Sąsiedzi z góry irytują - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-24, 08:08   #1
Ugater
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4

Sąsiedzi z góry irytują


Małżeństwo jakie żyje nade mną jest uciążliwe. Ich dziecko w ciągu dnia lata jak oszalałe po mieszkaniu. Skacze z jakiejś wysokości, wrzeszczy, biega. Łupanie towarzyszy mi od rana do wieczora.

2 i 3 dni temu chłopczyk bawił się do godziny 23, śpiewał i biegał po pokoju nade mną. Leżąc w łóżku co chwila byłem rozbudzany jakimś hałasem. Najgorsze, że już o 7 rano miałem pobudkę, bowiem dziecko ponownie zaczęło urządzać sobie plac zabaw.

Wczoraj jednak dość szybko odgłosy zabawy zniknęły. Kiedy o 22 zrobiła się cisza liczyłem na dobry sen. Moje marzenia szybko okazały się jednak złudne. Pałeczkę od dziecka przejęli rodzice. Dorośli około 22:40 stali się głośni.

Przesuwali stół, później podnieśli go i opuścili. Rozłożyli kanapę i zamiast spokojnie opuścić, cisnęli ją tak, że usłyszałem wielkie bum. Niezliczoną ilość razy wkurzali mnie swoją niezdarnością, kiedy to jakiś przedmiot wymykał im się z rąk i uderzał o mój sufit. Również otwierali głośno szafę i jakby w nią stukali. Nawet w łazience nalali wody do wanny, a potem się kąpali.

Ucichli dopiero późną nocą. Zastanawiam się co z robić w sytuacji kiedy jest cisza nocna i nagle słyszę bum, łup, parę minut później dociera do mnie inny dźwięk, jak powinienem się zachować?

Inną nurtującą mnie kwestią jest hałaśliwa zabawa ich syna.
Mamy wakacje, jest ładna pogoda. Dziecko powinno bawić się na dworze, nie siedzieć cały dzień w domu. Jego matka nie pracuje, podobnie jak jej potomek nie wychodzi z domu. Rozumiem potrzebę wybiegania się 6latka, jednak nie musi tego robić w domu.
Ugater jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 08:58   #2
kate_rossi
Zadomowienie
 
Avatar kate_rossi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 490
GG do kate_rossi
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

Cytat:
Napisane przez Ugater Pokaż wiadomość
Małżeństwo jakie żyje nade mną jest uciążliwe. Ich dziecko w ciągu dnia lata jak oszalałe po mieszkaniu. Skacze z jakiejś wysokości, wrzeszczy, biega. Łupanie towarzyszy mi od rana do wieczora.

2 i 3 dni temu chłopczyk bawił się do godziny 23, śpiewał i biegał po pokoju nade mną. Leżąc w łóżku co chwila byłem rozbudzany jakimś hałasem. Najgorsze, że już o 7 rano miałem pobudkę, bowiem dziecko ponownie zaczęło urządzać sobie plac zabaw.

Wczoraj jednak dość szybko odgłosy zabawy zniknęły. Kiedy o 22 zrobiła się cisza liczyłem na dobry sen. Moje marzenia szybko okazały się jednak złudne. Pałeczkę od dziecka przejęli rodzice. Dorośli około 22:40 stali się głośni.

Przesuwali stół, później podnieśli go i opuścili. Rozłożyli kanapę i zamiast spokojnie opuścić, cisnęli ją tak, że usłyszałem wielkie bum. Niezliczoną ilość razy wkurzali mnie swoją niezdarnością, kiedy to jakiś przedmiot wymykał im się z rąk i uderzał o mój sufit. Również otwierali głośno szafę i jakby w nią stukali. Nawet w łazience nalali wody do wanny, a potem się kąpali.

Ucichli dopiero późną nocą. Zastanawiam się co z robić w sytuacji kiedy jest cisza nocna i nagle słyszę bum, łup, parę minut później dociera do mnie inny dźwięk, jak powinienem się zachować?

Inną nurtującą mnie kwestią jest hałaśliwa zabawa ich syna.
Mamy wakacje, jest ładna pogoda. Dziecko powinno bawić się na dworze, nie siedzieć cały dzień w domu. Jego matka nie pracuje, podobnie jak jej potomek nie wychodzi z domu. Rozumiem potrzebę wybiegania się 6latka, jednak nie musi tego robić w domu.

To straszne


A szczerze - uroki mieszkania w bloku, był czas się przyzwyczaić.
__________________
kate_rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 09:38   #3
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

Cytat:
Napisane przez Ugater Pokaż wiadomość
Małżeństwo jakie żyje nade mną jest uciążliwe. Ich dziecko w ciągu dnia lata jak oszalałe po mieszkaniu. Skacze z jakiejś wysokości, wrzeszczy, biega. Łupanie towarzyszy mi od rana do wieczora.

2 i 3 dni temu chłopczyk bawił się do godziny 23, śpiewał i biegał po pokoju nade mną. Leżąc w łóżku co chwila byłem rozbudzany jakimś hałasem. Najgorsze, że już o 7 rano miałem pobudkę, bowiem dziecko ponownie zaczęło urządzać sobie plac zabaw.

Wczoraj jednak dość szybko odgłosy zabawy zniknęły. Kiedy o 22 zrobiła się cisza liczyłem na dobry sen. Moje marzenia szybko okazały się jednak złudne. Pałeczkę od dziecka przejęli rodzice. Dorośli około 22:40 stali się głośni.

Przesuwali stół, później podnieśli go i opuścili. Rozłożyli kanapę i zamiast spokojnie opuścić, cisnęli ją tak, że usłyszałem wielkie bum. Niezliczoną ilość razy wkurzali mnie swoją niezdarnością, kiedy to jakiś przedmiot wymykał im się z rąk i uderzał o mój sufit. Również otwierali głośno szafę i jakby w nią stukali. Nawet w łazience nalali wody do wanny, a potem się kąpali.

Ucichli dopiero późną nocą. Zastanawiam się co z robić w sytuacji kiedy jest cisza nocna i nagle słyszę bum, łup, parę minut później dociera do mnie inny dźwięk, jak powinienem się zachować?

Inną nurtującą mnie kwestią jest hałaśliwa zabawa ich syna.
Mamy wakacje, jest ładna pogoda. Dziecko powinno bawić się na dworze, nie siedzieć cały dzień w domu. Jego matka nie pracuje, podobnie jak jej potomek nie wychodzi z domu. Rozumiem potrzebę wybiegania się 6latka, jednak nie musi tego robić w domu.
No właśnie, co Ty robisz cały dzień w domu??? Korzystaj z ładnej pogody, słońca, a nie się kisisz w 4 ścianach.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 09:43   #4
Kat2890
Raczkowanie
 
Avatar Kat2890
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 458
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

Ciesz się ,że nie mieszkają nad Tobą np.prostytutki, to jest dopiero problem.

A tak poza tym, to jest chyba norma w bloku, nade mną mieszka dziewczyna która bardzo głośno tupie piętami, często ma gości i to bardzo głośnych. Na przeciwko kobieta z dziećmi i szczekaczem yorkiem oraz ex mężem który często wpada zalany, dobija się do drzwi i śpi w piwnicy.

Co zrobić, skoro to tak uciążliwe, to porozmawiaj z ludźmi, poproś, ale z doświadczenia wiem ,że rzadko skutkuje.
Kat2890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 09:46   #5
xXLinkaXx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 33
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

Nade mną mieszkają ukraińscy robotnicy;D Dosyć sympatyczni, ale baaaaaardzo często coś im upada w nocy na podłogę, a ja mało zawału nie dostaję rozbudzona. I mają irytujący zwyczaj przewieszania mokrych rzeczy na takiej suszarce za balkonem, a jak przychodzi wiatr, to cała woda spływa po moim oknie -.-
xXLinkaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 09:49   #6
CzarodziejkaGorzalka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 207
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

Cytat:
Napisane przez Kat2890 Pokaż wiadomość
Co zrobić, skoro to tak uciążliwe, to porozmawiaj z ludźmi, poproś, ale z doświadczenia wiem ,że rzadko skutkuje.
W przypadku wrzeszczącego bachora nie ma to szans podziałać. Trudno tu coś zrobić, ale można by parę razy dzwonić na policję i mowić, że dziecko przeraźliwie wrzeszczy więc chyba jest bite.
CzarodziejkaGorzalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 09:51   #7
ina_123
Raczkowanie
 
Avatar ina_123
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 78
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

Wkurzają mnie tacy ludzie jak Ty. Wiecznie Wam wszystko przeszkadza. Tu dziecko biega, tam ktoś za głośno rozmawia. Chcesz mieć cicho to idź mieszkać w domku, a jak Cię nie stać to stul gębę.
Zamiast interesować się tym, że dzieciak siedzi w domu cały dzień to lepiej zająłbyś się swoim jakże nudnym życiem..
ina_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-24, 09:57   #8
Kat2890
Raczkowanie
 
Avatar Kat2890
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 458
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

CzarodziejkaGorzalka-ale to dziecko nie wrzeszczy, tylko biega i skacze.

Edytowane przez Kat2890
Czas edycji: 2015-07-24 o 09:59
Kat2890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 10:00   #9
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

Cytat:
Napisane przez kate_rossi Pokaż wiadomość
To straszne


A szczerze - uroki mieszkania w bloku, był czas się przyzwyczaić.
No raczej niekoniecznie.

Moi sąsiedzi z góry też mieli bardzo dziwny plan dnia. Gdy ja wychodziłam na ostatni spacer z psem (21.30), to oni szli z 2 dzieci wtedy w wieku przedszkolnym na sanki . Wracali po godzinie, wtedy oczywiście "zadyma" z rozbieraniem, kąpaniem itp. Koło północy budziły mnie ich krzyki, bieganie itp. Zwróciłam uwagę raz, drugi, w końcu powiedziałam mamie, że albo zmienią dzieci, albo miejsce zamieszkania . Na drugi dzień tatuś w dość niewybrednych słowach poinformował mnie, że albo sobie zrobię izolację akustyczną sufitu, albo wyprowadzę poza cywilizację, skoro nie potrafię w niej żyć . Na co ja, że skoro nie radzą sobie z dwojgiem dzieci, to załatwię im specjalistyczną pomoc i albo z niej skorzystają, albo będą musieli się wyprowadzić poza cywilizację . Od tamtego czasu jest zdecydowanie spokojniej, potrafią nawet poinformować, że konkretnego dnia będzie u nich impreza i może być głośno do późna. Można? Można!
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 10:00   #10
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

Łomot powodowany bieganiem w kółko całymi godzinami może doprowadzić do nerwicy. Współczuję.

Ale fragment o kąpieli mnie powalił.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 10:08   #11
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

Cytat:
Napisane przez ina_123 Pokaż wiadomość
Wkurzają mnie tacy ludzie jak Ty. Wiecznie Wam wszystko przeszkadza. Tu dziecko biega, tam ktoś za głośno rozmawia. Chcesz mieć cicho to idź mieszkać w domku, a jak Cię nie stać to stul gębę.
Zamiast interesować się tym, że dzieciak siedzi w domu cały dzień to lepiej zająłbyś się swoim jakże nudnym życiem..
Zacytowałam tylko dlatego, żeby nie "zaginęło".
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-24, 10:09   #12
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

Współczuję ja mieszkam w domku, ale mam sąsiada który potrafi codziennie kosić skoszoną już trawę po pół dnia, i drugiego który kupił sobie crossa i wyprowadza go - powyje silnikiem z godzinę (odgłosy jak na żużlu) i chowa do garażu. Zatem w domku też nie jest tak słodko
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 10:12   #13
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

Cytat:
Napisane przez ina_123 Pokaż wiadomość
Wkurzają mnie tacy ludzie jak Ty. Wiecznie Wam wszystko przeszkadza. Tu dziecko biega, tam ktoś za głośno rozmawia. Chcesz mieć cicho to idź mieszkać w domku, a jak Cię nie stać to stul gębę.
Zamiast interesować się tym, że dzieciak siedzi w domu cały dzień to lepiej zająłbyś się swoim jakże nudnym życiem..
A mnie przerażają tacy ludzie jak Ty. Mieszkanie w bloku oznacza mieszkanie w pewnej społeczności, żeby grupa działała dobrze trzeba rozwiązywać problemy, a nie uciekać do domku za miasto (to jedna z najbardziej destrukcyjnych rad nie tyle z punktu widzenia jednostki, co na poziomie zarządzania miastem). To raczej bycie chamem i kazanie innej osobie "stulić gębę", bo ja chcę hałasować jak mi się podoba, jest oznaką nieumiejętności do życia w społeczności. Z pewnymi kwestiami trzeba się pogodzić (narzekanie na to, że ktoś się kąpie jest już śmieszne), ale o innych sprawach można ROZMAWIAĆ.

Edytowane przez Hibiku
Czas edycji: 2015-07-24 o 10:18
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 10:12   #14
gamblenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 584
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

Jakieś kosmiczne miejsce. Też mieszkałam w bloku trzy razy i nigdzie nie słyszałam takich odgłosów i nie było żadnego łup co chwilę, a przecież ci ludzie też musieli kiedys zamykac szafy, lać wodę do wanny, upuścić coś itp. To raczej wina konstrukcji bloku. Ja bym się wyprowadziła, bo by mnie szlag trafił.
gamblenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 10:14   #15
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
A mnie przerażają tacy ludzie jak Ty. Mieszkanie w bloku oznacza mieszkanie w pewnej społeczności, żeby grupa działała dobrze trzeba rozwiązywać problemy, a nie uciekać do domku za miasto (to jedna z najbardziej destrukcyjnych rad nie tyle z punktu widzenia jednostki, co na poziomie zarządzania miastem). To raczej bycie chamem i kazanie innej osobie stulić gębę, bo ja chcę hałasować jak mi się podoba, jest oznaką nieumiejętności do życia w społeczności. Z pewnymi kwestiami trzeba się pogodzić (narzekanie na to, że ktoś się kąpie jest już śmieszne), ale o innych sprawach można ROZMAWIAĆ.
Dokładnie a potem mamy rozlewające się miasta i osiedla bez utwardzonych dróg, kanalizacji i obciążenie dla miasta, które musi łożyć na uzbrojenie terenu.
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 10:15   #16
ina_123
Raczkowanie
 
Avatar ina_123
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 78
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

Oczywiście ja nie uważam, że można sobie halasować i mieć sąsiadów gdzieś, ale to chyba normalne, że dziecko się bawi, że ktoś się kąpie czy nawet chodzi "głośno" po mieszkaniu. Już ostatnio był taki wątek gdzie laska opisywała, że ludzie zbyt głośno mają naczynia.. No bez przesady.
ina_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 10:19   #17
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

przeprowadź się na ostatnie piętro. Ja tak mieszkam i nikt mi nie tupie nad głową i mnie nie zalewa, ale zalewać to musi moich sąsiadów krew, jak se biorę prysznic i o 2 jak muszę
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 10:19   #18
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

Cytat:
Napisane przez Pollinaa Pokaż wiadomość
Współczuję ja mieszkam w domku, ale mam sąsiada który potrafi codziennie kosić skoszoną już trawę po pół dnia, i drugiego który kupił sobie crossa i wyprowadza go - powyje silnikiem z godzinę (odgłosy jak na żużlu) i chowa do garażu. Zatem w domku też nie jest tak słodko
Mam u siebie takiego mistrza kierownicy, posiada dwa samochody sprzed kilku dekad i potrafi poświęcić kilka godzin dzienne na ich przeparkowywanie czasem zaczyna o piątej nad ranem, żeby zdążyć dojechać na otwarcie piekarni o szóstej (ma do przejechania jakieś 300m). Do tego miewa problem, bo nie radzi sobie z alarmem w samochodzie, który włącza się kiedy zechce. Radio też sprawia wrażenie żyjącego własnym życiem (ale zawsze na cały regulator). Ach te ciche domki
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 10:20   #19
Ugater
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

Słuchajcie, sprawa wygląda następująco. Dziecko się bawi okej, ale żeby biegało, skakało czy wrzeszczało? Jest lato może iść na podwórko. A nie latać cały dzień.

Jeśli chodzi o kąpiel, rozumiem prysznic, ale napuszczanie wanny, aby się chlupać w wodzie o 1 już jest wkurzające.

Dlaczego mam się wyprowadzić? Nie ja zakłócam spokój sąsiadom, niech ci którzy nie potrafią się zachować wyjadą.

Poza tym przesuwanie krzeseł, stołu w nocy wkurza.
Ugater jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-24, 10:21   #20
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

Cytat:
Napisane przez Pollinaa Pokaż wiadomość
Dokładnie a potem mamy rozlewające się miasta i osiedla bez utwardzonych dróg, kanalizacji i obciążenie dla miasta, które musi łożyć na uzbrojenie terenu.
Pal licho uzbrojenie terenu, suburbanizacja tworzy milionowe problemy z komunikacją, korkami, zanieczyszczaniem odpływaniem podatków z miasta i masą innych spraw. Ten problem jest molochem, którego ludzie jakoś nie chcą zwykle zauważyć;/.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 10:24   #21
Kat2890
Raczkowanie
 
Avatar Kat2890
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 458
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
A mnie przerażają tacy ludzie jak Ty. Mieszkanie w bloku oznacza mieszkanie w pewnej społeczności, żeby grupa działała dobrze trzeba rozwiązywać problemy, a nie uciekać do domku za miasto (to jedna z najbardziej destrukcyjnych rad nie tyle z punktu widzenia jednostki, co na poziomie zarządzania miastem). To raczej bycie chamem i kazanie innej osobie "stulić gębę", bo ja chcę hałasować jak mi się podoba, jest oznaką nieumiejętności do życia w społeczności. Z pewnymi kwestiami trzeba się pogodzić (narzekanie na to, że ktoś się kąpie jest już śmieszne), ale o innych sprawach można ROZMAWIAĆ.
Żyj i daj żyć innym. Nie trzeba przecież siedziec w swoim mieszkaniu jak mimoza i chodzic na paluszkach, ale jak dziecko zaczyna wariowac w domu i krzyczeć, to można zwrócic uwage i uspokoić. Ja np. nie ośmieliłabym się włączyć głośnej muzyki, nawet w ciągu dnia, ale to ja, inni ludzie nie maja takich oporów. Podczas kłótni też panuje nad głosem, nie rzucam talerzami i nie przewracam stołów.
Kat2890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 10:42   #22
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

Cytat:
Napisane przez CzarodziejkaGorzalka Pokaż wiadomość
W przypadku wrzeszczącego bachora nie ma to szans podziałać. Trudno tu coś zrobić, ale można by parę razy dzwonić na policję i mowić, że dziecko przeraźliwie wrzeszczy więc chyba jest bite.
Trzeba być podłym, żeby w ogóle coś takiego zaproponować...

Radzę pogadać z sąsiadami o nocnym hałasowaniu. Po prostu.
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 10:42   #23
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

Cytat:
Napisane przez Ugater Pokaż wiadomość
Słuchajcie, sprawa wygląda następująco. Dziecko się bawi okej, ale żeby biegało, skakało czy wrzeszczało? Jest lato może iść na podwórko. A nie latać cały dzień.

Jeśli chodzi o kąpiel, rozumiem prysznic, ale napuszczanie wanny, aby się chlupać w wodzie o 1 już jest wkurzające.

Dlaczego mam się wyprowadzić? Nie ja zakłócam spokój sąsiadom, niech ci którzy nie potrafią się zachować wyjadą.

Poza tym przesuwanie krzeseł, stołu w nocy wkurza.
mam sąsiada, któremu przeszkadza wszystko, a swoje dziecko tresuje złowrogim szeptem, jak tylko odezwie się nieco za głośno. Proponuję jego metody: uporczywe skargi do spółdzielni. My co prawda nic sobie z tego nie robimy, spółdzielnia także, ale koleś wylewa swoje frustracje, opisując ze szczegółami jakie dźwięki o której można było usłyszeć.
Dodam, że nigdy nie przyszedł normalnie porozmawiać, raz jeden wpadł z wrzaskiem, że wezwie policję, powiedziałam, że ma to zrobić i nic. Czekaliśmy w napięciu, nie doczekaliśmy się.
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 10:48   #24
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

Cytat:
Napisane przez Ugater Pokaż wiadomość
Słuchajcie, sprawa wygląda następująco. Dziecko się bawi okej, ale żeby biegało, skakało czy wrzeszczało? Jest lato może iść na podwórko. A nie latać cały dzień.

Jeśli chodzi o kąpiel, rozumiem prysznic, ale napuszczanie wanny, aby się chlupać w wodzie o 1 już jest wkurzające.

Dlaczego mam się wyprowadzić? Nie ja zakłócam spokój sąsiadom, niech ci którzy nie potrafią się zachować wyjadą.

Poza tym przesuwanie krzeseł, stołu w nocy wkurza.

Może zacznij od rozmowy z nimi? Na ostrzejsze kroki zawsze jest czas, chyba, że lubisz iść na noże z każdego powodu.

Np.mi w życiu nie przyszłoby do głowy, że komuś może przeszkadzać moja kąpiel - bo osobiście nie przysłu☠☠☠☠ę się zwyczajom łazienkowym sąsiadów z góry i nawet nie zauważam kiedy napuszczają wodę do wanny
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 11:06   #25
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

Cytat:
Napisane przez Ugater Pokaż wiadomość
Słuchajcie, sprawa wygląda następująco. Dziecko się bawi okej, ale żeby biegało, skakało czy wrzeszczało? Jest lato może iść na podwórko. A nie latać cały dzień.

Jeśli chodzi o kąpiel, rozumiem prysznic, ale napuszczanie wanny, aby się chlupać w wodzie o 1 już jest wkurzające.

Dlaczego mam się wyprowadzić? Nie ja zakłócam spokój sąsiadom, niech ci którzy nie potrafią się zachować wyjadą.

Poza tym przesuwanie krzeseł, stołu w nocy wkurza.
W sprawie dziecka idź do sąsiadów.
Bardzo uciążliwym hałasem zajmie się spółdzielnia lub policja.
O kąpieli w wannie nie wspominaj, bo Cię wyśmieją. Lol sorry, ale mogą się kąpać i całodobowo, to ich mieszkanie. Może jeszcze mają zakaz dostawania biegunki w nocy, bo hałas jest jak spuszczają wodę?
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 11:11   #26
dziubek79
Zakorzenienie
 
Avatar dziubek79
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 3 257
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

Cytat:
Napisane przez ina_123 Pokaż wiadomość
Wkurzają mnie tacy ludzie jak Ty. Wiecznie Wam wszystko przeszkadza. Tu dziecko biega, tam ktoś za głośno rozmawia. Chcesz mieć cicho to idź mieszkać w domku, a jak Cię nie stać to stul gębę.
Zamiast interesować się tym, że dzieciak siedzi w domu cały dzień to lepiej zająłbyś się swoim jakże nudnym życiem..

co za prostackie podejscie do tematu...

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
przeprowadź się na ostatnie piętro. Ja tak mieszkam i nikt mi nie tupie nad głową i mnie nie zalewa, ale zalewać to musi moich sąsiadów krew, jak se biorę prysznic i o 2 jak muszę
Nie zawsze to rozwiazuje problem . Osobiscie mieszkam na ostatnim pietrze a sasiedzi pode mna maja podobny tryb zycia do opisywanego przez autora watku. Ich male dzieci rowniez urzeduja do godzin nocnych, robiac halas i budzac moje dziecko. Sami rodzice jak maja wolna chate daja do wiwatu calemu blokowi bo sasiadeczka ma w zwyczaju jeczec jak glupia podczas seksu. Tak wiec ostatnie pietro nie rozwiazuje problemu a niestety na takich ludzi nie ma mocnych, tak to jest jak bydlo z obory wyjdzie i nie wie jak sie zachowac w cywilizowanych warunkach.
dziubek79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 11:22   #27
Kat2890
Raczkowanie
 
Avatar Kat2890
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 458
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

Cytat:
Napisane przez Ugater Pokaż wiadomość

Jeśli chodzi o kąpiel, rozumiem prysznic, ale napuszczanie wanny, aby się chlupać w wodzie o 1 już jest wkurzające.
.
Ale Ty słyszysz jak oni się kąpią w nocy?Będąc w innym pomieszczeniu?

Swoją drogą, jak wyszłam z psem na spacer, to jakaś kobiecina wychyliła głowę z okna i kazała mi sp...acerować z psem, pod swoim blokiem.

Edytowane przez Kat2890
Czas edycji: 2015-07-24 o 11:27
Kat2890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 11:33   #28
BadLife
Rozeznanie
 
Avatar BadLife
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 684
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

Poniekąd rozumiem autora Sama mam teraz nieciekawą sytuację. Od podwórka wprowadziła mi się jakaś patologia. Codzienne krzyki, muzyka do późna, awantury, głośne (przepraszam za słowo) dymanie. Dziś o 5 nad ranem wbiło 20 policjantów i wyprowadzili 2 osoby w kajdankach. Sąsiedzi już mają ich po dziurki w nosie. To jakieś młode szczyle. Policja zgarnia ich średnio 2 razy w tygodniu. Zastanawiam się, czy da się ich jakoś wyeksmitować? Jedna z sąsiadek już wytoczyła im proces w sądzie

Edytowane przez BadLife
Czas edycji: 2015-07-24 o 11:35
BadLife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 11:40   #29
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

Cytat:
Napisane przez ina_123 Pokaż wiadomość
Wkurzają mnie tacy ludzie jak Ty. Wiecznie Wam wszystko przeszkadza. Tu dziecko biega, tam ktoś za głośno rozmawia. Chcesz mieć cicho to idź mieszkać w domku, a jak Cię nie stać to stul gębę.
Zamiast interesować się tym, że dzieciak siedzi w domu cały dzień to lepiej zająłbyś się swoim jakże nudnym życiem..
Ale takie hałasy w środku nocy to już naprawdę ostre przegięcie. Mieszkałam już w kilku blokach, a nocowałam w dużej ilości mieszkań i faktycznie potwierdzam, że dużo zależy od konstrukcji bloku. Przez pół roku mieszkałam w środkowym mieszkaniu na trzecim piętrze (blok 10. piętrowy) i nie było słychać dosłownie nic, jakby mieszkało się w opuszczonym budynku, naprawdę. Potem przeprowadziłam się do innego bloku i tu już sprawa nie wygląda tak kolorowo - słychać dosłownie wszystko (chodzenie, tupanie, odgłosy mowy, otwieranie szafek, itp.), z tym że ludzie szanują ciszę nocną i gdyby ktoś ostro hałasował to posypałyby się skargi (mieszkają tu głównie starsi ludzie, może dlatego tak jest).
Od kilku lat śpię w zatyczkach do uszu, autorowi wątku także polecam przemyśleć taką opcję.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 11:43   #30
Kat2890
Raczkowanie
 
Avatar Kat2890
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 458
Dot.: Sąsiedzi z góry irytują

Cytat:
Napisane przez BadLife Pokaż wiadomość
Poniekąd rozumiem autora Sama mam teraz nieciekawą sytuację. Od podwórka wprowadziła mi się jakaś patologia. Codzienne krzyki, muzyka do późna, awantury, głośne (przepraszam za słowo) dymanie. Dziś o 5 nad ranem wbiło 20 policjantów i wyprowadzili 2 osoby w kajdankach. Sąsiedzi już mają ich po dziurki w nosie. To jakieś młode szczyle. Policja zgarnia ich średnio 2 razy w tygodniu. Zastanawiam się, czy da się ich jakoś wyeksmitować? Jedna z sąsiadek już wytoczyła im proces w sądzie
Ja też rozumiem, bo to jest wkurzające, jak np. jest 22,chcesz spać bo o 5 wstajesz, a za ścianą płacze dziecko do 1 w nocy, albo ktoś się głośno zachowuje na klatce, rozmawia przez tel. pod drzwiami no można wymieniać w nieskończoność. Jedni przesadzają, czepiając się o bzdety, a drudzy utrudniają ludziom życie, drąc się, gotując w godzinach nocnych.
Kat2890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-28 07:51:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:49.