Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-17, 20:57   #91
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Mówiłaś, że dla ciebie koniec tematu. I co?
KŁAMAŁA!!!
a autorce zabrania, hiporytka jedna
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 20:59   #92
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

Cytat:
Napisane przez fleur05 Pokaż wiadomość
Ale sorry żeby nawet ojcu nie powiedzieć to już nie jest nadludzki wysiłek zmierzyć się z jego zdaniem, to przecież też jego dziecko (mimo że decyzję już podjęłaś i to w tym momencie nie jest najważniejsze).
No ale widzisz, każdy ma inne pojęcie "ojcostwa", samo zapłodnienie komórki jajowej ojcem nie czyni. Wg mnie. Tak jak zapłodnionej komórki jajowej nie uważam za dziecko.

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
KŁAMAŁA!!!
a autorce zabrania, hiporytka jedna
Co nie
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 21:00   #93
marta271
Zakorzenienie
 
Avatar marta271
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 3 953
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
ekhem ale tak właściwie to jakie prawo? prawo z krainy jednorożców gdzie takie problemy rozwiązuje są za pomocą dobrych checi
facet nie jest jej mężem i PRAWNIE PO NARODZINACH dziecka to nawet nie zostanie za ojca uznany jeżeli autorka nie będzie miała takiej ochoty
smutne to i przykre ale taka niestety jest prawda - dziewczyna czy chcę czy nie chce tego dziecka to w ich sytuacji względem ojca nie musi nic

i naprawdę życze Ci żeby życie nie musiało zweryfikować tych Twoich idealnie moralnie poprawnych poglądów



ale czego tu bronić? tu nie ma ani czego ani kogo bronić - dziewczyna podjęła decyzję i jasno powiedziała, że to zrobi
nasza ocena jej postawy nic nie zmieni - jedna z drugą może ją zmieszać z błotem ale tak naprawdę w ostatecznym rozrachunku nie ma to najmniejszego znaczenia bo ona najzwyczajnie w świecie już zdecydowała się na aborcję
dlaczego? bo mogła


pytanie tylko po co niszczyć życie temu facetowi? autorka powiedziała, że najpewniej on tego dziecka będzie chciał... i co ma teraz z nim się licytować na argumenty za i przeciw? to nic nie zmieni albo co - on jej powie, że niech urodzi a on wychowa? to też nic nie zmieni bo ona tej ciąży nie chcę
pokłócą się, ona usunie a facet będzie miał złamaną psychikę i serce do końca życia próbując wygrać z sytuacją w której jest tak naprawdę kompletnie bezsilny

w tej sytuacji mówienie tego chłopakowi to kopanie leżącego w imię moralności przez dziewczynę, która podjęła społecznie amoralną decyzje, potwórzę - bo mogła.
Mogła??? Nie, aborcją jest w naszym kraju zabroniona.
__________________
Ślub: 17.06.2017 !!!
marta271 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 21:00   #94
201701170929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 200
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

fleur05, marta271 - a już myślałam, że jestem sama i zostane zlinczowana za swoją opinie

eyo - faktycznie sytuacja patowa i nie wiadomo jak to ugryźć, ale niestety czego by autorka nie zrobiła, nie powiedziała to i tak któraś strona ucierpi. Z drugiej strony jak by miała po porodzie wyrzucić dziecko na śmieci albo wsadzić do zamrażalki to niech lepiej usuwa, a jej decyzje i czyny życie po miesiącach czy latach zweryfikuje. Często się zdarza, że po źle przeprowadzonej aborcji kobieta zostaje bezpłodna więc.. Nie nam osądzać.

Edytowane przez 201701170929
Czas edycji: 2016-03-17 o 21:01
201701170929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 21:01   #95
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

Cytat:
Napisane przez marta271 Pokaż wiadomość
Mogła??? Nie, aborcją jest w naszym kraju zabroniona.
Pojedzie sobie na wycieczkę za granicę, trochę pozwiedza i usunie w cywilizowanym kraju - i będzie mogła
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 21:01   #96
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

Co ty się tak niezdrowo ekscytujesz?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 21:01   #97
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
No ale widzisz, każdy ma inne pojęcie "ojcostwa", samo zapłodnienie komórki jajowej ojcem nie czyni. Wg mnie. Tak jak zapłodnionej komórki jajowej nie uważam za dziecko.
(...)
Zaraz się zacznie (zgadzam się z Tobą i uważam, że wiele kobiet zbyt optymistycznie zakłada, że facet na pewno się ucieszy, na pewno z tego pierwszego "ucieszenia się" wyniknie coś trwałego, a nie że za miesiąc, czy pięć mu przejdzie radość, i że rzeczywiście będzie "dobrym ojcem" jak już to dziecko będzie i będzie trzeba się nim zajmować).
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-17, 21:01   #98
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

Cytat:
Napisane przez marta271 Pokaż wiadomość
Mogła??? Nie, aborcją jest w naszym kraju zabroniona.
a co ma zakaz do rzeczy? w żaden sposób nie wpływa na fizyczną "możność" rzeczy, pisemny zakaz w żaden sposób jej rąk nie związuje w tej sytuacji, wiesz "jak nie można a się chcę to można"
kwestia konsekwencji to inna sprawa

@Vivi26
autorka i tak poniesie konsekwencje swojej decyzji - fizyczne, psychiczne (napisała, że decyzje podjęła ale widać z jej relacji, że to nie było na zasadzie "ciąża? spoko, wyskrobie się"), po co krzywdzić człowieka który się z nią rozstanie i pewnie prędzej czy później trafi na inną kobietę z którą założy szczęśliwą rodziną - a jakie będzie miał na to szanse jak się dowie? dziewczyna mu tylko skrzywi psychikę i zamiast cieszyć się w przyszłości życiem facet będzie rozpamiętywał dziecko, którego nie mógł uratować...
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2016-03-17 o 21:04
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 21:04   #99
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

Cytat:
Napisane przez marta271 Pokaż wiadomość
Mogła??? Nie, aborcją jest w naszym kraju zabroniona.
Idź na policję i zgłoś wątek

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Zaraz się zacznie
Dlatego wytłuściłam, że to moja opinia A nie jedyna najświętsza prawda
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 21:05   #100
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

Cytat:
Napisane przez fleur05 Pokaż wiadomość
Wreszcie ktoś z kim się zgadzam.

Nawet ze zwykłej przyzwoitości wypada powiedzieć ojcu, zwłaszcza że jesteście przecież razem!
Wydaje mi się, że gdzieś jednak powinny być granice egoizmu i zwykłej wygody.
Nie chcesz dziecka, nie masz siły go urodzić i pozwolić dorastać w innej rodzinie - ok, nie każdy to zniesie psychicznie.
Ale sorry żeby nawet ojcu nie powiedzieć to już nie jest nadludzki wysiłek zmierzyć się z jego zdaniem, to przecież też jego dziecko (mimo że decyzję już podjęłaś i to w tym momencie nie jest najważniejsze).
Ok. A on powie, ze to dziecko MUSI sie urodzić. I co wtedy?
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 21:06   #101
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
Ok. A on powie, ze to dziecko MUSI sie urodzić. I co wtedy?
A co on może zrobić, żeby do tego doszło? Związać ją na 9 miesięcy?
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-17, 21:07   #102
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
Ok. A on powie, ze to dziecko MUSI sie urodzić. I co wtedy?
wtedy zaniesiemy mu tęczę żeby nie było mu przykro po aborcji
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 21:08   #103
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
Ok. A on powie, ze to dziecko MUSI sie urodzić. I co wtedy?

A no to jak ma takie życzenie to niech se facet rodzi, czemu nie.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 21:09   #104
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

Cytat:
Napisane przez marta271 Pokaż wiadomość
Niech autorka idzie zabije dziecko, i potem udaje że jest fajlntastycznie i niech będą sobie szczęśliwi, niech patrzy mu prosto w oczy i oszukuje, kłamie, pewnie.... Bo czego oczy nie widzą tego sercu nie żal...
Faktycznie to jest najlepsze wyjście. Ale jak ktoś nie ma sumienia i będzie potrafił w ten sposób to gratuluję i życzę szczęścia. Dla mnie to koniec tematu.
skończ te swoje wywody. zajmij się może wyborem serwetek, co?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 21:09   #105
ladyjustyna
Raczkowanie
 
Avatar ladyjustyna
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 62
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

[QUOTE=eyo;57527681]no moje zdanie jest takie, że źle robi ale w tym złym robieniu może chociaż nie niszczyć życia tego chłopaka

jakbyś była na miejscu tego chłopaka to naprawdę chciałabyś wiedzieć mając świadomość, że chcesz tego dziecka ale w żaden sposób go nie jesteś w stanie uratować? można sobie wmawiać, że prawda jest najważniejsza ale koniec końców nikt o zdrowych zmysłach nie chciał by żyć z tą wiadomością
jasne - chłopak może akurat nie chcę tego dziecka i poprze aborcję - wtedy jak mu powie to niczego nie zmieni ale jeżeli facet zareguje inaczej to tak naprawdę będzie rozmowa na zasadzie "cześć - jestem z Tobą w ciąży i postanowiłam zabić Twoje dziecko (bo facet tak to odbierze w sytuacji w której będzie dziecka chciał), nic już nie zrobisz bo podjęłam decyzję, aha - jeszcze jedno - myślałam o tym od dawna i chcę się z Tobą rozstać"
naprawdę to komukolwiek potrzebne?



Ja chciałabym wiedzieć z kim zmarnowałam tyle czasu.
ladyjustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 21:12   #106
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
chociaż absolutnie nie pochwalam zachowania autorki to gdybym była na jej miejscu i podjęła taką decyzję jak ona to nie powiedziałabym a na dodatek jeszcze cała uradowana pobiegał do tych przyjaciółeczek i obwieściła, że to była pomyłka i że się zabadałam i wcale w żadnej ciąży nie jestem
skoro te panny już ci wjechały to skąd masz pewność, że do niego nie pobiegną z nowiną? te dziewczyny do końca życia będą miały na Ciebie haka jak tego nie odkręcisz

aczkolwiek moja wypowiedź jest napisana z czysto egoistycznego punktu widzenia - jak pisałam ani nie pochwalam postawy autorki ani sama by nawet do etapu aborcji nie doszła
całkowicie się zgadzam. Powiedz koleżanka ze to pomyłka z ciążą typu cysta albo jeśli już miałaś dowody na ciążę i im pokazalas to ze poronilas samoistnie
wszystko jest dobre do czasu i nikogo nie można być pewnym w pewnym momencie koleżanki mogą wygadac to np swojemu chlopakowi a ten twojemu facetowi albo w przyszłości dojdzie to do twojego nowego faceta. Świat jest mały a ludzie podli.
Twojemu chłopakowi nic nie mów ,powiedz ze przeszło ci uczucie nie chcesz go oszukiwać i chcesz się rozstać i tyle

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2016-03-17 o 21:14
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 21:13   #107
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
A co on może zrobić, żeby do tego doszło? Związać ją na 9 miesięcy?
Mialam na myśli raczej to, ze gdy Autorka powie mu o usunieciu to on moze nie wiem podac ja do sadu/powiedzieć jej matce/zniszczyć opinie. Dlatego ja uwazam, ze nie powinna mu mówić jak jest pewna aborcji.

I jesli ktos mówi, ze będzie dobrym ojcem to nie znaczy ze takim bedzie. Bo jak tak to Autorka zostanie sama z 300 zl alimentów.
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 21:16   #108
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

Marta, ja znam małolatę z dwójką dzieci. Urodziła wcześnie, ale nie wyskrobała. Tylko ciężko im się żyje, mało kasy mają. Może zechcesz przelać kasę, którą wydałabyś na weselicho, na ich konto?
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 21:17   #109
anymore1327
Raczkowanie
 
Avatar anymore1327
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 155
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

Marta przesadzasz. Nawet jeśli on by się dowiedział, a autorka urodziła dziecko to on mógłby go nie chcieć. I co wtedy ona ma zrobić? Na siłę wychowywać dziecko, którego nie chcę jeszcze i nie czuję się gotowa by zostać matką? To by było złe dla matki, bo by nie mogła spełniać marzeń, ponieważ musiałaby być ciągle przy dziecku i dla dziecka też by było słabe, bo to jednak mogło by sie odbić na jego dzieciństwie. Ale to nie jest ważne, ponieważ autorka prawie podjeła swoją decyzję
anymore1327 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-17, 21:20   #110
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
Ok. A on powie, ze to dziecko MUSI sie urodzić. I co wtedy?
kompromis. Pół dziecka.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 21:23   #111
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

Cytat:
Napisane przez anymore1327 Pokaż wiadomość
Marta przesadzasz. Nawet jeśli on by się dowiedział, a autorka urodziła dziecko to on mógłby go nie chcieć. I co wtedy ona ma zrobić? Na siłę wychowywać dziecko, którego nie chcę jeszcze i nie czuję się gotowa by zostać matką? To by było złe dla matki, bo by nie mogła spełniać marzeń, ponieważ musiałaby być ciągle przy dziecku i dla dziecka też by było słabe, bo to jednak mogło by sie odbić na jego dzieciństwie. Ale to nie jest ważne, ponieważ autorka prawie podjeła swoją decyzję
Niby takie samo prawo do dziecka, a jednak w razie wypięcia się w 99% przypadków dziecko zostaje matce :P I nie ma chyba takiej siły, żeby kobieta zmusiła ojca do zabrania dziecka, którego on nie chce Ile znacie samotnych ojców (nie takich, którym żona umarła), tylko którego kobieta z dzieckiem zostawiła?
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 21:26   #112
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;57529011]całkowicie się zgadzam. Powiedz koleżanka ze to pomyłka z ciążą typu cysta albo jeśli już miałaś dowody na ciążę i im pokazalas to ze poronilas samoistnie
(...)[/QUOTE]

Tak bym zrobiła. I zamknęła temat.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 21:26   #113
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Marta, ja znam małolatę z dwójką dzieci. Urodziła wcześnie, ale nie wyskrobała. Tylko ciężko im się żyje, mało kasy mają. Może zechcesz przelać kasę, którą wydałabyś na weselicho, na ich konto?
żyjesz w krainie fantazji przecież powszechnie wiadomo, że w prawdziwym życiu jak się nie chcę/nie ma warunków na dziecko to się nie uprawia seksu a jak się uprawia seks to zawsze jest antykoncepcja a jak jeszcze się nie uda to trzeba wychować bo jednorożce będą dziecko mlekiem karmić a nie ktoś kasę na jakieś konta przelewać
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 21:27   #114
marta271
Zakorzenienie
 
Avatar marta271
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 3 953
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Marta, ja znam małolatę z dwójką dzieci. Urodziła wcześnie, ale nie wyskrobała. Tylko ciężko im się żyje, mało kasy mają. Może zechcesz przelać kasę, którą wydałabyś na weselicho, na ich konto?
A co, ja jej kazałam uprawiac seks?
__________________
Ślub: 17.06.2017 !!!
marta271 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 21:28   #115
BadLife
Rozeznanie
 
Avatar BadLife
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 684
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

Z jednej strony kobiety żalą się jak to matka musi trwać przy dziecku, a tatuś może odfrunąć w każdej chwili i w ogóle jak to oni mają łatwiej. Z drugiej - jak już jest nieplanowana ciąża - same się odgradzają od facetów mówiąc: to moje ciało; ja będę musiała rodzić; na mnie spada większa odpowiedzialność. Sama podejmę decyzję. Kurcze...albo podejście NASZE dziecko, albo MOJE dziecko.

Jeśli kobieta decyduje się na współżycie (zwłaszcza bez zabezpieczenia) to musi wziąć pod uwagę możliwość ciąży, a tym samym ewentualnego porodu. Matka natura jeszcze nie wyposażyła facetów w możliwość rodzenia i to nie jest ich wina. Mimo wszystko, to jest też jego dziecko. Fakt - w Twoim ciele i to daje Ci władzę nad sytuacją. Poniekąd - szkoda mi trochę facetów. No bo jak kobieta się uprze to nic nie mogą zrobić. Pomijając moje przemyślenia - skoro podjęłaś już decyzję na 100% - nie mów mu.

To niczego nie zmieni, a życie w nieświadomości będzie dla niego łatwiejsze.

Oczywiście nie mówię, że facet ma nie brać pod uwagę ewentualnej ciąży. Tylko wychodzi na to, że powinni jeszcze brać na klatę w razie wu - brak możliwości decyzji - jeśli ona będzie chciała aborcji

Edytowane przez BadLife
Czas edycji: 2016-03-17 o 21:31
BadLife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 21:28   #116
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

Cytat:
Napisane przez marta271 Pokaż wiadomość
A co, ja jej kazałam uprawiac seks?
Gorzej - życzyłaś jej bezpłodności.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 21:29   #117
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

Cytat:
Napisane przez marta271 Pokaż wiadomość
A co, ja jej kazałam uprawiac seks?
a martusia pewnie co niedziela jedzie

moja wina
moja wina
moja bardzo wielka wina

przekażcie sobie znak pokoju

__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 21:29   #118
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

Cytat:
Napisane przez marta271 Pokaż wiadomość
A co, ja jej kazałam uprawiac seks?
nie, ale wiesz, tak Ci się lekką rączką wydaje dyspozycje co kto powinien. Jak chcesz narzucać swoje wizje świata, to może weź odpowiedzialność? Poza tym bądźmy poważni, co jest ważniejsze, życie dziecka czy potańcówka w kolorze przewodnim w białej kiecy?
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 21:29   #119
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

Cytat:
Napisane przez marta271 Pokaż wiadomość
A co, ja jej kazałam uprawiac seks?
seksu uprawiać to nie było komu kazać ale jak trzeba kazać urodzić to już się kolejka chętnych robi
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 21:30   #120
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Czy niedoszły ojciec ma prawo wiedzieć?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Tak bym zrobiła. I zamknęła temat.
dokładnie, zrób tak, żeby wyszło, że się pomyliłaś. powiedz ufff, jak to dobrze, ale spanikowałam hehe, i tyle.
bo zaraz się okaże, że masz koleżanki takie jak wszędzie. czyli żadne.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-29 07:15:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.