Ujędrnić twarz! - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-27, 14:12   #91
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Ujędrnić twarz!

Lennuś, a co z boityną? bierzesz? jaki efekt?
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 14:32   #92
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: Ujędrnić twarz!

Lenno
Ty to chyba mi z nieba spadlas
Poczytalam o MSN i stwierdzam,ze cos takiego jest mi wrecz niezbedne bo mam przetluszczajaca sie skore,wlosy i chce zeby jak najszybciej mi te wlosiska urosly bo chce miec inna fryzure, a narazie wlosy sa do niej zbyt krotkie.

Napisz kochana jaki wplyw mial ten preparat na Twoja cere ,bo na biochemii pisalas o wplywie na szybko rosnace wlosy i paznokcie oraz na mniejsze przetluszczanie wlosow.Moglabys jeszcze troche napisac na ten temat? tzn jak czesto wczesniej Tobie sie wloski przetluszczaly ,a jak jest obecnie i po jakim okresie przyjmowania tego MSN zauwazylas efekty i co z cera?
Jak jest z jej przetluszczaniem ,bo ja rano wstaje z "olejem" na twarzy w ciagu dnia tez musze bibulkami sie ratowac.Moze jest nadzieja w tym preparacie??
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 14:44   #93
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Na szczęście na kosmetykach teraz oszczędzam , tzn. wcale nie kupuję od dłuższego czasu, tylko filtry ( u mnie moja ukochana biodermulka robi i za krem i za podkład; tusz mam OK jeszcze, ale tak rzadko używam, że prawie wcale, cienie jakieś też mam jeszcze... Jakby ktoś zobaczył moją kosmetyczkę to by pomyślał, że dobra partia jestem, bo do bólu oszczędna
Pitipel
ja jeszcze nie doszlam do etapu "wyjalowionej kosmetyczki " ,ale zmierzam w tym kierunku
Napisz jak sie sprawuje krem z filtrami biodermy bo ja mam LRP i jest tlusty.Czy biodermy kremy tez sa takie tluste i blyszczace sie na twarzy?

To mamy teraz dziewczyny nowa pasje-inwestycja w suplementy
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 15:20   #94
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Marita5
Pitipel
ja jeszcze nie doszlam do etapu "wyjalowionej kosmetyczki " ,ale zmierzam w tym kierunku
Napisz jak sie sprawuje krem z filtrami biodermy bo ja mam LRP i jest tlusty.Czy biodermy kremy tez sa takie tluste i blyszczace sie na twarzy?

To mamy teraz dziewczyny nowa pasje-inwestycja w suplementy
Filtr biodermy jest super - ja używam 100tkę tonującą i jest lekka - jeśli już u mnie może być to chyba u każdego. W ogóle wydaje mi się, ze najlżejsze filrty ma właśnie bioderma. Teraz zakupię sobie fluid 100 i na to będę dawać tonującą, ale mniej, bo zima i żebym nie była za ciemna z tego wszystkiego... Poza tym ten fluid jest rewelacyjny pod oczy.
Filtry LRP to rzeczywiście nieprzeciętne tłuściochy, a FE XL to totalny niewypał, niestety. Popróbuj biodermy, naprawdę polecam z całego serca!!!
Żeby Cię zachęcić powiem, ze ja też jestem taki tłuścioch jak Ty - więc u Ciebie się powinno sprawdzić. To co, zaczynamy MSM??? Z tym, że ja bardziej na przebarwienia raczej... No, ale jeśli mniej się będę tłuścić to lepiej tylko!!!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 15:38   #95
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Lennuś, a co z boityną? bierzesz? jaki efekt?
biotyne dawałam swojemu kotu na sierść ( nie żartuje) i efekty były.
A`propos tych wszystkich witamin to żadnych nie można brać ciągle. Był juz o tym wątek. Nadmiar wit. ( hyperwitaminoza)jest równie a moze nawt bardziej szkodliwy niz niedobór.Któras z wit.A albo E w nadmiarze może uszkodzic wątrobę. Mam art. na ten temat, w domciu niestey bo z netu tylko w pracy korzystam
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 16:26   #96
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Filtr biodermy jest super - ja używam 100tkę tonującą i jest lekka - jeśli już u mnie może być to chyba u każdego. W ogóle wydaje mi się, ze najlżejsze filrty ma właśnie bioderma. Teraz zakupię sobie fluid 100 i na to będę dawać tonującą, ale mniej, bo zima i żebym nie była za ciemna z tego wszystkiego... Poza tym ten fluid jest rewelacyjny pod oczy.
Filtry LRP to rzeczywiście nieprzeciętne tłuściochy, a FE XL to totalny niewypał, niestety. Popróbuj biodermy, naprawdę polecam z całego serca!!!
Żeby Cię zachęcić powiem, ze ja też jestem taki tłuścioch jak Ty - więc u Ciebie się powinno sprawdzić. To co, zaczynamy MSM??? Z tym, że ja bardziej na przebarwienia raczej... No, ale jeśli mniej się będę tłuścić to lepiej tylko!!!
Pitipelku
dziekuje za te porade , a napisz mi ktora wersje na zime z biodermy polecasz?
Bo ta 100 chyba ciemna jest ,czy mieszac ja z 50? czy mieszac tak jak piszesz z fluidem 100 .Kurcze,zielona jestem w tej biodermie ,a nie chcialabym wygladac dziwacznie kiedy nie jest sezon na opalenizne
Jesli masz taki sam typ cery to dla mnie pewnie tez bedzie dobre,ale nie mam pojecia na co sie zdecydowac.

Doradz cosik

Oczywiscie ja sie przylaczam do kuracji suplementem MSM
Bede pisala jakie przynosi efekty ,mam nadzieje,ze mniej bedzie sie tluscila skora twarzy i te paskudne pory nie beda sie powiekszac dzieki temu.Taka mam cicha nadzieje
Zaraz zrobie zamowienie preparacik ,oby w jednej aptece mozna bylo dostac i MSM i preparaty z filtrami Biodermy
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 16:35   #97
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Ujędrnić twarz!

Kurczę - co do konsystencji to ta bioderma myślę, że mogłaby Ci odpowiadać, zważywszy na podobieństwo przywar, jkie mają nasze cery...
Niestety kolor to sprawa szalenie indywidualna i tu nic nie poradzę, niestety!!! Mnie jak za ciemna się staje tonująca to daję mniej, ale uprzednio gruntuję paszczę 100tką fluidem... Nie wiem, co radzić.
No, chyba, ze jesteś bardzo bladolica, to 50tka tonująca będzie ok - jest baaardzo jasna!!! I też leciutka. popróbuj, inaczej nie da się dokonać wyboru...
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-27, 18:41   #98
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: Ujędrnić twarz!

Pitipelku
Juz wiem o co chodzi ,po prostu rozjsaniasz swoja zbyt ciemna fluidem 100,poza okresem lata
Ja wlasnie wrocilam z apteki ,myslalam,ze dostane te produkty ,ale nie bylo nic .Zamowilam MSM ,a Bioderme to musze chyba przez apteke internetowa sciagnac bo nawet zamowic w mojej nie moge ,nie prowadza sprzedazy produktow Biodermy .
Takze w sobote lub ( najpozniej ) poniedzialek zaczne kuracje MSM.

Pitipelko moze sie orientujesz w kremach z foltrem SVR ? Taki byl w aptece ,tonujacy 50,wiesz cos moze jaki jest ten kremik? Pytalam o probki ,ale nie maja ( jak zwykle )
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 09:11   #99
dusia65
Zakorzenienie
 
Avatar dusia65
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 4 779
Dot.: Ujędrnić twarz!

Czytam Was bardzo uważnie od dłuższego czasu i coraz bardziej skłaniam się ku wszelkim kuracjom od wewnątrz ,ale nie jestem jak narazie zarejestrowana na biochemii urody i nieraz się z lekka gubię
Czy jakaś dobra duszyczka napisze mi co to jest MSM, bo już skłaniałam się ku Anti Age a tu znowu coś lepszego
miłego dnia
Dorota
dusia65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 10:11   #100
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Marita5
Pitipelko moze sie orientujesz w kremach z foltrem SVR ? Taki byl w aptece ,tonujacy 50,wiesz cos moze jaki jest ten kremik? Pytalam o probki ,ale nie maja ( jak zwykle )
Niestety, SVR to dla mnie fabula rasa.
Mialam kiedyś próbkę tej 50tki - miała kosystencję cementu (dosłownie - taki jakby piasek w środku... sama nie wiem) i obrzydliwy różowo-żółty kolorek. Brrr!!!
Nie polecam.
Ale zapytaj Smoczycę - ona zna te filtry i zdaje się, ze je chwaliła


Wiesz, ja jeszcze lubię emulsję matującą avene dla cery tłustej 60 tkę. Ona zupełnie nie daje żednego białego kolorku ani poświaty (nie tonująca); nie wysusza cery, jak to mają w zwyczaju niektóre filtry, a wręcz przeciwnie - pięknie nawilża!!!
Niestety również nie matuje...
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 12:39   #101
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Wiesz, ja jeszcze lubię emulsję matującą avene dla cery tłustej 60 tkę. Ona zupełnie nie daje żednego białego kolorku ani poświaty (nie tonująca); nie wysusza cery, jak to mają w zwyczaju niektóre filtry, a wręcz przeciwnie - pięknie nawilża!!!
Niestety również nie matuje...
Nie matuje, fakt, ale tez NIE ZOSTAWIA BIALEJ POSWIATY!
Piti, ale czy wypryszcza? Bo ze nawilza to juz zauwazylam - buzia przysypana skrobia nie jest nic a nic sciagnieta!
Juz sie przyzwyczailam do bialego klajstra filtrow LPR, to jak sie zaczelam smarowac ta emulsja Avene (ciut sie lepi ale to przy 4tej warstwie ) to na raz zuzylam 5 ml!!!! bo caly czas bylo przezroczyscie a spodziewalam sie Bialego Potwora.
Skrobia umatowila wszysciutko bardzo sprawnie.
Jak wczoraj przyjechakam wysmarowana D-P + skrobia ale bronzer po podrozy mi przybladl, to sie mnie pytali czy nie jestem aby chora!
Piti, priti pliz, machnij w wolnym czasie swoja recenzje, bo ja mialam tylko te 5 ml i chce wiedziec jakie sa dlugofalowe efekty (nawilzanie) i czy chroni??? Czy wypryszcza??? Zajrze oczywiscie jeszcze do Biochemii.
A! W zgloszeniu jest ze zawiera olej z pestek dyni - ale to EKSTRAKT z pestek a nie olej, pisalysmy kiedys o tym z Basia, bo ja tez napisalam kiedys ze to olej ( z reszta posilkujac sie tekstem samej Basi - juz to poprawila - blad byl w artykulach o filtrach na Bio).
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-28, 13:06   #102
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cześć dziewczyny Sorry, że dopiero teraz odpowiadam, ale mnie odcięło od netu.

Piti, jeśli chodzi o biotyne, to wzięłam dopiero wczoraj pierwszą dawkę, więc o efektach nic nie mogę powiedzieć

Marita, zaczęłam brać MSM na wzmocnienie włosów i efekty są - rosną bardzo szybko (mi to akurat nie pasuje, bo fryz staram się raczej utrzymywać, a nie hodować), ale najważniejsze, że rosną grubsze, tzn jak porównuję grubość włosa przy nasadzie a na końcu - to jest to niebo a ziemia. Ale tak: nie zauważam większej różnicy na całej długości włosa, tzn nie są grubsze niestety na całej długości. Biotynę do kuracji dorzuciłam łudząc się, że może zadziała na cały włos, a nie tylko na odrastającą część
Jeśli chodzi jeszcze o MSM, to fajne jest o tyle, że można brać je latami bez najmniejszych skutków ubocznych, tak więc myślę, że wyhoduje sobie niezłą czuprynę za jakiś czas
Działa poza tym na skórę (razem z wit.C wpływa na produkcję kolagenu), na łojotok, trądzik, stawy itd. Jak będę miałą więcej czasu, to przegrzebię swoje zbiory i wrzucę trochę linków
Co do przetłuszczania - w moim przypadku jest minimalne, może 10% stanu wyjściowego. Tak jak pisałam na biochemii - biorę jeszcze sitosterole (mają działanie antyandrogenne) i pewnie tak dobre efekty to suma działania siarki, cholestopu, dobrej diety itp. Efekty zauważyłam bardzo szybko, pierwsze po kilku dniach. Polecam, szczególnie, że majątku to nie kosztuje

A właśnie, mnie to też wszystko szarpie po kieszeni. Wcześniej rzadko kiedy poza średnią półkę wychodziłam (nie licząc mojej manii poszukiwania podkładu doskonałego ) a teraz doszły jeszcze suplementy, kolejne nieudane próby z filtrami.... I na ogół jest tak jak u Pitipel, że jak się kończy, to wszystko na raz Pocieszam się, że to inwestycja nie tylko w urodę, ale i w zdrowie.

Aha, a co do filtrów - też mam Avenkę niby matujacą i jest świetna, nie wiem dlaczego kiedyś kręciłam na nią nosem, chyba priorytety mi się zmieniły - ma nie zapychać porów, nie wysuszać, nie podrażniać, nie powodować wypryszczania i to właśnie robi
Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 13:20   #103
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez dusia65
Czytam Was bardzo uważnie od dłuższego czasu i coraz bardziej skłaniam się ku wszelkim kuracjom od wewnątrz ,ale nie jestem jak narazie zarejestrowana na biochemii urody i nieraz się z lekka gubię
Czy jakaś dobra duszyczka napisze mi co to jest MSM, bo już skłaniałam się ku Anti Age a tu znowu coś lepszego
miłego dnia
Dorota
hej
Dorotko, tutaj jest link do tego MSM - tak to wygląda http://www.kiedrowska.com/?site=info&id=P0370 - sam też zastanawiałam się co to jest Bo to chyba o to chodzi, co podałam w linku???
A tak w ogóle to muszę poczytać ten wątek caaalusieńki, choć długi i zacząć stosować coś wewnętrznie
Pozdrawienia dla wszystkich
Piti daaawno cosik nie pisałam
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 13:21   #104
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Lenna30
Aha, a co do filtrów - też mam Avenkę niby matujacą i jest świetna, nie wiem dlaczego kiedyś kręciłam na nią nosem, chyba priorytety mi się zmieniły - ma nie zapychać porów, nie wysuszać, nie podrażniać, nie powodować wypryszczania i to właśnie robi
Uff, czyli szansa jest
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 13:37   #105
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Wink Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Uff, czyli szansa jest
Jest, jest!!!
Nic nie wypryszcza, nic nie zapycha. Pyszczysko ładnie nawilżone, ożywione, nie ściągnięte... Pod oczy też super - zero migrowania, zero smaczku...
Polecam, ale uprzedzam lojalnie, że mimo nazwy - o matowaniu możecie zapomnieć.
Mnie też niedawno TŻ powiedział na 60tkę mat vichy na twarzy, że mam pysk szary i chory jakiś - przy tej avence nic takiego nie ma miejsca.
Klei się, skubaniuteńka tylko - no, ale nie można mieć wszystkiego. Teraz na zimę przerzucę się na avene; razem z suplementami kończy mi się także bioderma...
MSM dziś odbieram i zaczynam brać. Także zobaczymy
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 13:38   #106
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Wink Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Yolla
hej
Piti daaawno cosik nie pisałam
Ja też dawno, ale zawsze miło Cię widzieć Yolluś!!!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 13:53   #107
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Marita5
Zaraz zrobie zamowienie preparacik ,oby w jednej aptece mozna bylo dostac i MSM i preparaty z filtrami Biodermy
Można w aptecusie:

http://www.aptecus.pl//index.php?manufacturers_id=27
http://www.aptecus.com/index.php?osC...c3e83dc1c071f5
Co prawda obsługa klienta coś zawodzi, ale za to jest tanio
Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 13:57   #108
dusia65
Zakorzenienie
 
Avatar dusia65
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 4 779
Dot.: Ujędrnić twarz!

Dziekuję dobrej duszyczce Yolli !!!
dorota
dusia65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 14:01   #109
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez dusia65
Dziekuję dobrej duszyczce Yolli !!!
dorota
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-28, 14:30   #110
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Wink Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Nie matuje, fakt, ale tez NIE ZOSTAWIA BIALEJ POSWIATY!
Piti, ale czy wypryszcza? Bo ze nawilza to juz zauwazylam - buzia przysypana skrobia nie jest nic a nic sciagnieta!
Juz sie przyzwyczailam do bialego klajstra filtrow LPR, to jak sie zaczelam smarowac ta emulsja Avene (ciut sie lepi ale to przy 4tej warstwie ) to na raz zuzylam 5 ml!!!! bo caly czas bylo przezroczyscie a spodziewalam sie Bialego Potwora.
Skrobia umatowila wszysciutko bardzo sprawnie.
Jak wczoraj przyjechakam wysmarowana D-P + skrobia ale bronzer po podrozy mi przybladl, to sie mnie pytali czy nie jestem aby chora!
Piti, priti pliz, machnij w wolnym czasie swoja recenzje, bo ja mialam tylko te 5 ml i chce wiedziec jakie sa dlugofalowe efekty (nawilzanie) i czy chroni??? Czy wypryszcza??? Zajrze oczywiscie jeszcze do Biochemii.
A! W zgloszeniu jest ze zawiera olej z pestek dyni - ale to EKSTRAKT z pestek a nie olej, pisalysmy kiedys o tym z Basia, bo ja tez napisalam kiedys ze to olej ( z reszta posilkujac sie tekstem samej Basi - juz to poprawila - blad byl w artykulach o filtrach na Bio).
napisałam tę recenzję, Sylwiasta
Przy okazji znalazłam to: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7319
uprzedzam lojalnie, ze nie znam tego produktu, ale może jest niezły? Może to taki Avenowski odpowiednik 100 ml DP?
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 14:37   #111
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Pitipel
napisałam tę recenzję, Sylwiasta
Przy okazji znalazłam to: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7319
uprzedzam lojalnie, ze nie znam tego produktu, ale może jest niezły? Może to taki Avenowski odpowiednik 100 ml DP?

Lotion niestety pobiela, przynamniej mnie, poza tym jest ok. Sama się na niego napaliłam ze względu na pojemność, ale emulsja daje 'zdrowszy efekt'
Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 15:02   #112
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Thumbs down Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Lenna30
Lotion niestety pobiela, przynamniej mnie, poza tym jest ok. Sama się na niego napaliłam ze względu na pojemność, ale emulsja daje 'zdrowszy efekt'
A idź Ty!!! Już miałam nadzieję...
Słuchajcie, tak w ogóle to przjrzałam ofertę aptek internetowych i nigdzie nie znalazłam tej emulsji. Chyba trzeba się rzucić i nakupić na zapas, bo przecież SEZON (?) na filtry się kończy!!!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 15:18   #113
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: Ujędrnić twarz!

Proszę bardzo
http://www.sklep.vena-vita.wkrakowie...oducts_id=1055

Taniej już raczej nie znajdziesz
Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 15:23   #114
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Lenna30
Proszę bardzo
http://www.sklep.vena-vita.wkrakowie...oducts_id=1055

Taniej już raczej nie znajdziesz
Ojojoj to ja chyba tez sobie zamowie
Uzywam w tej chwili emulsji Avene 60 i jestem zadowolona, to pewnie i z tej bede
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 16:01   #115
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Unhappy Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Lenna30
Proszę bardzo
http://www.sklep.vena-vita.wkrakowie...oducts_id=1055

Taniej już raczej nie znajdziesz
kiedy to jakieś nie to...
wiem, ze oznaczenie 50+ jest zamiast tej 60tki, ale na starej wersji było wyraźnie napisane, że to matujące...
Cena bardzo mi się podoba, a jakże, ale mam wątpliwości co do tożsamości produktu
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 16:07   #116
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Ujędrnić twarz!

W tym linku jest dokladnie to, co testowalam (emulsja spf 50+ w niebieskim kolku, ale nic nie pisalo o matowaniu). Cena wydaje sie w normie.
Nic nie wspominaja jednak o wskazniku ppd. Ile ona moze miec - ze 28 czy nizej?
Ktos wie? Strona Basi mi sie nie chce otworzyc!

O juz jest, cytuje to, co pisze Basia (spomina tez o zmianie opakowan w 2004 r):
"- ♥♥♥ Ultra High Protection Emulsion for combination skin - Emulsja dla cery mieszanej, nietłusta SPF 50+/IPD 50 - 50ml

Komentarz: Producent podaje, iż jest to nietłusta, matująca emulsja dla skóry tłustej i trądzikowej, jednak w praktyce emulsja nie jest aż tak lekka i matująca jak możnaby się spodziewać. Bardziej polecałabym ją cerze mieszanej, przy której sprawdza się nawet dobrze. Jest na pewno lżejsza niż np. Krem Anthelios XL SPF 60+ w oryginalnej wersji, nie zostawia aż tak lepkiej i tłustej warstwy. Emulsja ma kremową, gęstą konsystencję, dobrze się aplikuje. Pomimo obecności składników zapachowych, których staram się unikać nie spowodowała podrażnienia, sprawdziła się nawet w okolicach oczu; zapach nie jest bardzo drażniący i mocny, nawet dla osoby o tak "wrażliwym nosie" jak ja. Jej funkcje matujące są znikome, dlatego nie powoduje przesuszenia okolic oczu i może być bez obaw tam stosowana jeśli tylko nie podrażnia. Za pomocą warstwy pudru efekt błyszczenia skóry zostaje zlikwidowany. Emulsja nie spowodowała zatykania porów, nie daje efektu białej maski, zostawia lekką, wyczuwalną warstewkę na skórze.Trzeba przyznać, że jest ona jednym z lżejszych preparatów z filtrami o wyższym stopniu protekcji. Jak narazie zalicza się do mojej dziesiątki najlepszych kremów z filtrami o wyższym stopniu ochrony.


Filtry UV:
* Ethylhexyl methoxycinnamate (octyl methoxycinnamate) 10% - filtr chemiczny UVB
* Tinosorb M (methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol) 4% - filtr chemiczny UVB/UVA
* Tinosorb S (bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine) 5% - filtr chemiczny UVB/UVA
* Dwutlenek tytanu (Titanium dioxide) 0,1%- filtr mineralny UVB/UVA II (fale krótkie)
* Tlenek cynku (Zinc Oxide) 0,1% - filtr mineralny UVB/UVA

Witamina E (pro-tokoferol) - 0,05%
Woda termalna Avene - 40%
Ekstrakt z pestek dynii - 0,1% - zgodnie z informacjami Avene redukuje wydzielanie łoju
Parfum

Avene Thermal Spring Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate , Glycerin, Bis-Ethyl Hexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cyclomethicone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Aqua, Glyceryl Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Palmitate, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, PVP/Eicosene Copolymer, Stearyl Alcohol, Butylparaben, Cucurbita Pepo (Pumpkin) seed extract, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Ethylparaben, Parfum, Iso-Butylparaben, Magnesium Aluminium Silicate, Methylparaben, o-Cymen-5-Ol, Phenoxyethanol, Propylparaben, Titanium Dioxide, Dimethicone, Tocopheryl Glucoside, Tribehenin, Triethoxycaprylylsilane, Trimethoxycaprylylsilane, Xanthan Gum, Zinc Oxide. "
Link do dzialu o Avene Biochemii (artykuly):
http://www.biochemiaurody.com/DzialSun/Avene-filtry.htm
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 16:17   #117
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
W tym linku jest dokladnie to, co testowalam (emulsja spf 50+ w niebieskim kolku, ale nic nie pisalo o matowaniu). Cena wydaje sie w normie.
Nic nie wspominaja jednak o wskazniku ppd. Ile ona moze miec - ze 28 czy nizej?
Ktos wie? Strona Basi mi sie nie chce otworzyc!

mnie się wszystko ładnie otwiera, spróbuj od razu wskoczyć na link:

http://www.biochemiaurody.com/DzialSun/Avene-filtry.htm
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 16:21   #118
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Ujędrnić twarz!

Skopiowalam wszysko powyrzej, juz sie otworzylo Ale nadal nie ma info o wskazniku UVA.
Troszke sie podlamalam, bo krem Avene do okolic wrazliwych, ktory stosuje pod oko jako korektor, wg strony Basi ma zalosnie niskie ppd - UVA 10! Niby nakladam go grubo i na inny filtr ale zawsze...
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 16:22   #119
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: Ujędrnić twarz!

To jest dokładnie to samo Po prostu pozbyli się dopisku 'matujący' zresztą bardzo słusznie
Jeśli chodzi o PPD, Basia pisała, że wynosi dwadzieścia/dwadzieścia kilka:
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 16:48   #120
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Lenna30
To jest dokładnie to samo Po prostu pozbyli się dopisku 'matujący' zresztą bardzo słusznie
Jeśli chodzi o PPD, Basia pisała, że wynosi dwadzieścia/dwadzieścia kilka:
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
porównałam składy starej i nowej wersji i z różnic mi wychodzi że poza ontyoxydantem dodatkowym ze zmian wynika, ze ta nowa wersja powinna być lżejsza od starej, jakkolwiek ja nie fachowiec. popatrzcie same:

Avene Ultra High Protection Emulsion SPF50 NOWA WERSJA
Avene Thermal Spring Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate , Glycerin, Bis-Ethyl Hexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cyclomethicone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Aqua, Glyceryl Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Palmitate, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, PVP/Eicosene Copolymer, Stearyl Alcohol, Butylparaben, Cucurbita Pepo (Pumpkin) seed extract, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Ethylparaben, Parfum, Iso-Butylparaben, Magnesium Aluminium Silicate, Methylparaben, o-Cymen-5-Ol, Phenoxyethanol, Propylparaben, Titanium Dioxide, Dimethicone, Tocopheryl Glucoside, Tribehenin, Triethoxycaprylylsilane, Trimethoxycaprylylsilane, Xanthan Gum, Zinc Oxide.

STARA WERSJA
skład tutaj:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10249

to co myślicie???
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-26 16:14:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:39.