"Dobra pensja" "dobra praca" - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-16, 20:22   #691
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Jakbyś nie próbowała tego wyśmiać to niestety, ale do pewnego wieku rodzic powinien kontrolować prace domowe dziecka, a nie puszczać samopas i niech się dzieje wola nieba.
Jak się ma kwestia korepetycji do zadań domowych?
Są dzieci, którym praca 1-1 bardziej pasuje (jeśli mają braki). Poza tym, nie wszyscy rodzice są na bieżąco z materiałem szkolnym czy mają umiejętność przekazywania informacji.
Drugą kwestią są korepetycje, których celem jest poszerzenie wiedzy, zakresu, przygotowanie do egzaminów.
Bardzo żałuję, że nie miałam dostępu do takiej pomocy podczas nauki.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 20:35   #692
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Korki często polegają na robieniu z dzieckiem zadań domowych i przerabianie bieżącego materiału. W zasadzie, procentowo, więcej jest takich uczniów niż tych którzy chcą czegos ponad szkolny materiał.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 21:04   #693
69love69
Zakorzenienie
 
Avatar 69love69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4 413
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie wychowawcze jest zasugerowanie dziecku, by na zachcianki odlozylo z pieniedzy, ktore dostaje przy roznych okazjach. W ogole dzieciom sie teraz kupuje skarbonki? W moim pokoleniu wiekszosc dzieci na cos "skladala".
Ja mam prawie 27 lat i właśnie dzisiaj otworzyłam skarbonkę, do której wrzucałam jakiś rok z kawałkiem. Mialam przy otwieraniu ogrom radości i ekscytacji, bo nie miałam pojęcia ile może być w środku
69love69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 08:24   #694
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;68699696]
Wczoraj przychodzi do mnie mama i pyta: jak MAMY zrobię to zadanie.[/QUOTE]
Padlam.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 08:25   #695
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Ja nie zrozumiałam w ogóle tej wypowiedzi
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 08:29   #696
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Ja nie zrozumiałam w ogóle tej wypowiedzi
Podejrzewam ze mialo byc "zrobią".
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 08:40   #697
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
A do której klasy mam z dzieckiem robić zadania domowe i czy na studiach mogę już przestać wspólnie uczyć się do kolokwiów?
syn jest w 5 klasie, matematyka to trójkąt i ułamki,
praca domowa na 15 min., dłużej bym szukała i umawiała korepetytora
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-17, 08:42   #698
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Podejrzewam ze mialo byc "zrobią".
Ja podejrzewam, że miało być "zrobić".
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 09:05   #699
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Korki niestety mogą spaść na rodzica jak sep na padlinę.
Mnie się do tego roku tez nie mieściło w głowie, ze moje dziecko może z czegoś tak nie ogarniać, że aż mieć zagrożenie.

Ale niestety, w programach nauczania jest coraz gorszy syf + czasami trafia się nauczyciel, który nie powinien być nauczycielem i tyle, bo nie umie.
( rodzicom młodszych dzieci naprawdę teraz współczuję, będzie już nie syf i spowalnianie programu a istna masakra przez wiele lat. Myślałam ze my mieliśmy najgorzej idąc na szczycie fali reform. A tu proszę, nie mieliśmy tak źle. :/)

Sytuacja wygląda tak, że w klasie która jest dosc wyselekcjonowana
+ klasa bardzo zdolna, na koniec tamtego roku średnia klasowa była powyzej 5 (!!!- kosmos jakiś) a w tym roku, z pewnego przedmiotu nagle kilkanaście osób ma zagrozenie na półrocze.
To nie sa lesery, to są dzieci które sa nauczone od początku solidnej pracy i ambitne.

A nauczycielka na to, ze oni muszą zrozumieć, że nie muszą wszystkiego rozumieć i ona im tłumaczyć nie będzie bo to... łatwe.




+ czasami korki sa dodatkiem do dobrze prowadzonego przedmiotu bazowego u zdolnego i radzącego sobie dziecka - tu jest to jezyk obcy. Młoda ogarnia bardzo dobrze, ale ma feler nie związany z przedmiotem: z zasady nie rozmawia z obcymi, oraz nie mówi głosno i wyraźnie na forum x osób.
Nawet po polsku, a co dopiero w języku obcym.
Wiec ma korki z mówienia, po prostu. Przychodzi babka i zmusza ją do głośnego mówienia w owym języku.
działą to bardzo dobrze, młoda się odblokowała, mówi w szkole,takze do obcych (np. komisja egzaminacyjna- szkołą prowadzi cykliczne egzaminy wewnetrzne z osiagnięć w języku)

tak ze tego, mozna zosatwić samopas i się wypiąć, a można jednak byc ludzkim rodzicem i nie sabotowac wysiłków dziecka i nie marnowac jego potencjału. Zwłaszcza jesli stać rodzica.


A tak poza tym. Nie bardzo ogarniam.
Zakładając że rodzic te środki ma. To czemu miałabym nie dać?
Co ja mam zrobić z tymi pieniędzmi? Sama przeżreć byle na własne dziecko nie dać? Nazbierać w skarpetę i kazać się z nimi pochować? Nakupić sobie niepotrzebnych rzeczy byle sobie mieć, albo żeby "ludzie widzieli" a na dziecko nie dać?

Bo nie bardzo ogarniam filozofię, która tu niektórymi kieruje
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 12:44   #700
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cava, ja nie wiem u kogo zauwazylas taka filozofię. Zapytalam kilka stron temu kto podał jakas kwote powyzej ktorej na dziecko by nie wydał i ile to bylo (tez to komus zarzucalas) - nie odpowiedzialas.

Cala dyskusja wziela sie z tego ze ktos napisal ze 1500 na dziecko to malo. Przypominam.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2016-12-17 o 12:46
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 13:00   #701
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A tak poza tym. Nie bardzo ogarniam.
Zakładając że rodzic te środki ma. To czemu miałabym nie dać?
Co ja mam zrobić z tymi pieniędzmi? Sama przeżreć byle na własne dziecko nie dać? Nazbierać w skarpetę i kazać się z nimi pochować? Nakupić sobie niepotrzebnych rzeczy byle sobie mieć, albo żeby "ludzie widzieli" a na dziecko nie dać?

Bo nie bardzo ogarniam filozofię, która tu niektórymi kieruje
Czuję się wywołana do odpowiedzi.

Przede wszystkim porzućmy wyolbrzymianie, bo zaraz dojdziemy do tego, że ja planuję wozić się po majorkach, a dziecko w jednych butach ma chodzić
Jak zapewne doczytałaś w mojej pierwszej wypowiedzi - nie mówię o tym, żeby dziecku całkowicie odmawiać. Ale też nie zgadzam się, że dobrze jest fundować wszystko i w 100%. Po prostu osiągnięcie czegoś własnym wysiłkiem jest dla mnie dużo bardziej wartościowe i daje dużo większa satysfakcję. Dodatkowo uczy, że przyjemności nie spadają z nieba, wymagają pewnych poświęceń i starań.
Podkreślę ponownie: jesli moje dziecko ma zapewnione: jedzenie, ciuchy, kosmetyki, kursy, szkolenia, korki, wyjazdy wakacyjne to nie dzieje mu się żadna krzywda, jeśli na jakiś wyjazd, koncert, czy imprezę, powiedzmy połowę, sobie odłoży czy dorobi. Nie lubię uczenia kogokolwiek, że zamożni rodzice = mi sie należy, ja wszystko dostanę, nawet nie kiwnę palcem.

Co ja mam zrobić z tym swoim niewyobrażalnym majątkiem, jesli nie zafunduje dziecku ajfona?
No cóż, odłożę mu na studia, mieszkanie, gap year po skończeniu szkoły, żeby zwiedziło świat i na spokojnie pomyślało o przyszłości, odłożę pewną sumę, którą podaruję mu na start własnej działalności jeśli będzie mieć dobry pomysł... Zdecydowanie bardziej wolałabym pomęczyć mojego nastolatka, żeby sobie dorobił na koncert czy inne marzenia, a w to miejsce zafundować mu naukę w elitarnej szkole, czy pakiet startowy "mieszkanie + wkład własny w biznes".

Znajduję dużo więcej rozsądnych możliwości, niż włożenie do skarpety i pójście z pieniędzmi do trumny
Zapisz
Zapisz
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!

Edytowane przez _ema_
Czas edycji: 2016-12-17 o 13:06
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-17, 13:05   #702
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
mam wrażenie, że nie ogarniasz, że nie każde dziecko jest zdolne i dodatkowo przy kiepsko tłumaczącym nauczycielu, może mieć problem z przyswojeniem materiału.
Ogarniam.
Beznadziejny nauczyciel? Halo, żyjemy w świecie książek, bibliotek, podręczników, youtuba, internetu. Dla mnie to żadne wytłumaczenie. Jest też coś takiego jak samopomoc koleżeńska, znam dobrze z praktyki (w obie strony - ja pomagałam i mi pomagano). Jeśli korepetytor nie ma tajnych układów z >problemataycznym< nauczycielem, to znaczy, że tę wiedzę, ktorą wykłada uczniowi, jakoś posiadł poza jego lekcjami.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 13:20   #703
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 14:54   #704
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Ojej. Te leniwe dzieci co nie chcą same opanować materiału.... serio myślisz że tylko takie osoby potrzebują pomocy poza lekcjami? Przypominam że na korki z języka chodzą już dzieci od 1 klasy podstawówki. Wredne bachory. Złośliwe nie chca się nauczyć niczego same.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 15:01   #705
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Z tego co piszecie to jest straszny problem, żeby dzieci się nauczyły czegoś same na lekcjach lub same w domu. No to chyba coś jest mocno nie tak z tym systemem edukacji.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 17:13   #706
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Strasznie się przez te "-dzieścia" lat system zmienił, i to chyba na gorsze. Z tego, co ja pamiętam, na korepetycje to chodziły wyjątkowo tępe głąby i był to raczej powód do wstydu, ze ktoś nie jest w stanie opanować materiału i trzeba mu dodatkowo tłumaczyć.



A to, co Cava opisuje...mogę tylko pozazdrościć, że mnie tak nikt nie rozpieszczał.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 17:46   #707
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Ja tam nie rozumiem dawania nastolatkowi 50 zl kieszonkowego ( ktore moze na dwa wyjscia w miescie starczy) i wysylania do pracy. Nie wiem po co i na co 16 czy 17 latek ma pracowac. U mnie w liceum nikt tego nie robil. Dopiero po maturze. I dla mnie to nie jest normalne zeby dorabiac od kolyski gdy rodzina nie przymiera glodem.
A zbieranie ulotek nie uczy niczego. Gospodarowac kasa mozna nauczyc duzo wczesniej, zadna praca nie jest do tego potrzebna. I moze bylam dziwna ale kasa z ulotek czy innych badziewi wcale mnie nie radowala.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 17:54   #708
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Strasznie się przez te "-dzieścia" lat system zmienił, i to chyba na gorsze. Z tego, co ja pamiętam, na korepetycje to chodziły wyjątkowo tępe głąby i był to raczej powód do wstydu, ze ktoś nie jest w stanie opanować materiału i trzeba mu dodatkowo tłumaczyć.
sama nigdy nie chodzilam na korepertycje, ale nie wiem dlaczego to, ze ktos czego nie rozumie mialoby byc powodem do wstydu i wysmiewania sie. ludzie sa rozni - moze nie lapac matematyki, ale byc swietnym w angielskim itp.


u mnie na korki w 3 lo chodzila prawie cala klasa. z prostego powodu - przygotowywanie sie do matury - startu na medycyne/innych ciezkich kierunkow biol-chem.
ciekawe czy to tez oznaka tepoty glabowej

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;68724441]Ja tam nie rozumiem dawania nastolatkowi 50 zl kieszonkowego ( ktore moze na dwa wyjscia w miescie starczy) i wysylania do pracy. Nie wiem po co i na co 16 czy 17 latek ma pracowac. U mnie w liceum nikt tego nie robil. Dopiero po maturze. I dla mnie to nie jest normalne zeby dorabiac od kolyski gdy rodzina nie przymiera glodem.
A zbieranie ulotek nie uczy niczego. Gospodarowac kasa mozna nauczyc duzo wczesniej, zadna praca nie jest do tego potrzebna. I moze bylam dziwna ale kasa z ulotek czy innych badziewi wcale mnie nie radowala.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

well... ja nie pracowalam w wakacje w wieku licealnym. i szczerze mowiac teraz zaluje.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=gX6bDyRSLPI


Living zagranico juz 30 months. I zapomniec polski language
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 17:59   #709
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość
sama nigdy nie chodzilam na korepertycje, ale nie wiem dlaczego to, ze ktos czego nie rozumie mialoby byc powodem do wstydu i wysmiewania sie. ludzie sa rozni - moze nie lapac matematyki, ale byc swietnym w angielskim itp.


u mnie na korki w 3 lo chodzila prawie cala klasa. z prostego powodu - przygotowywanie sie do matury - startu na medycyne/innych ciezkich kierunkow biol-chem.
ciekawe czy to tez oznaka tepoty glabowej

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------



well... ja nie pracowalam w wakacje w wieku licealnym. i szczerze mowiac teraz zaluje.
W czego zalujesz?

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-17, 18:02   #710
Frezja_1
Raczkowanie
 
Avatar Frezja_1
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 463
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Niestety, mam wrażenie że niewielu jest nauczycieli z pasją.
W obecnych czasach moim zdaniem uczenie się języka obcego tylko w szkole jest niewystarczające. Widzę wyraźnie efekty nauki, szczególnie że mój dzieciak ma talent do języków. W klasie mojego dziecka tylko kilka osób uczęszcza na dodatkowe kursy angielskiego, a na dodatkowy niemiecki tylko on 1 (na ok 25 osób w klasie). Nie rozumiem dlaczego inni rodzice nie inwesują w naukę języków, a prawie wszyscy korzystają z 500+.
Korepetycje z innych przedmiotów w szkole podstawowej mnie dziwią, szczegolnie z matamatyki. Program jest tak prosty że na bieżąco można pomagać dziecku jeśli czegoś nie rozumie.
Frezja_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 18:06   #711
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość
sama nigdy nie chodzilam na korepertycje, ale nie wiem dlaczego to, ze ktos czego nie rozumie mialoby byc powodem do wstydu i wysmiewania sie. ludzie sa rozni - moze nie lapac matematyki, ale byc swietnym w angielskim itp.
Mozna tez nie lapac niczego i byc, potocznie mowiac, glabem i raczej o takie osoby chodzilo.

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość


u mnie na korki w 3 lo chodzila prawie cala klasa. z prostego powodu - przygotowywanie sie do matury - startu na medycyne/innych ciezkich kierunkow biol-chem.
ciekawe czy to tez oznaka tepoty glabowej
Nie, to oznacza ze szkola nie przygotowuje do matury a takie chyba jest jej zadanie wiec cos tu nie gra.

U was w szkole nie bylo fakultetow z poszczególnych przedmiotow w 3 lo?
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 18:15   #712
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;68724441]Ja tam nie rozumiem dawania nastolatkowi 50 zl kieszonkowego ( ktore moze na dwa wyjscia w miescie starczy) i wysylania do pracy. Nie wiem po co i na co 16 czy 17 latek ma pracowac. U mnie w liceum nikt tego nie robil. Dopiero po maturze. I dla mnie to nie jest normalne zeby dorabiac od kolyski gdy rodzina nie przymiera glodem.
A zbieranie ulotek nie uczy niczego. Gospodarowac kasa mozna nauczyc duzo wczesniej, zadna praca nie jest do tego potrzebna. I moze bylam dziwna ale kasa z ulotek czy innych badziewi wcale mnie nie radowala.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
Ja w liceum pracowałam w wakacje. A to truskawki a to ulotki a to ankiety. Myślę że to było ok. Jak stałam pół dnia z ulotki i dostałam za to jakieś grosze to naprawdę nie wydawałam na głupoty of razu tylko każda złotówkę oglądałam 3 razy.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 18:22   #713
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ja w liceum pracowałam w wakacje. A to truskawki a to ulotki a to ankiety. Myślę że to było ok. Jak stałam pół dnia z ulotki i dostałam za to jakieś grosze to naprawdę nie wydawałam na głupoty of razu tylko każda złotówkę oglądałam 3 razy.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Mam teraz wątpliwą przyjemność współpracy z ludźmi świezo po szkole i niestety 90% z nich to podejście: będzie praca to będzie, nie to mama da, ja musu pracować nie mam. A jak rano nie chce mi się pracować, to po prostu nie przyjdę i już więcej mnie w robocie nie zobaczą. Chciałabym uniknąć wychowania dziecka na taka osobę, chciałabym żeby, w miarę rozsądku oczywiście, poznało smak pracy i mimo zaplecza finansowego w postaci rodziców potrafiło ją szanować.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 20:31   #714
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość
well... ja nie pracowalam w wakacje w wieku licealnym. i szczerze mowiac teraz zaluje.
czemu ?prace na sam okres wakacji nie tak latwo znalezc plus jest bardzo kiepsko platna, a ciezko pracowac i chodzic do LO

ja pracowalam w ostatniej klasie w LO w sklepie-mialam tylko piatki i weekendy, ale to i tak bylo duzo -tzn pracowalam bo chcialam chodzic na konie a rodzicom bylo zal kasy , takze super bylo pod tym katem ,ze moglam sobie sama za to zaplacic i jeszcze zostawalo na buty itp tylko...juz nie mialam czasu tyle jezdzic (bo nie moglam przez prace-jak mialam zmiane na populdnie to wiadmo,ze rano nie pojde na konie bo bede smierdzic, a jak wychodzilam z pracy to juz bylam zwykle zmeczona) + w sumie przez to,ze i pracowalam i jezdzilam i musialam byc w szkole to nic sie nie uczylam do matury wiec mialam srednie wyniki (rzedu 70-80% z rozszerzonej-dla niektoych moze nienajgorsze ale jak na mnie to slabe), takze bylo ciezko
Save
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 23:46   #715
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

A ja uważam, że praca wakacyjna to super opcja dla nastolatka. Proszę was, nie wierzę, że taki nastolatek całe wakacje się uczy. Ulotki czy zbieranie owoców raczej dziecka nie wykończy. U mnie w liceum wiele osób sobie tak dorabiało i wcale nie było to dawno temu.
A korki? Obecnie to w dużej mierze kwestia "mody". Uważam, że warto posłać do prywatnej szkoły na języki. I tyle. No chyba, że dziecko sobie z czymś nie radzi, a rodzice nie potrafią mu pomóc. U mnie w liceum sporo osób chodziło na korki z chemii od pierwszej klasy. Po co? Uczyć się tego, czego i tak uczyli w szkole. Zaznaczę, że chodziłam do dobrej szkoły, a pani od chemii była super. I potem, kiedy dane zagadnienie było na lekcji te osoby siedziały i się nudziły. Z resztą sami potem mówili, że może wcale nie trzeba było tych korepetycji.
Nie mówię, że nie robiłam nic ponad to co na lekcji, ale sporo uczyłam się sama z repetytorium i internetu. Często też wymieniałam się wiedzą z kolegą.
Znajomi z gimnazjum, którzy nie ogarniali czegoś z matmy (słaba nauczycielka) zamiast iść na korki wchodzili na yt, gdzie miły pan wszystko tłumaczył w przystępny sposób. I wcale nie trzeba było wydawać milionów monet. Serio jest masa możliwości teraz.
Mi w liceum rodzice opłacali stancje i jakoś tak nie chciałam prosić ich o jeszcze więcej pieniędzy. Więc na wakacjach pracowałam i miałam dodatkowe pieniądze dla siebie. Dla mnie to była ogromna satysfakcja, że płacę sobie za coś sama. Oczywiście rodzice wciąż dawali mi pieniądze, ale jednak. Taka wakacyjna praca to nie tylko praca, ale też świetne doświadczenie życiowe, nowe znajomości. Nikt nie mówi o bitych 2 miesiącach, ale próbować warto.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 00:12   #716
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Ojej. Te leniwe dzieci co nie chcą same opanować materiału.... serio myślisz że tylko takie osoby potrzebują pomocy poza lekcjami? Przypominam że na korki z języka chodzą już dzieci od 1 klasy podstawówki. Wredne bachory. Złośliwe nie chca się nauczyć niczego same.

wysłane telepatycznie
Nie, nie napisałam nigdzie że tylko takie osoby. Ani że dzieci chodzące na korki są wredne czy złośliwe. W sumie to nawet nie wiem czy twój post odnosi się do moich wypowiedzi

Akurat korki z języka w 1 klasie mnie nie dziwią. Chodziłam na dodatkowy angielski w 1 klasie (w szkole język był od drugiej klasy) i te osoby, które nie umiały jeszcze czytać ani pisać, średnio ogarniały to co się działo na zajęciach. A teraz sześciolatki bach do szkoły i na dzień dobry literki od zera i angielski na dokładkę, oczywiście reforma wprowadzana na hurra.

Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość

u mnie na korki w 3 lo chodzila prawie cala klasa. z prostego powodu - przygotowywanie sie do matury - startu na medycyne/innych ciezkich kierunkow biol-chem.
ciekawe czy to tez oznaka tepoty glabowej
Korki z chemii ok, ale z biologii? Przeciez to głównie nauka na pamięć (owszem, wymagająca zrozumienia tematu), korepetytor się za nikogo nie wyuczy, wiele typów zadań do liczenia na maturze z biologii to nie ma.
Rozszerzenie zdawałam parę lat temu, biologii w liceum miałam tyle co nic, więc znam temat nauki biologii od zera.

Korki z biologii i chemii najbardziej kojarzą mi się z cierpiącymi na przerost ambicji rodzicami, których dzieci KONIECZNIE muszą iśc na medycynę, a jak mimo tysięcy wydanych na korki się nie dostaną, to dzieci idą na analitykę medyczną albo biotechnologię, potem dalej przez trzy lata bez sukcesu próbują się dostać na medycynę, żyją w frustracji i w końcu nie wiedzą czego chcą sami, a czego chcą dla nich rodzice. Niech podniesie rękę, kto nie zna 10 takich historii

Edytowane przez nelciak
Czas edycji: 2016-12-18 o 00:22
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 00:44   #717
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Nie, nie napisałam nigdzie że tylko takie osoby. Ani że dzieci chodzące na korki są wredne czy złośliwe. W sumie to nawet nie wiem czy twój post odnosi się do moich wypowiedzi

Akurat korki z języka w 1 klasie mnie nie dziwią. Chodziłam na dodatkowy angielski w 1 klasie (w szkole język był od drugiej klasy) i te osoby, które nie umiały jeszcze czytać ani pisać, średnio ogarniały to co się działo na zajęciach. A teraz sześciolatki bach do szkoły i na dzień dobry literki od zera i angielski na dokładkę, oczywiście reforma wprowadzana na hurra.



Korki z chemii ok, ale z biologii? Przeciez to głównie nauka na pamięć (owszem, wymagająca zrozumienia tematu), korepetytor się za nikogo nie wyuczy, wiele typów zadań do liczenia na maturze z biologii to nie ma.
Rozszerzenie zdawałam parę lat temu, biologii w liceum miałam tyle co nic, więc znam temat nauki biologii od zera.

Korki z biologii i chemii najbardziej kojarzą mi się z cierpiącymi na przerost ambicji rodzicami, których dzieci KONIECZNIE muszą iśc na medycynę, a jak mimo tysięcy wydanych na korki się nie dostaną, to dzieci idą na analitykę medyczną albo biotechnologię, potem dalej przez trzy lata bez sukcesu próbują się dostać na medycynę, żyją w frustracji i w końcu nie wiedzą czego chcą sami, a czego chcą dla nich rodzice. Niech podniesie rękę, kto nie zna 10 takich historii
Znam temat matury z biologii aż za dobrze. Na korki ludzie chodzą żeby się nauczyć odpowiadać pod klucz. I to są korepetycje z egzaminatorem, w cenie.

Znam też ludzi, którzy chodzili ciągle na korki. Zauważyłam, że takie osoby często potem nie potrafiły się uczyć same z podręczników. Wiem, że to żadna reguła i nie chcę robić gównoburzy, ale u mnie w klasie było to widać. Np. z takiej fizyki raczej nikt nie chodził na korki. Ci którzy zawsze uczyli się sami normalnie brali książki i jakoś szło. Natomiast ci co wiecznie prywatnie nie mogli sobie poradzić. Oczywiście jeszcze najlepiej było im zrzucić na nauczyciela, bo przecież na pewno źle tłumaczył.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 01:47   #718
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Chodziłam na korki bo w liceum zdawałam maturę z innych przedmiotów niż profilowe i musiałam nauczyć się rozszerzonego materiału. A co do nauki przez całe wakacje zazwyczaj byłam na intensywnym kursie języka przez miesiąc, a kolejny miesiąc wypoczywałam od nauki na obozach sportowych. Rozdawanie ulotek na pewno zrobiłoby mi lepiej niż te głupie języki i sporty.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 03:16   #719
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Chodziłam na korki bo w liceum zdawałam maturę z innych przedmiotów niż profilowe i musiałam nauczyć się rozszerzonego materiału. A co do nauki przez całe wakacje zazwyczaj byłam na intensywnym kursie języka przez miesiąc, a kolejny miesiąc wypoczywałam od nauki na obozach sportowych. Rozdawanie ulotek na pewno zrobiłoby mi lepiej niż te głupie języki i sporty.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
A kto mówi ze LEPIEJ?
Mówimy ze wakacyjna praca nastolatków ma swoje plusy.


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 08:06   #720
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: "Dobra pensja" "dobra praca"

Jestem jeszcze studentka, ale mam umowę o pracę na czas nieokreślony, mieszkam w Warszawie w domu rodzinnym bo niestety ale orientując się w wynajmie stwierdziłam że nie stać mnie przy obecnej pensji na wyprowadzke z domu.

Pracuje w dziale związanym z klientami i logistyka w bardo dużej korporacji w samym centrum. Prace lubię ale jest mi zwyczajnie przykro że mam takie same stanowisko jak moi koledzy którzy są 10 lat starsi w dziale a jednocześnie wiem że zarabiam najmniej z racji młodego wieku i niedokończonych studiów. Obrabiam cała Europe a nie stać mnie na własne życie.

Jeszcze mam taką sytuację że nie mam ani faceta ani koleżanki do wspólnego wynajmu, chciałabym wynająć kawalerkę ale to koszt ok 2 tys. Jedzenie 600, rachunki to tamto i myślę ze zostaje mi wolnych środków 500 zł. Rewelacji nie ma. A wiadomo że każdy by sobie jeszcze chciał gdzieś pójść. Coś kupić. O wyjazdach mogłabym pomarzyć.

Więc tak... Na Wawe uważam że dobra pensja to powinna być od 5000 zł w górę...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-25 12:15:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:24.