Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-04-05, 14:20   #4981
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez pearl126 Pokaż wiadomość
Bluegirl, jesteście z jednej parafii? Bo u nas jeden ksiądz tez nie chciał wydać, a z męża parafii od razu sie zgodził. Tyle, ze on dopiero teraz zameldował sie w naszym domu, dlatego tak nam sie udało ️ cieszę sie, ze Olgi sen sie poprawił i nie ma juz wstawania o 3 ja staram sie tez pilnować by najpóźniej butle dostał o 5:30-6:00 by nie pomyślał czasem w trakcie karmienia,ze to juz dzien
Właśnie z innych parafii i plan był taki, że jak nasz nie da to dostaniemy od męża, ale ten od razu siup kajet otworzył i wpisał, bo on swojej parafianki gdzie indziej chrzcić nie pozwoli. I tym sposobem dziecko nie będzie chrzczone na Mszy, tylko po Mszy, no nic, bardziej kameralnie będzie

Ze snem jest inaczej na pewno, na chwilę obecną, zmieniło się wszystko w trakcie tego przeziębienia.
Kombinowałam z rytuałami, z przeciąganiem pierwszej drzemki, by nie traktowała jej jako dosypianie nocy, z flaszkami, by sprawdzić czy pobudki o 5 to są nawykowe czy z głodu faktycznie. Teraz czasem dośpi do 7, nawet 7.40 raz było, czasem tylko do 6, niekiedy 6.30.
Nadal staram się odwlekać tę pierwszą drzemkę, ale pojawił się kłopot z drugą, jeśli nie zaśnie sama po 2 godzinach, 2godz 10 minut, (wtedy sen trwa 20-30 minut), to potrafi 3,5h nie spać. Więc dość różnie z usypianiem.
Czasy trwania drzemek też dość różne jeszcze.
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 15:02   #4982
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez Ewula88 Pokaż wiadomość
jak Lila się obudzi to też idę na spacer ale raczej w interesach, rossman, ubezpieczenie auta i zakupy:P
Chyba najgorsze to ubezpieczenie... Mnie to czeka w sezonie wakacyjnym - lipiec 😑

Cytat:
Napisane przez marta0o01 Pokaż wiadomość
Ja daję kaszke łyżeczką. Robię gęstą. Mi tak wygodniej i Maja woli jeść z łyżeczki niż z butelki.

Wczoraj przeżyliśmy chwile grozy 😛 Położyłam Maję do łóżka i za jakiś czas patrzę na nianie czy zasnęła, a tam puste łóżeczko 😱 Biegniemy do jej pokoju, a ona się położyła do góry nogami, na samym końcu łóżeczka, którego nie obejmowała kamera Zawsze zasypiała w takiej samej pozycji, w jakiej ja położyłam i tak samo się budziła dlatego nieźle spanikowalam 😬
To faktycznie chwilę grozy przezyliscie 😯

Cytat:
Napisane przez pearl126 Pokaż wiadomość

Basiaczek, ile kleiku dodajesz?

Kaszkę podaje łyżeczka, trzymamy sie zasady,ze tylko mleczko jest butelce
Łyżkę stolowa na 150 ml mleka, moja pije akurat z butli ale zastanawiam się czy nie zagęszczać bardziej i już próbować podawać łyżką. Na dniach może spróbuję. Na razie jest na cycu i mm z mlekiem, nic innego nie próbowała.

Cytat:
Napisane przez 28Justyna89 Pokaż wiadomość
Basiaczek, a jakie krostki i gdzie miała Twoja Mała, że wiedzieliście, że od mleka? I jak one wyglądały? Przepraszam, że tak wypytuję, ale mam problem ze skórą Malucha...
Moja mała ma sucha skórę na zgieciach szczególnie na zgięciu stopek, brzuszek też ma chropowaty taki grysik jakby a twarz wygląda tragicznie.
Cytat:
Napisane przez Ewula88 Pokaż wiadomość
jak Lila się obudzi to też idę na spacer ale raczej w interesach, rossman, ubezpieczenie auta i zakupy:P

Moja po śnie nocnym idzie spać max 2 h po aktywności.

U nas dalej bunt na butelkę śmiejemy się z mężem, że Lila podsłuchała nasze rozmowy o mm i nic nie pije z butli, bo się boi, że dostanie mm a nie cycusia
Cytat:
Napisane przez marta0o01 Pokaż wiadomość
Ja daję kaszke łyżeczką. Robię gęstą. Mi tak wygodniej i Maja woli jeść z łyżeczki niż z butelki.

Wczoraj przeżyliśmy chwile grozy 😛 Położyłam Maję do łóżka i za jakiś czas patrzę na nianie czy zasnęła, a tam puste łóżeczko 😱 Biegniemy do jej pokoju, a ona się położyła do góry nogami, na samym końcu łóżeczka, którego nie obejmowała kamera Zawsze zasypiała w takiej samej pozycji, w jakiej ja położyłam i tak samo się budziła dlatego nieźle spanikowalam 😬
Cytat:
Napisane przez pearl126 Pokaż wiadomość
Bluegirl, jesteście z jednej parafii? Bo u nas jeden ksiądz tez nie chciał wydać, a z męża parafii od razu sie zgodził. Tyle, ze on dopiero teraz zameldował sie w naszym domu, dlatego tak nam sie udało ️ cieszę sie, ze Olgi sen sie poprawił i nie ma juz wstawania o 3 ja staram sie tez pilnować by najpóźniej butle dostał o 5:30-6:00 by nie pomyślał czasem w trakcie karmienia,ze to juz dzien

Konwalia, jak zageszczasz mleko? Każda butle?

Basiaczek, ile kleiku dodajesz?

Kaszkę podaje łyżeczka, trzymamy sie zasady,ze tylko mleczko jest butelce
Cytat:
Napisane przez 28Justyna89 Pokaż wiadomość
Basiaczek, a jakie krostki i gdzie miała Twoja Mała, że wiedzieliście, że od mleka? I jak one wyglądały? Przepraszam, że tak wypytuję, ale mam problem ze skórą Malucha...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 15:05   #4983
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez 28Justyna89 Pokaż wiadomość
Basiaczek, a jakie krostki i gdzie miała Twoja Mała, że wiedzieliście, że od mleka? I jak one wyglądały? Przepraszam, że tak wypytuję, ale mam problem ze skórą Malucha...
1491401020403.jpg

Jakoś dziwnie mi się ten poprzedni post dodał. Z dwóch stron ma taki placek i czoło bardzo suche, muszę nawilżać bo bardzo się drapie i później pokiereszowana jest 😥

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 15:09   #4984
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez megilla Pokaż wiadomość
A ja zapisałam Klare do żłobka. Jesteśmy na to 300-ktoryms miejscu.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Łóżko matko !!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

Ło matko !!!!!?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:09 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------

Justyna, wiem że od mleka bo moja tylko mleko na razie pije. Tylko pyt czy moje mlek o czy mm jest winne. Będziemy obserwować, we wtorek da mi receptę na mleko i zobaczymy czy coś się poprawi. Zapytam też jakie kosmetyki używać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 15:37   #4985
28Justyna89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 25
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Basiczek mój ma coś takiego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0704.jpg (15,6 KB, 62 załadowań)
28Justyna89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 15:45   #4986
paula1010
Zadomowienie
 
Avatar paula1010
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 097
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Dziewczyny czy któraś z Was jest z wielkopolski? Okolice Poznania? Przylatuje w połowie maja z Leonem na tydzień do PL i chętnie bym się z kimś spotkała


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
paula1010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 16:03   #4987
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Justyna, moja podobnie ma na twarzy, na ciałku tak jak pisałam taki grysik, nic nie widać gołym okiem ale czuć jak się dotyka. Widziała to pediatra?? Bo mi właśnie lekarka powiedziała że na jej oko wygląda na AZS niestety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-05, 16:14   #4988
Dominika6
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 312
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Bluegirl my na pierwsza drzemke idziemy po 2h od wybudzenia, a na kolejne co 1,5-2h co do kancelarii parafialnej to jestem w szoku. To tak mozna? Narzucać wam kościół?

Marta ale numer wam wycięła ja juz jestem przyzwyczajona ze Tobiaszek w połowie śpi u siebie w łóżeczku a głowa wędruje do mnie na poduszkę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dominika6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 16:44   #4989
28Justyna89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 25
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Pediatra nam też w rozpoznaniu wpisała azs, czekamy na wizytę do dermatologa

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

A Basiczek, a Twoją córkę to swędzi, drapie się albo jest marudna?
28Justyna89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 16:57   #4990
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Justyna marudna nie jest ale się drapie czyli ja swędzi ale tylko czoło. My też pójdziemy do dermatologa i do alergologa też będę chciała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 17:31   #4991
pearl126
Zadomowienie
 
Avatar pearl126
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 044
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez paula1010 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z Was jest z wielkopolski? Okolice Poznania? Przylatuje w połowie maja z Leonem na tydzień do PL i chętnie bym się z kimś spotkała


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja studiuje w Poznaniu weekendami, a mieszkam 60km od pz
__________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem"




pearl126 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-05, 18:00   #4992
ajike
Raczkowanie
 
Avatar ajike
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 258
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez megilla Pokaż wiadomość
A ja zapisałam Klare do żłobka. Jesteśmy na to 300-ktoryms miejscu.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
megilla, zmobilizowałaś mnie. Zapisałam Maksa do żłobka ale nigdzie nie widzę na którym jest miejscu
Czy to mi się pokaże dopiero jak złożę dokumenty w placówce czy może nie widzę, bo zaznaczyłam, że chcę od września Go puścić?
Ciekawość mnie zżera jak długa jest u nas kolejka...
ajike jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 18:09   #4993
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez ajike Pokaż wiadomość
megilla, zmobilizowałaś mnie. Zapisałam Maksa do żłobka ale nigdzie nie widzę na którym jest miejscu
Czy to mi się pokaże dopiero jak złożę dokumenty w placówce czy może nie widzę, bo zaznaczyłam, że chcę od września Go puścić?
Ciekawość mnie zżera jak długa jest u nas kolejka...
Ciesze sie Ja wypełniłam deklaracje, zanioslam do żłobka pierwszego wyboru i pani mnie zarejestrowała.

Współczuje problemów skórnych.
Ale wiecie, AZS to wielki wór, do którego wrzuca się wszystko co niezdiagnozowane. Ja bym poszukala jakiejś naturalnej pielęgnacji, np. Olejów. Robie zakupy na stronie zrobsobiekrem.pl i tam w opiniach ludzie często piszą, że nic im nie pomagało na problemy skórne a olej x czy y owszem. Tylko dla takiego maluszka wzięłabym rafinowany. Niby bardziej przetworzony, ale ma też mniej ewentualnych drazniacych substancji.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
megilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 18:19   #4994
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Megilla dzięki. Może coś poszukam z olejków 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 18:21   #4995
Ewula88
Wtajemniczenie
 
Avatar Ewula88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 665
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Sprzedałam samochód. Ubezpieczenie wyszło 600zł i na dodatek auto przeglądu nie przeszło. Wystawiłam na olx i po 10 minutach sprzedałam smutno mi trochę bo służył mi 10 lat ale nie opłacało mi się go dłużej trzymać.

Kupiłam w rossmanie chusteczki i płyn hipp.

Megilla, moje koleżanki zapisywały dzieci do żłobka w grudniu jak rodziły, bo są mega kolejki :/ u mnie na szczęście Lilą zajmie się mama.

Dziewczyny, wczoraj byłam u koleżanki, która ma córke ( była zdrowa wczoraj) a dziś dostałą wysypki i to ospa! Fuck. Co teraz? Myślicie, że się mogła Lila zarazić?
Ewula88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 18:34   #4996
morrigan1986
Wtajemniczenie
 
Avatar morrigan1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 288
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

W naszym mieście na żłobek czeka się 1,5 roku do 2 lat. Czyli powinnam Zosię przed poczęciem zapisać, żeby na pewno zdążyć przed końcem macierzyńskiego.
__________________
Instagram
BLOG


morrigan1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 18:37   #4997
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez Dominika6 Pokaż wiadomość
Bluegirl my na pierwsza drzemke idziemy po 2h od wybudzenia, a na kolejne co 1,5-2h co do kancelarii parafialnej to jestem w szoku. To tak mozna? Narzucać wam kościół?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Przyjęte jest, że Chrzci się w parafii zgodnej z zamieszkaniem.
A ile macie drzemek? I jak długie one są?

Znowu rozjechały się nam drzemki. A chyba zbyt wcześnie na dwie, a odmawia drzemek, uspanie ją na trzecią to ostatnio najlepiej na spacerze wychodzi.
Próbowałam.skrócić pierwszą i już nie dosypiać i skutek podobny, albo i gorszy, bo przy kolejnych śpi mało i maruda się uruchamia.
Albo śpi za długo, albo bardzo krótko. No nic, będę kombinować.
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 18:54   #4998
pearl126
Zadomowienie
 
Avatar pearl126
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 044
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Blue, my dzis tez tylko dwie drzemki mieliśmy ale o 18 juz było kąpanie i przed 19 spał.
__________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem"




pearl126 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 18:55   #4999
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez Ewula88 Pokaż wiadomość
Sprzedałam samochód. Ubezpieczenie wyszło 600zł i na dodatek auto przeglądu nie przeszło. Wystawiłam na olx i po 10 minutach sprzedałam smutno mi trochę bo służył mi 10 lat ale nie opłacało mi się go dłużej trzymać.

Kupiłam w rossmanie chusteczki i płyn hipp.

Megilla, moje koleżanki zapisywały dzieci do żłobka w grudniu jak rodziły, bo są mega kolejki :/ u mnie na szczęście Lilą zajmie się mama.

Dziewczyny, wczoraj byłam u koleżanki, która ma córke ( była zdrowa wczoraj) a dziś dostałą wysypki i to ospa! Fuck. Co teraz? Myślicie, że się mogła Lila zarazić?
U Adeli w przedszkolu jest ospa. Dwa tygodnie temu we wtorek wyszła u chłopca, a dzisiaj u innej dziewczynki. Mamy kolejne trzy tygodnie obserwacji. Szkoda że to nie wychodzi od razu... tak, mogła się zarazić.


Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
Przyjęte jest, że Chrzci się w parafii zgodnej z zamieszkaniem.
A ile macie drzemek? I jak długie one są?

Znowu rozjechały się nam drzemki. A chyba zbyt wcześnie na dwie, a odmawia drzemek, uspanie ją na trzecią to ostatnio najlepiej na spacerze wychodzi.
Próbowałam.skrócić pierwszą i już nie dosypiać i skutek podobny, albo i gorszy, bo przy kolejnych śpi mało i maruda się uruchamia.
Albo śpi za długo, albo bardzo krótko. No nic, będę kombinować.
Ostatnia drzemka może być w wózku czy w aucie, ona jest tylko na przeczekanie do wieczora
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-05, 19:02   #5000
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez Ewula88 Pokaż wiadomość
Sprzedałam samochód. Ubezpieczenie wyszło 600zł i na dodatek auto przeglądu nie przeszło. Wystawiłam na olx i po 10 minutach sprzedałam smutno mi trochę bo służył mi 10 lat ale nie opłacało mi się go dłużej trzymać.

Kupiłam w rossmanie chusteczki i płyn hipp.

Megilla, moje koleżanki zapisywały dzieci do żłobka w grudniu jak rodziły, bo są mega kolejki :/ u mnie na szczęście Lilą zajmie się mama.

Dziewczyny, wczoraj byłam u koleżanki, która ma córke ( była zdrowa wczoraj) a dziś dostałą wysypki i to ospa! Fuck. Co teraz? Myślicie, że się mogła Lila zarazić?
Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
U Adeli w przedszkolu jest ospa. Dwa tygodnie temu we wtorek wyszła u chłopca, a dzisiaj u innej dziewczynki. Mamy kolejne trzy tygodnie obserwacji. Szkoda że to nie wychodzi od razu... tak, mogła się zarazić.



Ostatnia drzemka może być w wózku czy w aucie, ona jest tylko na przeczekanie do wieczora
A jak Mieszko? U mojej narazie żadnych oznak nie ma więc myślę że się nie zaraziła
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 19:12   #5001
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez pearl126 Pokaż wiadomość
Blue, my dzis tez tylko dwie drzemki mieliśmy ale o 18 juz było kąpanie i przed 19 spał.
Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Ostatnia drzemka może być w wózku czy w aucie, ona jest tylko na przeczekanie do wieczora
U mnie dziś drzemki 1 godz 50 min, 20 min w wózku i 1 godz. -też już śpi na noc.

U mnie w bliskiej okolicy i różyczka i ospa.
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 19:28   #5002
Ewula88
Wtajemniczenie
 
Avatar Ewula88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 665
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Kolejna próba podania mm zakończona klapa. Trochę pociągnie z butli i pluje mlekiem. No masakra....


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewula88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 19:30   #5003
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
A jak Mieszko? U mojej narazie żadnych oznak nie ma więc myślę że się nie zaraziła
Z ospa? No nic nie ma póki co, codziennie ich oglądam. Jeszcze tydzień obserwuj Ale, bo to trzy tygodnie podobno. Przelozylas szczepienie?
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 19:32   #5004
pannazwanny
Rozeznanie
 
Avatar pannazwanny
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 930
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Basiczek to u nas identycznie, grysik na brzuszku, sucho w zgięciach stóp i czerwone placki na twarzy, tyle że ja już od miesiąca nie jem nabiału! Teraz smaruję twarz maścią ze sterydami i niby trochę lepiej ale bez szału. Tułów smaruję Latopic.
pannazwanny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 19:38   #5005
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Z ospa? No nic nie ma póki co, codziennie ich oglądam. Jeszcze tydzień obserwuj Ale, bo to trzy tygodnie podobno. Przelozylas szczepienie?
Tak, wypadło przeziębienie no i to ryzyko ospy, więc szczepie Ale po świętach. I tak nie byłam przekonana żeby już teraz szczepic skoro to powinno być koło 7go miesiąca. Szczęśliwie się złożyło


Znowu wydałam full kasy a tu jeszcze rossmann pominęłam. Odebrałam Dziś wkladke do wózka, zamówiłam jeszcze koc na lato, kupiłam nowe pasy do spacerowki, parasolkę, kupiłam filtr z La Roche posay, kupiłam barwniki spożywcze (robię tort full wypas na urodziny siostry, szwagier sobie zażyczył...) a tu jeszcze wydatki się szykują. Tz narazie nie ma nadgodzin więc jest lipa.
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 19:43   #5006
Dominika6
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 312
Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
My mielismy go wlaczyc w ostateczności, ale Usg wykluczyło refluks, ale chyba wykupię i spróbuję doraźnie, w małej dawce.

Kolejna przeprawa z Chrztem. Z początkowych planów mojej parafii i Chrztu 21 maja nic nie wyszło, bo Chrzestny ma komunię pierwszej chrześnicy w tym terminie. W innym Kościele załatwialiśmy więc 14 maja, rozdaliśmy zaproszenia, musieliśmy tylko donieść zezwolenie z mojej parafii o możliwości Chrztu gdzie indziej. I lipa. Proboszcz nie wyda. Sam wpisał małą na 14 u siebie i tu mamy po sumie przyjść ekstra ochrzcić, a tam odmówić

Macie jeszcze kliny w łóżeczkach? Widzę że mała zsuwa się tam, gdzie ma już bardziej płasko i tam zasypia.

Po jakim czasie od pobudki/wyjęcia z łóžeczka kładziecie/ usypiacie na pierwszą drzemkę?
Jak długo też trwają poszczególne drzemki, bądź łączny ich czas w ciągu dnia.

U nas sen od 20 do 6, zazwyczaj śpi od 19.40-6.30 ale dostając około 5.30 butlę, dziś butlę przespała i już rozbawiła się o 6.


U nas zazwyczaj
6:00-7:00 pobudka
po 2h drzemka 25-40min
po 1,5-2h drzemka 25-40min lub 1,5-2,5h
po 1,5-2h drzemka 25-40min lub 1,5-2,5h (w zależności od poprzedniej drzemki
po 1,5-2h drzemka 25min jest albo jej nie ma
18:00-19:00 dobranoc

Tylko u nas jakos to naturalnie wyszło i z obserwacji. Raczej nie wprowadzam wszystkiego sztywno jak pisza, a bardziej na czuja i na podstawie obserwacji brzdąca oczywiście wiedza i dopytywanie mi bardzo pomagają wytłumaczyć sobie pewne zachowania czy wprowadzić jakies zmiany wiec chwała za te odczytane i mamuśki-weteranki, ktore nas tutaj szkolą

No i wlasnie, jak wyglądają ogólne czasy czuwania w poszczególnych miesiącach? Macie jakas ściągę? Tobis skończył ostatnio 5.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Dominika6
Czas edycji: 2017-04-05 o 19:50
Dominika6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 19:57   #5007
Ewula88
Wtajemniczenie
 
Avatar Ewula88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 665
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Chyba nam się wątek skonczyl


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewula88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 20:08   #5008
Roosko
Rozeznanie
 
Avatar Roosko
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 503
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Poszłam do Rossmanna bez karty, a na poczekaniu telefon odmawial posłuszeństwa, żeby zarejestrować nową. Zresztą i tak nie było Hippa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Roosko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 20:13   #5009
aga919191
Przyczajenie
 
Avatar aga919191
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 25
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Dominika, ja sugeruję się tym:



"Wyjściowe całkowite czasy czuwania



Wiadomo, że każde dziecko jest inne i różne dzieci mają różne zapotrzebowania. Czasy podane tutaj są ‘wyjściowymi’ – są to średnie czasy, które odpowiadają największej ilości dzieci. Jeśli dziecko ma problemy ze snem, to układanie planu dnia zawsze zaczynamy od czasów wyjściowych.



0-12 tygodni: do momentu ustabilizowania się czterech drzemek, czyli około 3go miesiąca życia, całkowity czas czuwania jest zmienny, ale dążymy do tego, aby w pierwszych sześciu tygodniach życia nie przekraczał 5-6 godzin, a między siódmym i dwunastym tygodniem – siedmiu godzin.

3 miesiące (4 drzemki): ok 8-9 godzin

3 miesiące (przechodzenie z 4 na 3 drzemki): 8 godzin

4 miesiące (3 drzemki): 8.5-9 godzin

5-6 miesięcy (3 drzemki): 9 godzin

6 miesięcy (3 drzemki): 9.5-10 godzin

7-8 miesięcy (przechodzenie z 3 na 2 drzemki): ok 10 godzin lub więcej, jak wystąpią 3 drzemki; 8.5-9 godzin, jak wystąpią 2 drzemki

7-8 miesięcy (2 drzemki): 9-10 godzin

9-11 miesięcy (2 drzemki): 10-10.5 godzin

12-17 miesięcy (2 drzemki): 10.5-11 godzin

12-14 miesięcy (przechodzenie z 2 na 1 drzemkę): 10.5-11 godzin, gdy wystąpią 2 drzemki; 10 godzin, gdy wystąpi tylko 1 drzemka

14-18 miesięcy (1 drzemka): 10.5-11 godzin

18-30 miesięcy (1 drzemka): 11-12 godzin"



To z bloga zdrowysendziecka
aga919191 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-05, 20:25   #5010
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Megilla! Trza wątek założyć nowy
Moja miała dziś takie CC: 2.5/3/3. Ale pomiędzy drugim i trzecim miska krótka drzemkę i było ciut za długo bo płakała już. Jutro w razie co zrobię trzeci CC 2.75.
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-05 21:55:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:48.