ciucholandy a sprzedaż na allegro :) pytania, wątpliwości :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-24, 22:01   #31
sabi
Zadomowienie
 
Avatar sabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 399
GG do sabi
Dot.: ciucholandy a sprzedaż na allegro :) pytania, wątpliwości :)

Cytat:
Napisane przez aniser Pokaż wiadomość
no niestety...mialam watpliwa przyjemnosc otrzymac ostatnio zakupiona tuniczke,przesiaknieta po prostu zapachem dymu tytoniowego. A ze w moim domu sie nie pali to szok po wyciagnieciu jej z paczki byl naprawde olbrzymi...
Też mi się to zdarzyło, raz w przypadku rzeczy używanej, a raz nowej, z metką - wtedy mnie oświeciło, że paczka z ubraniem mogła zaśmierdnąć w transporcie. Paczki woził samochodem pracownik poczty, czuć go było tytoniem na kilometr, no i oczywiście palił w samochodzie! Chyba więc nie zawsze śmierdzące papierosami ubrania muszą być winą sprzedawcy...
__________________
Hold me now
I'm six feet from the edge and I'm thinking
That maybe six feet
Ain't so far down
sabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 00:27   #32
SaMa
Zadomowienie
 
Avatar SaMa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 205
Dot.: ciucholandy a sprzedaż na allegro :) pytania, wątpliwości :)

Cytat:
Napisane przez candace1 Pokaż wiadomość
Nie zawsze tak jest jak piszesz.

W usa np. są outlety VS i tam nie ma papierowych metek a metki te "wszywki" są przecięte...

A ciuchy nowe

Także to nie jest takie proste...
nie tylko w outletach VS nie dostaniesz ciuszka z papierową metką; zamawiając rzeczy prosto z ich katalogów owych metek również nie ma .


ja się takową sprzedażą nie zajmuję, ale gdybym miała coś, co było używane chociaż raz, nie wystawiłabym tego jako "nowe". napisałabym, że założone raz, dwa/trzy razy i tyle. lepiej dokładnie coś opisać niż później mieć nieprzyjemności z kupującym.
warto też przed wysyłką używane rzeczy wyprać, no i wyprasować. od razu lepiej coś wygląda.
SaMa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 06:49   #33
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: ciucholandy a sprzedaż na allegro :) pytania, wątpliwości :)

Kupuję w lumpeksach dla siebie. Niemniej nie raz i nie dwa zdarzyło mi się, że albo kupiłam coś pochopnie albo bez mierzenia i potem w domu okazało się, ciuszek za duży albo nieładnie w nim wyglądam. Jestem krawcową więc sama zmniejszam, skraca i przerabiam - jeśli to ma sens bo nie zawsze. Wówczas sprzedaję na allegro.
Tak samo robię z moimi używanymi ciuszkami, które zalegają szafę.
Nie zgodzę się, że można poznać rzecz z lumpeksu po tym, że jest wymięta lub ma specyficzny zapach. Zawsze piorę ciuszki z lumpa zaraz po zakupie a jeśli wystawiam na allegro to je prasuję (w sumie wszystko prasuję - taka moja mania ) Aukcja ma zachęcać do zakupu a ciuszek musi być dobrze opisany i wyglądać estetycznie.
Czasem coś się zarobi ale czasem też sama "dopłacałam" do tego interesu. Z tym, że nie żyję z wystawiania aukcji i jest to sporadyczna sprzedaż.
Lubię zakupy w lumpie choć ceny w moim ulubionym są naprawdę wysokie ale jednak zawsze trochę niższe niż w sklepie lub na bazarku.

PS. Często kupuje ciuszek w lumpku nowy z metką, ale do prania ją oczywiście odcinam. Wówczas jeśli sprzedawałabym to na allegro to piszę nowy bez papierowej metki. Zresztą tak samo z ciuchami zakupionymi w "normalnym" sklepie - zaraz odcinam metki i wyrzucam a jeśli potem miałabym sprzedać to też piszę że nowy z papierową metką.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.