Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-08, 08:25   #781
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Jak mozna brac kredyt na kogos no jak...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 08:27   #782
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Jak mozna brac kredyt na kogos no jak...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Żyrowanie i branie kredytu na kogoś to co innego. Ja nie wiem komu zyrowala i w jakich okolicznościach wiec nie oceniam od razu.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 08:28   #783
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

następna matematyka:
Cytat:
Obecna umowa o pracę pani Zuzanny obejmuje okres do czerwca 2017 r. Dochody, które uzyskuje na jej podstawie wynoszą 2000zł. Znaczna część tych środków jest przeznaczona na zabiegi rehabilitacyjne: ćwiczenia i masaże, które zgodnie z zaleceniami lekarza powinny być wykonywane codziennie. Są one pokrywane ze środków własnych (1500zł miesięcznie). Po odliczeniu kosztów mieszkania (450zł.) oraz lekarstw na życie pozostaje jedynie 123 zł miesięcznie.
skoro ma 2tys., na leczenie idzie 1,5tys a na mieszkanie 450zł to wychodzi na to, że na życie zostaje 50zł. a tu 123zł?o.O
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 08:30   #784
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;6839196 6]następna matematyka:

skoro ma 2tys., na leczenie idzie 1,5tys a na mieszkanie 450zł to wychodzi na to, że na życie zostaje 50zł. a tu 123zł?o.O[/QUOTE]
Spoko, wolontariusz nie jest matematykiem, a lider zaakceptował wiec chyba jest OK
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 08:32   #785
201612130906
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 59
Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Wkurza mnie ta bylejakość. W dodatku, jak widać, wolontariusze nie widzą w niej nic złego, bo im się sprawdzać nie chciało, więc na gębę uwierzyli co im tam beneficjenci wcisnęli. A już najgorsza jest bylejakość opakowana w papierek z napisem walka z biedą, impuls do zmian i superW.

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Spoko, wolontariusz nie jest matematykiem, a lider zaakceptował wiec chyba jest OK

201612130906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 08:32   #786
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Żyrowanie i branie kredytu na kogoś to co innego. Ja nie wiem komu zyrowala i w jakich okolicznościach wiec nie oceniam od razu.
Ja oceniam. Bo czemu nie. To glupota. Kiedys byl watek o lasce ktora wziela i swoim rodzicom zyrowala kredyt ale rodzice niepowaxni go nie splacali.
Problem w tym ze dobrze wiedziala ze rodzice sa nieodpowiedzialni i sobie z tym nie poradza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 09:12   #787
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Ja tylko odniosę się do tych 4000 zł na 4 osobową rodzinę

U nas po odjęciu rachunków zostaje połowa tej sumy. I uważam że 500 zł na osobę to wcale nie jest super mało. Starcza nam na kino od czasu do czasu, na pizze z pizzerii i wcale nie biedujemy Ale widząc tu posty superW to widzę że moglibyśmy być beneficjentami. No jak żyć.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-08, 09:17   #788
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Wiem, ze to nie na temat, ale dziwie sie, jak samotna matka moze komukolwiek podżyrowac kredyt, teraz coraz więcej ludzi na szczęście ma odwagę odmówić, bo przez czyjaś nieuczciwość często sie to kończyło tak jak w przypadku tej kobiety. To jest straszna sytuacja, spłacać nieswój dług.
Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Ja oceniam. Bo czemu nie. To glupota. Kiedys byl watek o lasce ktora wziela i swoim rodzicom zyrowala kredyt ale rodzice niepowaxni go nie splacali.
Problem w tym ze dobrze wiedziala ze rodzice sa nieodpowiedzialni i sobie z tym nie poradza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak zyrowala kredyt to nie byla samotna, tylko miala meza.
Podzyrowala kredyt osobie, z ktora sie przyjaznila przez lata i byla pewna, ze ta osoba bedzie splacala kredyt.
I owszem, przyjaciolka splacala kredyt, do czasu. Bo niestety zostala zamordowana w okrutny sposob przez wlasnego meza, ktory sie potem powiesil. Sprawa byla glosna pare lat temu.
Znam dobrze kobiete, ktora zyrowala, znalam dobrze te zamordowana, znam dokladnie sprawe i dlatego pomoglam kolezance splacic dlug, co jak co, ale ja jestem lepsza niz komornik i nie bedzie musiala mnie splacac z wiekszosci pensji.

Tak, moze tez jestem glupia, bo moze mnie nie splacic, ale to moja glupota, lubie ja, a nie lubie patrzec jak zalamuje sie osoba pracujaca, do tej pory radzaca sobie dobrze i ksztalcaca dzieci.

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Zagadnienie "ile może zabrać komornik" jest dużo bardziej skomplikowane niż to, co napisałaś - to odnosi się do wynagrodzenia z umowy o pracę mniejszego niż dwukrotnosc płacy minimalnej, wtedy musi zostawić 1335,69 zł. Jest mnóstwo innych wyłączeń, w tym wyłączeń środków z opieki społecznej, jakas w miare porzadna analiza chocby tutaj http://m.bankier.pl/wiadomosc/Ile-mo...h-7331226.html

Ale co do zasady, że rodziny ścigane przez komornika mogą być w paczce to się w pełni zgadzam Oczywiście trzeba jednak dokładnie przeanalizować, co komornik faktycznie zajmuje, a czego w danej rodzinie nie może - to mocno zależy od stanu prawnego i faktycznego rodziny, a wolontariusze nie mają pojęcia o takich rzeczach najczęściej.
Wiesz, nie znam sie na tym, wiem tylko jak to jest u kolezanki i na tym sie opieralam dzieki za wyjsnienia
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2016-12-08 o 09:19
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 09:48   #789
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Nie obrażaj mnie, bo rozmowa z wiekszością zWas brzmi jak rozmowa z typową rodziną roszczeniową. On dostanie, a czemu ja nie, przeciez 4 klocki na rodzinę to dużo, ja nawet tyle nie mam, ojej
A niby mało???

aha czyli skoro ja tyle nie mam to mam to ma się dorzucić tym co mają więcej, oj ta logika szlacheckiej sraczki

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Ale ty nie rozumiesz, że w typowych polskich realiach rodziny pracującej te 4 klocki to jest dużo? W rodzinie, której żadne paczki i inne socjale się nie należą, bo rodzice te 4 koła zarabiają własną pracą? To nie jest opinia, to jest fakt, odsyłam do statystyk np o zarobkach przeciętnego Polaka (które i tak są zawyżone).


[1=871319bc27e9d09c3f0d50d 55d02d0b6e86b5c84;6839393 6]Ja tylko odniosę się do tych 4000 zł na 4 osobową rodzinę

U nas po odjęciu rachunków zostaje połowa tej sumy. I uważam że 500 zł na osobę to wcale nie jest super mało. Starcza nam na kino od czasu do czasu, na pizze z pizzerii i wcale nie biedujemy Ale widząc tu posty superW to widzę że moglibyśmy być beneficjentami. No jak żyć.[/QUOTE]

W poprzednich wątkach właśnie się zastawiałam czy się nie zgłosić po tablety dla rumianych buziek bo się kurna kwalifikowałam z dochodem.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 09:54   #790
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

[1=871319bc27e9d09c3f0d50d 55d02d0b6e86b5c84;6839393 6]Ja tylko odniosę się do tych 4000 zł na 4 osobową rodzinę

U nas po odjęciu rachunków zostaje połowa tej sumy. I uważam że 500 zł na osobę to wcale nie jest super mało. Starcza nam na kino od czasu do czasu, na pizze z pizzerii i wcale nie biedujemy Ale widząc tu posty superW to widzę że moglibyśmy być beneficjentami. No jak żyć.[/QUOTE]

Według mnie cztery tysiące na rodzine to nie jest dużo. Ale takie niestety mamy zarobki w Polsce i tak żyje mam wrażenie większość rodzin i biedy nie klepią. Najsmutniejsze jest to, ze więcej mozna wyciągnąć z pięćset plus, zasiłków i innych takich.

Mieszkam od kilku lat w Warszawie i chociaz nie przyjechałam tutaj z tzw. Polski B , to jednak widzę różnice miedzy Warszawa a reszta kraju. Tutaj jednak wiele rodzin ma zdecydowanie wyższe dochody, ale znam tez takie, które żyją wlasnie za cztery tysiące i biednymi bym ich nie nazwała. Tyle ze pracują i rozsądnie gospodarują pieniedzmi, nie idzie cały dochód na piwerko, trampoliny i doładowania do telefonu. Problemem wielu rodzin z pięćset plus jest nieumiejętność zarządzania dochodami rodziny, pieniedzy jednak mało, a chcą zyc jak z filmów produkowanych przez TVN o zamożnej warszawce. Moja znajoma z MOPSu mówiła, ze znaczna cześć pięćset plus w rodzinach wielodzietnych poszła wlasnie na gazdzety typu trampoliny (konsole i tablety juz były zakupione), ogródkowe place zabaw, a przypuszczam, ze w rodzinach, gdzie jest niski dochód, ale uzyskany normalna praca, raczej pieniedzy sie na takie bzdety nie przepuszcza. I dlatego to zdziwienie, ze niektórzy dostają tyle samo pieniedzy, które normalnie pracująca rodzina ma do dyspozycji i całkiem normalnie zyje, a u rodziny biedaków nadal na kredki i farbki ni ma.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 10:01   #791
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Według mnie cztery tysiące na rodzine to nie jest dużo. Ale takie niestety mamy zarobki w Polsce i tak żyje mam wrażenie większość rodzin i biedy nie klepią. Najsmutniejsze jest to, ze więcej mozna wyciągnąć z pięćset plus, zasiłków i innych takich.

Mieszkam od kilku lat w Warszawie i chociaz nie przyjechałam tutaj z tzw. Polski B , to jednak widzę różnice miedzy Warszawa a reszta kraju. Tutaj jednak wiele rodzin ma zdecydowanie wyższe dochody, ale znam tez takie, które żyją wlasnie za cztery tysiące i biednymi bym ich nie nazwała. Tyle ze pracują i rozsądnie gospodarują pieniedzmi, nie idzie cały dochód na piwerko, trampoliny i doładowania do telefonu. Problemem wielu rodzin z pięćset plus jest nieumiejętność zarządzania dochodami rodziny, pieniedzy jednak mało, a chcą zyc jak z filmów produkowanych przez TVN o zamożnej warszawce. Moja znajoma z MOPSu mówiła, ze znaczna cześć pięćset plus w rodzinach wielodzietnych poszła wlasnie na gazdzety typu trampoliny (konsole i tablety juz były zakupione), ogródkowe place zabaw, a przypuszczam, ze w rodzinach, gdzie jest niski dochód, ale uzyskany normalna praca, raczej pieniedzy sie na takie bzdety nie przepuszcza. I dlatego to zdziwienie, ze niektórzy dostają tyle samo pieniedzy, które normalnie pracująca rodzina ma do dyspozycji i całkiem normalnie zyje, a u rodziny biedaków nadal na kredki i farbki ni ma.


Nigdzie nie napisałam że jej to duża kwota. Uważam że jest średnia ale ja żyję w tzw. Polsce B i wiem że ludzie mają jeszcze mniej od nas. Ale też mam to szczęście że mój mąż umie zrobić w domu wszystko i odpadają nam koszty napraw czy remontów. Poza tym zgadzam się ze wszystkim co napisałaś.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-08, 10:24   #792
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

ja to mam wrażenie że jak w normalnej rodzinie gdzie rodzice pracują zostaje po odliczeniach 500 zł na osobę to nie mówią że są biedni, ale jak ta sama kwota przypada na rodzinę gdzie głównym źródłem utrzymania (jak nie jedynym) są zasiłki to już na podstawowe potrzeby nie wystarcza
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 10:37   #793
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 21:39
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 10:44   #794
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
ja to mam wrażenie że jak w normalnej rodzinie gdzie rodzice pracują zostaje po odliczeniach 500 zł na osobę to nie mówią że są biedni, ale jak ta sama kwota przypada na rodzinę gdzie głównym źródłem utrzymania (jak nie jedynym) są zasiłki to już na podstawowe potrzeby nie wystarcza
Faktycznie istnieje taka dziwna zależność

Mam znajomego, obrotny chłopak, potrafił dobrze zarobic, ale co z tego, jak wszystko rozpieprzali na baseny ogrodowe, tony zabawek dla dziecku ciuchów, aż w końcu dorobili sie komornika i nigdzie legalnie pracy juz nie podejmuje. Sa ludzie, którzy mogą mieć dochód bardzo wysoki, a i tak nic z tego nie beda mieli, im większy dochód, tym więcej pieniedzy rozpieprza i jeszcze w ferworze pożyczek pozaciągaja.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 10:58   #795
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 21:38
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 11:31   #796
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Tylko ja np. nie rozumiem jednego. Na początku pisała, że nie włączyła rodziny z niepełnosprawnym dzieckiem, bo nie poprawiali swojej sytuacji. A jeśli szans na poprawę tak jakby nie ma? Może ja wyolbrzymiam, ale dość łatwo sobie wyobrazić sytuację, gdzie ojciec pracuje, a dziecko wymaga całodobowej opieki, więc zajmuje się nim matka. I nie pójdzie do pracy, ani teraz, ani za 5 lat. Szans na lepszą pracę ten ojciec też może nie mieć. Przykro trochę, że oni nie zasługują na to, by im pomóc, a rumiane, których ojciec stracił pracę pół roku temu i "szuka" - już tak.

---------- Dopisano o 00:54 ---------- Poprzedni post napisano o 00:51 ----------


Mi ręce opadły. Ty tylko potwierdzasz wszystko to, co się tu o wolontariuszach pisało.
Ale jak to!? Przeciez ona jest inna znaczy lepsza. SuperW
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 11:45   #797
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Wracając do tematu doktorantów: ile stypendium mają znani przez was doktoranci?
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 11:48   #798
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
Wracając do tematu doktorantów: ile stypendium mają znani przez was doktoranci?
Ja znam akurat sporo doktorantów byłych i obecnych. Najniższe wśród nich było 1100, średnio maja/mieli tak 2000-3000, a najlepiej zarabiających dwóch w czasie eldorado projektów unijnych miało kwoty rzędu 10 000, a nawet lekko powyżej na rękę po zsumowaniu wszystkich źródeł.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 11:50   #799
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Ja znam akurat sporo doktorantów byłych i obecnych. Najniższe wśród nich było 1100, średnio maja/mieli tak 2000-3000, a najlepiej zarabiających dwóch w czasie eldorado projektów unijnych miało kwoty rzędu 10 000, a nawet lekko powyżej na rękę po zsumowaniu wszystkich źródeł.
Znam takich co nie maja w ogole.
Takiego co ma dwa sypendia po 1000 zl plus 900 zl za etat na uczelni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-08, 12:39   #800
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez anusiak85 Pokaż wiadomość
Załącznik 6784686 Bez komenatrza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nie rozumiem jak samemu na wlasne zyczenie mozna sie pakowac w takie bagno zyciowe-jeszcze mozna by zalozyc,ze 1 dziecko to wpadka, ale tu juz kolejne w drodze...
swoja droga ciekawi mnie jak to jest,ze na meza nie ma warunkow ale 2 bejbiki sie zmieszcza (cos mi sie wydaje,ze mezulek po prostu nie chce zyc w takich warunkach...)
w kazdym razie pogratulowac kobiecie,ciekawe ile wytrzyma to ich malzenstwo

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;6839159 1]paczkowa matematyka:
jeśli jedynym dochodem rodziny jest 900zł (pomijam już fakt, ze to totalna ściema jeśli chodzi o zarobki mechaników), na członka rodziny zostaje 460zł, członków mamy pięciu co daje 2300zł to wychodzi na to, ze po odjęciu kosztów utrzymania rodzina ma więcej kasy niż przed odjęciem tych kosztów[/QUOTE]

tw mniw fascynuja te wyliczenia paczki,albo jakw ub roku byly rodziny,ktorym zostawalo an zycie 50zl miesiecznie (na pewno by przezyli..nawet na chleb i wode by nie starczylo)
ale widac wolontariuszowi swiatelko sie nie zaswiecilo

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Według mnie cztery tysiące na rodzine to nie jest dużo. Ale takie niestety mamy zarobki w Polsce i tak żyje mam wrażenie większość rodzin i biedy nie klepią. Najsmutniejsze jest to, ze więcej mozna wyciągnąć z pięćset plus, zasiłków i innych takich.

Mieszkam od kilku lat w Warszawie i chociaz nie przyjechałam tutaj z tzw. Polski B , to jednak widzę różnice miedzy Warszawa a reszta kraju. Tutaj jednak wiele rodzin ma zdecydowanie wyższe dochody, ale znam tez takie, które żyją wlasnie za cztery tysiące i biednymi bym ich nie nazwała. Tyle ze pracują i rozsądnie gospodarują pieniedzmi, nie idzie cały dochód na piwerko, trampoliny i doładowania do telefonu. Problemem wielu rodzin z pięćset plus jest nieumiejętność zarządzania dochodami rodziny, pieniedzy jednak mało, a chcą zyc jak z filmów produkowanych przez TVN o zamożnej warszawce. Moja znajoma z MOPSu mówiła, ze znaczna cześć pięćset plus w rodzinach wielodzietnych poszła wlasnie na gazdzety typu trampoliny (konsole i tablety juz były zakupione), ogródkowe place zabaw, a przypuszczam, ze w rodzinach, gdzie jest niski dochód, ale uzyskany normalna praca, raczej pieniedzy sie na takie bzdety nie przepuszcza. I dlatego to zdziwienie, ze niektórzy dostają tyle samo pieniedzy, które normalnie pracująca rodzina ma do dyspozycji i całkiem normalnie zyje, a u rodziny biedaków nadal na kredki i farbki ni ma.
no wlasnie,
i te wszystkie programy pomocowe wcale im nie pomagaja tylko kreuja wrazenie,ze wszyscy aja te tablety/trampoliny/ciuchy zary i oni tacy biedni,pomoc im trzeba bo nie maja ale na szczescie ktos zawsze pomoze

kurcze,szczerze mowiac to uwazam,ze powinno sie obciac takie socjale i jakby Ci ludzie zostali z opcja poglodowania przez miesiac i kupienia tableta a niekupienia tableta za to nieglodowania, to mam wrazenie,ze po kilku miesiacach wiekszosc by sie jednak nauczyla co sie kupuje w pierwszej kolejnosci..

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
Wracając do tematu doktorantów: ile stypendium mają znani przez was doktoranci?
ja znam jednego on ma jakos 1-1,5 k, ale dostaje tez kase za jakies dodatkowe projekty (nie wiem na czym polega dokladnie ale jednorazowo jest w sstanie dostac 10-15 tys)
Save
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 12:49   #801
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
kurcze,szczerze mowiac to uwazam,ze powinno sie obciac takie socjale i jakby Ci ludzie zostali z opcja poglodowania przez miesiac i kupienia tableta a niekupienia tableta za to nieglodowania, to mam wrazenie,ze po kilku miesiacach wiekszosc by sie jednak nauczyla co sie kupuje w pierwszej kolejnosci.Save
Jak to, co? Papierosy!
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 17:51   #802
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Rodzina była już w paczce dwa czy tam trzy razy, a nie o to w paczce chodzi.
Mieszkali w jednopokojowym mieszkaniu bez łazienki. Przy jednej edycji SzP kupiła im pralkę, przy drugiej lodówkę, przy trzeciej - o ile była - nie wiem. teraz chcieli kabinę prysznicową.
Kurcze no niepełnosprawny chłopak dostawał rentę, dwie dziewczyny już pannice w technikum, rodzina mieszkała w domu w małej miejscowości bez perspektyw 10 km od miasta wojewódzkiego. No to trudno było się zmobilizować i w tym mieście wojewódzkim o mieszkanie socjalne czy komunalne poprosić takie z normalnymi warunkami? To i te dziewczyny dorosłe mogłyby do pracy gdzies w weekendy chodzić. Gdyby ta rodzina chciała, to bym im przynajmniej z pięć od razu gotowych rozwiązań wyjścia z trudnej sytuacji przedstawiła, ale oni siedzieli w tym małym miasteczku bez perspektyw z własnego wyboru i co roku dostawali tylko paczki. No heloł. Ja tam takich rodzin nie włączam, jak inni to nie wiem, ale dla mnie to nie jest paczkowa rodzina. Może jestem już jedyny wolontariuszem SzP na tej planecie, który kieruje się pierwotnymi wartościami SzP, kto wie
W jakim ty świecie żyjesz?
Czy ty myślisz ze mieszkania komunalne lub socjalne to się tak od ręki dostaje? Nie słyszałaś o listach, na których ludzie są latami wpisani i czekają.

Ta rodzina ma gdzie mieszkać. ma 1pokojowe mieszkanie ale ma. Bezdomni nie są, więc nie są w pierwszej kolejności na takiej liście.

Odległość 10km od miasta wojewódzkiego to dla mnie prawie jak w tym mieście. Ludzie i po 70km do pracy autobusami, busami czy pociągami codziennie dojeżdżają.

Także wolontariuszko droga - tu problemem nie jest miejsce zamieszkania.

Ja mam jeszcze jedno rozwiązanie: nie włączyłaś do paczki tej rodziny - ok, twój wybór. Jedno możesz dla nich zrobić: zastąp tą matkę na jeden weekend w opiece nad synem - niech ona ma wychodne, odetchnie, wyrwie się z domu. Gwarantuję że po tym weekendzie zmienisz swoje podejście do tej rodziny.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 18:01   #803
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

10 km to straszna odleglosc

ludzie codziennie pociagami do pracy jezdza ( ja tez ) a tu 10 km straszna droga :P
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 18:02   #804
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość

kurcze,szczerze mowiac to uwazam,ze powinno sie obciac takie socjale i jakby Ci ludzie zostali z opcja poglodowania przez miesiac i kupienia tableta a niekupienia tableta za to nieglodowania, to mam wrazenie,ze po kilku miesiacach wiekszosc by sie jednak nauczyla co sie kupuje w pierwszej kolejnosci..
wątpię że większość by się tego nauczyła, za to na bank jakby im obciąć socjale to byłby wielki lament jakie to państwo jest złe a oni biedulki (i na pewno o wiele bardziej narzekaliby ci którzy są biedni na własne życzenie niż ci np ciężko chorzy). znam rodzinę, co prawda socjala żadnego nie mają bo mają za duży dochód, ale odkąd pamiętam jest tak że najpierw 2 tygodnie (jak dobrze pójdzie) jest wydawanie, a później kolejne 2 tyg biadolenie bo nawet na chleb nie mają. przez tyle lat nie nauczyli się gospodarowania i myślenia o tym na co trzeba zostawić sobie kasę zanim sie resztę roztrwoni, także jakby innym zasiłki poodbierać to też pewnie znaczna część niczego by się nie nauczyła
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 18:04   #805
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
wątpię że większość by się tego nauczyła, za to na bank jakby im obciąć socjale to byłby wielki lament jakie to państwo jest złe a oni biedulki (i na pewno o wiele bardziej narzekaliby ci którzy są biedni na własne życzenie niż ci np ciężko chorzy). znam rodzinę, co prawda socjala żadnego nie mają bo mają za duży dochód, ale odkąd pamiętam jest tak że najpierw 2 tygodnie (jak dobrze pójdzie) jest wydawanie, a później kolejne 2 tyg biadolenie bo nawet na chleb nie mają. przez tyle lat nie nauczyli się gospodarowania i myślenia o tym na co trzeba zostawić sobie kasę zanim sie resztę roztrwoni, także jakby innym zasiłki poodbierać to też pewnie znaczna część niczego by się nie nauczyła
Tego powinno się w szkole uczyć na wszystkich etapach edukacji, co roku do głowy to dzieciakom kłaść zamiast rozmnażania jamochłonów na przykład.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 19:37   #806
annatp
Przyczajenie
 
Avatar annatp
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: LKR
Wiadomości: 27
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
babcia z wnuczką mieszkały w socjalnych takich jakby domkach, kontenerach, barakach? Nie wiem, jak to nazwać. Zawsze u nas nazywało się to barakami. Ale to wyburzono, postawili tam jakiś blok. Moja koleżanka też tam mieszkała, także jest to wiarygodne. Rodziny porozrzucano do mieszkań socjalnych albo komunalnych. No i ta rodzina trafiła do komunalnego. Dziewczyna ma już 18 lat i stara się o socjalne, z racji tego, że jest z rodziny zastępczej, to jej się należy. No ale mimo wszystko płacą za to mieszkanie prawie 600 zł i nie przysługują im dopłaty do mieszkania, bo dziewczyna jest pełnoletnia. A za te baraki to tyle co media trzeba było opłacać chyba. Więc jest różnica. Tyle co ta babcia emerytury czy tam renty, już mi się po nocy grzebać i papierów szukać nie chce, oraz dziewczynka bodajże 400 lub 500 zasiłku z racji tego, że była w zastępczej i już jest pełnoletnia, no to im z 200-250 może max na głowę wychodziło chyba. Jeszcze mieli pożyczkę 3 tys.
Co to za bzdura, że im dopłaty do mieszkania nie przysługują? Oczywiście, że przysługuje im dodatek mieszkaniowy skoro babcia ma niską rentę, a dziewczyna parę stów zasiłku. Albo dałaś się wkręcić, albo one są nieświadome, że mogą ubiegać się o dodatek, a Ty z racji braku wiedzy na ten temat nie umiałaś im doradzić.

[QUOTE=olasia99;68386741]Rodzina była już w paczce dwa czy tam trzy razy, a nie o to w paczce chodzi.
Mieszkali w jednopokojowym mieszkaniu bez łazienki. Przy jednej edycji SzP kupiła im pralkę, przy drugiej lodówkę, przy trzeciej - o ile była - nie wiem. teraz chcieli kabinę prysznicową.
Kurcze no niepełnosprawny chłopak dostawał rentę, dwie dziewczyny już pannice w technikum, rodzina mieszkała w domu w małej miejscowości bez perspektyw 10 km od miasta wojewódzkiego. No to trudno było się zmobilizować i w tym mieście wojewódzkim o mieszkanie socjalne czy komunalne poprosić takie z normalnymi warunkami? To i te dziewczyny dorosłe mogłyby do pracy gdzies w weekendy chodzić. Gdyby ta rodzina chciała, to bym im przynajmniej z pięć od razu gotowych rozwiązań wyjścia z trudnej sytuacji przedstawiła, ale oni siedzieli w tym małym miasteczku bez perspektyw z własnego wyboru i co roku dostawali tylko paczki. No heloł. Ja tam takich rodzin nie włączam, jak inni to nie wiem, ale dla mnie to nie jest paczkowa rodzina. Może jestem już jedyny wolontariuszem SzP na tej planecie, który kieruje się pierwotnymi wartościami SzP, kto wie

Ręce mi opadły. Bo przecież mieszkania rozdają tak od ręki. Jedziesz do dowolnie wybranego miasta, prosisz o mieszkanie, dostajesz klucze Wiesz, to tak nie działa. Na mieszkanie czeka się latami. I zasadniczo rzadko, które miasto ( o ile takie w ogóle są) przyznają mieszkania mieszkańcom innych miejscowości. A odległość 10 km to żadna odległość.

A wcześniej pisałaś o jakimś ojcu, który całą wypłatę oddaje na spłatę zadłużenia, co jest jakimś absurdem i nie zainteresowałaś się przejrzeniem umowy. A może ktoś wykorzystuje jego nieporadność i brak wiedzy prawnej? Ale takie problemy zamiatacie pod dywan, bo przecież paczka fantów magicznie rozwiąże wszystkie problemy.

Biedni ci potencjalni beneficjenci, bo nigdy nie wiadomo na jakiego wolontariusza trafią. Jakie są kryteria mianowania wolontariuszem, ja się pytam ?



annatp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 19:45   #807
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

czy ktos widzial rodzine ktora prosi o materialy do remontu? farby etc zeby dalo sie lepiej zyc? chyba jeszcze nie bylo.

kiedys w tvn bylo jak facet biedny ( zona zmarla) wykanczal swoja chatke i prosil tylko o rzeczy do remontu dla dzieci zeby ggrzyba nie bylo
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 19:52   #808
anusiak85
Rozeznanie
 
Avatar anusiak85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 581
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Było sporo. Nawet okna i piec co widziałam w potrzebach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusiak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 21:11   #809
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
czy ktos widzial rodzine ktora prosi o materialy do remontu? farby etc zeby dalo sie lepiej zyc? chyba jeszcze nie bylo.

kiedys w tvn bylo jak facet biedny ( zona zmarla) wykanczal swoja chatke i prosil tylko o rzeczy do remontu dla dzieci zeby ggrzyba nie bylo
Było tego sporo. Szczególnie u jednej rodziny która prosiła o wszystkie możliwe materiały potrzebne do remontu
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 21:16   #810
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

[1=871319bc27e9d09c3f0d50d 55d02d0b6e86b5c84;6842169 6]Było tego sporo. Szczególnie u jednej rodziny która prosiła o wszystkie możliwe materiały potrzebne do remontu [/QUOTE]
Jedna rodzina chyba prosila o materialy, bo remontują domek na dzialce. Musialabym odgrzebac teczki zenady
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-22 10:27:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:12.