masaż kosmetyce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-10, 13:29   #1
*lena*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2

masaż kosmetyce


Witam,
piszę pracę licencjacką nt.masażu w kosmetyce.Poszukuje źródeł informacji o rodzajach,metodach masazu wykorzystywanych w kosmetyce.Czy ktoś z Was zna rzetelne i wartosciowe książki,opracowania na ten temat?
Z góry dziękuję
*lena* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 23:06   #2
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: masaż kosmetyce

Tu będzie troche problemu. Moim skromnym zdaniem warto rozpocząć od solidnej teori masażu wogóle. A miedzy wierszami czytać o zastosowaniu masażu w kosmetyce. Swoja drgą trudno pisac o masażu bez praktykowania go.

W polskiej literaturze wiele nie znajdziesz. Swoją drogą ostatnio widziałem kilka propozycji prac licencjackich na temat masazu. Ciekaw jestem tylko jednego, kto będzie promotorem tych prac. Prosze mnie zle nie zrozumieć. Ale z kilkoma wykładowcami na te tematy rozmawiałem i powiem krótko ..... "praktyczną wiedzą" byłem mocno zdziwiony .....

Ze swojej strony wspomnę, iż artykuły o zastosowaniu masażu w kosmetyce i med. estetycznej zamieszczane były min w Magazynie Lekarskim Medycyna Estetyczna.

Powodzenia w pracy.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 12:22   #3
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: masaż kosmetyce

Wybacz pytanie: na jakiej uczelni chcesz te prace pisać?? Bo z promotorem może byc dokładnie tak, jak napiszł Piotr :-(
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 11:04   #4
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: masaż kosmetyce

Może odpowiem troche inaczej. Jesli chodzi o masaż w kosmetyce to poza - Kosmetyka Stosowaną - bodaj autorstwa pani Joanny Dylewskiej, gdzie jest kilka uwag o masażu w kosmetyce, raczej literatury w j. polskim nie ma. Owszem jest kilka książem które mówia o aspekcie masażu pielegnacyjno-kosmetycznym, ale nie sa to książki ścisle mówiace o kwesti masażu w kosmetyce. Wiele informacji jest odpowiednio dozowanych przez dana firme kosmetyczna - patrz masaże firmowe.

Polecam od podstaw książki o masażu w ogóle. Dla systematyki np: Masaż Klasyczny, choc przepieknie napisana jest też Indian Head Massage w polskim wydaniu: Hinduski Masaż Relaksujacy, no cóz tłumaczenie nawet kontekstowe pozostawia wiele do życzenia.

Natomiast wiele artykułów na temat masażu w kosmetyce znajduje sie na łamach Les Nouvelles Estetiques.

Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 18:30   #5
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: masaż kosmetyce

jest tez ksiązka "Kosmetologia" Barbary Jaroszewskiej, w której opisany jest masaz, jego techniki i dzialanie na skórę
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:16.