Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze? - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Eucerin - podejmij wyzwanie!

Notka

Eucerin - podejmij wyzwanie! Jeśli borykasz się z trądzikiem, bądź masz sukcesy w walce z tą przypadłością, dołącz do nas i koniecznie podziel się z nami swoimi doświadczeniami. Co dwa - trzy dni będzie pojawiać się na forum nowy temat związany z niedoskonałościami skóry.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-09-27, 21:38   #301
mala061
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 285
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Cytat:
Napisane przez wiwcia Pokaż wiadomość
fajny jest krem z Bandi na noc, ma kwasy, bardzo poprawił mi cele i zniwelował dużo blizn...
z eucerin używałam wczesniej kremu na dzień hyaluron filler- bardzo fajny, lekki, dobry pod podkład, w dodatku ma działanie antyzmarszczkowe
teraz zaczęłam uzywać tego z paczuszki matującego, na razie widzę, że bardzo leciutki i fajnie się wchłanie.. zobaczymy jak będzie sobie radził z moją "żarówą" na twarzy hehe
A czy jak zaczęłaś używać ten krem z Bandi miałaś bardzo zaognione stany zapalne?
mala061 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 21:40   #302
Erwina1234
Zadomowienie
 
Avatar Erwina1234
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 550
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość
No właśnie, bo może mieć poważne problemy z układem pokarmowym, nawet jeśli to od jedzenia, ale nie sądzę, żeby dermatolog ocenił to jednym spojrzeniem.
Dermatolodzy mają taki talent oceniają na oko i to najczęściej jeszcze przez biurko...
Erwina1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 21:46   #303
mala061
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 285
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Cytat:
Napisane przez Erwina1234 Pokaż wiadomość
Dermatolodzy mają taki talent oceniają na oko i to najczęściej jeszcze przez biurko...
Jeśli na tym polega ich praca to każdy z nas może się zabawić w dermatologa Co to jest spojrzeć z daleka i powiedzieć co dolega..jak u wróżki
mala061 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 21:51   #304
Erwina1234
Zadomowienie
 
Avatar Erwina1234
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 550
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Cytat:
Napisane przez mala061 Pokaż wiadomość
Jeśli na tym polega ich praca to każdy z nas może się zabawić w dermatologa Co to jest spojrzeć z daleka i powiedzieć co dolega..jak u wróżki
Dobrze, że nie wróżą z fusów

Już to widzę "dziś przepiszę Pani... Hmm.. Niech spojrzę... Widzę D - jak Differin "
Erwina1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 21:51   #305
GosiA13331
Przyczajenie
 
Avatar GosiA13331
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
GG do GosiA13331
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

U mnie trądzik pojawił się sam z siebie- zaczęłam wkraczać w okres dorastania, i nastąpił wielki boom na mojej twarzy Na całe szczęście to już przeszłość...
__________________
[eucerin][/eucerin]
GosiA13331 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 21:53   #306
mala061
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 285
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Cytat:
Napisane przez Erwina1234 Pokaż wiadomość
Dobrze, że nie wróżą z fusów

Już to widzę "dziś przepiszę Pani... Hmm.. Niech spojrzę... Widzę D - jak Differin "
A może jednak Davercin...jakoś te fusy nie wyraźnie wyglądają

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

Cytat:
Napisane przez GosiA13331 Pokaż wiadomość
U mnie trądzik pojawił się sam z siebie- zaczęłam wkraczać w okres dorastania, i nastąpił wielki boom na mojej twarzy Na całe szczęście to już przeszłość...
U większości chyba sam z siebie się pojawia. Przynajmniej ja go nie przewidziałam
mala061 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 21:54   #307
Erwina1234
Zadomowienie
 
Avatar Erwina1234
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 550
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Cytat:
Napisane przez GosiA13331 Pokaż wiadomość
U mnie trądzik pojawił się sam z siebie- zaczęłam wkraczać w okres dorastania, i nastąpił wielki boom na mojej twarzy Na całe szczęście to już przeszłość...
No to tylko się ciesz Naprawdę jeśli mogło przejść samo to tylko dobrze dla całego organizmu
Erwina1234 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-27, 21:55   #308
wiwcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tarnów/kraków/UK
Wiadomości: 96
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Cytat:
Napisane przez mala061 Pokaż wiadomość
A czy jak zaczęłaś używać ten krem z Bandi miałaś bardzo zaognione stany zapalne?
nie, raczej nie. juz od dawna nie mam stanów zapalnych, ani ropnych. Mecze sie z zaskórnikami i grudkami
__________________
[eucerin][/eucerin]
wiwcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 21:57   #309
Erwina1234
Zadomowienie
 
Avatar Erwina1234
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 550
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Cytat:
Napisane przez mala061 Pokaż wiadomość
A może jednak Davercin...jakoś te fusy nie wyraźnie wyglądają[COLOR="Silver"]
Hehe dokładnie czasami zastanawiam się, czy oni mają faktycznie dyplom lekarza...
Erwina1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 22:00   #310
pataszon
Raczkowanie
 
Avatar pataszon
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 136
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Ja zauważyłam dwie główne przyczyny wyprysków u siebie:
1. hormonalny (przed okresem - wiadomo...)
2. gdy zaniedbam demakijaż - dokładne oczyszczanie cery to podstawa: żel do użycia z wodą, potem płyn micelarny i tonik. Nawet nie muszę używać kremu a stan cery bardzo się poprawia.
__________________
[eucerin][/eucerin]
pataszon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 22:01   #311
mala061
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 285
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Cytat:
Napisane przez Erwina1234 Pokaż wiadomość
Hehe dokładnie czasami zastanawiam się, czy oni mają faktycznie dyplom lekarza...
Dodam, że sama zaleczyłam sobie cięższy okres mając trądzik , a moja kuzynka który ma lekki, chodzi do dermatologa małe krosteczki leczy prawie dwa lata
mala061 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-27, 22:04   #312
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Cytat:
Napisane przez GosiA13331 Pokaż wiadomość
U mnie trądzik pojawił się sam z siebie- zaczęłam wkraczać w okres dorastania, i nastąpił wielki boom na mojej twarzy Na całe szczęście to już przeszłość...
Ja pamiętam, jak to u mnie było, już tyle lat temu... Zaczęło się niewinnie od jednego pryszcza pod nosem - to był mój pierwszy w życiu. A później to trądzik mi się zaczął na czole, miałam strasznie dużo krostek, grudek, a wyglądało gorzej niż teraz, chociaż wągrów przynajmniej nie było jeszcze, takich podskórnych... Ale je mniej widać.

Dzisiaj właśnie znalazłam na stronie dermatologa idealnego, a przynajmniej tak wynika z ocen i komentarzy i postanowiłam, że raz jeszcze spróbuję i pójdę do niego, poza tym ma dużo opinii i tylko jedna osoba się doczepiła, a on przyznał się do błędu, co też dobrze o nim świadczy, bo nie każdy lekarz to potrafi - przy okazji oceniłam tam moich dermatologów.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 22:10   #313
lola_92
Przyczajenie
 
Avatar lola_92
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 8
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

O tak zdecydowanie zgodzę się, że przyczyna leży w hormonach, ja najczęściej z trądzikiem borykam się przed bądź w trakcie okresu.
Myślę jednak, że też powstaje wtedy kiedy skóra jest niedostatecznie oczyszczona i coś kiedyś zauważyłam na sobie- kiedy skóra przebywa w zanieczyszczonym pomieszczeniu/miejscu. Dlatego staram się moją skórę na twarzy bardzo dokładnie oczyszczać i robić to jak najczęściej.
__________________

Be one less person hurting animals.
Be the generation that ends animal exploitation.
Kill bad vibes, not animals.
I do not support horse carriages.
Dedicate myself to helping animals so much because there so many people dedicated to hurting them.
lola_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 22:18   #314
mala061
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 285
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Cytat:
Napisane przez wiwcia Pokaż wiadomość
nie, raczej nie. juz od dawna nie mam stanów zapalnych, ani ropnych. Mecze sie z zaskórnikami i grudkami
No to przedemną jeszcze długa droga zanim będę mogła używać takich specyfików
mala061 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 22:40   #315
pandaania
Raczkowanie
 
Avatar pandaania
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 486
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Cytat:
Napisane przez lola_92 Pokaż wiadomość
O tak zdecydowanie zgodzę się, że przyczyna leży w hormonach, ja najczęściej z trądzikiem borykam się przed bądź w trakcie okresu.
Myślę jednak, że też powstaje wtedy kiedy skóra jest niedostatecznie oczyszczona i coś kiedyś zauważyłam na sobie- kiedy skóra przebywa w zanieczyszczonym pomieszczeniu/miejscu. Dlatego staram się moją skórę na twarzy bardzo dokładnie oczyszczać i robić to jak najczęściej.
Mam tak samo, zawsze przed i w trackie miesiączki.
pandaania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 22:41   #316
lavenda87
Raczkowanie
 
Avatar lavenda87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Dąbrowa G.
Wiadomości: 121
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Komedogenne właściwości wykazują także podkłady pobudzające (np. Maybelline Wake me up). Osoby z tendencją do zapychania powinny takich podkładów unikać.

A czy próbowałyście 3 kroków Clinique, a dokładniej tego złuszczającego toniku? Ja używam już 2 rok i mam wrażenie, że mniej niespodzianek po tym wyskakuje.

Edytowane przez lavenda87
Czas edycji: 2013-09-27 o 22:42
lavenda87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 22:48   #317
heureusement
Rozeznanie
 
Avatar heureusement
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 825
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Cytat:
Napisane przez lavenda87 Pokaż wiadomość
A czy próbowałyście 3 kroków Clinique, a dokładniej tego złuszczającego toniku? Ja używam już 2 rok i mam wrażenie, że mniej niespodzianek po tym wyskakuje.
ja tylko stosowałam podkład z Clinique, który niby miał zmniejszać przebarwienia, ale nie byłam nim zachwycona.
heureusement jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 23:01   #318
mala061
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 285
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Cytat:
Napisane przez heureusement Pokaż wiadomość
ja tylko stosowałam podkład z Clinique, który niby miał zmniejszać przebarwienia, ale nie byłam nim zachwycona.
Pogorszyła Ci się po nim cera?
mala061 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 23:02   #319
heureusement
Rozeznanie
 
Avatar heureusement
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 825
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Cytat:
Napisane przez mala061 Pokaż wiadomość
Pogorszyła Ci się po nim cera?

Brak zmian. Na pewno nie jest wart swojej ceny, bo ani dobrze nie krył,anie nie redukował przebarwień.
heureusement jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-27, 23:04   #320
mala061
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 285
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Cytat:
Napisane przez heureusement Pokaż wiadomość
Brak zmian. Na pewno nie jest wart swojej ceny, bo ani dobrze nie krył,anie nie redukował przebarwień.
No akurat w moim przypadku krycie jest obowiązkowe i to mocne..
mala061 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 23:12   #321
heureusement
Rozeznanie
 
Avatar heureusement
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 825
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Cytat:
Napisane przez mala061 Pokaż wiadomość
No akurat w moim przypadku krycie jest obowiązkowe i to mocne..
właśnie dlatego nie przypadł mi do gustu, bo poza tym, że był to mojej twarzy nic nie pomógł.
heureusement jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 23:22   #322
mala061
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 285
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Cytat:
Napisane przez heureusement Pokaż wiadomość
właśnie dlatego nie przypadł mi do gustu, bo poza tym, że był to mojej twarzy nic nie pomógł.
Mnie nigdy nic nie kryło , dopiero podkład z vichy sobie poradził, przykryje nawet najgorsze miejsce.
mala061 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-28, 06:06   #323
kabel80
Raczkowanie
 
Avatar kabel80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 104
Talking Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Cytat:
Napisane przez mala061 Pokaż wiadomość
Mnie nigdy nic nie kryło , dopiero podkład z vichy sobie poradził, przykryje nawet najgorsze miejsce.
Każda buzia jest inna mi po każdym kosmetyku z Vichy wyskakują krosty ropne.

---------- Dopisano o 07:06 ---------- Poprzedni post napisano o 07:00 ----------

Cytat:
Napisane przez mala061 Pokaż wiadomość
A czy jak zaczęłaś używać ten krem z Bandi miałaś bardzo zaognione stany zapalne?
Ja również używałam tego kremiku z Bandi. Poleciła mi go kosmetyczka u której robiłam rzęsy...powiedziała, że mam bardzo rozszerzone pory i ze ten krem mi pomoże. O dziwo kilka tygodni wcześniej inna kosmetyczka powiedziała mi, ze z tymi porami nic się nie da zrobić, że taka moja uroda a poza tym przecież nie jest aż tak strasznie
Na początku używania kremu wysypało mnie kilka razy bardziej i trwało to około 3 tygodni a potem zaczęło schodzić i faktycznie było mniej krost. Myślę, że odblokował pory i skóra zaczęła się oczyszczać. Niestety oprócz oczyszczenia i nawilżenia porów nie zwężył
Znacie jakieś kosmetyki dobre i sprawdzone na zwężenie ich? ostatnio oglądałam dosyć drogi krem na ta przypadłość ale nie wiem czy chce wydać 300 zł na coś co może nie podziałać
__________________
[eucerin][/eucerin]

Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kabel80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-28, 07:32   #324
kamila8409
Raczkowanie
 
Avatar kamila8409
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 57
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Jeśli mogę się wtrącić...... co do podkładów, to ostatnio używam BB od Meybelline i powiem Wam, że bardzo ładnie kryje moje przebarwienia i krostki a nawet delikatnie wyrównuje blizny na policzkach (podkreślam-delikatnie ). Jest naprawdę przystępny cenowo, trzeba jednak tak w połowie dnia , przynajmniej u mnie, użyć bibułek matujących Naturalnie obecnie pod niego i tak używam tego kremu Eucerin co dostałyśmy
__________________
Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Balsam!
kamila8409 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-28, 08:19   #325
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Ja dopiero dziś będę używać . Jestem pełna pozytywnych emocji na temat tych kosmetyków :P nie czytam opinii żeby nie mieć żadnych uczuć, póki sama nie spróbuję.
Ja będę używać ich na plecy, jestem na retinoidach i nie będę fundować skórze dodatkowego podrażnienia.
Cytat:
Napisane przez mala061 Pokaż wiadomość
Za to jeśli chodzi o moją mamę, ona mało interesuje się problemem trądziku. Według niej to wszystko przez podkład:P A używam go naprawdę niewiele. Myślę,że nie wie jak to jest wyjść z domu z tak okropną twarzą.
To nic dziwnego, że rodzice tak myślą. Kiedyś kosmetyki naprawdę mogły być szkodliwe, nie były tak sprawdzane,a często kupowali od niezaufanych sprzedawców. Dlatego nie ma co się dziwić, że mówią 'nie maluj się bo się szybciej zestarzejesz' itp...
Cytat:
Napisane przez pandaania Pokaż wiadomość
Jestem zadowolona z żelu, ale tonik zawiera alkohol i czuje jego działanie na twarzy co mi nie odpowiada. Kremu jeszcze nie używałam.
Tonik możesz wykorzystać jako środek dezynfekujący pędzle..
Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Ja zawsze jeden kosmetyk z mojej pielęgnacji muszę mieć do skóry naczynkowej (mam rumień). Teraz miałam tonik z Ziaji phyto aktiv, i zastąpię go tym z eucerinu ale musze kupić na noc koniecznie krem na naczynka. Taka pielęgnacja= moja cera jest zadowolona i mi się odwdzięcza pięknem
Też miałam rumień, pozbyłam się go dzięki Zoracowi. A cerę traktuję jak wrażliwą, jedynie czasem delikatnie nałożę macerat z kasztanowca.
Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Moja nic na to nie mówi, ale mi kibicuje . Podkład czasem szkodzi, ale zazwyczaj tego nie robi, wręcz odwrotnie, zakrywa nam to co niepotrzebne i jest pożyteczny
Moja przyglądała mi się z boku i dopiero jak pozbyłam się tego dziadostwa, powiedziała, że mam bardzo ładną cerę
Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Zioła pomagają, ale tylko jedna z moich babć to praktykowała, i ma kilka książek, ale reszta jej wiedzy niestety nie obejmuje trądziku. Była kiedyś pielęgniarką, więc nie ta dziedzina . No cóż, ale ja i tak kocham swoje babcie za to że są, i pytają się czy chcę jeszcze kotleta.
Moja babcia jest zielarką, na trądzik polecane są zioła czyszczące krew
Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
O matko przestrzegłyście mnie, miałam na niego oko po dostaniu tej paczki, ale teraz już wiem że nigdy nie kupię. Mój kolega miał ten krem co dostałyśmy, miał duży łojotok i mówił że jeszcze mocniej się po nim świecił (aczkolwiek stosował wtedy retinoidy, więc możliwe że jak nawilżał się tylko tym kremem to było za mało)
Poprawka, nie wiem skąd jest przeświadczenie, że retinoidy wysuszają.. Retinoidy normalizują procesy skóry. Moja cera jest normalna podczas kuracji, pory zwężone maksymalnie i zero świecenia.

Edytowane przez 201704240919
Czas edycji: 2013-09-28 o 08:54
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-28, 08:21   #326
mala061
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 285
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Cytat:
Napisane przez kabel80 Pokaż wiadomość
Każda buzia jest inna mi po każdym kosmetyku z Vichy wyskakują krosty ropne.

---------- Dopisano o 07:06 ---------- Poprzedni post napisano o 07:00 ----------



Ja również używałam tego kremiku z Bandi. Poleciła mi go kosmetyczka u której robiłam rzęsy...powiedziała, że mam bardzo rozszerzone pory i ze ten krem mi pomoże. O dziwo kilka tygodni wcześniej inna kosmetyczka powiedziała mi, ze z tymi porami nic się nie da zrobić, że taka moja uroda a poza tym przecież nie jest aż tak strasznie
Na początku używania kremu wysypało mnie kilka razy bardziej i trwało to około 3 tygodni a potem zaczęło schodzić i faktycznie było mniej krost. Myślę, że odblokował pory i skóra zaczęła się oczyszczać. Niestety oprócz oczyszczenia i nawilżenia porów nie zwężył
Znacie jakieś kosmetyki dobre i sprawdzone na zwężenie ich? ostatnio oglądałam dosyć drogi krem na ta przypadłość ale nie wiem czy chce wydać 300 zł na coś co może nie podziałać
Czyli ten krem , który Ci poleciła kosmetyczka można używać na niedoleczony trądzik? A co to jest za krem ten za 300 zł?

---------- Dopisano o 09:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

[QUOTE=Ewuniaa16;43029770]Ja będę używać ich na plecy, jestem na retinoidach i nie będę fundować skórze dodatkowego podrażnienia.

To nic dziwnego, że rodzice tak myślą. Kiedyś kosmetyki naprawdę mogły być szkodliwe, nie były tak sprawdzane,a często kupowali od niezaufanych sprzedawców. Dlatego nie ma co się dziwić, że mówią 'nie maluj się bo się szybciej zestarzejesz' itp...

Tonik możesz wykorzystać jako środek dezynfekujący pędzle..
Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Ja zawsze jeden kosmetyk z mojej pielęgnacji muszę mieć do skóry naczynkowej (mam rumień). Teraz miałam tonik z Ziaji phyto aktiv, i zastąpię go tym z eucerinu ale musze kupić na noc koniecznie krem na naczynka. Taka pielęgnacja= moja cera jest zadowolona i mi się odwdzięcza pięknem
Też miałam rumień, pozbyłam się go dzięki Zoracowi. A cerę traktuję jak wrażliwą, jedynie czasem delikatnie nałożę macerat z kasztanowca.

Moja przyglądała mi się z boku i dopiero jak pozbyłam się tego dziadostwa, powiedziała, że mam bardzo ładną cerę

Moja babcia jest zielarką, na trądzik polecane są zioła czyszczące krew

Poprawka, nie wiem skąd jest przeświadczenie, że retinoidy wysuszają.. Retinoidy normalizują procesy skóry. Moja cera jest normalna podczas kuracji, pory zwężone maksymalnie i zero świecenia.
To że kiedyś nie było takich dobrych podkładów, tylko szkodziły to też wiem
mala061 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-28, 08:25   #327
jasmine23
Rozeznanie
 
Avatar jasmine23
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 814
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Mi się z kremów BB spodobał Eveline do cery tłustej i mieszanej. Oczywiście skóra świeciła się i trzeba było strefie T poprawiać pudrem matującym, ale ogólnie na skórze zachowywał się dobrze. Przede wszystkim dawał równy koloryt i krył przebarwienia i zaczerwienienia. W miejscach pryszczy konieczna była poprawka lub dodatkowo korektor, ale to i tak nieźle jak dla mnie na tle innych BB.
__________________
Mój blog [/CENTER]
jasmine23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-28, 08:29   #328
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
To świetnie, zazwyczaj wizyta trwa 5 min.. Patrzenie, recepta, do widzenia. O nic nie możesz spytać, lekarz też się Ciebie o nic nie spyta, no bo po co.
Chyba musimy zrobić jakiś strajk, że dermatolodzy nie spełniają swoich funkcji
Ja chodżę do NFZ, a potrafię przesiedzieć z moją dermatolog ponad pół godziny. Zawsze kiedy wchodzę od razu rozsiada się w fotelu, bo wie, że zaraz obrzucę ją pytaniami
Cytat:
Napisane przez jasmine23 Pokaż wiadomość
Ja też byłam kilka razy u dermatologów w sprawie mojego trądziku - oczywiście na NFZ. Nikt mi nie pomógł. Kilkakrotnie dobrano mi kosmetyki rzędu 100 zł za jeden, wszystkie miały alkohol albo uczulały po czasie i bardzo mocno działały na twarz. Dlatego dałam sobie spokój z lekarzami, bo szkoda nerwów, czasu i pieniędzy. Sama jakoś muszę dotrzeć do kosmetyków idealnych dla mnie.

Ja dopiero dziś zabieram się za wypróbowanie kosmetyków Eucerin. Mam nadzieję, że się sprawdzą
To zależy, ciężko ejst znaleźć dermatologa 'z powołania', zazwyczaj to prywaciarze, ale zdarzają się tż wyjątki. Może akurat mi się poszczęściło, że od razu natrafiłam na dobrą,wyedukowaną i przejmującą się losem pacjenta panią dermatolog

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
u mnie przyczyna sa hormony (a dokladnie testosteron) i przez niego nadprodukcja sebum, no i oczywiscie przed okresem, choc ostatnio coraz mniej mnie wysyp przed nim dotyka. Dodatkowo odstawilam nabial (poprawa cery) ale to bardziej ze wzgledu na nietolerancje niz przez cos innego
Czyli tzw. błędne koło łojotoku. DHT > łojotok > rozwój mikroorganizmów > uwalnianie środków drażniących
Cytat:
Napisane przez lula84 Pokaż wiadomość
Dermatologom chyba już się nie chce pracować, skoro tyle osób na to cierpi...poddają się, zamiast pomóc. Ich kompetencje niekiedy w tej dziedzinie są zbyt małe. Niedouczenie, własne specjalizacje.

[eucerin][/eucerin]
Według mnie problem jest inny - każdy lubi kogoś odesłać, do widzenia i widzimy się za dwa miesiące. A niestety,z trądzikiem jest tak, że trzeba komuś poświęcić sporo czasu i podejść indywidualnie. Łatwiej jest machnąć komuś Izotek niż odsyłać na wymazy i badania.

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Dlatego chcę być kosmetologiem, a nie dermatologiem . Wiem jak ciężko jest takim osobom, a dermatolog powinien też psychicznie wspierać pacjentów. Dawać otuchy, żeby się nie poddawali.
A ja chciałabym być dermatologiem. Wszystko zależy od człowieka, a nie od jego specjalizacji. Łatwiej jest zrozumieć nam osobę cierpiącą na trądzik, jeśli sami to przeszliśmy.

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość

U mnie drożdże piwne+skrzyp + pokrzywa zadziałały tylko i wyłącznie na paznokcie
U mnie mnóstwo baby-hair i wygładzenie cery.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-28, 08:35   #329
heureusement
Rozeznanie
 
Avatar heureusement
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 825
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Cytat:
Napisane przez kamila8409 Pokaż wiadomość
Jeśli mogę się wtrącić...... co do podkładów, to ostatnio używam BB od Meybelline i powiem Wam, że bardzo ładnie kryje moje przebarwienia i krostki a nawet delikatnie wyrównuje blizny na policzkach (podkreślam-delikatnie ). Jest naprawdę przystępny cenowo, trzeba jednak tak w połowie dnia , przynajmniej u mnie, użyć bibułek matujących Naturalnie obecnie pod niego i tak używam tego kremu Eucerin co dostałyśmy
Ja dostałam BB od Maybelline do testowania i pomimo mojego sceptycznego nastawienia, bardzo mi się spodobał! Jest leciutki i dobrze się rozprowadza. U siebie może nie zauważyłam jakiegoś super krycia niedoskonałości, ale świetnie wyrównuje koloryt kóry
heureusement jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-28, 08:35   #330
mala061
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 285
Dot.: Czy zauważyłyście jakąś prawidłowość w powstawaniu zmian trądzikowych na skórze

Cytat:
Napisane przez jasmine23 Pokaż wiadomość
Mi się z kremów BB spodobał Eveline do cery tłustej i mieszanej. Oczywiście skóra świeciła się i trzeba było strefie T poprawiać pudrem matującym, ale ogólnie na skórze zachowywał się dobrze. Przede wszystkim dawał równy koloryt i krył przebarwienia i zaczerwienienia. W miejscach pryszczy konieczna była poprawka lub dodatkowo korektor, ale to i tak nieźle jak dla mnie na tle innych BB.
Ale podejrzewam, że nie jest aż tak mocny, żeby ukryć coś więcej niż małe przebarwienia.
mala061 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Eucerin - podejmij wyzwanie!


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:06.