Mały pokoik jakie kolory? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-09, 10:12   #1
Garfield22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4

Mały pokoik jakie kolory?


Mam pokój ok 3,5 na 4,5 w pokoju jest łozko o trochę ciemniejszych kolorach niż to: http://szablony.freeware.info.pl/background.html
szafy są szare (ikea.com/pl/pl/catalog/products/70180427/) polki jasniejsze od zdjecie a zamykania szafek trochę ciemniejsze
okno w pokoju jest na wprost dzwi
Dodam że kolor w pokoju jaki mi się podoba to czerwony z jasniejszymi dodatkami a co wy powiecie na ten temat? jakies propozycje?

Edytowane przez Garfield22
Czas edycji: 2014-09-29 o 13:03
Garfield22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 09:57   #2
santi chanel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: London
Wiadomości: 42
Dot.: Mały pokoik jakie kolory?

Cytat:
Napisane przez Garfield22 Pokaż wiadomość
Mam pokój ok 3,5 na 4,5 w pokoju jest łozko o trochę ciemniejszych kolorach niż to: http://sprzedajemy.pl/lozko-jednooso...-gratis,929661
szafy są szare (http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70180427/) polki jasniejsze od zdjecie a zamykania szafek trochę ciemniejsze
okno w pokoju jest na wprost dzwi
Dodam że kolor w pokoju jaki mi się podoba to czerwony z jasniejszymi dodatkami a co wy powiecie na ten temat? jakies propozycje?
masz fantazję , w czerwonym pokoju to chyba szlag by mnie trafił w 5 sekund , proponuję jaśniutki szary tak o jakiś ton czy dwa jaśniejszy od szafy a do tego biały sufit i powinno być w miarę jasno i przestronnie jak na taki metraż, w czerwieni obawiam się że dostaniesz klaustrofobii
santi chanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 11:00   #3
altai
Rozeznanie
 
Avatar altai
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kioto
Wiadomości: 745
Dot.: Mały pokoik jakie kolory?

W niewielkim pomieszczeniu najlepiej wybrać barwy jasne, ciepłe, pastelowe, które odbijają światło słoneczne.

Zaś barwy ciemne na małej przestrzeni pochłaniają światło, tym samym negatywnie wpływają na percepcję przestrzeni.
__________________
Niczego nie należy pozostawiać przypadkowi. Niczego nie pomijać. Należy uwzględniać sprzeczne informacje. Nie spieszyć się z wyciąganiem wniosków.
altai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 12:06   #4
patinka90
Raczkowanie
 
Avatar patinka90
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Szczyrk
Wiadomości: 50
Dot.: Mały pokoik jakie kolory?

czesc dziewczyny jestem tu nowa i zabardzo nie wiem jak sie jeszcze tu poruszac ale mam nadzieje ze szybko sie odnajde ten temat wlasnie mnie zainteresowal bo tez jestem na etapie remontu i wyborze koloru na sciany i tez mam niestety mały pokoj wiec zawsze czeba bardziej kobinowac zeby go niezagracic i nie pomniejszyc dodatkowo. ja wpadlam na pomysl zrobienia pokoju w stylu afrykanskim i sciany chce sobie zrobic w kolorze ala kawa latte co wy na to? a dodatki w ciemnych brazach i bordo. co myslicie o takiej kolorystyce, macie jakies inne pomysły?
patinka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 20:57   #5
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Mały pokoik jakie kolory?

Cytat:
Napisane przez patinka90 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny jestem tu nowa i zabardzo nie wiem jak sie jeszcze tu poruszac ale mam nadzieje ze szybko sie odnajde ten temat wlasnie mnie zainteresowal bo tez jestem na etapie remontu i wyborze koloru na sciany i tez mam niestety mały pokoj wiec zawsze czeba bardziej kobinowac zeby go niezagracic i nie pomniejszyc dodatkowo. ja wpadlam na pomysl zrobienia pokoju w stylu afrykanskim i sciany chce sobie zrobic w kolorze ala kawa latte co wy na to? a dodatki w ciemnych brazach i bordo. co myslicie o takiej kolorystyce, macie jakies inne pomysły?
Klimat afrykański z ciepłymi, nasyconymi żółciami, pomarańczami, brązami czy czerwieniami nie będzie przestronniejszy.
Barwy ciepłe pomniejszają wnętrza, a chłodne oddalają optycznie ściany, więc albo chcesz mieć pokój optycznie mniejszy i mocno nawiązujący do afrykańskich klimatów, albo pokój przestronniejszy, z oddechem i wówczas możesz tylko w pojedynczych elementach nawiązać do klimatu afryki.
Mnie osobiście ciepłe barwy w dużej ilości przytłaczają i szybko męczą, dlatego mogłoby to być dla mnie wnętrze, które odwiedzam na chwilę, a później wracam do swoich chłodniejszych klimatów. Ale co kto lubi, jeśli tobie odpowiada taki klimat, to zrób klimatyczny pokój pełen motywów afro
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 06:15   #6
Jagonis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 26
Dot.: Mały pokoik jakie kolory?

Niedawno widziałem na jakimś forum pokoik z fototapetą małej wąskiej uliczki, coś w tym guście
http://fototapeta24.pl/getMediaData.php?id=37500100
http://fototapeta24.pl/getMediaData.php?id=43067685

Efekt był niezły - optyczne powiększenie pokoju.
Jagonis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 09:17   #7
patinka90
Raczkowanie
 
Avatar patinka90
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Szczyrk
Wiadomości: 50
Dot.: Mały pokoik jakie kolory?

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Klimat afrykański z ciepłymi, nasyconymi żółciami, pomarańczami, brązami czy czerwieniami nie będzie przestronniejszy.
Barwy ciepłe pomniejszają wnętrza, a chłodne oddalają optycznie ściany, więc albo chcesz mieć pokój optycznie mniejszy i mocno nawiązujący do afrykańskich klimatów, albo pokój przestronniejszy, z oddechem i wówczas możesz tylko w pojedynczych elementach nawiązać do klimatu afryki.
Mnie osobiście ciepłe barwy w dużej ilości przytłaczają i szybko męczą, dlatego mogłoby to być dla mnie wnętrze, które odwiedzam na chwilę, a później wracam do swoich chłodniejszych klimatów. Ale co kto lubi, jeśli tobie odpowiada taki klimat, to zrób klimatyczny pokój pełen motywów afro
Dziekuje Elfia za odpowiedz powiem Ci ze dlatego mysle tez o ciepłych kolorach bo ogolnie mam zimny pokoj i nadodatek mialam kiedys juz pokoj pomalowany na zimny kolor i bylo tam strasznie przytłaczajaco;/ ale odcienie zółci i pomaranczu mi odpowiadaja

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Jagonis Pokaż wiadomość
Niedawno widziałem na jakimś forum pokoik z fototapetą małej wąskiej uliczki, coś w tym guście
http://fototapeta24.pl/getMediaData.php?id=37500100
http://fototapeta24.pl/getMediaData.php?id=43067685

Efekt był niezły - optyczne powiększenie pokoju.
fototapety bardzo ładne ale i tak sie mi wydaje ze one by były fajne jednak do wiekszego pomieszczenia albo inna fototapeta bardziej przeszczena chociaz ja zdecydowanie wolala bym pokobinowac z lustrem i kolorami
patinka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-19, 11:02   #8
KroofkaNeonoofka
Zadomowienie
 
Avatar KroofkaNeonoofka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 051
Dot.: Mały pokoik jakie kolory?

Ja jak byłam nastolatką wymyśliłam sobie czerwony pokój. To była tapeta, ale nie taka bardzo intensywna. Pokój był mały. Rodzice natomiast salon pomalowali na pomarańczowo. Powiem Ci, że wszyscy w rodzinie mamy teraz awersje do tych dwóch kolorów (we wnętrzach). No nie mogę na to patrzeć Więc rozważ taką opcje, że jak przesadzisz, to Twoje ulubione kolory mogą stać się znienawidzone. Ja bym na przykład rozważyła czerwień tylko na jednej ścianie. Nie wiem natomiast co na pozostałe. Najładniej komponowała by się chyba szarość, tyle że szarość jest chłodna. Może kość słoniowa? Wtedy dodatki w kolorze czerwieni, pomarańczy i ecru. Pokój będzie ciepły i przytulny, a jednocześnie jasny.
Nie musisz wcale zmierzać w kierunku Afryki, mogą to być chiny, choć najlepiej, nie nadawaj pokojowi żadnego szczególnego klimatu. Niech będzie po prostu w Twoim stylu. Jeśli jednak lubisz takie orientalne dodatki. To niech będą one jedynie akcentem, który nada charakter, ale nie zdominuje wnętrza np. afrykańska rzeźba + jakiś obrazek w klimacie + jakiś jeden jeszcze drobiazg i to wszystko .
__________________
Szukasz fotografa noworodkowego w Warszawie? Zapraszam na moją stronę:
www.magdaskrzypczak.com
KroofkaNeonoofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 11:10   #9
patinka90
Raczkowanie
 
Avatar patinka90
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Szczyrk
Wiadomości: 50
Dot.: Mały pokoik jakie kolory?

Cytat:
Napisane przez KroofkaNeonoofka Pokaż wiadomość
Ja jak byłam nastolatką wymyśliłam sobie czerwony pokój. To była tapeta, ale nie taka bardzo intensywna. Pokój był mały. Rodzice natomiast salon pomalowali na pomarańczowo. Powiem Ci, że wszyscy w rodzinie mamy teraz awersje do tych dwóch kolorów (we wnętrzach). No nie mogę na to patrzeć Więc rozważ taką opcje, że jak przesadzisz, to Twoje ulubione kolory mogą stać się znienawidzone. Ja bym na przykład rozważyła czerwień tylko na jednej ścianie. Nie wiem natomiast co na pozostałe. Najładniej komponowała by się chyba szarość, tyle że szarość jest chłodna. Może kość słoniowa? Wtedy dodatki w kolorze czerwieni, pomarańczy i ecru. Pokój będzie ciepły i przytulny, a jednocześnie jasny.
Nie musisz wcale zmierzać w kierunku Afryki, mogą to być chiny, choć najlepiej, nie nadawaj pokojowi żadnego szczególnego klimatu. Niech będzie po prostu w Twoim stylu. Jeśli jednak lubisz takie orientalne dodatki. To niech będą one jedynie akcentem, który nada charakter, ale nie zdominuje wnętrza np. afrykańska rzeźba + jakiś obrazek w klimacie + jakiś jeden jeszcze drobiazg i to wszystko .
czesc KroofkaNeonoofka czerwien i pomarancz mi sie podoba ale tak jak mowilas tylko na jednej scianie, bo jak ty mam awersje do niebieskiego ja wogole mialam koncepcie zrobienia pokoju w kolorze cos ala kawa latte i dodatki wlasnie w mocniejszym akcencie np zasłony i tam pare dodatkow typu ramki i pare figurek ale tak jak mowisz delikatnie zeby nie przedobrzyc,bo nie lubie takiego przepychu musi byc wnim tak przeszczenie, co myslisz o takim rozwiazaniu?
patinka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 23:50   #10
KroofkaNeonoofka
Zadomowienie
 
Avatar KroofkaNeonoofka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 051
Dot.: Mały pokoik jakie kolory?

Nie napisałam, że mam awersje do niebieskiego
Połączenie caffe latte z czerwienią? Jestem na tak. Tylko wybierz jasny, ciepły beż (jego odcieni jest naprawdę wiele), a nie brudny i ziemisty. Jeśli ściany zrobisz tylko beżowe w szybki, tani i prosty sposób będziesz mogła za jakiś czas odmienić pokój, zmieniając jedynie kolor dodatków. Beż to bardzo dobra baza Kilka inspiracji (kolorystycznych):
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (38,3 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (35,4 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (39,7 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (38,0 KB, 2 załadowań)
__________________
Szukasz fotografa noworodkowego w Warszawie? Zapraszam na moją stronę:
www.magdaskrzypczak.com
KroofkaNeonoofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 12:36   #11
patinka90
Raczkowanie
 
Avatar patinka90
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Szczyrk
Wiadomości: 50
Dot.: Mały pokoik jakie kolory?

Cytat:
Napisane przez KroofkaNeonoofka Pokaż wiadomość
Nie napisałam, że mam awersje do niebieskiego
Połączenie caffe latte z czerwienią? Jestem na tak. Tylko wybierz jasny, ciepły beż (jego odcieni jest naprawdę wiele), a nie brudny i ziemisty. Jeśli ściany zrobisz tylko beżowe w szybki, tani i prosty sposób będziesz mogła za jakiś czas odmienić pokój, zmieniając jedynie kolor dodatków. Beż to bardzo dobra baza Kilka inspiracji (kolorystycznych):
sorrki z tym niebieskim zle to ujelam zeczywiscie ten bez to niezła baza ale zapomnialam ci dodac ze mam jasne meble podchodzace w bez, wiec w tym momencie zleja sie ze scianami. wiec dlatego myslalam o ciemniejszych troszke scianach niz meble i dotego zywe dodatki zeby nie bylo mdlo.
patinka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:33.