..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::.. - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-06, 19:44   #3271
BjutifulGerl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 251
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Cytat:
Napisane przez paprak Pokaż wiadomość
ninaad no jak milo poczytac i reguly sobie przypomniec

Ja sie musze pozalic, ze kompletnie nie SBowo bede musiala jesc. I na dodatek nie mam kompletnie pomyslu co. Od blisko 4 lat SB i teraz nie wiem co jesc zeby bylo lekkostrawnie. Pomozcie dziewczyny bo na antybiotyku jestem. Mam kamien i nie wiem co jesc zeby nie meczyc pecherzyka zolciowego Dzis juz nie sisuam zyletkami i krwia i plecy juz troche odpuscily ale martwi mnie zeby nie dostac ataku. Radzcie kochane co lekkostrawnego moge wrzucic na ruszt Moze kasza gryczana i kefir chudy? Narazie mam za soba zupki chinskie i budyn
wiem jak kamien na woreczku potrafi bolec.. ja już się go pozbyłam laparoskopem i nie wiem juz co to ból.. ale na twoje pytanie odpowiem ci ze jak kamień daje sie we znaki to cokolwiek zjesz to bedzie szalał.. a ból gorszy od porodu... idz na laparoskopie... usuniesz go i po sprawie
__________________

BjutifulGerl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 19:47   #3272
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Cytat:
Napisane przez paprak Pokaż wiadomość
ninaad no jak milo poczytac i reguly sobie przypomniec
hehe- ja zasady pamiętam, ale sama średnio się do nich stosuję
Ja sie musze pozalic, ze kompletnie nie SBowo bede musiala jesc. I na dodatek nie mam kompletnie pomyslu co. Od blisko 4 lat SB i teraz nie wiem co jesc zeby bylo lekkostrawnie. Pomozcie dziewczyny bo na antybiotyku jestem. Mam kamien i nie wiem co jesc zeby nie meczyc pecherzyka zolciowego Dzis juz nie sisuam zyletkami i krwia i plecy juz troche odpuscily ale martwi mnie zeby nie dostac ataku. Radzcie kochane co lekkostrawnego moge wrzucic na ruszt Moze kasza gryczana i kefir chudy? Narazie mam za soba zupki chinskie i budyn
ja Ci papraczku niestety nie poradzę, bo nie znam się na tym kompletnie, ale zupki chińskie to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 20:39   #3273
Dagmar
Raczkowanie
 
Avatar Dagmar
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 125
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

dzis minał drugi dzien SB.
I sniadanie-wiesniak z rzodkiewka,ogorkiem i pomidorem do tego garsc słonecznika,kawa
II sniadanie- jajecznica z pieczarkami
obiad-zapiekanka,brokuł,piers kurczaka,szynka,cebulka i ser zółty light
przekaska-jogurt naturalny z cynamonem i olekiem migdałowym
kolacja- troche wiesniaka z szynka i skusiłam sie na łyzke sałatki gyros
Jak ktos moze to prosze o skomentowanie mojego menu

Dziewczyny ,a Wy co jaki czas wchodzicie na wage i który wynik jest wiarygodniejszy?z rana czy wieczorem????
__________________
,,...zbyt otwarta i zbyt skryta,za delikatna, a czasem za silna... po prostu kobieta...,,


I faza - 05.01.2010
164/58kg

58....57,5...57....56....55....cel!!! 54
Dagmar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 20:55   #3274
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Cytat:
Napisane przez Dagmar Pokaż wiadomość
dzis minał drugi dzien SB.
I sniadanie-wiesniak z rzodkiewka,ogorkiem i pomidorem do tego garsc słonecznika,kawa
II sniadanie- jajecznica z pieczarkami
obiad-zapiekanka,brokuł,piers kurczaka,szynka,cebulka i ser zółty light
przekaska-jogurt naturalny z cynamonem i olekiem migdałowym
kolacja- troche wiesniaka z szynka i skusiłam sie na łyzke sałatki gyros +zielsko
Jak ktos moze to prosze o skomentowanie mojego menu
jadłospis w miarę ok, choć 2* wieśniak i jeszcze ser żółty- na kolację lepsza byłaby jajecznica z 2s (albo jajka w innej postaci, albo rybka....) + warzyska a na 2Ś np sałatka. A jeszcze lepiej jajecznica na śniadanie (bo smażona) a wieśniak na kolację
Dziewczyny ,a Wy co jaki czas wchodzicie na wage i który wynik jest wiarygodniejszy?z rana czy wieczorem????
w sumie nie ma to znaczenia- waż się po prostu o tej samej porze
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 21:42   #3275
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Cytat:
Napisane przez paprak Pokaż wiadomość
ninaad no jak milo poczytac i reguly sobie przypomniec

Ja sie musze pozalic, ze kompletnie nie SBowo bede musiala jesc. I na dodatek nie mam kompletnie pomyslu co. Od blisko 4 lat SB i teraz nie wiem co jesc zeby bylo lekkostrawnie. Pomozcie dziewczyny bo na antybiotyku jestem. Mam kamien i nie wiem co jesc zeby nie meczyc pecherzyka zolciowego Dzis juz nie sisuam zyletkami i krwia i plecy juz troche odpuscily ale martwi mnie zeby nie dostac ataku. Radzcie kochane co lekkostrawnego moge wrzucic na ruszt Moze kasza gryczana i kefir chudy? Narazie mam za soba zupki chinskie i budyn
Ja przy takich dolegliwościach polecałabym trochę się zdystansować od SB i wcinać proste węgle niestety, bo one najszybciej przechodzą (najszybciej są rozkładane) - czyli chociażby grysik, biały chlebek itd. No i chyba nie da sie unkinąc laparoskopu Nie wiedziałam, że przy pęcherzyku ma się podobne objawy do zapalenia nerek
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 22:46   #3276
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Grysik odpada ale chlebek chyba przelkne. Narazie to w ogole mnie mdli i nie mam checi jesc. Ja nie mialam ataku typowego tym razem tylko krwiomocz. Czuje ziemisty bol przy pewnych pozycjach w prawym podzebrzu, odczuwalam taki nie raz ale lekarze mi diagnozowali nerki a po wykluczeniu kamieni w nerkach miesniobol Teraz w NY lekarz stwierdzil, ze to kamien. Nie robilam USG bo nie mam ubezpieczenia a on powiedzial, ze z objawow nie musze sie spieszyc i jak wroce do Polski to zeby koniecznie sprawdzic na USG i wtedy bede myslec nad laparoskopia. I tu nie ma dwoch zdan. Do tego czasu jednak chcialabym wiedziec co jesc a nie czy musze miec zabieg czy nie bo co do tego to nie ma zadnych watpliwosci jesli lekarz to zaleci. Takze jak macie pomysly to wpisujcie. Jadam banany, budyn, kasze gryczana byc moze dzis zjem z kefirem, i dalej nie mam pomyslu
paprak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-07, 08:47   #3277
Justyna33333
Zakorzenienie
 
Avatar Justyna33333
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 16 462
GG do Justyna33333
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Na jutro:

Ś: omlet z serkiem 3% z cynamonem i łyżeczką fruktozy
P1: jogurt z ziarnami słonecznika
L: sałatka z tuńczyka z czerwoną fasolą
O: fasolka po bretońsku
P2: chyba zrobię jakiś deser - może ubite białka pomieszam z orzechami i upiekę?
K: nie mam pomysłu... jaka może być lekka białkowa kolacja?

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Ninaad - jesteś wielka
__________________
Justyna33333 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-07, 09:03   #3278
Delli
Zakorzenienie
 
Avatar Delli
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 4 401
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Cytat:
Napisane przez paprak Pokaż wiadomość
Grysik odpada ale chlebek chyba przelkne. Narazie to w ogole mnie mdli i nie mam checi jesc. Ja nie mialam ataku typowego tym razem tylko krwiomocz. Czuje ziemisty bol przy pewnych pozycjach w prawym podzebrzu, odczuwalam taki nie raz ale lekarze mi diagnozowali nerki a po wykluczeniu kamieni w nerkach miesniobol Teraz w NY lekarz stwierdzil, ze to kamien. Nie robilam USG bo nie mam ubezpieczenia a on powiedzial, ze z objawow nie musze sie spieszyc i jak wroce do Polski to zeby koniecznie sprawdzic na USG i wtedy bede myslec nad laparoskopia. I tu nie ma dwoch zdan. Do tego czasu jednak chcialabym wiedziec co jesc a nie czy musze miec zabieg czy nie bo co do tego to nie ma zadnych watpliwosci jesli lekarz to zaleci. Takze jak macie pomysly to wpisujcie. Jadam banany, budyn, kasze gryczana byc moze dzis zjem z kefirem, i dalej nie mam pomyslu
Jeśli mogę się wtrącić chciałam napisać odnośnie lekkostrawnej dietki w związku z Twoimi problemami. Miałam to samo, kamienie też. Przez jakiś czas leżałam w szpitalu więc napisze jakie jedzonko miałam zalecone w tym czasie. Biały ryż, nawet rozgotowany, gotowaną marchewke, kurczaczka, zupy na bazie chudego mięska z kaszą manną, ryżem, lanymi kluskami, ryż z gotowanym jabłkiem, kisiel, ziemniaki, białe pieczywo, chałka, biszkopty, herbatniki, jeśli chodzi o mleko to nie pamiętam bo mam nietolerancje laktozy ale jogurty, maślanki tak. Wręcz rozgotowane warzywa ale nie wzdymające. Trzeba to jakoś przeżyć. Trzymam kciuki bo wiem co to za ból a i myślę, że kasza gryczana niestety odpada jeśli jeszcze występuje ból...
__________________
"Gdy sensu już nie ma, to sens się zaczyna"

Edytowane przez Delli
Czas edycji: 2010-01-07 o 09:16
Delli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-07, 09:11   #3279
telik
Wtajemniczenie
 
Avatar telik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: oleśnica
Wiadomości: 2 882
GG do telik
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Cytat:
Napisane przez paprak Pokaż wiadomość
ninaad no jak milo poczytac i reguly sobie przypomniec

Ja sie musze pozalic, ze kompletnie nie SBowo bede musiala jesc. I na dodatek nie mam kompletnie pomyslu co. Od blisko 4 lat SB i teraz nie wiem co jesc zeby bylo lekkostrawnie. Pomozcie dziewczyny bo na antybiotyku jestem. Mam kamien i nie wiem co jesc zeby nie meczyc pecherzyka zolciowego Dzis juz nie sisuam zyletkami i krwia i plecy juz troche odpuscily ale martwi mnie zeby nie dostac ataku. Radzcie kochane co lekkostrawnego moge wrzucic na ruszt Moze kasza gryczana i kefir chudy? Narazie mam za soba zupki chinskie i budyn
kochana dieta lekkostrawna mnie meczyla po operacji
z rzeczy sb wybierałam tarte jabłko(bez skórki) z jogurtem
poza tym wszystko chudziutkie np gotowane rybki i piers z kuraka+np szpinak albo marchewka gotowana
zupki typu pomidorowa, jarzynowa, delikatnie przyprawiane
osobiscie odrzucilam kleiki, budynie itd i staralam sie choc troche sb
wyjatkiem były biszkopty

Kochana tule cie mocno
smutnomi sie zrobilo jak przeczytałam

aha i przy antybiotyku-jesli nie dostałas leku osłonowego- duzo jogutow(chudych) które pomoga odnowic flore bakteryjna
__________________

Edytowane przez telik
Czas edycji: 2010-01-07 o 09:29
telik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-07, 09:37   #3280
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

przyjmijcie mnie do swojego grona, 3 dzień dzisiaj plażowania... co prawda 2 tyg wcześniej odstawiłam fast foody, słodycze, chipsy i colę a teraz wieśniak, sałata, rybka na parze i nawet kupiłam sobie polędwicę z krowy choć nie lubię :P
mam do zrzucenia sporo... ok 20 kg, jak na razie 3ale zdaje sobie sprawę, ze te 3 kg były bardzo łatwe do stracenia...
pozdrawiam znad miski wieśniaka z ogórem!
__________________
oszalałam
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-07, 09:48   #3281
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Cytat:
Napisane przez Dagmar Pokaż wiadomość
dzis minał drugi dzien SB.
I sniadanie-wiesniak z rzodkiewka,ogorkiem i pomidorem do tego garsc słonecznika,kawa
II sniadanie- jajecznica z pieczarkami
obiad-zapiekanka,brokuł,piers kurczaka,szynka,cebulka i ser zółty light
przekaska-jogurt naturalny z cynamonem i olekiem migdałowym
kolacja- troche wiesniaka z szynka i skusiłam sie na łyzke sałatki gyros
Jak ktos moze to prosze o skomentowanie mojego menu

Dziewczyny ,a Wy co jaki czas wchodzicie na wage i który wynik jest wiarygodniejszy?z rana czy wieczorem????
Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
w sumie nie ma to znaczenia- waż się po prostu o tej samej porze
Wlascieie to ma znaczenie. Przeciez wieczorem zawsze sie bedzie wazyc wiecej (jedzenie, plyny, % wody, ktory organizm magazynuje itp).
Zawsze powinno sie wazyc rano, mniej wiecej o tej samej porze i najlepiej po wizycie w wc

Jesli chodzi o wiesniaka. Jest to nabial, wiec mozna go jesc bodajze do 450ml lub 480ml (dokladnie juz nie pamietam). Takze nic sie nie stalo ze zjadlas 2, bo jesli on jest 150g to wyjdzie mniej wiecej 300g.
Nie rozumiem w taki razie komentarza Ninaad
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-07, 10:10   #3282
Sigfa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 348
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Witajcie dawno mnie tu nie było, ale niestety nie miałam netu. Z czasem tez było krucho
W skutek dużego stresu kilka dni temu waga spadła mi do 49.1 kg. Teraz mam poczatek @ i jakieś perfidne zatrzymanie wody w organiźmie i waga skoczyła do 50,8 kg (mam nadzieję, że to zatrzymanie wody w organiźmie ). Z dietkowaniem bywało różnie, ale jestem już z powrotem na kocyku Teraz wracam do pracy. pozdrawiam wszystkie!
__________________
SB od 30.06.09
Było : 57 kg
Jest: 51 kg (a było 47kg )
Będzie: 47 kg
(mam 158 cm wzrostu)
Sigfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-07, 11:57   #3283
dodojotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 165
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Witam
Dziś zaczął się 4 dzień SB i jeszcze wczoraj było wszystko jak dawniej i czułam, że nic nie działa to dziś może w wadze nie ma znaczącej różnicy, ale czuję się jakoś taka lżejsza i mam więcej energiibiegam po domu i robię wielkie porządki na które przez długi czas nie miałam ochoty(nazbierało się ubranek i innych rzeczy które musiałam powynosić do piwnicy bo córcia rośnie w takim tempie..., nawet się nie spodziewałam)

Mam takie pytanko czy na SB mogę pić Czerwoną liściastą herbatkę ??czy nie bardzo ??bo miałam w planie pić ją po 3 głównych posiłkach.

Mój dzisiejszy jadłospis:

I śn. wiejski serek z cebulką
II sń. sałatka (pozostałość z kolacji) pomidor cebulka ogórek kurczak w ziołach
obiad też wczorajszy czyli fasolka po bretońsku
podwieczorek jogurt naturalny
kolacja to będzie zapiekanka z kalafiora z parmezanem i jajko gotowane

cieszę się, że po obżarstwie świątecznym i poświątecznym nie ciągnie mnie aż tak bardzo do słodyczy, MYSLAŁAM, ŻE BĘDZIE CIĘŻKO, a teraz jak mąż coś je słodkiego to mnie kusi, ale za chwilę włącza się zdrowy rozsądek, że nie i koniec bo w końcu walczę o spadek wagi z czym się wiąże dobre samopoczucie i mi to pomagamimo, że tyle słodkości w domu!!!i w miejsce słodkiego które bym w tamtym momencie bym napewno zjadła dobię sobie herbatkę owocową, oczywiście bez cukru i narazie na mnie to działai oby tak dalej!! Myślę, że jak przetrwam te 2 tygodnie bez większych grzeszków to i potem będzie łatwiej!!!

pozdrawiam i trzymam za wszystkich kciuki!!!
__________________
Mamusia Amelki (27.07.2009)

168cm
start 61
jest 59,5
cel 55
dodojotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-07, 12:10   #3284
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Dziekuje dziewczyny Bardzo mi pomoglyscie
Juz wiem, ze kaszy gryczanej w stanach zaostrzonych nie mozna. Sama sie przekonalam o tym Ech zycie...
Nie wiem czy pisalam ale w drodze do lekarza przeziebilam sie wiec mam "dwa w jednym". Tyle dobrego, ze jak robie mezowi pyszne pelnoziarniste sniadanko i lunch to juz mi sie ciezko w zoladku robi a nie slinka cieknie co mialo miejsce w pierwszych dniach. Chyba wczorajsza kasza przesadzila, ze nie mam ochoty na pelnoziarniste

Pozdrawiam i nakazuje plazowac dzielnie za siebie i za mnie
paprak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-07, 14:27   #3285
Katelicious
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 203
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

w sobote jadę po jedzenie na SB
niedługo zaczynam
__________________
najlepsze wakacje w moim życiu !
Turcja 08.07 - 22.07

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!


walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną

Katelicious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-07, 16:53   #3286
BjutifulGerl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 251
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

mam ważne pytanie do tych które już schudły coś na SB. chodzi o moje menu... bo wydaje mi się że za dużo jem... proszę rzucić okiem na moje menu dzisiejsze. jesli za duzo i za często to proszę napisać.. postram się poprawic
7.00 pół ryby wędzonej + kawa z mlekiem 1,5%
10.00 5 plasterków szynki, 2 plasterki sra żółtego , pół papryki
11.00 4 plasterki polędwicy sopockiej + kawa z mlekiem
12.40 kefir + pół papryki
16.00 2 jajka brokuły i fasolka szparagowa + kwa z mlekiem
18.00 250 gram twarogu chudego z jogurtem i cynamonem + 5tabletek słodzika

zwie mże przesadzam z kawą ale duzo pracuję i bez tylu kaw nie daje rady
__________________


Edytowane przez BjutifulGerl
Czas edycji: 2010-01-07 o 16:58
BjutifulGerl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-07, 17:51   #3287
dodojotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 165
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Cytat:
Napisane przez BjutifulGerl Pokaż wiadomość
mam ważne pytanie do tych które już schudły coś na SB. chodzi o moje menu... bo wydaje mi się że za dużo jem... proszę rzucić okiem na moje menu dzisiejsze. jesli za duzo i za często to proszę napisać.. postram się poprawic
7.00 pół ryby wędzonej + kawa z mlekiem 1,5%
10.00 5 plasterków szynki, 2 plasterki sra żółtego , pół papryki
11.00 4 plasterki polędwicy sopockiej + kawa z mlekiem
12.40 kefir + pół papryki
16.00 2 jajka brokuły i fasolka szparagowa + kwa z mlekiem
18.00 250 gram twarogu chudego z jogurtem i cynamonem + 5tabletek słodzika

zwie mże przesadzam z kawą ale duzo pracuję i bez tylu kaw nie daje rady
mamy taki sam wzrost i podobną wagę ogólnie wydaje mi sie, że jest ok tylko z kolacji wyeliminowałabym słodzik podobno jest gorszy niż cukier a niby light, a mleko do kawy oczywiście 0,5%
ale ekspertem nie jestem i czekaj na rady kogoś kto się zna lepiej na SB, ponieważ ja jestem 1 raz na tej diecie i w dodatku nie mam książki tylko informacje z internetupozdrawiam
__________________
Mamusia Amelki (27.07.2009)

168cm
start 61
jest 59,5
cel 55
dodojotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-07, 19:20   #3288
Dagmar
Raczkowanie
 
Avatar Dagmar
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 125
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

ninaad-dziekuje bardzo za skomentowanie mojego menu
zania-kiedy waze sie rano mam ok kg mniej niz wieczorem,wiec dlatego zadalam pytanie. Lepiej czuje sie waząc rano ze wzgledu na mniejsza ilosc kg na wadze....bardziej motywujace na reszte dnia

Dzisiejsze menu,a wiec:
I sniad- jajecznica z zoltym serem light -2plasterki,kawa z mlekiem
II sniadanie-duzo nasion słonecznika i herbata zielona
obiad- zapiekanka z brokulami,kurczakiem,sere m i słonecznikiem+woda
przekaska- jogurt naturalny z cynamonem i kilkoma kroplami slodziku light
kolacja- jajko gotowane+ sałatka z feta,papryka,pomidorem,og orkiem i sałata lodowa,herbata zielona
Do tego dołaczylam pol godz cwiczen....zakwasy wyszły wiec chodze obolała
Jak zwykle prosze o jakies wskazówki do mojego menu.
__________________
,,...zbyt otwarta i zbyt skryta,za delikatna, a czasem za silna... po prostu kobieta...,,


I faza - 05.01.2010
164/58kg

58....57,5...57....56....55....cel!!! 54
Dagmar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 06:09   #3289
dodojotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 165
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Witam
Dziś zaczynam już piąty dzień SB
Jadłospis planowany na dziś:
Iśn. jajka gotowane na twardo 3 sztuki
II śn. sałatka z pomidora cebulki ogórka papryki
obiad kalafior fasolka filet z ryby sola surówka z czerwonej kapusty
kolacja serek wiejski z cebulką pomidorkiem i ogórkiem
przekąska orzechy

spokojnego dnia
__________________
Mamusia Amelki (27.07.2009)

168cm
start 61
jest 59,5
cel 55
dodojotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-08, 06:48   #3290
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Cytat:
Napisane przez BjutifulGerl Pokaż wiadomość
mam ważne pytanie do tych które już schudły coś na SB. chodzi o moje menu... bo wydaje mi się że za dużo jem... proszę rzucić okiem na moje menu dzisiejsze. jesli za duzo i za często to proszę napisać.. postram się poprawic
7.00 pół ryby wędzonej + kawa z mlekiem 1,5% +zielsko (warzywka znaczy się)
10.00 5 plasterków szynki, 2 plasterki sra żółtego , pół papryki
11.00 4 plasterki polędwicy sopockiej + kawa z mlekiem
12.40 kefir + pół papryki
16.00 2 jajka brokuły i fasolka szparagowa + kwa z mlekiem
18.00 250 gram twarogu chudego z jogurtem i cynamonem + 5tabletek słodzika

zwie mże przesadzam z kawą ale duzo pracuję i bez tylu kaw nie daje rady
nie jesz za dużo, ale: 3 przekąski pod rząd (2, 3 i 4 posiłek), do tego w krótkich odstępach czasu. Jemy często, ale nie co 1-1,5 h. Byłaś głodna? Bo może wynika to stąd, że śniadanie za mało sycące. Obiad mało konkretny- takie jakieś nijakie te posiłki- Postaraj się tak układać, żeby jeść porządne śniadanie i w miarę możliwości porządny obiad, białkową kolację a po między nimi przekąski. Aha- o której chodzisz spać? Bo ta kolacja jakaś taka wczesna- jeżeli jest typowo białkowa, to możesz ją zjeść nawet 1 h przed snem. Natomiast jeśli będzie np z węglami (od 2 fazy) to wtedy 2-3 h przed snem. Jeżeli będziesz jeść za wcześnie kolacje to tylko spowolnisz sobie metabolizm
Cytat:
Napisane przez Dagmar Pokaż wiadomość
ninaad-dziekuje bardzo za skomentowanie mojego menu
zania-kiedy waze sie rano mam ok kg mniej niz wieczorem,wiec dlatego zadalam pytanie.
no a u mnie z reguły waga pokazuje mniej wieczorem- więc jak widać to sprawa indywidualna
Lepiej czuje sie waząc rano ze wzgledu na mniejsza ilosc kg na wadze....bardziej motywujace na reszte dnia

Dzisiejsze menu,a wiec:
I sniad- jajecznica min z 2 jaj z zoltym serem light -2plasterki,kawa z mlekiem, dodaj zielsko
II sniadanie-duzo nasion słonecznika i herbata zielona
obiad- zapiekanka z brokulami,kurczakiem,sere m i słonecznikiem+woda staraj się nie przesadzać z pestkami, orzechami, bo chociaż zdrowe, mają sporo tłuszczu- w 1 posiłku wystarczy. Nie przesadzaj też z serem. Mam nadzieję, że kurczaka było sporo a brokułów zjadłaś całą różę- bo jeśli nie, to za mało warzyw
przekaska- jogurt naturalny z cynamonem i kilkoma kroplami slodziku light
kolacja- jajko gotowane+ sałatka z feta,papryka,pomidorem,og orkiem i sałata lodowa,herbata zielona. Lepiej byłoby zrobić sałatkę z 2 jajek i warzyw a fetę odpuścić sobie (to co napisałam wcześniej - sery:żółty, pleśniowy, feta, mozzarella... są tłuste (nawet te light) )
Do tego dołaczylam pol godz cwiczen....zakwasy wyszły wiec chodze obolała
Jak zwykle prosze o jakies wskazówki do mojego menu.
Cytat:
Napisane przez dodojotka Pokaż wiadomość
Witam
Dziś zaczynam już piąty dzień SB
Jadłospis planowany na dziś:
Iśn. jajka gotowane na twardo 3 sztuki+zielsko
II śn. sałatka z pomidora cebulki ogórka papryki brak białka
obiad kalafior fasolka filet z ryby sola surówka z czerwonej kapusty
kolacja serek wiejski z cebulką pomidorkiem i ogórkiem
przekąska orzechy - ta przekąska między obiadem i kolacją powinna być

spokojnego dnia
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 08:30   #3291
dodojotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 165
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

ninaad dziękuję za skomentowanie mojego jadłospisu
zrobię tak, że teraz zjem 2 jajka i warzywka
a potem do sałatki wkroję 3 jajo i będzie białko
pozdrawiam i trzymam kciuki
__________________
Mamusia Amelki (27.07.2009)

168cm
start 61
jest 59,5
cel 55
dodojotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 08:34   #3292
Justyna33333
Zakorzenienie
 
Avatar Justyna33333
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 16 462
GG do Justyna33333
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Dziś:

Ś: omlet z serkiem homo z cynamonem i łyżeczką fruktozy
P1: jogurt z pestkami z dyni
L: sałatka z tuńczyka z czerwoną fasolą
O: fasolka po bretońsku
P2: chyba zrobię jakiś deser - może ubite białka pomieszam z orzechami i upiekę?
K: nie mam pomysłu... jaka może być lekka białkowa kolacja?

Jutro:
Ś: omlet z warzywami
P1: zawijasy - szynka, ser light, ogórek, pomidor
L: sałatka z kurczakiem i brokułami
O: fasolka po bretońsku
P2: orzechy/pistacje
K: twaróg z jogurtem, cynamonem i fruktozą

Pojutrze:
Ś: omlet z fetą i pieczarkami
P1: kawałek papryki + trójkąt serka light
L: sałatka z kurczakiem i brokułami
O: schab + szpinak
K: serek figura 3 %

Następny:
Ś: jajecznica na szynce z pomidorami
P1: orzechy
L: sałatka z fasoli
O: pieczeń rzymska z fetą + fasolka szparagowa
K: jogurt z cynamonem i fruktozą
__________________
Justyna33333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 08:47   #3293
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Cytat:
Napisane przez Justyna33333 Pokaż wiadomość
Dziś:

Ś: omlet z serkiem homo z cynamonem i łyżeczką fruktozy homo można chyba 2 łyżki
P1: jogurt z pestkami z dyni
L: sałatka z tuńczyka z czerwoną fasolą dodałabym jeszcze jakieś zielsko
O: fasolka po bretońsku jw, poza tym fasola w 2 posiłkach pod rząd
P2: chyba zrobię jakiś deser - może ubite białka pomieszam z orzechami i upiekę? może...ale były już dziś pestki, więc odpuściłabym sobie orzechy. Zamiast tego może dodać kakao?
K: nie mam pomysłu... jaka może być lekka białkowa kolacja? wieśniak z warzywkami, twarożek..

Jutro:
Ś: omlet z warzywami
P1: zawijasy - szynka, ser light, ogórek, pomidor
L: sałatka z kurczakiem i brokułami
O: fasolka po bretońsku +micha warzyw
P2: orzechy/pistacje
K: twaróg z jogurtem, cynamonem i fruktozą może zamień Ś i K, żeby kolacja była bez węgli

Pojutrze:
Ś: omlet z fetą i pieczarkami +zielsko
P1: kawałek papryki + trójkąt serka light
L: sałatka z kurczakiem i brokułami
O: schab + szpinak +inne zielsko
K: serek figura 3 % i tam....moim zdaniem ten serek lepiej nadaje się jako dodatek- np do zagęszczenia sosów albo posmarowania zawijasów niż jako główny (a tym bardziej jedyny) składnik posiłku. Może sałatka z tuńczykiem

Następny:
Ś: jajecznica na szynce z pomidorami
P1: orzechy
L: sałatka z fasoli
O: pieczeń rzymska z fetą + fasolka szparagowa +ew. inne zielsko (min. 2 szkl warzyw do obiadu)
K: jogurt z cynamonem i fruktozą fruktoza raczej nie na kolację (inna sprawa że niby można na 1 fazie fruktozę, ale trzeba uważać żeby nie używać jej za dużo. Poza tym jogurt to nie jest dobre źródło białka- jeśli już jeść to albo jako dodatek do sosów albo jako przekąskę. Proponuję wieśniaka ze słodzikiem i cynamonem
to by było na tyle
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 09:32   #3294
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
nie jesz za dużo, ale: 3 przekąski pod rząd (2, 3 i 4 posiłek), do tego w krótkich odstępach czasu. Jemy często, ale nie co 1-1,5 h. Byłaś głodna? Bo może wynika to stąd, że śniadanie za mało sycące. Obiad mało konkretny- takie jakieś nijakie te posiłki- Postaraj się tak układać, żeby jeść porządne śniadanie i w miarę możliwości porządny obiad, białkową kolację a po między nimi przekąski. Aha- o której chodzisz spać? Bo ta kolacja jakaś taka wczesna- jeżeli jest typowo białkowa, to możesz ją zjeść nawet 1 h przed snem. Natomiast jeśli będzie np z węglami (od 2 fazy) to wtedy 2-3 h przed snem. Jeżeli będziesz jeść za wcześnie kolacje to tylko spowolnisz sobie metabolizm
Przekaski mozna jesc, np 1-2 h po glownym posilku.
Jednak masz racje co do sycacych posilkow glownych.

BjutifulGerl dla mnie jesz jak ptaszek. Nie widze tu solidnych posilkow. Nie zaspokoisz glodu plasterkami szynki i kefirem.
Jak zjesz to musisz czuc sytosc, przyjemne uczucie plynace z zoladka.
Mi sie wczoraj, po raz pierwszy, zdarzyla sytuacja, ze na obiad zjadlam zbyt malo, bo ciagle mi sie cos chcialo. Musialam "dobic" jogurtem z serem bialym i papryka juz po godzinie. A gdybym zjadla tak jak zawsze to 3 h bym miala swietego spokoju.
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 09:56   #3295
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Przekaski mozna jesc, np 1-2 h po glownym posilku.
Jednak masz racje co do sycacych posilkow glownych.
Tak, masz rację, ale 3 przekąski co 1-1,5 h to nie jest najlepszy pomysł. Dla mnie to znak, że śniadanie było za małe
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 11:30   #3296
Dagmar
Raczkowanie
 
Avatar Dagmar
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 125
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

ninad dziekuje za rady.Zawsze malo jadlam zielska ,warzyw i dlatego jakos ciezko mi sie przełamac do nich stad ich tak malo..,ale probuje i postaram sie wiecej ich pochłaniac
Dzisiejsze menu:
I sniadanie- zawijasy-jajko gotowane zawiniete w szynke i kawa z mlekiem
IIsniadanie-brak,nie mialam mozliwosci zjedzenia niczego.
obiad- grecka z feta,kotlety mielone z piersi kurczaka z cebula i szczypiorkiem,do tego sos tzatzyki na jogurcie naturalnym-herbata zielona
przekaska-jogurt z cynamonem ,olejkiem smietankowym z kilkoma kroplami słodziku-kawa z mlekiem
kolacja- jajka gotowane z grecka -herbata zielona

Rano nie moglam sie powstrzymac i na wadze zobaczyłam 57,5kg
__________________
,,...zbyt otwarta i zbyt skryta,za delikatna, a czasem za silna... po prostu kobieta...,,


I faza - 05.01.2010
164/58kg

58....57,5...57....56....55....cel!!! 54
Dagmar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 07:15   #3297
dodojotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 165
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

Witajcie dziewczyny
ja jestem happy bo moja waga przed chwila wskazała 59,08więc super w końcu poniżej 60!!!tym bardziej, że przed świętami w święta i do sylwestra było obżarstwo i dużo słodyczy i było na plusie, a teraz się trochę oczyściłam i jestem lżejsza

Mój jadłospis na dzisiaj:
I sn. sałatka z pomidora ogórka cebulki kurczaka rzodkiewki z sosem czosnkowym na jogurcie naturalnym
II sn serek wiejski
obiad brokuły fasolka szparagowa surówka z czerwonej kapusty 2 jajka sadzone
ziarna słonecznika lub orzechy
kolacja sałatka ta co na I sn bo zrobiłam wczoraj całą dużą michę

ale mnie wczoraj wieczorem korciło na coś słodkiego ale dałam radę w końcu już dziś 6 dzień szkoda to zmarnować...!!
pozdrawiam was kobitki
__________________
Mamusia Amelki (27.07.2009)

168cm
start 61
jest 59,5
cel 55
dodojotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 08:55   #3298
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

witam
ja od wczoraj wieczorem bezdietowo-bo pojawił się @...boli jak skurczybyk,obudził mnie ból i nie zjadłam jeszcze śniadania bo mnie mdli z bólu no,ale muszę zjeść żeby wziąć tabletkę i tu się koło zamyka bo jak wstać jak nie mam siły utrzymać się na nogach płakać mi się chcę i musiałam się pożalić o tą cholerną dolegliwość nas kobiet
ogólnie nie jadam właściwie słodyczy i węgli prostych-otz staram się jadać zdrowo,a która to faza?nie wiem sama....czasem I czasem II czasem III
będę w domu to się zważę choć pewnie przez @ waga może być wyższa
pozdrawiam i życzę sukcesów!!odezwę się za kilka dni pewnie
__________________


Edytowane przez dygotka8
Czas edycji: 2010-01-09 o 08:58
dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 16:20   #3299
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

dygotko wspolczuje bolu
Jesli jadasz 1-wszo, 2-go i 3-cio fazowo to znaczy, ze jestes na 3-ciej fazie.

U mnie coraz lepiej,antybiotyk dziala Niestety przeziebienie jeszcze nie minelo Ale juz nie marudze bo coraz wiecej mam powodow do radosci niz do marudzenia. Przygnebia mnie jedynie lekkostrawna dieta To jak od nowa uczyc sie smakow i od nowa uczyc sie gotowac

Pozdrawiam
paprak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 21:01   #3300
Inesis
Rozeznanie
 
Avatar Inesis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: gdzies po drugiej stronie nieba
Wiadomości: 613
Dot.: ..::Dieta Plaż Południowych - część IX ::..

WITAM WSZYSTKICH W NOWYM ROKU

pozdrawiam goraco wszystkie bikiniary
usciski dla papraka aby szybciutko wrócila do zdrowia
brawa dla ninaad za trzymanie pieczy nad forum i nowymi plażowiczkami
ogromne buziaki dla telika
pozdrowienia dla Ilonki, beo, kartonika i nieobecnej od dluzszego czasu effy
i dla wszystkich innych
Dziś wracam do was i na droge sb i dzis też zaczynam a6w dla lepszych efektów
u mnie troche lepiej wagowo bez zmian czyli do zrzucenia 8 kg ale trche sie pozbieralam z napadami
a i jeden wielki plus nie przybylo nic po swietach i po urlopie od 2,5 roku to byl pierszy urlop gdzie nic nie przytylam moze dlatego przytylam przed urlopem na chorobowym.
ospa sobie prawie poszla ale do pracy juz chodze
milej nocki buziaki postaram sie czesciej oddzywac
__________________
"żyj tak jakby ten dzień byl ostatnim. Jutro nie pewne, wczoraj nie do Ciebie nalezy, dziś tylko jest twoim" św M Kolbe
Inesis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:58.