Szydełko - brak opisu - pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-27, 15:35   #1
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934

Szydełko - brak opisu - pomocy!


Dziewczyny zobaczyłam to http://szydelkomania.blogspot.com.br...obraz.html?m=1 i zachorowałam, muszę mieć takie cudo jako zasłonę w sypialni, zwłaszcza, że mam las za oknem Wydrukowałam sobie schemat, o ile dobrze się zorientowałam, to co wisi w oknie znajduje się na 3 stronach z tych 7. I mam pytanko, mam 4 takie kordonki https://www.google.pl/search?q=bawe%...DRrFT5CLJnM%3A wystarczy? nie mam pojęcia jak to oszacować....
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 12:53   #2
mirosek
Zakorzenienie
 
Avatar mirosek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 325
Dot.: Szydełko - brak opisu - pomocy!

Piękna firana
Wiesz, nigdy nie zastanawiałam się czy mi starczy nici bo zazwyczaj miałam jej dużo więc nie umiem obliczać takich rzeczy ale może ktoś podpowie to chętnie się dowiem. Człowiek uczy się całe życie

Moim zdaniem 4 motki to stanowczo za mało ale może się mylę.
mirosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 07:25   #3
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Szydełko - brak opisu - pomocy!

Cytat:
Napisane przez mirosek Pokaż wiadomość
Piękna firana
Wiesz, nigdy nie zastanawiałam się czy mi starczy nici bo zazwyczaj miałam jej dużo więc nie umiem obliczać takich rzeczy ale może ktoś podpowie to chętnie się dowiem. Człowiek uczy się całe życie

Moim zdaniem 4 motki to stanowczo za mało ale może się mylę.
Dzięki, chyba zacznę i dokupię po prostu jak mi zabraknie, biel to biel, nie bedzie problemu z dobraniem odcienia.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 08:19   #4
mirosek
Zakorzenienie
 
Avatar mirosek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 325
Dot.: Szydełko - brak opisu - pomocy!

tak sobie pomyślałam (blondynka )
że można by zrobić coś takiego, a mianowicie zrobić coś na zasadzie próbnika
przerobić 10 x 10 kratek z tym , że 1/3 albo 1/4 powinna być ,,pełnych,, a reszta ,,puste,, , biorąc pod uwagę cały wzór to tak mniej więcej mają się pełne kratki do pustych,
zaznaczyć koniec robótki i spruć całość, potem zmierzyć ile wyszło nici i przemnożyć przez ilość ,,dziesiątek,, we wzorze.
Może to zbyt skomplikowane ale nic innego nie przyszło mi do głowy

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

Nie mów hop bo możesz się zdziwić przy dokupywaniu brakujących motków jak biel od bieli potrafi różnić się odcieniem
mirosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 10:39   #5
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Szydełko - brak opisu - pomocy!

Cytat:
Napisane przez mirosek Pokaż wiadomość
tak sobie pomyślałam (blondynka )
że można by zrobić coś takiego, a mianowicie zrobić coś na zasadzie próbnika
przerobić 10 x 10 kratek z tym , że 1/3 albo 1/4 powinna być ,,pełnych,, a reszta ,,puste,, , biorąc pod uwagę cały wzór to tak mniej więcej mają się pełne kratki do pustych,
zaznaczyć koniec robótki i spruć całość, potem zmierzyć ile wyszło nici i przemnożyć przez ilość ,,dziesiątek,, we wzorze.
Może to zbyt skomplikowane ale nic innego nie przyszło mi do głowy

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

Nie mów hop bo możesz się zdziwić przy dokupywaniu brakujących motków jak biel od bieli potrafi różnić się odcieniem
ja też blondynka, ale pomysł niegłupi

no pewnie może, ale czy na takim dużym formacie rzuci się to w oczy?
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-30, 08:33   #6
mirosek
Zakorzenienie
 
Avatar mirosek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 325
Dot.: Szydełko - brak opisu - pomocy!

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
ale czy na takim dużym formacie rzuci się to w oczy?
mało prawdopodobne
mirosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 23:07   #7
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Szydełko - brak opisu - pomocy!

Maxi Madame Tricot

---------- Dopisano o 23:59 ---------- Poprzedni post napisano o 23:58 ----------

Cytat:
Napisane przez mirosek Pokaż wiadomość
tak sobie pomyślałam (blondynka )
że można by zrobić coś takiego, a mianowicie zrobić coś na zasadzie próbnika
przerobić 10 x 10 kratek z tym , że 1/3 albo 1/4 powinna być ,,pełnych,, a reszta ,,puste,, , biorąc pod uwagę cały wzór to tak mniej więcej mają się pełne kratki do pustych,
zaznaczyć koniec robótki i spruć całość, potem zmierzyć ile wyszło nici i przemnożyć przez ilość ,,dziesiątek,, we wzorze.
Może to zbyt skomplikowane ale nic innego nie przyszło mi do głowy

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

Nie mów hop bo możesz się zdziwić przy dokupywaniu brakujących motków jak biel od bieli potrafi różnić się odcieniem
albo zważyć ile zeszło

---------- Dopisano o 00:07 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:59 ----------

to prawdopodobnie opis... ale nijak nie umiem goi rozebrać ...

http://img1.liveinternet.ru/images/a...x740u9480b.jpg
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-06, 07:49   #8
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szydełko - brak opisu - pomocy!

moim zdaniem też będzie za mało...
robiłam firankę 4mx30cm i nie pamiętam dokładnie, ale na pewno ponad 10motków kai mi zeszło (chyba 12, ale potem robiłam jeszcze motylki i już nie pamiętam ile dokładnie na samą firankę) jeden motek mi starczał na ok 40 rządków po 70kratek... a robiłam całkiem dziurawą - bez pełnych kratek... kaja ma 200m/30g. z tego co wiem to żeby mniej więcej obliczyć ile trzeba nici, to porównuje się metraże, jeśli jest różna grubość... więc na jeden mój motek trzebaby liczyć 2 Twoje...
nie wiem jakie duże masz okno, ale raczej nie 60cm... więc pewnie musiałabyć mieć min 3x tyle co ja...
ale nie wydaje mi się żeby był sens robienia tej firanki bez wcześniejszej próbki... (bo jak Ci przyjdzie pruć po zrobieniu 5rzędów to będzie całkiem sporo prucia ) bo nie wiem od której strony będziesz liczyć, ale i tak warto by było wiedzieć ile kratek "nabrać" i czy czegoś ewentualnie nie trzeba we wzorze wyciąć a jak zrobisz próbkę taką jak radzi Mirosek, to w sumie równie dobrze możesz potem zmierzyć ile Ci poszło nici...

na szczęście kordonek, który masz jest dostępny więc nawet jeśli odcienie będą się różnić to pewnie niewiele, ale niestety jest taka możliwość, szczególnie jeśli Twój nie jest już najnowszy i będzie spora różnica w dacie produkcji... w sumie możesz też iść do pasmanterii i porównać swój kordonek z tym, który mają obecnie w sprzedaży, to będziesz widzieć czy jest jakaś różnica...
moim zdaniem jeśli będzie duża różnica to będzie widać jeśli pół firanki będzie innym odcieniem a pół innym... ale z drugiej strony po zużyciu pierwszego motka będziesz widzieć ile już masz i oszacujesz ile nici dokupić, jak dokupisz to możesz się zastanowić czy nie "przeplatać" odcieni....
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 22:44   #9
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Szydełko - brak opisu - pomocy!

Dzięki bardzo dziewczyny, póki co jeszcze inne projekty przede mną (budujemy z mężem domek dla lalek dla naszej niemal już trzylatki, strasznie to pracochłonne wszystko) i jeszcze jestem zdeterminowana żeby dokończyć pewien rozgrzebany od kilku lat haft, więc to będzie musiało poczekać. Jak już podziałam to pewnie napiszę co i jak, może komuś się przyda.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 14:39   #10
szarobure
Zadomowienie
 
Avatar szarobure
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 118
Dot.: Szydełko - brak opisu - pomocy!

Cudna ta firana. Jednak jest ona robiona na podstawie haftu i pewnie dla tego nie ma opisu. Na blogu wykonawczyni firanki brak jest wszystkich kartek. Wydaje mi się , że dwie się dublują. W oryginale jest więcej "części". Tu jest pełen haft i myślę, że wszystkie części wzoru
http://desenhosdepontocruz.blogs.sap...renato+parolin
__________________
Moje zapiski i twórcze zapędy
http://papillon-motylkowo.blogspot.com
Moje zbiory
https://pl.pinterest.com/rubinek
szarobure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 17:37   #11
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Szydełko - brak opisu - pomocy!

Cytat:
Napisane przez szarobure Pokaż wiadomość
Cudna ta firana. Jednak jest ona robiona na podstawie haftu i pewnie dla tego nie ma opisu. Na blogu wykonawczyni firanki brak jest wszystkich kartek. Wydaje mi się , że dwie się dublują. W oryginale jest więcej "części". Tu jest pełen haft i myślę, że wszystkie części wzoru
http://desenhosdepontocruz.blogs.sap...renato+parolin
Dzięki Ci!!!!!! : cmok: Ja i tak chyba wzór zmodyfikuję, bo nie dysponuję oknem wielkim na całość.

Jakbyś organizowała kurs wyszukiwania rzeczy w necie to zapisuję się do Ciebie!
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-25 18:37:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:21.