Iść czy nie iść? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-26, 19:23   #1
aga717
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 56

Iść czy nie iść?


Szanowny Panie Piotrze- kilka watków niżej przeczytałam o manualnym drenażu limfatycznym i jego zaletach. Ja dostałam kupon promocyjny na zabieg w gabinecie kosmetycznym. Zabieg wykonany ma być przez "rękaw ciśnieniowy". Co Pan sądzi o takich zabiegach i o komputerowej stymulacji mięśni. Dodam , że jestem osobą z 20kg nadwagą i cellulitem II stopnia a w ciągu 4 miesięcy schudłam 6kg.
__________________
OSTATNIE SŁOWO NALEŻY DO
MĘŻCZYZNY

A BRZMI ONO :

TAK JEST ŻONO
aga717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 20:28   #2
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Iść czy nie iść?

Dzis w kiosku kolejne supernumery dotyczące ponoć poważniejszych opracować typu : wszystko nt cellulitu" itd. Mogę zrozumieć, pismo kobiece no to troche napiszmy także o kosmetykach. Ale jesli kolejne pismo promuje kuracje cellulit przede wszystkim od strony kosmetyków to chyba liczy albo na naiwne małolaty albo na Polskie Kobiety które nie potrafią czytać, a takich jest raczej mało.
Trugi wątek to "wypychanie" na czoło sprzętu który jest najnowszy i ponoc jakaś tam organizacja i stowarzyszenie go popierają, w gruncie popiera sie jedynie kilka gabinetów które na taki bajer stać. A co ze skutecznością?

Wrócmy do głównego tematu.



aga napisał(a):
> Szanowny Panie Piotrze- kilka watków niżej przeczytałam o manualnym drenażu limfatycznym i jego zaletach. Ja dostałam kupon promocyjny na zabieg w gabinecie kosmetycznym. Zabieg wykonany ma być przez "rękaw ciśnieniowy". Co Pan sądzi o takich zabiegach i o komputerowej stymulacji mięśni. Dodam , że jestem osobą z 20kg nadwagą i cellulitem II stopnia a w ciągu 4 miesięcy schudłam 6kg.

Zabiegi wykonywane przez rękaw ciśnieniowy są zabiegiem wspomagajacym leczenie lekkich obrzeków a przede wszystkim słuzy do wspomagania modelowania/odchudzania sylwetki, ale jedynie do pewnego stopnia. Nie jest to jednak urządzenie które dosłownie mozna traktować jako terapia antycellulite. Warto z zabiegu skorzystać.Ale!

Tak naprawdę najpierw powinien być wykonany drenaż limfatyczny - manualny tzn. ręcznie wykonany. Jest to ważne aby przede wszystkim zobaczyć rozległość i głębokość cellulitu, jest to minimum diagnostyczne, jeśli np. nie ma szansy na konkretną diagnostyke lekarską.

Po drugie, dobrze że proces chudniecia jest w takim tępie, jest większa nadzieja że skóra nie zwiotczeje i nie pojawią sie rozstępy. Mam nadzieje że uda się tracic wagę sukcesywnie ale powoli. 1-2 kg na miesiąc ale sukcesywnie to wystarcza.

Po trzecie trudno jest tracic wagę i jednocześnie walczyć z cellulitem. Jesli np. są słabe naczyńka, pękają lub jest w jakims stopniu niewydolność żylna, na wstępie postawiłbym na drenaż limfatyczny a potem rekawy.

Komputerowa stymulacja mięśni słuzy bardziej podmodelowaniu mięśni niz realnemu odchudzaniu.

Mysle że ogólnie warto skorzystać z tej oferty w końcu darmowy bilet. Tylko szkoda, że nie oferują darmowej sesji drenażu.

Powodzenia. Trzymam kciuki. No może nie cały czas bo jakoś muszę masować.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-27, 09:54   #3
aga717
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 56
Re: Iść czy nie iść?

Dziękuję za odpowiedź. Z zabiegu skorzystam a może gabinet zaoferuje masaże ręczne. Co do odchudzania to wiem,że wolna utrata wagi daje lepsze i dłuzsze efekty.Dawno temu stosując taką metodę schudłam 20 kg w 15 miesięcy i waga utrzymywała się bez efektów jojo. Niestety ciąża a raczej powikłani w trakcie spowodowały u mnie taką nadwagę. Stan mojej skóry jest fatalny. Jeśli teraz poddam się masażom, skóra się poprawi a ja dalej będę chudła to czy moje problemy znów się uwidocznią (celullit)?. Bardzo proszę o podanie adresów dobrych gabinetów bądź masażystów z teranu Łodzi. Dziękuję.
__________________
OSTATNIE SŁOWO NALEŻY DO
MĘŻCZYZNY

A BRZMI ONO :

TAK JEST ŻONO
aga717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-29, 20:17   #4
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Iść czy nie iść?

Pytanie o masażystów w Łodzi jest dosyć częste, przepraszam ale nie potrafie polecić osoby która byłaby odpowiednia. Znam masażystów ale tych którzy zajmują sie raczej rehabilitacją, masazami leczniczymi. Prosze pytac w gabinetach o masażystów którzy zajmuja sie masażami kosmetycznymi, modelującymi, to inny "rodzaj" masażu niz stosuje sie w rechabilitacji, leczeniu.

Uwidocznienie cellulitu w wyniku zmiany wagi może się nasilić zarówno przy jej wzroście jak i utracie, zależy jaki to jest cellulit i jaka jest kondycja skóry.

U Pani masażysta powinien sie skoncentrować na masażu tkanki łacznej i drenażu limfatycznym, naprzemian.

Stanowczo odradzam jednak siłowe, mocne masaże. Jesli podczas masażu poczuje Pani że poprostu jest on zbyt silny, to prosze na to zwrócić uwagę.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:15.