Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-07, 16:49   #631
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;6837060 1]tylko jeśli patrzymy pod kątem finansowym to bardziej się opłaca kupić te jajka w sklepie niż trzymać tyle kur, żeby mieć jajka dla czterech osób.[/QUOTE]

Nieprawda.
Temat powrócił i nadal widzę mnożenie problemów. Jeśli ktoś nie zatrudnia do uprawy/hodowli pracowników to jak najbardziej jest to opłacalne.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 16:51   #632
Zenobia_87
Raczkowanie
 
Avatar Zenobia_87
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 175
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
To mi przyszlo do głowy ale brzmi tak idiotycznie, ze uznałam że coś innego musi to być.

wysłane telepatycznie
Tutaj cały opis superW. Detektyw i lekarz w jednym.
https://www.szlachetnapaczka.pl/arty...st-superw.html
__________________
Godnaś, Lucyperowi żeby cię dać w dary,
Boś jest wyobrażeniem a właśnie owego,
Co wieniec ma na wierzchu z szybu smrodliwego,
Popraw się, babo, na tej swojej wdzięcznej twarzy
Albo mi się za jedno tysiąc złych słów zdarzy.
Zenobia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 16:51   #633
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
No i? Z jakiego powodu mamy wiedzieć arkusze rozmowy z rodziną? Serio myślisz, że potencjalni darczyńcy powinni to robić? Może w ogóle sami powinni się przejść po okolicy zamiast wolontariuszy?
Sorry, ale kompletnie mnie to nie przekonuje. Sam opis powinien być taki, żeby można po nim zdecydować czy chce się pomocy udzielić czy nie. Jeżeli jest źle skonstruowany, to nikt się nie będzie bawił w czytanie arkusza rozmowy z rodziną albo dowiadywał o co chodzi w paczce. Zejdź na ziemię.
Kompletnie nie zrozumiałaś, co napisałam. I Bogu dzięki, że darczyńcą nie jesteś, bo darczyńca to osoba pozytywna, cechująca się dużą empatią i chcąca pomagać.

Pytałam o arkusz spotkania z rodziną z prostego powodu. Pozwolę sobie wstawić go w załączniku. Szydziłyście, ze ktoś chciał szczoteczkę do zębów czy bloki dzieciom do malowania albo farbki, to może się dowiecie dlaczego Śmiałyście się, ze ktoś chce grę czy perfumy - darczyńca może podarować też dodatkowy upominek, jakiś drobiazg do 100 zł, który sprawi radość każdemu z członków rodziny. To mogą być perfumy czy książka albo jakaś gra... Czy to coś złego?

Poza tym - wydaje mi się, że darczyńca powinien wiedzieć, o co chodzi w paczce. I wybierać rodzinę on się tego dowiaduje. Albo ze strony, albo z maila, albo od wolontariusza rodziny.
Tu nie chodzi o to, że paczka to kolejny mops albo caritas, że ktoś sobie zgłasza jakąś rodzinkę, ona sobie wymienia, czego jej trzeba, a potem darczyńca kupuje perfumy, smartfona i laptopa. Tutaj chodzi o wybranie rodziny, która ma potencjał. Wolontariusz decyduje, czy paczka cos zmieni w życiu rodziny. Rodzina nie jest włączona do projektu, bo wolontariusz miał takie widzimisię. Rodzina musi przejawiać chęć zmiany. Znam rodziny, które były porzebujące, nie pracowały z wyboru, dostały paczkę i po dwóch latach same zostały darczyńcami! O to właśnie chodzi w paczce. To nie jest tak, ze zgłaszana jest rodzina kilka lat z rzędu i ciągle dostaje paczki. Miałam spotkanie z pięcioosobową rodziną - jeden chłopak niepełnosprawny bez nogi i z zaburzeniami psychicznymi, matka nie pracowała bo musiała go wozić i odbierać ze szkoły, a mieszkali poza miastem. Nikt nie chciał jej zatrudnić, bo nie była w pełni dyspozycyjna. Ojciec pracował, ale miał umowę tylko do grudnia - potem miał być zwolniony, bo firma przestawała istnieć. Rodzina mieszkała w pięć osób w jednym pokoju, nie miała łazienki. I nie, nie włączyłam tej rodziny, bo chociaż była tam skrajna bieda i 200 zł na osobę po odliczeniu kosztów i chociaż wyszłam z tego mieszkania ze łzami w oczach, to rodzina dostała już paczkę dwa razy. Nie zmieniła nic w swoim życiu, tutaj nie byłoby mądrej pomocy. Takim jak oni mógłby pomóc mops albo caritas. Z kolei włączyłam rodzinę, gdzie ojca zwolnili z pracy i siedział w domu, nic nie robił od poł roku. Matka była sprzątaczką. W domu dwie córki, z czego jedna uciekała z domu, miała problemy psychiczne. Ale wierzę, że takiej rodzinie paczka pomoże i to będzie mądra pomoc. Mam nadzieję, że ojciec dostanie przez paczkę kopa i weźmie się do roboty. A jeśli nie, to za rok tej paczki przecież nie dostaną Tak naprawdę tego, czy decyzja o włączeniu była zła czy dobra, dowiadujemy się, jadąc do rodziny z paczką.

Bieda, z jaką się spotkałam, większości z Was nawet się nie śniła.

Poza tym w paczce nie trzeba spełniać wszystkich potrzeb. Najwaniejsze są trzy główne wymienione w opisie, a to że ktoś jako specjalny upominek wymarzył sobie perfumy? Chyba warto mieć marzenia, prawda?



Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość

No i to, że informacja o tym czy ktoś pracuje czy nie i o tym jakie ma dochody jest kluczowa. Jej brak to poważny brak w opisie. Serio tego nie rozumiesz?
Pytałam, co z tego, ze ktoś chciał odżywkę białkową
Załączone pliki
Rodzaj pliku: pdf arkusz-drugiego-spotkania-2016.pdf (696,9 KB, 86 załadowań)
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 16:52   #634
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

No to się nazywa przerost formy nad treścią.... dzięki. Jednak idiotyzm okazał się prawda.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 16:53   #635
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Z perspektywy superW śmiało mogę powiedzieć, że bardzo przykro czyta mi się Wasze wypowiedzi i jestem w stanie stwierdzić, że nikt z Was nie ma zielonego pojęcia, czym jest mądra pomoc i o co chodzi w paczce ...


Widziałaś kiedyś arkusz rozmowy z rodziną?


No i?




Może mało widziałam, ale czytałam każdy opis mojego województwa i w żadnym nie było takich zachcianek Ale też łatwo zauważyć po tym, co napisałas, że arkusza rozmowy z rodziną na oczy nie widziałaś


Na osobę dochód wynosi 411 zł, więc o jakich 4 tys mówisz? Odliczasz koszty mieszkania, opału, gdy ktoś mieszka w domu, przedszkole itd. i 4 tys to nagle niedużo Poza tym tutaj jest 3,8tys., a 200 zł w biednej rodzinie to duża różnica Owszem, 4 tys po odliczeniu kosztów utrzymania na 4 osoby to kupa kasy, ale tutaj takiej sytuacji nie ma.
Wystarczy przeczytać sobie opisy z innych województw, które w tym i poprzednich latach były tutaj wrzucane i zobaczysz, że prośba o smartfona to w sumie mała zachcianka

I wyobraź sobie, że mamy pojęcie jak wygląda mądra pomoc Szlachetna na pewno w wielu przypadkach tym nie jest
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 16:54   #636
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Wystarczy, ze ktoś napisze lub powie o sobie superW i rzuci hasłem mądra pomoc - ja już wiem, że rozmowa nie ma sensu.
Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
To mi przyszlo do głowy ale brzmi tak idiotycznie, ze uznałam że coś innego musi to być.
Brawo
Szydzenie z osób, które chcą komuś pomagać Mam nadzieję, że nigdy nie będziecie w sytuacji, kiedy to któryś z wolontariuszy będzie musiał przyjść do was. Jakakolwiek dyskusja w tym wątku nie ma sensu, tutaj się tylko szydzi z idei paczki, rodzin, ich potrzeb ... Ach XXI wiek!
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 16:54   #637
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Kompletnie nie zrozumiałaś, co napisałam. I Bogu dzięki, że darczyńcą nie jesteś, bo darczyńca to osoba pozytywna, cechująca się dużą empatią i chcąca pomagać.
Już wiem co to jest superW - super WRÓŻKA
Skąd wiesz, że nie jestem darczyńcą?
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-07, 16:55   #638
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Z perspektywy superW śmiało mogę powiedzieć, że bardzo przykro czyta mi się Wasze wypowiedzi i jestem w stanie stwierdzić, że nikt z Was nie ma zielonego pojęcia, czym jest mądra pomoc i o co chodzi w paczce ...
Jeśli cyfra w nicku to Twój rok urodzenia, to ja też jestem w stanie śmiało stwierdzić, że nie wiesz czym jest mądra pomoc i jak rozpoznać naciągaczy/darmozjadów od ludzi którzy serio żyją w niezawinionej biedzie.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 16:56   #639
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
darczyńca może podarować też dodatkowy upominek, jakiś drobiazg do 100 zł, który sprawi radość każdemu z członków rodziny. To mogą być perfumy czy książka albo jakaś gra... Czy to coś złego?
A teraz zestaw sobie to co napisałaś, z opisami przytaczanymi tutaj, gdy ten "drobiazg do 100 zł" to nagle są perfumy Diora za kilkaset złotych, smartfony za ponad 1000 zł albo playstation. I odpowiedz sobie na pytanie: jak bardzo jesteś odklejona od rzeczywistości?
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 16:57   #640
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Jeśli cyfra w nicku to Twój rok urodzenia, to ja też jestem w stanie śmiało stwierdzić, że nie wiesz czym jest mądra pomoc i jak rozpoznać naciągaczy/darmozjadów od ludzi którzy serio żyją w niezawinionej biedzie.
Wolonariuszem można być od 18 roku życia, więc pudło.
Od dawna pracuję i z nastolatką mam niewiele wspólnego.

Skąd wiesz, czy nie wiem jak rozpoznać naciagaczy i darmozjadów?
Miałam przypisanych siedem rodzin i włączyłam tylko dwie, odrzuciłam te, które już były w paczce i dwie wielodzietne, bo uważam, że im by się paczka prezerwatyw przydała, a nie szlachetna paczka. Co to ma do rzeczy?
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 16:57   #641
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Brawo
Szydzenie z osób, które chcą komuś pomagać Mam nadzieję, że nigdy nie będziecie w sytuacji, kiedy to któryś z wolontariuszy będzie musiał przyjść do was. Jakakolwiek dyskusja w tym wątku nie ma sensu, tutaj się tylko szydzi z idei paczki, rodzin, ich potrzeb ... Ach XXI wiek!
Nie każdy ma klapki na oczach i wierzy w te łzawe historie o wyskakujących z kapusty kolejnych dzieciach, gdzie jeszcze jak nie było żadnego rodzina żyła w biedzie. XXI wiek!
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-07, 16:58   #642
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;6837060 1]tylko jeśli patrzymy pod kątem finansowym to bardziej się opłaca kupić te jajka w sklepie niż trzymać tyle kur, żeby mieć jajka dla czterech osób.[/QUOTE]

można też jajka sprzedawać

drobne upominki do 100zł, sorry ale ja nawet swojej rodzinie daję tańsze prezenty na święta, drobne to jest dla mnie do 30zł a nie dzienna wypłata
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 17:01   #643
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
A teraz zestaw sobie to co napisałaś, z opisami przytaczanymi tutaj, gdy ten "drobiazg do 100 zł" to nagle są perfumy Diora za kilkaset złotych, smartfony za ponad 1000 zł albo playstation. I odpowiedz sobie na pytanie: jak bardzo jesteś odklejona od rzeczywistości?
Gdzie ty widziałaś perfumy diora?
Ja nie wiem, może mamy takiego koordynatora wojewódzkiego wymagającego, ale ja na trzy zdania musiałam wyjaśniać, dlaczego rodzinie żywność, środki czystości i ubrania są potrzebne. Jakbym napisała, że rodzina chce perfumy koniecznie Diora, to by mnie wyśmiali.

A co do tego playstation..
Postaw się proszę w sytuacji dziecka, które chodzi do podstawówki czy gimnazjum, każde dziecko ma telefon, komputer w domu, wiele dzieci ma jakąś konsolę. A to dziecko nie ma nic. Używane ciuchy i dochód na jedną osobę 200 złotych. Czy to złe, że dziecko ma jakieś marzenia i chce playstation? Bo chyba rodzice takiej zachcianki nie wymieniają, tylko dzieci? Nie rozumiecie, że święta to jedyny czas dla tych rodzin, kiedy mogą sobie pomarzyć i znaleźć coś pod choinką? to, że ktoś wymienia takie potrzeby, nie znaczy, że muszą być spełnione. Najważniejsze to trzy główne. Wszystkie potrzeby poboczne, specjalne upominki, rodzaje ciuchów itd. w opisie nie są wymieniane. I w życiu nie zgodze się z tym, że ktoś w opisie wymienił najważniejszą potrzebe playstation.
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 17:04   #644
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Wolonariuszem można być od 18 roku życia, więc pudło.
Od dawna pracuję i z nastolatką mam niewiele wspólnego.

Skąd wiesz, czy nie wiem jak rozpoznać naciagaczy i darmozjadów?
Miałam przypisanych siedem rodzin i włączyłam tylko dwie, odrzuciłam te, które już były w paczce i dwie wielodzietne, bo uważam, że im by się paczka prezerwatyw przydała, a nie szlachetna paczka. Co to ma do rzeczy?
No to dobrze zrobiłaś. A co ma do rzeczy? To, że wpadłaś tu i siejesz zamęt jakie jesteśmy złe, bo nie rozumiemy idei paczki itp. A wg Ciebie wszystkie opisane tu przykłady to czepianie się rodzin. Niby siedzisz w tym a jednak nie uważasz, że w programie są błędy.
Mnie np najbardziej rażą posty osób które paczkę dostały/dostaną, a na profilu "Szlachta baluje, plebs haruje/ szlachta nie pracuje". Zero szacunku dla potencjalnych darczyńców.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 17:04   #645
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Nie każdy ma klapki na oczach i wierzy w te łzawe historie o wyskakujących z kapusty kolejnych dzieciach, gdzie jeszcze jak nie było żadnego rodzina żyła w biedzie. XXI wiek!
Ja wielodzietnych rodzin też nie włączałam, ale! spróbujcie spojrzeć też na to z innej strony.
Rodzice mający kilkoro dzieci zapewne sami wychowali się w takiej rodzinie, u nich to standard. Nie są uświadomieni, nie wiedzą, że można inaczej, nie umieją się zabezpieczać, wstydzą się tego. Myślicie, że rodzina wiedząc, że czwórce dzieci nie ma co do gara włożyć ot tak decyduje sie na kolejnego dzieciaka? Wpadka i tyle, bo są nieuświadomieni, nieudolni życiowo i generalnie siedząc na du pie w domu swoje życie przegrywają. Paczka tu może tylko dać im kopa do działania. No ale tego to nie wiem, ja żadnej wielodzietnej, jak napisałam, nie włączyłam.
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 17:04   #646
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
drobne upominki do 100zł, sorry ale ja nawet swojej rodzinie daję tańsze prezenty na święta, drobne to jest dla mnie do 30zł a nie dzienna wypłata
Właśnie miałam to napisać.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 17:05   #647
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Gdzie ty widziałaś perfumy diora?
Ja nie wiem, może mamy takiego koordynatora wojewódzkiego wymagającego, ale ja na trzy zdania musiałam wyjaśniać, dlaczego rodzinie żywność, środki czystości i ubrania są potrzebne. Jakbym napisała, że rodzina chce perfumy koniecznie Diora, to by mnie wyśmiali.

A co do tego playstation..
Postaw się proszę w sytuacji dziecka, które chodzi do podstawówki czy gimnazjum, każde dziecko ma telefon, komputer w domu, wiele dzieci ma jakąś konsolę. A to dziecko nie ma nic. Używane ciuchy i dochód na jedną osobę 200 złotych. Czy to złe, że dziecko ma jakieś marzenia i chce playstation? Bo chyba rodzice takiej zachcianki nie wymieniają, tylko dzieci? Nie rozumiecie, że święta to jedyny czas dla tych rodzin, kiedy mogą sobie pomarzyć i znaleźć coś pod choinką? to, że ktoś wymienia takie potrzeby, nie znaczy, że muszą być spełnione. Najważniejsze to trzy główne. Wszystkie potrzeby poboczne, specjalne upominki, rodzaje ciuchów itd. w opisie nie są wymieniane. I w życiu nie zgodze się z tym, że ktoś w opisie wymienił najważniejszą potrzebe playstation.
Przeczytaj sobie ten wątek może i przytaczane w nim przykłady, to się dowiesz jakie były prośby o "drobny podarunek".
Pewnie, dziecko to tylko dziecko. Ale od tego jest właśnie wolontariusz z paczki, żeby wytłumaczyć co oznacza "drobny podarunek do 100 zł" i że playstation albo najnowszy smartfon tyle nie kosztują.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 17:05   #648
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Ale wierzę, że takiej rodzinie paczka pomoże i to będzie mądra pomoc. Mam nadzieję, że ojciec dostanie przez paczkę kopa i weźmie się do roboty. A jeśli nie, to za rok tej paczki przecież nie dostaną Tak naprawdę tego, czy decyzja o włączeniu była zła czy dobra, dowiadujemy się, jadąc do rodziny z paczką.



Poza tym w paczce nie trzeba spełniać wszystkich potrzeb. Najwaniejsze są trzy główne wymienione w opisie, a to że ktoś jako specjalny upominek wymarzył sobie perfumy? Chyba warto mieć marzenia, prawda?





Pytałam, co z tego, ze ktoś chciał odżywkę białkową
1. Wytłumacz mi- w jaki sposób paczka z żywnością, perfumami Diora/grami na plejaka/plejakiem/zmywarką (dodaj pozostałe) ma pomóc/zdopingować kogokolwiek do brania się za uczciwą robotę skoro taki ktoś nigdy nie pracował/pracował sporadycznie. Wytłumacz mi jak dziecku (bez ironii) w jaki sposób taka paczka "da komuś kopa" i zachęci do pracy.

2. Marzenia- fajna rzecz. Marzenia należy spełniać. Należy się starać, by to,czego pragniemy spełniło się. Starać się. Nie prosić kogokolwiek o ich spełnienie. Chętnie spełnię marzenie starszej, chorej osoby. Spełnię marzenia chorego dziecka. Natomiast dawanie komukolwiek zdrowemu i sprawnemu dóbr luksusowych uważam za demoralizujące przede wszystkim w stosunku do beneficjenta.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 17:05   #649
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Na osobę dochód wynosi 411 zł, więc o jakich 4 tys mówisz? Odliczasz koszty mieszkania, opału, gdy ktoś mieszka w domu, przedszkole itd. i 4 tys to nagle niedużo Poza tym tutaj jest 3,8tys., a 200 zł w biednej rodzinie to duża różnica Owszem, 4 tys po odliczeniu kosztów utrzymania na 4 osoby to kupa kasy, ale tutaj takiej sytuacji nie ma.
po odliczeniu kosztów mieszkania itp 4oo zł to wcale nie tak malo,
niesamowite ale moi rodzice zarabiali lacznie ok 4 tys, mam siostre i jakos nigdy nie bylismy biedni-fakt egzotycznych wakacji nie bylo,raczej wizyty na wsi u cioci Halinki ale to kasa za ktora spokojnie da sie zyc i pozwolic sobie na jakis zbytek od czasu do czasu,
ale wiekszoscrodzin ze SP to by chciala zyc tak jakby zarabiali 8 netto, chociaz pojsc do pracy nie maja ochoty i to jest to co boli wiekszosc ludzi,

ciekawi mnie tez jak niby paczka ma motywowac do zmiany? Bo aj tu widze raczej demotywacje w stylu:po co mam isc tyrac do rpacy jak dosatne paczke warta nawet wiecej niz bylabym w stanie zaoszczedzic przez rok
Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Kompletnie nie zrozumiałaś, co napisałam. I Bogu dzięki, że darczyńcą nie jesteś, bo darczyńca to osoba pozytywna, cechująca się dużą empatią i chcąca pomagać.

Pytałam o arkusz spotkania z rodziną z prostego powodu. Pozwolę sobie wstawić go w załączniku. Szydziłyście, ze ktoś chciał szczoteczkę do zębów czy bloki dzieciom do malowania albo farbki, to może się dowiecie dlaczego Śmiałyście się, ze ktoś chce grę czy perfumy - darczyńca może podarować też dodatkowy upominek, jakiś drobiazg do 100 zł, który sprawi radość każdemu z członków rodziny. To mogą być perfumy czy książka albo jakaś gra... Czy to coś złego?

Poza tym - wydaje mi się, że darczyńca powinien wiedzieć, o co chodzi w paczce. I wybierać rodzinę on się tego dowiaduje. Albo ze strony, albo z maila, albo od wolontariusza rodziny.
Tu nie chodzi o to, że paczka to kolejny mops albo caritas, że ktoś sobie zgłasza jakąś rodzinkę, ona sobie wymienia, czego jej trzeba, a potem darczyńca kupuje perfumy, smartfona i laptopa. Tutaj chodzi o wybranie rodziny, która ma potencjał. Wolontariusz decyduje, czy paczka cos zmieni w życiu rodziny. Rodzina nie jest włączona do projektu, bo wolontariusz miał takie widzimisię. Rodzina musi przejawiać chęć zmiany. Znam rodziny, które były porzebujące, nie pracowały z wyboru, dostały paczkę i po dwóch latach same zostały darczyńcami! O to właśnie chodzi w paczce. To nie jest tak, ze zgłaszana jest rodzina kilka lat z rzędu i ciągle dostaje paczki. Miałam spotkanie z pięcioosobową rodziną - jeden chłopak niepełnosprawny bez nogi i z zaburzeniami psychicznymi, matka nie pracowała bo musiała go wozić i odbierać ze szkoły, a mieszkali poza miastem. Nikt nie chciał jej zatrudnić, bo nie była w pełni dyspozycyjna. Ojciec pracował, ale miał umowę tylko do grudnia - potem miał być zwolniony, bo firma przestawała istnieć. Rodzina mieszkała w pięć osób w jednym pokoju, nie miała łazienki. I nie, nie włączyłam tej rodziny, bo chociaż była tam skrajna bieda i 200 zł na osobę po odliczeniu kosztów i chociaż wyszłam z tego mieszkania ze łzami w oczach, to rodzina dostała już paczkę dwa razy. Nie zmieniła nic w swoim życiu, tutaj nie byłoby mądrej pomocy. Takim jak oni mógłby pomóc mops albo caritas. Z kolei włączyłam rodzinę, gdzie ojca zwolnili z pracy i siedział w domu, nic nie robił od poł roku. Matka była sprzątaczką. W domu dwie córki, z czego jedna uciekała z domu, miała problemy psychiczne. Ale wierzę, że takiej rodzinie paczka pomoże i to będzie mądra pomoc. Mam nadzieję, że ojciec dostanie przez paczkę kopa i weźmie się do roboty. A jeśli nie, to za rok tej paczki przecież nie dostaną Tak naprawdę tego, czy decyzja o włączeniu była zła czy dobra, dowiadujemy się, jadąc do rodziny z paczką.

Bieda, z jaką się spotkałam, większości z Was nawet się nie śniła.

Poza tym w paczce nie trzeba spełniać wszystkich potrzeb. Najwaniejsze są trzy główne wymienione w opisie, a to że ktoś jako specjalny upominek wymarzył sobie perfumy? Chyba warto mieć marzenia, prawda?

Pytałam, co z tego, ze ktoś chciał odżywkę białkową
Dla mnie twoj post jest straszny - zgodziles sie pomoc rodzinie ,gdzie ktos nie pracuje z wyboru (czyli jest leniem, albo wyzej s...niz d... ma i do byle pracy nie pojdzie) a nie wlaczyles rodziny, w ktorej jest prawdziwa tragedia, i ktora bardziej na taka pomoc zasluguje,
no 'gratulacje'

Save
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-07, 17:06   #650
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Ciekawe jakim cudem paczka daje kop do działania? Pomoże szukać pracy, bitej żonie załatwi pomoc prawnika, wuedukuje z antykoncepcji?

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 17:07   #651
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
No to dobrze zrobiłaś. A co ma do rzeczy? To, że wpadłaś tu i siejesz zamęt jakie jesteśmy złe, bo nie rozumiemy idei paczki itp. A wg Ciebie wszystkie opisane tu przykłady to czepianie się rodzin. Niby siedzisz w tym a jednak nie uważasz, że w programie są błędy.
Mnie np najbardziej rażą posty osób które paczkę dostały/dostaną, a na profilu "Szlachta baluje, plebs haruje/ szlachta nie pracuje". Zero szacunku dla potencjalnych darczyńców.
A czy ja pisałam, że paczka nie ma błędów? Nie pisałam, nikt mnie nie pytał o zdanie
Nie napisałam, że wszystkie przykłady to czepianie się rodzin, ale jak czytałam, że ktoś szydzi z tego, że rodzina chce bloki czy farbki dzieciakowi do szkoły albo marzy o perfumach (bo pewnie przzez ostatnie lata nie miała żadnych i jeśli wolontariusz pyta o specjalny upominek to pewnie to pierwsze przychodzi do głowy?), no to sory Ja widzę, że Wy się kompletnie nie umiecie postawić w sytuacji potrzebujących rodzin, no serio
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 17:07   #652
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
A co do tego playstation..
Postaw się proszę w sytuacji dziecka, które chodzi do podstawówki czy gimnazjum, każde dziecko ma telefon, komputer w domu, wiele dzieci ma jakąś konsolę. A to dziecko nie ma nic. Używane ciuchy i dochód na jedną osobę 200 złotych. Czy to złe, że dziecko ma jakieś marzenia i chce playstation?
Próśb o konsolę nie spotkałam. Widziałam za to duuuużo opisów, w których dzieci prosiły o wypasione gry na xboxy i plejaki. Czyli konsola już jest. A nie wszystkie dzieci, których rodzice pracują mają konsole Takie rodziny lubią żyć ponad stan. Zaciągać chwilówki na plazmy, konsole i wesela dla całej wsi. A potem spłacać nie mają z czego.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 17:09   #653
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Ja wielodzietnych rodzin też nie włączałam, ale! spróbujcie spojrzeć też na to z innej strony.
Rodzice mający kilkoro dzieci zapewne sami wychowali się w takiej rodzinie, u nich to standard. Nie są uświadomieni, nie wiedzą, że można inaczej, nie umieją się zabezpieczać, wstydzą się tego. Myślicie, że rodzina wiedząc, że czwórce dzieci nie ma co do gara włożyć ot tak decyduje sie na kolejnego dzieciaka? Wpadka i tyle, bo są nieuświadomieni, nieudolni życiowo i generalnie siedząc na du pie w domu swoje życie przegrywają. Paczka tu może tylko dać im kopa do działania. No ale tego to nie wiem, ja żadnej wielodzietnej, jak napisałam, nie włączyłam.
tak, tak mysle w 21 wieku i w dobie internetu-ze ktos mysli, ze 'jakos to bedzie', 'bog dal dziecko to da i na dzieco', 'panstwo pomoze bo to jego obowiazek' ,
i uwazam,tez ze takie postawy trzeba ucinac i dusic w zarodku,

no i jak playstation pomoze ludziom niezaradnym zyciowo i neogarnietym? w czym? jak zmieni ich zycie?
bo moim zdaniem tylko utwierdzi w bezradnosci i w tym,ze poomoc sie nalezy i ze zawsze ktos pomoze a wogole to po co pracowac za 1,5 tys jak sie niewiele odlozy i na plejaka bedzie tzreba zbierac miesiacami a tak to za rok ktos da
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 17:11   #654
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość

A co do tego playstation..
Postaw się proszę w sytuacji dziecka, które chodzi do podstawówki czy gimnazjum, każde dziecko ma telefon, komputer w domu, wiele dzieci ma jakąś konsolę. A to dziecko nie ma nic.
Przepraszam Cię, ale to, że jedni mają Lexusa a drudzy Matiza a jeszcze inni chodzą per pedes jest sytuacją absolutnie normalną. Nie każdy musi mieć Lexusa. Przyzwyczajaj dziecko od małego, że jeśli Jaś ma Lexusa to Michaś też musi dostać, by nie czuł się gorszy a otrzymasz za kilkanaście lat beneficjenta szlachetnej paczki.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 17:11   #655
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Ciekawe jakim cudem paczka daje kop do działania? Pomoże szukać pracy, bitej żonie załatwi pomoc prawnika, wuedukuje z antykoncepcji?

wysłane telepatycznie
Jest też coś takiego jak program paczki prawników poza tym paczka lekarzy, paczka przedsiębiorczości i paczka seniorów.

A jakim cudem daje kopa do działania? Zadając mi takie pytanie, pokazujesz, ze nic o paczce nie wiesz i Twój udział w tym wątku i wyśmiewanie się z rodzin nie ma sensu
Po pierwsze, wiadomo, to pomoc materialna - jeżeli rodzina nie musi martwić się o żywność, środki czystości, ubranie na zimę, to jest w stanie trochę przyoszczędzić, odłożyc jakieś pieniądze, jest im lżej.
Poza tym - paczka pokazuje, że są ludzie którym zalezy, którzy się martwią. Często jest tak, że rodzina nie ma kompletnie nikogo, do kogo mogłaby zgłosić się o pomoc. I nagle pojawia się darczyńca. Kompletnie nieznana osoba, która wyciaga pomocna dłoń i zapewnia niezapomniane święta. Mnie się wydaje, że każda normalna osoba dostałaby jakiegoś kopa do działania, pomyslałaby sobie, że ma teraz mniej problemów, mniej zmartwień, ma czym nakarmić dzieciaki i je ubrać, to może wszystko zacznie się powoli układać, może uda się znaleźć pracę?
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 17:14   #656
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
A czy ja pisałam, że paczka nie ma błędów? Nie pisałam, nikt mnie nie pytał o zdanie
Nie napisałam, że wszystkie przykłady to czepianie się rodzin, ale jak czytałam, że ktoś szydzi z tego, że rodzina chce bloki czy farbki dzieciakowi do szkoły albo marzy o perfumach (bo pewnie przzez ostatnie lata nie miała żadnych i jeśli wolontariusz pyta o specjalny upominek to pewnie to pierwsze przychodzi do głowy?), no to sory Ja widzę, że Wy się kompletnie nie umiecie postawić w sytuacji potrzebujących rodzin, no serio
no nie potrafimy bo czesto wychowalysmy sie w rodzinach,ktore po odliczeniu kasy na mieszkanie mialy porownywalny dochod jak te z SP i nie zebraly o pomoc,

ja tez za dziecka czesto marzylam np o zlotych kolczykach ale wstyd byloby mi prosic-bo to nie ejst nic potrzebnego do zycia tylko moja fantazja i marzenia wiec powinnam sobie na nia zarobic,

bo czesto 'normlani' ludzie zrzucajacy sie na paczke nie maja w domu konsoli ani nie kupuja sobie perfumow diora wiec czemu maja je sponsorowac komus?

to rzeczywiscie dziwne?
sa rodziny,ktorym pomoc trzeba-ofiary wypadkow, chorob itp.
Ale pomagania ludziom,ktorym sie nie chce pracowac za to nowe dziecko co rok jest slabe i dlatego tylkoe krytyki bo duzo takich rodzin w paczce
Save
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 17:15   #657
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Przepraszam Cię, ale to, że jedni mają Lexusa a drudzy Matiza a jeszcze inni chodzą per pedes jest sytuacją absolutnie normalną. Nie każdy musi mieć Lexusa. Przyzwyczajaj dziecko od małego, że jeśli Jaś ma Lexusa to Michaś też musi dostać, by nie czuł się gorszy a otrzymasz za kilkanaście lat beneficjenta szlachetnej paczki.
Ale rozumiesz, ze to jest dziecko marzenie? Jeżeli ktoś je zapytał, o czym marzy, co chciałoby dostać, to dlaczego, ktoś ma to dusić w zarodku? Cholera, dziećmi nie byliście?

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
tak, tak mysle w 21 wieku i w dobie internetu-ze ktos mysli, ze 'jakos to bedzie', 'bog dal dziecko to da i na dzieco', 'panstwo pomoze bo to jego obowiazek' ,
i uwazam,tez ze takie postawy trzeba ucinac i dusic w zarodku,

no i jak playstation pomoze ludziom niezaradnym zyciowo i neogarnietym? w czym? jak zmieni ich zycie?
bo moim zdaniem tylko utwierdzi w bezradnosci i w tym,ze poomoc sie nalezy i ze zawsze ktos pomoze a wogole to po co pracowac za 1,5 tys jak sie niewiele odlozy i na plejaka bedzie tzreba zbierac miesiacami a tak to za rok ktos da
Patrz wyżej.
To jest odrobina szczęścia i zainteresowania od drugiego człowieka w okresie świątecznym. Coś, czego nigdy wcześniej mogli nie doświadczyć. Owszem, życia im to nie zmieni, ale może chociaz na chwile się uśmiechną i przestaną chociaż na chwilę myśleć, jakby tu przeżyć do pierwszego za 300zł na osobę?
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 17:16   #658
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Ja widzę, że Wy się kompletnie nie umiecie postawić w sytuacji potrzebujących rodzin, no serio
Fakt. Cwaniakowanie wychodziło mi średnio.

Jak jesteś potrzebujący to prosisz przede wszystkim o zaspokojenie podstawowych potrzeb a nie o perfumy. To, kurczę, nie jesdt potrzeba. To jest fanaberia, bez ktorej da się żyć (wierz mi).
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 17:16   #659
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Jest też coś takiego jak program paczki prawników poza tym paczka lekarzy, paczka przedsiębiorczości i paczka seniorów.

A jakim cudem daje kopa do działania? Zadając mi takie pytanie, pokazujesz, ze nic o paczce nie wiesz i Twój udział w tym wątku i wyśmiewanie się z rodzin nie ma sensu
Po pierwsze, wiadomo, to pomoc materialna - jeżeli rodzina nie musi martwić się o żywność, środki czystości, ubranie na zimę, to jest w stanie trochę przyoszczędzić, odłożyc jakieś pieniądze, jest im lżej.
Poza tym - paczka pokazuje, że są ludzie którym zalezy, którzy się martwią. Często jest tak, że rodzina nie ma kompletnie nikogo, do kogo mogłaby zgłosić się o pomoc. I nagle pojawia się darczyńca. Kompletnie nieznana osoba, która wyciaga pomocna dłoń i zapewnia niezapomniane święta. Mnie się wydaje, że każda normalna osoba dostałaby jakiegoś kopa do działania, pomyslałaby sobie, że ma teraz mniej problemów, mniej zmartwień, ma czym nakarmić dzieciaki i je ubrać, to może wszystko zacznie się powoli układać, może uda się znaleźć pracę?
Jakto im nikt nie pomaga? Przecież ci ludzie dostają w zasiłkach więcej niż ludzie normalnie pracujący
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 17:18   #660
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Ale rozumiesz, ze to jest dziecko marzenie? Jeżeli ktoś je zapytał, o czym marzy, co chciałoby dostać, to dlaczego, ktoś ma to dusić w zarodku? Cholera, dziećmi nie byliście?


Byłyśmy. Marzyłyśmy. Ale ktoś mądry nam w porę uświadomił, że nie możemy mieć wszystkiego, co chcemy lub jeśli bardzo chcemy to się o to staramy.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-22 10:27:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:12.