Zapuszczanie włosów część III - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-12, 18:23   #2881
Ainnel
Zadomowienie
 
Avatar Ainnel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 631
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

hahihehy - piękne włosy i kolor .

Ja mam ostatnio problem z włosami nad karkiem... Bardzo się plączą, są trochę połamane . Zdjęłam naszyjnik i trochę się poprawiło, muszę je jakoś podleczyć olejami, bo też ostatnio rzadko się widują.
No i chcę zapuścić grzywkę, bo już mi się znudziła . I zaczynam pić pokrzywę, żeby to jakoś sprawnie poszło.
__________________
some days I'm still fighting to walk towards the light



Ainnel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 18:25   #2882
hahihehy
Rozeznanie
 
Avatar hahihehy
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Bdg/Poz
Wiadomości: 570
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

dziękuję za miłe słowa
włosy są w dobrej kondycji, ale na końcach widzę troszkę białych kulek
__________________
2A-3A/F/iii


blogujemy (nie tylko) włosowo
naturalna pielęgnacja, kosmetyki DIY, recenzje, teoria pielęgnacji włosów i inne
hahihehy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 18:36   #2883
swan999
Zakorzenienie
 
Avatar swan999
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 156
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

Cytat:
Napisane przez hahihehy Pokaż wiadomość
dziękuję za miłe słowa
włosy są w dobrej kondycji, ale na końcach widzę troszkę białych kulek
Jeśli tak to może rzeczywiście lepiej trochę podciąć.
__________________
Zapuszczam długie włosy!
cel: do talii

http://DKMS.pl
swan999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 18:46   #2884
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

hahihehy ładne włoski! Nic nie szkodzi ich podciąć, naprawdę Choć końce na zdjęciu nie są przerzedzone, ale jeśli widzisz kulki, to idz i zrób z nimi porządek
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 19:04   #2885
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

hahihehy super włosy fajny skręt...ja bym poczekała do końca miesiaca..
ainnel ja zapuściłam grzywkę ale chyba znów ją skrócę, bo nieludzko wręcz, wywija się ta grzywka na bok..a nie chce używać prostownicy..zeby jakos sensownie te włosy wyglądały to musiałabym ciagle chodzic w rozpuszczonych...
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 19:07   #2886
donimica
Rozeznanie
 
Avatar donimica
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Śląskie.
Wiadomości: 800
GG do donimica
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

Cytat:
Napisane przez hahihehy Pokaż wiadomość
ciąć czy nie ciąć? 2-3 cm... kusi mnie, ale zastanawiam się, czy nie poczekać z tym jeszcze kilku tygodni

o jaaaaaaaaaaa ale piękne!
__________________
włosomaniaczka


Stephen King
Lana Del Rey


licealistka
gram w siatkówkę

zwierzęta to nie zabawki!!!

koty najcudowniejsze na świecie
TVD, Gossip Girl, PLL
donimica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 19:11   #2887
Ainnel
Zadomowienie
 
Avatar Ainnel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 631
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

Cytat:
Napisane przez beatrix28 Pokaż wiadomość
ainnel ja zapuściłam grzywkę ale chyba znów ją skrócę, bo nieludzko wręcz, wywija się ta grzywka na bok..a nie chce używać prostownicy..zeby jakos sensownie te włosy wyglądały to musiałabym ciagle chodzic w rozpuszczonych...
A ja właśnie chciałabym trochę pozwiązywać te włosy, bo tak to ciągle rozpuszczone, bo w duecie z grzywką tylko tak dobrze wyglądają . I są cięte na prosto, myślę żeby znowu przyciąć je w U bo wyglądają ciężko
__________________
some days I'm still fighting to walk towards the light



Ainnel jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-12, 19:14   #2888
hahihehy
Rozeznanie
 
Avatar hahihehy
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Bdg/Poz
Wiadomości: 570
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

dziękuję! po takich komentarzach mam 100% więcej motywacji do regularnego dbania (a zwłaszcza olejowania, bo z resztą u mnie jest dobrze)
pod ostrze poszły 2-3 cm i nie żałuję mama obcina mi włosy naolejowane, więc efekty końcowe i ewentualne poprawki dopiero jutro. już czuję, że są inne w dotyku
plusy cięcia włosów olejowanych: 1. są ujarzmione, więc można spokojnie podciąć wszystkie pasma i nie wywijają się na 150 stron (no może na 10); 2. cięcie na sucho bardziej miażdży włos od cięcia na mokro - cięcie na olej to coś pomiędzy; 3. świeżo obcięty koniec od razu zostaje zabezpieczony dawką oleju, co minimalizuje szkody
__________________
2A-3A/F/iii


blogujemy (nie tylko) włosowo
naturalna pielęgnacja, kosmetyki DIY, recenzje, teoria pielęgnacji włosów i inne
hahihehy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 19:21   #2889
medsik
Zadomowienie
 
Avatar medsik
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 037
GG do medsik
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

hahihehy dobrze, że podcięłaś. Nigdy nie próbowałam na olej, kiedyś się tego podejmę
medsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 23:37   #2890
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

Cytat:
Napisane przez hahihehy Pokaż wiadomość
ciąć czy nie ciąć? 2-3 cm... kusi mnie, ale zastanawiam się, czy nie poczekać z tym jeszcze kilku tygodni
Ciąć ciąć, po co Ci te strzępy na dole?

PS Po czym taki kolor? Und blask?
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 06:13   #2891
Inkus97
Rozeznanie
 
Avatar Inkus97
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 949
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

[1=fb24380c66adcd12b33e8f4 bdd3c2d486418deb5_5f7f99f 1ecd69;42767335]A nosisz grzywkę albo masz włosy trochę krótsze przy twarzy? Możesz je lekko wypuścić, a kłos bardzo latwo poluzować tak, ze wygląda fajnie (też mam cienkie włosy i wystarczy nie zaplatać go ciasno). Nauczysz się, ja mam dwie lewe ręce a przy czwartej próbie już mi wyszedł [/QUOTE]

Problem pojawia się tutaj bo grzywka jest długości pozostałych włosów i przy twarzy krótszych włosów brak
Spróbuję z tym kłosem, ale najpierw muszę się nauczyć jego techniki

---------- Dopisano o 06:13 ---------- Poprzedni post napisano o 06:09 ----------

Cytat:
Napisane przez hahihehy Pokaż wiadomość
dziękuję! po takich komentarzach mam 100% więcej motywacji do regularnego dbania (a zwłaszcza olejowania, bo z resztą u mnie jest dobrze)
pod ostrze poszły 2-3 cm i nie żałuję mama obcina mi włosy naolejowane, więc efekty końcowe i ewentualne poprawki dopiero jutro. już czuję, że są inne w dotyku
plusy cięcia włosów olejowanych: 1. są ujarzmione, więc można spokojnie podciąć wszystkie pasma i nie wywijają się na 150 stron (no może na 10); 2. cięcie na sucho bardziej miażdży włos od cięcia na mokro - cięcie na olej to coś pomiędzy; 3. świeżo obcięty koniec od razu zostaje zabezpieczony dawką oleju, co minimalizuje szkody
Genialne masz te włosy
Napiszesz Nam jaką długość mają Twoje włosy, co jaki czas je skracasz i jaką stosujesz pielęgnacje, że wyglądają jak zjawiskowo?
Inkus97 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-13, 13:28   #2892
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

Specjalne info dla Viekki:
Barwy szczęścia (), które odkryłam:
  • piwna
  • jajeczna
  • tataro-chmielowa
  • pokrzywowa
  • brzozowa
  • jabłkowa
  • rumiankowa
  • skrzypowa
  • czarnorzepowa
  • lniana
Tylko żurawinowej nie było. Lniana jest niebieska i ją właśnie kupiłam. Mam też drożdżową maskę Bingo Spa, dziś nakładam pierwszy raz, zobaczmy, jak się spisze. A w ogóle to zaraz idę do rodziców na knedle i dostałam też zajęcia na uczelni, cały rok prowadzenia. Taki piękny piątek!
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on

Edytowane przez Melanchton
Czas edycji: 2013-09-13 o 13:30
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 16:45   #2893
Inkus97
Rozeznanie
 
Avatar Inkus97
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 949
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

Dokładnie za 45 minut idę ściąć włosy. Ręce mi drżą, ale mam nadzieję, że obejdzie się bez większego załamania psychicznego. Jak pomyślę, że po tym zabiegu włosy odżyją to aż się chce je ścinać

PS. Odkryłam w Piotrze i Pawle szampon Margarita z wyciągiem z drożdży piwnych. Stosował ktoś? Może ktoś się wypowie? Drożdże w szamponie do mnie przemawiają
Inkus97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 16:58   #2894
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Specjalne info dla Viekki:
Barwy szczęścia (), które odkryłam:
  • piwna
  • jajeczna
  • tataro-chmielowa
  • pokrzywowa
  • brzozowa
  • jabłkowa
  • rumiankowa
  • skrzypowa
  • czarnorzepowa
  • lniana
Tylko żurawinowej nie było. Lniana jest niebieska i ją właśnie kupiłam. Mam też drożdżową maskę Bingo Spa, dziś nakładam pierwszy raz, zobaczmy, jak się spisze. A w ogóle to zaraz idę do rodziców na knedle i dostałam też zajęcia na uczelni, cały rok prowadzenia. Taki piękny piątek!
Ach, me serce się raduje faktem, że o mnie pamiętałaś! Dziękuję Mel Lniany też mam, czeka na swoją kolej. Chętnie bym rumiankową wypróbowała, ale moje włosy rumianku nie lubią. Za to jajeczna jest super ^^
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-13, 22:34   #2895
hahihehy
Rozeznanie
 
Avatar hahihehy
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Bdg/Poz
Wiadomości: 570
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Ciąć ciąć, po co Ci te strzępy na dole?
PS Po czym taki kolor? Und blask?
"Strzępy" będą zawsze, niestety. Włosy nie kręcą mi się jednakowo - jedne mniej, drugie bardziej i nidyrydy, żeby końce były jak od linijki
Kolor i blask po hennie + odpowiednia pielęgnacja
Cytat:
Napisane przez Inkus97 Pokaż wiadomość
Genialne masz te włosy
Napiszesz Nam jaką długość mają Twoje włosy, co jaki czas je skracasz i jaką stosujesz pielęgnacje, że wyglądają jak zjawiskowo?
Dziękuję
Włosy są do zapięcia stanika, ale nie mierzyłam ich miarką - kiedyś na pewno to zrobię. Skracam je... jak mam ochotę. Ostatnio w wakacje kilka razy po 1 cm, a przedtem w maju o jakieś 5. Wcześniej włosy ponad rok nożyczek nie widziały (i w sumie nie było potrzeby dużo ich ścinać, a zależało mi na tym, żeby szybko je zapuścić).
Pielęgnacja skomplikowana nie jest, już przeszło mi siedzenie z maskami po kilka godzin. Raz na jakiś czas robię hennę, którą uwielbiam za kolor i blask, jaki daje na moich włosach (chociaż te naturalne błyszczą właściwie tak samo mocno, ale rudy odcień potęguje wrażenie). Myję albo szamponem, który wykonuję sama (na bazie glukozydów), albo GP z łopianem. Wszystko metodą kubeczkową ze względu na wrażliwy skalp. Po myciu obowiązkowo maska/odżywka na 5-10 min, czasem dłużej. Mam włosy już dosyć długie, a w dodatku jest ich masa, więc nakładam jakieś taniochy (BingoSpa, Wella do farbowanych, Forte Sweden Romatic z jedwabiem) solo lub wzbogacane półproduktami (keratyna, jedwab, pantenol, niacynamid, all-in-one, kwas hialuronowy, olej jojoba, arganowy, rzepakowy, oliwa z oliwek, czarnuszka, kiełki z pszenicy), które akurat mi w łapki wpadną, więc nie jest to zawsze ten sam zestaw. Olejuję jak mi się przypomni, ale obiecuję, że teraz zaczynam przed każdym myciem (oliwa z oliwek, rzepakowy, Amla Brahmi, Amla). W planach zakup 2 innych olei (BDfM i kokos, bo mi służył i pięknie pachniałam Malibu). Od silikonów nie stronię, więc jeśli pojawi się w odżywce, to nie panikuję. Moje włosy akurat silikony lubią, więc czasem (jak już mi się przypomni) nałożę jedwab Marion na końce i trochę na długości.
To chyba tyle. Generalnie kiedyś stosowałam CG, ale teraz moja pielęgnacja jest po prostu świadoma. Włosomaniaczką jestem prawie dwa lata, więc zdążyłam poznać moje włosy i wyciągnąć odpowiednie wnioski próbując różnych kosmetyków i sposobów pielęgnacji
__________________
2A-3A/F/iii


blogujemy (nie tylko) włosowo
naturalna pielęgnacja, kosmetyki DIY, recenzje, teoria pielęgnacji włosów i inne
hahihehy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-14, 09:58   #2896
Inkus97
Rozeznanie
 
Avatar Inkus97
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 949
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

Cytat:
Napisane przez hahihehy Pokaż wiadomość
"Strzępy" będą zawsze, niestety. Włosy nie kręcą mi się jednakowo - jedne mniej, drugie bardziej i nidyrydy, żeby końce były jak od linijki
Kolor i blask po hennie + odpowiednia pielęgnacja

Dziękuję
Włosy są do zapięcia stanika, ale nie mierzyłam ich miarką - kiedyś na pewno to zrobię. Skracam je... jak mam ochotę. Ostatnio w wakacje kilka razy po 1 cm, a przedtem w maju o jakieś 5. Wcześniej włosy ponad rok nożyczek nie widziały (i w sumie nie było potrzeby dużo ich ścinać, a zależało mi na tym, żeby szybko je zapuścić).
Pielęgnacja skomplikowana nie jest, już przeszło mi siedzenie z maskami po kilka godzin. Raz na jakiś czas robię hennę, którą uwielbiam za kolor i blask, jaki daje na moich włosach (chociaż te naturalne błyszczą właściwie tak samo mocno, ale rudy odcień potęguje wrażenie). Myję albo szamponem, który wykonuję sama (na bazie glukozydów), albo GP z łopianem. Wszystko metodą kubeczkową ze względu na wrażliwy skalp. Po myciu obowiązkowo maska/odżywka na 5-10 min, czasem dłużej. Mam włosy już dosyć długie, a w dodatku jest ich masa, więc nakładam jakieś taniochy (BingoSpa, Wella do farbowanych, Forte Sweden Romatic z jedwabiem) solo lub wzbogacane półproduktami (keratyna, jedwab, pantenol, niacynamid, all-in-one, kwas hialuronowy, olej jojoba, arganowy, rzepakowy, oliwa z oliwek, czarnuszka, kiełki z pszenicy), które akurat mi w łapki wpadną, więc nie jest to zawsze ten sam zestaw. Olejuję jak mi się przypomni, ale obiecuję, że teraz zaczynam przed każdym myciem (oliwa z oliwek, rzepakowy, Amla Brahmi, Amla). W planach zakup 2 innych olei (BDfM i kokos, bo mi służył i pięknie pachniałam Malibu). Od silikonów nie stronię, więc jeśli pojawi się w odżywce, to nie panikuję. Moje włosy akurat silikony lubią, więc czasem (jak już mi się przypomni) nałożę jedwab Marion na końce i trochę na długości.
To chyba tyle. Generalnie kiedyś stosowałam CG, ale teraz moja pielęgnacja jest po prostu świadoma. Włosomaniaczką jestem prawie dwa lata, więc zdążyłam poznać moje włosy i wyciągnąć odpowiednie wnioski próbując różnych kosmetyków i sposobów pielęgnacji
Rzeczywiście, niesamowite jest to, że Twoja pielęgnacja nie odróżnia się w jakiś znaczący sposób od wszystkich innych kobiet, które dbają o włosy ( chociażby i ja ), a Twoje włosy wyglądają zjawiskowo w przeciwieństwie do moich. Ścinam je co 2-4 miesiące ok. 5cm bo co odrosną to w tej samej długości przyłapuję je na rozdwajaniu i przerzedzonych końcach, być może to już jest maksymalna długość jaką mogą osiągnąć moje włosy? Mam nadzieję, że nie bo ta mnie jeszcze nie satysfakcjonuje Wracając do Twoich włosów i pielęgnacji to stwierdzam, że chyba będę musiała wzbogacić swoją kolekcję kosmetyków włosowych o jakieś półprodukty. Można wiedzieć skąd takowe zamawiasz?
Inkus97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-14, 09:58   #2897
swan999
Zakorzenienie
 
Avatar swan999
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 156
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

Cytat:
Napisane przez melanchton Pokaż wiadomość
barwy szczęścia (), które odkryłam:
  • piwna
  • jajeczna
  • tataro-chmielowa
  • pokrzywowa
  • brzozowa
  • jabłkowa
  • rumiankowa
  • skrzypowa
  • czarnorzepowa
  • lniana
Jejku, ile Barw! Ja na razie widziałam tylko tatarko-chmielową, pokrzywową i z czarną rzepą. Muszę poszukać po sklepach może znajdę inne
__________________
Zapuszczam długie włosy!
cel: do talii

http://DKMS.pl
swan999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-14, 11:24   #2898
medsik
Zadomowienie
 
Avatar medsik
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 037
GG do medsik
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

Cytat:
Napisane przez swan999 Pokaż wiadomość
Jejku, ile Barw! Ja na razie widziałam tylko tatarko-chmielową, pokrzywową i z czarną rzepą. Muszę poszukać po sklepach może znajdę inne
też tyle widziałam i myslałam, że tylko tyle jest
medsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-14, 17:11   #2899
Kishlaczkowa
Zadomowienie
 
Avatar Kishlaczkowa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Niebo z widokiem na raj
Wiadomości: 1 733
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

hahihehy masz piękne włosy! Ba! BOSKIE!

Ja dziś odwiedziłam mojego fryzjera i ścięłam 3 cm. Teraz ładnie się układają i wyglądają na zdrowsze
__________________

"Nie wierzę takim obrońcom przyrody,
u których miłość do przyrody przeniknięta jest
nienawiścią do człowieka."

Kishlaczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-14, 18:29   #2900
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

Cytat:
Napisane przez Inkus97 Pokaż wiadomość
PS. Odkryłam w Piotrze i Pawle szampon Margarita z wyciągiem z drożdży piwnych. Stosował ktoś? Może ktoś się wypowie? Drożdże w szamponie do mnie przemawiają
Podaj skład, to pogadamy Do mnie potencjalne przyspieszacze porostu w czymś, co trzymamy na włosach dosłownie chwilę, zupełnie nie przemawiają.
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-14, 21:08   #2901
Inkus97
Rozeznanie
 
Avatar Inkus97
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 949
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

[1=1c04c0ef348ca38f90d52b5 9e9c2f570f7211256_63ab873 f96396;42806208]Podaj skład, to pogadamy Do mnie potencjalne przyspieszacze porostu w czymś, co trzymamy na włosach dosłownie chwilę, zupełnie nie przemawiają.[/QUOTE]


Nie no ja nie powiedziałam, że ten szampon będzie się przyczyniał do wzrostu nowych włosów bo przecież tak jak mówisz, trzymamy go tylko przez chwilę na włosach.

Przedstawiam Wam moje krótkie włosy. Dopiero dziś rano dostrzegłam, że po wczorajszej wizycie u fryzjera są takie krótkie Teraz tylko czekać aż odrosną. Zaczęłam od dziś wcierać Jantar, ciekawe czy będą takie same skutki jak podczas ostatniego używania ( czyt. łupież i swędzenie skóry głowy ).

14 (1).jpg

Edytowane przez Inkus97
Czas edycji: 2013-09-15 o 07:24
Inkus97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-14, 21:22   #2902
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

Cytat:
Napisane przez Inkus97 Pokaż wiadomość
Nie no ja nie powiedziałam, że ten szampon będzie się przyczyniał do wzrostu nowych włosów bo przecież tak jak mówisz, trzymamy go tylko przez chwilę na włosach.

Przedstawiam Wam moje krótkie włosy. Dopiero dziś rano dostrzegłam, że po wczorajszej wizycie u fryzjera są takie krótkie Teraz tylko czekać aż odrosną. Zaczęłam od dziś wcierać Jantar, ciekawe czy będą takie same skutki jak podczas ostatniego używania ( czyt. łupież i swędzenie skóry głowy ).

Załącznik 5408676
Przecież to nie są krótkie włosy
Poza tym mają śliczny, śliczny kolor Moim zdaniem ich długość do zaplatania jest jak najbardziej ok
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-14, 21:46   #2903
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

Cytat:
Napisane przez Inkus97 Pokaż wiadomość
Nie no ja nie powiedziałam, że ten szampon będzie się przyczyniał do wzrostu nowych włosów bo przecież tak jak mówisz, trzymamy go tylko przez chwilę na włosach.

Przedstawiam Wam moje krótkie włosy. Dopiero dziś rano dostrzegłam, że po wczorajszej wizycie u fryzjera są takie krótkie Teraz tylko czekać aż odrosną. Zaczęłam od dziś wcierać Jantar, ciekawe czy będą takie same skutki jak podczas ostatniego używania ( czyt. łupież i swędzenie skóry głowy ).

Załącznik 5408676
To czemu napisałaś, że przemawiają do Ciebie te drożdże w szamponie? Co miałyby w takim razie Ci dać jeśli nie szybszy porost?

Ooo i to rozumiem! Tak jak już na poprzednich fotkach było widać jakieś postępy w pielęgnacji tak teraz wreszcie widać je w pełnej krasie! Jest moc kobieto i w tym momencie masz tak ładne włosy, że wcale Ci ta długość niepotrzebna by robiły wrażenie

Też miałam takie objawy po Jantarze. Po 2 kuracji skalp się przyzwyczaił

Edytowane przez 1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Czas edycji: 2013-09-14 o 21:57
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-14, 23:18   #2904
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

Cytat:
Napisane przez hahihehy Pokaż wiadomość
"Strzępy" będą zawsze, niestety. Włosy nie kręcą mi się jednakowo - jedne mniej, drugie bardziej i nidyrydy, żeby końce były jak od linijki
Kolor i blask po hennie + odpowiednia pielęgnacja

Dziękuję
Włosy są do zapięcia stanika, ale nie mierzyłam ich miarką - kiedyś na pewno to zrobię. Skracam je... jak mam ochotę. Ostatnio w wakacje kilka razy po 1 cm, a przedtem w maju o jakieś 5. Wcześniej włosy ponad rok nożyczek nie widziały (i w sumie nie było potrzeby dużo ich ścinać, a zależało mi na tym, żeby szybko je zapuścić).
Pielęgnacja skomplikowana nie jest, już przeszło mi siedzenie z maskami po kilka godzin. Raz na jakiś czas robię hennę, którą uwielbiam za kolor i blask, jaki daje na moich włosach (chociaż te naturalne błyszczą właściwie tak samo mocno, ale rudy odcień potęguje wrażenie). Myję albo szamponem, który wykonuję sama (na bazie glukozydów), albo GP z łopianem. Wszystko metodą kubeczkową ze względu na wrażliwy skalp. Po myciu obowiązkowo maska/odżywka na 5-10 min, czasem dłużej. Mam włosy już dosyć długie, a w dodatku jest ich masa, więc nakładam jakieś taniochy (BingoSpa, Wella do farbowanych, Forte Sweden Romatic z jedwabiem) solo lub wzbogacane półproduktami (keratyna, jedwab, pantenol, niacynamid, all-in-one, kwas hialuronowy, olej jojoba, arganowy, rzepakowy, oliwa z oliwek, czarnuszka, kiełki z pszenicy), które akurat mi w łapki wpadną, więc nie jest to zawsze ten sam zestaw. Olejuję jak mi się przypomni, ale obiecuję, że teraz zaczynam przed każdym myciem (oliwa z oliwek, rzepakowy, Amla Brahmi, Amla). W planach zakup 2 innych olei (BDfM i kokos, bo mi służył i pięknie pachniałam Malibu). Od silikonów nie stronię, więc jeśli pojawi się w odżywce, to nie panikuję. Moje włosy akurat silikony lubią, więc czasem (jak już mi się przypomni) nałożę jedwab Marion na końce i trochę na długości.
To chyba tyle. Generalnie kiedyś stosowałam CG, ale teraz moja pielęgnacja jest po prostu świadoma. Włosomaniaczką jestem prawie dwa lata, więc zdążyłam poznać moje włosy i wyciągnąć odpowiednie wnioski próbując różnych kosmetyków i sposobów pielęgnacji
Tak sądziłam, że hennujesz. Liczę na podobne efekty. Muszę wrzucić jakieś fotki niedługo, żebyście zobaczyły jak wyglądają teraz moje włosy.
Z rzeczy zaskakujących: drożdżowa maska Bingo Spa jest super! Po prostu super! Włosy zrobiły się po niej mega. Zobaczymy jak będzie za kolejnym razem.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-15, 00:21   #2905
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Z rzeczy zaskakujących: drożdżowa maska Bingo Spa jest super! Po prostu super! Włosy zrobiły się po niej mega. Zobaczymy jak będzie za kolejnym razem.
Oho, to pozazdrościć Mnie ten drożdżowy Bingacz zafundował puch i końcówki-fruwajki. Za to dobrze się sprawdza w glossach
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-15, 07:29   #2906
Inkus97
Rozeznanie
 
Avatar Inkus97
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 949
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

[1=fb24380c66adcd12b33e8f4 bdd3c2d486418deb5_5f7f99f 1ecd69;42808577]Przecież to nie są krótkie włosy
Poza tym mają śliczny, śliczny kolor Moim zdaniem ich długość do zaplatania jest jak najbardziej ok[/QUOTE]

Krótkie nie są, ale przyzwyczaiłam się do dłuższych i dlatego mam takie wrażenie aktualnie. Myślę, że to kwestia czasu. Jeszcze kilka dni i się przyzwyczaję do tej długości
Co do koloru to dziękuję bardzo. Wiele razy myślałam o przefarbowaniu na jasny brąz bo wszyscy mi mówią, że bardzo by mi pasował, ale ja nie chcę eksperymentować i niszczyć włosów. Mój naturalny kolor mi się podoba i nie mam zamiaru farbować, dopiero jak pojawią się pierwsze siwe włosy

---------- Dopisano o 07:29 ---------- Poprzedni post napisano o 07:27 ----------

[1=1c04c0ef348ca38f90d52b5 9e9c2f570f7211256_63ab873 f96396;42808974]To czemu napisałaś, że przemawiają do Ciebie te drożdże w szamponie? Co miałyby w takim razie Ci dać jeśli nie szybszy porost?

Ooo i to rozumiem! Tak jak już na poprzednich fotkach było widać jakieś postępy w pielęgnacji tak teraz wreszcie widać je w pełnej krasie! Jest moc kobieto i w tym momencie masz tak ładne włosy, że wcale Ci ta długość niepotrzebna by robiły wrażenie

Też miałam takie objawy po Jantarze. Po 2 kuracji skalp się przyzwyczaił [/QUOTE]

Jest mi niezmiernie miło czytać takie słowa bo wiem, że moja pielęgnacja nie idzie na marne, a ja sama efektów nie widzę skoro mam włosy 24/7
Inkus97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-15, 07:54   #2907
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

Cytat:
Napisane przez Inkus97 Pokaż wiadomość
Krótkie nie są, ale przyzwyczaiłam się do dłuższych i dlatego mam takie wrażenie aktualnie. Myślę, że to kwestia czasu. Jeszcze kilka dni i się przyzwyczaję do tej długości
Co do koloru to dziękuję bardzo. Wiele razy myślałam o przefarbowaniu na jasny brąz bo wszyscy mi mówią, że bardzo by mi pasował, ale ja nie chcę eksperymentować i niszczyć włosów. Mój naturalny kolor mi się podoba i nie mam zamiaru farbować, dopiero jak pojawią się pierwsze siwe włosy
Blondynki farbują się na brąz, brunetki chcą być rude bądź blond, prawie każdej coś nie pasuje...do pewnego momentu Po tych wszystkich eksperymentach przychodzi czas na powrót do naturalnych bądź farbowanie na okołonaturalne
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-15, 08:26   #2908
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

[1=fb24380c66adcd12b33e8f4 bdd3c2d486418deb5_5f7f99f 1ecd69;42810868]Blondynki farbują się na brąz, brunetki chcą być rude bądź blond, prawie każdej coś nie pasuje...do pewnego momentu Po tych wszystkich eksperymentach przychodzi czas na powrót do naturalnych bądź farbowanie na okołonaturalne [/QUOTE]

Bo w końcu człowieka albo zmęczy niezadowalający efekt, albo ciągłe wydawanie kasy na koloryzację albo walka z odrostami czy płowiejący kolor. Nie zawsze niestety ma to przyczynę w zaakceptowaniu naturalek
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-15, 08:52   #2909
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

[1=1c04c0ef348ca38f90d52b5 9e9c2f570f7211256_63ab873 f96396;42811106]Bo w końcu człowieka albo zmęczy niezadowalający efekt, albo ciągłe wydawanie kasy na koloryzację albo walka z odrostami czy płowiejący kolor. Nie zawsze niestety ma to przyczynę w zaakceptowaniu naturalek [/QUOTE]

Wiesz, że za Twój naturalny kolor włosów dałabym się pokroić
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-15, 09:04   #2910
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: Zapuszczanie włosów część III

[1=fb24380c66adcd12b33e8f4 bdd3c2d486418deb5_5f7f99f 1ecd69;42811376]Wiesz, że za Twój naturalny kolor włosów dałabym się pokroić [/QUOTE]

Zatem odłóż ten nóż i bierz kolor. Szkoda kroić taką ślicznotę
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:58.