Starania o ciążę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-31, 10:40   #1
malinus_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 6
Question

Starania o ciążę


Od kilku tygodni współżyje z mężem bez zabezpieczenia mniej więcej od połowy września pragniemy miec drugie dziecko ostatnią miesiączke miałam 12 października a poprzednią koło 14 września ostatni cykl wydłużył mi się o kilka dni do tej pory miałam 24 dniowe cykle , ostatnio zaczeły pobolewac mnie piersi na twarzy wyleciały mi jakieś plamy od kilku dni mdli mnie pobolewa w podbrzuszu boje się iśc do lekarza aby po raz 3 nie usłyszec jest pani w ciąży a po zrobieniu testu labolatoryjnego nic nie wychodzi , dodam na marginesie że z 1 dzieckiem staraliśmy się rok czasu i było to dosyc męczące jestem po kilku zabiegach i operacjach ginekologicznych a poród zakończył się caesarką . Proszę o pomoc w mojej sprawie co można zrobic aby ułatwic to czy teraz te zmiany mogą świadczyc o czymś czy raczej nie ?
malinus_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 13:17   #2
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: malinus_

a moze zbadaj sobie krew hcg.Ja tez jestem po operacjach ginek i od wrzesnia próbuje zajsc w ciaze - mam nadziej ze mi sie uda.Prosze napisz mi czy cos brałas aby w miare szybko zajsc jakies leki wspomagajace czy cos badałas.Bede wdzieczna
pzdr
asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 15:51   #3
Soncia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 402
GG do Soncia
Dot.: malinus_

Cytat:
Napisane przez malinus_ Pokaż wiadomość
Od kilku tygodni współżyje z mężem bez zabezpieczenia mniej więcej od połowy września pragniemy miec drugie dziecko ostatnią miesiączke miałam 12 października a poprzednią koło 14 września ostatni cykl wydłużył mi się o kilka dni do tej pory miałam 24 dniowe cykle , ostatnio zaczeły pobolewac mnie piersi na twarzy wyleciały mi jakieś plamy od kilku dni mdli mnie pobolewa w podbrzuszu boje się iśc do lekarza aby po raz 3 nie usłyszec jest pani w ciąży a po zrobieniu testu labolatoryjnego nic nie wychodzi , dodam na marginesie że z 1 dzieckiem staraliśmy się rok czasu i było to dosyc męczące jestem po kilku zabiegach i operacjach ginekologicznych a poród zakończył się caesarką . Proszę o pomoc w mojej sprawie co można zrobic aby ułatwic to czy teraz te zmiany mogą świadczyc o czymś czy raczej nie ?
Hej
Nie doradze Ci nic z medycznego punktu widzenia. Moge jedynie Ci powiedziec, ze jak staraliscie sie z mezem o pierwszego dzidziusia rok, to i na drugiego tyle wytrzymacie! Najwazniejsze jest, bys miala spokoj, no i wiele cierpliwosci, a napewno i tym razem wyjdzie!
Trzymam za Was obie mocno kciuki! Powodzenia
Soncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 07:24   #4
malinus_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 6
Dot.: malinus_

Asiu mialam juz kiedys HCG (nie jest to przyjemne badanie ) brałam leki hormonalne Duphaston bralam je przed operacja i po brałam je również w trakcie ciąży na podtrzymanie to jest jedyny lek jaki mi pomógł. Tak na marginesie z pierwszym dzieckiem śmieje się teraz ale wyleczyła mnie pani doktor słowem któregoś dnia powiedziała mi , że nie będziemy mieli wcale dzieci, po tych słowach się bardzo załamałam rzuciłam się w prace przestałam o tym myślec i w ciągu miesiąca od tej wiadomości zaszłam w ciąże dziś nasza pociecha ma już prawie 5 lat . Wierze że i tym razem może się udac i Wam życze tego samego Przedewszystkim trzeba przestac myślec o tym i dbac o siebie Wiem , że to trudne ale nam wtedy to pomogło .
malinus_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 07:59   #5
malinus_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 6
Dot.: malinus_

Asiu a tak wogule wydaje mi się , że za bardzo o tym myślimy , że za bardzo pragniemy dziecka i stad taki efekt . Wierze , że i wam i nam się to uda , wiem ,że łatwo mówic i radzic a jeszcze trudniej samemu do tych rad się dostosowac . Powodzenia
malinus_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 15:33   #6
bb-m
Rozeznanie
 
Avatar bb-m
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k/wawy
Wiadomości: 993
Dot.: malinus_

Cytat:
Napisane przez malinus_ Pokaż wiadomość
Asiu mialam juz kiedys HCG (nie jest to przyjemne badanie )
hcg to jest beta, pobiera sie tylko krew, może pomyliło Ci sie z hsg??
__________________
A/78/83 173cm/62kg
20.11 mentor 350cc hp
J&J 07r i J 09r
bb-m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:15.