boję się dzieci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-05, 16:04   #1
jaki_ladny_nick
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 10

boję się dzieci


Cześć kobiety
Mam pewien problem - jestem w szczęśliwym związku, szykuje się do ślubu. Jeśli chodzi o moje i nasze plany na przyszłość są zbieżne - oprócz kwestii dziecka/dzieci (on mówi że chciałby jak ja już będę gotowa). Już opisuję o co chodzi...
Sama nie wiem czy chcę mieć potomstwo.
Z jednej strony lubię dzieci, ale z drugiej...boję się ciąży, porodu, bólu, nie wiem czy jestem gotowa na poświęcenie się małemu człowiekowi, poświęcenia takiej ilości mojego czasu, sił, energii. Boję się że po porodzie odrzuci mnie i skrzywdzę niczemu niewinne dziecko. Może po prostu jestem egoistka, która nie dojrzała jeszcze do macierzyństwa. Może po prostu za dużo zmian miałam w ostatnich latach w życiu i stąd potrzebuję teraz wszystko uspokoić, żeby moja podświadomość znów zaczęła "chcieć". Spotkałyście się kiedyś z takim problemem? oboje jesteśmy ciut przed 30.
jaki_ladny_nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 16:33   #2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: boję się dzieci

Wiele jest ludzi, którzy po prostu nie chcą się rozmnażać z przyczyn dowolnych. Nie ma w tym nic złego i niekoniecznie ma jakikolwiek związek z dojrzałością czy egoizmem.
W ogóle bawi mnie pogląd, że rezygnowanie z rodzicielstwa to egoizm. Już raczej produkowanie nowego człowieka w celu zaspokojenia własnej potrzeby jest egoizmem.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 16:42   #3
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: boję się dzieci

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86329418]Już raczej produkowanie nowego człowieka w celu zaspokojenia własnej potrzeby jest egoizmem.[/QUOTE]

Zgadzam sie, na swiecie i tak jest przeludnienie. Poza tym ja osobiscie wolalabym sie na swiecie nie pojawic, no ale ktos egoistycznie zadecydowal inaczej bo taka mial zachcianke...
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 16:53   #4
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: boję się dzieci

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86329460]Zgadzam sie, na swiecie i tak jest przeludnienie. Poza tym ja osobiscie wolalabym sie na swiecie nie pojawic, no ale ktos egoistycznie zadecydowal inaczej bo taka mial zachcianke...[/QUOTE]

Myślę tak samo.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 17:14   #5
zamknieta26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 53
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez jaki_ladny_nick Pokaż wiadomość
Cześć kobiety
Mam pewien problem - jestem w szczęśliwym związku, szykuje się do ślubu. Jeśli chodzi o moje i nasze plany na przyszłość są zbieżne - oprócz kwestii dziecka/dzieci (on mówi że chciałby jak ja już będę gotowa). Już opisuję o co chodzi...
Sama nie wiem czy chcę mieć potomstwo.
Z jednej strony lubię dzieci, ale z drugiej...boję się ciąży, porodu, bólu, nie wiem czy jestem gotowa na poświęcenie się małemu człowiekowi, poświęcenia takiej ilości mojego czasu, sił, energii. Boję się że po porodzie odrzuci mnie i skrzywdzę niczemu niewinne dziecko. Może po prostu jestem egoistka, która nie dojrzała jeszcze do macierzyństwa. Może po prostu za dużo zmian miałam w ostatnich latach w życiu i stąd potrzebuję teraz wszystko uspokoić, żeby moja podświadomość znów zaczęła "chcieć". Spotkałyście się kiedyś z takim problemem? oboje jesteśmy ciut przed 30.
Mam podobnie z dziecmi i w ogole jak się gleboko zastanawilam to nie jestem pewna czy w ogole chce je mieć. To bardzo ryzykowna decyzja. Partnerem się nie sugeruj, dopóki nie będziesz pewna, bo z facetami roznie bywa.A to decyzja na cale zycie nieodwolalna.
Nie jest egoizmem nieposiadanie dzieci tak samo jak egoizmem nie jest nieadoptowanie zwierząt. Każdy ma prawo żyć jak chce.
Na pewno chcesz dzieci?
Czy może odwlekasz to, bo sama nie wiesz czy chcesz?
A może chcesz, żeby meza nie stracic albo bo wiekszosc ludzi ma?
Spytalas może co jeśli nie będziesz nigdy gotowa?
Jak mocno mu zależy na potomstwie?

Jakbym była facetem tez by mnie było latwiej przekonać.Powiedz narzeczonemu,ze nie wiesz czy stać Cie na takie poswiecenie i nie wiesz kiedy będziesz gotowa. Żeby potem zgrzytów nie było i wzajemnych pretensji. Masz prawo się bać, odwlekać albo zrezygnować z bycia matką.

Edytowane przez zamknieta26
Czas edycji: 2019-01-05 o 17:22
zamknieta26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 18:11   #6
jaki_ladny_nick
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 10
Dot.: boję się dzieci

właśnie ta nieodwracalność mnie przeraża, i "zamach" na moją niezależność, jak słucham koleżanek w pracy "co ich dzieciaki nabroiły" to mi słabo...

co do wątku "bo inni mają to ja też może się skuszę" - pewnie w jakimś stopniu na mnie działa, chociaż bym wolała żeby było inaczej. Już teraz się pojawiają żarciki "jakby się trafił wnuczek to byśmy się cieszyli" itp.

narzeczony na moje "a co by było jak nigdy nie będę gotowa" to mówi że będziemy szczęśliwą dwuosobową rodziną - mam nadzieję że mu się nie odwidzi za parę lat

narazie odwlekam decyzję bo "po ślubie, jak już się reszta życia poukłada" - ostatnie dwa lata były dość intensywne w moim życiu - łącznie z przeprowadzkami przez pół kraju, zmianami pracy i zawodu. Teraz już wychodzimy na prostą z tymi wszystkimi zawirowaniami-może jak będzie stabilniej to zagłuszany innymi emocjami instynkt się odezwie
jaki_ladny_nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 18:13   #7
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: boję się dzieci

To że jesteś kobietą nie znaczy że musisz być matką już teraz, natychmiast. Albo że w ogóle musisz być matką. To nie średniowiecze że rola kobiety ograniczała się tylko do bycia rodzicielką. Teraz nie chcesz, boisz się, to normalne. Może kiedyś ci się zechce, a może nie, to też normalne. Najważniejsze aby to co wybierzesz było tożsame z wyborem Twojego chlopaka/męża.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-05, 18:15   #8
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: boję się dzieci

Teoretycznie może się każdemu odmienić ze wszystkim. W przypadku dzieci na szczęście jak się jemu odmieni, to i tak nie musisz zachodzić w ciążę.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 18:32   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: boję się dzieci

Dobrze, że jesteś szczera ze swoim facetem. Jeśli dla niego to nie problem to o co kaman? Nie każdy musi mieć dziecko. Może ci się jeszcze odmieni, może nie. Ale jak się chce własnego dziecka to inaczej się patrzy na ich "wybryki".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 20:40   #10
Silesian Girl
Rozeznanie
 
Avatar Silesian Girl
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 712
Dot.: boję się dzieci

Mam podobnie. Jestem po slubie, tuz po 30.
Czasami chce bardzo, czasami wrecz mnie ta wizja przeraza. Mam dzidziusiofobie - boje sie brac takie malenstwa na rece, mam wrazenie ze zrobie krzywde.
Obawiam sie ze nie ogarne wszystkiego, nie wychowam dobrze, zapuszcze dom, siebie... A z drugiej strony boje sie ze nagle mi sie zachce dziecka jak bedzie na to za pozno. Boje sie ze bede zalowac... Okropna jest ta niepewnosc :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


http://8-pietro.blogspot.com/



Kupujemy, remontujemy i urządzamy mieszkanko
Cieszymy się, wkurzamy, rozmyślamy i lamentujemy

Zapraszam na pierwszego bloga
Silesian Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 20:47   #11
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez jaki_ladny_nick Pokaż wiadomość
właśnie ta nieodwracalność mnie przeraża, i "zamach" na moją niezależność, jak słucham koleżanek w pracy "co ich dzieciaki nabroiły" to mi słabo...

co do wątku "bo inni mają to ja też może się skuszę" - pewnie w jakimś stopniu na mnie działa, chociaż bym wolała żeby było inaczej. Już teraz się pojawiają żarciki "jakby się trafił wnuczek to byśmy się cieszyli" itp.

narzeczony na moje "a co by było jak nigdy nie będę gotowa" to mówi że będziemy szczęśliwą dwuosobową rodziną - mam nadzieję że mu się nie odwidzi za parę lat

narazie odwlekam decyzję bo "po ślubie, jak już się reszta życia poukłada" - ostatnie dwa lata były dość intensywne w moim życiu - łącznie z przeprowadzkami przez pół kraju, zmianami pracy i zawodu. Teraz już wychodzimy na prostą z tymi wszystkimi zawirowaniami-może jak będzie stabilniej to zagłuszany innymi emocjami instynkt się odezwie
Ale z jakiej racji narzucasz sobie w ogóle, że powinnaś mieć to dziecko? Czemu czekasz, "aż ci się zachce"? Nie ma żadnego obowiązku mieć dziecka. Ja nie chcę mieć dziecka nigdy, a biologicznego to już na pewno i nie czekam, aż mi się odmieni. To absolutnie normalne.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-05, 20:53   #12
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez Silesian Girl Pokaż wiadomość
Obawiam sie ze nie ogarne wszystkiego, nie wychowam dobrze, zapuszcze dom, siebie... A z drugiej strony boje sie ze nagle mi sie zachce dziecka jak bedzie na to za pozno. Boje sie ze bede zalowac... Okropna jest ta niepewnosc :/
Posiadania dzieci też możesz żałować.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 21:00   #13
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez Silesian Girl Pokaż wiadomość
A z drugiej strony boje sie ze nagle mi sie zachce dziecka jak bedzie na to za pozno. Boje sie ze bede zalowac... Okropna jest ta niepewnosc :/
Znam dwie kobiety, które żałują, że w porę nie pomyślały o dzieciach. Ale nie jest to rozpacz ani desperacja wynikająca z niespełnienia instynktu macierzyńskiego, tylko raczej łagodny żal, że może jednak lepiej byłoby mieć.
Mimo wszystko wydaje mi się, że łatwiej pogodzić się z takim żalem, kupić sobie psa albo rybki, wyjechać do Wietnamu i zająć sobie czas, niż żyć z niechcianym dzieckiem jakieś ~50-60 lat.
Plus w późniejszym wieku można adoptować dziecko - nie noworodka, ale nadal może pojawić się w domu nowy człowiek.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 22:09   #14
Miss_Lauren
Raczkowanie
 
Avatar Miss_Lauren
 
Zarejestrowany: 2018-05
Lokalizacja: z południa
Wiadomości: 35
Dot.: boję się dzieci

Spośród moich znajomych dwie pary mają dzieci i dwie koleżanki są w ciąży.

Kiedyś wypłynął temat dzieci i uzasadnienie tego że je mają lub będą mieć. Generalnie było takie że 'skoro wzięłam ślub to muszą być dzieci bo jak to tak nie mieć dzieci (i tutaj - oburzona lub zdziwiona mina)' lub 'rodzice cały czas pytają kiedy będą dzieci' (czyt. w sumie nie chcę mieć dzieci ale co rodzina powie).

Dla mnie jest to dosyć słabe.

Sama dzieci nie mam i na razie nie planuję.
Miss_Lauren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 22:13   #15
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez Silesian Girl Pokaż wiadomość
Mam podobnie. Jestem po slubie, tuz po 30.
Czasami chce bardzo, czasami wrecz mnie ta wizja przeraza. Mam dzidziusiofobie - boje sie brac takie malenstwa na rece, mam wrazenie ze zrobie krzywde.
Obawiam sie ze nie ogarne wszystkiego, nie wychowam dobrze, zapuszcze dom, siebie... A z drugiej strony boje sie ze nagle mi sie zachce dziecka jak bedzie na to za pozno. Boje sie ze bede zalowac... Okropna jest ta niepewnosc :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Takie obawy ma wiele osób. Myślę, że nawet lepiej, bo to oznacza, ze mają pewną świadomosć, że np. wychowanie dziecka można skaszanić i znisczyć komuś życie. Dzięki temu można się przygotować, dowiedzieć, poczytać, porozmawiać z mądrzejszymi od siebie. I to jest połowa sukcesu.
W rodzicielstwie nie ma miejsca na perfeksjonizm i superkontrolę jeśli człowiek chce zachować zdrowie psychiczne. Trzeba umieć odpuścić i zaakceptować, że dziecko to odrębny człowiek i dzięki niemu zdarzy się mnóstwo nieprzewidzianych sytuacji.
I tak, czasu wolnego i na swoje potrzeby jest zdecydowanie mniej.
I warto zakładać, ze trafi się nie najprostszy w obsludze egzemplarz dziecka (co by się nie rozczarować).


Natomiast jeśli ktoś nie chce dziecka i nie widzi plusów/ sensu posiadania potomstwa to powyższe nie ma znaczenia.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 23:39   #16
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez Silesian Girl Pokaż wiadomość
Mam podobnie. Jestem po slubie, tuz po 30.
Czasami chce bardzo, czasami wrecz mnie ta wizja przeraza. Mam dzidziusiofobie - boje sie brac takie malenstwa na rece, mam wrazenie ze zrobie krzywde.
Obawiam sie ze nie ogarne wszystkiego, nie wychowam dobrze, zapuszcze dom, siebie... A z drugiej strony boje sie ze nagle mi sie zachce dziecka jak bedzie na to za pozno. Boje sie ze bede zalowac... Okropna jest ta niepewnosc :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mialam podobnie. Mysle ze takie wahania są raczej normą. Rozterki czy niepewnosc nie sa niczym złym. Nie sadze zeby trzeba bylo z ich powodu definitywnie z czegos rezygnowac albo czuc sie "innym".


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 04:21   #17
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez Silesian Girl Pokaż wiadomość
A z drugiej strony boje sie ze nagle mi sie zachce dziecka jak bedzie na to za pozno. Boje sie ze bede zalowac... Okropna jest ta niepewnosc :/

Zdecydowanie lepiej (dla planety i dla psychiki dwóch osób), żebyś żałowała nieposiadania dziecka, niż jego urodzenia pod wpływem... strachu przed ewentualnym przyszłym żalem.


Naprawdę niewiele znam przypadków kobiet, które nie miały dziecka z wyboru i nagle im po 40 odbiło, że chcą i było za późno. Na pewno takie są, ale jest ich malutko w skali świata.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 08:18   #18
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: boję się dzieci

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86329418]Wiele jest ludzi, którzy po prostu nie chcą się rozmnażać z przyczyn dowolnych. Nie ma w tym nic złego i niekoniecznie ma jakikolwiek związek z dojrzałością czy egoizmem.
W ogóle bawi mnie pogląd, że rezygnowanie z rodzicielstwa to egoizm. Już raczej produkowanie nowego człowieka w celu zaspokojenia własnej potrzeby jest egoizmem.[/QUOTE]
A mnie bawi pogląd, że chęć posiadania dziecka to egoizm Faktycznie-niewyspanie, wieczny lęk o dziecko, różne troski, trudności i zmartwienia, to idealne zestawienie dla egoisty


Autorko-jeśli tego nie czujesz, to tego nie rób, dopóki faktycznie nie poczujesz, że chcesz, mimo wątpliwości i obaw. Powiedz tylko mężowi jak się sprawy mają, że nie masz pewności, że kiedykolwiek się na to ,,porwiesz"
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 08:45   #19
zamknieta26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 53
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
A mnie bawi pogląd, że chęć posiadania dziecka to egoizm Faktycznie-niewyspanie, wieczny lęk o dziecko, różne troski, trudności i zmartwienia, to idealne zestawienie dla egoisty

Oczywiście, ze egoizm, bo zakłada się, ze dziecko da szczęście, spełnienie, wypelni pustkę, będzie spajać związek, da poczucie ze cos zrobiliśmy ważnego lub będzie przyjacielem na stare lata. Nie wierze, ze ktoś ma dzieci wyłącznie z poswiecenia i pobudek altruistycznych. Dzieci maja minusy, ale i plusy. Fajnie mieć ładnego bobaska.
Pomijac fakt, ze nie każdy jest szczęśliwy na tym swiecie, sa ludzie chorzy, samobójcy, nieszczesliwi i nie każdy chce się narodzić.
Ale jak ktoś tak wybiera ...to coż ma do gadania.

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Cytat:
Napisane przez jaki_ladny_nick Pokaż wiadomość
właśnie ta nieodwracalność mnie przeraża, i "zamach" na moją niezależność, jak słucham koleżanek w pracy "co ich dzieciaki nabroiły" to mi słabo...

co do wątku "bo inni mają to ja też może się skuszę" - pewnie w jakimś stopniu na mnie działa, chociaż bym wolała żeby było inaczej. Już teraz się pojawiają żarciki "jakby się trafił wnuczek to byśmy się cieszyli" itp.

narzeczony na moje "a co by było jak nigdy nie będę gotowa" to mówi że będziemy szczęśliwą dwuosobową rodziną - mam nadzieję że mu się nie odwidzi za parę lat

narazie odwlekam decyzję bo "po ślubie, jak już się reszta życia poukłada" - ostatnie dwa lata były dość intensywne w moim życiu - łącznie z przeprowadzkami przez pół kraju, zmianami pracy i zawodu. Teraz już wychodzimy na prostą z tymi wszystkimi zawirowaniami-może jak będzie stabilniej to zagłuszany innymi emocjami instynkt się odezwie
Instykt z biologicznego punktu widzenia ( z tego co wiem) pojawia się, gdy kobieta jest w ciązy lub po porodzie. Ale potrzeba może się pojawić zawsze.

Edytowane przez zamknieta26
Czas edycji: 2019-01-06 o 08:49
zamknieta26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-06, 09:24   #20
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: boję się dzieci

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86329418]Wiele jest ludzi, którzy po prostu nie chcą się rozmnażać z przyczyn dowolnych. Nie ma w tym nic złego i niekoniecznie ma jakikolwiek związek z dojrzałością czy egoizmem.
W ogóle bawi mnie pogląd, że rezygnowanie z rodzicielstwa to egoizm. Już raczej produkowanie nowego człowieka w celu zaspokojenia własnej potrzeby jest egoizmem.[/QUOTE]
Z jednej strony zgadzam sie, z drugiej jesli partner chce dziecko i slub jest w celu posiadania dzieci. Moim zdaniem autorka powinna odwolac ten slub, z uwagi na cele drugiej strony. No chyba, ze facet tak tylko gada by zadowolic ciekawosc ciotek i sam tez nie chce. Moim zdaniem czeka ich rozmowa.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 09:31   #21
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez zamknieta26 Pokaż wiadomość
Oczywiście, ze egoizm, bo zakłada się, ze dziecko da szczęście, spełnienie, wypelni pustkę, będzie spajać związek, da poczucie ze cos zrobiliśmy ważnego lub będzie przyjacielem na stare lata. Nie wierze, ze ktoś ma dzieci wyłącznie z poswiecenia i pobudek altruistycznych. Dzieci maja minusy, ale i plusy. Fajnie mieć ładnego bobaska.
Pomijac fakt, ze nie każdy jest szczęśliwy na tym swiecie, sa ludzie chorzy, samobójcy, nieszczesliwi i nie każdy chce się narodzić.
Ale jak ktoś tak wybiera ...to coż ma do gadania.

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------



Instykt z biologicznego punktu widzenia ( z tego co wiem) pojawia się, gdy kobieta jest w ciązy lub po porodzie. Ale potrzeba może się pojawić zawsze.
No jednak niezbyt oczywiste
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 10:00   #22
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez zamknieta26 Pokaż wiadomość
Oczywiście, ze egoizm, bo zakłada się, ze dziecko da szczęście, spełnienie, wypelni pustkę, będzie spajać związek, da poczucie ze cos zrobiliśmy ważnego lub będzie przyjacielem na stare lata. Nie wierze, ze ktoś ma dzieci wyłącznie z poswiecenia i pobudek altruistycznych. Dzieci maja minusy, ale i plusy. Fajnie mieć ładnego bobaska.
Pomijac fakt, ze nie każdy jest szczęśliwy na tym swiecie, sa ludzie chorzy, samobójcy, nieszczesliwi i nie każdy chce się narodzić.
Ale jak ktoś tak wybiera ...to coż ma do gadania.

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------



Instykt z biologicznego punktu widzenia ( z tego co wiem) pojawia się, gdy kobieta jest w ciązy lub po porodzie. Ale potrzeba może się pojawić zawsze.
Zgadzam sie i z pierwszym i z drugim. Zdecydowanie egoizm, no zwal jak zwal - ale na pewno zaspokojenie potrzeb: kochania i bycia kochanym. Podobnie zwiazek z ukochaną osobą. Przeciez nie wchodzimy w zwiazki wylacznie z potrzeby poswiecania sie, ale z potrzeby bliskosci itp. Mozna te pobudki nazwac egoistycznymi.

Co do instynktu, 100% racji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 10:04   #23
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
No jednak niezbyt oczywiste
Jak się nie potrafi myśleć szerzej to może faktycznie nieoczywiste. Według mnie najważniejszym argumentem, że powołanie na świat dziecka jest egoistyczne jest fakt, że świat w tym momencie już jest ekstremalnie przeludniony. Ludzie eksplatują środowisko naturalne ponad jego siły i zanieczyszczają w niewyobrażalny sposób. Może wydawać ci się, że szklanka wody jest oczywista, ale jak tak dalej pójdzie może przyjść taki czas (nawet za naszego życia), że podstawowe zasoby staną się dobrem luksusowym. Nie chciałabym skazywać swoich dzieci na życie w takim świecie. Co więcej, grozi nam poważny kryzys, bo większość zawodów przestanie być potrzebna. Już teraz nowoczesne technologie, sztuczna inteligencja i biotechnologia rozwiązują większość problemów. Prawdopodobnie w ciągu kilkudziesięciu lat będą potrzebni tylko specjaliści zajmujący się obsługą takich automatów - naukowcy i inżynierowie. Co z resztą? W najlepszym przypadku reszta wysoko rozwiniętego społeczeństwa będzie ich utrzymywać, a oni będą dłubać w nosie i frustrować się swoją bezużytecznością. Już teraz widać to po tych wszystkich protestach i wzroście populizmu i nastrojach nacjonalistycznych w bogatych społeczeństwach.

Naprawdę twoje podcieranie pupy dziecku i słuchanie pyskowania nie ma większej wartości niż dla ciebie samej i twojego poczucia misji oraz spełnienia zachcianki o rodzicielstwie. Ewentualnie liczenia, że dziecko poda ci przysłowiową szklankę wody na starość. Problem w tym, że nie wiadomo czy będzie miało co ci podawać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
Czas edycji: 2019-01-06 o 10:06
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 10:39   #24
jaki_ladny_nick
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 10
Dot.: boję się dzieci

Po pierwsze dziękuję Wam za tak dużo odpowiedzi

Wychodzi na to, że chyba za bardzo chcę się wpasować w ramy "prawdziwa rodzina" - a taka to tylko z dziećmi, psem i małym domkiem. A że na chwilę obecną nie czuję zupełnie takiej potrzeby i wręcz mnie odrzuca od tej wizji to zaczęłam mieć wyrzuty sumienia. Chyba muszę po prostu zluzować, przestać myśleć o tym czy muszę/chcę i kiedy ewentualne dziecko i po prostu cieszyć się tym co mam teraz, bo inaczej sfiksuję.


Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
A mnie bawi pogląd, że chęć posiadania dziecka to egoizm Faktycznie-niewyspanie, wieczny lęk o dziecko, różne troski, trudności i zmartwienia, to idealne zestawienie dla egoisty


Autorko-jeśli tego nie czujesz, to tego nie rób, dopóki faktycznie nie poczujesz, że chcesz, mimo wątpliwości i obaw. Powiedz tylko mężowi jak się sprawy mają, że nie masz pewności, że kiedykolwiek się na to ,,porwiesz"

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Z jednej strony zgadzam sie, z drugiej jesli partner chce dziecko i slub jest w celu posiadania dzieci. Moim zdaniem autorka powinna odwolac ten slub, z uwagi na cele drugiej strony. No chyba, ze facet tak tylko gada by zadowolic ciekawosc ciotek i sam tez nie chce. Moim zdaniem czeka ich rozmowa.


Mój ukochany przyszły mąż wie poruszałam z nim kilkukrotnie ten temat na przestrzeni ostatniego roku. Wie, że nie jestem pewna teraz, że nie wiem czy kiedykolwiek będę chciała. Na ten moment akceptuje mój wybór. Jego stosunek do dzieci (w rozmowach ze mną, nie z ciotkami ) : "kiedyś pewnie będę chciał, ale jeszcze nie teraz", "jeśli ty nie będziesz chciała to trudno - nie będziemy mieli".
Rozmowy popłynęły nawet w kierunku ewentualnej adopcji dziecka - tutaj on też nie widzi problemu.
Nie zrobiłabym mu nadziei na coś, czego nie jestem pewna - spokojnie Możliwe, że kiedyś on postawi sprawę bardziej stanowczo - ale tego nie przewidzimy.

Co do odwoływania ślubu - nie bierzemy go żeby mieć dzieci, nie jest on potrzebny żeby robić dzieciaki, nie okłamuję mojego partnera, nie zatajam przed nim moich rozterek. Chcemy być małżeństwem z innych powodów. Ale tak- nie chciałabym pozbawiać go elementu, który jest/może być dla niego ważny do szczęśliwego życia. Tyle, że na tą chwilę nie mamy sprawy postawionej na ostrzu noża - nikt nie naciąga swojego światopoglądu żeby wpasować się w oczekiwania drugiej strony - więc nie widzę przesłanek do odwoływania

Muszę po prostu przestać zamęczać się tymi myślami - przestać myśleć o dziecku jako o obowiązku każdej kobiety, sposobie na szczęście w rodzinie itd.
Jak przyjdzie pewność że chcę to będziemy działać, jak nie to będziemy szczęśliwi we dwoje.
Jeśli on zacznie naciskać za mocno to cóż - będę się musiała pogodzić z tym, że będzie szukał szczęścia gdzie indziej.
jaki_ladny_nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 11:59   #25
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: boję się dzieci

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;86331729]Jak się nie potrafi myśleć szerzej to może faktycznie nieoczywiste. Według mnie najważniejszym argumentem, że powołanie na świat dziecka jest egoistyczne jest fakt, że świat w tym momencie już jest ekstremalnie przeludniony. Ludzie eksplatują środowisko naturalne ponad jego siły i zanieczyszczają w niewyobrażalny sposób. Może wydawać ci się, że szklanka wody jest oczywista, ale jak tak dalej pójdzie może przyjść taki czas (nawet za naszego życia), że podstawowe zasoby staną się dobrem luksusowym. Nie chciałabym skazywać swoich dzieci na życie w takim świecie. Co więcej, grozi nam poważny kryzys, bo większość zawodów przestanie być potrzebna. Już teraz nowoczesne technologie, sztuczna inteligencja i biotechnologia rozwiązują większość problemów. Prawdopodobnie w ciągu kilkudziesięciu lat będą potrzebni tylko specjaliści zajmujący się obsługą takich automatów - naukowcy i inżynierowie. Co z resztą? W najlepszym przypadku reszta wysoko rozwiniętego społeczeństwa będzie ich utrzymywać, a oni będą dłubać w nosie i frustrować się swoją bezużytecznością. Już teraz widać to po tych wszystkich protestach i wzroście populizmu i nastrojach nacjonalistycznych w bogatych społeczeństwach.

Naprawdę twoje podcieranie pupy dziecku i słuchanie pyskowania nie ma większej wartości niż dla ciebie samej i twojego poczucia misji oraz spełnienia zachcianki o rodzicielstwie. Ewentualnie liczenia, że dziecko poda ci przysłowiową szklankę wody na starość. Problem w tym, że nie wiadomo czy będzie miało co ci podawać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Ależ ja myślę szerzej i widzę, że niekoniecznie pogląd, że ktoś chce dziecko=jest egoistą jest prawdziwy. Widzę, że uważasz, że Twój pogląd jest jedynie słuszny, no cóż- trudno
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 12:15   #26
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: boję się dzieci

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;86331729]Jak się nie potrafi myśleć szerzej to może faktycznie nieoczywiste. Według mnie najważniejszym argumentem, że powołanie na świat dziecka jest egoistyczne jest fakt, że świat w tym momencie już jest ekstremalnie przeludniony. Ludzie eksplatują środowisko naturalne ponad jego siły i zanieczyszczają w niewyobrażalny sposób. Może wydawać ci się, że szklanka wody jest oczywista, ale jak tak dalej pójdzie może przyjść taki czas (nawet za naszego życia), że podstawowe zasoby staną się dobrem luksusowym. Nie chciałabym skazywać swoich dzieci na życie w takim świecie. Co więcej, grozi nam poważny kryzys, bo większość zawodów przestanie być potrzebna. Już teraz nowoczesne technologie, sztuczna inteligencja i biotechnologia rozwiązują większość problemów. Prawdopodobnie w ciągu kilkudziesięciu lat będą potrzebni tylko specjaliści zajmujący się obsługą takich automatów - naukowcy i inżynierowie. Co z resztą? W najlepszym przypadku reszta wysoko rozwiniętego społeczeństwa będzie ich utrzymywać, a oni będą dłubać w nosie i frustrować się swoją bezużytecznością. Już teraz widać to po tych wszystkich protestach i wzroście populizmu i nastrojach nacjonalistycznych w bogatych społeczeństwach.

Naprawdę twoje podcieranie pupy dziecku i słuchanie pyskowania nie ma większej wartości niż dla ciebie samej i twojego poczucia misji oraz spełnienia zachcianki o rodzicielstwie. Ewentualnie liczenia, że dziecko poda ci przysłowiową szklankę wody na starość. Problem w tym, że nie wiadomo czy będzie miało co ci podawać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

W tej opcji pozostaje tylko popełnić samobójstwo.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 12:17   #27
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
W tej opcji pozostaje tylko popełnić samobójstwo.
Haha, dokladnie tak. Nie rozmnażać sie to opcja minimum, wypadaloby jak najszybciej się unicestwić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2019-01-06 o 12:19
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 12:24   #28
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
A mnie bawi pogląd, że chęć posiadania dziecka to egoizm Faktycznie-niewyspanie, wieczny lęk o dziecko, różne troski, trudności i zmartwienia, to idealne zestawienie dla egoisty
To odpowiedz sama sobie na pytanie po co w pierwszej kolejności urodziłaś dzieci. Musiałaś chcieć ty sama dla siebie, jeszcze zanim te dzieci się pojawiły, żebyś mogła się nimi zajmować. To naprawdę żaden altruizm stwarzać sobie nowych ludzi, by móc przy nich realizować własne potrzeby zajmowania się kimś.
Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Z jednej strony zgadzam sie, z drugiej jesli partner chce dziecko i slub jest w celu posiadania dzieci. Moim zdaniem autorka powinna odwolac ten slub, z uwagi na cele drugiej strony. No chyba, ze facet tak tylko gada by zadowolic ciekawosc ciotek i sam tez nie chce. Moim zdaniem czeka ich rozmowa.
Ślub nie służy do posiadania dzieci, tylko do uregulowania kilku kwestii prawnych. Dodatkowo czasem ma znaczenie symboliczne i emocjonalne. Ale z posiadaniem lub nieposiadaniem dzieci sam w sobie nie ma nic wspólnego.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 12:37   #29
Silesian Girl
Rozeznanie
 
Avatar Silesian Girl
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 712
Dot.: boję się dzieci

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86332283]To odpowiedz sama sobie na pytanie po co w pierwszej kolejności urodziłaś dzieci. Musiałaś chcieć ty sama dla siebie, jeszcze zanim te dzieci się pojawiły, żebyś mogła się nimi zajmować. To naprawdę żaden altruizm stwarzać sobie nowych ludzi, by móc przy nich realizować własne potrzeby zajmowania się kimś.
Ślub nie służy do posiadania dzieci, tylko do uregulowania kilku kwestii prawnych. Dodatkowo czasem ma znaczenie symboliczne i emocjonalne. Ale z posiadaniem lub nieposiadaniem dzieci sam w sobie nie ma nic wspólnego.[/QUOTE]Zalezy jak do tego podchodzimy.
Jesli mowimy o slubie koscielnym wiary katolickiej, to jednym z zalozen jest wlasnie splodzenie potomstwa.
Ukrywana niechec malzonka do posiadania dzieci lub bezplodnosc jest jedna z przeslanek stwierdzenia nieważności małżeństwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


http://8-pietro.blogspot.com/



Kupujemy, remontujemy i urządzamy mieszkanko
Cieszymy się, wkurzamy, rozmyślamy i lamentujemy

Zapraszam na pierwszego bloga
Silesian Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 12:47   #30
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: boję się dzieci

Cytat:
Napisane przez Silesian Girl Pokaż wiadomość
Zalezy jak do tego podchodzimy.
Jesli mowimy o slubie koscielnym wiary katolickiej, to jednym z zalozen jest wlasnie splodzenie potomstwa.
Ukrywana niechec malzonka do posiadania dzieci lub bezplodnosc jest jedna z przeslanek stwierdzenia nieważności małżeństwa.
Znaczenie tego obrzędu jest tylko w głowach samych zainteresowanych, bo wpływu na rozmnażanie nie ma żadnego. Ta sama para jest w stanie zrobić sobie dzieci bez ślubu.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-11 14:12:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:29.