800 kCal dziennie pomoże mi pozbyć się zbędnych kg - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-07, 09:14   #1
diva29
Raczkowanie
 
Avatar diva29
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 61
Arrow

800 kCal dziennie pomoże mi pozbyć się zbędnych kg


Cześć
Jestem tu nowa;]
Od półtora roku walczę z kg... i jakoś tak mi szło że po każdej diecie(a było ich mnóstwo od drastycznych głodówek po diety warzywne-po każdej miałam napady głodu) przybywało mi kg...półtora roku temu ważyłam 58-61kg przy wzroście 167cm... obecnie ważę 67-68kg jako że jestem niska okropnie widać te dodatkowe kg a już ważąc 61kg nie czułam się atrakcyjna... chciałabym ważyć 55kg,czyli w granicach normy wg wskaźnika BMI dla mojego wzrostu.
Od wczoraj zaczęłam stosować dietę 800Kcal...niestety co do ruchu to aktualnie nie bardzo mogę, ponieważ od tygodnia mam nogę w gipsie;/
Także mam nadzieję że przy pomocy forum uda mi się wreszcie schudnąć i wytrzymać w postanowieniubędę skrupulatnie odnotowywać swoje rezultaty ma ktoś może podobny problem do mnie?czyli słaba wola i jednocześnie chęć schudnięcia? czekam na wasze historie
__________________
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi. . . bo nie jesteś sam. . .


Wzrost: 167cm
Waga: 63,5kg
Cel: 52-55kg
diva29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 09:56   #2
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: 800 kCal dziennie pomoże mi pozbyć się zbędnych kg

Tu nie chodzi nawet o Twoją słabą wolę ale o to że nie masz wiedzy o zdrowym żywieniu i zdrowym chudnięciu. Zauważ że wpadłaś w pewien schemat. Drastyczna dieta - napady głodu - załamanie - efekt jojo. Czyli kończąc ten schemat ważysz więcej niż ważyłaś na początku.
A teraz chcesz ten schemat powtórzyć, bo 800 kcal to dieta prawie głodówkowa i po niej na 100% będziesz miała kolejny efekt jojo i znów przytyjesz zamiast schudnąć.

Jeśli masz napady głodu to znaczy że Twoja dieta jest zbyt uboga i organizm się w taki sposób przed tym broni. Wniosek - musisz jeść więcej i "lepiej", czyli dbać o spożywanie wszystkich potrzebnych składników, zdrowych tłuszczów, białka, złożonych węglowodanów. To JEDYNA droga do tego żebyś schudła trwale, szczególnie że pewnie po 1.5 roku złych diet rozwaliłaś sobie metabolizm. Musisz uzbroić się w cierpliwość i nauczyć zdrowo jeść zamiast się głodzić, wtedy masz szansę schudnąć.

P.S. I nie jesteś ani niska ani gruba, 167 cm to prawie tyle co ja mam i w życiu bym nie pomyślała że jestem niska...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 13:32   #3
chanelkaa
Raczkowanie
 
Avatar chanelkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Nibylandia ;)
Wiadomości: 255
Dot.: 800 kCal dziennie pomoże mi pozbyć się zbędnych kg

byłam na takiej diecie przez około rok, były dni kiedy jadłam 300kcal, 500 kcal, 800 kcal, a czasem w ogóle. Były też ogrooomne napady. Schudłam znacznie, ale co z tego? ledwo mogłam wstać z łóżka, nie było mowy o jakimkolwiek sporcie, spotkaniach z przyjaciółmi, wyjazdach i zabawie, ciągle kręciło mi się w głowie i było mi zimno. Dziś ważę więcej niż wtedy, kiedy zaczęłam to niebezpieczne 'odchudzanie'. Także NIE POLECAM. Lepiej 1000- 15000- dieta najlepsza, choć długodystansowa, ale uczy zdrowych nawyków żywieniowych.

a nieumiejętność dłuższego perzestrzegania tych wszystkich diet poniżej 1000 kcal to nie brak silnej woli, a naturalna obrona organizmu przed wygłodzeniem

chanelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 14:00   #4
diva29
Raczkowanie
 
Avatar diva29
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 61
Dot.: 800 kCal dziennie pomoże mi pozbyć się zbędnych kg

chyba macie racjemuszę jeszcze raz to przemyśleć i obrać skuteczną i zdrową diętę
__________________
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi. . . bo nie jesteś sam. . .


Wzrost: 167cm
Waga: 63,5kg
Cel: 52-55kg
diva29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 19:43   #5
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: 800 kCal dziennie pomoże mi pozbyć się zbędnych kg

Mądra decyzja,
po prostu zrezygnuj z tuczących rzeczy, a zastąp je warzywami i owocami.Samo to dużo ci da.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 20:57   #6
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: 800 kCal dziennie pomoże mi pozbyć się zbędnych kg

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość

P.S. I nie jesteś ani niska ani gruba, 167 cm to prawie tyle co ja mam i w życiu bym nie pomyślała że jestem niska...
też nie uważam się za niską

przejrzyj temat z jadłospisami, wzoruj się na tych już poprawionych i aeroby! przynajmniej 3-4 razy w tygodniu

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...04089&page=142
stupify jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 21:12   #7
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: 800 kCal dziennie pomoże mi pozbyć się zbędnych kg

167 cm i 68kg?

"Twój wskaźnik BMI wynosi 24.4.
Brawo! Masz idealną masę ciała."

Nie katuj się
Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-08, 11:32   #8
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: 800 kCal dziennie pomoże mi pozbyć się zbędnych kg

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
167 cm i 68kg?

"Twój wskaźnik BMI wynosi 24.4.
Brawo! Masz idealną masę ciała."

Nie katuj się
BMI przy gornej granicy, poza tym nie tylko wskaznik BMI sie liczy, wazna jest takze procentowa zawartosc tluszczu, miesni i wody w organizmie

zdrowe odzywianie wcale nie musi oznaczac katowania, racjonalna dieta moze tez byc przyjemna, poza tym bardzo szybko mozna odczuc jej dobry wplyw na ogolne funkcjonowanie organizmu

800 kcal to nie dieta, ale glodowka, ktory napewno nie pomoze zgubic tluszczu, zreszta jak juz napisano wczesniej efekt jojo gwarantowany
__________________
"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć" -Antoine de Saint-Exupéry

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2gb8h75rh.png

Yummy Mummy





niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 13:36   #9
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: 800 kCal dziennie pomoże mi pozbyć się zbędnych kg

Cytat:
Napisane przez niuniaaa86 Pokaż wiadomość
zdrowe odzywianie wcale nie musi oznaczac katowania, racjonalna dieta moze tez byc przyjemna, poza tym bardzo szybko mozna odczuc jej dobry wplyw na ogolne funkcjonowanie organizmu

no tak, ZDROWE odżywianie nie musi oznaczać katowania ale determinacja żeby pozostawać przy 800 kcal dziennie, to raczej nie jest racjonalne

pozdrawiam
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 14:21   #10
diva29
Raczkowanie
 
Avatar diva29
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 61
Dot.: 800 kCal dziennie pomoże mi pozbyć się zbędnych kg

dziękuje bardzo za rady...
co prawda nigdy nie jadam tłusto, ani słodko... ale może więcej zup warzywnych itp. ... poczekamy zobaczymy... będę mogła zważyć się w środę jak mi gips ściągną i zobaczę czy jakieś chociaż 0,5kg spadło:P
__________________
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi. . . bo nie jesteś sam. . .


Wzrost: 167cm
Waga: 63,5kg
Cel: 52-55kg
diva29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 12:19   #11
EwelkaaS
Wtajemniczenie
 
Avatar EwelkaaS
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 041
Dot.: 800 kCal dziennie pomoże mi pozbyć się zbędnych kg

ot właśnie- polecam zajrzeć do wątku Nasze Codziennie Jadłospisy i podpatrzeć jak się prawidłowo powinno komponowac posiłki na redukcje, oczywiscie biorąc przykład z tych dobrze ocenianych.

i nie jesteś niska tak btw mam 12 cm mniej i nie narzekam
__________________


" taka ludzka natura, że możemy mieć dobry przykład,
a i tak potrafimy tylko źle wybrać. "





EwelkaaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:10.