jak pisac prace lic?moje pytania:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-04, 13:51   #1
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661

jak pisac prace lic?moje pytania:)


To znaczy czy cała praca może być oparta na przypisach?czy mogę cos pisać więcej?i czy mogę korzystać ze zwykłych stron internetowych?prosze o pomoc osoby co pisza i napisaly
pozdrawiam
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 14:28   #2
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: jak pisac prace lic?moje pytania:)

To są pytania do promotora, nie do Wizażanek. Do tego powinnaś mieć na uczelni dokument/skrypt, w którym przedstawione są wytyczne dotyczące pracy pod względem merytorycznym i technicznym.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 14:57   #3
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: jak pisac prace lic?moje pytania:)

Jeśli chodzi i wymogi tech mam e -book z uczelni ale jeśli chodzi o przypisy to jest tylko jak to stosować technicznie.Na pewno ktoś pisal prace z promotorem spotkam się za kilka di dopiero a amm trochę czasu wolnego i chce to wykorzystać na pisanie pracy


także pisal ktoś tu prace lic????
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 15:11   #4
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: jak pisac prace lic?moje pytania:)

Korzystanie ze stron internetowych zależy w sumie od tematu, ogólnie można - u mnie mogło to być maksymalnie 30% bibliografii. Co do przypisów - jeśli posklejasz całą pracę z przypisów, nie będzie ona miała zbyt dużej wartości badawczej - ja stosowałam cytaty i parafrazy wtedy, gdy potrzebowałam potwierdzenia/obalenia swoich tez lub dla wykazania dyskursu. Tylko no... wszystko zależy jaki kierunek studiujesz i o czym ma być praca...
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 16:45   #5
ladyflower
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 32
Dot.: jak pisac prace lic?moje pytania:)

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
To znaczy czy cała praca może być oparta na przypisach?czy mogę cos pisać więcej?i czy mogę korzystać ze zwykłych stron internetowych?prosze o pomoc osoby co pisza i napisaly
pozdrawiam
Przede wszystkim: praca licencjacka w odróżnieniu od np. magisterskiej, jest właściwie pracą odtwórczą. W zależności od tego, na jakiej studiujesz uczelni, może, a czasem musi składać się z części teoretycznej i części badawczej. Część teoretyczna musi być oparta na przypisach, gdyż to nie Ty jesteś twórcą teorii, definicji itp. Praktycznie każdy akapit powinien być opatrzony przypisem, czyli wskazywać na źródło Twojej informacji. Oczywiście możesz na końcu napisać jakiś własny wniosek, ale nie możesz "podszywać" się pod istniejące teorie naukowe. Wiele osób myli lub utożsamia przypis z cytatem. To oczywiście błąd Cytat to dosłownie "słowo w słowo" treść innego autora, przypis - to Twoja interpretacja czyjejś myśli. Co do stron www jako źródła: są dopuszczalne, ale różne uczelnie mają różne co do tego wymogi. Powołuj się tylko na wartościowe źródła (strony organizacji, rządowe etc.)Wikipedia to słabe źródło, więc nie ryzykuj. Inna sprawa, jak na przykład masz część badawczą, w której badasz pewne zjawisko na przykładzie Internetu. wówczas na przykład forum wizaz.pl może być Twoim źródłem informacji, gdy piszesz pracę o forach internetowych jako sposobie na budowanie relacji i wsparcia Mam nadzieję, że choć trochę rozwiałam Twoje wątpliwości. w razie czego służę pomocą, gdyż mam na swoim koncie wiele napisanych prac
ladyflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:20.