Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3 - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-04-07, 09:05   #211
styska1551
Zadomowienie
 
Avatar styska1551
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 366
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Pannazwanny- teraz zwrócę na to uwagę, nie wiedziałam w sumie ja go bardzo mało nosze :p

Mi babyhair wyrosły bo maseczkę z waxa po chemioterapii

Bluegirl- mam to samo z brzuchem! Mega demotywująca! Kiedy to wróci do normy chociaż mój trener mówi, ze brzuch robi sie w kuchni, dieta.

Pamiętacie grubą Zoske mojej bratowej? Ma anemię... a ona dalej twierdzi, ze to nie przez karmienie, bo ona przecież juz 2 dzieci wychowała... szkoda, ze Filip w wieku 13 lat ma tarczyce a Nina w wieku 5 lat wazy tyle co 8 letnia dziewczynka...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
styska1551 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 09:12   #212
Ewula88
Wtajemniczenie
 
Avatar Ewula88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 665
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez basiczek24 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś się wybiera 26.04 na warsztaty mamo to ja do Katowic??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja się chce wybrać na warsztaty o śnie nie pamietam kiedy dokladnie są.
Pisałam już na fb o tym jaka ciulata noc. Po podaniu mm obudziła się po 2,5 h znowu na jedzenie a potem już co 2h. Nie da się oszukać smoczkiem. Chce jeść. Poradzicie coś bo zwariuje. Już nie pamietam kiedy spała ciągniemy 4-5h. W dzień śpi fajnie. 3 drzemki. Może ta ostatnia jest zbyt wcześnie?
Dziś zaczęłam dzień od Apapu który przyniósł ni mąż i teraz leżymy w łóżku i nie mam zamiaru z niego wstawać do czasu pierwszej drzemki.
Nadrobię wizaż w tym czasie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewula88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 09:13   #213
morrigan1986
Wtajemniczenie
 
Avatar morrigan1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 288
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez styska1551 Pokaż wiadomość
Pannazwanny- teraz zwrócę na to uwagę, nie wiedziałam w sumie ja go bardzo mało nosze :p

Mi babyhair wyrosły bo maseczkę z waxa po chemioterapii

Bluegirl- mam to samo z brzuchem! Mega demotywująca! Kiedy to wróci do normy chociaż mój trener mówi, ze brzuch robi sie w kuchni, dieta.

Pamiętacie grubą Zoske mojej bratowej? Ma anemię... a ona dalej twierdzi, ze to nie przez karmienie, bo ona przecież juz 2 dzieci wychowała... szkoda, ze Filip w wieku 13 lat ma tarczyce a Nina w wieku 5 lat wazy tyle co 8 letnia dziewczynka...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Niech Zosi też zbada tarczycę. Złe odżywianie swoją drogą, ale anemia często towarzyszy niedoczynności. A skoro brat ma, to możliwe, że rodzeństwo też.

Też używam Jantaru, mam już wysyp nowych włosów. Używam też maseczki z drożdżami i olejku na porost włosów z Khadi.
__________________
Instagram
BLOG


morrigan1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 09:27   #214
pearl126
Zadomowienie
 
Avatar pearl126
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 044
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Paula, super, Wolsztyn jak najbardziej

Blue, tak, u nas wychodzi karmienie miedzy 5 a 6. Ja staram sie dac na śpiocha, jak słyszę pierwsze marudzenie, a maz czeka do płaczu (my sie zmieniamy co drugi dzien). Dzięki temu mężowi udaje sie czasem ominąć karmienie, ale ja tak nie potrafię, bo jak on wierci sie to zmamiast spac to czekam aż sie rozbudzi do końca i juz w myślach przygotowuje mleko
Jak zje to od razu odkładam i ide spac dalej. Mamy całkowita ciemność w pokoju. Słyszę go pózniej jak sobie rozmawia, rzuca kołdra, ale zasypia, bo wstajemy tak po 8. Tyle,ze u nas jest to drugie karmienie. Pierwszy raz go karmie jak ide spac, wierci sie tak koło 24 i wtedy butla wchodzi na śpiocha. Kiedy go nie nakarmię przed moim spaniem to zwykle budzi sie juz z płaczem miedzy 1-2. Wiec my mamy dwa nocne karmienia. Czasem sie zdarzy,ze jest jedno, czasem ze w ogole. Zawsze zmieniałam pieluchę na tym drugim karmieniu (oczywiście przed i przy zgaszonym świetle), ostatnio przestałam zmieniać i przy tym rozwiązaniu zostaniemy. Z tego co piszesz o pobudkach to może twoja Olga jest po prostu głodna? Dosc długo ja trzymasz bez jedzenia. Możliwe, ze śpi niespokojnie z głodu. U nas jak sie budzi nocą to zawsze zakładam,ze z głodu i dostaje butle, nie chce mi sie z nim bujać i usypać w inny sposób. Daje butle i zaraz śpi znowu.

Konwalia, z tym szczepieniem Hahahaha! Dobre! Zabiłabym babsko! My nie mamy śladów, a tez na NFZ.

Ewula, jak wyglada wasz dzien? O której zaczynacie dzien? O której idziecie spac na noc? Ile trwają drzemki?
__________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem"




pearl126 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 09:27   #215
mysha1987
Raczkowanie
 
Avatar mysha1987
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 108
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez aga919191 Pokaż wiadomość




O tak, przed ciążą chyba niejedna z nas miała czas żeby "nie mieć czasu". Po porodzie kobieta staje się mistrzynią organizacji A co mają powiedzieć mamy dwójki lub więcej dzieci?

Oj tak, teraz często zastanawiam się nad tym co ja wcześniej robiłam z całym wolnym czasem. Wracałam po pracy przed 16 i miałam całe popołudnie i wieczór a i tak czasem nie chciało mi się nawet obiadu robić. Teraz myślę, że jakbym miała tyle czasu to codziennie obiad trzydaniowy, ćwiczenia, mieszkanie na błysk od porodu praktycznie nie włączyliśmy telewizora, muszę nawet pomysleć nad zmianą pakietu bo bez sensu płacić za full wypas jak i tak nie oglądamy.

Co do ćwiczeń to też się wykręcam brakiem czasu a już za dwa i pól miesiąca lecimy na wakacje wiec przydałoby się ogarnąć zwisy. Nie chcę zrzucać kilogramów bo lecą mi w dół bardzo przez kp ale wszystko jest takie rozlazłe i dyndające, wiec potrzebuje jakieś ćwiczenia ujędrniające. Polecacie cos?




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Every man for himself
mysha1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 09:33   #216
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez konwalia39 Pokaż wiadomość
Wczoraj moj maly mial szczepienie i jak tam bylam to odrazu przed szczepieniem zapytalam czy to normalne ze po kazdym ukluciu maly ma slad? Szczepimy na nfz wiec troche tych szczepien bylo... A on z kazdego ma slad. Nie jest to co prawda zgrubienie tylko po prostu slad. Grzecznie zapytalam,mialam prawo. A wiecie co mi odpowiedziala? - Te matki to chyba te dzieci pod mikroskopem ogladaja... I powiedziala to z takim oburzeniem...
Zabilabym!


Blue, o 5 pobudki są najgorsze, najtrudniej dziecku potem zasnąć. Jest już dość wyspane i presja na sen jest mała. Już kiedyś o tym pisałam. Spróbuj jej dac butlę o 4, w końcu jest wtedy już długo bez jedzenia.
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 09:49   #217
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Pearl a wyciagasz z łóżeczka, jak dajesz na śpiocha? Bratowa tak na śpiocha dawała, ale ja bym ze stresu padła, dajac na leżąco.
Kiedyś przy wierceniu o 2 dawałam butlę, ale nie sprawdziło się to. Wtedy nadal o 5 wstawała. Kilka razy dawałam zaraz na starcie wiercenia o 4 i wtedy lepiej dosypiała. Mój tata wtedy wychodzi do pracy,mama ma jeszcze kilkadziesiąt minut do mycia włosów i to idealny moment by odłożona do łóżeczka wespała się i nie rozpraszały ją odgłosy łazienki.
Potestuję w takim razie w miare możliwości taki wariant, choć dziś od 3.40-5.00 dospała bez wiercenia.
Głód to najpewniej, bo 180ml na porcję zaczyna być jej mało.

Zanim ogarnę ją na tym.etapie, to będzie przejście na 2 drzemki i znów się wszystko wyłoży. No nic walczę dalej.
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Zabilabym!


Blue, o 5 pobudki są najgorsze, najtrudniej dziecku potem zasnąć. Jest już dość wyspane i presja na sen jest mała. Już kiedyś o tym pisałam. Spróbuj jej dac butlę o 4, w końcu jest wtedy już długo bez jedzenia.
tak, wiem, pamiętam, czytałam. Tylko tak jak mówię, dziś po 4 się nie wierciła, ja spalam o dziwo też, lekko się wespała po butelce, ale a to kichanie, trochę mamy krzątania i po spaniu jak już zaczęła pierdzieć ustami. Niemniej jednak będę przy kolejnych nocach testować butlę po godz. 4. o ile będzie się wiercić, bo jakoś nie mam serca wyrywać ja ze snu kiedy śpi.
No nic, do dalszej obserwacji i testowania te poranki.
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-07, 09:50   #218
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez konwalia39 Pokaż wiadomość
Ale te slady sa czerwone. Moja mama mowi ze ja nie mialam tak widocznych sladow szczepien. A wasze dzieci maja widoczne slady?
My 6w1 ale u nas żadnych śladów nie ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 09:52   #219
marta0o01
Rozeznanie
 
Avatar marta0o01
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 625
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Konwalia, moja też za każdym razem miała czerwoną plamę po szczepieniu. I to dosyć długo.

Maja od kilku dni miała problem z zasypianiem i budziła się w nocy na jedzenie. Postanowiłam położyć ją godzinę wcześniej i zasnęła w 5 minut, spała od 19 do 7 z przerwą na mleko o 6. To mi się podoba
marta0o01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 09:55   #220
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Styska oczywiscie, grubej Zofii nie da się zapomnieć. Masakra że ona dalej nie widzi problemu. Biedne te dzieci.

Ewula, daj znać o tych warsztatach ws. snu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 09:56   #221
pearl126
Zadomowienie
 
Avatar pearl126
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 044
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Blue, my śpimy na podłodze oczywiście,ze biorę na ręce i odbijam. Tak, jak Gosia napisała - najlepiej dawać wczesniej, ja zawsze sie trzynastkami tej 4, a ze problemów ze snem nie mamy i wiem,ze mi dospi to juz nie zrywam sie tak wcześnie.

No i odgłosy, ZAWSZE musze go nakarmić tak, by zdążył zasnąć przed wstaniem męża, bo o tej godzinie kazdy dźwięk go rozprasza.
No właśnie u nas nie ma wiercenia, jak zaczyna sie rzucać to ja juz wstaje i robie butle. Wczoraj dałam juz o 22, bo sie przyglądaliśmy z mężem jak to pieknie śpi na boczku i oczywiście go przebudzilismy, od razu zrobiłam mleczko i nie było problemu z ponownym zaśnięciem, kolejne karmienie pózniej miał o 6 i spał do 8:20.

Ja bym sie tak nie spinała ta ilością drzemek, serio. U nas raz sa dwie, raz cztery, rożnie to bywa, zalezy co robimy w dzien.
__________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem"




pearl126 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-07, 09:57   #222
misiula_88
Raczkowanie
 
Avatar misiula_88
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 495
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

hej! ale pogoda dzisiaj wrrr :/ juz bylysmy rano odprowadzić starszaka, jak pomysle, ze musze jeszcze po niego iść na tem deszcz, to mi niedobrze
konwalia, moja nie ma,sladu po szczepieniu, szczepimy Pentaximem. Zabilabym za taki tekst!
Styska, podziwiam Cie za treningi! Ja jestem taki len, nie chce mi sie ruszyć dupska, dobrze, ze nie musze nic zrzucac po ciąży, bo pewnie by mi sie to nie udalo.
ehhh szkoda, ze bratowa ma takie podejscie :/ oby w koncu dotarlo, ze robi dzieciom krzywde!!!

sloniku, mam pytanie - znasz lek Dentosept A Mini? Warto kupic na ząbkowanie?

ale sie dzis wyspalam! tylko jedna pobudka o 4 i o 6:30 zaczęliśmy dzien

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kacpruś

[*] 3.12.13

cieszę się życiem!

Ninka!

misiula_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 10:05   #223
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez misiula_88 Pokaż wiadomość
sloniku, mam pytanie - znasz lek Dentosept A Mini? Warto kupic na ząbkowanie?
Słyszałam, że ponoć na afty i pleśniawki działa, ale niekoniecznie na ząbkowanie...
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 10:23   #224
Ana898
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 127
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy &amp;lt;3

Dziewczyny półtora dnia nie zaglądam i nowy wątek! Gorzej nie jestem w stanie nadrobić...

Wiec po pierwsze nosidla, kto już ma i się pochwali i da recenzje bo przymierzam się do zakupu myślałam o Tuli ale cena powala. ..

Po drugie, witam wszystkie nowe mamusie!

Po trzecie kto jest z warszawy przyznać się! I kto chce pójść na spacer/kawę przyznać się tym bardziej!

Po czwarte, Emilia tak się śmiała ze podczas robienia samolocika że mnie równo obrzygała i śmiała się jeszcze głośniej... gorzej ze mną bo śmiałam się razem z nią.. źle ze mną...

Ach i nie chwalilam się ale Emilia pelza jak torpeda, główna motywacja ogon kota😆😆😆😆😆

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ana898
Czas edycji: 2017-04-07 o 10:26
Ana898 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 10:36   #225
Dominika6
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 312
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Styska myslalam ze juz bylas na swojej sesji. Zdradź nam szczegoly

Tobinek jest ostatnio super dzieckiem ale od dwóch dni widze, ze cos go meczy. Kiepsko śpi, chciałby sie wtedy przytulać, kiepsko je, czasem stęka bez powodu i to nie jest takie marudzenie jak zawsze na ktore mozna cos zaradzić, zastanawiam sie czy to nie jakis skok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dominika6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 10:36   #226
misiula_88
Raczkowanie
 
Avatar misiula_88
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 495
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Ana gratulacje pelzaczka u nas psi ogon tez ostro motywuje
My mamy Keiki Hug, kupisz tak od 270 zl, jak sobie zerkniesz na posty z wieczora, to bedzie moje zdjecie z nosidlem uwielbiam je!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kacpruś

[*] 3.12.13

cieszę się życiem!

Ninka!

misiula_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 10:48   #227
morrigan1986
Wtajemniczenie
 
Avatar morrigan1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 288
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy &amp;lt;3

Cytat:
Napisane przez Ana898 Pokaż wiadomość
Dziewczyny półtora dnia nie zaglądam i nowy wątek! Gorzej nie jestem w stanie nadrobić...

Wiec po pierwsze nosidla, kto już ma i się pochwali i da recenzje bo przymierzam się do zakupu myślałam o Tuli ale cena powala. ..

Po drugie, witam wszystkie nowe mamusie!

Po trzecie kto jest z warszawy przyznać się! I kto chce pójść na spacer/kawę przyznać się tym bardziej!

Po czwarte, Emilia tak się śmiała ze podczas robienia samolocika że mnie równo obrzygała i śmiała się jeszcze głośniej... gorzej ze mną bo śmiałam się razem z nią.. źle ze mną...

Ach i nie chwalilam się ale Emilia pelza jak torpeda, główna motywacja ogon kota😆😆😆😆😆

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zosia też już pełza zawodowo. Zostawiłam na chwilę na macie pod okiem męża, a ta się dorwała do jakiegoś paragonu, który kot zrzucił z półki. Zdążyła trochę zjeść zanim mąż zauważył
__________________
Instagram
BLOG


morrigan1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 10:48   #228
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
Pearl a wyciagasz z łóżeczka, jak dajesz na śpiocha? Bratowa tak na śpiocha dawała, ale ja bym ze stresu padła, dajac na leżąco.
Kiedyś przy wierceniu o 2 dawałam butlę, ale nie sprawdziło się to. Wtedy nadal o 5 wstawała. Kilka razy dawałam zaraz na starcie wiercenia o 4 i wtedy lepiej dosypiała. Mój tata wtedy wychodzi do pracy,mama ma jeszcze kilkadziesiąt minut do mycia włosów i to idealny moment by odłożona do łóżeczka wespała się i nie rozpraszały ją odgłosy łazienki.
Potestuję w takim razie w miare możliwości taki wariant, choć dziś od 3.40-5.00 dospała bez wiercenia.
Głód to najpewniej, bo 180ml na porcję zaczyna być jej mało.

Zanim ogarnę ją na tym.etapie, to będzie przejście na 2 drzemki i znów się wszystko wyłoży. No nic walczę dalej.
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------



tak, wiem, pamiętam, czytałam. Tylko tak jak mówię, dziś po 4 się nie wierciła, ja spalam o dziwo też, lekko się wespała po butelce, ale a to kichanie, trochę mamy krzątania i po spaniu jak już zaczęła pierdzieć ustami. Niemniej jednak będę przy kolejnych nocach testować butlę po godz. 4. o ile będzie się wiercić, bo jakoś nie mam serca wyrywać ja ze snu kiedy śpi.
No nic, do dalszej obserwacji i testowania te poranki.
Wiesz co, na Twoim miejscu wlaczalabym szum na noc, skoro ją wszystko budzi. Ja wróciłam jakiś czas temu do szumu i mały lepiej śpi.

Wysłane z mojego HUAWEI CUN-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 10:56   #229
Roosko
Rozeznanie
 
Avatar Roosko
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 503
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Gosia
Korzystasz z szumu cała noc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Roosko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-07, 11:07   #230
intense2103
Rozeznanie
 
Avatar intense2103
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 515
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy &lt;3

Cytat:
Napisane przez styska1551 Pokaż wiadomość

Pamiętacie grubą Zoske mojej bratowej? Ma anemię... a ona dalej twierdzi, ze to nie przez karmienie, bo ona przecież juz 2 dzieci wychowała... szkoda, ze Filip w wieku 13 lat ma tarczyce a Nina w wieku 5 lat wazy tyle co 8 letnia dziewczynka...
Styska, masakra. Pamiętam to zdjęcie, byłam w szoku. W rodzinie mojego męża jest podobne podejście do rozszerzania diety, ale ja puszczam to mimo uszu... Ostatnio weszłam w sukienkę, która nosi siostrzenica męża - 6-letnia dziewczynka. Założyłam też jej rajstopy rozmiar 2!


Cytat:
Napisane przez misiula_88 Pokaż wiadomość
sloniku, mam pytanie - znasz lek Dentosept A Mini? Warto kupic na ząbkowanie?
Właśnie, mój mąż kupił to wczoraj dla małej. Warto? Można to stosować zamiennie z Dentinoxem?

Dziewczyny, jak Wy pedzicie! Zanim zdążyłam wszystko przeczytać i zacytować to już pojawiły się kolejne straaaasznie długie posty! Jak Wy to robicie, że tak szybko piszecie?

Konwalia, moja Mała nie ma śladów dłużej niż dwa-trzy dni. Ma jednak cały czas ślad po gruźlicy ze szpitala. Wasze maluchy też je mają? Myślę, że Oli zostanie blizna, bo ten ślad jest głęboki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014

Edytowane przez intense2103
Czas edycji: 2017-04-07 o 11:11
intense2103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 11:22   #231
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez Roosko Pokaż wiadomość
Gosia
Korzystasz z szumu cała noc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Całą noc i na drzemki. Puszczam z aplikacji, w dzień głośniej, w nocy jak się kładę spać i cały dom już śpi to sciszam tak do poziomu 10-12, żeby nam mniej przeszkadzało,chociaż ja już się przyzwyczaiłam i mnie nie rusza zupełnie, ale mąż trochę narzeka.
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 11:26   #232
intense2103
Rozeznanie
 
Avatar intense2103
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 515
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy &lt;3

Mam jeszcze pytanie dotyczące tych owoców. W schemacie żywienia niemowląt w pierwszym roku życia jest napisane, że w 5-6 miesiącu gotowane owoce i warzywa. Styska pytała, czy banan nie straci właściwości... gotowałam go na parze, może właśnie niepotrzebnie? Wygodniej byłoby dać surowy, a i smak lepszy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014

Edytowane przez intense2103
Czas edycji: 2017-04-07 o 11:28
intense2103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 11:38   #233
styska1551
Zadomowienie
 
Avatar styska1551
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 366
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Morrigan- ciekawe czy da sie namówić ledwo na pobranie krwi sie namówiła...

Intense- to jest straszna masakra, dzisiaj robię Stachowi drobiową wątróbkę do jedzenia i ona do mnie pisze żebym lekko posolila a ja mowie, ze nie używam dla niego soli w ogóle, a ona ze małe ilości soli nie szkodzą, nie odpisuje jej juz. Tez many ślad po gruźlicy. Ja mam bliznę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
styska1551 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 11:39   #234
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Klara tez ma jeszcze odczyn po szczepionce na gruźlice. Długo miała ranę z ropa, a teraz tylko strupek, który się nie goi.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
megilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 11:59   #235
intense2103
Rozeznanie
 
Avatar intense2103
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 515
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Styska - dokładnie, mi też mówią, żebym dała rosołu, bo to swojski i na ich gęsi... A soli i cukru też trzeba dosypać, bo dziecko nie będzie chciało jeść bez tego. A, hitem jest ogórek kiszony albo korniszon do "posmoktania" do ręki.

Co do szczepionki to my mamy ślad z tej, która była w 6 r.z. Ola ma właśnie taki strupek, który jest głęboko i nie znika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014
intense2103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 12:23   #236
Dominika6
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 312
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Styska wariatko ja cwicze choć kilka dni temu wróciłam do wagi sprzed ciazy, a dzis na wadze -1kg, jednak ciało nie te:/ wiec trzeba to wyćwiczyć

Marrticzka moze to jednorazowa akcja i z Tobą tez by plakala... nie wiem jak Cie pocieszyć. Siły i odwagi

Basiczek ja do fryzjera dopiero przed majówka ide mam nadzieje ze mi tego nie spieprzy bo na wesele idziemy 4 maja.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dominika6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 12:31   #237
sylwiettta
Raczkowanie
 
Avatar sylwiettta
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 53
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez basiczek24 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś się wybiera 26.04 na warsztaty mamo to ja do Katowic??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez basiczek24 Pokaż wiadomość
Ja do fryzjera jutro idę, w końcu!! Za chwilę stracę wszystkie włosy z głowy, idę się obciąć i mam nadzieję że mi się wzmocnią 😁

Blue, jak słodko śpi księżniczka 😍

Konwalia, właśnie widziałam że bardzo długo to trwa i się zastanawiam właśnie czy się zapisać. Nie wiem jak moja mała wytrzyma tyle. Może się zapisze a później odmowie i zadzwonię że nie przyjadę. Zobaczę 😁 a za poradę w sprawie kleiku dziękuję, kupię kukurydziany 😊 nie wiedziałam że ryzowy może zatwardzac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja byłam na tych warsztatach tydzień temu w Kielcach. Liczyłam na jakieś ciekawe porady o śnie albo o żywieniu, ale bez szału - dużo więcej się dowiedziałam od Was.
Dużo reklam, trochę upominków, test pampersów z atramentem i rozcinanie

Cytat:
Napisane przez konwalia39 Pokaż wiadomość
Ale te slady sa czerwone. Moja mama mowi ze ja nie mialam tak widocznych sladow szczepien. A wasze dzieci maja widoczne slady?
Po większości szczepień nic. Po pneumokokach miał zaczerwienienie i zgrubienie. Po okładzie z sody zaczerwienienie przeszło, zgrubienie zniknęło po dwóch tygodniach.
sylwiettta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 12:32   #238
InSaniTy_620
Raczkowanie
 
Avatar InSaniTy_620
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 60
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cześć Dziewczyny

Czy przyjmiecie jeszcze jedną przyczajoną mamusię ? Forum podczytuję jeszcze od czasów ciąży, nawet zdarzyło mi się popełnić jakiś post, ale jakoś z pisaniem nie było mi po drodze.

Jestem mamą 5,5 miesięcznej Aurelki - mała urodziła się 18.10.2016 r. przez nieplanowaną cesarkę. Generalnie trafiło mi się złote dziecko, mała jest pogodna, praktycznie nie płacze, większość czasu umie sama się sobą zająć na macie, ze spaniem też nie mamy większych problemów.

Jedyne problemy miałyśmy z karmieniem - najpierw walka o laktację, potem o karmienie piersią - bo od 3 miesiąca młoda średnio raz na tydzień miała okresy histerii przy piersi i za nic nie dało się jej przystawić. Na tą chwilę jest całkiem nieźle - karmimy się mieszanie - jeszcze z przewagą mojego mleka, co i tak uważam za sukces bo zaczynałam od samej mieszanki, ale widzę że ostatnio ciągle muszę zwiększać MM bo mała za wolno przybiera. Na szczęście nie stresuje mnie już to tak bardzo bo jeszcze w ciąży miałam plan karmić do 6 miesiąca i niedługo planuje przechodzić całkiem na butelkę. Dodatkowo od tygodnia wprowadzamy powoli warzywka choć na razie idzie to bez szału, bo mała jest w stanie zjeść na raz połowę 80 g słoiczka, ale mam nadzieje że niedługo się rozkręci

Także witam się raz jeszcze i mam nadzieję że przyjmiecie mnie do swojego grona.
__________________
Razem: 15.05.2010 r.
Zaręczyny: 11.04.2014 r.

Ślub: 22.08.2015 r.
InSaniTy_620 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 12:38   #239
sylwiettta
Raczkowanie
 
Avatar sylwiettta
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 53
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez InSaniTy_620 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

Czy przyjmiecie jeszcze jedną przyczajoną mamusię ? Forum podczytuję jeszcze od czasów ciąży, nawet zdarzyło mi się popełnić jakiś post, ale jakoś z pisaniem nie było mi po drodze.

Jestem mamą 5,5 miesięcznej Aurelki - mała urodziła się 18.10.2016 r. przez nieplanowaną cesarkę. Generalnie trafiło mi się złote dziecko, mała jest pogodna, praktycznie nie płacze, większość czasu umie sama się sobą zająć na macie, ze spaniem też nie mamy większych problemów.

Jedyne problemy miałyśmy z karmieniem - najpierw walka o laktację, potem o karmienie piersią - bo od 3 miesiąca młoda średnio raz na tydzień miała okresy histerii przy piersi i za nic nie dało się jej przystawić. Na tą chwilę jest całkiem nieźle - karmimy się mieszanie - jeszcze z przewagą mojego mleka, co i tak uważam za sukces bo zaczynałam od samej mieszanki, ale widzę że ostatnio ciągle muszę zwiększać MM bo mała za wolno przybiera. Na szczęście nie stresuje mnie już to tak bardzo bo jeszcze w ciąży miałam plan karmić do 6 miesiąca i niedługo planuje przechodzić całkiem na butelkę. Dodatkowo od tygodnia wprowadzamy powoli warzywka choć na razie idzie to bez szału, bo mała jest w stanie zjeść na raz połowę 80 g słoiczka, ale mam nadzieje że niedługo się rozkręci

Także witam się raz jeszcze i mam nadzieję że przyjmiecie mnie do swojego grona.
Witaj
Jakie piękne imię Też tak chcę nazwać córeczkę, albo Eulalia ale wszyscy wkoło twierdzą, że to za trudne imiona
sylwiettta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 12:39   #240
Ewula88
Wtajemniczenie
 
Avatar Ewula88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 665
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez pearl126 Pokaż wiadomość
Paula, super, Wolsztyn jak najbardziej



Konwalia, z tym szczepieniem Hahahaha! Dobre! Zabiłabym babsko! My nie mamy śladów, a tez na NFZ.

Ewula, jak wyglada wasz dzien? O której zaczynacie dzien? O której idziecie spac na noc? Ile trwają drzemki?
nasz dzień wygląda następująco. Wstajemy 7-8, bawimy się i generalnie po 2h już idzie spać na pierwszą drzemkę. Zasypia albo sama przy szumie albo na cycku. śpi godzina max 2. Potem z reguły znowu się bawimy i jak tylko ją nakarmie idziemy na spacer, tam śpi max godzinę. Po spacerze znowu się bawimy i koło 16-17 idzie na 3 drzemkę i śpi do 1,5h. Jak wstaje z niej póżno np koło 18 to po 19 już idzie znowu spać. Generalnie od ostatniej drzemki jak minie 2h to już leci na oparach. Nie zasypia na noc na piersi. Z reguły jest kąpiel, potem ją karmie ale nigdy nie zasypia na piersi tylko w łóżeczku sama ze smoczkiem.


Cytat:
Napisane przez mysha1987 Pokaż wiadomość
Oj tak, teraz często zastanawiam się nad tym co ja wcześniej robiłam z całym wolnym czasem. Wracałam po pracy przed 16 i miałam całe popołudnie i wieczór a i tak czasem nie chciało mi się nawet obiadu robić. Teraz myślę, że jakbym miała tyle czasu to codziennie obiad trzydaniowy, ćwiczenia, mieszkanie na błysk od porodu praktycznie nie włączyliśmy telewizora, muszę nawet pomysleć nad zmianą pakietu bo bez sensu płacić za full wypas jak i tak nie oglądamy.

Co do ćwiczeń to też się wykręcam brakiem czasu a już za dwa i pól miesiąca lecimy na wakacje wiec przydałoby się ogarnąć zwisy. Nie chcę zrzucać kilogramów bo lecą mi w dół bardzo przez kp ale wszystko jest takie rozlazłe i dyndające, wiec potrzebuje jakieś ćwiczenia ujędrniające. Polecacie cos?





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
u mnie podobnie, waga super ale ciało zwis... chodzę na aqua aerobic, od czerwca chce iść na jogę bo otwierają grupę. Muszę ukoić nerwy bo ostatnio nad sobą nie panuje... kłócę się non stop z mężem, w sumie to się po nim wydzieram .

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Zabilabym!


Blue, o 5 pobudki są najgorsze, najtrudniej dziecku potem zasnąć. Jest już dość wyspane i presja na sen jest mała. Już kiedyś o tym pisałam. Spróbuj jej dac butlę o 4, w końcu jest wtedy już długo bez jedzenia.
no u nas jest inaczej jak o 5 się obudzi na jedzenie to śpi do 8. A jak obudzi się o 4 to o 6 pobudka murowana.


Cytat:
Napisane przez basiczek24 Pokaż wiadomość
Styska oczywiscie, grubej Zofii nie da się zapomnieć. Masakra że ona dalej nie widzi problemu. Biedne te dzieci.

Ewula, daj znać o tych warsztatach ws. snu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
http://johnsons.babyonline.pl/zapisy


Cytat:
Napisane przez misiula_88 Pokaż wiadomość

sloniku, mam pytanie - znasz lek Dentosept A Mini? Warto kupic na ząbkowanie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
polecie coś na ząbkowanie...
Ewula88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-01 13:28:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:57.