Palec złamany czy stłuczony? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-17, 07:56   #1
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Exclamation

Palec złamany czy stłuczony?


Mój syn wczoraj upadł i uderzył się w mały palec u ręki.Mówił ,że go trochę boli.Wieczorem palec trochę mu spuchł u nasady,więc zrobiłam mu okład z altacetu.
Rano nadal był lekko opuchnięty i syn uskarżał się na ból.Tylko nie wiem czy mały nie udaje,bo bardzo nie chciał iść do szkoły
Ale chyba pójdę z nim na prześwietlenie.Nie wiem czy to tylko stłuczenie,czy może złamanie lub pęknięcie?
Czy przy złamaniu byłyby wyrażniejsze objawy?
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 08:12   #2
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

Cytat:
Napisane przez Momo Pokaż wiadomość
Mój syn wczoraj upadł i uderzył się w mały palec u ręki.Mówił ,że go trochę boli.Wieczorem palec trochę mu spuchł u nasady,więc zrobiłam mu okład z altacetu.
Rano nadal był lekko opuchnięty i syn uskarżał się na ból.Tylko nie wiem czy mały nie udaje,bo bardzo nie chciał iść do szkoły
Ale chyba pójdę z nim na prześwietlenie.Nie wiem czy to tylko stłuczenie,czy może złamanie lub pęknięcie?
Czy przy złamaniu byłyby wyrażniejsze objawy?
Momus wydaje mi sie ze obity jest, jakby byl zlamany to przypuszczam ze maly by nie wytrzymal z bolu ( moja mala kiedys tak obila sobie reke wywracajac sie na wrotkach.. lekarz mi wtedy powiedzial ze jakby byla zlamana to dziecko by strasznie bolalo )

idz z nim do lekarza nich obejrzy mu paluszka i trzymam kciuki
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 08:15   #3
Różowiutka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 70
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

Zgadzam się z moee. Gdyby synek złamał palec nie mógł by nim poruszać i wytrzymac z bólu. Ale i tak proponuje wizyte w przychodni. Pozdrawiam
Różowiutka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 08:17   #4
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

Moee dzięki
Bo ten mój czort potrafi udawać,byle tylko nie iść do szkoły więc głupieję.
A wczoraj normalnie się bawił po tym upadku,dopiero wieczorem przy odrabianiu lekcji zaczął narzekać
Do szkoły go wysłałam,ale do lekarza pójdziemy - nigdy nic nie wiadomo
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 08:19   #5
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

Lepiej zrobić prześwietlenie.
Ja miałam złamany palec w dzieciństwie, o czym dowiedziałam się kilka lat później - na prześwietleniu właśnie. Przy kontuzji bolał mnie, ale nie jakoś strasznie. Zrósł mi się jakoś niezbyt dobrze. Przez wiele lat nagle usztywniał mi się i nie chciał zginać.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 08:22   #6
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

to może być złamanie (złamaniu nie zawsze towarzyszy silny ból, miałam kilka razy połamane palce) ale raczej silne stłuczenie... lub pęknięcie torebki stawowej.
Piszesz że widać opuchliznę. Towarzyszy jej jakieś zasinienie?
Na wszelki wypadek pojedź z nim na prześwietlenie
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 08:38   #7
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

Opuchlizna jest nieduża i jest lekkie zasinienie.
A podobno u dzieci złamania nie dają wyrażnych objawów

Dzięki dziewczyny
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-17, 08:44   #8
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

Momo, ja bym chyba poszła na przeswietlenie.

złamanie wcale nie musi tak bardzo boleć. Moja siostrzenica spadła z hustawki. Dwa dni ja reka pobolewała ale nie skarżyła sie specjalnie. Ale po dwóch dniach stwierdziłysmy z siostra, że jednak pojedziemy do lekarza. I okazało sie, że mała ma peknietą kość. Lekarz nas nieźle zjechał za to, ze czekałyśmy dwa dni...
A mała naprawde twierdziła, że ja mało boli... I reka nie spuchła, tylko troche, pierwszego dnia.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 08:50   #9
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

Ja miałam kiedyś pękięty paliczek, w szkole podstawowej. Bolało, spuchło, ale nawet byłam w stanie pisać. Lepiej iść do lekarza...
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 08:51   #10
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

Kurcze,a ja go do szkoły puściłam.
Na szczęście kończy przed południem,to zaraz wybiorę się z nim na prześwietlenie.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 08:54   #11
Belcia
Zakorzenienie
 
Avatar Belcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 960
GG do Belcia
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

jak byłam mała to drzwi przytrzasneły mi środkowego palca.
bolał jak diabli była opuchlizna i kolorki
naturalnie poszłam na pogotowie, lekarz stwierdził, że jest wszystko w porządku...tylko... opuszek palca do dziś mam większy o połowe od środkowego palca w drugiej ręce
więc chyba jednak warto prześwietlić i nie miec wątpliwości
__________________


Belcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-17, 09:03   #12
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

Od razu mi się przypomina historia mojej znajomej - na wycieczce w szkole podstawowej upadła na plecy z niedużej wysokości [bujała się na rękach na bramce do piłki nożnej] - no i mówiła, że ją bolało itp, ale pewna genialna baba [dodatkowy opiekun, babcia jednego z uczniów, nie miała pojęcia o medycynie] stwierdziła, że WIE LEPIEJ i przez kilka dni męczyła koleżance rękę najróżniejszymi wymachami, masażami itp.

Po powrocie okazało się, że koleżanka miała pęknięty obojczyk i złamaną rękę. Aż mnie ciarki przechodzą na myśl o tym, jak ją to musiało boleć ://

A co do Twojego synka, Momo, to palec może być po prostu wybity. Ja tak miałam nie raz - silny ból, obrzęk, zasinienie itp. Ale warto się upewnić
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 09:10   #13
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
Momus wydaje mi sie ze obity jest, jakby byl zlamany to przypuszczam ze maly by nie wytrzymal z bolu ( moja mala kiedys tak obila sobie reke wywracajac sie na wrotkach.. lekarz mi wtedy powiedzial ze jakby byla zlamana to dziecko by strasznie bolalo )

idz z nim do lekarza nich obejrzy mu paluszka i trzymam kciuki

Ja jak byłam mała, płamałam się trzy razy I o ile za pierwszym razem bolało jak diabli, ubeczałam się i w ogóle, to kolejne złamania potrafiłam przenosić cały dzień (myślałam sobie "przejdzie samo"), a dopiero wieczorem przyznać się, że "ta stłuczona ręka to jednak za bardzo boli mamusiu" Miałam wtedy 8 lat

Niezły był ze mnie gagatek...

Dlatego lepiej mimo wszystko zabrać dziecko do lekarza - czasem maluchy potrafią znieść więcej niż sądzimy.
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 09:14   #14
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

No właśnie,z dziećmi nigdy nie wiadomo.A mojego ośmiolatka najbardziej boli,gdy ma iść do szkoły
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 10:24   #15
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

Cytat:
Napisane przez Belcia Pokaż wiadomość
jak byłam mała to drzwi przytrzasneły mi środkowego palca.
bolał jak diabli była opuchlizna i kolorki
naturalnie poszłam na pogotowie, lekarz stwierdził, że jest wszystko w porządku...tylko... opuszek palca do dziś mam większy o połowe od środkowego palca w drugiej ręce
więc chyba jednak warto prześwietlić i nie miec wątpliwości
podobnie- przytrzasnęłam sobie palec składanym łóżkiem kilkanaście lat temu. Mój tata stwierdził że histeryzuje (palec spuchł i był fioletowy) i nie pojechał ze mną na prześwietlenie. Po jakimś czasie okazało się że mialam zmiażdżone kości i do dzis mam opuszek szerszy od pozostałych
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 11:02   #16
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

Ja się kiedyś na wakacjach zasłaniałam przed piłką i dziadkowie też czekali 3 dni, zanim mnie wzięli do lekarza (złamanie z przemieszczeniem). Zresztą chyba wszystkie palce miałam wybite lub złamane..
Dzięki temu jestem "oburęczna" teraz Myślę, że w przypadku Twojego synka może być stłuczenie lub wybicie, ale najlepiej jak zrobią mu prześwietlenie.
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 11:23   #17
Belcia
Zakorzenienie
 
Avatar Belcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 960
GG do Belcia
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
podobnie- przytrzasnęłam sobie palec składanym łóżkiem kilkanaście lat temu. Mój tata stwierdził że histeryzuje (palec spuchł i był fioletowy) i nie pojechał ze mną na prześwietlenie. Po jakimś czasie okazało się że mialam zmiażdżone kości i do dzis mam opuszek szerszy od pozostałych
Aguś robiłaś rentgena?
chyba nie chce wiedzieć jak wygląda ten mój palec od środka.Jeszcze bym fiknęła
__________________


Belcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 12:14   #18
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
podobnie- przytrzasnęłam sobie palec składanym łóżkiem kilkanaście lat temu. Mój tata stwierdził że histeryzuje (palec spuchł i był fioletowy) i nie pojechał ze mną na prześwietlenie. Po jakimś czasie okazało się że mialam zmiażdżone kości i do dzis mam opuszek szerszy od pozostałych
Mi ojciec kiedys niemal zmielil palec w maszynce do miesa - popychalam lyzeczka kawalkie miesa i mi sie palce obsunely i kawalek zostal nadmielony , krew sie lala do tego jeszcze czerwone mieso w naszync ei moje mieso z palca Ale tate zachowal zimna krew i razem z mame zawiezli mnie na pogotowie, jakos mnie pozszywali i nie widac prawie nic, tylko paznokiec ciut nieladnie rosnie, widac naruszono go mocno.

Momo - Na konuzje u dzieci warto zwracac baczna uwage, lepiej dmuchac na zimne i pojechac na przeswietlenie, nawet jesli wyglada to tylko na stluczenie. Kiedys przechodzilam /doslownie/ kontuzje stopy - po latach okazalo sie ze mialam zlamany palec i lekko naruszona konstrukcje srodstopia, skutki odczuwam teraz, chocby na zmiane pogody.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 12:24   #19
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

Cytat:
Napisane przez Belcia Pokaż wiadomość
Aguś robiłaś rentgena?
chyba nie chce wiedzieć jak wygląda ten mój palec od środka.Jeszcze bym fiknęła
kości są...płaskie

Cytat:
Napisane przez nekome Pokaż wiadomość
Mi ojciec kiedys niemal zmielil palec w maszynce do miesa - popychalam lyzeczka kawalkie miesa i mi sie palce obsunely i kawalek zostal nadmielony , krew sie lala do tego jeszcze czerwone mieso w naszync ei moje mieso z palca Ale tate zachowal zimna krew i razem z mame zawiezli mnie na pogotowie, jakos mnie pozszywali i nie widac prawie nic, tylko paznokiec ciut nieladnie rosnie, widac naruszono go mocno.

Momo - Na konuzje u dzieci warto zwracac baczna uwage, lepiej dmuchac na zimne i pojechac na przeswietlenie, nawet jesli wyglada to tylko na stluczenie. Kiedys przechodzilam /doslownie/ kontuzje stopy - po latach okazalo sie ze mialam zlamany palec i lekko naruszona konstrukcje srodstopia, skutki odczuwam teraz, chocby na zmiane pogody.
nekome
Też miałam problemy ze śródstopiem-połamane podsatwy palców w obydwu nogach. Reagują na zmiany pogody
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-17, 12:33   #20
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

Cytat:
Napisane przez nekome Pokaż wiadomość
Mi ojciec kiedys niemal zmielil palec w maszynce do miesa - popychalam lyzeczka kawalkie miesa i mi sie palce obsunely i kawalek zostal nadmielony , krew sie lala do tego jeszcze czerwone mieso w naszync ei moje mieso z palca Ale tate zachowal zimna krew i razem z mame zawiezli mnie na pogotowie, jakos mnie pozszywali i nie widac prawie nic, tylko paznokiec ciut nieladnie rosnie, widac naruszono go mocno.
o matko i corko chyba bym zawalu dostala ,gdyby sie takie cos przytrafilo mojej corce brr..Twoj tata to twardziel

ja na szczescie nie mialam jakis takich przygod w dziecinstwie ze zlamaniami.. poza jedna i tez nie zgorsza od Twojej.. tyle ze moj tata zemdlal wtedy i babcia musiala wziasc sprawy w swoje rece mianowicie mialam z 5 lat i tata mnie wiozl na rowerze na bagazniku.. rower podskoczyl na jakiejs wertepie i wsadzilam noge w szprychy.. odwrocila mi sie o jakies 90 stopni.. oczywiscie byla zlamana , pamietam bol do dzisiaj tak samo do dzisiaj mam dosc duza blizne na kostce bo oczywiscie skora byla zdarta bardzo gleboko..
w gipsie chodzilam z dobre 4 miesiace.. jak mi zdjeli to tak bylam do niego przyzwyczajona ze plakalam zeby mi oddali mojego bialego buta ale bolalo i to jak cholera z tego co pamietam


Momus daj znac co i jak jak wrocisz z przeswietlenia
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 12:38   #21
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

A jak szybko palec spuchł od momentu kiedy to się stało? To najlepsze odzwierciedlenie, jak szybko puchnie to znaczy, że uszkodzenie tkanek jest poważne, jak wolno, to mniej. Często w takich przypadkach wystarczą okłady i unieruchomienie We wszystkich urazach(nie mylić ze złamaniem) powinno stosować się metodę tzw. P.R.I.C.E

oto opis, warto zapamiętać na przyszłość : to opis ze stronki o wspinaczce, ale sposób działania jest zawsze ten sam
Cytat:
Zasada PRICE - leczenie świeżych kontuzji

Zasada PRICE to kodeks postępowania po wystąpieniu kontuzji. Oczywiście nie chodzi tu o złamania czy urazy czaszki, ale o powszechne stłuczenia, naderwania, przeciążenia i tym podobne dolegliwości, które łatwo rozpoznać poprzez pojawiający się ból i opuchliznę.
Jej nazwa pochodzi od skrótu kolejnych kroków.
P - protection (zabezpieczyć)
R - rest (odpoczynek)
I - ice (lód)
C - compression (ucisk)
E - elevation (unieść)

Krok P - zabezpieczenie
Zależy od rodzaju i miejsca kontuzji. Zwichniętą nogę wkładamy w łupki, skasowany palec unieruchamiamy za pomoca bandaża. Generalnie chodzi o to aby poprzez ruch i dalsze obciążenia nie pogłebiać kontuzji.

Krok R - odpoczynek
Niby oczywiste - uszkodzonej kończyny nie obciążamy dodatkowo. Przy niewielkich kontuzjach zalecenie to jest jednak często łamane, np. wspinamy się z bolącym palcem, czy łokciem. Postępowanie takie prowadzić może do przewlekłej kontuzji i długiego leczenia.

Krok I - lód
Schładzanie, i to schładzanie w określony sposób to podstawa skutecznego leczenia świeżych kontuzji. Powoduje ono odpłynięcie krwi z tkanek co uniemożliwia powstawanie stanu zapalnego. Najlepiej schładzać lodem. Lód przykładamy w miejscu urazu, na skórę zabezpieczoną np. bandażem. Nie należy stosować okładów na gołą skórę - może prowadzić to do odmrożenia naskórka.

Schładzamy w następującym rytmie:
1 dzień - 1/2h lód, 1 1/2h przerwa
2 dzień - 1/2h lód, 3 1/2h przerwa
3 dzień - 1/2h lód, 5 1/2h przerwa

Schaładznie jest istotne przez pierwsze 3 dni po pojawieniu się kontuzji. Potem nie ma już większego sensu.

Na rynku dostępne są również maści chłodzące, które nieco upraszczają całą procedurę, szczególnie pierwszego dnia. Jednak skuteczność lodu jest największa.

Pod worek z lodem możemy zastosować np. reparil + maść heparynową oraz zimny okład z altacetu.

Krok C - ucisk
Uzyskiwany poprzez bandażowanie kończyny. Ma na celu, podobnie jak schładzanie, odpływ krwi z uszkodzonych tkanek. Zawsze bandażujemy od dołu do góry, lub jak kto woli 'w kierunku serca'. Czyli od czubka palca do dłoni, od stopy do kolana, etc.

Krok E - unisienie
Skontuzjowaną kończynę warto trzymać lekko uniesioną. Zatem leżymy z nogą na poduszce, albo chodzimy z reką na temblaku. Powód - znowu identyczny, krew odpływa z uszkodzonej kończyny i nie wywiązuje się stan zapalny.
źródło: http://www.szkola-wspinania.pl/kontuzje.php?id=303
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 12:43   #22
Szattinka
Rozeznanie
 
Avatar Szattinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 645
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

W ostatnich 3 miesiacach stłukłam sobie 2 palec więc się wypowiem:
Zdaje mi się, ze stłuczony, by złamać palec trzeba się naprawdę dobrze nagimnastykować. Oczywiście najlepiej zrobić prześwietlenie
__________________
Water from a thousand tears
Feeling of a thousand years
Flow over me
Szattinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 15:44   #23
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

Dziewczyny dziękuję Wam za wszystkie rady
Ze swoimi palcami miałyście niezłe przejścia,aż strach czytać
A my już po prześwietleniu.
Diagnoza - "Urazowe pęknięcie więzadła palca w stawach nadgarstkowo-śródręcznych i międzypaliczkowych"
Mały ma założoną szynę i bandaż.Do tego zwolnienie z w-fu i kontrolę u ortopedy za 10 dni.
Tylko nie wiem jak on będzie pisał.U ręki ma trzy wolne palce
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 16:16   #24
Belcia
Zakorzenienie
 
Avatar Belcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 960
GG do Belcia
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

oj Momo, brzmi to poważnie ale do wesela się zagoi
__________________


Belcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 16:40   #25
Nemezja
Zakorzenienie
 
Avatar Nemezja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Siódme Niebo Nienawiści
Wiadomości: 3 516
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

Pól roku temu kopnęłam w stos gazet i dwa palce u nogi później tak mnie bolały,że ledwo chodziłam,zrobiły się sine i mocno spuchły,ale do lekarza nie poszłam.Do dziś nie wiem czy czasem nie były skręcone czy coś,bo dopiero niedawno przestało boleć przy zginaniu.
__________________

Nemezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 16:52   #26
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 577
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

Momo - da sie pisac bez malego palca
ba. jak mialam zlamany prawy obojczyk to nauczylam sie lewa pisac, a mialam 13 lat
generalnie jak mllodego nie boli, to jest ok.
bedzie mogl sie kolegom chwalic, ze zlamal palca - zawsze dzieci wyliczaja co mialy zlamane
zawsze dobrze, ze tylko palca...
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 16:59   #27
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

Cytat:
Napisane przez Momo Pokaż wiadomość
Dziewczyny dziękuję Wam za wszystkie rady
Ze swoimi palcami miałyście niezłe przejścia,aż strach czytać
A my już po prześwietleniu.
Diagnoza - "Urazowe pęknięcie więzadła palca w stawach nadgarstkowo-śródręcznych i międzypaliczkowych"
Mały ma założoną szynę i bandaż.Do tego zwolnienie z w-fu i kontrolę u ortopedy za 10 dni.
Tylko nie wiem jak on będzie pisał.U ręki ma trzy wolne palce
Szczerze mówiąc to nic strasznego. Fart, że gorzej się nie skończyło. To poprostu naderwane więzadło i tlye. Będzie boleć Naderwania, skręcenia i naciągnięcia bolą najbardziej Ręka zbudowana jest łącznie bodajże 27 kości więc jest co łamać
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 18:01   #28
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

Momo, niech on nawet nie próbuje pisać. Lekarz unieruchomił a on ma to rozruszać? Ja pisałam, czym sobie dodatkowo zaszkodziłam.
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 19:27   #29
Gosiutka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 916
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

Przed miesiącem na sks również mocno stłukłam sobie palec w prawej ręce, myślałam że będzie to co najmniej zwichnięciem bo w nocy nie umiałam wytrzymać z bólu, rano poszłam do ortopedy,który właśnie stwierdził stłuczenie i...wpakował do gipsu na 10 dni. Jestem leworęczna więc nie sprawiało mi to problemów z pisaniem. Przed świętami zdjęli mi ten gips, ale palec nie jest taki sprawny jak kiedyś, odczuwam ból niekiedy, a dzisiaj na sks miałam cały czas uczucie strachu, że znowu sobie go stłuczę
Gosiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 20:05   #30
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Palec złamany czy stłuczony?

Dziewczyny też się cieszę,że nie złamał czegoś więcej
W sumie ma unieruchomione dwa palce,resztą rusza i na szczęście nie bolą - więc jak mówicie "Do wesela się zagoi"
Tylko właśnie będzie problem z pisaniem,ale jakoś przez to przebrniemy.
A tak sobie pomyślałam,że chyba przysługuje mu jakieś odszkodowanie - przewrócił się w szkole na przerwie.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-18 17:20:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:41.