyjnie wedlin planuje zrobic pomidorki koktajlowe nadziewane masa jajeczna oraz szynke ze szparagami w sosie chrzanowym w galarecie.
Moze podpowiecie jakies fajne pozycje do menu

sybilla byla babka, nei pamietam kto zamieszczal poszukaj moze na starym watku
kmat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 09:44   #65
czarnamonia
Raczkowanie
 
Avatar czarnamonia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Rosnowo k. Koszalina
Wiadomości: 78
GG do czarnamonia
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

hej dziewczyny ! choinki już ubrane?

Agusia ta kurka jest świetna

Martucca witaj

Kasia ZG fajny brzusio


Monia możesz zmienić mi wagę na 92,5, bo dawno nie zmienaliśmy wagi a wysyłałam Ci na pw i wpisz Michał choć do końca jeszcze nie jesteśmy pewni

Wczoraj byłam u gina, mały w końcu się przekręcił od razu jestem spokojniejsza.
pytałam się również o te zwolnienia 2 tygodnie przed porodem - gin powiedział, że nikt nie ma prawa nam zabrać wcześniej z macierzyńskiego bez naszej zgody. Powiedział również, że ZUS namawialekarzy by nie dawali zwolnień dwa tygodnie przed terminem porodu i stwierdził, że jego to nie dotyczy i żebym się tym nie zamartwała.
__________________
Start 85 kg (27 x 09)
81,1 kg po I fazie
teraz 80,8 kg
CEL 65kg
czarnamonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 10:14   #66
BRAXA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 769
GG do BRAXA
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Witam.
Wczoraj byłam u gin i wszytko w porządku ,maluszek waży 1500 gr wiec mam juz co nosić
Moja gin wogole nie bieże pod uwage termin z usg u Was tez tak jest ,odpowiedzcie.
U mnie cisnienie niski a cukier nie wiem nie badałam narazie
BRAXA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 10:18   #67
beatryczka
Raczkowanie
 
Avatar beatryczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 222
GG do beatryczka
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

a mnie lekarz powiedział, że jak teraz pojde na zwolnienie od ginekologa, to tuz przed porodem mam przyjsc do niego po zwolnienie (lekarza pierwszego kontaktu) żeby przerwać tamto. Powiedział, że tak się robi zeby ZUS nie wliczył mi zwolnienia od gin do macierzyńskiego.
Niestety nie skonsultowałam tego jeszcze z moją gin (w koncu m.in jest tez od tego specjalistką), ale przyznam ze jest w tym jakas logika...
beatryczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-20, 10:43   #68
karolakep
Zadomowienie
 
Avatar karolakep
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 231
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

hej dziewczyny
u mnie po staremu, musze lezec w przeciwnym razie boli dół brzucha (podczas chodzenia, zmiany pozycji), krocze... do wc ide zolwim krokiem... nie jest super ale coz zrobic, strasznie bola mnie kosci od lezenia moj maz teraz pracuje, robi zakupy, gotuje, sprzata... dobrze ze na swieta przyjedzie moja mama...

pozdrawiam wszystkie bez wyjatku, nie rozpisuje sie bo musze klasc sie spowrotem pa
__________________

karolakep jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 12:07   #69
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

a mnie jakoś taki melancholijny nastrój... jakoś tak mi smutno i nie wiem dlaczego... do tego nie za dobrze się czuję - bo jak siedze to mnie mały kopie bo mu chyba mało miejsca, jak leżę to nic robić nie mogę i plecy mnie bolą wczoraj odpadłam o 22 bo tak bolała mnie głowa że masakra... i ten śnieg... jak dziś topić marzanne w takie zaspy?
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 12:08   #70
coco latte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: lublin/londyn
Wiadomości: 191
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

kjane no ja mam problem z cukrem... bylam dzis u drugiego lekarza ze szpitala.. jutro robie obciazenie 75g i badanie po dwoch godz i jezeli bedzie tak wysoki to szpital....tragedia nie wyobrazam sobie spedzic dwoch miesiecy w szpitalu... kto wszystko naszykuje dla malenstwa, pokupuje... jestem zalamana... juz wole w domu lezec...

coco latte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 12:17   #71
sybillla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 112
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

cocolatte nie martw się wszystko będzie dobrze moja koleżanka też miała nienajlepsze wyniki po 50 gr glukozy trzymała diete i na 75 jej idealnie wyszło więc bądź dobrej myśli trzymam kciuki

Ja władnie skończyłam myć lodówke i muszę się jeszcze za łazienkę zabrać tylko nie wiem skąd energie brać wstałam dziś przed 10 a i tak jestem jakaś ocieżała :/ sama nie wiem może to przez pogode?

buziaki
sybillla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-20, 13:01   #72
pomponik84
Raczkowanie
 
Avatar pomponik84
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 306
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

dziewczyny mnie wczoraj zaczał bolec brzuch jak na okres...musiałam odrazu sie położyc i zasnełam, obudziłam sie dopiero rano bez bółu. Nie był to jakis bardzo silny bół ale bardzo mnie zaniepokoił. Miałyscie taki rodzaj bólu??
pomponik84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 13:09   #73
BRAXA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 769
GG do BRAXA
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Mnie sie zdażaja takie bóle i moja gin mówi że wtedy trzeba sie położyć odpocząć i powinno przestać boleć

Monia ja mam podobnie jakaś smutna jestemi dzisiaj znowu czuje się fatalnie ,wczoraj bylo oki a dzisiaj znowu lipa
BRAXA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 13:16   #74
pomponik84
Raczkowanie
 
Avatar pomponik84
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 306
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Dzieki Braxiu Troche mnie uspokoiłas. Buziaki

Dziewczyny czytałam ze nie powinno sie juz podrózowac po 31 tyg. Cała moja rodzinka wybiera sie na swieta ponad 300 km od mojego miasta a ja planuje zostac, bo troszke sie boje taki kawal jechac...jeszcze po tych naszych cudnych drogach.Do tego jeszcze te wczorjasze bóle. Co Wy na to?
pomponik84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 13:29   #75
jelonka
Raczkowanie
 
Avatar jelonka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 140
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

pomponik - a gdzie to czytałaś, kto to pisał? Bo różni ludzie różne rzeczy piszą, jak pytam mojego ginekologa to robi wielkie oczy i dziwi się, gdy go pytam, czy coś np. mogę zjeść (nie napiszę co, bo wiele razy pisałyście, że wykluczone, a on twierdzi, że można). Też zapytałam, czy moge daleko jeździć, zdziwiony powiedział, że nie widzi żadnych powodów, dlaczego nie, więc tydzień temu (33 tc) jechaliśmy ponad 300 km, do Warszawy. Tylko mówił, żeby z 2 razy zrobić postój i rozruszać się ( zrobiliśmy 1 - na siku, z powrotem wcale...). Czułam się rewelacyjnie, a drogi różne. Jeśli możesz, spytaj lekarza, będziesz sama w domu siedzieć, jeśli nie musisz?
jelonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 13:36   #76
BRAXA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 769
GG do BRAXA
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Pomponik zgadzam się z Jelonka ,nie ma przeciwwskazan do podróży ,ty musisz stwierdzić czy dasz rade i jak sie czujesz
Końcem kwietnia wybieram się na tergi do Poznania i gin mnie troche nastraszył że przz ta podróż moge wczesniej urodzić ,ale ona cały czas mi jakies wizje pesymistyczne przedstawia, wieć jak tylko bede się dobrze czuła to wybieram sie na te targi tylko meza musze jeszcze przekonać ,bo sama autem się wybieram
BRAXA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 13:39   #77
Mrowkasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 375
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Ja też się wybieram na świeta do teściów, ponad 300 km i zobaczę jak to będzie. Chyba bardziej się stresuje tą atmosferą bo tam zawsze nie ciekawie.
Wesołych Świąt, zaraz wyjazd,
__________________
http://www.suwaczki.com/ostatnikrok/hchylhb8jopsmdvr.html
Mrowkasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 13:43   #78
pomponik84
Raczkowanie
 
Avatar pomponik84
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 306
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Wyczytałam to w mojej ksiązce "Ciaza i poród". Tez do konca nie ufam poradnikom dlatego pisze do Was Tez mysle zadzwonic do gina. Najgorsze jest to ze mnie ogólne mecza podróże, dlatego sie zastanawiam ja to bedzie teraz
pomponik84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 13:48   #79
jelonka
Raczkowanie
 
Avatar jelonka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 140
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Mam pytanie któraś z was zamieściła tu przepis na babkę która zawsze się udaje mogę prosić o przypomnienie?

ZAPOMINALSKA [/quote]

Ja czekam na taki przepis, który obiecała pusiula, bo chyba go nie było (tzn 3 razy czytałam od czasu obiecania i raczej na pewno nie było). O ten ci chodzi?



quote=malami112;6946858]Melduję się w II części naszego wątku
Ja od kilku dni jestem mam doła Dzisiaj jeszcze się załamałam po odebraniu wyników wymazu z pochwy, okazało się, że mam paciorkowca streptococcus agalactiae B.
Martwi mnie to bo się naczytałam na necie horrorów na temat tego paciorkowca. Boję się o maluszka W każdym bądź razie lekarz mi powiedział, że każda kobieta w ciąży po 32 tyg. powinna zrobić wymaz z pochwy ponieważ ten paciorkowiec nie zostanie wykryty w posiewie moczu ani w badaniu ogólnym moczu. A nieleczony jest bardzo groźny dla noworodka. Zresztą poczytajcie na necie o nim. Acha i powiedział mi też, że z paciorkowców jest najczęściej spotykanym typem u kobiet ciężarnych.
Wkleję wam tu linka na temat tego paciorkowca:
http://www.infekcje.com.pl/linkowanie.php?gdzie=pato5[/quote]


malami - pewnie leżysz, współczuję tego paciorkowca, lekarz mi mówił, że bardzo rzadko się zdarza, że tez musiałaś trafić! Ja będę miała badanie za tydzień, w związku z tym mam pytanie - pobiera się wymaz z pochwy, czyli podobne badanie do cytologii czy jakoś inaczej to wygląda? Zawsze lubię wiedzieć, co mnie czeka!! Pozdrawiam i trzymaj się!


Przepraszam, nie umiem tak wpisać, żeby przejrzyście cytowało, gdy chcę 2 cytaty lub fragment, dlatego tak nieprzejrzyście...

Pomponik - niby więc poradnik, nie jakieś mądrości anonima z internetu. Zobacz, jak się będziesz czuła, bo jak masz się jeszcze umęczyć...

Edytowane przez jelonka
Czas edycji: 2008-03-20 o 13:52 Powód: dopisek
jelonka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-20, 14:40   #80
malami112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: opolskie/Brzeg
Wiadomości: 198
GG do malami112 Send a message via Skype™ to malami112
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Jelonka wymaz z pochwy robi się tak samo jak cytologię (to znaczy wrażenie było takie same) Mój ginek jest bardzo delikatny więc nie czułam nic jak mi robił cytologię i jak mi robił wymaz też. Zresztą po jego wizytach nigdy nie czuję się jakoś niekomfortowo jak to opisują czasami moje koleżanki po wizycie i ginka.


Co do podróżowania w ciąży to ja nadal autem jeżdżę i lekarz mi nie zabronił, powiedział, że tak jeszcze dwa tygodnie i mam dać sobie spokój (obecnie to mój 34 tydzień). Brzuszek mi nie przeszkadza, więc czemu mam nie jeździć. Chociaż teraz to już całymi dniami leżę w łóżku więc coraz rzadziej wsiadam do auta. Ale jeszcze dwa tygodnie temu (był to 32 tc) jechałam do Wrocławia (mam tam 70 km w jedną stronę). Więc skoro ktoś się dobrze czuje to widocznie nie ma przeciwwskazań do jazdy ani nawet do kierowania

Ktoś pisał o glukozie. To nie jest tak, że jak druga próba wyjdzie źle to zamykają w szpitalu. Moja szwagierka miała cukrzycę i jeździła raz w miesiącu do szpitala na 1 całą dobę. Wychodziły w sumie 2 bo zanim ją przyjęli a potem wypisali to spędzała tam więcej niż 24 godziny.
__________________

malami112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 14:54   #81
coco latte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: lublin/londyn
Wiadomości: 191
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

no u mnie to juz trzecie badanie bedzie... po diecie wynik skoczyl mi na 195... i tak wysokie niestety leczy sie w szpitalu... ale jutro mam 75g i po dwoch odczyt.. no zobaczymy...
coco latte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 15:10   #82
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Braxa mi z USG wyszedl termin o tydzien wczesniej, ale lekarz powiedzial ze nie zmienia mi terminu, niech zostanie tak jak jest, zobaczymy co wyjdzie jak pojde na USG w 32 tygodniu, to bedzie juz moje ostatnie i trzecie tak w ogole.
Co do podrozowania to jesli czujesz sie ok, i nie masz ciazy z problemami, i zmniejszonej szyjki albo rozwarcia mozna podrozowac tak do 300km spokojnie i oczywiscie z 2 postojami zeby nogi rozprostowac i krazenie poprawic.

Ja zrobilam wczoraj sobie wielka mafine, bo akurat mialam skladniki w domu, a nie mialam formek na mafiny wiec zrobilam z tego jedno ciasto.
Tu jest przepis jakby ktos chcial cos prostego kiedys, tylko ja skladniki wzielam razy dwa i to wychodzi tak na foremke keksowa,czyli nieduza prostokatna

http://www.gotowanie.wkl.pl/przepis....20375&offset=0

aha i jeszcze ja starlam do tego pol korzenia imbiru zeby mialo taki smaczek fajny
__________________
https://getthefocus.net/
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 17:18   #83
pomponik84
Raczkowanie
 
Avatar pomponik84
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 306
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Caterin17 skorzystałam z tego przepisu.składników dalam podwójnie jak Ty ... tylko ze ja nie miałam małej foremki tylko duzą brytfanke i wyszło cieniutkie ciasto. Ale jak to wiadomo - kobieta w ciazy ma najlepsze pomysły kulinarne przekroiłam ciasto na pól, jedną czesc wysmarowałam waniliowym budyniem a drugą czescia ciasta przykryłam drugą... taka kanapka czekam az przestygnie
pomponik84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 17:27   #84
Martucca
Rozeznanie
 
Avatar Martucca
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Aarhus, Dania
Wiadomości: 623
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Dzien dobry mamusie

Mam prosbe: podajcie mi jakies wyprobowane sposoby na zgage, bo ja juz nie wiem co robic To czy ona sie pojawia czy nie zupelnie nie ma zwiazku z tym co zjadlam

Jesli moge cos od siebie dodac w sprawie TP wg usg- termin mozna ustalic bardzo dokladnie na podstawie usg ok. 10-12 tygodnia (bazujac na wielkosci dziecka), ew. ok. 20 (mierzac dlugosc kosci udowej). Tak ustalony termin jest o wiele pewniejszy niz OM. Pozniej juz sie go oszacowac nie da, bo czesc dzieci rosnie szybciej, czesc wolniej; jedne sa wieksze, inne mniejsze
Martucca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 17:47   #85
Madziejka*
Raczkowanie
 
Avatar Madziejka*
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 326
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Czy ja też mogę dołączyć? Termin mam na 9 -go maja i czekamy na córeczkę Hanię
Madziejka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 17:53   #86
Madziejka*
Raczkowanie
 
Avatar Madziejka*
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 326
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Cytat:
Napisane przez malami112 Pokaż wiadomość
Melduję się w II części naszego wątku
Ja od kilku dni jestem mam doła Dzisiaj jeszcze się załamałam po odebraniu wyników wymazu z pochwy, okazało się, że mam paciorkowca streptococcus agalactiae B.
Martwi mnie to bo się naczytałam na necie horrorów na temat tego paciorkowca. Boję się o maluszka W każdym bądź razie lekarz mi powiedział, że każda kobieta w ciąży po 32 tyg. powinna zrobić wymaz z pochwy ponieważ ten paciorkowiec nie zostanie wykryty w posiewie moczu ani w badaniu ogólnym moczu. A nieleczony jest bardzo groźny dla noworodka. Zresztą poczytajcie na necie o nim. Acha i powiedział mi też, że z paciorkowców jest najczęściej spotykanym typem u kobiet ciężarnych.
Wkleję wam tu linka na temat tego paciorkowca:
http://www.infekcje.com.pl/linkowanie.php?gdzie=pato5

Z tego co pamiętam moja ginka mówiła mi, że często ten paciorkowiec wychodzi w ciąży ale jego leczenie nic nie daje i tak naprawdę ważne jest badanie na paciorkowca przed samym porodem. Wtedy podaje się w szpitalu lekarstwa matce i dziecku.
Madziejka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 17:58   #87
pomponik84
Raczkowanie
 
Avatar pomponik84
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 306
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Witaj Madziejko w gronie brzuchatych mamusiek
pomponik84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 18:01   #88
Martucca
Rozeznanie
 
Avatar Martucca
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Aarhus, Dania
Wiadomości: 623
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Witaj Madziejko Tez jestem tutaj zupelnie nowa, a termin mam dokladnie miesiac pozniej niz ty: na 9 czerwca
Martucca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 18:24   #89
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Cytat:
Napisane przez Martucca Pokaż wiadomość
Dzien dobry mamusie

Mam prosbe: podajcie mi jakies wyprobowane sposoby na zgage, bo ja juz nie wiem co robic To czy ona sie pojawia czy nie zupelnie nie ma zwiazku z tym co zjadlam

Jesli moge cos od siebie dodac w sprawie TP wg usg- termin mozna ustalic bardzo dokladnie na podstawie usg ok. 10-12 tygodnia (bazujac na wielkosci dziecka), ew. ok. 20 (mierzac dlugosc kosci udowej). Tak ustalony termin jest o wiele pewniejszy niz OM. Pozniej juz sie go oszacowac nie da, bo czesc dzieci rosnie szybciej, czesc wolniej; jedne sa wieksze, inne mniejsze

Mój lekarz na zgagę zalecil siemię lniane(gęsty kisielek) ale ja nie stosowalam wiec nie wiem czy pomaga. Ja zgagę mam od samego poczatku ciąży i pomaga mi mleko.Pomaga natychmiast, tylko szkoda, że nie na długo.
Co do terminu porodu to slyszałam dokladnie to samo, że najdokładniejsze jest określenie gdy dzidziuś jest jeszcze malutki(ok 10 tygodnia) wtedy dzieci wszystkie mają podobne rozmiary, w pozniejszych tygodniach już coraz wieksze rozbiezności są.
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 18:25   #90
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Majowo-czerwcowe Mamusie 2008 - część II

Cytat:
Napisane przez Madziejka* Pokaż wiadomość
Czy ja też mogę dołączyć? Termin mam na 9 -go maja i czekamy na córeczkę Hanię

Witamy nowa mamusie
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:07.