"Dobra pensja" "dobra praca" - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-07, 15:20   #361
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Jak się wynajmuje to płaci się podobna kasę do raty kredytu, więc wychodzi na to samo.
To wszystko zależy. Często tak, ale nie zawsze. Moja sąsiadka wynajmuje mieszkanie 67 mkw w centrum Krakowa za 2500 zł miesięcznie. To jest tylko kasa dla niej, za wynajem. Do tego wynajmujący muszą sobie sami opłacić czynsz (ok. 500 zł w tym już jest woda), prąd, gaz i TV/internet.
Więc w sumie gdyby wzięli kredyt na takie mieszkanie, na te przysłowiowe 30 lat, to by ich rata pewnie wyszła mniej niż 2500 zł.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 15:21   #362
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Ja znam akurat przykład mieszkania 50mkw na Białołęce (na której w 2008 roku nic nie było, tylko pola), które znajomi mojego kolegi kupili za 170-180tys. Obecnie mieszkania w tej okolicy nie kosztują rzeczywiście 7tys. za metr (przynajmniej ja się nie spotkałam, średnio to chyba w granicach 5-6tys.). Ale nie da się ukryć, że cena jest o wiele niższa niż obecnie.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 15:25   #363
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Klasa średnia, która ma pół miliona (minimum) w gotówce, żeby kupić dwa mieszkania w Wawie?

Chyba mamy inne pojęcie klasy średniej.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 15:35   #364
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Ale jesteście w stanie ogarnąć fakt, że to może nie być mieszkanie kupione dziś czy wczoraj, tylko np mieszkanie w bloku z lat 70-tych, które rodzice kupili 40 lat temu jak się pobrali?
A teraz np sami wyprowadzili się poza miasto, do domu, który budowali przez lata, a mieszkanie zostawili dzieciom. Albo jest to mieszkanie w kamienicy, które babcia zapisuje wnukom.

Przecież nieruchomości nie bierze się do grobu, tylko są w obiegu, więc to nie musi być mieszkanie prosto od dewelopera, w nowiuśkim bloku.

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Ja znam akurat przykład mieszkania 50mkw na Białołęce (na której w 2008 roku nic nie było, tylko pola), które znajomi mojego kolegi kupili za 170-180tys. Obecnie mieszkania w tej okolicy nie kosztują rzeczywiście 7tys. za metr (przynajmniej ja się nie spotkałam, średnio to chyba w granicach 5-6tys.). Ale nie da się ukryć, że cena jest o wiele niższa niż obecnie.
Dokładnie Sama znam podobny przypadek - mieszkanie kupione pod koniec lat 90-tych w dobrej lokalizacji w Krakowie, za ok. 120 tys w stanie surowym. Do tego koszty wykończenia praktycznie na zero, bo obwiązywała ulga budowlana. Dziś jest warte przynajmniej trzy razy tyle.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 15:36   #365
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Ale jesteście w stanie ogarnąć fakt, że to może nie być mieszkanie kupione dziś czy wczoraj, tylko np mieszkanie w bloku z lat 70-tych, które rodzice kupili 40 lat temu jak się pobrali?
A teraz np sami wyprowadzili się poza miasto, do domu, który budowali przez lata, a mieszkanie zostawili dzieciom. Albo jest to mieszkanie w kamienicy, które babcia zapisuje wnukom.

Przecież nieruchomości nie bierze się do grobu, tylko są w obiegu, więc to nie musi być mieszkanie prosto od dewelopera, w nowiuśkim bloku.

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------



Dokładnie Sama znam podobny przypadek - mieszkanie kupione pod koniec lat 90-tych w dobrej lokalizacji w Krakowie, za ok. 120 tys w stanie surowym. Do tego koszty wykończenia praktycznie na zero, bo obwiązywała ulga budowlana. Dziś jest warte przynajmniej trzy razy tyle.
Z tego co napisała Niebieska wynika, że te mieszkania zostały kupione, a nie były w rodzinie od pierdylnastu lat.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 15:47   #366
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Z tego co napisała Niebieska wynika, że te mieszkania zostały kupione, a nie były w rodzinie od pierdylnastu lat.
Dobra, nie były w rodzinie, ale też nie wiadomo kiedy kupili. Jeszcze 10 lat temu rynek nieruchomości wyglądał całkiem inaczej niż teraz.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 16:18   #367
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Byly nizsze ale na pewno nie o polowe.

Ja jestem ciekawa co to oznacza "typowa klasa srednia", bo ciezko mi sobie wyobrazic klase srednia(w polskim rozumieniu), ktora stac na kupienie dwoch mieszkan w Wawie w niewielkich odstępach czasu.
Moje mieszkanie było daje 4 koła za metr, teraz jest warte ponad 8.tak w dobrych lokalizacjach wzrosly i ponad dwukrotnie

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-07, 16:32   #368
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Dobra, nie były w rodzinie, ale też nie wiadomo kiedy kupili. Jeszcze 10 lat temu rynek nieruchomości wyglądał całkiem inaczej niż teraz.
No dobra, załóżmy, że to były mieszkania po 150tys (w Wawie, na pewno, dobra, nieważne). Wciąż 300 tysięcy w gotówce to dla mnie nie jest "taka przeciętna klasa średnia", no jak rany.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 16:35   #369
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Ja też jestem bardzo ciekawa po ile te mieszkania. Bo kupienie mieszkania za gotówkę w stolicy za nic nie pasuje mi do klasy średniej.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 16:40   #370
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
No dobra, załóżmy, że to były mieszkania po 150tys (w Wawie, na pewno, dobra, nieważne). Wciąż 300 tysięcy w gotówce to dla mnie nie jest "taka przeciętna klasa średnia", no jak rany.
Serio uważasz, że klasa średnia, z dwóch średnich pensji, przez 20 lat nie byłaby w stanie tyle odłożyć? Bo ja uważam, że bez problemu. Bo rozumiem, że dzieci dostały mieszkania po studiach, a więc te 20+ lat na odkładanie było.
Nie mówię, że to łatwo, jestem pełna podziwu dla takich rodziców, ale nie uważam też, że trzeba zarabiać Bóg wie ile, żeby tyle odłożyć.
Odkładając po 2 tys miesięcznie, czyli po 1 tys z każdej pensji, to daje prawie pół miliona po 20 latach. Tylko przy odkładaniu. A mogli taką kasę jakoś sensownie zainwestować i pomnożyć.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.





Edytowane przez Veredise
Czas edycji: 2016-12-07 o 16:41
Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 16:43   #371
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Za dużo tu gdybania w sumie, żeby tak sobie dywagować tak, dla mnie posiadanie pół miliona w gotówce to już jednak trochę więcej, niż klasa średnia, wot.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-07, 16:45   #372
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

dla mnie dobra pensja to 10 k netto + brak nadgodzin,
aczkolwiek Warszawa , gdybym miała podac dobra pensje poza W to ok 5 k netto (wiadomo,ze troche mniej na wsi a troche wiecej w wieksym miescie)

Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
No ja akurat mieszkam w Warszawie i pracuje w korpo za miliony monet ale wiem że jest Polska poza Warszawą i że nie każdy Polak może w Warszawie mieszakac.
To zawsze najlepsza rada, jedz do stolycy, zostan programisto w korpo i zarabiaj

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
no ale cos za cos-albo duzy dom,piekna wies,mama zajmujaca sie wnukami albo zapieprz w miescie ,ciasne mieszkanie ale wieksza pensja - takie mam wrazenie, ze ludzie czesto maja prertensje,ze w wawie to tak dobrze sie zarabia i oni tez by tak chcieli mieszkaajc sobie w jakims malenkim miasteczku, no ale sorry takich okazji,zeby mieszkac w jakiejs willi,zarabiac 10 k neto, pracowac bez andgodzin i wychodzic o 15 z roboty to jest malo,

zreszta niby zarobki w Wawie zawyzaja srednia i sa wyzsze-ale koszty zycia (mieszkania przede wszystkim) tez sa wyzsze, wiec czy sie pracuje w wawie za 7 k czy na jakiejs wsi za 3 to i tak wychodzi na jedno(zarobki na poziomie 1 m mieszaknia,a koszty jedzenia pdoobne).

wydaje mi sie tez, ze zasadniczo inna srednia zarobkow jest tez dla roznych pokolen-znam sporo mlodych ludzi, ktorzy zarabiaja po4-7 tys w wiekszych miastach oraz po jakies 3 na wsi (wg mnie niezle) ,kiedy ich rodzice zarabiaja jednak stosunkowo mniej - aczkolwiek patrzac obiektywnie to roznica jakas byc powinna,bo starsze pokolenie nie musialo kupowac mieszkan na kredyt -no i suma summarum,odejmujac kredyty pewnie kwota zostajaca na zycie jest porownywalna

Cytat:
Napisane przez niebieska_chmura Pokaż wiadomość
Moim rodzicom daleko do bogaczy (typowa klasa średnia), jednak kupili mieszkania i dla mnie i dla mojego brata, bez kredytu, w centrum Warszawy.
Na studiach miałam też sporo znajomych spoza Warszawy, którym również rodzice kupili mieszkania na start w stolicy. Ludzie na pewno nie byli biedni, ale nie szastali jakoś bardzo kasą. Znam też kilka osób, którym rodzice dali na wkład własny i pomagają spłacać kredyt. Myślę więc, że nie jest to tak bardzo rzadkie zjawisko...

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
mysle,ze kupic mieszkanie za gotowke (teraz to z pol miliona by trzeba) to raczej jest rzadkie zjawisko
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 16:46   #373
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

A pół miliona w nieruchomościach to nadal klasa średnia czy nie? Jak ktoś ma mieszkanie w Wawie za 500 tys, ale zarabia 3 tys netto, to klasa średnia czy nie?
Jak dla mnie nadal klasa średnia. Więc nie wiem co za różnica czy te pół miliona jest w oszczędnościach czy w nieruchomościach
Klasę średnią jak dla mnie definiują zarobki, a nie oszczędności. Ale wiadomo, wszystko zależy od przyjętej definicji.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.





Edytowane przez Veredise
Czas edycji: 2016-12-07 o 16:47
Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 16:47   #374
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Jak kupił za gotówkę to na pewno nie jest klasa średnia.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 16:49   #375
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Serio uważasz, że klasa średnia, z dwóch średnich pensji, przez 20 lat nie byłaby w stanie tyle odłożyć? Bo ja uważam, że bez problemu. Bo rozumiem, że dzieci dostały mieszkania po studiach, a więc te 20+ lat na odkładanie było.
Nie mówię, że to łatwo, jestem pełna podziwu dla takich rodziców, ale nie uważam też, że trzeba zarabiać Bóg wie ile, żeby tyle odłożyć.
Odkładając po 2 tys miesięcznie, czyli po 1 tys z każdej pensji, to daje prawie pół miliona po 20 latach. Tylko przy odkładaniu. A mogli taką kasę jakoś sensownie zainwestować i pomnożyć.
klasa srednia klasie sredniej nierowna, ale jesli maz i zona zarabiaja po 2, 5k i maja dwojke dzxieci to nie odloza sobie na luzie 2 tysi miesiecznie (czyli polowy ich wyplaty) - no coz,to jest moja wizja klasy sredniej
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 16:51   #376
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Jak kupił za gotówkę to na pewno nie jest klasa średnia.

wysłane telepatycznie
Chyba że ta gotowka to np. ze sprzedaży ziemi po babce.
Ale generalbie jak ktoś za gotowke kupuje dwa mieszkania w Warszawie (zakladam że to mieszkania, a nie kawalerki w Wesołej:p) to jest minimum srednia wyzsza klasą, albo już wyzsza.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 16:52   #377
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
klasa srednia klasie sredniej nierowna, ale jesli maz i zona zarabiaja po 2, 5k i maja dwojke dzxieci to nie odloza sobie na luzie 2 tysi miesiecznie (czyli polowy ich wyplaty) - no coz,to jest moja wizja klasy sredniej
Czyli klasa średnia kończy się tam, gdzie zaczyna się możliwość oszczędzania? Bo dla mnie 5 tys miesięcznie to nadal jest klasa średnia. A z dwóch pensji po 5 tys to już spokojnie 2 tys można odłożyć.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 16:54   #378
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
A pół miliona w nieruchomościach to nadal klasa średnia czy nie? Jak ktoś ma mieszkanie w Wawie za 500 tys, ale zarabia 3 tys netto, to klasa średnia czy nie?
Jak dla mnie nadal klasa średnia. Więc nie wiem co za różnica czy te pół miliona jest w oszczędnościach czy w nieruchomościach
Klasę średnią jak dla mnie definiują zarobki, a nie oszczędności. Ale wiadomo, wszystko zależy od przyjętej definicji.
definiuja i zarobki i majatek,
jak ktos odzieidziczy po rodzicach 3 miliony, to chocby zarabial 1,5k nie jest juz klasa srednia

bo oszczednosci tez sie przekladaja na wydatki zyciowe czyli kolejne oszczednosci-dla przykladu, 2 osoby o takich samych zarobkach -jedna ma mieszkanie od rodzicow druga bierze kredyt,
ta pierwsza moze oszedzac przez cale zycie pieniadze,ktore ladowalaby w kredyt majac w ten spsob po 20 latach kilkaset tysiecy, ktore moze zaiwestowac,dac swoim dzieciom,albo lezec na emeryturze do gory brzuchem i nie martwic sie o kase i ZUS ,
ta druga nie ma zadnego takiego komfortu i musi pracowac do konca zycia - widze tu epwna roznice w komforcie zycia ,opcjach inwestowania itp

Cytat:
Czyli klasa średnia kończy się tam, gdzie zaczyna się możliwość oszczędzania? Bo dla mnie 5 tys miesięcznie to nadal jest klasa średnia. A z dwóch pensji po 5 tys to już spokojnie 2 tys można odłożyć.
napisalam 2,5 a nie 5 - srednia pensja to wszak jakas tak przez ostatnie lata
Save
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 16:54   #379
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Czyli klasa średnia kończy się tam, gdzie zaczyna się możliwość oszczędzania? Bo dla mnie 5 tys miesięcznie to nadal jest klasa średnia. A z dwóch pensji po 5 tys to już spokojnie 2 tys można odłożyć.
2 tysiące razy 12 to 24.oszczędzali damy na to 20 lat zanim dzieci się urodzily i poszły na studia to fajne 480 tysięcy. Dwóch mieszkań w Wawie z tego nie będzie, bo i oszczędności życia by się musii pozbyć, więc też słabo z tą zamożnością

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-07, 16:55   #380
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

I żyć w stolicy za 3 tysiące? Ponoć stolica taka droga. A pensja minimalna tam się nie zdarza. A ty sugerujesz życie za 3 tysie na rodzinę?

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 16:57   #381
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
I żyć w stolicy za 3 tysiące? Ponoć stolica taka droga. A pensja minimalna tam się nie zdarza. A ty sugerujesz życie za 3 tysie na rodzinę?

wysłane telepatycznie
A niech żyja o nie w stolicy. Nadal 2 tysiące odlozone co miesiąc za maksymalnie jedno mieszkanie w Warszawie. A jak ktoś może odkładać 4 tysiące to już znaczy że zarabia dużo.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 17:00   #382
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
napisalam 2,5 a nie 5 - srednia pensja to wszak jakas tak przez ostatnie lata
Save
Wiem, co napisałaś. o 5 napisałam ja.
Dla mnie 2,5 w stolicy to bardzo mało. Nie wiem czy w ogóle bym to uznała za klasę średnią, tak szczerze.

Zakonna - skąd wiesz, że żyli w stolicy? Poza tym nie za 3 tys, tylko za 6, bo ja ciągle mówię o dwóch pensjach po 5 tys, czyli w sumie o 10 tys, z których się odkłada 2 tys przez 20 lat.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 17:01   #383
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Mnie się też wydaje ze to nie jest klasa średnia

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 17:03   #384
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Wiem, co napisałaś. o 5 napisałam ja.
Dla mnie 2,5 w stolicy to bardzo mało. Nie wiem czy w ogóle bym to uznała za klasę średnią, tak szczerze.

Zakonna - skąd wiesz, że żyli w stolicy? Poza tym nie za 3 tys, tylko za 6, bo ja ciągle mówię o dwóch pensjach po 5 tys, czyli w sumie o 10 tys, z których się odkłada 2 tys przez 20 lat.
Ale rozumiesz że odkladajac 2 tysiące przez 20 lat nie uzbierasz na dwa mieszkania w stolicy?

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 17:04   #385
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

5 tysięcy na ryj to jest klasa średnia w stolicy chyba tylko. A Polsce B to jesteś panicz z taką kasą.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 17:09   #386
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Ale rozumiesz że odkladajac 2 tysiące przez 20 lat nie uzbierasz na dwa mieszkania w stolicy?

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Uzbierasz na jedno kupowane dziś. A jak już było mówione, nie wiemy kiedy kupowali te mieszkania, jaki metraż, jaka lokalizacja. Kupić dwa mieszkania po 250 tys w stolicy kilka lat temu było jak najbardziej możliwe. Nawet dziś, jeśli to są jakieś kawalerki na obrzeżu miasta.
Trochę za mało danych, żeby orzec ile musieli odkładać i jak długo, a tym samym ile musieli zarabiać.
Chodzi mi tylko o to, że naprawdę nie trzeba być na liście najbogatszych Forbsa żeby kupić dziecku mieszkanie. Niektórzy ludzie są bardzo oszczędni i bardzo zaradni i z niewielkich zarobków potrafią odłożyć w długim czasie bardzo dużo. Odmawiając sobie bardzo wiele przy tym, niestety.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 17:11   #387
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
5 tysięcy na ryj to jest klasa średnia w stolicy chyba tylko. A Polsce B to jesteś panicz z taką kasą.

wysłane telepatycznie
Też tak mysle. Dlatego jak wizazanka napisała że rodzice nie za bogaci ale dwa mieszkania w Warszawie za gotówkę kupili to jakoś w to nie za bogato nie wierzę.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Uzbierasz na jedno kupowane dziś. A jak już było mówione, nie wiemy kiedy kupowali te mieszkania, jaki metraż, jaka lokalizacja. Kupić dwa mieszkania po 250 tys w stolicy kilka lat temu było jak najbardziej możliwe. Nawet dziś, jeśli to są jakieś kawalerki na obrzeżu miasta.
Trochę za mało danych, żeby orzec ile musieli odkładać i jak długo, a tym samym ile musieli zarabiać.
Chodzi mi tylko o to, że naprawdę nie trzeba być na liście najbogatszych Forbsa żeby kupić dziecku mieszkanie. Niektórzy ludzie są bardzo oszczędni i bardzo zaradni i z niewielkich zarobków potrafią odłożyć w długim czasie bardzo dużo. Odmawiając sobie bardzo wiele przy tym, niestety.
Kawalerka na obrzeżach miasta to nie mieszkanie tylko kpina. Lalek wtedy akademik dla dzieci a kasę przeznaczyć na wkład własny do bardziej perspektywicznych mieszkan.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 17:15   #388
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
5 tysięcy na ryj to jest klasa średnia w stolicy chyba tylko. A Polsce B to jesteś panicz z taką kasą.

wysłane telepatycznie
Niestety, ciężko się nie zgodzić. Sama jestem z Polski B. W moim domu rodzinnym rodzice razem mieli/mają prawie 5 tyś, 2 dzieci i żyło się na prawdę dobrze. To właśnie jest dla mnie taka typowa klasa średnia.
5 tysi to już dla mnie spore pieniądze, zwłaszcza jeśli partner też tyle ma.

Ludzie których stać na zakup dwóch mieszkań w Warszawie bez żadnych kredytów to nie jest klasa średnia. No chyba, że przez pół życia jedli chleb z pomidorem i myli się raz na tydzień, w tej samej wodzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 17:17   #389
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Czyli klasa średnia kończy się tam, gdzie zaczyna się możliwość oszczędzania? Bo dla mnie 5 tys miesięcznie to nadal jest klasa średnia. A z dwóch pensji po 5 tys to już spokojnie 2 tys można odłożyć.
Tyle odłożyć mając dwójkę dzieci? Dla mnie nierealne. Poza tym o czym w ogóle mowa, kiedyś ludzie zarabiali 800zl i żyli z tego cały miesiąc, bo była inna siła nabywcza pieniądza i inne ceny. Jak ktoś w latach 90 zarabiał 2500zl to był raczej bogaty.

Z drugiej strony - może jej rodzice mieli spadek, pole po swoich rodzicach albo cokolwiek takiego co mogli sprzedać żeby te dwa mieszkania w Wawie kupić. Tamten post nie wyjaśnia szczegółów, więc nie rozumiem tych dywagacji ale jakby nie było - dla mnie to też jest coś więcej niż "klasa średnia"
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 17:21   #390
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Kawalerka na obrzeżach miasta to nie mieszkanie tylko kpina. Lalek wtedy akademik dla dzieci a kasę przeznaczyć na wkład własny do bardziej perspektywicznych mieszkan.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Ty byś nie kupiła, ja pewnie też nie, ale jak najbardziej jest to mieszkanie. Tym bardziej, że można to mieszkanie wynająć i potem z wynajmu spłacać kredyt na większe. Niektórzy rodzice na pewno woleliby, żeby dziecko miało od razu coś swojego, niż dać tylko na wkład własny i skazać dziecko na kredyt na kilkadziesiąt lat, nie mając pewności czy zawsze na tą ratę będzie miało.
A tak miałoby choć kawalerkę, jak będzie dobrze zarabiało, to odłoży na wkład własny, kupi większe mieszkanie na kredyt, kawalerkę wynajmie i z tego spłacać będzie kredyt. A jak coś pójdzie nie tak, to przynajmniej dziecko ma gdzie mieszkać i nie ma zobowiązań finansowych.

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Tyle odłożyć mając dwójkę dzieci?
To przeczytaj post, który jest pod Twoim Tam jest przykład 5 tys jako cały dochód rodziny i dwójka dzieci jakoś miała się dobrze. Więc z 10 tys nie da się 2 tys odłożyć? Ciekawe...
Oczywiście, że wszystko zależy od tego gdzie się mieszka, jakie są koszty, jaki jest styl życia itp. Ale bez jaj, że się nie da. Da się. Tylko trzeba chcieć.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-25 12:15:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:52.