Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-05, 21:16   #571
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Nicola i Nikola? to trzecie Nikolla? Czy Nikoletta?

Tak czy siak ciaza mimo braku funduszy.

Załącznik 6779651
No i to łóżeczko dla "dzieciątka". Za każdym razem, gdy czytam "dzieciątko" zamiast "dziecko" to mnie trafia. Pomijam już, że brzmi to głupio ale dziecko to nie "laleczka" ani tym bardziej "zabaweczka". Za każde "dzieciątko" w tych opisach trzepałabym grafomana w łeb.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-05, 21:24   #572
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
laska 27 lat (w moim wieku) i już ma 5 dzieci, jeden kolo ojciec pocieszek w zakładzie karnym, a drugi był i się zmył. Panna siedzi sobie w domu z rumiankami i ma z tego ponad 5 tysi miesięcznie.
Ja chodzę codziennie do pracy, zarabiam i mam o wiele mniej chyba się zgłosze do paczki.
I sie dziwić potem, ze ludzie na Korwina głosują
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-05, 21:30   #573
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
I sie dziwić potem, ze ludzie na Korwina głosują
Kurczę, jak sobie tak patrzę na poczynania obecnego rządu to sama mam chęć na Korwina zagłosować. Przynajmniej byloby tak samo śmiesznie ale bez zbędnego patosu
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-05, 21:41   #574
anusiak85
Rozeznanie
 
Avatar anusiak85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 581
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

1480974026376.jpg Ani słowa o pracy i dochodach szanownego pana, ale w upominkach odżywki białkowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1480974033189.jpg (52,5 KB, 222 załadowań)

Edytowane przez anusiak85
Czas edycji: 2016-12-05 o 21:42
anusiak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-05, 21:50   #575
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 252
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez anusiak85 Pokaż wiadomość
Załącznik 6779786 Ani słowa o pracy i dochodach szanownego pana, ale w upominkach odżywki białkowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakbym miala w kregu znajomych takiego byczka 24-letniego, ktory ma w domu matke chora na nowotwor okreznicy i przepukline, a zamiast isc do pracy to pakuje na silowni, to bym go chyba zrownala z ziemia. Pewnie jeszcze przejada mieso, jajka i inne bialko, ktore matka kupuje za ostatnie grosze.
Poprzekopywalby kilka ogrodkow dziennie, porabal ludziom drewno i wrzucil lopata kilka ton wegla do piwnic, to by sie mu odzywek i pakowania odechcialo.

Nie ma takiego miejsca w Polsce, w ktorym silny mlody zdrowy facet nie zaczepilby sie do pracy. Kropka.
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-05, 22:26   #576
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez anusiak85 Pokaż wiadomość
Załącznik 6779786 Ani słowa o pracy i dochodach szanownego pana, ale w upominkach odżywki białkowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aj sie czepiasz, moze chce zostac kulturysta.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 04:58   #577
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Tu wypadek, wspolczuje kobiecie. Ale opis... Wolontariusza poniosla wena.

Załącznik 6779666Załącznik 6779671
Strasznie szkoda mi kobiety, ale to jest dowod na to, ze swietne zarobki meza nie sa wystarczajacym powodem, by nie pracowac.

---------- Dopisano o 05:58 ---------- Poprzedni post napisano o 05:54 ----------

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Ma pieniądze, a i ma większe wydatki [COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------
)
To moze inny przyklad. Moi rodzice, bardzo zblizona liczba dzieci, bardzo zblizony dochod... Tylko oni na to musieli zarabiac, nic nie dostali od "panstwa".
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-06, 07:24   #578
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

U mojego dziecka w przedszkolu jak co roku jest organizowana paczka. W zeszłym roku było "na bogato". Mnóstwo kartonów, nawet nowe meble zostały zakupione, opal na całą zimę.
A w tym roku lipa. Pojedyncze makarony, konserwy. Ubrania tylko używane, niekoniecznie w rozmiarach o jakie rodzina prosi - ludzie przynoszą co mają.
Nie ma nic z większych przedmiotów typu mikrofalówka czy golarka elektryczna.

I tak się zastanawiam - czy rodzice zbiednieli czy zniechęcili się do akcji.

Myślę że rodzina może być rozczarowana tym co dostanie, biorąc pod uwagę dostawy paczek które można było zobaczyć w tv czy na fb.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 07:38   #579
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
U mojego dziecka w przedszkolu jak co roku jest organizowana paczka. W zeszłym roku było "na bogato". Mnóstwo kartonów, nawet nowe meble zostały zakupione, opal na całą zimę.
A w tym roku lipa. Pojedyncze makarony, konserwy. Ubrania tylko używane, niekoniecznie w rozmiarach o jakie rodzina prosi - ludzie przynoszą co mają.
Nie ma nic z większych przedmiotów typu mikrofalówka czy golarka elektryczna.

I tak się zastanawiam - czy rodzice zbiednieli czy zniechęcili się do akcji.

Myślę że rodzina może być rozczarowana tym co dostanie, biorąc pod uwagę dostawy paczek które można było zobaczyć w tv czy na fb.
Obstawiam to drugie.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 08:20   #580
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Ja tez nie biorę udziału w przedszkolnej akcji mojej corki, bo jest organizowana dla rodziny wielodzietnej. I to w dodatku na fanaberie albo rzeczy typu blok czy pisaki. Akurat takie rodziny wcale nie sa w naszym społeczeństwie najbiedniejsze, jak widać na przykładach ze SzP dostają mnóstwo pieniedzy od państwa (od pracujących....), a juz na pewno mogą sobie pozwolić na artykuły plastyczne. Jak ktoś chce, niech sie dorzuca, a bym wolała, zeby takie rodziny sama zadbały wreszcie o swoje potrzeby, a nie wiecznie liczyły na czyjaś pomoc i tego samego uczyły dzieci.

Wiele dzieci w przedszkolu corki jest odbieranych w okolicach godziny 17, bo rodzice do tej pory cieżko pracują, ciekawe, ile z tych rodzin wielodzietnych tak pracuje, a nie siedzi z kawka i serialem i liczy na pięćset plus, zasiłki i stypendia socjalne. I jeszcze szlachetne paczki od frajerów, którzy wlasnie zapieprzaja całe dnie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 09:32   #581
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
I tak się zastanawiam - czy rodzice zbiednieli czy zniechęcili się do akcji.
Raczej nie zbiednieli, pińcet plus przecież objęło też pracujących.
A przy okazji pewnie przeliczyli sobie, ile to wychodzi, jak się dostaje pińcet na siedmioro dzieci. I zdali sobie sprawę, jak wielodzietni się wzbogacili w tym roku.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-06, 10:29   #582
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Raczej nie zbiednieli, pińcet plus przecież objęło też pracujących.


A przy okazji pewnie przeliczyli sobie, ile to wychodzi, jak się dostaje pińcet na siedmioro dzieci. I zdali sobie sprawę, jak wielodzietni się wzbogacili w tym roku.


Nie każdy rodzic dostanie 500+
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 10:54   #583
wkropkizielona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 477
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

[1=871319bc27e9d09c3f0d50d 55d02d0b6e86b5c84;6832018 1]Nie każdy rodzic dostanie 500+[/QUOTE]
Na drugie i kolejne dziecko każdy
wkropkizielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 11:18   #584
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez wkropkizielona Pokaż wiadomość
Na drugie i kolejne dziecko każdy


A jak ktoś ma jedno dziecko? Wtedy liczy się kryterium. Więc nie każda rodzina dostanie.

A i jeśli pierwsze dziecko ukończy te18 lat to też nie dostanie się na drugie.





O właśnie u nas w przedszkolu też zbierają na SzP. Aż z ciekawości przeczytałam że dla starszego małżeństwa bez dzieci. Ale rodzicom nie uśmiecha się pomagać - niewiele rzeczy ludzie dali.

Edytowane przez 871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Czas edycji: 2016-12-06 o 11:21
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 11:36   #585
wkropkizielona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 477
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Dużo ludzi żyje w przekonaniu: "mnie nikt nic za darmo nie daje, dlaczego więc ja mam komuś dawać?". Dlatego dziwi mnie, że tak wiele rodzin w SzP uzyskuje pomoc na podstawie tych naciaganych opisów, gdzie nawet po potrzebach widać, że sytuacja nie jest wcale taka zła. Podejrzewam, że duża część paczek jest robiona przez firmy i instytucje, w tym przymuszonych pracowników i rodziców dzieci jak w przypadku szkół i przedszkoli. Watpię, żeby ktoś o zdrowych zmysłach chciał z własnej woli sponsorować remonty, perfumy, smartfony i inne zmywarki zdrowym, niepracującym ludziom, których jedynym zajęciem jest prokreacja, TV i gry komputerowe.
wkropkizielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 11:59   #586
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

sorry rozwalił mnie tekst że ubiegłoroczni darczyńcy nie zbiednieli bo przecież 500+ się pojawiło przecież po pierwsze nie każdy się na to łapie, a po drugie owszem mogli zbiednieć, mogła im się sytuacja finansowa pogorszyć i nawet jeśli mają 500+ to niekoniecznie mają tyle na osobę co w zeszłym roku.
no a niektórym wcale się nie dziwę jak rezygnują z robienia paczek, bo może co niektórzy przeliczyli sobie dochód na osobę po takich odliczeniach jak w paczce i zobaczyli że wcale nie ma wielkiej różnicy między nimi a tymi biednymi rodzinami.
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 12:12   #587
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez wkropkizielona Pokaż wiadomość
Dużo ludzi żyje w przekonaniu: "mnie nikt nic za darmo nie daje, dlaczego więc ja mam komuś dawać?". Dlatego dziwi mnie, że tak wiele rodzin w SzP uzyskuje pomoc na podstawie tych naciaganych opisów, gdzie nawet po potrzebach widać, że sytuacja nie jest wcale taka zła. Podejrzewam, że duża część paczek jest robiona przez firmy i instytucje, w tym przymuszonych pracowników i rodziców dzieci jak w przypadku szkół i przedszkoli. Watpię, żeby ktoś o zdrowych zmysłach chciał z własnej woli sponsorować remonty, perfumy, smartfony i inne zmywarki zdrowym, niepracującym ludziom, których jedynym zajęciem jest prokreacja, TV i gry komputerowe.
Niestety, racja.

Kurczę, nie chcę wyjść na gorszą niż w rzeczywistości jestem, bo chętnie pomagam komuś, kto naprawdę nie może pracować ze względu na wiek czy poważną chorobę lub komuś, kto dzięki mojej pomocy sam stanie na nogi i będzie sobie sam radzić. Jednak też szlag mnie trafia jak obserwuję tych osiedlowych wielodzietnych, zawodowo bezrobotnych rodziców. Nie dość, że od podatników co miesiąc dostają od 1500 nawet do 3000 za free to jeszcze co miesiąc wydeptują ścieżki do miejscowego MOPSu i korzystają ze wszystkich zasiłków docelowych. Obserwuję też rodziców z jednym/dwójką dzieci, którzy zasuwają jak motorki od świtu do nocy i z pracy nie osiągają takiego dochodu miesięcznego jak zawodowo bezrobotni dostają gratis. Gdzie tu jest jakakolwiek logika ja się pytam? Przecież to bez sensu, żeby z darmowego mieć więcej niż ludzie, którzy uczciwie pracują i płacą podatki na utrzymanie nierobów.

Gdy czytam, że w jakimkolwiek mieście wojewódzkim ktoś " od lat stara się znaleźć pracę" to nie wiem już, czy mam się śmiać czy płakać. Jeszcze rozumiem, gdy ktoś mieszka we wsi popegeerowskiej z jednym PKSem dziennie ale w mieście wojewódzkim jest tyle możliwości pracy, że można przebierać jak świnia w pełnym korycie jeśli tylko ktoś chce pracować.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 16:35   #588
triss_k
Zadomowienie
 
Avatar triss_k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: jih
Wiadomości: 1 300
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

A propos szukania pracy: widziałam ostatnio w Biedrze w miasteczku 10-tysięcznym plakaty z reklamą "Dni otwartych" dla potencjalnych pracowników. Wymagania: wykształcenie średnie i chęć do pracy. Płaca: 1800 zł na rękę. Tak tylko piszę...

W moim korpo jedna z koleżanek rzuciła pomysłem zrobienia paczki. Na pytanie kolegi, co to za akcja, wytłumaczyła mu, że znajduje się w bazie biedną rodzinę i kupuje dzieciom barbie i inne zabawki, jakie chcą, żeby chociaż raz dostały porządne prezenty
Na szczęście większość z moich współpracowników to rozsądni ludzie i pomysł paczki dla rumianków zdechł gdy koleżanka wyjechała na urlop w tropiki
triss_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 17:22   #589
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.

Cytat:
O właśnie u nas w przedszkolu też zbierają na SzP. Aż z ciekawości przeczytałam że dla starszego małżeństwa bez dzieci. Ale rodzicom nie uśmiecha się pomagać - niewiele rzeczy ludzie dali.
Strasznie przykro mi się robi jak słyszę coś takiego, bo jednak coś tam zwykle tych ludzi trąca żeby pomóc, chociaż raz w roku.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-06, 20:19   #590
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;68334686]Strasznie przykro mi się robi jak słyszę coś takiego, bo jednak coś tam zwykle tych ludzi trąca żeby pomóc, chociaż raz w roku.[/QUOTE]

przykre - ale ciekawe czy rodzice ogarneli,ze to dla pary staruszkow a nie dzieciorobow(a moze to powod spadku popularnosci?)

Z drugiej strony troche sie nie dziwie-tych akcji pomocowych jest duzo, zwlaszcza w przedszkolach i szkolach gdzie i tak jest duzo wydatkow i wydaje mi sie,ze czesc ludzi sie czuje zniechecona, ze tu jakas paczka w pracy, tu u jednego dziecka w szkole a drugiego w przedszkolu... tu Cie atakuja w supermarkecie...
oczywiscie bywa roznie,ale troche jest presja i paniom w szkole sie wydaje,ze to fajny pomysl (no i nie mozna powiedziec,ze nie) tylko z drugiej strny ludzie moga pomagac inaczej i nie miec ochoty na kolejna skladke
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 20:28   #591
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
przykre - ale ciekawe czy rodzice ogarneli,ze to dla pary staruszkow a nie dzieciorobow(a moze to powod spadku popularnosci?)

Z drugiej strony troche sie nie dziwie-tych akcji pomocowych jest duzo, zwlaszcza w przedszkolach i szkolach gdzie i tak jest duzo wydatkow i wydaje mi sie,ze czesc ludzi sie czuje zniechecona, ze tu jakas paczka w pracy, tu u jednego dziecka w szkole a drugiego w przedszkolu... tu Cie atakuja w supermarkecie...
oczywiscie bywa roznie,ale troche jest presja i paniom w szkole sie wydaje,ze to fajny pomysl (no i nie mozna powiedziec,ze nie) tylko z drugiej strny ludzie moga pomagac inaczej i nie miec ochoty na kolejna skladke
A dla mnie robienie paczki przez rodziców dzieci z przedszkola jest jakieś dziwne.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 21:13   #592
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 252
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Pamietam, ze jak bylam w szkole, to robilismy takie paczki z suchego prowiantu.

Kilogramy maki, cukru, platkow owsianych, kasz, oleju, makaronu etc. etc. ladowaly w takich kartonach. Mysle, ze NAPRAWDE biedni ludzie wlasnie z takich paczek sie uciesza, bo mozna z nich wyzyc kilka miesiecy; inna opcja to ubrania na zime. Takie paczki chcialabym robic.
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 21:42   #593
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Hiiroko Pokaż wiadomość
Pamietam, ze jak bylam w szkole, to robilismy takie paczki z suchego prowiantu.

Kilogramy maki, cukru, platkow owsianych, kasz, oleju, makaronu etc. etc. ladowaly w takich kartonach. Mysle, ze NAPRAWDE biedni ludzie wlasnie z takich paczek sie uciesza, bo mozna z nich wyzyc kilka miesiecy; inna opcja to ubrania na zime. Takie paczki chcialabym robic.
Chyba nic nie stoi na przeszkodzie
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 21:43   #594
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
A dla mnie robienie paczki przez rodziców dzieci z przedszkola jest jakieś dziwne.
pewnie nie dziwniejsze niz robienie paczki przez dzieci w szkole-idea jest spoko bo chca nauczyc dzieci pomagac, ale to powinny byc wlasnie takie zbiorki jak pisze hiroko czy jakas sucha zywnosc dla najubozszych a nie zrzucanie sie na wypasne zabawki na szlachty

a z drugiej strony wezmy 2 odzicow + 2 dzieci - calkiem mozliwe,ze ktos ma zbiorke w pracy, w pracy u meza, u jednego dziecka w szkole i u drugiego... no i cos wypada zawsze dac ale przy tylu zbiorkach mozna nie byc zachwyconym, a chyba SP teraz w modzie w wielu szkolach i zakladach pracy
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 21:44   #595
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Strasznie szkoda mi kobiety, ale to jest dowod na to, ze swietne zarobki meza nie sa wystarczajacym powodem, by nie pracowac.

---------- Dopisano o 05:58 ---------- Poprzedni post napisano o 05:54 ----------


To moze inny przyklad. Moi rodzice, bardzo zblizona liczba dzieci, bardzo zblizony dochod... Tylko oni na to musieli zarabiac, nic nie dostali od "panstwa".
Ale cóż z tego ?
Gdyby wówczas istniało 500+ to by dostali.
Oczywiście, że są osoby, które i bez dodatków sobie radzą. Tylko jaki to jest argument w dyskusji?
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 11:19   #596
jeanne92
Raczkowanie
 
Avatar jeanne92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 303
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Pani Dominika (29 l.) wraz z mężem panem Karolem (34 l.) wychowuje dwójkę dzieci: Olę (5 l.) oraz Jana (0 l.)
Rodzina pani Dominiki jest w trudnej sytuacji od 4 lat, ponieważ mąż utraciła stała pracę. Praca w gospodarstwie nie jest największym marzeniem rodziny, ponieważ nie daje im to dobrego bytu rodziny. Rodzina utrzymuje się z marnej wypłaty za mleko (1600 zł), zasiłku rodzinnego na dzieciaki (207 zł), wsparcia w programie 500+ na dwoje dzieci (1000 zł) oraz świadczenia dla rodzica tzw. "kosiniakowego" (1000 zł). Po odliczeniu kosztów mieszkania miesięcznie na jednego członka rodziny wychodzi 411,75 zł.
Rodzina uwielbia spędzać czas razem podczas zabaw z dzieciakami. Bardzo się kochają i nie widzą świata bez siebie. Córka Iza bardzo uwielbia rysować. Rodzina uwielbia razem spacerować w Niedzielne popołudnia. Pan Tomasz bardzo chciałby zostać kierowcą ciężarówki w związku z czym, chętnie rozpocząłby kurs C+E. Nabycie tych umiejętności polepszyłoby podjęcie pracy w tym kierunku, a jednocześnie polepszenie bytu rodziny.
Rodzina najbardziej potrzebuje żywności i środków czystości. Pani Dominika prosi również o ręczniki, ponieważ stare są już zużyte i nie nadają się do użytku.
Niecałe 4000 zł to jest mało na cztery osoby? Czy tylko dla mnie to jest dosyć standardowa kwota?
__________________

jeanne92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 11:25   #597
201612130906
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 59
Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Marna wypłata + prawo jazdy polepszyłoby podjęcie pracy... wolontariusz i lider sprawdzajacy to z gimnazjum czy niżej?
201612130906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 11:39   #598
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Marna wypłata + prawo jazdy polepszyłoby podjęcie pracy... wolontariusz i lider sprawdzajacy to z gimnazjum czy niżej?
Czepiasz się "polepszyłoby podjęcie pracy" to zapewne jakiś młody dziennikarz stworzył. Z gazety.pl zapewne.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 12:06   #599
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
ponieważ nie daje im to dobrego bytu rodziny.
Zaczynam mieć wrażenie, że umiejętność posługiwania się językiem ojczystym staje się czymś na tyle nieoczywistym, że może czas uwzględniać to w CV czy coś.

Trzy etapy weryfikacji
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 12:15   #600
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6836157 1]Zaczynam mieć wrażenie, że umiejętność posługiwania się językiem ojczystym staje się czymś na tyle nieoczywistym, że może czas uwzględniać to w CV czy coś.

Trzy etapy weryfikacji [/QUOTE]

Gdzieś w internecie mignął mi artykuł o firmach, które pośród wymagań stawianych kandydatom do pracy biorą pod uwagę, czy dana osoba czyta książki i w jakich ilościach. Gatunku literatury nie sprecyzowano....

Wiem, ze się powtarzam, ale skoro dziennikarze robią błędy i w książkach, rzekomo poddawanych redakcji i korekcie, występują błędy, to czego tu oczekiwać od wolontariuszy...?
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-22 10:27:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:10.